Gemengd Nieuws Keehtszafeen Sport en Wedstrifdei Koloniën Uit de Arbeiderswereld Leger ess Vloot Slechte' @pSS$v©rÉ<eriiBg|9 Kerk en School Stoomvaartberichtec Uitlotingen. ên weldra cioor de iieéle Kanier en up alle tribunes, dit verbijsterende Ö'h i) a I ni fi t% i 1* e\ feit gecon- fiatoerd „u r w a s.ö e ii d r anie k a t in $_e K am e r 1" v-y^v branden. Te Zégge, bij Roozendafil, is de wiiulgraanmolen van C. van Bioeck- Jioven met den geheelen inventaris, benevens 200 aakken graan, een prooi der vlapimen geworden. Oor zaak onbekend. Niets is verzekerd, AAN DE GRENZEN, Dit Enschedé schrijft menaan „L. eh V.": Dat het ondoelmatig plaatsen van jeen douanenkantoor, wanneer de be heerder daarvan den Heiligen Bu- reaucratius hoog houdt-, aan ingeze tenen des. lands heel wat last en Schade kan berokkenen, wordt te Glanerbrug 'n zeer vooruitgaand r>u*p der gemeente Lomaeker, gelegen on middellijk aan de Duitsehe grens, •herhaaldelijk ondervonden. Het Neder 1. douanenkantoor is al daar gelegen meer dan 200 M. van de grens. Tusschen het kantoor en de grens bevinden zich verschillende ge bouwen o.a. eenige \unkels en café's. Herhaaldelijk komt hét nu voor, dat wanneer inwoners van Glanerbrug Jn die winkels inkoopen hebben ge daan, zij door het hoofd van het doua nenkantoor worden aangehouden en al hebben ze ook boekjes bij zioh. .worden gedwongen invoerrechten te betalen of een schriftelijk bewijs te halen van den eigenaar van den win kel, waaruit blijkt, dat ze alda&r ge kocht zijn. Nog meer last ondervinden somtijds bezoekers der café's. Hebben zij toch bij passeering van het kantoor -iets bij zich, waarvoor bij invoer uit Duitsch- Jand invoerrecht is verschuldigd, be taling wordt gevorderd, tenzij zij be wijzen kunnen, dat het reeds vroeger to hun bezit was en dat zonder, dat zij hun voet op Duitsch gebied hebben gezet, doch slechts in een Hollandsoh café aan de grens hebben vertoefd. Handelsreizigers moeten, willen ze Jater geen onaangenaamheden onder vinden, zioh eerst, vóór de betrokken Neringdoenden te bezoeken, met hun ne monsters ten kantore melden, enz. 't Is te hopen, dat deze toestand, 'die dagteekent van de komst van dien 'tegenwoordigen commies-ontvanger af en misschien is in overeenstem ming met de létter van eene oude wet ppoedig verdwijnt. Zoo iets behoort toch in den tegenwoordigen tijd niet meer thuis en berokkent den nering doenden schade en hunnen klanten een onverdragelijken last. KWARTJESVINDERS. -Het mocht de politie te Rijswijk 'gelukken op den Noordweg onder Watering© nte overvallen, en in. ar rest te nemen zekéren M. Q. ,oud £9 jaar, geboren te Londen, en thans fce 'Amsterdam wonende. De man was jbezig met valsch kaartspel met een 'A-tal handlangers en begon juist een Delftsch koopman nit te kleederi. INBRAKEN, Er is ingebroken in 't veilingge bouw van cé afdeeling Poeldijk der Vereeniging Westland. De dieven zijn Waarschijnlijk door een tuimelraam 'in 't dak binnengedrongen. Er wordt biets vermist; de kas der veiling Wordt niet in 't gebouw bewaard. In kantoor werden v-n'scb'ilende spe ren van ontstoken licht gevonden. SARA BERNHARDT beeft er vroeger veel prijs op ge- /teld les te geven aan het conserva torium. Toen zij werkelijk tot „pro- fesseur" was benoemd, heeft zij zich in het eerst veel moeite gegeven, maar in den laatsten tijd moest zij zich wegens haar drukke werkzaam- hede'n als tooneelspeelster en directri ce doen vervangen door Leitner, een gociétaire van de Comédie Franqaise. De leerlingen gevoelden zich op die inanier verwaarloosd en daarom hielden zij een maand geleden