WED. TEEL ZOOI. Stroo- hoeden Wie heeft last Groote Houtstraat 50, Maandag 6 full ïisciaiË Anno 1831 De nieuwste COSTüüM-ROKKEN, 1 "Willy Schornagel, Hoeden, Petten en Stroohoeden. TIIUlLAKCiEV Kerk en School Gemengd Nieuws Sport en Wedstrijden Mantels, Costumes, Kokken en Blouses, Pielage Stt €o« J. YAN DER LAAN, De 4% pCts. Pandbrieven der Insulaire Hypotheekbank nd heimelijk de woning ver laten. De drie genoemde gebouwen staan \n het zuidoostelijk deel van het dorp. INVAL. Woensdagnacht had te 4 uur weder om een inval plaats in het bekende speelhuis op den Amstel 9 te Amster dam, onder leiding van inspecteur Pijper. Door middel van verbreking van het glas van de deur gelukte hot genoemden inspecteur de hand door het traliewerk te steken en zoo de deur te openen. Een 25-tal personen werd naar het politiebureau overge bracht. RINGENDIEF. De vorige week moest een loopjon gen van de firma B., aan den Nieu- wendijk te Amsterdam een pakje be zorgen aan de goederenloods van de S.S. Daar rond snorrende, zag hij o.: een pakje liggen van de firma B. en v. d. S., in gouden en zilveren wer ken, Keizersgracht aldaar. De jongen nam het pakje stil mede, wijl hij ver moedde, dat er goudwaren in zaten, welk vermoeden later bevestigd werd want toen hij het pakje opende, kwa men er 18 gouden ringente voor schijn. Wilde hij daaraan iets hebben, dan moest hij ze natuurlijk te gelde trachten te maken, doch toen hij dat probeerde te doen, kreeg de recherche nem in 't vizier en arresteerde hem 't Bleek, dat. alle ringen nog in zijn bezit waren. NOORDZEEKANAAL. Als een bijzonderheid kan gemeld worden, dat het stoomschip „Duis burg", naar Java vertrokken, met een diepgang van 84 palm van Am sterdam door het Noordzeekanaal ':s gevaren en met laag water is ge schut. Nog nimmer is een schip met zoo'n diepgang door het kanaal ge varen. (Tel.) BOND VAN ANTI-REV. KÏESVER- EENIGINGEN. (Vervolg). De concept-statuten werden, behou dens enkele wijzigingen, goedge keurd. In den loop der vergadering werd een telegram verzonden aan H. M. we Kon'ugin, luidende De Bond van anti-rev. gemeente raadsleden in Nederland, Woensdag te Utrecht gesticht, biedt Uwer Ma jesteit zijn eerbiedige hulde, met de bede, dat de Almachtige Uwer Majes teit Zijn hooge gunst moge schenken en uwen troon schragen voor de taak der Regeering van uw geliefd volk, waarvan wij het ons een eer achten een deel te zijn. En aan minister Heemskerk, lui dende De Bond van anti-rev. gemeente raadsleden in Nederland, Woensdag te Utrecht gesticht, bidt U en Uwen ambtenaren 's Heeren rijken zegen toe op Uwen gewichtigen arbeid. Het bestuur werd samengesteld als volgt Jonkheer S. van Citters, voorzitter, te Den HaagH. van Andel, te UtrechtSchuurman te MeppelA. van Namen Hzn., te Zwijndrecht; Mr. F. Fernhout, te Gorinchem, mr. A. de Jong te Rotterdam mr. W. Rut gers te Hilversum mr. J. F. Heems kerk te Groningen, en Van Hoog straten. Van H. M. de Koningin en van mr. Heemskerk werden telegrammen van dank ontvangen. SOCIALE WEEK. De R. K. Sociale Week, die dit jaar van 6 tot 13 September zal worden gehouden, zal door jhr. mr. O. van Nispen tot Seveuaer geopend en ge sloten worden. De lessen zullen ge- 'ijd zijn aan het algemeene onder werp „De Gemeente en de sociale quaestie." MOORD. Woensdagmiddag is naai' het huis van bewaring te Rotterdam overge bracht de heier D. K., die Zondag avond, zooals hij zeide, met zijn meis je, de' 17-jarige