Weerbericht T. P. BEICHERT, ïhermometerstand Haarlemsch Dagboek Van 't Kantongerecht Uit de Omstreken Binnenland Burgerlijke Stand Marktnieuws "d Telegrammen :.i EDEDEELINGËN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 8 Juli 1908. Hoogste barometerstand 770.0 m.M. te Horta (Azoreu)laagste 753.8 m.M. te Malin Head (ten Westen van En geland). Verwachting tot den avond van 0 Juli Wind matige Westelijke tot Zuid- Westelijken wind. Gesteldheid van de luchtzwaar bewolkt, waarschijnlijk regenbuiën. Temperatuuriets warmer. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te uur 762 m.M. Neiging tot vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 761 m.M. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cts. per regel. 17 Anegang 17. PRACHTIGE SORTEERING Dassen, Fronts, Boorden en Manchetten. te Haarlem. Woensdag 8 Juli Hoogste gisteren 2 uur F. 68 Laagste hedennacht F. 56 Hedenmiddag te 12 uur F. 67 Hoe noodig tie Leerplichtwet is, blijkt ait onderstaande proeve eener sollicitatie voor het Directeurschap ee ner gasfabriek (de namen zijn gefin geerd). „Aan Den WEdl Achtb. Burge meester En Wethouders Van Dezen Geuteenten, Zoo Pieterse van Reimerswaal vernomen heeft, in de Nieuwen Rottersche Courant, Dat er Ge- vraagt Directeur, voor Gemeente gasfabriek Waterleiding, ik vind Mij, voor Dezen betrekking, Ge heel voor Geschikt, uitstekent be rekent' vrij van sterken drank. Goede Getuigschrivten, En Zoo ik Mijn Zelfen Beroept als sollici tant, voor Dezen betrekking Eu te voor Deelen zal ik werken voor Dezen Gemeenten inlichting ver krijgbaar, bij wethouder Krom-| stijl te Reimerswaal En die ik Mijn Noemt VV. PIETERSE, te Reimerswaal. BAN KETB AKKERS VEREEN IGING. Dinsdag is in de Kroon de jaarver gadering gehouden van de Ned. Bau- ketbakkersvereeniging. Vporzitter was de heer F. Boon Jr uit Amsterdam. De jaarverslagen werden goed; keurd. De rekening van den penning meester wijst een voordeelig saldo van ƒ500 aan. Er werd besloten,de uitgave van orgaan voort te zetten. De behandeling van loet rapport over het leerlingstelsel werd aange- houden. Als hoofdbestuursleden werden ge kozen de heeren G. C. Blankert en G. W. v. d. Veen. De vereeniging zal zich aansluiten bij de Vereeniging van Winkeliers voor hel vrije winkelbedrijf. Een commissie werd benoemd om de levensvatbaarheid te onderzoeken van een Vereenigingsbureau. Als leden dezer commissie werden gekozen de heeren Boon, v. d. Veen. Van Breda, Borg, Figé, Boeshart en Willemse. Na een uitvoerige discussie werd een voorstel Gooiland c.s., om zich bij een solide maatschappij te verzeke ren tegen ziekte-ongevallen van het personeel, ingetrokken en daarop in beginsel besloten om, zooals 's-Hage wilde, een onderling fonds op te rich ten. Dit idee zal nu door 's-Hage uit gewerkt worden, in combinatie met Leiden en Rotterdam. Op verzoek van 's-Hage zal een vast model Yan getuigsclirift voor bedien den worden ingevoerd. De volgende vergadering wordt te Hilversum gehouden. De R.-C. hie ld.in zake het overrijden van den bode van dei" Lin de te Bennebroek door een automobiel een instructie. De chauffeur v. 