Weerbericht F, P. BEICHERT, Thermometerstand INGEZONDEN Uit de krbeiderswereld Laatste Berichten Rubriek voor Vragen. Sport en Wedstrijden Koloniën Telegrammen Stoomvaartberïchteii Burgerlijke Stand Advertentiën Winkel|nllrenw JAenkenineid, OaiSHisisjo Er biedt zich aan K®ykentii@id Werkster Watches aan huis, Een Heldin Wasclwtuw Dagnieitfn Dienstbode Dagm*. mim Keukenmeid Gevraagd Manufacturen E. K Juffrouw Mangelmeisje Nette Meisjes MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Blldt, 3 Juli 1908. Hoogste barometerstand 772.8 m.M. te Stornoway (ten Westen van Schot land), laagste 754.6 m.M. te Riga Oostzeekust Rusland). Verwachting tot den avond van 4 Juli: Wind: zwakke tot matigen meest Noordelijken wind. Gesteldheid van de lucht: gedeelte lijke bewolking, waarschijnlijk droog .weer. Temperatuur: geringe verandering. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. uur 768 m.M. Neiging tot achteruitgang. Stilstand. Vorige stand te 2 uur 771 m.M. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 80 Cts. per regel. 17 Anegang 17. PRAOHTIQB SORTEERING Daggen, Preuts, Beerden en Manchetten. ts Haarlem. Vrijdag 8 JuU Hoogste gisteren 2 uur F. 78 Laagste hedennacht F. 67 Hedenmiddag te 12 uur F. 62 punten betreft, werden de Ingenomen standpunten gehandhaafd, met nama door den Minister, die, hoewel ont kennende, dat inzake den heer Thom son in strijd met recht en voorschrif ten was gehandeld, erkende dat de rechtsbedeeling in het leger fouten had, waarvan zij moest worden ont daan. Ook verdween de motie-Van Twist van het tapijt, nadat de Minister aan de vergeten sergeant-majoors-lnstruc- teurs eene gratificatie had toebe dacht. Met 50 tegen 27 stemmen werd verworpen een amendement van de heeren Ter Laan c.s., om in principe uit te maken, dat de herhalingsoefe ningen in de tweede helft van dit jaar zouden bekort worden. Voor het debat hierover had de Ka mer, die snel gereed wilde wezen, al geen aandacht meer. De Minister be toogde ook maar zeer beknopt, nadat vele leden het amendement hadden bestreden, dat alleen door den heer Verhey nog verdedigd was, dat om de herhalings-oefeningen te bekorten, waar hij vóór was, wetswijziging moest komen. Toen werd er gestemd en met uit bundig gelach geconstateerd, dat be halve de heer Ter Laan, de socialisti sche voorstellers der motie niet op bun post waren. Nog minder aandacht was er voor de détails. Men liet den heer Reyne nauwelijks aan het woord, om te klagen over het gebruik, dat te Haar lem van den openbaren weg gemaakt wordt voor het studeeren der cava- lerle-paarden, ien nadeele van de vei ligheid waarvan da ^Minister een onderzoek beloofde. De heer Thomson en de Minister .vertelden heiden droevigs staaltjes van het schulden maken der leerlin gen Yan den hoofdcursus te Kampen, en waren het roerend eens, dat tegen dit ernstig misbruik, dat levens en carrières vernietigen kan, streng moest worden opgetreden, waarmede Minister Van Rappard dan ook was begonnen door één leerling weg te zenden. Zoo werd, onder veel rumoer, het Slot bereikt. In den middag werd, na een geestig speecbje van den heer Drucker, die zeide, dat de Nederlandsche natie al 16 jaren over het tijdvraagstuk uitge