J. Oudshooru, nabij den Kralingschen Plas te water ge raakte, waarbij het meisje verdronk. De lijkschouwing moet n.l. sporen van gepleegd geweld aan het licht ge bracht hebben. DE MOORD IN DE SCHEVENING- SCHE BOSCHJES. Op uitgebreide schaal worden na sporingen gedaan naar den voort- vluchtigen Adrianus Albertus Mari nes Brouwers, die 29 Juni, 's avonds uit het krankzinnigengesticht „Oud Rosenburg" is ontvlucht, dezelfde, die indertijd mevrouw Kruseman in de ■Scheveningsche boschjes aanrandde. De officier van justitie te 's-Graven- hage, verzoekt zijn onmiddellijke aan houding en terugbrenging naar ge meld gesticht. Zijn signalement luidt Leeftijd 21 jaar, slank, tamelijke lengte, door de zon verbrand, zwart, sterk krullend haar, zwarte, scherp geteekende wenkbrauwen, oogopslag donker, neus en mond gewoon, tanden gaaf. Hij is vermoedelijk gekleed in grijs- geruit colbertkostuum, pet, bomba- zijne, gestreepte broek met groote stukken in de knieën en eene zeer groote olievlek onderaan de broeks pijp. Hij draagt militaire schoenen en zijn ondergoed is gemerkt O R (Oud Rosenburg). In het gesticht ver richtte hij tuinwerk. Daar had hij te kennen gegeven, zich naar Amerika te willen begeven. BAKKERS. Van eenige patroons in hef bakkers bedrijf is het initiatief uitgegaan om te trachten in Nederland pene vak school voor bakkers te stichten, in te richten op de wijze van de uitmun tende vakscholen, die op dit gebied in Engeland bestaan. Er wordt aansluiting gezocht bij de verschillende koks- en kellneisveree- oigingen en andere vakvereenlgingen In het hotel- en restaurant-bed rijf, om zoodoende te komen door samen werking, tot oprichting eener schooi, waarin behalve bakkers, ook koks en Vellners kunnen worden opgeleid in dun beroep. Met grooi enthousiasme hebben verschillende vakvereen snuffen era- hoor gegeven aan een oproep, om in voorloopige bespreking van plannen te treden. In den loop dezer maand zijn nog andere vakvereenigingen tot eene vergadering uitgenoodigd. Als voor ieder dezer een voorloopig plan is opgemaakt, is het voornemen, een comité-generaal te stichten, om de diverse plannen tot een geheel te ver eenigen en de plannen nader uit te werken. Het orgaan „Ons Blad" zegt ver der „Naar het ons toeschijnt, staan wij hier aan den vooravond eener zeer groote verbetering in de opleiding van vaklieden in branches, waarin die op leiding tot nu toe langs geen enkele vaste lijn Is geregeld. Wij wenschen met name de diverse kellnersbonden reeds nu te noemen, die met grooten ernst en diep gevoel van overtuigde noodzakelijkheid streven om de plan nen te doen slagen. Bij deze voorloopige aankondiging willen wij het. voor ditmaal laten, doch wij wenschen er bij te voegen, dat het beslist de bedoeling is, dat al le vakvereenigingen, die voor liet plan gevoelen, ook aan de verwezen lijking meedoen. Mocht dus onver hoopt eenige vereeniging nog geen op roeping tot eéne nog steeds geheel voorloopig en tot niets bindende vergadering hebben ontvangen, dan verzoeken wij die vereeniging ons haar naam en zetel op te geven. NED. HERVORMDE KERK. Ds. J. van Witzenburg, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te West- Zaandam, heeft, na meer dan 50-ja- rigen evangeliedienst, waarvan 43 jaar te Zaandam, tegen 1 November eerstkomende zijn emeritaat aange vraagd. Beroepen te Otterloo ds. W. R. Kalshoven te Elspeet o. d. Veluwe. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. S ©chÉe Spijsvertering. Duidelijke feiten die de werking dei- ziekte aantoonen en hoe ze gene zen kan worden door Moeder Seigel's Tabletten. Er is niets in de geheele wereld half zoo belangrijk als spijsvertering. Het is het proces waardoor ge gewoon voedsel omzet in de stoffen van uw eigen lichaam, de werking om uw le ven, en trouwens van alles dat leeft in stand te houden. Slechte spijsver tering is daarom de wortel van alle kwalen. Andere ziekten tasten slechts bijzondere gedeelten van uw lichaam aan; slechte spijsvertering tast uw geheele lichaam aan, ondermijnt..uw géstel en vergift de eigenlijke bron nen van uw bestaan. Volkomen verteerd voedsel wordt omgezet in rijk, zuiver bloed, waarin geen ziektekiemen kunnen leven; uw lichaam is geheel doorvoed, er is weerstandsvermogen en ziekten kun nen niet - doordringen. Voedsel dat echbex' slechts gedeeltelijk verteerd wordt staat geen voldoende voedende stoffen af en onzuiverheden, voortko mende uit de onverteerde massa in maag en ingewanden, vergiftigen uw bloed, verzwakken uw lichaam en banen den weg tot gevaarlijke ziekten. Bij de eerste teekenen vau ver zwakking in het spijsverterings-pro- ces: gebrek aan eetlust, verstopping, beslagen tong, wind, hoofdpijn, be nauwd gevoel na 't eten neme men Moeder Seigel's Tabletten, en maan den, wellicht jaren van lijden zullen u bespaard worden. Moeder Seigel's Tabletten zijn een zuiver plantaardig geneesmiddel, be reid volgens een recept, dat geduren de meer dan veertig jaren over de ge heele wereld met onfeilbaar succes gebruikt is ter genezing van alle mo gelijke vormen van maag- en lever ziekten. Dagelijks na het eten inge nomen, helpen zij de spijsvertering bevorderen, verzekeren eene geregel de werking der ingewanden en zijn een opwekkend en versterkend mid del voor het geheele gestel. Moeder Seigel's Tabletten zijn in nette fleschjes verpakt, welke gemak kelijk in den zak of In een taschje kunnen worden gedragen. Verkrijg baar bij alle Apothekers en Drogis ten. Prijs f 1.50 per fleschje. Te Haarlem verkrijgbaar o.a. bij de Heeren: J. J. Göppinger, Gr. Houtr straat 147 en K. van Eden, Spaarne te IJmuiden bij H. Sant. EEN ROOVERSAANVAL OP EEN TREIN. Een personentrein van den Great- Northern spoorweg werd op een mijl afstands van Great Falls In den Ca- nadeescben staat Montana door zeven gemaskerde® aangevallen, die den trein op een zijspoor brachten. Een passagier, die vluchten wilde, werd in bet been geschoten. De bandieten gaven den conducteur een hoed in de hand waarmede hij een „collecte" on der de reizigers moest houden. Elke reiziger gaf een som, die van 1 tot 10 dollar varieerde. Terwijl de reizigers op deze wijze geplunderd werden, hielden een paar roovers de wacht bij de portieren. Eindelijk sprongen de roovers van den trein af en verdwe nen in de duisternis van den nacht. Men vond geen spoor van de bende, hoewel twintlff minuten na den wn. val gewapendeh haar vervolgden. De aanhoudende regen had elk spoor uit- gewischt. ONTAARDE OUDERS. In het dorpje Almacellas (Katalonië) hebben ouders hun dochter 16 jaar lang gevangen gehouden in eene schuur, door konijnen bewoond. Het meisje, dat thans 25 jaar is, kreeg geen ander voedsel dan gras en afval. Toen de zaak ruchtbaar werd en de dorpsrechter het misdadig echtpaar opzocht, ontkende dit pertinent. De man liet echter de boerderij onderzoe ken, en toen de konijnenschuur ge opend werd, kroop het meisje, geheel naakt, een