't H. was als verdachte opgeroepen. Het is den-rijksveldwachters Reyn ders en Lokerse gelukt de daders op te sporen van de inbraak bij v. d. Berg te Haarlemmerliede en Spaarnwou- de. Een van hen, zekere K., is naar het Huis van Bewaring overgebracht. Door hem toch is het gestolen goud in Amsterdam verkocht. Naar het Huis van Bewa ring alhier is overgebracht de 20-jari- ge R., kappersbediende alhier ver- dacht van verduistering van 4 rijwie len. VEREENIGING TOT BESTRIJDING DER TUBERCULOSE Dinsdagavond vergaderde deze ver eeniging, in welke bijeenkomst het jaarverslag werd uitgebracht, waar aan we het volgende ontleenen: Dit jaar zijn de werkzaamheden op dezelf de wijze (als in 1906—1907) voortge gaan. Het vervaardigen van een mortali- teits-statistiek is om redenen van for- meelen aard helaas mislukt, zoodat ook de pogingen, om tot een nauwkeu rige registratie van de gevallen van tuberculose te komen, voorloopig zijn gestaakt. Alleen het streven naar een wettelijke verplichting tot het aange ven van alle sterfgevallen aan tuber culose zal tot het doel kunnen voe- r€ti- u 4 Het toezicht in de woningen, het controleeren van de patiënten zal weldra in meerdere mate kunnen schieden, nu de heer Limpefg als on der-administrateur is aangesteld als zoodanig de zware taak van den heer Westerveld zal kunnen verlich ten. Ook de steun van dames zou gaarne aanvaard worden. Met ingenomenheid wordt de vor ming van het Lighalfonds medege deeld. „Dit fonds (aldus het verslag) zag zijn streven met een aanmoedi gend succès bekroond, en is reeds in staat gebleken, om vele patiënten het verblijf in de lighal mogelijk te ma ken." De heer P. W. Peereboom, arts, is benoemd tot geneesheer aan het Consultatie-bureau, met de opdracht, om tevens een geregeld toezicht te houden op de patiënten in de lighal. Genoemde heer is daardoor ook afge treden als lid van het Dag. Bestuur. Als plaatsvervangend geneesheer werd benoemd Dr. A. A. G. Land. De lighal voldeed aan haar bestem ming, alleen bleek eenige beschutting vvenschelijk. Gememoreerd wordt de' oprichtin. van een „Noord-Hollandsche Vereeni ging tot bestrijding van de tuberculo se", in verband met de aangevraagde subsidie der Prov. Staten. Aan het Consulatie-bureau vervoeg den zich dit jaar (15 Juni 190tot 15 Juni 1908; 109 nieuwe patiënten (tegen 130 in 1906—1907, 173 in 190»—1906, en 132 in het eerste jaar 15 Nov. 190415 Juni 1905;Van deze 109 patiënten werden er 99 door hun medicus ge zonden en 10 kwamen uit eigen bewe ging. De leeftijd van de 49 mannelijke patiënten was als volgt: 8 onder de 15 jaar, 14 van 15 tot 20 jaar, 12 van 20 tot 30 jaar, 9 van 30 tot 40 jaar, 5 van 40 tot 50 jaar en 1 boven de 50 jaar. Van de 60 vrouwelijke patiënten: 12 onder de 15 jaar, 8 van 15 tot 20 jaar, 15 van 20 tot 30 jaar, 21 van 30 tot 40 jajar, 3 van 40 tot 50 jaar en 1 bovèn de 50 jaar. Ook van -vorige jaren kwamen nog' patiënten aan het Consultatie-bureau, «oodat aan 182 patiënten in het ge heel 4a5 adviezen werden gegeven. In een jaar tijds constateerde liet, bureau 19 sterfgevallen, maar als men bedenkt, dat in 1 jaar te Haar lem "118 personen aan tuberculose stierven, dan begrijpt men, dat de ver eeniging bij lange na niet baar in vloed ten goede (waken tegen besmet ting, ontsmetting enz.), heeft kunnen doen gelden bij de hierbedoelde pa- tienten in htm laatste, voor de omge ving zo o gevaarlijk stadium, en na hun overlijden, of na hun eventueele verhuizing. Van de 109 patiënten die zicli dit jaar aanmeldden bleken er 12 niet tu berculeus, werden er 33 van tubercu lose