Welgemeend. Weerbericht F. P. BEICHERT, Thermometerstand Uit de Omstreken Binnenland Sport en Wedstrijden INGEZONDEN Sportpr aatje Burgerlijke Stand Marktnieuws Advertentiën in kennis te komen! Vriendin Bes Gtstanmnaaistei|i MBDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 11 Juli 1908. Hoogste barometerstand 766.0 m.M. ie Horta (Azoren)laagste 748.7 m.M. te Malin Head (ten Westen van En geland). Verwachting tot den avond van 12 Juli Windmeest matige Zuidelijke tot Westelijken wind. Gesteldheid van de luchtzwaar be wolkt, waarschijnlijk regenbuien, of onweer. Temperatuurlater iets koeler. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 759 m.M. Neiging tot vooruitgang Vorige stand te 2 uur 761 m.M. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A SO Cts. per regel. 17 Anegang 17. PRACHTIGE SORTEERING Dassen, Fronts. Boorden en Manchetten. te Haarlem. Zaterdag 11 Juli Hoogste gisteren 2 uur F. 67 Laagste hedennacht F. 12 Hedenmiddag te 12 uur F. 68 H. IJ. S. M. Door de welwillendheid van de di rectie te Amsterdam zijn aan de hoof den van de Centrale Werkplaats, Personen- en Goederenstation en an dere afdeelingen der H. IJ. S. M., in het geheel 2000 circulaires toegezon den met inteekenbiljetten voofc het lig- halfqnds tot bestrijding der tuberculo se te Haarlem en Omstreken, om, met eene aanbeveling tot algemeene deel name aan dat fonds, onder het perso neel der Maatschappij, alhier werk zaam, te worden verspreid. Mogen nu wederom honderden be gunstigers toetreden tot een fonds, dat van de meest nuttige strekking is voor iedereen en voor de werklieden in dubbele mate. Het „Kwartjeslighalfonds" toch zoekt de wijdvertakte volksziekte te bestrij den door haar te voorkomen, de oor zaak weg te neinen. Het tracht dat doel te bereiken door het verbeteren van ongunstige woningtoestanden, in verband met het onderrichten van een betere hygiënische levenswijze. Daartoe is echter zeer veel noodig, hetgeen voor ee>n elk weer zeer wei nig is, als iedereen de goede, hoogst nuttige zaak wil steunen. Sociëteit ,,Trou Moet Blycken". Concert op Zondag 12 Juli 1908, Is avonds 8 uur, door het Haarlemsch Muziekkorps, directeur de heer C. P. W. Krieais. Programma I. Veterane-Marsch aus der Operet te „Des General-Consul", Reinhardt. 2. Ouverture „Das goldene Kreuz". Brüll. 3. Einleitung und Brautchor aus der Oper „Lohengrin", Wagner. 4. Valse caprice, Rubinstein. 5. Grosse Fantasie aus Mozart's „Zauberflöte", Coenen. 6. Ouverture „Ein Morgen, Mittag und Abend in Wien", Suppé. 7. Piano-fantaisie Iste Rhapsodie, Liszt. 8. Valse du ballet „Casse-Noisette". Tschaikowsky. 9. Fantaisie de l'opéra „Le Trou- yère", Verdi. Muziek in den Hout. Matinée van het Haarlemsch Mu ziekkorps in den Hout op Zondag 12 Juli, 21/2 uur. Programma: 1. Ron do des Petits Pierrots, Bosc. 2. Ouver ture Hunyadé Laszlo, Erkel. 3. Bam- boula, Negerdans van Trinidad, Mo- relli. 4. Fantaisie de l'opéra Comique La Vivandière, Godard. 5. Ouverture, Les Dragons de Villars, Maillard. 6. Soirée d'Eté Valse, WaldteufeL 7. Di vertissement Espagnole, Dessormes. Militaire Zaken. De le-luitenant plaatsenjk-adjudamt Rovers van het garnizoen alhier, is van heden af voor de ntijd van 10 da gen met verlof afwezig de functiën van heden af voor den t,..d van 10 da- zijne afwezigheid worden waargeno men door denle-luitenant Verhaegh van het 10e regiment infanterie. Aan den sergeant-majoor E. J. Reijns van het 10e regiment infante rie alhier, is de bronzen medaille voor 12-jarigen trouwen dienst toege kend. AANKOOP VAN BERMEN. Naar wij vernemen zijn er onder handelingen gaande over eventueelen verkoop van de bermen van wegen in Heemstede, die deze gemeente noodig heeft voor het leggen van gasbuizen. Deze bermen zijn namelijk het ei gendom van de gemeente Haarlem, die aanvankelijk bezwaar bad ge maakt tegen het leggen van de bui zen, maar door de hoogere autoritei- 1en in het ongelijk was gesteld. STADSBIBLIOTHEEK. Verslag over 1907. 