Verschijnt dagelijks, behalve op Zen- en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. AGENDA OM ONS HEEN Jaitenkndsch överzick' SSe J .argi&^gfc No, 7670 ZATEJM5AQ 21 JÜSI 1808 HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN PBR DRIB BAANDBNl Voor Harten Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd b (kom der gemeente) Franco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers0.02. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037 „de omstreken en lranco per post /12a 13) 0.45 IJltgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur l. PEEREB00HL ADVERTENTIÊNt Van 1—5 regels 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Cts* Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels L- elke regel meer ƒ0,2£ Reclames 30 Cent per regel Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels.. 25 Cts. per plaatsing j 50 Cts. voo' 3 ptoyWngen contant Redactie eis Administraties Groots Houtstraat 55. Istefcommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724 Drukkerij: Zolder Bnitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- ©p Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. ZONDAG 28 JUNI. Muziek In den Bout, 2J uur. Buitensocieteit: Concert Haarï. Mu ziekkorps, 8 uur. Brongebouw: Concert Harmonie, uur. No. 764. Pfft'- tje ®vi°r dea Zomer. ïn den afgeloopen winter heb ik ge schreven over koude en langdurige winters, die wij vroeger gehad heb ben. Ik heb in deze mooie Junidagen gezocht naar mededeelingen over buitengewoon warme zomers, maar., daarover weinig of niets kunnen vin den. Het vermoeden ligt dus voor de hand, dat die in ons vochtige Neder- landsche zeeklimaat buitengewoon zeldzaam zijn, zoodat de Schoolmees ter geen ongelijk heeft wanneer hij zegt Dat de Nederlandsche jongelui veel vertrouwder zijn Met den regen, dan wel met den zon neschijn. En zoo is dan een van de weinige gegevens, die ik heb kunnen vinden, een boek geweest met samenspraken, onder den weidschen titel „Kate- chismus der Natuur", van 1782, een van die ouderwetsche boeken, waar wij niet zonder glimlach naar kun nen kijken. Voorin staat een staal gravure, met op den voorgrond een heel dikke en een heel magere heer, die, volgens het onderschrift, de om geving van Zutfen staan te bewonde- ."an. Boven op den stadswal vermaakt zich een jongejuffrouw met turen Aoor een verrekijker. De vorm van het boek, al werd het geschreven door een groot man van die dagen, J. F. Martinet, meester der vrije konsten, doctor in de wijs begeerte, lid van de Hollandsche er Zeeuwsche maatschappijen der we tenschappen te Haarlem en Vlissin- gen, en predikant te Zutfen, is na tuurlijk naar onze opvattingen bui tengewoon stijf en droog. Dé geleerde Martinet heeft zijn heele boek als vragen en antwoorden ingericht, waarvan het natuurlijke gevolg ia, dat de vragen dikwijls onbenullig zijn, daar ze alleen het middel vor men, om in de antwoorden de ge- wenschte inlichtingen te geven. Zoo begint bijvoorbeeld de vijfde samen spraak Over den Mensch met de vraag „Mogt het u gelusten, in uw onderwijs nu voort te gaan", na tuurlijk alleen om gelegenheid te ge ven tot dit, vooral niet minder def tige, antwoord„Om aan uwe be geerte, die gij mij gisteren ontdekte, heden te voldoen, zal ik, nu Gij 's va derlands gronden kent, u leiden tot al wat zich op derzelver oppervlakte vertoont." Wanneer een uitgever in onzen tijd den moed had, een hoek in dezen vorm te laten drukken, zou hij er stellig geen exemplaar van verkoo- pen. Martinet's werk is van den vijf den druk. Maar we zouden het over den zomer hebben. De leergierige vrager ver klaart „Ik verlang naar de onder vinding lezer voorspelling (namelijk, dat zijn wetenschap vermeerderd zou worden). Laaten we ons tot dat einde bedienen van deeze sehoone