studeerd Is, met groote meerderheid .verworpen het voorstel om het wets ontwerp tot invoering Yan een wette- lijken (nu Amsterdamschen) tijd, op nieuw in de afdeelingen te onderzoe ken. Het bleef dus op de agenda. Wat niet wil zeggen, dat het heden nog behandeld wordt. Want de Kamer, die naar huis wil, begint heden al te 10 1/4 uur. EBN DROEVIG ONGELUK. Donderdagavond omstreeks achtuur had aan de gasfabriek te Sliedrecht oen zeer ernstig ongeluk plaats. Een der gasketels was in reparatie. Don derdagmorgen was men ar aan bezig geweest, doch de werkzaamheden toen uitgesteld tot 's avonds als wan neer men, ingevolge uitdrukkelijken last van den directeur, niet langer dan een half uur achtereen In den ke tel zou mogen werken. Vier personen, n.l. de gasfitter Harrewijn, de metse laar 't Jong en de stokers Mijnsteren Saarloos begaven zich daartoe te ruim 7 uur in den ketel. Zij schijnen na eenigen tijd door de salmiakgas- sen bedwelmd te zijn geraakt, al thans toen de directeur, de heer W. van Hoeve na een half uurtje kwam zien, zag deze op het toestel, dat in den ketel was aangebracht, nog slechts twee der mannen in bedwel menden toestand zich aan het hout vastklemmen. De heer Van Hoeve schijnt zich toen tot redding zijner mannen ook in den ketel gewaagd te hebben, met het noodlottig gevolg, dat ook hij in het water viel, dat 3 èk 4 M. hoog in den ketel stond en waarin beide stokers reeds gevallen en gezon ken waren. De zoon van den heer Van Hoeve, het ongeval bemerkende, wilde zijn vader en de overigen ter hulp ko men, maakte daartoe met spoed een veel grooter gat in den ketel, maar slechts twee, nl. Harrewijn en 't Jong konden nadat zij er waren uitge haald, spoedig bijgebracht worden. Bij de drie overigenden directeur Van Hoeve en de stokers Mijnster en Saarloos, heeft men tevergeefs alle pogingen aangewend om de levens geesten weder op te wekken. De om gekomenen waren allen hoofden van gezinnen. ONGELUKKEN. Een 56-jarige kersenkeerder te Dru- ten had bij het avondeten het onge luk, dat hem een stuk vleesch in de keel bleef steken. Nog vóórdat ge neeskundige en geestelijke hulp hem konden bereiken, was de ongelukkige reeds bezweken. Even voor Zuidbroek viel de werk man D. Smiide van Muntendam van de eerste Groninger tram. Beide bee- nen werden hem onder de knie zoo goed als afgesneden. Men vreest voor zijn Leven. Donderdagmiddag waxen eenige jongelui te 's-Gravenhage voorbij de uitmonding van het Waterverver- schingskanaal ln zee gaan zwemmen. Een van hen, die zich waarschijnlijk te ver heeft gewaagd (er liep een flin ke stroom met vrij onstuimige zee) is naar zee getrokken en verdronken. Pogingen door twee personen aange wend om den drenkeling te hulp te komen, zijn mislukt. De verdronkene moet iemand zijn van 27-jarigen leef tijd. Te Breda is een negentienjarig jong mensch, van E., in de vrij diepe Mark bij de suikerfabriek verdronken. Donderdagavond omstreeks 9 uur kwam een kind te Boskoop aanloopen me teen kinderpetje, dat door een moeder onmiddellijk werd herkend als toebehoorende aan haar jongetje, een knaapje van 7 jaar. Spoedig ont dekte men dat het kind te water was geraakt en verdronken. Te Veendam is het 3-jarig zoontje