AVeerberschk F. P. REICHERT, Thermometerstand Uit de Omstreken Binnenland Kerk en Schooi Letteren en Kunst Sport eo Wedstrijden Koloniën Marktnlesiws üelegrammen Burgerlijke Stand Stoomvaartberïtiiien Advertemtiën MEDEÖEÈL1NGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 7 Juli 1908. Hoogste barometerstand 770.6 m.M. te Horta (Azoren); laagste 758.9 m.M. •te Skagen (Noordkust van Denemar- ken). Verwachting tot den avond van 8 Juli: Wind: zwakke tot matigen Zuid- Westelijken tot Westelijken wind. Gesteldheid van de lucht: meest zwaar bewolkt, waarschijnlijk regen buien. Temperatuur: geringe verandering. iBAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 761 m.M. Neiging tot achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 769 m.M. TOGF.ZONDEN MEDEDEELINGEN SO Cts. per regel. 17 Anegang 17. prachtige; borteerisq Dassen, Fronts, Boerden en Manchetten. te Haarlem. Dinsdag T Juli Hoogste gisteren 2 uur F. 66 Laagste hedennacht F. 58 Hedenmiddag te 12 uur F. 67 ALGEMEENE VERGADERING N. O. G. Bij gelegenheid der algemeene ver gadering van het Nederlandsch On derwijzers Genootschap zal door het Doopsgezind Zangkoor een program ma van oud-Nederlardsche liederen uitgevoerd worden, waartoe deze ver- eemging zich bereid heeft verklaard. De uitvoering zal plaat3 hebben Donderdag 30 Juli a.s., na alloop van de officieele ontvangst ten Stadhuize en wel in de concertzaal de Kroon. AMSTERDAMSCHE HUISHOUD SCHOOL. Bij het eind-examen voor diploma A Hu;shoudster, slaagde o.a. mej. P. H. Boi°sevain, te Bloemendaal. Mej. W. F. Swaan van Haarlem slaagde voor het overgangsexamen naar de Ilde klasse, eveneens voor de opleiding voor huishoudster. Wielerfeesten. In den avond van Vrijdag 17 Juli den eersten dag der luisterrijke jubi leumsfeesten van den Alg. Ned. Wiel- rljdersbond, zullen de wielrijders zich in optocht begeven van den Doelen naar het Stadhuis, waar het Dag. Be stuur van den A. N. W. B. en verdere officieele personen door het gemeen tebestuur worden ontvangen. Van daar trekt men gezamenlijk naar het Brongebouw waar de aan bieding zal plaats hebben van het „Huldeblijk" der leden aan den A. N. W. B. Ten einde dezen optocht van wiel rijders (met een muziekkorps) zooveel mogelijk luister bij te zetten, heeft de Commissie voor de tochten en verma kelijkheden volgens een advertentie, voorkomend in deze courant, de goede gedachte gehad op te roepen de bestu ren van die vereenlglngen te dezer stede, welke in het bezit zijn van een banier om de optrekkende wielrijders te vergezellen. Ten einde nadere bijzonderheden te vernemen omtrent dit aardige feest nummer, waardoor een opgewekte be weging in onze stad zal ontstaan wor den de besturen ultgenoodlgd tot een samenkomst op Donderdagavond a.s. In een der zalen der „Vereeniging." In verband met de uitnemonde ge dachte aan dit denkbeeld ten grond slag liggend, kan zeker een groote deelneming verwacht worden. STUKKEN VAN DEN RAAD. Over 1907 overschrijdt de som van de afschrijvingen op de bezittingen der gemeente-lichtfabrieken, de ver plichte 2 1/2 aflossing van de voor den aanleg geleende gelden met een batig bedrag van 6424.42. Dit bedrag, vermeerderd met 221.06 (zijnde het