verdacht, maar later (voor zoo ver ze terugkwamen) niet tuberculeus bevonden en waren er 58 (dus 53 tuberculeus.) Van deze 58 personen (18 man nen 29 vrouwen en 11 kinderen) wa ren er 22 (38 in het le stadium, 29 (50 in 'het 2e stadium, en 7 (12 in het 3e stadium. Van deze 58 patiënten zijn er 12 vooruitgegaan, 11 in denzelfden toe stand gebleven, 9 achteruitgegaan, 2 gestorven, terwijl van 24 de toestand onbekend bleef. In afwijking van vorige jaren zijn deze cijfers ongunstig te noemen, het geen wellicht te wijten is aan de 24 personen (41 waarvan het resul taat onbekend is gebleven. Omtrent de hulp aan de patiënten verleend, wordt bericht, dat 49 perso- nen korter of langer 1 liter melk daags kregen (totaal 7492 liter voor 755.58, tegen 9060 liter in het vorige jaar), 3 vrouwen kregen een tijd lang 0.80 per week om een waschvrouw te hekostigen. 45 ligstoelen werden bruikleen afgestaan, alsook 63 spatum flacons en 58 koortsthermometers. De melkverschaffing werkte 'ook nu zegenrijk. Toch ligt het in de bedoe ling principieel van de gelden der vereeniging geen versterkend voedsel meer te verschaffen, maar deze alleen door bemiddeling en uit bijzondere giften te bezorgen. In de lighal to Schoten werden in het afgeloopen jaar 33 patiënten (13 mannen, 17 vrouwen en 3 kinderen) verpleegd. Het aantal verpleegdagen was 2765, ;emiddeld 84 per patient. Van deze 33 zijn er 16 nog in de lig hal, waarvan 10 nog te kort om over een resultaat te oordeelen. Van de overige 23 patiënten zijn er 12 veel verbeterd, 6 verbeterd, 2 het zelfde gebleven, 1 intercurrent ziek geworden en 2 gestorven (deze 2 ble ken na een verblijf van 14 dagen •eeds ongeschikt, voor een langere erpleging in de lighal). Door de vereeniging zijn 10 kinde ren aangewezen, om door bemidde-, ling van de afd. Haarlem van het Gëntr. Gen. voor Kinderherstellings- en vacantiekolonies naar buiten te worden gezonden, tegen slechts de helft van den kostenden prijs. 39 keer werd sputa onderzocht, waarbij 12 keer het resultaat positief en 27 keer negatief was. In het bestuur zijn verschillende veranderingen ontstaan. Enkele da mes en heeren bedankten, aan wien, inzonderheid aan Mr. Pahud de Mor- tagnes, dank wordt betuigd. De staat der geldmiddelen is gun stig te noemen. Aan contributies werd van 512 contribuanten 2249 ontvan gen, aan subsidies van Rijk en ge meente ƒ2500. De rekening wijst in ontvangst en uitgaaf een bedrag van 7996.28 aan, waaronder een voordee lig saldo van 2211.12. Nu in de toekomst de exploitaite- kosten van de lighal wellicht geheel door het 'ighalfonds zullen worden vergoed; kan de vereeniging voortaan ook werkelijk alle contributies en sub sidies aanwenden in den dienst der al ge meen e bestrijding van de tubercu lose. Dit jaarverslag werd goedgekeurd. Alsnu volgde de verkiezing van 16 leden van den Raad van Bestuur ter voorziening in de vacatures ontstaan door het overlijden van de heeren: II. W. W. Badon Gliyben, en Mr. C. de Clercq van Weel, en door de periodie ke aftreding van mevr. Vincent Loos- jes, Mevr. Nieuwenhuyzen Kruseman, mevr. Postma, mevr. Prins van West- dorpe en de heeren F. M. baron vap Lynden, Mr. \V. Ph. Pahud de Mor- tagnes, Dr. L. C. Proot, J. A. Lode- wijks, Mr. B. baron Mackey, P. Ozin- ga, J. C. Peereboom, P. W. Peereboom Mr. A. H. Philipse, Jhr. Ch. v. d. Poll. In de vacature