van den heer H. B., In het kanaal verdronken. Een jonge vrouw, wier kleederen Dinsdag te Maurik in brand geraak ten bij het aanmaken van een fornuis met petroleum, is aan de brandwon den overleden. BRANDEN. Donderdagmiddag brandde te Win terswijk een blok van 5 woningen af. De huizen waren verzekerd; de inboe dels gedeeltelijk. Een varken kwam in de vlammen om. Donderdagavond brak te 'Amster dam een felle brand uit ln de Groote Wittenburgerstraat 61, in welk per ceel een manufactuurwinkel van de dames van Muyden was gevestigd. De winkel en de drie daarboven gelegen verdiepingen, waaruit spoedig de vlammen sloegen, brandden geheel uit. Oorzaak was het in aanraking komen van goederen in de étalage met het licht. TE WATER. Een kastelein van de Egelantiers gracht te Amsterdam, die in uiter lijk de welgedaanheid vertoont van de zeven vette jaren uit koning Pha- rao's droom, maakte gisterenmorgen in de vroegte een uitstapje per fiets, in gezelschap van zijne echtgenoote en een vriend. De morgenstond heeft goud in den mond zoo leerde hij in zijn jeugd. En dies ging hij te zes uur reeds op 't pad, met het doel, zich naar Delft te begeven. Edoch de mensch had gewikt, maar anders was 't beschikt zoo kunnen we met een variant op een oud rijmpje zingen. Komende op de Keizersgracht bij de Leliegracht kwam het noodlot zich op den weg stellen van onzen dikken kastelein. Hij verloor het beheer over zijn rijwiel en zwenkte met eleganten zwaai (ie gracht in. Alhoewel na de uitvinding van Boyle de menschen in het water aanmerkelijk lichter wer den, zoo kostte het op het droge bren gen van onzen kastelein verbazend veel moeite en wekte het reddings werk ten aan schouwe van talrijke matineuze kijkiustigen enorme lach salvo's. Bij zijn collega op den hoek Kei zersgracht en Leliegracht werd de toerist binnengebracht. Het pleizier- ritje naar Delft is tot nader order uitgesteld, („Tel.") Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie deD inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Haarlem, 2 Juli 1908. Redactie van .Haarlem's Dag blad", alhier Geachte Redactie Naar aanleiding van een bericht in uw blad van Maandagavond j.L, mel dende, dat de Bad- en Zwem-Inrich- ting aan de Houtvaart gedurende de aanstaande wielerfeesten voor de feestgangers zal worden opengesteld, zou ik de commissie voor die feesten willen verzoeken, een poging aan te wenden bij de directie van genoemde Bad- en Zweminrichting om haar te bewegen een behoorlijke, overdekte, onder toezicht zijnde bewaarplaats van rijwielen aan tc schaffen. De ge legenheid tot het doen verdwijnen van „Zwijntjes" is daar' zóó uitste kend, dat het mij ten sterkste ver wondert, dat daar niet meer fietsen van eigenaar verwisselen. Ik geloof zeker, dat.menige Mautschappij voor Rijwielverzekering uitkeering zou weigeren, wanneer daar een rijwiel verdwenen was. Nu ik toch over de Bad- en Zwem inrichting spreek, zou ik de directie daarvan eens in overweging willen geveu persoonlijk in deze inrichting een bad te nemen, doch dan als „hok je" (want meer is die kleine ruw ge timmerde ruimte niet) één der kamer tjes te nemen, niet direct grenzende aan den hoofdingang. Ik geloof zeker, dat die directie