nominale bedrag van 215.33 1/2 in de boeken dier exploitatie over 1907 on dergebracht onder het hoofd „op richtingskosten") alzop 6645.48 is als extra aflossing door de gemeente- lichtfabrieken in de gemeentekas ge stort. Met deze extra verminderingen van do schuld der lichtfabrieken aan de gemeente, kan niet gepaard gaan een meerdere aflossing van de geldleenin- gen van 1901 en 1902. wijl het aflos singsplan niet toestaat voor 1910 meer dan 2 1/2 af te lossen. B. en W. stellen nn voor, dtt be drag, aangevuld tot ƒ7000, te doen strekken tot meerdere aflossing van de geldleening van 1887, tot kwijting van de koopsom van ƒ50.000 van land aan de Leidsche Vaart, aangekocht van regenten van het St. Elisabeth's Gasthuis. (Raadsstuk 223). FROV. STATEN VAN NOORD-HOLLAND. (Zitting van heden). De zomer-zitting der Prov. Staten werd heden geopend. Alvorens over te gaan tot het onderzoek der geloofs brieven van de nieuw-gekozen leden, Mr. V. H. Rutgers, gekozen voor Weesp, in de plaats van den heer Mr. Th. Heemskerk, en Mr. J. van Kap- peyne van de Goppello, gekozen voor Amsterdam IV In de plaats van wij len den heer Hymans wijdt de Voor zitter aan de werkzaamheid van de genoemde leden eenige waardeer en- de woorden. De omstandigheden doen zich maar bij uitzondering voor, zegt de Voor zitter, waarbij op deze plaats kan wordengewezen op de verdiensten van leden, die de betrekking van lid der Staten hebben neergelegd, maar in het volle leven werkzaam blijven. Thans is dat het geval ten opzichte van den heer Heemskerk, die nu juist vóór 25 jaar met de heeren Roëll en Calkoen als lid der Staten werd ge ïnstalleerd. Bij den dank, dien spr. hem en de heeren Roëll en Calkoen toebrengt, voogt spr. den heilwensch. dat de heer Heemskerk, wiens wel sprekend, geestig en nimmer kwet send woord zeer zal worden gemist, in zijnen nieuwen werkkring moge arbeiden tot heil van ens land. (Applaus). Met geheel andere gevoelens, zegt spr., gedenken wij den heer Hymans. die zich, al moge hij zich niet op den voorgrond hebben gesteld, door zijn toewijding aan de belangen, die hem waren toevertrouwd, aller achting, door zijn eenvoud en welwillendheid zich veler vriendschap heeft verwor ven. Zijn nagedachtenis zal bij de Staten in ee>re blijven. Gedurende deze toespraak verhieven de leden zich van hun zetels. De commissie voor het onderzoek der geloofsbrieven van de heeren Rut gers en Kappeyne concludeerde tot toelating der beide heeren nadat al dus besloten was legden de heeren Rutgers en Kappeyne de vereischte eeden af, en namen na een gèluk- wensch van den Voorzitter zitting. De heer Mouthaan stelde voor, de voordracht inzake het melkrapport te doen behandelen In de afdeelingen. Dit voorstel werd aangenomen met 42 tegen 3 stemmen. Punt 29 voorstel tot het verleenen van subsidie aan de Vereen, tot Be vordering der Pluimvee-houderij, punt 54 voorstel tot wijziging van de voorwaarden waaronder subsidie is verleend voor den aanleg en exploita tie van den spoorweg Schagen—Wog- num, ein punt 17 voorstel tot het verleenen van subsidie aan de Haarl. Huishoud- en Industrie-School wer den uitgesteld tot de najaarszitting. Na de benoeming der commissiën wordt tot lid der Ged. Staten volgens art. 89 der Prov. wet herbenoemd de heer Mr. F. Th. Westerwoudt, die de ze benoeming aanneemt. De zitting der afdeelingen wordt be paald op Donderdag 9 Juli te 11 uur: de e. v. Sta ten-zitting op Dinsdag 21 Juli te 101/2 uur. PREDIKANTKN-VEREENIGING. De Noord-IIolIandsche Predikanten, vereeniging hield Maandag in het Brongebouw haar 5de jaarvergade ring, onder voorzitterschap van Ds A. II. Claassen van Uitgeest. 