eene betooging voor Sarah's woning op den Boulevard Pereire. Maar ook dit heeft niet geholoen. La grande Sarah vertrok naar Brussel en Leitner trad In haar plaats op. Zij zelve heeft nu ingezien, dat het zoo niet langer ging en zoo heeft zij thans aan minister Doumergue haar ontslag gevraagd. Men, verwacht, dat Leitner haar billijker wij ze thans definitief zal op volgen. DE SPEELDUIVEL. De 19-jarige Russische barones Spignef de Bistram, die op hadr hu welijksreis was, heeft zich te Aix-leo- Baihs een revolverkogel door 't hoofd gejaagd, ntidat zij haren man ver geefs gesmeekt had de speelzaal te .Verlaten. DUISTERNIS IN LONDEN. De Londenaars werden Woensdag middag plotseling door een midder- Sechtelijke duisternis overvallen. Men ad den heelen morgen al de zon niet te zien gekregen door de bewolk te lucht, toen omstreeks elf uur een dikke wolk kwam opzetten, die de Stad in duisternis hulde. In de win kels werd dadelijk licht ontstoken, Öoch het duurde eenigen tijd, voordat de straatverlichting in werking kon Worden gesteld. Gelukkig werd de duisternis niet door mist vergezeld, en tegen één uur trok de wolk weg, Waarop het matte daglicht van een regenachtigen dag wefir doorbrak. Zoolang de duisternis aanhield, was de temperatuur zes graden lager aan daags te voren legen denzelfden Men schrijft het verschijnsel toe aan de werking van tegengestelde fluchtstroomen van grootelijks ver schillende temperatuur, terwijl de flaardoor voortgebrachte wolk in lioorazaaK was samengesxeia ure ane soorten van oneindig kleine zweven de vaste lichaampjes, waartoe de rook doy groote 6tad het grootste con tingent levert. EEN BOEK JOSUA1. Uit Londen wordt bericht, dat' dr. Gaster de opperrabijn van de Bortu- geesclre Israëlietische gemeenten in Engeland aan de Aziatische vereeni ging een mededeeling heeft gedaan over de ontdekking van een nieuw Samaritaansoh Boek josua, dat hem op reis in handen is gevallen. De tekst wijkt van het bijbelboek af, o.a. ten aanzien van de instorting der muren van Jericho. Het heet een nauwkeurig afschrift van het He- breeuwsche origineel. Het „Berl. Tageblatt" vroeg prof. Harnack naar zijn indruk van dit bericht en vernam, dat de geleerde er niet veel gewicht aan hecht. De beteekenis van zulke vondsten wordt gewoonlijk erg overdreven. Er be staat nog een Samaritaansche ge meente, van wier priesters dr. Gaster het handschrift moet hebben gekre gen. Had het zulk een groote betee kenis, dan zonden deze knappe, ge leerde mensohen er zeker .Vroeger over hebben gesproken. KOOP UW PARAPLUIES AFZON DERLIJK. Een d.aniö uit de allerdeftigste, zelfs rijke kringen in Chicago, heeft dezer dagen een vrij onaangenaam avontuur beleefd. Winkelend in een van de reusach tige bazars, die Chicago- bezit, nam zij ia vergissing het regenscherm op van een dame naast haar, maar haastte zich, natuurlijk toen ze door de wettige eigenares hierop attent ge maakt werd, de parapluis, onder het maken van talrijke verontschuldigin gen, terug te geven. Echter bracht dit kleine incidentje de deftige dame te. kwader ure te bin nen, dat 't tijd werd, om voor zich en haar familie eens een paar nieuwe regenwerende instrumenten te koo- pen. Ergo sloeg zij drie van deze on ontbeerlijke toestellen in en beklom met de parapluies in de hand - men bedenke, dat de geschiedenis zich in Amerika afspeelt, waar men zich niet ophoudt met bespottelijke „wie doet dat nu"-begrippen een tram. Maar nu wilde het nijdige lot, dat ze juist tegenover de dame kwam te zitten, wier regenscherm ze bijna per ongeluk had meegenomen. En nauwelijks had deze