Thermometerstand F. P. REICHERT, Uit de Omstreken Binnenland ieiegrammen StGomvaariierieMea (Opgemaakt voorm. 10.50 uur. De Blldt, 4 Juli 1908. Hoogste barometerstand 771.9 m.M. te Seydisfjordlaagste 752.4 m.M. te Riga (Oostzee-kust Rusland). Verwachting tot den avond van 5 Juli. Wlmdzwakke tot matigen Noord- Westelijken wind. Gesteldheid van de luchtzwaarbe wolkt, waarschijnlijk enkele regen buien. Temperatuur :lets koeler. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. uur 765 m.M. Neiging tot vooruitgang, .Vorige stand te 2 uur 768 m.M. te Haarlem. Zaterdag 4 Juli Hoogste gisteren 9 uur F. 64 Laagste hedennacht F, 57 Hedenmiddag te 12 uur F. 64 SNGEZONDEN MEDEDEELINGEN 80 Cts. per regeL 17 Anegang 17. PKAOHTIGK SOit'i'KERING Dassen, Fronts, Boorden en Manchetten. KWADE KANSEN loopt gij, indien gij een geval van aambeien verwaarloost. Vele genezingen werden verkregen in alle deelen der wereld. Wij halen onderstaand geval aan: De Heer D. G. v. d. Hoorn, wonen de te Oudshoorn, meldde ons den 12en December 1905: „Vijf en twintig jaar lang ben ik onophoudelijk gefol terd geweest door bloedende, uitwen dige aambeien. Ik had hierdoor veel pijn te doorstaan, ik kon soms heele- maal niet loopen en de jeuking was niet om uit te houden. Zij veroorzaak ten mij steeds een branderig, pijnlijk gevoel en ofschoon ik reeds dikwijls "-ervoor onder behandeling geweest Fas, was dit alles toch te vergeefs ge bleken. Ten slotte kwam ik in aanra king met Uw Foster's Zalf, die mij f7eral werd aanbevolen. Ik ben zeer gelukkig, dat ik u mededeelen kan dat leze mij in vier dagen een groote ver achting bezorgde en een paar dagen :iter was ik geheel van mijn ellende jenezen. Het zal mij een ware vreug- je zijn, alle lijders aan aambeien op Uw geneesmiddel te wijzen, want ik "beschouw het als een heil voor die >ngelukkigen." Den 6en Augustus 1907 berichtte de Heer v. d. Hoorn ons: „Ik kan met vertrouwen -zeggen, dat mijn genezing nu ongeveer twee en een half jaar geleden verkregen, nog steeds blijvend is. De goede naam, die,Uw geneesmid del heeft, deed het ook bij mij alle eer '-an." (w.g.) D. G. v. d. Hoorn. Verzekert U, dat men U do échte poster's Zalf geeft, dezelfde soort, die de Heer v. d. Hoorn gehad heeft. Ze !s te Haarlem verkrijgbaar bij do Hee ren J. J. van Gulik, Zijlstraat 98; J. J. 'röppingei Groote Houtstraat 147a, van Eden, Spaarne 88. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10. voor zes doozen. een der drie scholen steeds drukker bezocht. Betreurd wordt, dat de ver plichte leertijd niet duurt tot het veer tiende jaar; in verband daarmede .vordt de wensch uitgesproken dat de scholen 14 lokalen zullen hebben en een zevende schooljaar wordt toege voegd. In verschillende scholen werd gele genheid gegeven tot sparen. Wat de schoolmeubelen betreft, de met drieërlei soort banken genomen proef heeft doen zien, dat een gewij zigd systeem Kunze de voorkeur ver dient, mits ze solide afgewerkt zijn. De commissie wenscht in de hulp- scholen gas ie zien aangelegd. Met de schoolboden „is het tpeurig: gesteld." De sympathie er voor is bij de kinderen gaandeweg 'gedaald. Gedaald is ook liet aantal leerlin gen in elke klasse, waarvan de mees te thans 42 leerlingen tellen. Het verrichten van kinderarbeid; is dank /.ij de bemoeiingen der commis sie