zomer- sche dagen, eer de wisselvallige Herfst, eer de naare Winter komt." Deze opmerking is evenwel den man, die met de antwoorden belast is (natuurlijk den waardigen Martinet zelf) niet naar den zin. „Schrol nim mer op het een of ander saisoen", zoo zegt hij „allen zijn bekoorlijk, ten minsten nuttigelk heeft zijn aan genaamheden, elk zijne ongemakken, welke laatsten evenwel zeer vermin derd kunnen worden. Zou de Zomer: zo heerlijk zijn, indien we geenen Winter hadden Moesten wij niet in den laatsten den overvloed verteeren, dien wij in den eersten gewonnen hebben, waar zouden wij anders met denzelven blijven Wij zoudeu nim mer eenen tijd vinden, om van alles gebruik te maken en verpligt worden, om een groot gedeelte onzer Vruchten en Graanen aan de vlammen op te offeren, of op eene andere wijze te vernielen. Dit alleen is genoeg, om ons niet altoos in eenen Zomer te doen leeven." Het woord „schrollen" is sedert het einde van de achttiende eeuw in onbruik geraakt, maar de beteekenis schelden op, afgeven op, klagen over iets, is duidelijk. Wij, Nederlanders, die, zooals ik onlangs gelegenheid had te doen opmerken, toch maar nooit buiten critiscbe beschouwingen over het weêr kunnen spreken, mogen de les ter harte nemen, evenals de opmerking, die volgt„zij" (de aar de) „heeft drie dealen des jaarg ge arbeid en verkiest niet meer dan een vierde, om zich te herstellen." De schrijver beijvert zich ook, om angst voor het onweer, die de onnoo- zele vrager plichtmatig hebben moet, tegen te gaan. Intusschen geeft hij daarvan merkwaardige statistieken. We kunnen toeh moeilijk gelooven, dat er In Londen in dertig jaar tijds, maar twee personen door den bliksem (door den donder, zegt Martinet) raakt waren en dat er te Leiden in honderd jaar maar één kind doodge slagen is, juist op een molen, eon der gevaarlijkste plaatsen. Martinet vindt dan ook de plotselinge verandering van temperatuur veel gevaarlijker en herinnert aan een geval van buiten gewone hitte, in t jaar 1777, toen de thermometer op één dag rees tot 74 graden (bedoeld zal wel zijn Celsius) en daarna meer dan de helft lager daalde, met koude noordelijke en oos telijke winden. Die buitengewone hitte schijnt even wel maar één dag te hebben geduurd. Naderhand vinden we van een bij zonder warmen en drogen zomer mel ding gemaakt in t Jaar 1857. H. C. van Hall schrijft daarover in het tijd schrift van de maatschappij ter be vordering van nijverheid, dat men in vele jaren hier te lande niet zulk eene lang aanhoudende warmte en droog te ondervonden had. „Zelfs In de meest Noordelijke streken van ons land was dit zichtbaar in het tot bloei komen, of althans tot een groote ma te van ontwikkeling van gewassen, die geheel in meer zuidelijke landen te huis behooren." De oogst was algemeen vroeg, mis schien wel 14 dagen vroeger, dan in gewone jaren. Het werk voor den it van de verschillende granen volgde elkander zeer snel op, welke opeenhooping van werk voorzeker grooten last gegeven zou hebben, in dien het altoos even standvastig droog weer aan den anderen kant niet weer veel arbeid uitgespaard had en oorzaak geweest was van de goede qualiteit, welke men bij vele granen opmerkte. De hoeveelheid was echter niet bijzonder groot. Het droge weer mocht voor 't bin nenhalen van den oogst voordeelig wezen, de nadoelen waren niet ge ring. Paardenboonen ledsn er onder, het stroo bleef zeer kort, van vele planten verwelkten de bloemen ge heel sn al, de opbrengst van de graslanden was algemeen gering, het verplanten van gewassen, als kool, koolrapen en mangelwortelen, ging zeer moeilijk, de bladeren van de boomen vielen buitengewoon vroeg af. De menschen hadden veel met ziekte te kampen. Ziedaar een opsomming, die weinig geschikt is ons naar al te veel mooi te