de haar niet meer onbekende dame met de drie parapluis® gezien, of ze zei, met een beteekenisvol lachje, maar op ijzigen toon: „Zooals ik tot mijn genoegen zie, heeft u goede zaken gemaakt..." BOUWVALLIG. Volgens berichten uit Venetië ls er gevaar dat de mooie Campanile van San Stefano zal instorten. Men denkt oï over liom ec£ to krolse», olll uugo- lukken ie voorkomen. OUDERDOMSPENSIOENEN. In het Australische gemeenebest komt een pensioen voor oudelieden van 66 jaar of ouder, die er behoefte aan hebben en 20 jaren in het land zijn. Zij krijgen dan f 6 in de week, d.i. het dubbele wat in Engeland oudjes van 70 jaar zullen krijgen. Men schat, dat het Australische pen sioen jaarlijks 21Va millioen zal vor- deren, en het Engelsche 60 millSoen. EEN RECHTBANK VOOR DE JEUGD. Te Berlijn is onlangs de eerste rechtbank voor de jeugd in werking gesteld. Aan de rechters tafel hebben zitting; vertegenwoordigers van het gemeentelijk schoolbestuur, leden van de opvoedingscommissies, de president van Landgericht II en eenige rechters. Een jong advocaat vervult de taak van publiek aanklager. Over een paar tooneeltjes uit de eerste zitting lezen we het volgende. Een bleeke jongen komt, vergezeld vanzijn voogd an onderwijzer binnen. Hij heeft van een bakker, bij wien hij in den kost was, 2 mark ontvreemd, daar hij niets te eten had gekregen Snikkend vertelt de jongen zijn overtreding. Vriendelijk vraagt de rechter:,,Vertel me eens, mijn jongen, hoe het kwam." Het kereltje vertelt dapper. „Was dat nu wel goed van je? Zou je 't nog eens weer doen?" „Neen," verzekert de aangeklaagde uit den grond van zijn hart. Het O.M. is zacht gestemd, concludeert tot een berisping. De rechtbank ver klaart zich tevreden en de kleine zondaar stapt weg, blij, dat hij er zoo goed is afgekomon. Een paar jongens, die schroeven hebben weggenomen, vergaat het net eender. Met een haastig „Adjo" maken ze dat ze weg komen. Aan het slot een ernstiger geval. Een afgetobde vrouw met een kind op den arm treedt binnen. Haar 18 jari ge jongen met rood, blozend gezicht en kort blond haar is wegens dief stal aangeklaagd. De vader zit we gens diefstal in de gevangenis. Op een Februari-middag is hij er met een 12-jarigen kameraad op uit gegaan, op de „boemel". Tien uur 's avonds waren ze nog niet thuis, zij sliepen in een schuur en 's morgens, uitgehongerd, namen zij zeven broodjes bij een bakker weg. De officier vroeg ook hier een berisping, maar de rechtbank kon 't niet zoo spoedig in deze treu rige zaak met zichzelf eens worden. Ze sprak wel is waar den kleinen overtreder van diefstal vrij, maar achtte het toch goed, met 'l oog op de omgeving van den knaap, den jongen in een opvoedingsgesticht te plaatsen. Neergedrukt en schuw sluipt de kleine blondkop weg. GEPHOÏOGRXFEERDE TELEFOON BERICHTEN. lü de Parijsche Academie van We tenschappen heeft Poincaré mededee ling gedaan van een uitvinding van den Ingenieur Devaux-Charbonnel, die een middel schijnt te hebben ge vonden om geluidsgolven te photo- graieeren, op are manier zou men b.v. kunnen bereiken, dat èen tele fonische mededeeling gedurende de afwezigheid van den opgeschelde op een geprepareerde strook werd ge- photografeerd, zoodat men haar latèr zou kunnen aflezen. MOOIE AMBTENAREN. Bij een inval, dien de heer Chéron dezer dagen deed in de bureelen van het ministerie van oorlog te Frank rijk, waar de burgerambtenaren zit ten, constateerde hij, dat van de 105 beambten die er moesten zijn, er slechts 42 present waren in een an dere afdeeling waren er van de 805 slechts 108 I Voortaan zullen de heeren bij het