's Morgens werden eenige huishou delijke zaken afgedaan. In de plaata van den heer A. J. Adrlanl werd da heer A. C. de Ragt te Alkmaar tot be stuurslid gekozen. Als plaats voor de volgende verga dering werd Alkmaar aangewezen. In de middag-bijeenkomst kreeg Dr H. A. van Bakel. predikant bij de Evang. Lutherscne Gemeente alhier, het woord om een voordracht te hou den over „supra-historisch". Aan de gedachtenwlsseling werd deelgenomen door de heeren H. de Boer, emeritus-predikant te Bever wijk D. Sypkens, Krommenie E. J. van der Brugh, Westwouddr. A. II. da Hartog, Heemstede ;en J. J. Tent- hoff, Hoorn. De vergadering besloot om de rede van dr. Van Bakel, op kosten van de vereeniging, te laten drukken als mede om aan alle predikanten van de provincie, van elke richting, eene opwekking te zenden, om In den ver volge de vergaderingen bij te wo nen. Gewoonlijk worden deze vrijwel door de vrijzinnigen alleen bezocht. Wegens het late uur werden de ter bespreking ingezonden tien stellingen niet behandeld. Na afloop der vergadering veree- nlgde men zich aan een gemeen- schappelijken maaltijd. Dispensatie. Z. D. II. de Bisschop van Haarlem heeft aan de katholieke leden van den A. N. W. B. toeristenbond voor Ne derland, die op Vrijdag 17 Juli a. aan de feesten te Haarlepi zullen deelnemen, voor dien dag dispensatie verleend in de kerkelijke onthou- dingswet. (N, H. Ct.) ORGELBESPELING ln de Groofce- of Sint Bavokerk alhier, op Donderdag 9 Juli, des nam. van 2—3 uur, door den heer W. Ezerman. Programma: No. 1. Preludium en Fuga, G. F. Han del. No. 2. Adagio, M. Brosig. No. 3. Sonate, A. Maülij. a. Allegro maestoso. b. Andante. c. Allegro con brio. No. 4. Offertoire, Th. Dubofs. No. 5. Ave Maria, Max Reger. BLOEMENDAAL. De Eerste Blo nnendaalsche Kegel club behaalde op het concours te Nij megen den 4den korpsprljs (verguld zilveren medaille) met 148 p. OVER VEEN. Maandagmiddag was er brand in liet Kweekduin alhier, een gedeelte duin stond in brand. Eerst werd be proefd met zand het vuur te blus- schen, doch daar dit niet best ging, werd de slangenwagen te hulp geno men en met een slang op de water leiding was men den brand spoedig meester. Door den veldwachter De Vries is proces-verbaal opgemaakt tegen H. P. D. en P. v. A., belden alhier, die des nachts om 1 uur bezig waren om ro zen te ontvreemden uit den tuin van Gebr. van Velsen aan den Zijlweg al hier. HEEMSTEDE. Naar wij vernemen zal de heer Landzendorffer, oud-burgemeester van Haarlemmermeer, zich binnen deze gemeente vestigen en wel aan den Glipperweg. HAARLEMMERMEER. Bij den rijwielhandelaar Do Groot te Hoofddorp hebben dieven door op schuiving van een raam en Inklim ming daardoor een nieuw rijwiel ont vreemd. Dat is nu de derde maal se dert enkele dagen, dat te Haarlem mermeer door inbraak rijwielen zijn ontvreemd. De politie doet wel onder zoek, maar tot dusver met weinig succes. SLOTEN. Aan het kosteloos onderricht in het schieten, dat alhier tweemaal per week van Rijkswege wordt gegeven, wordt nog door 40 jongelieden deel genomen. Het machinaal veenbaggeren in den Osdorperbovenpolder, is voor dit jaar geëindigd; den verveeners gaat het naar wensch; buitengewoon gunstig weer en stijgende turfprïjzen. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen: J. Wijsman, Amsterdam, Hoogeweg 13, 10 p. Fam. Uyt den Bogaard, Amster dam, B. de Favauge, no. 11, 12 p. J. Spinhoven, Amsterdam, Duinweg 6, 6 per3. Fam. Van der Laan, Groningen, Poststraat 11, 3 p. Mevr. Klauss, Zehlendorf, idem, 3 p II, Muller, Amsterdam, Pension Li- na Mundhek, W. Pashuis, Meeden, idem. G. van der Wal, Veendam, idem. Fam. Pinto, Amsterdam, Hoogeweg no. 34, 6 pers. Fam. Wennink, Amsterdam, Hoo geweg 26, 2 p. J. Baud, Amsterdam, Hoogeweg 22, 5 pers. C. Wegener, Frankfort, Zeestraat 13, 2 pers. Fam. Nieberg, Amsterdam, Stati onsweg 9, G pers. Th. van Epen, Amsterdam, Pension Buckmon, 4 p. Dr. Hersteld, Berlin, idem, 7 p. Z. Duim, Watergraafsmeer, idem, 5 pers. A. Hamburger, Amsterdam, Zee straat, 4 pers. Als beheerder van het bij- po9t- en telegraafkantoor is opgetreden de- heer A. K. Damstra. DE EERSTE KAMER heeft gisterenavond haar werkzaam heden hervat. Heden is zij in de af deelingen, ter onderzoek van de laat stelijk door de Tweede Kamer aange nomen wetsontwerpen, en morgen te 11 uur begint zij met de afdoening eener reeks ontwerpen, die van de vorige bijeenkomst zijn blijven liggen (daaronder de wijziging der Boter- wct. het subsidie aan de Zuid-Ameri- ka-lijn, enz.) KNOEIERIJEN IN INDIë. De lieer Thomson heeft den Minis ter van Koloniën schriftelijk ge vraagd, of aan Z. Exc. iets bekend was aangaande beweeide knoeierijen met leveranciën in het Nederlandsch Indisch leger, die onlangs aan het licht zouden zijn gebracht door een officier van administratie te Batavia, en zoo ja, of de Minister bereid was, dienaangaande inlichtingen te ver strekken? Het antwoord van minister Iden- burg op deze vraag was, dat aan zijn Departement hiervan niets bekend was en hij inlichtingen vraagt aan den gouverneur-generaal van Neder- landsch-Indië. HOLLANDSCH SCHIP GESTRAND. Reuter seint uit Brest De Hollandsche stoomer „Noord- wijk" is Zondagnacht op de rotsen van het landhoofd geloopen. Het vaartuig is verloren, maar de bemanning werd gered. ZESTIEN MILITAIREN FLAUW GEVALLEN. Tijdens de Maandag, des middags te 12 uur, te Arnhem gehouden para de, vielen 3 onderofficieren en 13 sol daten flauw. Acht van deze soldaten konden niet deelnemen aan de para de de overigen gingen, na bijge bracht te zijn, weer Ln de gelederen. TREURIGE PLECHTIGHEID. Onder een toevloed van meer dan tweeduizend menschen werden Maan dagmiddag de drie slachtoffers van het ongeluk van de gasfabriek te Sliedrechfc achtereenvolgens ter aarde besteld. Bij de beide stokers voerden de burgemeester en de directeur der gasfabriek te Cuiemburg 't woord, aan de groeve van wijlen den direc teur eenige sprekers, die ook Van Hoeve's werken