doen verlangen, want wal althans wij stedelingen mooi zomer weer noemen, is niet anders dan zon en geen regen. Wat ons betreft, zou het dan 's nachts wel mogen rege nen, wanneer wij onze zelfzuchtige oogen toch gesloten hebben. Maar zoover verwent de natuur ons niet. Een tegenhanger van dit Jaar 1857 schijnt het rampzalige eholerajaar te zijn geweest, ongeveer tien jaar la ter, dat ook wel warmte, maar met een groote vochtigheid bracht, die verspreiding van de ziekte wel schijnt te hebben bevorderd. Over 't algemeen blijkt anders van heete zomers niet. Misschien is het mogelijk, dat er minder over geschre ven is dan over de koude winters, omdat wij grooter behagen in zomer warmte, dan in winterkoude plegei te vinden. Over vroeger dagen komt uit het Groningsch archief nog een mededeeling tot ons van dezen in houd, dat daar aan ieder burger in het jaar 1589 wegens de groote hitte was aangezegd, dat hij „een tyne ofte vat met water voor syn deure setten soude." Waarschijnlijk hoopte de overheid daarmee de atmosfeer wat te verfris- schen, zooals in koude winters groote vuren werden gestookt op straten en pleinen. Of het veel geholpen heeft, betwijfelen wij, die weten, hoe in onzen tijd de massaas water, die de sproeiwagens op de straten werpen, uiterst kort een gevoel van verfris- sching geven op warme dagen. J. C. P. VENEZUELA. Een land, dat op het oogenblik van zich doet spreken, en foi de naaste toekomst voetlicht nog veel aandacht zal vergen is de republiek Venezuela, een land. op geringen afstand van onze bezittingen in West-Indië. Het hoofd van dien Staat, presi dent Castro, is zooveel als een dicta tor, een man, die met een verschrik kelijke heerschzucht behept is en lacht met alle mogendheden. Hij Is wat overmoedig, omdat hij de over tuiging heeft gekregen, dat de mo gendheden wel een grooten mnn-1 openzetten, doch niet gauw toebijten. Dat heeft hij tal 1906 gezien bij het conflict met Frankrijk in zake de Fransche kabel-maatschappij, waar bij hij het er^ bont had gemaakt. Ter wijl Frankrijk een paar oorlogssche pen zond, maakte Castro heel serieus ook oorlogstoebereidsel en. Hij mobili seerde troepen, deed gesehut opstel len op de bergen aan de kust, riep zijn consuls in Frankrijk terug Sn dreigde alle Fransche schepen, die de kust naderden, te zullen bombardee ren. Alles juist als een machtige Staat en daarbij stelde Castro zich nog zoo onhebbelijk tegen de Veree nigde Staten aan, dat dezen ook een tiental oorlogsschepen zonden zon der Iets uit te richten echter. Het heele geval Is op een sisser uit- geloopen. Castro trad voor een blau wen Maandag als president af en werd opgevolgd door Gomez, die het geschil regelde. Toen dat was afge loopen, beklom Castro weer zijn dic tatorszetel. De revoluties, die 'uitsluitend den binnenlandschen toestand raken en zich herhaaldelijk voordeden, kun nen we stilzwijgend voorbijgaan. Tegenover verschillende landen toonde Castro zich steeds onwillig om geschillen langs scheidsrechterlijken weg op te lossen .Toen in begin Maan de Amerikaanscbe gezant Russell ei op aandrong, dat eene regeling in za ke de verschillende Amerikaansche eischen zou worden getroffen, zond Castro zulk een onbeschoft antwoord dat de gezant het liet terugbrengen met de boodschap, dat hij het niet in ontvangst wilde nemen. Thans heb ben ook de Vereenigde Staten er ge noeg van en hebban hun gezant terug geroepen. Nu heeft ook gelijk we reeds be richtten Nederland een geschil met Venezuela. Men kent de oorzaak. Wat zal Nederland nu doen In onze pers begint al stemming te komen, om handelend op te treden. De N. Rott. Cour. plaatst een artikel, waarin zii o. m. schrijft Het is niet ondenkbaar, dat onze Regeering in verband met de uitda gende houding, door President Castro van Venezuela