komen en gaan èen presentielijst moeten teekenen. ONEERLIJKE GELDOPHALER. Voor de rechtbank te Roermond beeft terecht gestaan J. H. v. D.geld- ophaler van de gemeente-gasfabriek aldaar, die in den avond van 81 Maart j.l. aan den z.g. Doolhof eon verwon ding opliep en bij welks gelegenheid het dien dag voor de fabriek bij de gasverbruikers opgehaalde geld, dat v. D. in zijn bezit had, spoorloos ver dween. Het ingestelde onderzoek heeft er toe geleid, dat v. D. verdacht wordt, zich de verwonding zelf te hebben toegebracht, teneinde zich het geld toe te eigenen. Hij werd eenige dagen ha dien ge arresteerd en in de gevangenis opge sloten. Negentien getuigen werden gehoord, onder wie twee deskundi gen, de doctoren Broks en Geelen, die als hun overtuiging uitspraken, dat v .D. zichzelf de op hem-p bevonden verwondingen moét hebben toege bracht. Deze zaak nam den heelen dag in beslag. Negen volle uren werden Bl aam besteed.. Het O. M. eischte tegen bekl. een gevangenisstraf van 2 jaar en 6 maan den met aftrek van het voorarrest. De toegevoegde verdediger pleitte vrijspraak. uitspraak 1 Juli a. s. DE VERDUISTERING VAN 65.000. De 4e Kamer der Amsterdamsche Rechtbank deed uitspraak in de zaak van den 18-jarigen kantoorbediende, die er van door ging inet ruim. 65000 geld dat hij voor de cargadoorsfir ma Meyer Co., bij wie hij ln dienst was, had ontvangen doch die bij zijn arrestatie in het Oranje-hotel te 's-Gravenhage nog al het geld, op f 6.75 na, in zijn bezit had. De Rechtbank veroordeelde den be klaagde tot één jaar gevangenisstraf, terwijl het O. M. 2 jaar had geëischt. VOETBAL. Bij de Oostelijke Iste-kl.-clubs gaat een, aan het bestuur van den Nederi. Voetbalbond te richten, adres rond om yuicK (Nijmegen) voor net vol gende seizoen in de 1ste klasse te handhaven. CRICKET, Het programma van 'deïï Neder- landschen Cricketbond vermeldt vcor Zondag a. s. de volgende wedstrij den Eerste klasse's-Grav, C. 'C.A. C., In Den HaagVolharding—Rood en. Wit, te Amsterdam. Noordelijke tweede klasse afdee ling V. V. V.—A. C. C. II, in Am sterdam; Albion-—Victoria, te Zaan dam. en Olympia—Volharding II, te Amsterdam. Zuidelijke tweede klasse afdeeling: V. O. C.—'s-Grav. C. C. II, Rotter dam, en Hermes—H. B. S., te Schie dam. EEN GESCHENK, Nu hetvaststaat dat de „Oude Vier" van „De Amstel" mede zal roeien in de wedstrijden voor de Olympische spelen te Henley op 2628 Juli, is door den voorzitter van de Koninklij ke Nederlandsche Zeil- en Roeiveree- niging, jbr, W. Six (eerelid van De Amstel), die al verschillende jaren op de bres staat om onze nationale roeisport te doen bloeien, aan het be stuur van De Amstel een nieuwe ra cegiek, te gebruiken als „Vier zonder stuurman", aangeboden. AUTOMOBILISME. Van 13 tot 17 Juli, worden er te Oostende automobielwedstriideu ;o- WEST-SUMATRA. De „Hbld."-correspondent te Bata via seint het volgende „In Oud-Agam hebben wegens do invoering der belasting ongeregeldhe den plaats gehad, waarbij aan de zijde der bevolking 90 dooden en ge wonden vielen, terwijl de troepen 9 dooden en 18 gewonden verloren. Op drie plaatsen aan het Meer van Singkarak werd ook nog gevochten, waarbij de 2e-luitenant der infanterie J. D. A. Van Gumster, van het garni zoen van Padang Pandjang, werd gewond. Vier brigades marécnaussées zijn daarheen gezonden." De redaotie teekent hierbij aan Het vorenstaand bericht is onge twijfeld in hooge mate teleurstellend, nadat het „geen nieuws, goed nieuws" van den laaisten tijd aanleiding gaf om ons met de hoop te vleien, dat de dwaze beweging in West-Sumatra te gen de belasting