't Is thans 200 jaar geleden, dat de ze instelling een min of meer passend en waardig verblijf werd toegewezen. In het voorjaar van 1708 werd zij over geplaatst va neen vertrek dat „vog- tig, doncker en van een ongesiene toe gang" was deze ongesiene toegang- in de Pandpoort prijkt thans met het opschrift „gemeente-atelier" en voert nog met een oud trapje naai* het Ar chief en de herstelplaats voor schilde rijen naai' het Prinsenhof. Deze verplaatsing was een groote verbetering en bad allengs een uit breiding der boekenschat tengevolge. Nu is er echter weer meerdere plaatsruimte noodig, zoodat wederom een nieuwe toestand in de nadere toekomst op handen moet zijn. Het aantal bezoekers was in 1907: 5958. Dit getal is minder dan verleden jaar, maar nu blijven de jongens en meisjes weg om boeken te halen, door hun geestelijke teerkost van de jon gens- en meisjesbibliotheek van 't Nut. ts betrekken. De hoop blijft intusscben levendig, dat in niet verre toekomst ook deze groep Haarlemmers, met zooveel andere, die niet uitsluitend op ontspanningslectuur loopen, met beter gevolg dan tot heden mogelijk was, in de Stads-Bibliotheek geestelijke verza diging zal kunnen vinden. Er is geen rede, om vooralsnog te wanhopen aan het plan (in 't vorig verslag genoemd) aangaande zoo'n Haarlemsche boeke rij, waartoe de Stads-Bibliotheek zou kunnen worden herschapen tot nut en voordeel van duizenden. In het journaal werden 917 num mers bijgeschreven, voor een deel ge schenken. Het bij de begrooting voor de Bibli otheek toegestaan bedrag beliep 4875. Baden. In het douchebadhuis aan liet Leid- sclieplein zijn in de ufgeloopen week genomen 1178 baden, in dat aan den Koudenhorn 1011. EXAMEN TOELATING TECHNI SCHE HOOGESC.HOOL. Bij Koninklijk besluit is o.a. be noemd tot lid der commissie, aan welke in 1908 wordt opgedragen het afnemen van het examen, bedoeld in art. 123 der Hooger Onderwijswet onze stadgenoot de heer dr. P. M. He ringa, leeraar aan de H. B. S. DR. E. LAURILLARD. Dr. Laurillard, gisteren te Sant poort overleden, was niet enkel een bekend Amsterdammer, maar een bekend Nederlander. Bekend vooral door zijn werk, zijn geschriften, waarover elders een èn ander wordt medegedeeld. Maar ook door zijn philantropi- schen arbeid in tal van Vereenigin- gen in de eerste plaats het „Neder- landsch Genootschap tot zedelijke verbetering van gevangenen", waar van hij sedert meer dan 25 jaren het secretariaat in het hoofdbestuur waarnam. Voorts was hij secretaris der commissie van bijstand voor het Woordenboek der Nederlandsclre taal. Ook als commissaris der stichting „Mettray" bij Zutfen heeft hij zich een welverdienden naam verworven door de wijze, waarop hij tal van ja ren in het belang der aldaar opgeno men verwaarloosde knapen werk zaam was. De „Inrichting voor Doofstommen" te Rotterdamde „Vereeniging tot opbeuring van boetvaardige gevallen vrouwen"de Vereeniging „Sarepta" (steun voor weduwen)het Amstër- damsch comité van de Vereeniging „Het Roode Kruis"de „Sophia-ver- eeniging tot bescherming van dieren"; de Amsterdamsche sub-commissie voor de „Kweekschool voor Zeevaart" te Leiden, zij allen hebben zich, de een langer, de ander korter, in de krachtige medewerking des heeren Laurillard mogen verheugen. Van hem wordt getuigd, dat hij het verstond in de harten van zeer velen door te dringen en hen geestelijk wist op te voeren door