geraamte gelijk, op han den en voeten in het uiterste hoekje van den stal. Haar bewegingen de den aan die der konijnen denken. Toen men haar eindelijk verloste, bleek het, dat ze slechts onsamen hangende klanken kon uiten. De stumperd werd naar een ziekenhuis gebracht. De ouders, die thans in de gevangenis zitten, konden slechts met moeite tegen de woede hunner dorps- genooten beschermd worden. DE ZWEMWEDSTRIJD DOOR LONDEN. De beide Amsterdammers P. L. Ooins en Ed. Meyer zijn sinds Dins dagochtend wederom In Amsterdam terug. Hun eerste gang goldde zweminrichting van Heemstede Obelt, waar alweer menig baantje werd ge zwommen. Daar zagen wij Ooms, die ons me dedeelde, hoe hij een slechte start maakte, doordat hij in de tweede rij lag en niet vlug genoeg kon komen. Eenmaal vrij zwom hij gelijk met Maes op, na een half uur passeerde hij den Belg. Toen was hij ongeveer 100 meter achter Hearsly en 120 me ter achter Jarvis -en Beaurepaire. Op dai moment liep hij geweldig op zijn voorgangers in, toen de bood schap der jury hem bereikte, dat hij. niet naast of achter de volgboot mocht zwemmen, doch er voor. Daardoor moest hij zijn eigen weg aanwijzen, en ook Maes, die achter hem kwam, kreeg dezelfde boodschap, dit terwijl de Engelsche zwemmers wel degelijk achter huu booten zwommen. Oo,ms hield zonder aanwijzing slecht richting, hetgeen een groote handi cap was. Bovendien had hij een zeer slechte roeier, en ware z'n coach, de heer Jac. de Jong, niet op z'n qui-vive gebleven, Ooms zou beslist den strijd hebben opgegeven, verontwaardigd als hij zeer terecht was over een der-v gelijke behandeling. („Tel.") WIELRIJDEN. Op de Scheveningsche wielerbaan wordt Zondag o. a. een wedstrijd ge houden tusschen 5 amateurs, die ons land zullen vertegenwoordigen in de Olympische wielerwedstrijden te Londen. DE WINNENDE JOCKEY IN EN GELAND. Op 't oogenblik staat Dan Maher met 157 ritten, waarvan, hij er 36 won, 20 maal tweede werd, 21 maal derde en 80 maal niet geplaatst werd, bovenaan het lijstje van het seizoen 1908 loopende van 23 Maart (het per centage van Dan Maher is 22.92.) Dan volgt E. Wheatley met 79 ritten, 18 eerste, 10 tweede, 6 derde prijzen, 45 maal niet geplaatst (percentage 22.78). Hierna komt C. Jones met 18.35 percent, B. Dillon met 18.09 percent. StoomvaarfÈerïcbten Het st. Gedé, van Java naar Rotter dam, arriveerde 1 Juli te Suez. Het st. Sumatra, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 1 Juli Kaap Roctt. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: Woensdag, 1 Juli. J. van Nautichem koopman, te Rotterdam. Curator mr. W. C. Mees. J. de Regt, te Rotterdam. Curator mr. A. W. Schippers. Rechter-Commissaris in beide za ken mr. M. Polak. Alida van der Klaauw, gescheiden vrouw van J. A. J. Peters, winkelier ster, te Rotterdam. Curator mr. D. E. van Raaite. rechter-commissaris mr. J. E. Rosen Jacobson. Zutphen, 24 Juni. J. J. Bollée, koop man te Deventer. Rechter-commissa ris mr. T. L. J. G. Dikema; curator mr. G. Leignes Bakhoven. Arnhem, 25 Juni. P. Geurts, b'ier- bottelaar te Nijmegen. Rechter-com missaris mr. P. C. Klaasesz Jz., cu rator mr. dr. A. van Rijckevorsel. 