van Badon Ghyben werd gekozen rnevr. Badon Ghyben, in die van Mr. C. de Clercq van Weel Mr. J. W. Losecaat Vermeer, terwijl alle aftredende leden werden herko zen. 8 J u 1 i. Meneer, kunnen wij daar aan oox nog wat van zien?" vroeg me giste renavond onze Jan. Onze „Jan" is onze getrouwe, die eigenlijk Jannetje heet, maar kortaf Jan genoemd wordt, en wat ze zien wou is de optocht van den A. N. W B. op Zaterdagmiddag van den 18den Juli. Ze had er geen idéé van aal. dat op Zaterdag kon gebeuren, notabene als alle dienstmeisjes werken moeten. „Jeemig meneer", zei Jan, „waarom niet op een anderen dag alle men- schen werken Zaterdags Ik heb gezegd dat op d i e n dag na tuurlijk de winkels, althans smid dags, gesloten zullen zijn, dat de werkgevers er een feestdag van zul len maken, enz. Dat was maar fantasie van me, maar nu waarlijk, vanmorgen belt een voornaam winkelier in de stad me op, en die zegtOch meneer Ob servator, wekt u de winkeliers en de kantoormenschen eens op, om op Za terdag van de Bonds-Wielerfeesten te sluiten! Er i s dus al animo voor die slui ting. Nu, clan behoef ik verder niet veel meer op te wekken en kan ik hei. initiatief aan de winkeliers zelf over laten. De Handels-Vereeniging en de Hanze-Vereeniging zijn, dunkt me: de aangewezen lichamen, om deze koe bij de horens te vatten. OBSERVATOR. Programma's A. N. W. B. Uit de achterstaande advertentie blijkt, dat er al met programma's van de A. N. W. B.-feesten in de stad ge vent wordt. Deze dingen zijn evenwel onvolledig en kunnen ook niet goed zijn, omdat, in de laatste dagen altijd nog veel aanvullingen en veranderingen ko men. Men wachte dus op de uitgave \an het officieele programma, uitgave der firma J. A. Boom. TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Dinsdagavond vergaderde in de tuinzaal van het café Brinkmann de afdeeling Haarlem en Omstreken der Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Na voorlezing van eenige ingeko men stukken, die voor kennisgeving werden aangenomen, werd besloten, om aan de bloemen- en planten-com- missie 25 toe te staan voor planten- keuringen, die gehouden worden in een der zalen van het K. Z. G. Natura Artis Magistra, te Amsterdam. Vervolgens werd besloten, om a.s. Woensdag 15 Juli eene excursie te houden naar Boskoop. De heer C. H. Geevers bracht een gunstig verslag uit over den Tuin bouw-Win tercursus, dezen winter ge houden. Voor de onderlinge tentoonstelling werd 1 certificaat 1ste klasse toege kend aan 2-kruisige Cattleya's^ en 1 Odontoglossum Citrinum, ingezonden door H. Nieuwenhuyzen, tuinman bij den heer Max Gallenkamp. Een'certificaat 1ste klase voor 13 dubbele Begonia's, ingezonden door Ph. Deys Jr. Een certificaat 2de klasse voor een collectie Papavers, violieren en La- thurus, ingezonden door G. Zemme- ling, tuinbaas bij den heer Jhr. Ch. van de Poll. Een certificaat 2de klasse voor 12 zeer fraaie, gezonde planten Cocos- wedlevana, ingezonden door de hee ren J.' J. van Cruyningen en Zn. Nadat de voorzitter aan alle inzen ders dank had uitgebracht, werd de vergadering gesloten. Militaire Zaken. De milicien A. G. J. v. d. V., van het 10e regiment infanterie is door den krijgsraad alhier veroordeeld tot een maand gevangenisstraf wegens wederspannigheid tegen een ambte naar, werkzaam in de rechtmatige uitoefening zijner bediening. EEN