er dan nooit weer ge bruik van maakt. In minstens 2/3 van die bewuste hokjes toch is niet eens gelegenheid, het costuum op te hangen, wegens totaal gemi3 aan eenig voorwerp, dat daarvoor in aanmerking kan komen de rest dor bewuste .hokjes" is voor zien van 2 of 3 spijkers of kromme draadnagels. In de meeste gevallen is men dus verplicht z'n uitrusting op den grond te leggen, of wanneer het smalle bankje, waarop men ternauwernood zitten kan, niet te nat is, voor zoover mogelijk op dat bankje. Zijn de bezoekers dan nog in het bezit van een grooteren of kleineren haardos, die na het nemen van een bad het gebruik van een kam ver- eischt, dan zullen zij verplicht zijn te wachten totdat één der „kamer tjes" naast den hoofdingang vrij komt aangezien in de „hokjes" een spie geltje, evenals de kleerhaken, tot de overbodige luxe schijnt te behooren. De paar „fijne" kamertjes zijn ten minste nog voorzien van een reclame- spiegel. Ik geloof, als de directie dat alles eens in orde liet maken (er is nog veel meer op te merken, doch voorloo- pig genoeg), dat dan de fietsende, zwemmende, vreemdelingen bij de aanstaande Bondsfeesten dubbel zul len genieten van het heerlijke, ver- frisschende water, waarvan het genot nu dikwijls wordt weggenomen door de veelal zéér onsmakelijke omge ving. U beleefd dankend voor de verleen de ruimte, Hoogachtend ...ZWEMMER". STAKING. Te Velp bij Arnhem isN>ij den aan nemer Janssen eene staking onder de metselaars uitgebroken, tengevolge waarvan vrijwel alle karweien inVelp stil liggen. De eisch is 21 cent uur loon. De timmerliedenvereeniging heeft haar steun toegezegd. Overal wordt gepost. QUINTET „ESPERANTO". Ach, ach, wat hebben onze stadge- nooten gisterenavond weer geschit terd door afwezigheid. Wat was het weer akelig leeg in.de Bron! Moet ar dan altijd vuurwerk zijn om men schen te lokken? Is er voor de kunst geen enkel penningske meer over? Want kunst werd er gegeven giste renavond. Drie kunstenaressen en twee kunstenaars hebben zich veree- nigd om onder bovengenoemclen naam concerten te geven... ©n van de op brengst dier concerten te leven. Maar ieder kent het gezegde: „om voor de kunst te leven kan steeds gemak- kedij kgaan, maar van de kunst te leven geeft meest een schraal be staan." Wat is het toch treurig, dat men na jaren lange studie zoo weinig vruchten plukt daarvan. Wat was het gisterenavond heerlijk in het park van bet Brongebouw. Schoone muziek en schoone natuur. Een keurig afwisselend programma werd gegeven. Mej. Dina Appeldoorn opende het programma met „Noctur ne" van Sganbati keurig genuanceerd voorgedragen. Een betere piano had zij zeker verdiend. En daarna speelde mej. Henriëtte Hus, le prijs conserva torium Brussel, het le deel uit het concert van Mendelssohn, met een gloed en warmte, zooals weinig van vrouwelijke violisten is gehoord. De op het programma voorkomende mejuffrouw Lena van Diggelen, so praan, werd vervangen door mej. An nie Hofman, die met sonoor geluid, hoewel af en toe iets te laag, zong. Toch toonde deze zangeres techniek te, bezitten; de aria uit do opera „Robert la diable" van Meijerbeer, die zij zong, gaf daarvan doorslaande bewij zen. Ook de tenorzanger Adr. van der Linde