op touw gezet, in het zand zou zijn verloopen. Oud Agam was een der streken, waar het verzet tegen den maatregel zich het eerst openbaarde, doch wist controleur Westenenk bij een bezoek aan het brandpunt der gisting al spoedig daaraan een einde te maken. In een door alle familiehoofden bij gewoonde vergadering vroegen deze vergiffenis voor het geboden lijdelijk verzet en verstrekten zij de gegevens voor den aanslag. NU het echter pp öat&tóh. .Mnko'mt.Tke het verbod van werken met gë- blijkt het verzat weder te.zlib opge- J- ,-J— 1--1 *---1 vlamd; Hoe? Wij. weten reeds, 'dat de beweging in West-Sumatra door agitators bui ten de kolonie, met flame door te Singapore gevestigde Maleiers, vrij wel in het leven geroepen werd. Wij kunnen de gedachte niet van ons afzetten, dat deze factor nog steeds zijn invloed doet gelden, ter- wijl mogelijk ook andere 'factoren ter Westkust zelf, buiten de Maleische be volking om, al het mogelijke in het werk stellen om de rust, waaraan de bevolking van dit gewest hare wel vaart in zoo hooge mate dankt, Verder in de waagschaal te stellen, Het komt ons voorA dat aan deze zijde der quaestie alle aandacht 'moet worden geschonken en waar noodig niet mag worden geschroomd, de noodige maatregelen te treffen. WEST-SUMATRA". Blijkens een door de Regeering uit Nederiand-Indië ontvangen telegram, is men bij eene poging van den con troleur van de onderafdeeling Oud- Agam (Padangscbe Bovenlanden), om .ondersteund door militairen, in de nnacht van 15 op 16 dezer- 18 rad draaiers van het ver-zet tegen de in voering der belastingen in de laras Iiamang van genoemde onderafdee ling op te lichten, slaags geraakt met in het wit g-ekleede mannen en vrou wen, die de geloofsformule uitten. Tien klewangaanvallen werden afge slagen, waarbij negén inlandsohe mi litairen sneuvelden en één Euro- peesch militair en dertien inlandsche militairen beneden den rang van offi cier gewond werden. Voor zoover be kend leed de bevolking een verlies van negentig dooden. Bij eene poging van dien waarne- •menden adsistent-resident van de af deeling Batipoe en X Kota (Padang scbe Bovenlanden), om, ondersteund door militairen, op 16 dezer eene ge wapende vergadering van mannen en Yrouwen in de nagara Tandjoengbe- xoelak te ontwapenen, werd een aan val hunnerzijds afgeslagen, waarbij zwaar gewond werden een officier en een Europeesch militair beneden dien rang-, terwijl een inlandsch militair sneuvelde en zes inlandsche militai ren gewond werden. Van de aanval lers werden veertien gedood en vijf gewond. Het vorenstaande bevat een bevesti ging van de reeds geseinde berichten. Uit de bewoordingen van het regee- ringstelegram schijnt te moeten wor den afgeleid, dat het doel bij beide ge legenheden niet werd bereikt, zoodat waarschijnlijk verdere bloedige bot singen niet achterwege zullen blijven, tenzij de geleden verliezen de lieden tot omkeer moohten brengen. Laat ons hopen, dat dit het geval moge .we-, ze£f„ UIT DE DIAMANTNIJVERHEID. De Hbld.-correspondenfc ie Antwer pen» meldt: Men is er langen tijd beducht voor geweest dat de Premier Mine door be tere assorteering van hare diamanten tegen de De Beers een concurrentie mocht aangaan die de uitzichten op winst voor het meerendeel der hande laren noodzakelijk op zeer gevoelige wijs moest verminderen. Deze vrees zal spoedig verdwijnen als de tijding- meer bekend zal zijn dat de Premier verleden Maandag te Londen een zicht heeft ter markt gebracht, geheel opgemaakt als de vroegere. Boven dien neemt hier geleidelijk de koop kracht toe, zoodat men de beste hoop heeft dat de