tegenover ons aange nomen, haar toevlucht zou moeten nemen tot eene maritieme demonstra tie. Mocht het daartoe moeten ko men, dan zal de maritieme macht in overeenstemming moeten zijn met het te bereiken doel. De ondervinding, op gedaan met ons „machtsvertoon", door de Utrecht en de Koningin Re gentes in 1902 uitgevoerd, heeft af doende aangetoond, dat men met een tweetal schepen niet behoeft aan to komen, om aan de Venezuelaansche regeering ontzag in te boezemen en voldoende kracht bij te zetten aan de te stellen eischen. Om Indruk te maken acht de N. R. Ct. minstens 4 oorlogsschepen noo- dig. Heel ruim in schepen en in het daarvoor benoodigde personeel zit men niet, doch als het noodig is en men laat wat het zwaarste is het zwaarste wegen, kan wel eene goed uitgeruste divisie van 3 schepeo zich bij de Gelderland in West-Indië voe- Ook het geschil met Amerika is nog niet opgelost, ja, 't is zelfs nog een raadsel, hoe 't eigenlijk ontstaan is. Waarom is de Amerikaansche ge zant teruggeroepen? 't Was bekend, dat de verhouding al gespannon was. doordat verleden jaar Amerika's eischen, rakende de Asphalt-maat- schappij, niet zijn ingewilligd. .Nu was het diplomatiek verkeer sinds dien al van nul en geener waarde, an waar Venezuela, thans door de pest geteisterd wordt, is 't best mogelijk, dat Amerika alleen om deze reden zijn gezant naar huis heeft laten ko men. Waarom den diplomaat ook noodeloos aan 't pest-gevaar bloot te stellen 1 FRANKRIJK. Hier is men een beetje aan 't „sol len" met de doodstraf. Moet ze blij ven of worden afgeschaft? Vrijdag zou in de Kamer het ringsontwerp tot afschaffing van" de doodstraf worden behandeld. Het ontwerp was door de gerechte lijke commissie aangenomen, maar (om welke reden Is nog niet bekend) in de vergadering van Donderdag is met 8 tegen 2 stemmen (treffen de meerderheid) besloten het voorstel niet te handhaven en zich uit te spre ken vóór de doodstraf. De Fransche Kpmar ie druk bezig met de behandeling van bet naas- tings-ontwerp van den Westerspoor- S, waarbij nog ai zwaar politiek gedebatteerd wordt. RUSLAND. Bij de verdere behandeling van de begrooting van onderwijs in de Doe- ra heeft de kadetten-leider Miljoekof 'n motie voorgesteld om den 3iuden ten die door vroegere ministerieele besluiten van de universiteiten wanen uitgesloten, thans verlof te geven hun studiën te voltooien. Miljoekof beriep zich hierbij op den oekas van 1905. waarin de vrijheid der universiteiten wwd gewaarborgd De motie werd «ongenomen, nadat de gematigden en de uiterste rechterzijde ze hadden be streden. De adjunct van den minis ter van onderwijs protesteerde daar op krachtig tegen de motie, die. naar zijn Inzichten, strijdig was met de wet. NOORWEGEN Na een verblijf van bijna een week s de Engelsche vloot van 53 schepen, die voor Kristiania heeft gelegen, Vrijdagochtend naar de Westkust van Denemarken vertrokken. Er zi^n ter eere van de Engelsche® ^oel wat feestan geweestde Koning -ai een feestmaal, Christophersen, de minister van buitenland3che zaken, een groote danspartij, de gemeente oen banket. Do couranten verklaren, dat de En gelsche matrozen zich voorbeeldig nebben gedragen. PERZIë. De toestand is nog weinig veran derd, daar de revolutie kalmpjes 'ioorwoedt, met do bekende gevolgen. Isgevechten, moorden, diefstallen lunderine-en enz. Volgens oen telegrafisch bericht uit Teheran is de Europeesche kolonie aldaar zeer onder den indruk van de wreedheden, die dag in dag uit on der hare oogen plaats vinden. De hoofden der verschillende diplomatie ke missies hebben den commandant van de lijfwacht medegedeeld, dat zij, hoewel geenszins bedoelende zich mangen Ln de blmnenlandsche mgelegenheden van het land, het odig achten te kennen te geven, hoezeer zij die voortdurende