op godsdienstig ter rein herdachten. EEN MISDAAD. Uit Roermond meldt men j Voor eenige dagen maakten wij melding van het vinden van het lijk van zekeren Str.. uit Roermond, ln ds rivier de Swalrn, onder de gemeente Swaknen. op ongeveer 300 meter of stand van de Duitsche grens. Daar men niet anders dacht, of S. was, op weg van Brüggen naar Roermond, zijn geboorteplaats, van den weg af gedwaald, te water geraakt e>n ver dronken, werd het lijk naar de alge meens begraafplaats te Roermond overgebracht en ter aarde besteld Tengevolge van geruchten, welke duidden op misdaad, men wilde dat hier vergiftiging in 't spel was, werd het lijk na eenige dagen weder opge graven en door twee doctoren onder gerechtelijk toezicht onderzocht. Hst resultaat van dit onderzoek is tot he den nog niet bekend geworden. Denzelfden dag word L., voerman en paardenhandelaar te Brüggen (Duitschland), bij wien S. als paar denknecht in dienst was, gearres teerd en in de gevangenis te Kleef opgesloten. Vermoed werd, dat L zijn dienstknecht S. van het leven zou beroofd hebben. Dit vermoeden is thans waar gebleken. Zondag heeft L. in de gevangenis te Kleef na een streng verhoor bekend den moord be gaan te hebben. Naar men zegt, moet S., de ver moorde, bekend zijn geweest met da den van zijn meester, welke, indieu daaraan ruchtbaarheid gegeven werd voor L. minder aangename gevolgen bij de justitie zouden gehad hebben. Dit wordt dan ook aaugenomem als de drijfveer tot de misdaad. ERNSTIGE MISHANDELING. Bij een verwoede vechtpartij met messen is Zondagmiddag zekere klijn, een mijnwerker, te Heerlen, door zekeren R. zoodanig in de rech terzijde gestoken, dat men voor net leven van eerstgenoemde vreest. ONGELUKKEN. Zaterdag j.i. tegen den avond had te St. Michiels Gestel (N.-B.) een droevig ongeluk plaats. Toen name lijk de 70-jarige A. van Beek van zijn geladen kar hooi wilde glijden, kwam hij terecht tusschen de kar en het paard, dat aanstonds op hol sloeg. Van Beek, in zijn benauwde positie blijvende hangen, kreeg verschillende kwetsuren, waaronder een stamp van het paard op borst en hoofd, terwijl hem ten slotte de geladen kar over het lichaam ging. In deerniswaardi- gen toestand opgenomen, werd de ongelukkige huiswaarts vervoerd, waar hij Maandagnacht circa half- twaalf den geest gaf. Het zoontje van den smid V., te Kampen, dat Zaterdag door zijn broer, bij ongeluk, met een flobert buks in het hoofd is geschoten, is aan de gevolgen overleden. Maandagmorgen is te Vlissingen bij een oefening met de boot op het stoomschip Nederland van de Maat schappij Zeeland èen boot van een hoogte van 7 M. ongeveer, met den kop naar beneden in het water te recht gekomen, doordat er maar ééu van de twee takels was losgegooid. Twee inzittenden vielen te water, doch werden spoedig geredeen er van, een hofmeestersbediende, had een diepe wond aan het hoofd, door dat hij eerst op den kant der boot te recht kwam. Voorts mankeerden in alle booten de proppen, zoodat ze spoedig vol water liepen. Met recht is die oefening in 't water gevallen. Maandagavond wilde de 6-jarige P. J. P., te Rotterdam op een sleepers wagen springen. Hij viel en kreeg een wiel over het voorhoofd, waar door