crisis spoedig een einde zal nemen. Van bevoegde 'zijde verneem Ik dat de tot nog toe niet vereenigde kleine Zuid-afï'ikaansche mijnen zich bin nenkort zullen versmelten, eoodat naast het Syndicaat en de Premier een derde fusie zal optreden, wat toch altijd een moeilijkheid meer: oplevert tot vastheid der prijzen. Het volgende is ontleend aan éen artikel in het „Weekblad" van de hand van den heer Polak: Den toestand kennende en "de naas te toekomst helder inziende, zijn wij bereid tot het ruiterlijk aanvaarden van een door de omstandigheden on vermijdelijk geworden loonsvexla- Doch terugdringen tot het oude peil, of zelfs daaronder, laten wij ons niet. Er moet iets gered worden uit de schipbreuk. Als wij ln 1904 honderd' hadden en in 1906 gestegen waren tot honderd en dertig, willen wij nu wol genoegen nemen mot honderd en vijftien, doch stellig niet met de oude honderd, allerminst met de antieke negentig of tachtig. Had do A, J. ,V. ruiterlijk met voor stellen hij ons gekomen, dan zouden wij haar dat hebben duidelijk ge maakt. Nu zij het oirbaar beeft ge acht te trachten laags den weg der guerilla haar doel te hereiken, meet ona standpunt langs dezen weg tor kennis der juweliers gebracht wor den. En dat standpunt staat vast. Wij zijn rog lang niet uitgeput, doch nog altijd sterk genoeg, om te voorkomen, dat wij terugvallen in de oude misère. Als onze jas er aan moet gelooven in 's hemelsnaam. Maar ons hemd zullen wij houden. Als gevolg van een door derf S, N. "D. B, uitgevaardigd manifest in Zftr. royeerde leden, is het bestuur van den A. N. D. B. Woensdagmiddag naar de „Diamantslijperij-Maat schappij" op de Nieuwe Achtergracht te Amsterdam gegaan, een fabriek inet 500 molens. Aan de directie werd verzocht een zevental geroyeerde le den van den hond te verwijderen, daar 't anders__voor de overige bonds leden niet mogelijk zou zijn, den ar beid voort te zetten. Een viertal ge- röyéerdeii 'lëgcle den arbeid neer, maar het mocht .der directie niet ge-; lukken, de drie overigen te Verwijde ren. Het bondsbestuur vaardigde toen voor de aanwezige leden van den bond het verbod van werken uit, waar op allen den arbeid neerlegden, met uitzondering van een drietal, die door- contract waren verbonden. OEFENINGEN DER CAVALERIE. De minister van Oorlog heeft be paald, dat in de maanden Augustus en September a.s. bij het wapen der cavalerie de navolgende oefeningen zullen plaats hebben: I. Het 3e regiment huzaren en het 4e eskadron van het le regiment hu zaren, hoogstens 14 dagen, resp. in de omstreken van Breda én Amers foort. II. Het le regiment huzaren, ver sterkt dool- de 5e eskadrons van het 2e en van het 4e regiment huzaren, hoog stens- 8 dagen, -in de omstreken van Amersfoort. De oefeningen sub I zullen, voor zooveel betrekking hebbende op het 3e regiment huzaren, duren van en met 24 Augustus, tot en me.t 5 Septem ber; en .Voor zooveel het 4e eskadron van liet le regiment huzaren betreft, van en met 4 Aug. tot en met 17 Aug-. De oefeningen sub II zullen duren van 18 tot en met 25 'Augustus. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 80 Cts. .per regel.: DirideSijkfi feiten, dio de WN?k$ng der ziekte aaatoonen en koe ze genezen, kan wordeir doos Moeder SelgoPs Tabletten Er is niets in de geheele wereld half zoo belangrijk als spijsvertering. Het is het proces waardoor ge gewoon voedsel, omzet in de stoffen van ,uw eigen lichaam, de Werking om uw le ven, en trouwens van alles dat leeft, in stand te houden. Slechte spijsver tering is daarom de wortel van alle kwalen. Andere ziekten tasten slechts bijzondere