zijn gesproken of geschreven woord. Bovendien was hij ook daadwerkelijk, alléén reeds uit hoofde van zijn predikambt, velen tot steun en hulp. Door zijn bekendheid met zeer veel bemiddelde menschen stonden hem vele hulpbronnen ten dienste, waar van hij gaarne gebruik maakte, om personen, die aan lager wal waren geraakt, weer op de been te helpen. Als predikant was hij voor iedereen te spreken. Een bekende zegswijze van hem wasIk ga liever een paar keer vergeefs de trap af, dan dat ik iemand vergeefs laat komen. In het Rijksmuseum pi-ijkt de bus te van den gestorvene, vervaardigd door den beeldhouwer A. W. M. Odé Jzn. en het Koninklijke Huis, waar hij in blijde en droeve uren werd ge- noodigd als de vertrouwde vriend, er kende zijn verdiensten als burger door hem te benoemen tot comman deur in de Oranje Nassau-orde eai Ridder in de Orde van den Neder- landschen Leeuw. De begrafenis van het stoffelijk over schot van Dr. Laurillard zal plaats hebben Dinsdag a. s. te 3 uur, op de begraafplaats De Biezen ie Sant poort. Overleden. Hier ter stede is in den ouderdom van 80 jaar overleden de heer N. D. Schuurmans, oud-zendeling. Gedurende de laatste jaren was de heer S. bestuurslid van de afdeeling Haarlem der Doopsgezinde Vereeni ging tot bevordering der Evangelie verbreiding in de Ned, overzeesche be zittingen. Ons feestnummer. Wij vermelden, dat de clichés in ons feestnummer genomen zijn naar pho to's van den heer J. Hendrik Fortgens, Leidschestraat alhier. EEN GOED NUMMER Het is gebeurd in Amsterdam, in de New-York-Bar op den Nieuwendijk... Een paar Haarlemsche heeren drinken er hun potje bier, als lichtelijk aangeschoten heer binnen komt, die zich zet, ook een potje bier bestelt, en het blijkbaar erg 'warm heeft. Ja, zoo was het, en hij wou wel graag een luchtje scheppen. Van dit geheim maakt hij den kastelein deel genoot.... Hij zou graag een beetje in een auto toeren. Goed, zegt de kastelein, maar be stel dan een gfoote, want de heeren die daar zitten gaa-n ook mee...." Een knipoogje naar de heeren die natuur lijk van den prins geen kwaad wisten. Zoo? zegt de aangeschotene. „Waar moet ik dan wezen Bel 1277 maai' op, daar kun je een auto voor 8 personen krijgen...." Lichtelijk zwaaiend laveert de man die frissche lucht verlangde, naar de telefoon, schelt. 1277 juffrouw.... Hallo, ja me neer.... 'k wou.... een auto, ziet u.... een auto-mo... biel... voor acht per sonen.... WatWat zegt U?... Geen plaats?.... Hé?" Met dwaas-verwonderd gezicht keert-ie zich om. Wat zeiën ze? vraagt de kaste lein. 'k Was.... de Strafgevangenis aan den Amstelveenschen weg... D'r was geen plaats meer, zei-die..." Tableau DICK. Gevonden voorwerpen: Een portemonnaie niet eenig geld. een postduif. BENNEBROBK. Het Fanfarekorps Kunst na Arbeid, hield gisterenavond op de aan de Schoollaan grenzende speelplaats dei' O. L. school eene openbare uitvoe ring. De nummers, die ten gehoore werden gebracht, klonken goed en het publiek, dat door het gunstige weer talrijk aanwezig was, ging na afloop van het concert voldaan huiswaarts. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen W. Wassman, Amsterdam, Villa Magdalena. E. Eikhart, Homburg, idem, 4 p. O. B. Vos, Bremen, Villa Lichttoren. C. Marzer, Baam, Groot Badhuis. Mevr. Laan, Bloemendaal, idem, S pers. Hirsch, Frankfort, idem, 1 pers. W. Reidman, Duisburg, idem. 2 p. F. Teisse, Amsterdam, Hotel Belve dère, 3 p. Ph. Buttinger, Groningen, idem, 4 pers. Th. E verhard, Baarn, Hotel Beau Site, 4 pers. L. D. Salomonson, Amsterdam, id. 4 pers. Fam. Flentrop, Zaandam, Pension Beau Séjour. Fam. Von Eisenhart, Rotte, Berlijn, idem, 7 pers. Fam. A. Munte, Braunschweig, Beau