VARKENSHOUDER. Naar wat bepaald niet kan, naar onze meening, daar vraagt de wet niet naar. Dat zal J. C, Burggraaf, die in een pakhuis op den Burgwal 7 varkens hield, voortaan moetealee- ren. llij is koopman en woont tha te Zuid-Schalkwijk, koopman in va kens wel te verstaan, die hij bijv. kocht in Pu mierend en te Leid; weer verkocht. Dan bleven die va kens een dag of wat in dat pakhui soms, als de markt slecht was, wer den ze weer teruggebracht, Voor het houden van die varkens, vvaarovéi de buren klaagden, was B. al herhaal delijk bekeurd, maar „hij kon niet weg", verdedigde hij zich voor den kantonrechter. „De vergunning voor 't in Zuid-Schalkwijk al gehuurde huis kwam maar niet af", en dus kou hij de varkens niet wegnemen. Hij echter geen varkenshouder in den ge wonen zin van 't woord, en vroeg daarom of de boete, waartoe hij reeds veroordeeld was 't was een verzet- zaakje een boete van ƒ5 namelijk, niet kon worden verminderd. Voor die verdedigipg voelde de kantonrechter wel wat. en hij zei bereid te zijn om de boete te verminderen, maar waar om was bekl. dan de vorige maal niet gekomen Bekl. zei, dat hij de stukken de dagvaarding niet ontvangen had. Het bleek, dat z'n vrouw die had aan genomen. maar toen was de koopman op reis daar kon hij niets aan doen dat was zijn brood. De kantonrechter bleek den man goed gezind, maar de ambtenaar v: het O. M. kon niet veel anders dan persisteeren bij zijn vroeger requisi toir. UITSPRAKEN: lieden werden de navolgende uit spraken gedaan: N. A. V. te Haarlem, overtredin Drankwet, 1 boete of 1 dag hecht. A. A. en J. G. P. te Haarlem, bevi schen in gesloten vischtijd van eens anders vischwater en visschen met den zegen, de kuil uit 't water halen alvorens deze in 't water te hebben omgekeerd, iecier 5 boete of 4 da; hechtenis en 1 boet of 1 dag hecht. J. G. P. te Haarlem, visch vervoen in gesloten vischtijcl, 4 boete of dagen hechtenis. F. D. te Bloemendaal, zicli met laden schietgeweer in 't veld bevin den, 5 boete of 4 dagen hechtenis en ontslagen van rechtsvervolging van 't meerdere. M. C. P. te Haarlem, rijden met een auto zonder nummer, 10 boete of dagen hechtenis. A. T. te Bennebroek, spinazie weg nemen, 8 dagen hechtenis. J .v. d. K. te Haarlem, in staat van dronkenschap d'e orde verstoren, boete "of 5 dagen hechtenis. J. E., W. E., W. E., C. K. en H. E.; loopen over verboden grond, de eersten allen 3 boete of 3 dagen hechtenis. hechtenis, de laatste 1 boete ot 1 dag hechtenis. A. F. M. en J. P. te Haarlem, straat schenderij, 5 boete, voor de le of dagen hechtenis, voor de 2e of 1 week tuchtschool. A. v. D. en J. P. O.te Haarlem, overtreding vleeschverordening Haar lem, de le 3 boete of 1 dag hechten en vrijspraak meerdere, de 2e 3 boe te of 1 dag hechtenis. M. N. en W. N. te Haarlem, over treding bouwverordening Haarlem, ieder 5 boete of 1 dag hechtenis, en vrijspraak meerdere. P. T. te Haarlem, overtreding bouw verordening Haarlem en Woningwet 3 boete of 1 dag hechtenis. C. M. te Haarlemmermeer, over treding A. P. V. Haarlem, vrijgespro ken. C. I. S. te Velsen, en P. B. te IJmui- den, overtreding A. P. V. Velsen, 3 boete of 2 dagen hechtenis en vrijge sproken. J. V. te Onderschild, overtreding A. P. V. Beverwijk, 2 boete of 2 dagen hechtenis. F. F. M. te Haarlemmermeer, over treding A. P. V. te Haarlemmerliede en Spaarnwoude, 1 