gedeelten van uw. lichaam aan; slechte spijsvertering- tast uw gesteld en vergiftigt - de eigenlijke bronnen van. uw bestaan. .Volkomen verteerd voedsel wordt omgezet in rijk,zuiver bloed, .waar in geen ziektekiemen kunnen leven; uw lichaam is geheel doorvoed, er is weerstandsvermogen én ziekten kun nen niet doordringen. Voedsel dat echter slechts gedeeltelijk verteerd wordt, Btaat géén voldoende voeden de stoften af en onzuiverheden, voort komende uit de onverteerde massa in maag en ingewanden, vergiftigen uw bloed, verzwakken uw lichaam .en banen den weg tot gevaarlijke ziek- ien. Bij de eerste"teekenen van verzwal king, im.het spij sv er te r i ngs-pr ocesge brek aan eetlust, verstopping, besla gen tong, wind, hoofdpijn, benauwd gevoel na het eten neme men Moe der Selgel's Tabletten, en maanden, wellicht jaren van lijden zullen U be spaard worden. Moeder Seigel's Tabletten zijn een zuiver plantaardig geneesmiddel, be reid volgens een recept, dat geduren de meer dan veertig janen over de ge heele wereld met onfeilbaar succes gebruikt is ter genezing van alle mo gelijke vormen van maag- en lever ziekten. Dagelijks na het ©ten inge nomen, helpen zij de spijsvertering bevorderen, verzekeren eene geregel de werking der ingewanden en zijn een opwekkend en versterkend middel voor het geheele gestel. Moeder Seigel's Tabletten' eijnl in nette fleschjes verpakt, welke gemak kelijk in den zak of in een taschje kunnen worden gedragen. Verkrijg baar* bij alle Apothekers en Drogis ten. Prijs f 1.50 per fleachje. Te Haarlem verkrijgbaar o.a. bij de Hoeren: J. J. Göppiuger, Gr. Hout straat 147 en K. van Eden, Spaarne 38; te IJmuiden bij H. Sant. Laer, M. W. Th. van Stokkum en LA'. II. M. Willemse; het doctoraal exa men in de rechten door den heer G. A. M. de Bruyn. Amsterdam. Met gunstig gevolg is afgelegd het propaedeutisch medisch examen door den heer B. Woltring en het 2de natuurkundig examen dooy de heeren C. N. de Boer en J'. de Smit; het theoretisch geneeskundig exameh" door mej. H. J. Knottenbelt. 'LC Leiden. Geslaagd voor hot carri^ daats rechtswetenschap do hèeren B. Crucifix en W. G. F. Hofland. Utrecht. Bevorderd tot doctor ijj do geneeskunde op proefschrift: Quan titatieve betrekking tusschen prikkel en effect bij het statisch orgaan," de heer W. Mulder, arts, geboren te Utrecht. .VRIJE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor liet Semi-cand. exa men in de theologie de heer D. Drerith TECHNISCHE HOOGESCHOOL. Geslaagd voor scheikundig inge nieur de heer A. J. van Peski; voor candidaat civiel-ingenierlr de heeren jhr. 'A'. G. Beelaerts van Blokland, C. F. van Bergen, J. T. Bethe, R. B. Canters, P. "VV. J. M. Driessen, G. P. Groenewég, P. C, S. van Hattem, J. T. Huisman, A. L. Knoop, J. W. H. van Lookeren, A. F. Meyer, 'A'. J. v. Rees, A. H. van Rood, M. C. Rueb, F. van 'Rij, C. Slim, R. A. E. SneUilage, W. P. S. von Stein Callenfels, H. Strengers, H. L. Swart, C. W. E. van Voorts van Beest, H. W. van der Voort, C ,H. Wouters. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken Maastricht, 11 Juni. A. Martens-)- Drummen, koopman te Sittard. Rech- ter-commissaris mr. Testacurator mr. C. van Oppen. Groningen, "12 Juni. Tj. Scheringa, koopman tè Zevenhuizen, gemeente Leek. Rechter-commissaris mr. N. y. Hasseltcurator mr. H. Frima. 