tot wering van schoolverzuim en der politie, sterk verminderd. Het verslag bevat voorts nog eenige bijlagen betreffende personeel, nutti ge handwerken, en examen-eischen. Bekr o n i n g. Op de tentoonstelling van photogra- ohieën, gehouden te 's-Gravenhage, ..er gelegenheid van de kinder-tei - toonstelling aid-:ar, behaalde onze sta-igeno' t da he- r 1'. Clausing Jr. den oerc-prijs, een verguld zilveren medaille en een premie van 50 voor het beste kinderportret. betrekking is, rec!ht op verval ANTWOORD. Vaste regelen hier omtrent bestaan niet, alles hangt af van vooraf gemaakte afspraken. Blijkbaar zijn die hier niet getroffen. Toch komt het ons voor, dat de nood hulp keukenmeid, uit een biilijLiieiÖB- oogpunt, evenveel recht op een deel van 't verval heeft als een vaste keu kenmeid. Verval is eene belooning voor extra diensten en die worden door de noodhulp evenzeer als door de vaste keukenmeid bewezen. Vraag: Jaarlijks koop ik een paar honderd pond spek van Amsterdam, gestempeld van 't openbaar slachthuis van Amsterdam, verleden jaar No vember 1907 kocht ik weer een partij spek, en daar waren -opakt twee versche buiken mag. doch na tuurlijk ook geslempt, u met het Am- sterdamsche keurstempel. Ik heb ze in den winkel hangen. Nu komt er een keurmeester van Haarlem, die neemt ze in beslag en gelast mij om ze naar 't openbaar slachthuis te brengen; aan zijn verzoek voldoe ik. Ik betaal keurloon en moet f 10 stor ten bij den Directeur van 't openbaar slachthuis. In April 1908 moet ik voor den kantonrechter komen, doch ik ga er drie dagen vóór dien tijd, dat Ik voor moet komen heen en Ik zeg den kantonrechter alles zooals Ik het u nu schrijf. 't Vonnis is vernietigd en ik hoef de niet voor te komen. Nu ben ik al eenige malen bij den directeur ge weest om 't gestorte geld terug te ha len, doch de directeur zegt: ik moet een bewijs hebben; dat ik niet gestraft ben. Bij ,wien moet ik mij nu vervoegen? En heib ik recht voor die gestorte f 10 rente te vorderen, ja of neen? Antwoord: De eenige, die u de ze verklaring kan doen geven, is de kantonrechter. Alleen kan het zijn, dat daarvoor door den griffier wel iets in rekening zal worden gebracht. VRAAG. Mijn dochter heeft in haar betrekking ongenoegeix gehad met haar mevrouw en haar dienst toen opgezegd tegeix het einde van het kwartaal. Nu heeft mevrouw ge zegd, dat zij dan meteen wel kan ver trekken, hetgeen zij ook gedaan heeft. Mevrouw zal haar nu uitbetalen tot den dag van haar vei trek, maar wil vijf gulden aftrekken als Godspenning voor haar opvolgster. Heeft mevrouw het recht om dat te doen ANTWOORD. Naar onze mee- ning niet, daar mevrouw zelf van hare diensten geen gebruik meer wil de maken. WIELERFEESTEN. Het heden verschenen nummer van de Kampioen bevat weder eenige na dere bijzonderheden over de feestelijk heden op 17, 18 en 19 Juli. De optocht, voorstellende het toeris me van de vroegste tijden af tot he den die Zaterdagmiddag plaats heeft zal bestaan uit vier afdeelin- gen. Afdeeling I: bet verleden, begint met een Egyptische wagen, omstreeks 1800 jaar voor Christus, en eindigt met den eersten spoortrein vaa Am sterdam naai- Haarlem, en zal ve> moedelijk bestaan uit 16 of 17 versch. lende groepen, als: wagens, karren draagbaren, ruiters, tentjachten, ros baren, rijwielen, enz. Afdeeling