Rivage, 4 pers. Juffr. A .Bruyn, Haarlem, Villa Hill side. Juffr. L. de Vries Rotte, Gorcum, idem. J. Vriesendorp,' Amsterdam, Hotel Hoogveld, L. Furher, Cassel, Villa Oranus, 3 pers. Dames Wijnberg, Amsterdam, Pen sion Frank Gerzon, 4 p. M. Meijer, Keulen, idem, 3 pers. Gravin van Limburg Stirum, Arn hem, Pension Ellerkamp, 8 p. Fam. Hoogeboom, Amsterdam, Pension Buckmann, 4 p. E. Brugman, Amsterdam, Agatha Susana, 2 p. SANTPOORT. De heer J. Toot alhier is benoemd tot onderwijzer aan de Openbare School te Nieuwendam bij Amster dam. HAARLEMMERMEER. Door het bestuur der Cornelia So fia-school te Abbenes is uit een groot aantal sollicitanten tot concierge dier school benoemd, de heer P. van Duijn. Tevens werd besloten om aan het fanfarecorps „Wilhelmina" een der lokalen in gebruik te geven om zijn wekelijksche repetities te houden. Bij de Wed. de J. aan de Hoofd vaart, heeft men des nachts van de bleek' eenige wollen ondergoederen ontvreemd tot een gezamelijke waar de van' pl. m. 30. Van den dader is natuurlijk geen spoor meer te ont dekken. Een goede waarschuwing voor hen, die des nachts hun wasch- goed buiten laten liggen. Aan den Sloterweg' is in de Geref. Kerk ingebroken, de offerbussen zijn ontvreemd. SCHOTEN. Door de politie is naar Zandvoott overgebracht een jongeman, die al daar een kleinigheid had verduisterd en uit vrees niet meer bij zijn pa troon durfde terug te komen. Hij was reeds naar Alkmaar gewandeld en van daar weer terug en was hier zóo vermoeid, dat hij niet verder kon. Op last van den burgemeester is hij naar de ouderlijke woning overgebracht. Gasfabriek. Heden is het eerste schip met steen kolen voor de gasfabriek gelost. Als het andere ook zoo voorspoedig gaat, zal er zeker wel niet veel aan den of- ficieelen openingsdatum mankeeren. Reeds heeft eene commissie plan nen beraamd om dien avond feeste lijk te vieren, waartoe een behoorlij ke verlichting zeker niet weinig zal bijdragen. HEEMSTEDE. Voor de betrekking aan de gasfa briek te Heemstede hebben zich 70 sollicitanten aangemeld. De sollicita tie is nu gesloten. ONGELUKKEN. Te Oudkavspel is liet 3-jarig doch tertje van P. S. verdronken. EEN BURGEMEESTER FAILLIET. Te Holten werd de inboedel van den burgemeester K. G., op verzoek van den curator in diens faillissement, pu bliek verkocht. De meubelen waren bijna geheel nieuw. Groot was dan ook het aantal kooplustigen. Over het algemeen wer den zeer liooge prijzen besteed; menig artikel bracht bijna den gewonen ver koopsprijs op. KLERKEN BIJ POST EN TELEGRAFIE. Vrijdagavond had in de bovenzaal van het café de Roode Leeuw te Am sterdam eene drukbezochte vergade ring plaats van klerken der P. en T. te Amsterdam en omliggende plaat sen, om te protesteeren tegen het optreden van een lid der vereeniging der P. en T. op eene vergadering van 5 Juli j.l. te Utrecht. Deze commies, eertijds klerk geweest zijnde, en die aan de actie door zijne vroegere col lega's in hun bond gevoerd, de gele genheid dankte, dat hij in den com miesrang kon overgaan, vond hetnl. noodig op de laatstgenoemde verga dering eene motie voor te stellen en te verdedigen, waarin het goed recht der klerken op den commiesrang werd bestreden op gronden, die de verontwaardiging van de klerken in hooge mate moesten opwekken. Uit verschillende plaatsen des lands kwamen telegraphisch sympathie-be tuigingen in. De vergadering besloot met algemeene stemmen op de Zon dag 12 Juli te houden jaarvergade ring van den klerkenband een krach tig protest uit te lokken tegen het optreden van dezen commies oud klerk. DE HILVERSUMSCHE INBRAKEN. Hilversum.... kann rullig sein. Naar we hopen ten minste. In den schildersknecht Br., wonen