plunde ringen en de slachtingen onder on schuldige personen betreuren. MAROKKO Moulay Hafid wint steeds meer en meer .Nu Is hij weer te Larrache tot Sultan uitgeroepen. De uitroeping had aanleiding gegeven tot eenige ongeregeldheden en daarbij waren enkele personen gedood en gewond. De Marokkanen, die den Engelsch- QiflJi Kennedy gevangen hebben ge nomen, eischen 150,000 dollars los geld. De Britsche legatie weigert, vol gens Instructies van de regeering^ te Londen, kennis te nemen van deze voorwaarden, al doet zij ook al het mogelijke om de loslating van Ken nedy te bewerken. KORTE BERICHTEN. Te Chicago heeft een ontploffing plaats gehad In een magazijn van chemicaliën, boven heitwelk een loge ment werd gehouden. Er ontstond een hevige brand, waarbij vijf perso nen omkwamen en twintig werden gekwetst. Stadsnieuws Rubriek voor Vragen. Vreeg. Iamand heeft in één zaak 121/2 jaar en In een andere 7 jaar vergunning gehad en is daarna over leden. Zijn echtgenoot hoeft de ver gunning twee jaar voortgezet. Kan zijn vrouw nu opnieuw vergunimlng aanvragen Antwoord. De vergunning zal ze ker dor B. en W. zijn ingetrokken, omdat er gedurende drie maanden achtereen opzettelijk geen gebruik van Ls gemaakt Wanneer U thans weder vergunning wenscht, dan moet U zulks opnieuw aan B. en W. aan vragen. VRAAG. Ik heb in eenige mooie stoelen wurm ontdekt, wat is daar tegen te doen ANTWOORD. Uit ons onderzoek bij een meubelfabrikant blijkt, dat hiertegen geen afdoend middel be staat Het beste is nog, het aangetaste hout ruim in petroleum te drenken, maar bij stoelen heeft dat natuurlijk wel bezwaar. MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID In de Rotonde van het Museum van Kunstnijverheid zullen de inlegwer ken, vervaardigd d-oor den heer Oscar Haberer te Arasterdam, Zondag nog tentoongesteld zijn. Bij deze werken moet men de bij zondere gave van techniek en de groote routine voor het kiezen der verschillende houtsoorten ten einde aan de bijzondere vereischten te vol doen bewonderen. Onze meubelmakers zullen deze werken als vaklieden zeker met be langstelling bezichtigen. Zondag is de toegang kosteloos. ORGELBESPELING, in de Groote of St. Bavokerk te Haar lem op Dinsdag 80 Juni 1908, des na middags van 1 tot 2 uur, door den heer Vv. Ezerman. Programma No. 1. Preludium en Fuga, J. S. Bach. No. 2. Andantino, R. Volckmar. No. 8. Sonate No. 1, Mendelssohn. a. Allegro moderato. b. Adagio. c. Ree. et Finale. No. 4. Andante funèbre, J. Svend- sen. No. 6. Duet „Stabat Mater", Ros sini. Militaire Zaken De korporaal-fourier H. S. vam het 10e. regiment infanterie, is door den krijgsraad te Haarlem veroordeeld tot drie maanden militaire detentie en terugstelling tot den stand van soldaat wegens eerste desertie ln tijd van vrede. Eervol ontslag. Naar wij vernemen ls aan den heer J. J. van Noppen met ingang van 1 Juli e. k. eervol ontslag verleend als architect bij den dienst van openbare werken. WILLEM ANDRIESSEN. Naar wij vernemen zal de heer Wil lem Andriessen, die a.s. Woensdag op het Amsterdamsche Conservato rium piano-voordrachten zal geven tot het verkrijgen van den prijs van uitnemendheid, daarbij zeker ten ge- hoore brengen het concert No. 5 van Beethoven en een concert (le en 2e deel) van hem zelf, benevens werken uit een 16-tal anderet ter keuze van de Jury. Baden. In het douchebadhuis aan het Leid- scheplein zijn tn de afgeloopen week genomen 1206 baden in dat aan den Koudenhorn 1185. Muziek ln den Hout. Matiuée van het Haarlemsch Mu ziekkorps in den Hout op Zondag 28 Juni, 21/2 uur. Programma: 1. Hoop Marsch, Snoeck. 2, Ouverture Don J uan, Mozart. 3. Hourida, Grande Valse de Concert, Gillet. 4. Fantaisie de l'Opéra La Favorite,. Donizetti. 5. Ouverture Jeanne d'Arct Verdi. 6. Zweite Polonaise. LIszt. 