II: het heden, waarschijn lijk samengesteld uit 14 groepen, zal zoowel sleden, wagens, auto's, booten, rijwielen, als vliegmachines te aan schouwen geven. Afdeeling III: Nederland verdeeld in 11 provinciën: De hoofdconsuls Ln de verschillende afdeelingen van den A. N. W. B. spannen zich in, opdat in dit gedeelte van den stoet iedere pro vincie zoo schitterend mogelijk verte genwoordig dwordt, door alles wat de provincie typisch aan voertuigen en kleederdracht heeft. Afdeeling IV wordt gevormd door vereenigingen en corporation, die aan den Bond hxxn hulde willen bewijzen, door, hetzij met versierde rijwielen, hetzij met praalwagens, deel te ne men aan den stoet. M u z i e k i n d e n H o u t. Matinée van het Haarlemsch Mu ziekkorps in den Hout op Zondag 5 Juli, 2£ uur. Progx-amma: 1. Niederlander Schütaen Gilden Marsch, Scgfried. 2. Vorspiel zu der Oper Meistersin- ge r, Wagner. 8. Valse Caprice, Rxxbinstein. 4. Kaiser Parade, Eilenbcrg. 5. Ouverture La Neige, Auber. 6. Parapixrase über Koschatz' lied „Verlassen bin i", Reindei. 7. Ballet de l'Opéra Les Vèpres Siei- lien-nes, Verdi. Deserteur Gisterenavond heeft, zich in de In- fanteric-kazernc alhier aangemeld on is hork-.: naar Den Helder terugge bracht do korporaal-fouricr F., die zonder verlof van zijn korps afwezig is gebleven. A.VNJ30UW SCHOTERSINGEL, lies wijst cr op, dat binnenkort de S iersingel tusschén Kenau- en Kkvevpark zal worden bebouwd; de roode paaltjes, «enigen tijd geledon i daarin geslagen, geven reeds de rich-! ting der nieuwe straten aan. Naar wij vernomen zul in liet midden over oen breedte van ongeveer 50 M. een blok heerenhuizen 'worden gebouwd Ham. Beide bouwwerken zullen worden uitgevoerd naar ontwerpen Yan den heer J. J. v. Noppen, architect alhier. GöV. rööfrf. Een blauw koralen armbandje met gouden sluiting, een gouden oorbelle tje, een hulssleutel, een taschie Inh. een zwembroek en eenige toiletarti kelen. INBRAAK TB HEEMSTEDE. In den afgeloopen nacht zijn de in brekers weer eens aan het werk ge weest, en hebben een bezoek gebracht aan het cafó „Oud-Roozendaal", bij het „Blauw-bruggetje" te Heemstede, bewoond door den heer Smoolenaars. De ongewenschte gasten hebben da nig hulsgehouden I Alles wijst er op, dat zij zijn binnengekomen van ach ter het cafó gelegen welland, dat zeer gemakkelijk t8 bereiken is. Eeni ge latten uit de schutting te breken beteekende niet veel. en de zijdeur, die toegang tot de café-zaai geeft, was met haar slecht-sluitend slot, ook heel gemakkelijk te openen. In de café-zaal werd alles over hoop gehaald. De geldla Is openge broken en het geld (ongeveer twee gulden) verdwenen. Uit het buffet heb- bon de heeren zich rijkelijk bediend de verminderde voorraad bier bewijst dat men me<t geen geheel-onthouders te doen heeft I Bovendien worden eenige kistjes sigaren en flesschen jenever, cognac eoi kwast vermist, die blijkbaar op do terugreis als versna pering moesten dienen. Ook Is een bezoek gebracht aan het achter plaatsje. De kastelein had een mooi vetgemest konijn in 't hok zitten, dat eerst geworgd is, en toen in de straat- kolk gewoi-peu. Waarom men deze zondex'linge handelwijze gedaan heeft is een raadsel. Misschien zijn de in brekers wel gestoord, en vonden ze de vlucht met een konijn wat gewaagd. De inbraak moet gepleegd zijn