de Erickstraat aldaar, heeft men den dader tc pakken van de vele, daar in den laatsten tijd plaats gehad hebben de inbraken, zooals Vaartweg, Chry santenstraat, Asterstraat, Roeltjes- weg, enz., enz. Hij heeft reeds bekend. De arresta tie geschiedde Vrijdag te Amsterdam door den Hilversumschen rechercheur Koorn en een Amsterdamschen re- chercheur. (nHbld;) Stoomvaartberiditeu Het st. Solo, van Java naar Rotter dam .arriveerde 10 Juli te Suez. Het st. Amsteldijk, van Rotterdam naar Newport News en Philadelphia arriveerde 10 Juli te Newport News. DE OLYMPISCHE SPELEN. De internationale schietwedstrijden ter gelegenheid van de Olympische spelen, zijn Donderdag bij mooi, doch winderig weder begonnen te Bisley, onder deelneming van vijftien natio naliteiten. Aan den team-wedstrrjd van zes man op 300 M. namen deel Nederland, Engeland, Finland, Dene marken, Frankrijk, Noorwegen, Grie kenland, België en Zweden Door den sterkend wind en het wisselende licht waren de schutters zwaar gehandi capt. Elke schutter loste 120 schoten 40 staand, 40 knielend en 40 liggend. I.ebel Mannlicher, Mauser en Lee-Er- field waren de wapens, zeer afwisse lend in vorm en grootte. De meesten begonnen liggend alleen de Hollan ders begonnen staand. De Nederland- sche leider verklaarde, dat zijn man nen niet gewend waren aan de te Bisley gevolgde methode en boven dien niet in hun beste conditie ver keerden door de nachtelijke reis. De uitslag was resp. 4 voor 28 en 5 voor 32; Coops nam 6 voor 29 en 5 voor 47. Voor Volharding had Hisgen weer de beste cijfers4 voor 24 en 6 voor 28, v. Renlerghem had weinig succes (2 voor 32). De demifinale van den Telegraaf- beker brengt nu tegenover elkaar Am- stels C. C.Rood en Wit. Haagsche C. C.—V. O. C. (Rotter dam). Deze ronde wordt op 19 Juli ge speeld. Morgen werkt de competitie. Rood on Wit moet naar Amsterdam om te gen Volharding te spelen, en kon 't wel eens bezuren. Die match in Am sterdam is 'n oud struikelblok. A. C. C. ontvangst aan de Spanjaardslaan de Haagsche, en zal natuurlijk wel weer verliezen. Voor de tweede klasse competitie Waterpolo komen Zondag De Jonge Kampioen II en 't Y II voor 't eerst in actie. H. V. G. B. II moet naai' Am sterdam om de jongere kampioenen te bevechten, en zal 't zwaar genoeg hebben tegen de altijd scorende Am sterdamsche achterhoede. 't Y II ontvangt. A. Z. 'n strijd van twee gelijke krachten, zoodat van den uitslag niet veel te zeggen valt. Wie weet, misschien wordt 't wel weer 00A. Z. zal door de wedstrij den t'egen de Haarlemmers wel smaak in goal-looze uitslagen hebben gekregen. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk EEN ADRESBEWEGING. Mijnheer de Hoofdredacteur! Geef ons s. v .p. een plaatsje voor het onderstaande. Bij voorbaat har telijk dank. Eenige belanghebbenden van Velsen. OPROEP AAN DE BURGERIJ VAN DE GEMEENTE VELSEN. Burgers van Velsen! V ij zuchten allen onder een enorm hooge belasting. Wie uwer heeft niet vol schrik zijn belastingbiljet inge zien, dat hem duidelijk maakt, dat de schroef der directe belastingen al te hard is aangedraaid? Daar moet tegen worden opgeko men! Onze gemeenteraad dient in kennis er van te worden gesteld, hoe tal van nijvere ingezetenen op een waarlijk al te harde wijze in de gemeentebelas ting zijn verhoogd, hoe de bedra gen van den hoofdelijken omslag zon der naar persoon of bedrijf te zien, bij sommigen tweemaal zooveel, soms zelfs nog hooger zijn geworden! Dat is geen redelijke wijze van doen- Afgezien van alle gemeente-politiek willen wij bij den gemeenteraad van Velsen ons beklag doen en per adres dezen in kennis stellen met den stand van zaken. Wij vragen dus uw hulp en mede