deed zich kennen als een ge schoold zanger, terwijl de heer Cor. Schmidt, bariton, mede met zijn prach tig geluid en uitstekende voordracht ten zeerste de weinige maar aandach tige hoorders boeide. Uit een en ander valt dus de con clusie te trekken, dat wat er gegeven is, uitstekend mag genoemd worden. Wij zouden van harte wenschen, dit uitgezocht quintet weex eens spoedig terug te zien en dau voor een groot publiek. Naar wij vernemen heeft hot reeds abonnementsconcerten te Lei den en gaat het den 13en dezer naar Maastricht en Valkenburg, waar het door de vereeniging Kunst en Ver maak is geëngageerd. Als de Bron dit nu ook eens deed, zou de dLreotie een aangename afwisseling ln de zomer- concerten brengen. K. Spurt-limonade. In onzen tijd van 9port, met, de feesten van den Bond der belangrijk ste sport in ons land in 't vooruit zicht, kan men zich over 't versche nen van een bepaalde sport-limonade allerminst verbazen. Trouwens, de naam is niet nieuw. Déze limonade, van de firma Van Tubergen en Co. echter wel. Zij brengt een A. N. W. B.-lLmona- de in den handel, waarvan we proef ondcrvLndeiijk kunnon getuigen, dot ze verfrisschend Is en heerlijk van smaak. L>e firma verzekert dan ook, dat ze uit de beste grondstoffen is bereid. VV ie bang voor bacillen Is, kan ge rust zijn, waul beiiaUe de kogeislui- Uug heeft Ue flesch een capsuieslui- ting, die 't zich verzamelen van stol op den kogei voorkomt. De reclameplaat voor deze A. N. W. B.-limonade is gedrukt in Boudskleu- ren en van Bouds-attrïbuten voor zien. ZAND VOORT. H. J. Bleidenslein, Enschedé, Pen sion Quisisana, 6 pers. W. Zurbuch, Giessen, Pension Qui sisana, 3 pers. A. W. G. Ras, Amsterdam, idem, 3 pers. B. J. Ter Kuile, Enschedé, idem, 6 p. E. ten Cate, Almeloo, Hotel Groot Badhuis. E. Rademacher, Zwolle, idem. Mevr. de Ridder Linden, Idem. J. Labe, Philadelphia. Grand Hotel, 4 pers. R. H. van Dorsser, Zeist, idem, 5 p. C. Bauman. Baden, idem, 8 p. -Mevr. Braun Bork, Haarlem, Pen sion Beau Sejour, 5 pers. l-arn. Westerkamp, Amsterdam Villa Bijduin, 1U p. Fain. Ruip, Amsterdam, Villa He lena. 8 pers. Fam. Jibben, Tiel, Zeestraat no. 5, 2 pers. H. E. Oving, Groningen, Hotel Groot Badhuis, 6 pers. Fam. Goethein Ceile, idem, 2 p. L. Wolff, Berlijn, idem. J. Salomonson, Amsterdam, idem, P. A. Pijnappel. Hilversum, Idem. Van Brakel, Amsterdam, ideim. Ph. Kohn8tamm, Amsterdam Idem E. Osman, Londen, Grand Hotel. Prof. Apolant, Frankfort, Hotel Beau Site, 3 pers. J. J. M. Quintus, Amsterdam, idem, 3 pers. Dr. Weiss, Berlijn, idem, 4 pers. A. C. van IJzeren, Amsterdam, id., 5 pers. Mej. A. A. Schutter, Rotterdam, id., 2 pers. Mej. S. Hazelloop Lans, Amsterdam Haltestraat 44. Mevr. Wed. J. C. Schreudex, Am sterdam, Villa Martha, 7 pers. Mej. T. Amhrosius, Wadenoyen, Haltestraat no. 6. Mevr. Wed. Emkden Meiroos, Am sterdam, Pension Mla Casa. Mevr. Wed. Dekker v. d. Star, Am sterdam, idem. Mevr. Hernig, Veendam, idem, 2p. Fam. Pot, Amsterdam, Villa Zo- merlust, 3 pers. Fam. Otten, Amsterdam, idem, 4p. De heer B. Busschers. Enschedé, ld. Fam. Breitner, Amsterdam, idsm., 2 pers. Fam. Traplovitz, Berlijn, Villa Ad miraal de Ruyter, 3 pers. H. Brondgeest van Amstel, Den Haag, Hotel Zeerust, 