tus schén twaalf on drie uur, want om balf vier is de bewoner nog opge weest, om zijn kindje te helpen. Het echtpaar Smoolenaars heeft niets gehoord, wat wel begrijpelijk is, daar de slaapkamer door eenige deu ren van de café-zaal gescheiden is, en omdat, zoowel vrouw als man, erg vermoeid ter ruste zijn gegaan. Toen de Jiewoners vanmorgen om half zes opstonden, vonden ze de café deur openstaan, en constateerden toen weldra aan de andere verwoes tingen, dat or ongewenschte gasten in huis gëweest waren. De veldwachter Schotvanger heeft hedenmorgen om tien uur een onder zoek ter plaatse ingesteld. In de café zaal is een bijteltje gevonden, waar mede vermoedelijk de geldlade is opengebroken. Ook vond mon eenige afgebrande lucifers, van ander fabri kaat, dan de caféhouder gebruikt. Ook zijn hedenmorgen op het land nog eenige ledige flesschen gevonden. De heeren hebben deze dus eerst leeg gemaakt Wie de ongewenschte gasten zijn geweest, is nog niet na te gaan. Wei heeft de politie vermoeden op twee personen, die men 's avonds verdacht heen en weer zag loopen. OVERVEEN. Vrijdagavond had in het hotel „Van Ouds het Raadhuis" eene vergadering van „Koninginnedag" plaats. Na opening der vergadering werden de :"\r.ve statuten door de 18 bestuurs- geteekend, orn vervolgens ter .vc-uring aan Hare Majesteit ver- ■..■uen t9 worden. Voor de feestvie ring op 31 Augustus a. s. werd be>- paald, dat aan alle openbare en bij zondere scholen in do gemeente Bloe- mendaal op dien dag een feest zal ge houden worden, en dat bovendien de bewaarscholen ook in de feestvreugde zullen deelen. Voor elk kind werd een zekere som uitgetrokken en de hoofden van scho len kunnen met de commissieleden, die hen ter zijde staan, bepalen op welke manier er feest zal gevierd worden. HILLEGOM. In de Donderdagavond gehouden Raadsvergadering, waarin de heeren v. d. Schoot en v. Tol afwezig waren, werd o.m. besloten de bijzondere be- wac -/scholen te subsidieeren en wel f 5 per jaar per kind van onvermogen de ouders. Voorts werd' wat betreft de waterleiding-quaestie besloten een deskundige te benoemen om plannen en begrooiiug op te maken. Na langdurige bespreking werd be sloten met 7 tegen 2 stemmen het voorstel-Balvers, om da instructie van het onderwijze:-: .Wheel zoo te wij zigen, dat daarin do bepaling wordt opgenomen, dat in do toekomst de on derwijzeres kennis draagt, dat bij het aangaan van een eventueel huwelijk baar eervol ontslag volgt, overeen komstig het praeadvics van B. en W. aan te houden, totdat in de Rott-er- damschc quaestie in hoogste instan tie zal zijn beslist. IJMUIDEN. Vrijdagavond precies te 11.02 uur .simistijd stoomde de trein, die Z. K. Ij. Prins Hendrik naar J.Jmuidcn bi acht, het station binnen. Ter ver welkoming waren aanwezig do com mandant van de „Ileemskcrck", Mou ten, en de burgemeester der gemeen te, de heer J. C. A. Weerts. Op het perron onderhield Z. K. II. zich eenige o ogenblikken met hen, en betrad daarna het gereed staande rij tuig. Mede daarin namen plaats links van den Prins de burgemeester, tegenover hem commandant Moulon, en adjudant baron Van Asbeck. Fen groote menigte was, ondanks het late uur, samengestroomd, die den Prins geestdriftig toejuichte. Aan den aanlegsteiger lag de stoonibarkas gereed, die den Prins naar de Heems- gewoonHartëlljïTêti