boete of 1 dag hechtenis. J. E. te. Overveen, rijden met een met een freewheel voorzien rijwiel zon der licht en rem, 1 boete of 1 da; hechtenis en 3 boete of 5 dagen hech tenis. G. M. M. te Santpoort en 7 anderen overtreding M. en R. Reglement, al len 1 boete of 1 dag hechtenis. Voorts werden er nog 24 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap, resp. tot 3 weken hechtenis, 6 boete of 3 dagen hechtenis, 3 boe te of 3 dagen hechtenis en 2 boete of 2 dagen hechtenis. KINDERWETTEN. T. B. te Haarlem, een wagen te water rijden, 2 jaar proeftijd of 1 maand tuchtschool; H. I. B. te Haar lem een ruit ingooien, eveneens de zelfde straf. Brand. In den afgeloopen nacht omstreeks 4 uur ontdekte een agent van politie, dat er rook kwam uit den winkel van den heer Th. G. v. Dusseldorp, kleer maker, in de Barteljorisstraat No. 5. Na de bewoners te hebben gewekt, bleek hem, dat er brand was in het atelier achter den winkel, vermoede lijk ontstaan in een bak met houts- kolen. Het atelier is uitgebrand. De brand is gebluscht door den hand- slangenwegen van het politiebureau. De staf van de brandweer was aan- wezig. Alles is verzekerd. Gev. Vo o r w. Een portrethanger met twee por tretten, drie kinderboe zeloars, een mand inh. aardappelen, een gouden dameshorloge. Jurylid. Onze stadgenoot, de heer C. de Cock, directeur van het Geref. Wees huis, is benoemd tot jurylid voor de afdeeling postzegelarbeid en knoop touvv- en vlechtwerk der provincial' liuisvlijttentoonstelling te Zaandam. Examens teekene 11. Het einddiploma der Rijks Normaal school voor leekenonderwijzers is na examen o.a. toegekend aan de heeren A. G. P. Fortgens en A. Scherpenhuy sen te Haarlem. A.s. Donderdag zullen door de Rechtbank behandeld worden lo. de zaak tegen Wijnveldt, ver dacht van zware mishandeling op den Secretaris van Broek in Waterland, en 2o. de zaak tegen Esale, verdacht van inbraak in do villa van mevrouw De Voogt te Heemstede. In eerstgenoemde zaak zal mr. Rib- bius als verdediger optreden. OVERGANGSEXAMEN VAN HET GYMNASIUM TE HAARLEM. Van 1 naar 2 S. G. B'nnerts, J. C. Boon, P. H. A. Bijleveld, Hermine C. Giel, F. W. N. Hugenholtz, J. de Jongh, Louise Cnoop Koopmans, Levina Kroef, H. Smits, A. P. Timmer, Anny Tobi. Adriana Vorstman. Van 2 naar 3 C. Avis, J. Boes, H. E. Boissevain. C. II. ten Cate, Maria F. Folmer, W. H. -Alting von Geusau, J. Bierens de Haan, H. N. Jacometti, Ida Jonker, J. Kampstra, Geertruida Kernkamp, Li- da C. Kersbergen, A. II. Kuipers, Plantenga, Regina ter Haar Romeny, J. A. Schepers, R. L. E. Schönhuth. Van 3 naar 4 C. T. Bertling, Theodora Engelbert van Bevervoorde, II. Daniels, E. van fieerdt tot Eversberg, J. Th. de Jongh, Grace Mensinga, H. M. Peltenburg, Henriette Schieferdecker, Ebelina Thiol. Voorwaardelijk B. Engelbert van Bevervoorde. Van 4e klasse naar 5. W. F. Bax, S. N. Carsten, Frieda C. v. Hasselt, H. Hylkema, Maria Kroeff, C. R. van Paassen, Theod. J. E. ter Haar Romeny, J. H. Róssing, J. R. du Rieu, Jeanne van de Stadt, L H. Sfcoutjesdijk, C. Veen. Van 5A naar 6A. S. Helena de Vries v. Doesbur Foske Droste, J. G. Franck, H. Har mens, J. W. Hilbrander, F. M. J. Hol dert, Maria Koderitsch, W. F. Laan, C. J. Lasschuit, R. Swart, Ma thilda Losecaat Vermeer. Van 5 B naar G B. R. A. R. Dezentjé. OVERVEEN. De heer C. W. de Jong, opzichter der gemeente Bloemendaal, kwam