2 pers. C. Groot, Arnhem, idem. L. Busch, Arnhem, idern. Thr. I. Six van Hillegom, Amster dam, Pension Vallo, 9 pers. H. Bierens da Haan,Amsterdam, idem. Jac. Bosch Reitz, Amsterdam, idem. J. N. Luning, Bremen, Pension Val-' lo, 8 pers. M. de Mareas, Antwerpen, Pension Quisisana, 2 pers. TWEEDE KAMER. In de heden gehouden slotzitting der Tweede Kamer werden een aantal zaken van geringeren omvang afge daan, waaronder de vergoeding voor de ambtenaren der opgeheven schut terijen. De minister van binnenland- sche zaken verklaard© zich daarbij bereid te overwegen, om aan degenen die 5 jaren dienst hadden, gratifica tie gedurende die 5 jaren toe te staan. De oorlogsbegrooting werd aange nomen. met 65 tegen 15 stemmen. Eveneens werd goedgekeurd de uit breiding der arbeids-inspectie. De Ka mer is met vacantia gegaan na aan neming van het wetsontwerp tot in voering van den wettelijken tijd. Zoo als men weet is dit thans de Amster- damsche tijd. Het onderscheid tus- schen plaatselijken en spoortijd zal dus komen te vervallen. H. W. II. vraagt ons Welk is het beste jaargetijde om Daar Argentinië te einigreeren, en wat is de goed koopste gelegenheid Een rechtslreeksch antwoord op de ze vraag kunnen wij niet geven. Wij wijzen er op, dat Dr. J. van Lonkhui zen, predikant le Aarlanderveen, on langs naar Argentinië vertrokken is, om een speciaal onderzoek in te stel len naar de mogelijkheid en wen- sclielijkheid van emigratie, en dat hij ten sterkste gewaarschuwd heeft te gen het eniigreeren van personen, die geen bepaald vak verstaan. H. zou zich om inlichtingen tot de zen heer kunnen wenden. Zijn tegen woordig adres is ons onbekend, maa>- brieven, naar Aarlanderveen gericht, zuilen hem ongetwijfeld worden nage zonden. Ook raden wij u aan u te wenden tot den consul-generaal der Argen- tijnsche Republiek, den heer A. B. Sarmiento, te Amsterdam. G e v. V o o r w. Een koperen gewicht, een duimstok, een parasol, een étui van een sigaren-, pijp, een stukje papier waarin geld,' een bril in étui, een zwarte doek, een zilveren dameshorloge met ketting, een bak met ledige-aardbeienmand- jes, een blauwe koralen armbandje met sluiting, een damesportemonnaie waarin een bankbiljet, eenige centen en een knopje. CRICKET. Het programma van den Nederland- schen Cricketbond vermeldt voor Zon dag de volgende wedstrijden: Noordelijke tweede klasse: A. C, C. IIV. V. C., te Haarlem, en Volhar ding IIAlbion, te Amsterdam. Zuidelijke tweede klasse: H. B. S.— 's-Grav. C. C. II, In Den Haag, en AJax—V.O.C., te Leiden. BEKERWEDSTRIJDEN. Tusschenronde: 's-Grav. C. C.—Vol harding, Ln den Haag, en Rood en Wit—Olympia, te Heemstede. ZWEMMEN. Het programma van den Nederland- schen Zwembond vermeldt voor Zon dag enkel den wedstrijd Amsterdam- sche ZwemclubH.V.G.B. II, te Haarlem, voor de tweede klasse wa- terpolo-competitie. PADANGSCIIE BOVENLANDEN. Blijkens een uit Ned. Indië ontvan gen telegram, is de Laras Bato (on- dorafdeeling Oud Agam, Padangsche Bovenlanden) nog in verzet. Overi gens is de toestand In het gouvernB- ment Sumatra's Westkust vrij alge meen verbeterd. GENERAAL VAN DAALEN. Men seint uit Batavia, dat gene raal Van Daalen in Augustus met verlof naar Nederland