geesldrS^^ De Prins was in admiraals-uiilform, groot tenue. Nadat de Prinselijke vlag geheschen was bij het betreden van den oorlogsbodem, vertrok de „Heemskerclf" te 11.30 uur naar Nleu- wediep. Bij Koninklijk besluit is toegekend als blijk van goedkeuring en tevre denheid de zilveren eerepenning voor menschlievend hulpbetoon en een loffelijk getuigschriaan P. de Wijn, vletterman te IJmuiden, wegens de door hem met levensgevaar verrichte redding van eene drenkelinge uit het water van het Noordzeekanaal, in September 1907. Bij Koninklijk besluit is aan D. de Ridder, waterschout, fungeerend com missaris van Rijkspolitie te IJmuiden, verlof verleend tot het aannemen van de versierselen van de onderscheiding van ridder 4de klasse van de Kroon orde, hem door Z. M. den Duitschen Keizer, Koning van Pruisen, ge schonken. ZANDVOORT. Op een verzoek van de Wed. G. Ko- pei', om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank in de gelagkamer van 't perceel vde Rozenobelstraat no. 3, Is afwijzend beschikt en zulks op grond van art. 36, al. 2 der drankwet. De lokaliteit waarvoor het verlof was gevraagd voldoet namelijk niet aan de eischen, gesteld krachtens art. 85 der wet. Door den burgemeester dezer ge meente is ter algemeen.© kennis ge bracht, dat een landmeter van het ka daster in de eerste lielft dezer maand deze gemeente zal bezoeken, ter op neming van de bekend geworden ver anderingen in de gebouwde en onge bouwde eigendommen. Aangekomen vreemdelingen Baron Melvill van Carnbeex Am sterdam, Duinweg 13, 3 pers. Fam. Steenken, idem, Swaluestraat 8 pers. Mevr. Soeters, Dresden, Pension Ac'.i'.ana Clasina. Fam. Looman, Amsterdam, idem, 7 pers. Fam. Bergman Carels, Berlijn, id., 3 pers. Fam. Hamburger, Dresden, idem, 4 pers. Vrijheer von Salza, Dresden, idem, 4 pers. Fam. Versteegh, Amsterdam, idem, 3 pers. Fam. Proitor, Munchen, id., 4 p. Fam. Acher, Berliin, iriem., 6 pers. Fam. Imhoff, Utrecht, Pension A dm. Van ICinsbergen, 3 pers. J. J. Sieking, Amsterdam, Kleine Krocht 1, 5 pers. Jongej. Vogel, Eitorf, Heeren str. 3. Fam. Schmidt, Amsterdam, Spoor straat 22, 2 pers. Mevr. Voorthuyzen, idem, id., 3 p. J. G. Karsten, idem., Villa Jeanne, 8 pers. Fam. Daimeyer, Amsterdam, Hal- bestraat 41, 4 pers. Mevr. J. Weis van Zanten, Zeist, Pension Zee- en Duinzicht, 4 pers. Mevr. LanceJ, Arnhem, idem, 2 p. B. H. Smit, Amsterdam, Baan 6, 7 pers. Fam. Bouten, idem, Poststraat 6, 6 pers. Fam. Blaser, idem, idem, 6 pers. Fam. Elshove idem, idem, 9 pers. Mej. Poppink, Haarlem, idem. Jongej. G. ter Borg, Borgercoxnpag- nie, Villa Hillside. Fam. Honig, Kook a/d. Zaan, Zee straat 34, 4 pers. Mevr. Mulder Evers, Appingedara, Hoogeweg 72, 3 pers. L. van Zanten, Tiel, Hoogeweg 72, 2 pers. M. A. J. Marsman van Wijk, Zeist, Swaluestraat 1, 3 pers. Fam. Van den Berg, Amstex*dam, Schoolstraat la, 9 pers. A. G. Kok, Amsterdam, Haarlem merstraat 1, 8 pers. D. Schoute, Wormerveer, Pension Tnalatta, 6 pors. Fam. Van Hail, Zwolle, Pension Bruckmann, 2 pers. Fam. Ewyck v. d. Belt, Hilversum, idem, 4 pers. H. Drukker, Amsterdam, Hotel Zee- rust, 2 pers. T. Levert, idem, idem, 2 pers. M. Buchenbacher, idem, idem, 2p L. Tas, Amsterdam, idem. W. Tromp, Muhlheim, idem, 3 pers. E. Roller, Stuttgart, Hotel d'Orange Freule Reuchliin, Rotterdam id. W. li. Francken, Eist, idem, 