's-Gravenhage, 16 Juni. H. F. Sas, aldaar. Rechter-cdmmissaris mr. J. F. van der Lek de Clercqcurator mr. N. Cramer. A. van 'Dijk', 'schilder, te Delfi. Éaqhter-cpmmïssaris jhr. mr. Rh. Fêiürcurator mr. W. G. I. A. van - Everdingen. Geëindigd - P. ,van Duyn, bouwondernemer, g;e- woond hebbende te 's-Gravenhage. J. de Zwaan Joh.zn., vr4raven- hage. Mei. H. J. xPijnaker, pensionhoud ster te 's-Gravenhage. R. Dikkers, winkelier én koopman te Hoogeveen. J. B. Broerken, koopman te Mar- tenshoek, gemeente Hoogezand. NED. HERV. KERK. Bedankt voor het beroep te 'Aal burg en Heesbeen door ds. D. Th. Keek te Zuilichem. GER. KERKEN. Beroepen té HeerjansÜam dé lieer M. Uytenhoudt, candidaat te Gorin- chem. EVANG. LUTH. KERK. Bedankt voor het beroep te De Rijp (N.-H.), toez., door den heer H. Snij der, prop. te Harlingen. ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam.Met gunstig gevolg is afgelegd het 1© natuurkundig examen door de heeren P. C. CLeyndert Jr. M. E. L. Westenhuxg en O. Stadig; het 2e natuurkundig examen door de heeren H. Lubberhuizen en J. Bruins en mej. M. Kamminga v. d. Meer; het theoretisch geneeskundig examen •do.Q? d© heeren B. Plomp, A. G. W. toe Het st. Salak arriveerde 18 Juni v, Batavia te Rotterdam.- Het si Lombok, van 'Amsterdam ©"Salie." Het si Tantalus vertrok 16 Juni V. Batavia naar Amsterdam. Het st. Maaslandi van' Buenosr Ayr es naar Amsterdam, passeerde 17 Juni Madeira. Het st. Kherson vertrok 17 Juni i 5 uur van New-York naar Rotter dam, Het "st; Soestdijkj van Philadelphia naar Rotterdam, passeerde 18 Juni des voorin. 11.30 Dover. Het si Grotius, van Batavia;1 haar Amsterdam, passeerde 18 Jurii Gi braltar.- Het si Koning Willem I, van Air- sterdam naar Batavia^ arriveer ia 18 Juni te Singapore. Het si Zaanland; van Buenös- Ayres naar Amsterdam, arriveerde 18 Juni te Lissabon. Het st. Rindjani, van Rotterdam naar Java^ vertrok 18 Jüni van Mar seille. TURKSCHE 3 LOTEN.; van 1870, groot 400 Fr.-- 230e Trekking op 1 Juni 1908. Betaalbaar 1 Juli 1908. 1 De nummers zonder prijzen in -() 400 Fr. 5741-745 20501-505 656 657 653 (1250) 659 660 42376-379 380 (10,000) 51561—565 53386 387 888 (1250) 889 390 55096 097 098 (1250) 099 100 63621 622 623 (2000) 624 625 66271-27» 81266-270 84066—070 100942—^950 105531—535 139661—665 736—740 141411—415 147996. 997 998 (1000) 999 148000 376—380 163176 —180 182871—875 186881—885 187436—, 440 208901—905 215186—190 227721 (1250) 722—725 &6-860 228996 997 998 (1000) 990 229000 235306-310 238481— 485 242906—910 244846-850 251381—385 264056-060 269411—415 282146—150 293616—620 300586-690 328416—420 335631—635 841231—235 363931—935, 386890 408146—150 411706—710 419826-830 438211-215 441166 (1000)': 167—170 467936—940 479916—920 481246 —250 482481—485 519776-780 522011— 015 525101 (1000) 102—105 543271—275 571056 (1250) 057—060 593956—958 959 (1000) 960 617511-515 626131—135 637091—095 651126—130 656731—735 659716—729 669651—655 672631—685 677346—350 684116 117 118 (1000) 119 120 699141 (1000) 142-145 714131—135 718101 102 (1250) 103—105 736826—930 745226-230 751036-040 763956-960 797851—855 891361—365 819208—210 820561-565 829101—105 839736-740 S45846—850 847306—310 853231—234 235 (1000) 859111 (2000) 112 113 114 (2000) 115 867886 (1000) 887 888 (10,000) 889 890 871226-230 681-685 889631— 635 924596—600 931236—239 240 (1250V 937111—115 943511-515 947216—220 1005686-690 1021861—865 1031761— 765 1042466470 1045986—990 1049906 —910 1057816-620 1065701—705 1076701 705 1082666—668 669 (1000) 670 1084146 —150 1082236 (1000) 767—770 1105376- 880 1110286 (1000) 287—290 1123131—135 1125436-440 1144696 697 (1000) 698— 700 1153001—005 1168831—835 1178671— 675 1194841—845 120S901—905 1209981 982' 983 (1000) 984 985 (1250) 1216431— ,435 1231511-515. Wordt vervolgd.) (Tel.)

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 6