gaat. HET NOORDZEEVERDRAG. BERLIJN, 2 Juli. De stukken, ter bekrachtiging van het Noordze>e-ver- drag, zijn hedenmiddag ln 't ministe rie van Bultenlandsche Zaken gede poneerd. Het daarover opgemaakte protocol werd onderteekend door den staatsse cretaris van Buitenlandsche Zaken, de gezanten van Frankrijk, Zweden, Denemarken en Nederland en den zaakgelastigde van Groot-Brittannlë. HET PROCES-EULENBURG. BERLIJN, 3 Juli. (Reuter.) Da Lo- kalanzeiger meldt, dat de behande ling van de zaak-Eulenburg gisteren de dagvaarding van nog 23 andere ge tuigen door den officier van justitie noodzakelijk maakte. Dientengevolge zal het proces minstens een maand duren. Naar het Tageblatt meldt, werd de privaat-docent in de psychiatrie, dx. Wilhelm Speek, te München, voor het proces naar Berlijn ontboden; maar niet om zijn advies te geven over den geestestoestand van den prins, doch om gehoord te worden over de toere kenbaarheid eener getuige. TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het stoomschip Koning Willem III, van Batavia naar Amsterdam, pas seerde 2 Juli Gibraltar. Het stoomschip Goentoer, van Rot terdam naar Java, vertrok 2 Juli van Marseille. Het stoomschip Banda, van Am sterdam naar Batavia, passeerde 1 Ju li Point d© Galle. Het stoomschip Sumatra, van Am sterdam naar Batavia, passeerde 2 Juli Gibraltar. Het stoomschip Vondel, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 2 Juli te Singapore. Het stoomschip Celebes, van Bata via naar Amsterdam, arriveerde 2 Juli te Marseille. Het stoomschip Rijnland vertrok 1 Juli van Rlo Janeiro-naar Amsterdam OVERLEDEN Juli 2. J., 5 d., d. v. J. Kloek, Pape- torenvestG. v. Leuven, 72 J.t De Wltstxaat. HEEMSTEDE, BEVALLEN J. II. Boelhouwer, geb. Gaikhorst, z. J. Prins, geb. Siegerist, d. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken Maastricht, 25 Juni. W. Lindemans, banketbakker, te Sittard. Rechter commissaris jhr. mr. G. M. R. Testa curator mr. E. J. H. Jasper. Zierikzee, 30 Juni. H. J. Bevelander, landbouwer te Kerkwerve. Rechter commissaris jhr. mr. J. W. C. de Jon ge van Ellemeetcurator mr. D. van der Vliet. Zierikzee, 30 Juni. K. D. Adrlaanse, weduwe van B. T. van de Panne, mo diste, aldaar. Rechter-commissaris jhr. mr. J. W. C. de Jonge van Elle meet curator mr. H. Polvliet. Geëindigd: W. Verlinde—Bliek, te Ter Neuzen. J. Smit, koopman, gewoond hebben de te Groningen, en aldaar gehandeld nebbende onder den firma-naam G. Luytink Co. J. de Greefe( bakker, te Gorinchem. H. Schram Jr., schilder, te Gorin chem. C. J. P. van Maaswaal, koopman en landbouwer, te Gorinchem. L. C. J. Appels, te Amsterdam. A. Venenian Jr., reiziger, te Meppel. II. Pieterse, timmerman en metse laar, te Rijp-Wetering, gemeente Al- kemado. H. van de Vate, smid te Haarlem. Aan allen, die iets to vorderen hebben van-, verschuldigd zijn aan-, onder zich hebben, behoorende tot- of in het bezit zijn van borgtoch ten ten last© van de nalatenschap van Mevrouw MARIE HENRIETTE PA- MEIJER, weduwe van den Heer MI CHEL CLEBAN, gewoond hebbende te Haarlem, Bakenessergracht 22 en overleden te Haarlem Ln de Maria- Stichting, den 28©n Juni 1908, wordt verzocht daarvan opgaaf, betaling, afgifte, of mededeeling te