2 p. B. J .ter Kuile, Enschedé, id., 3 p. Jlir. mr. Reuchlin, Soest, idern. Fam. Lingeinah, Haarlem, Hotel Groot Badhuis, 2 pers. G. II. de Marez O yens, Amsterdam, idem, 2 pers. C. H. J. Steenhof, Amsterdam, Ka- naalweg 29,.5 pers. Fam. Siddel, Durgerdam, Kostver- lorenstraatweg 121, 2 pers. Mevr. Verlaat, Amsterdam, idem. Mej. D. Terwye, Laren, idem. Mej. R. van An del, Gorkum, Idem. Fam. J. Brasse, Amsterdam, Groo te Krocht 3, 5 pers. Fam. Hulstede, idem, Pension Pau la, 3 pers. L. J. A. Smit, idem, Spoorstraat 22, 3 pers. De heer Loth, Utrecht, Pension de. Roqs, Dames Leyh, Haarlem, idem. 3 p. Mej. Van MiW, Amsterdam, idem. 13. Vos, idem., Villa Henx-y (Peters) 9 pers A. Hess, Amsterdam, Villa Willy (Peters), 5 pers. D. ürcesrnan, Utrecht, Villa Pauli ne (Peters), 7 pers. Fam. Boisseyain, Amsterdam, Pen sion Buikman, 5 pers. HOFBERICHI%I. Vrijdagmorgen 10.48 is H. M. de Ko ningin met gevolg van 's-Gravenhage naar ÜrieFargen, Ier üïj woning van de begrafenis van wijlen Baron Van Hardenbroek, opperkamerheer van H. M. de Koningin. TWEEDE KAMER. Aan onze telegrafische me de deeling va ngi8ter>en Is weinig toe te voegen. Vóór er gestemd werd over de Oor- logsbegroothxg verklaarde de heer Borgesius nog, mede namens eenige zijner geestverwanten, dat zij vóór zouden stemman, deze begrooting be schouwend als aanvulling der aange nomen ci'edietwet, ofschoon tegen hel beleid van den Min. gekant. Een poging van den heer De Visser, om in het gewijzigde ontwerp betref fende de invoering van den wettelij ken tijd den Amsterdamschen tijd door den Midden-Europeeschen te ver vangen, stuitte af op het besliste ver zet van Minister Heemskerk. Het amendement werd niet gehandhaafd en het ontwerp, dat alleen tegenstand bij den heer De Beaufort ontmoette, aangenomen met 62 tegen 11 stem men. De Kamer giDg met vacantia naar huis. DE CRISIS OP BUITENZORG. De Hoagsche correspondent van de Leeuw. Ct. schrijft Toen ik van dezen primeur gebruik maakte, wist ik mij al bij voorbaat verzekerd van twijfel of tegenspraak Waarom? 't Antwoord daarop zullen we momenteel maar voor ons houden. Ter zake komende, kan ik ant woorden 1. dat mijn oorspronkelijk bedoeld telegi'am to Amsterdam is ontvangen; 2. dat gouverneur-generaal Van Heutsz bekend was thans volle dig bekend I s met de critiek ln Nederland over het thans gepubliceer de gedeelte Atjeh-ra.pport 3. dat de vernietigende critiek over dat rapport m het moedex*land in de directe omgeving van Van Heutsz aanleiding heeft gegeven naar Hol land te kabelen, als reeds gemeld 4. dat alleen de oogonblikkelijke toestand ixx Indië een directe crisis zou kunnen ophouden; 5. dat ik alsnog in herinnering breng, als in mijn vorig bericht reeds gemeld, dat er van regoeringswege druk gekabeld werd met Buitenzorg KINDERWEDSTRIJD. Men meldt uit Den Haag aan de N. R. Ct. Het heet in den volksmond dat „ieder zijn eigen kind het mooist vindt". Wie van- de juistheid van dit beweren nog niet overtuigd is, hij ga naar den „Kinderwedstrijd" ixx de groote Dierentuinzaal, die, georgani seerd door het bestuur van het Ko ninklijk Zoöl. Bot. Genootschap, Vrij dagochtend is geopend om Zoixdag a. s. weder te worden gesloten. In één opzicht stemden allen over een, in leeftijd. Want tot dezen wedstrijd konden alleen kinderen van twee tot