zijn schedel brak. Naar den po litiepost gebracht, overleed het knaap je daar eenige oogenblikken later aan oe gevolgen. Zijn lijkje is naar de woning der ouders vervoerd. R. K. KERK. De bisschop van Haarlem heeft be noemd: tot pastoor te Voorschoten, den heer J. Thomaim; tot pastoor te Katwijk a. d. Rijn, den heer J. P., Hendriks, kapelaan te Amsterdam; tot pastoor te De Rijp; den heer Th. Jansen, kapelaan te Noordwijkerhout; tot kapelaan te Rotterdam, pater A. Uiterwaal; tot kapelaan te Amster dam, pater J. C. M. Tonius; tot kape laan te Rotterdam, pater N. G. Orie. Bij de firma H. D. Tjeenk Willink Zoon ali»Ksr is verschenen No. 1 van Twaalf Preeken van Ds. Jo. de Vries. Deze eerste is de afscheidsrede, die ds. De Vries onlangs hield voor de Veree- nigde Doopsgezinde gemeente en heeft tot titel: de schat, dien wij hebben in aarden vaten. AUTOMOBILISME. Maandag is bij Dieppe de Grand Prix van de Fransche Automobiel- club voor voiturettes verreden. Er waren 57 Fransche, 3 Italiaansche, 3 Zwitsersche wagens en 1 Amerikaan- sche wagen voor ingeschreven. De baan was 77 kilometer, die zes- maai afgelegd moest worden, totaal dus 462 kilometer. De uitslag Is geworden: 1. Guyst, met een Delage (Frankrijk) in 5 uur 45 min. 80 3/5 sec., 2. Naudin, met een Sizaine (Frankrijk) ln 5 uur 52 min. 6 sec.; 3. Goux, met een Lien-Peugeot (Frankrijk) in 5 uur 58 min. Heel ernstig ongelukken zijn er niet voorgekomen, 't Meest ernstig Is, dat Chorlas, de bestuurder van een Truf- fault-wagen, die tegen een brug aan reed, een been gebroken heeft TOEKOE BéN. Omtrent Toekoe Bén Blong Pidlö, die Kich met 800 zijner volgelingen heeft onderworpen, meldt het on langs gepubliceerde Atjeh-rapport van den gouverneur-generaal Van Heutsz het volgende: „Toekoe Bén Blang Pidié neemt daadwerkelijk aan het verzet deel en hij is het, die in de beide laatste ja ren het verzet- in de in 1904 reeds ge heel rustige onderafde'eling Tapa Toe an opnieuw heeft doen ontbranden. Fanatiek is hij niet, zijn hardnekkig volgehouden verzet spruit dan ook niet uit „kafir"-haat voort, doch er zijn in 't geheim werkende Atjehsclie invloeden in liet spel, die hem weer houden om in onderwerping te komen ln 1905 keerde Toekoe Bén uit de Ga- jo- en Alaslanden, waar hij sedert 1902 geregeld verblijf had gehouden, in zijn landschap terug. Toen zou het voor een ervaren en bezadigd bestuur der vermoedelijk mogelijk zijn ge weest, de Atjehsclie intriganten, waarop ik doelde, te ecarteeren en i'oekoe Bén tot onderwerping te bren gen, maar ongelukkigerwijze beschik te tie gouverneur in Tapa Toean toen niet o.er een aan die eischen beant woordend onderafdeelingschef, tenge volge waarvan Toekoe Bén's aanhang voortdurend aangroeide en het ver zet allengs in de geheele onderafdee- ling opnieuw het hoofd opstak." SUMATRA'S WESTKUST. Blijkens een bij den Minister van Koloniën uit Indië ontvangen tele gram betreffende den toestond van het Gouvernement Sumatra's West kust, werd de eenige nog weerspan nige negrie in de Laras 4 Kota (onder- afdeeling Oud-Agam, Padangsche bo venlanden) overvallen en werden de eestdrijvers met vele hunner volge lingen gevangen genomen, waarhij 50 personen sneuvelden. In