29 Juni. R. H. A. B. van Claaren- beek, particulier-, te Nijmegen. Rech ter-Commissaris mr. P. C. Klaasesz; curator mr. J. F. van den Broek. Amsterdam, 1 Juli. D. Berendsen, handelsagent aldaar. Rechter-com missaris J. Th. F. Telting. Curator nir. A. Ph. W. Alta. J. Boutelje, makelaar in tabak, aldaar. Rechter-commissaris als vo ren. Curator mr. K. J. Abbring Hingst. Opgeheven: J. A. Neumann, koffiehuishouder, te Rotterdam. G. R. A. van Iersel, zonder beroep, te Rotterdam. J. M. Bernard, vrachtbode te Rot terdam. Failliet verklaard nesp. 25 Novem ber 1907, 10 en 12 Juni 1908. J. Schoemaker, te Holthe, gemeen te Bellen. J. C. van der Linden, koopman in hoeden en petten. Geëindigd: C. van der Plasse, koopman te ler- ike. F. C. Langehenkel, kleedermaker te AmgtATvIpm S begint de bekende HaIfjaarlijkeohe Opruiming en zullen van de koopste toh de duurste genres, jaUISUes JL^tikeleM tot belangrijk verlaagde prjjzen, verkocht worden. Aangezien wjj ia hoofdzaak prima kwaliteiten leveren, vestigen wij bijzonder da aandacht op het voordeel van onze opruiming, tegen ongeëvenaarde prijzen. Zwirte en SaUenrda Jsponsioftsa, Molisirs, Yoilei, EoHemes, lensseüie de Lam®, en eene partij Waschechta Fransehe Katoenen met zeer groote korting. Stalen of goederen worden gedurende de Opruiming HIET op zioht gezonden eri zal gedurende dien tjjd de verkoop a eontant geschieden. Met het oog op het êtaleeren en vermindering der prfjzen, zal het Magazijn Zaterdag 4 Juli, 'e middags ten 12 uur gesloten worden. Dagelijks gesloten van 12'/i tot 2 aur. STEEDS VERSOHi Truffel Leverworst f 1,00 p.pond Berliner 0,70 Brwnswijker 0,60 Saksische 0,50 Haagsche 0,40 Eollandsche 0,30 Bruotsfa debiat. Winkeliers het bekende rabat. LAMGE VEERSTRAA1 17 Telefoon 272. ZIJLSTRAAT 18. Telefoon 1078*. van Zweetvoeten en -Handen? SPARRENVOCHT( het MIDDEL VAN 't BOERTJE, zal u radicaal dit euvel verhelpen. 't Is beslist geheel onschadelijk. Aangewend volgens gebruiksaan wijzing is genezing zeker, of u ont vangt geld terug. Prijs per flacon, voldoende voor een maand, 85 cent. Verkrijgbaar in de Drogisterijen van KL1NKSPQOR, Kampersingel, en GÖPPINGER, Gr. Houtstraat. in ruime keuze voorhanden bij LI. ra lissen, Zijlstraat 87, Tolefoon 645. Nieuwe Holt Maatjesharing. De fijnste soorten Nieuwe Zoutevisch, Zalm, Elft, Tong, Tarbot, Schol. Dagelijks vereek gepelde Stamalen. Holl gerookte Paling en Zalm. Yeraeo dingen door het geheele rtf k Aanbevelend, Riwlerwiachmarkt IS. geeft f1000, f000, 1100 en f60, zijn tot den koers van 100% verkrjjgbaat te HAARLEM en te IJMUIDEN b(j de Holl&ndselie Oredlet- en Depoaitobanii MMHS BlfSEaiA, Op grond van hetgeen in ome uitvoerige jaarverslagen en olroulairet aangaande onze wijze VBU werken is medegedeeld, mogen ajj vooi eene Bolide belegging worden aanbevolen. Circuleerende Pandbrieven f 1.293.250. Uitstaande Hypotheken f 1.824.900. Ziebikzee, 80 Juni 1808. De DireotieMr. D. YAN DER VLIET*. wan f 2.25 af. IIMBS van f l-.gg af. Witte en Fantasie Rokken. Fantasia-, Huishoud- en Be form Boezelaars, Specialiteit in Handschoenen. Elgeniemaskte Ondergoederen, Kïndarboeselaars van 19 et. af. Kinderjurken van B4 of. af. Groote Keuze. Zie de Étalages. M BEUÏEKOM, Krahweg «G. MA kikt,ww,. Hoekhuis tegenover het Stationsplein. Sediplomoerd Coiffeuse, werkt met ONDW.ATIOH KATCHKL (genre Harcel) Speciale inrichting voor Dameshoofdwassching. Leeghwaterstraat 19, bij den KONINGINNEWEG-. Groots Prisïiifllriij van alle voorhanden Heeren Matelü'a f 050, f 075, i Lf 125 Kiadersirsoboeden vai f040 af. J. W. B0BBÊE, Eifiemschmarkt 7. 10 Meter tuinslang met straalpijp en wartel Compleet f N.OO P. CLAUSING* ét ZONEN, Barteljorisstraat 25

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 6