zes jaar mededingen. In het geheel 600 kinderen, waar van een goed doel uit Dan Haag en omstreken, doch overigens afkomstig uit de meeste provinciën des lands, nemen aan den wedstrijd deel. Het liep reeds aardig druk met het bezoek. Vooral dam eg maakten van de gelegenheid gebruik om de kinderen te „bewondereu". Altijd, op een af stand, want om de kinderen zoo rus tig mogelijk te houden, misschien-ook en vooral om hun ijdelheid niet te zeer te streelen, werden de belang stellende kijkers in de zaal op een-af stand gehouden of verzocht het aar dige schouwspel vanaf de gaanderijen gade to slaan. Nu, aardig was het on getwijfeld! VROUW VERBRAND. De echtgenoote van Jobs. v. IJ. Jr., ovenbaas op een der steenfabrieken te Maurik, Donderdagmiddag in h t waschhok met de wasch bezig zijnde, schijnt uit een bus petroleum een weinig oli3 in het kookstel te hebben willen gieten. Een ander zegt, dat het kind, dat er bij stond, de oliebus om ver liep, althans de oliebus vatte vlam en in minder dan geen tijd was de vrouw door de vlammen aangetast en stond in lichte laaie. Het moet een allerverschrikkelijkst gezicht geweest zijn voor haar maxi en het werkvolk, uie. allen toeschoten en voor wie hel oen heel werk was om de ongelukkige uit dien toestand Ie verlossen, waar door velen nog brandwonden oplie pen. Do vrouw is vreeselijk verminkt en is dan ook door den dood uit haar treurig lijden verlost. Het kind heeft ook eenige brand wonden, doch niet ernstig. DOODSLAG TE ZEVENBERGEN. Op den laat,sten avond van het pas gehouden festival te Zevenbergen werd zekere C. in het koffiehuis van den lieer Perls onverwacht met een bierglas op het hoofd geslagen. In het eerst dacht mon slechts aan een dronkemansrelletje, dat met een vechtpartijtje eindigde. De slagen mei liet bierglas zijn echter zoo noodlot tig terecht gekomen, dat C. Vrijdag morgen is bezweken. De dader, zeke re v. d. V. uit Zevenbergen, die niet heel gunstig bekend staat, is gevan gen genomen. ZONNESTEEK. D. van Esveld, te Soest, is door een zonnesteek getroffen en aan de ge volgen overlcdem ONGELUKKEN. Door den vader is het uit de rivier te Rotterdam opgehaalde lijkje her kend als dat van zijn 31/2-jarig zoon tje, dat op den Eersten Kerstdag ter plaatse te water viel en verdronk. Vrijdagavond is aan de Feijenoord- kade te Rotterdam opgehaald het lijk van den 12-jarigen H. S„ die enke'e dagen geleden daar ter plaatse te water viel. Te Utrecht is Vrijdagmiddag opde men, dat lilj onder het v-ervoer "naar de Rijksklinieken overleed. De onge lukkige was pas enkele weken ge huwd. Te Blijham (Gr.) overleed het kind van den bode Groothuis, dat de vo rige week in een griffel gevallen is. De 10-jarige H. K., uit de Boom gaardstraat te Rotterdam, die Vrij dagmiddag in de Witte de Withstraat aldaar door een rijtuig werd overre den, is in het Ziekenhuis aan de ge volgen overleden. NED. JURISTEN VEREENIGING. Vrijdag en heden Zaterdag hield de ze vereeniging te Amsterdam haar j aarvergadering. Mr. A. Lind trad al j prae-advïseur op, omtrent de vraa „If wijziging en aanvulling wen schel ijk jan de be palingen in ons recht betxeffende le vering van schepen en het vestigen van rechten daarop? Een uitgebreide discussie volgde. Daarna werd overgegaan tot stem ming over de vraagpunten. 