Soeliki (afdeeling L. Kota Pa dangsche Bovenlanden) is de rust hersteld. In de onderafdeeling Lintau en Boea, waar de negries gedeeltelijk verlaten waren, zijn zes kwaadwilli- ;en gedood en werden de hoofdschul digen aan den moord op den contro leur Bastiaans )zie telegram van 26 Juni) gevat. De onderafdeeling Moearalaboeh (zie St. Ct. van 5 Juni) is rustiger. Het bivak te Alalianpandjang (ge lijknamige onderafdeeling afdeeling 13 en 9 Kota, Padangsche Bovenlan den) werd aangevallen door ruim honderd man, waarbij een Euro- peesch fuselier licht gewond werd. Painan (Padangsche Benedenlan- den) is rustig. Botermarkt. Aangevoerd en verkocht te Haar lem op 6 Juli 1908 Boter 56 K.G., hoogste prijs 1.50. laagste prijs 1.40 per K.G. Biggen 14 stuks, hoogste prijs 8, laagste prijs 6 per stuk. Schrammen 7 stuks, hoogste prijs 17, laagste prijs 13 per stuk. BEVERWIJK. Groentenmarkt. Aangevoerd en verkocht te Bever wijk op 6 Juli 1908 Andijvie, per 100 str. ƒ0.50. Koolrapen, per 100 6. Asperges, per bos 0.35. Aardap. klei, p. Heet. ƒ4. Id. zand, p. Heet. 4. Peulen, per kilo 0.14. Doppers, per kilo 0.09. Capucijners, per kilo ƒ0.12. Raspers, per kilo 0.14. Tuinboonen, per 1000 0.80. Snijboonen, per 1000 2.50. Heerenboonen, per 1000 1.10. Bloemkool, per 100 810. Sla, per 100 krop 1.25. Rabarber, per 100 bos 5. Aardbeien, per mandje 4 ct. PURM EREND, 7 Juli 1908. Kaas. Aanvoer 210 stapels kleine, 29 50 per 50 kg. Boter. Aanvoer 1502 k.g., prijs ƒ1.20 a 1.30, gemiddeld 1.25 per kg. Vee. 578 runderen, waaronder zijn 429 vette en 45 stieren, 39 paarden, 50 a 230. 281 vette kalveren, 0.60 a 0.80 per k.g. 270 nuchtere dito, 10 a 23 p. stuk. 300 vette varke is, 41 a 45 cents per k.g. 5 magere dito, 16 a 22 per stuk. 206 biggen, 4 a 8 per stuk. 1977 schapen en lammeren. Eieren. Kip- 3.40 a 3.80, eend- 3.80 per 100 stuks. Vette koeien prijshoudend, handel stug, 0.60 a 0.75 per kg. Gelden kooien prijshoudend, han del stug, 130 a 180 per stuk. Melkkoeien prijshoudend, handel stug, 160 a 250 per stuk. Nuchtere kalveren prijshoudend, handel matig. Vette varkens prijshoudend, han del vlug. Vette schapen prijshoudend, han del stug, 20 a 28. Magere varkens e n biggen prijs houdend, handel stug. Lammeren prijshoudend, handel stug, 8 a 13. Vereenigde Staten en Malië v Asuncion veel van het dement) Een Amerikaanscho parlemcntaif werd doodgeschoten. Door de legaties is hiertegen protest aangeteekend. BRAND OP HAITI. PARIJS, 7 Juli. (Reuter). Een telegram uit Port-au-Prince aan de „New-York Herald" meldt, dat de brand voortduurt. Reeds zijn 3000 hut- zen verwoest. Het verlies bedraagt meer dan 2 millioen dollars. Duizen. den personen zijn dakloos. De Fran sche kruiser „Chasseloup-Laubat" is ernstig beschadigd door een ontplof, fing in het arsenaal. EEN PAUSELIJKE BESLISSING. ROME, 6 Juli. (Reuter.) Volgens een heden gepubliceerd pauselijk docu ment omtrent de hervorming der ge rechtshoven, verliest de congregatie der Propaganda Groot-Britannlë, Ne derland, Canada, de Vereenigde Sta ten en eenige andere diocesen en apostolische vicariaten, maar treden deze ln het gemeene recht en worden dus niet meer beschouwd als missie landen. DE REVOLUTIE IN