doen vóór of uiterlijk op 15 JULI 1908, ten kan tore van Notaris J. RATELT?v "D, te Haarlem, Nassaustraat 18. A an allen, die Iets te vordére.' hebben van-, verschuldigd zij? aan-, onder zich hebben, behoorend (tot- of ln het bezit zijn van borgtock iten, ten laste van de nalatenschaf van den Heer JASPER VAN WESTEI HOVEN, gewoond hebbende te Haar lem, Gasthulsvest 15 A en aldaa overleden 7 Mei 1908, wordt verzoch daarvan opgaaf, betaling, afgifte q mededeeling te doen vóór of uiterlijï op 15 JULI 1908, ten kantore van No taris J. RATELBAND, te Haarlem Nassaustraat 18. Terstond gevraagd eene nette DIENSTBODE, voor deil dag, in een klein burgergezin, P. G, Adres Tempelierstraat 35 rood. Wegens huwelijk der tegenwoordige kan tegen half Aug. geplaatst worden eene nette WINKELJUFFROUW, P. G. Externe, bekend met het garen en bandvak. Br. fr., met opgave van leeftijd en betrekking, no. 14262, bur. v. d. blad. Mevrouw NIEUWENHUYS, te Bloemendaal, Yraagt met Augustus een R.-K. ook genegen eenig huiswerk te ver richten. Wegens ziekte GEVRAAGDeen flink AdresMej. VAN DIJK, Jansweg no. 18. Mevrouw Wed. HUYSSERGOM- PERTZ, Duinoord, Overveen, vraagt primo Aug. bekwame Ul£.EWM«I0, R.-K., pl.m. 30 jaar. Zonder goede getuigen onnoodig aan te melden. Wegens vertrek der tegenwoordige naar elders, gevr. half Julieen net J AGMEIftJE P. G., V. g. g. v. Hasselaersplein 15. EEN VROUW OM UIT KOKEN TE GAAN, ook niet ongenegen, om te werken. Brieven of boodschappen Leidschevaart 28 H. Met 1 Augustus of half September gevraagd een bekwame Keukenmeid, genegen eenig huiswerk te verrich ten. Hoog loon, onnoodig zich zonder goede getuigen aan te melden. Wilhelminastraat 46. Een nette, ongehuwde nog dagen vrij hebbende, wenschte deze gaarne bezet te hebben. Gen. de Wetstraat 20 rood. Een buitenvrouw vraagt geheel of ged. opgemaakt. Brieven om der No. 14174 Bur. Haarl. Dagbl. biedt zich aan voor dienstmeisjes- of kinderwasschen, keurig opgemaakt thuis, v. g. informatiën voorzien. Br., no. 14237, bur. v. d. blad. Terstond GEVRAAGD een net voor lichte werkzaamheden en kinde ren, van 's morgens 7 1/2—'s avonds 8 uur. Adres Bureau van dit Blad. Biedt zich aan een net TWEEDE MEISJE, tegen 15 Juli, van g. g. voor zien. Br., no. 94, aan de firma DE HAAN EN ZOON, Gr. Houtstr. 137. GEVRAAGD een flink, net Kampersingel 66 rood. Mevrouw GRYSEELS, Lange Veer- straat no. 16, Haarlem, vraagt tegen Augustus eene bekwame tevens voor huiswerk, v. g. g. v. bekwame FIJN GOED-STRIJKSTER j f 1.50 per dag. Adres te vernemen aan het Bureau van dit Blad. BSeavotifïig© Jafifr- uw GEVRAAGD bij twee kinderen ook geneigd lichte huisel. bezigh. te ver richten, bij een familie te Water graafsmeer, de zomermaanden te Zandvoort vertoevende. Br. fr., SAAF's Boekh., Zandvoort, letter M. Voor gemaakte goederen wordt gs- vraagd eene met het vak op de hoog te zijnde, flinke van goede getuigen voorzien, tegen hoog salaris. Brieven, onder nummer 14273, aan' het Bureau van dit Blad. GEVRAAGD een aankomend voor den mangel en plaktafel, bij ft. RHEE, Bleekersvaart 29, Heemstede^ voor da vouwkamer gevraagd. Spoor- k0Fa.njAC.' SMITS ZOON, te Bloe- mendaai.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 2