1. Behoort in de wet de ins«hrijving van schepen In openbare registers. a. facultatief te worden gesteld ter keuze van belanghebbenden, zonder dat het nalaten ten aanzien der ei- gendomsverkrijging en der vestiging van jphten op schepen gevolg heeft? Met jfi één na algemeens stemmen verw jrpen. (of wel) b. te worden voorgeschreven als voorwaarde voor de eigendomsver- krijging van en de vestiging van rech ten -op schepen, met -kracht tegenover derden? Met op één na algemeene stemmen aangenomen. (bij bevestigende beantwoording van b) c. moet het voorschrift bovendien door een strafbepaling worden ge- sanctionneerd? Verworpen met 11 stemmen vóór. 2. Moet liet schcepsvorband: a. een privilege blijven (art. 315 W. v. K.) Verworpen met op één na alge- meene stemmen. (dan wel) b. geregeld worden als een hypo theekrecht? Aangenomen met op één na algemeene stemmen. 3. Moet niet in onze wet, het aan tal voorrechten op schepen, die voor rang hebben boven het scheepsver- band, worden beperkt tot de hoog- noodzakelijke, in den geest var het Avant-Projet de traité van 1907 (Bijl. II bij het prae-advies van mr. Lind), blz. 191 vlg.)? Aangenomen :uet op één na algemeene stemmen. Daarna wordt de vergadering die Vrijdag bijgewoond werd door den Commissaris der Koningin Mr. G. v. ïienhoven gesloten. OPSTAND IN PARAGUAY. BUENOS-AYRES, 4 Juli. (lteuter.) De bladen bevatten telegrammen uit Paraguay, meldende dat twee regi menten iri opstand gekomen zijn. Zij bomnardeerden de kazerne te Asun cion. Er moeten tal van dooden en gewonden gevallen zijn. NEW-YORK, 4 Juli. (Reuter.) Een telegram uit Buenos-Ayres meldi, dat volgens particuliere nerichten uit Asuncion honderden gedood en ge wond zijn in het straatgevecht. Om trent de oorzaak van den opstand loo pen de meest uiteenloopende sensa- tioneele geruchten. DE CRISIS IN JAPAN. TOKIO, 4 Juli. (Reuter). Het kabinet is afgetreden. Naar gemeld wordt, droeg de Keizer aan Katsura de vor ming van een nieuw kabinet op. DE OPSTAND IN MEXICO. PARIJS, 4 Juli. (Reutel-). De Mexi- caansclis legatie ontving een tele gram, waarin wordt gezegd, dat de gei'uchtc-n over eene omwenteling in Mexico overdreven zijn. Het gebeurde bepaalde zich tot een inval van eeni ge roovei's, die aan hun daad een po litiek karakter wilden geven, orn aan den eisch tot uitlevering van de Mexi- caansche regeering te ontkomen. bi&M BEVALLEN 3 Juli. J v. d. Landen, geb. iioff, d. E. Davidson, geb. Andriessc, d. W. van Emmerik, geb. Lui*:, d. 4 Juli. T. Eelrnan, geb. Kuiter, z. OVERLEDEN 3 Juli. K. W., 1 in., zoon van P. 11. N. Mansveld, Korte Heercnslraat. WIJK AAN ZEE EN DUIN. Bevallen M. Bakker—Jansen, d. P. C. Beentjes—Pirovano, z.A. Bi'uijns—Gornelisse, z. Overleden J. C. Beentjes, 1 mild. HA A R LEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. BEVALLEN A. Groene wegen, geb. llooggreef, z. OVERLEDEN P. B. Bottelier, z., 5 mnd. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken Woensdag, 3 Juli. J. S. van Gelde ren, vroeger winkelier 111 galanteriën thans zonder beroep te Rotterdam. Reclxter-cornmissaris mr. M. Polak curator mr. K. J van Erpecum, ad vocaat en procureur. Geëindigd M. Barto, huisvrouw P. Brand, winkelier in sigaren te Rotterdam. Het st. Koningin Wilhelmina, ven Amsterdam naar Batavia, arriveerde

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 2