PARAGUAY. ASUNCION, 6 Juli. (Reuter). Er heerscht volkomen rust. De Kamers zijn ontbonden. BUENOS-AYRES, 7 Juli. (Reuter). Volgens een telegram uit Formosa (Arg.) leden de legatLegebouwen der G e v. V o'o r w. Een zilveren brocho met portret, een zilveren heerenhorloge, een wit- koralen rozenkrans in étui, een kin- derportemonnaie met geld, een bruin- koralen rozenkrans, een zilveren halsketting, waaraan een beeldje, een zilvoren dameshorloge, een portemon- naie waarin eenig geld, twee wagen- moeren, een zilveren broche. BEVALLEN: 5 Juli: A. A. Kok—'Weber z. 6 E. Fic- toor—Klijn z. M. C. Boots—Kleea d. 5' A. M. Pannekeet—Verhagen d. C. C. Nel—Stol z. S. Zandstra—v. d. Pieter man z. 7 G. Valk—Stadman d. 6. A. C. GüntherBloembergen z. OVERLEDEN: 6 Juli: D. J. Wasse naar, 51 jaar, Gasthuisvest; 4 M. E., 3 j., dochter van J. Rensen, Boere- steeg. TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het stoomschip Koning Willem III, van Batavia naar Amsterdam, pas seerde 6 Juli namiddag 3 uur Dunge- ess. Het stoomschip Tantalus, van Bata via naar Amsterdam, passeerde 3 Juli Perim. Het stoomschip Prins Frederik Iien drik, van Amsterdam naar Parama ribo, passeerde 4 Juli Ponta do ArneL Het stoomschip Rhipeus, van Am sterdam naar Java, vertrok 4 Juli van Liverpool. Correspondentie. Den Heer J. K. Wend u tot den heer A. G. W. van Waveren, arts, Kleverpark. Den Heer J. V. Tal van artikelen en beschouwingen bestaan over dit onderwerp. Wend u eens tot den heer Ilenri Meijer, hoofdredacteur van de Kampioen te Arnhem. REDACTIE. Den 18en Juli hoopt onze geachte Collega ABRAHAM P0THUYS den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar in 't huwelijk trad. DE DANKBARE BUREN. Getrouwd: J. VESTER en M. v. d. HORST, die mede namens wederzijdsche Fa milie, hartelijk dankzeggen voor de vele bewijzen van belangstelling bii hun huwelijk ondervonden. Heemstede, 7 Juli 1908. Getrouwd: JOSEPH LARSEN en •HENRIëTTE KAR IS, die ook namens wederzijdsche familie dank zeggen voor de vele belangstel- llng bij hun huwelijk ondervonden. Overveen, 7 Juli 1907. Voor de vele bewijzen van deelne ming, ondervonden bij het overlijden van onze innig geliefde Vrouw, Moe der, Zuster, Behuwdzuster en Tante, ADRIANA JOHANNA KOOLHOVEN- LONBAR PETRI, betuigen wij onzen hartelijken dank. A. KOOLHOVEN. S. F. W. KOOLHOVEN. C. C. KOOLHOVEN— LONBAR PETRI. L. II. KOOLHOVEN J. L. KOOLHOVEN. Bloemendaal, Juli 1908. Voor de vele en hartelijke blijken van deelneming ontvangen bij -het overlijden van onzen dierbaren Echt genoot en Vader, den Heer JACOBUS THUIS, betuigen wij onzen oprechten dank. C. W. C. THUIS— VAN ROODEN. C. E. THUIS. H. S. THUIS. Haarlem, 7 Juli 1908. Terstond gevraagd te Overveen een net R. IC. Tweede Meisje voor lichte werkzaamheden en kinde ren, kunnende naaien strekt tot aan beveling. Van g. g. v. z. Brieven on der No. 14317 Bur. Haarl. Dagblad. Mevrouw Qulspel, Villa Soekaboe- mi, Bloemendaal, zoekt wegens hu welijk der tegenwoordige een nette OlftCtS a BUMK goed kunnende koken en genegen eenig huiswerk te verrichten, van g. g. v. Zich schriftelijk aan te melde® of 's avond» na 7 uur nersoonliik.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 2