gisteren zoodanig met zijn rijwiel op den Zijlweg alhier te vallen, dat hij met veel moeite kon opstaan en naar zijn woning moest worden gebracht. BLOEMENDAAL. Dinsdagnamiddag om 2 uur hield de onder-afdeeling „Kennemerland' van den Algemeenen Nederlandschen Politiebond op een terrein, gelegen aan den Bergweg, een schietoefening met de revolver, gevolgd door eene vergadering, die door 23 leden werd bezocht. Het jaarverslag van den secretaris en den penningmeester werden goed gekeurd, terwijl als bestuursleden werden gekozen W. Schotvanger, W. Lokerse en F. van Zeelt, in plaats van D. Luyendijk, die niet meer in aan merking wenschte te komen. Tot afgevaardigde naar de afdee- iingsvergadering werd gekozen de heer K. Frugte, en tot plaatsvervan ger de heer G. Bouman. Besloten werd de schietwedstrijd te houden le Woestduin in de maand Augustus. SPAARNDAM. Hedenmiddag 1 uur is verdronken ia het Noorder Spaarne een boeren arbeider, wprkzaarti bij den heer Ne- lissen alhier. HEEMSTEDE. De Chr. Gemengde Zangvereen. Ex-Animo", alhier, heeft van den heer Mr. II. S. van Lennep, van „Ley- duin", toestemming verkregen, om na het zangersfeest op 15 Juli a. s. op het landgoed te mogen blijven ver toeven, tot het houden van een tuin feestje verbonden met pick-niclc, door eenige welwillende leden dier veree niging hiertoe in staat gesteld. HAARLEMMERMEER. Na een gehouden aanbesteding is het aan- en verbouwen van een boer derij, aan den Sloterweg alhier, ge gund aan den laagsten inschrijver in massa, den timmerman en aannemer den Ouden te Nieuw-Vennep, voor 4815. Een zesjarig jongetje dat in den Vennepertoclit bij het spelen te wa ter geraakte, was reeds in levensge vaar en op het punt van te zinken, toen de schilder M. het bemerkte en zich onmiddellijk te water begaf, waarmede hij den kleine redde. HALFWEG. Gisteren werden alhier na monste ring 20 paarden ter uitvoer naar Duitschland aangekochthoogste prijs 600. IJMUIDEN. Reuzenaanvoer van schol. De Emgelsche stoomtrawler Tokio Huil 54 arriveerde hier hedenmorgen uit de Witte Zee, opgevende in te houden niet minder dan ruim 5600 kisten groote en middel schol, die in den morgen van ƒ4.50 tot f 1 per kist opbrachten. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen Henri Graanboom, Amsterdam, Ka naal weg no. 37, Mej. A. Wagner, Berlijn, Pension Marezate. Kinderen Neuberg, idem, idem, 3 p. E. J. Heysing, Winschoten, 2 peis. 1 Prof. Prijm, Weenen, idem, 21 H. Elde, Maagdenburg. IIotere,, rust. A. M. Forbes, Chicr.go, idem.Ir P. C. Sweme, idem. idem, 2 pr^ J. N. Burger, Amsterdam, PejAN Welgelegen, 4 pers. 00! A. van Driel van Wageningett^e idem, 5 pers. i- Muler, Keulen, idem. '.«i l-'am. Kup, Berlijn, idem, 4 pe'r A. Dub, Brussfl, Hotel Groot; huis II. Köliler, Brem: n, idem. i li A. B. B. de Koning, Amsteifop idem. ,M. J. Schneider, Hagena idem,! Fam. Leasing, Bremen, idemf E. Haijn, Amsterdam, idem. r.1'' Mevr. B. de Rijk, Amsterdam)'16 tel Groot Badhuis. ian Dames Meelis, Tilburg, Hotel- védère, 2 pers. G. Matthae, Hildesheim, idemL^ A. Gottwald, Berlijn, idem. B. Arndt, idem, Schoolstraat n' __ksi ate int DE HAAGSCHE POI.ITIEZA^e De correspondent van het „Hjer schrijft „Het Volk' bevat opnieuw m deelingen over deze zaak. a Herhaald wordt de mededeerei dat een brief van mevrouw De Frj ry aan den burgemeester in haiPlï van