7. Fantasie de l'Opéra La Fille du Régiment, Do nizetti. De Bestrating In onze Gemeentt (Vervolg van blad II). Op deze wijze wordt dus een bestra tingsfonds gevormd, waaruit vernieu wingen kunnen worden betaald. De stichting van dit fonds zal ten gevolge hebben, dat per jaar zoo goed als gelijke bedragen zullen moeten worden opgebracht en dat de bestra tingen op goede wijze kunnen worden vernieuwd. Bovendien zal het niet te onderschat ten voordeel ontstaan, dat de bestra tingen goedkooper worden, doordat geen renten van geleende gelden be hoeven betaald te worden. Buitendien dient dan nog jaarlijks een bedrag op de begrooting te wor den gebracht, waaruit kleine herstel lingen en kleine verbeteringen kun nen worden betaald. Omdat echter bij verdere uitwer king van dit denkbeeld vermoedelijk zal blijken, dat de jaarlijksche bedra gen te boog zullen worden, daar voor zoover mij bekend in voorgaande ja ren niets i« gereserveerd en dus de kosten van vernieuwing van de oude re thans aanwezige straten, onmid dellijk geheel ten laste van het fonds komen, terwijl bij vernieuwing tevens steeds de algemeens toestand van den openbaren w«g verbeterd dient te worden, zullen de kosten voor bedoeld vernieuwen der oudere straten uit een leaning moeten worden gevonden. Tot welk bedrag geleend zal moeten wor den, zal van een nader in te stellen onderzoek -afhangen. Deze leen Inge® dienen echter ün korten tijd te worden afgelost. Eindelijk geeft de heer Dumont een overzicht der kosten van de verschil lende soorten van bestrating, waaruit blijkt dat, worden bestratingen uit gewone middelen betaald, in aanleg keibestratingen het goedkoopst zijn, dat wanneer ze worden betaald uit geld, door leening verkregen, de ge middelde aanlegkosten van klinkers en keien ongeveer gelijk zijn, in de onderstelling, dat keien 50 jaar en klinkers 15 Jaar meegaan. Voor wegen met druk verkeer moe ten keien worden gekozen, voor we gen met matig verteer, hetzij klinkers hetzij keien, en in de wegen met zwak verkeer klinkers. Ten slotte geeft de rapporteur in overweging: lo. Na te gaan of het instellen van een bestratingsfonds, Ingericht onge veer op de wijze, zooals in hoofdlijnen is aangegeven voor deze gemeente mogelijk en nuttig kan zijn. Wordt het eerste punt bevesü- beantwoord, mij dan op te dra- het opmaken van een overzicht van de oppervlakte aan bestrating, die door de gemeente moet worden onderhouden; b. het opmaken van een overzicht van de vermoedelijke levensduren van de bestratingen in de verschillen de wegen; het opmaken van begrootingeu voor vernieuwing van die bestratin- m; d. bij dit onderzoek na te gaan of het overweging verdient asphalt- of houtbestrating aan te leggen en te vens voorstellen te doen betrekking hebbend op de wijze,- waarop de meer dere aanlegkosten zullen worden ge vonden en op welke wijze de onder- grondscbe werken met deze bestra ting in overeenstemming zullen moe ten worden gebracht. Blijkt instelling van een bestratings fonds niet mogelijk, dan dezelfde op dracht als ls aangegeven, te willen geven. B. en W. stellen voor in den aange geven zin te besluiten. Verkoop anthraclet. Men schrijft ons In het Spaarne liggen twee schip, pers met hun vaartuigen, beladen met anthraciet, die zij te koop aanbieden op monster aan ae huizen der inge zetenen alhier, voor den prijs van f 1.40 per mud, terwijl de eigenlijke prijs daarvan f 2.10 per mud be draagt. Na aflevering van het bestel de aan verschillende bewonerB is ech ter gebleken, dat het grootste gedeel te uit steenen bestaat. De politie is dan ook reeds bekend met hunné handelingen en door haar tusschen- komst hebben zij een gedeelte van don betaalden prijs terugbetaald. Men zij dus op zijn hoede I

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 1