de meermal in genoemde „Ir: i sche Greet" is gekomen. ëir Het is, juist omdat men van iDC cieele zijde niets meer wil loslj s dan de burgemeester in den E deed, ontzaglijk moeilijk te weteijp3 komen wat er precies is geschied niet geschied. Wij gelooven eet v dat „Het Volk'" zich op het voornabe ste punt in deze, namelijk de zoovel bedoelde brieven-quaestie, vergist., Wij hebben althans van betro' bare zijde vernomen, dat de brief mevrouw De Fremery nooit in 'Ps keerde handen is geraakt, maar 6 de inhoud vermoedelijk ter kei)''- van de genoemde vrouw is gebrèr- niet door de politie, maar door k, 1 nissen of kennissen van kennis[__ van de schrijfster zelve. Indien i inderdaad zoo mocht zijn, dan zoi|0 voornaamste beschuldiging tegen politie, die van feitelijke corrupt, natuurlijk vervallen. Wij blijven echter van meening,i9' de Tweede of de Eerste Kamer zf* deze quaestie van groot publiek ?ill lang behoort aan te trekken en lijst meet trachten te verkrijgen door an interpellatie. !(jc ONGELUKKEN. Zekere D., verpleegde in het lief* gesticht te Mierlo, is Zondagavcó— terwijl hij al wandelende, de trPü niet opmerkte, door de machine gj€i ver geworpen. Alhoewel uiterlijk gdj0 letsel merkbaar was, is de mans th^ overleden tengevolge van inwendi kneuzingen. 3e Mej. v. d. II.te Aalst, die Donib dag tengevolge van een ongeval nj.^ petroleumtoestel zulke hevif brandwonden opliep, is in het lief(L huis te Stratum aan de gevolgen ovt leden. Maandagavond zijn te Tilburg in* zoogenaamde „Galgeiiveer", een zejed ;evaarlijk water, met het zwem rati! vordronken de heeren Vah den Brjer kei en Jacobs, de eerste mede-eigtu naar eener groote confectiezaak, tweede kantoorbediende. Beiden zae ongehuwd. In hetzelfde water va dronken verleden jaar twee broeder^ T'lk jaar nagenoeg eischt slachtoffeiL,, ln een woning in de Den Texstralg; te Amsterdam viel een vrouw vail fag tra.p. Nadat een dokter de eerste huP had verleend, werd zij naar het BiP nengasthuis vervoerd, alwaar bij aai"" komst bleek dat zij reeds was overlig ONDERTROUWD Juli 8. J. W. M. Wesseiink en M. C„ de Geus; H. Posthumus en P. C. d Moor. 61 GETROUWD Juli 8. I. J. Lijnzaat en M. P. Il^i tem; T. Nunnink en T. Coule; Oi Huizinga en A. M. H. Boudewijn Jk Stiphout en L. H. ZandstraK. vat— Riessen en A. J. v. Oudeoniel. tu BEVALLEN5g Juli 6. C. M. M. KruijerRoosdorj J. P. van 't WoutAdrian, z. 8t K. de HaanBakker, z. J. OVERLEDEN Juli 7. N. Bosman, 64 j., Groofa, Houtstr.J. J., 3 m., z. v. J. Sinnigef Kamperlaan. Haarlem, 8 Juli 1908. li Kaasmarkt. ra Aangevoerd 17 stapels kaas, tellen^ de 2834 kazen, wegende 5217 kg. Prijs* 28f 23. eden alhier gehouden vee-® markt waren aangevoerd en verkocht: N. Kalveren 14 stuks, f 812 per66 stuk. Schapen 8 stuks. Botermarkt. Staat der Botermarkt te Haarlem# over Jun' 1908 M Boter 271 K.G., hoogste prijs ƒ1.50,1 laagste prijs 1.40 per K.G. Biggen 130 stuks, hoogste prijs 11, laagste prijs ƒ5 per stuk. Schrammen 13 stuks, hoogste prijs t f 16, laagste prijs f 12 per stuk. N. Kalveren 39 stuks, hoogste prijs ll 14, laagste prijs 10 per stuk. OVERSTROOMINGEN IN TURKIJE. 6 KONSTANTINOPEL, 7 Juli. (Reu ter) Volgens mededeeüngen in de bladen is de stad Tokat in het vilayet Vivas op 25 Juni geteisterd door over- a stroomingen, waardoor een gedeelte

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 2