werking. Zendt mét ons, allen gij die u be zwaard gevoelt door den hoogen aan slag, ieder afzonderlijk een adres aan den gemeenteraad, waarin gij uwe bezwaren kenbaar maakt! Dat is de eenige weg, om herstel on zer gerechtvaardigde grieven te beko men, en aan deze onzinnige belasting heffing een einde te maken. Noorwegen Zweden Frankrijk Denemarken België Engeland Nederland Finland Griekenland 5055 4711 4652 4543 4509 4355 4130 3962 3789 De Nederlandsche deelnemers zijn G. A. van den Bergh en C. A. Brosch, van 's-Gravenhage, C. van Altenburg, van Dordrecht, H. Vuurman, A. W. J. de Gee en J. Brussaard, van Rotter dam. Kapitein de heer J. van der Kop van Overveen. Cricketoverzicht. Waterpolo. Feïth's beker recordscore is ge slagen dat is 't belangrijkste van den laatsten Zondag. Met drie runs bleef Adé van Gogh boven Feith's reuzentotaal. Zoo berusten momen teel drie records bii 't Haarlemsche Rood en Wit, nl. lo. De hoogste in- ningsscore, 2e. 't hoogste persoonlijk totaal in een competitiematch (v. d. Poll177) en 3o. 't hoogste persoon lijk totaal in een bekermatch (v. Gogh212) 't Rood—Wit-totaal, door tien man bijeengebracht, bedroeg Zondag 31S; met 'n zielige 30 streek Olympïa de vlag, op de eerste in nings. In Den Haag ging 't vreemd toede Haagsche, nog pas door Volharding geklopt, slaagde er nu in met 6 wickets te winnen, eene mooie presta tie. Hisgen faalde dezen keer met 't bat, en werd voor 2 en 7 geknikkerd. Over 't algemeen was deze bekerwed strijd een echte bowlersmatch. La Chapelle bowlde voor de Haagsche A 1 g. Ned. Bond van Meubel makers-, Behangers en aanverwante vakgenooten, afd. Haarlem. Daar met 1 Juli de samensmelting van de beide Bonden (Meubelmakers- bond en Behangersbond) een voldon gen feit is geworden, zoo kunnen wij melden, dat deze week de beide afdee lingen, die hier bestonden, zich tot één afdeeling gevormd hebben van boven genoemde organisatie. Wij 'hebben daardoor verkregen een groote, krach tige afd. en wij twijfelen niet, of bui tenstaande vakgenooten zullen zich spoedig aansluiten. HET BESTUUR. BEVALLEN: 9 Juli. W. Bontje—Grooteman d. 10 M. J. DiehenAdelaar d. M. de Groot- v. Berkel z. 11 C. MensWoolthuis z. OVERLEDEN: 10 Juli G., 8 maanden, dochter van J. Calïs, Bakkerstraat. A. Zonneveld 58 jaar, Kamperlaan. WIJK AAN ZEE EN DUIN. GETROUWD: A. Herbes en M. J. Welp. HEEMSTEDE. BEVALLEN: M. RoosenSmit. HILLEGOM. ONDERTROUWD: J. Smit en A. C. v. Biezen. BEVALLEN: J. M. v. RoodeVogel d. N. Mari- nusBoterbloem z. P. v. Aalstde Knegt d. M. Warmerdamde Groot z. H. Meijerde Vos z. A. de Mooij Groot d. OVERLEDEN: C. Kuïgrok 6 weken. L. A. J. Stroom bergen, 69 jaar. BEVERWIJK, 10 Juli 1908. Postelein pea- Heet. f 0.80. Wortelen, per 100 bos f 6. Komkommers per 100 46. Augurken per mandje f 0.35. Asperges, p. bos f 0.35. Aartfap. klei, p. Heet. f 3. Id. zand, per Heet. 3. Peulen, per Kilo 0.12. Doppers, per Kilo f 0.08. Capucijners, per Kilo 0.12. Raspers per Kilo f 0.16. Tuinboonen per 1000 f 0.75. Snijboonen, p, 1000 f 2. Heerenboonen, p. 1000 3. Bloemkool per '100 f 8—/ 10. Sla, p. 100 krop 1. Rabarber, p. 100 bos f 6. Pieterselie, per bos 0.05. Selderie per bos f 0.06. Aardbeien, p. mandje f 0.03— Frambozen per mandje f 0.32. ien Ivoi tsin ien riss irsti 0.4 ag one Voor de vele blijken van belangs®! ling, ondervonden bij lie: overliidff van onzen geliefden Broeder en Bi huwdbroeder, den Heer PIETe! ALEXANDER KRUIJER, betuigen onzen hartelijken dank. H. KRUIJER. W. KRUIJER— HENNING!" A. H. W. POPPINK— KRUIJER. L. P. A. POPPINK. Haarlem, 3,1 Juli 1908. pe Ondergetekende betuigt zijnen danJJ voor de vele liulp en deelneming, toond gedurende de ziekte en het ovej lijden .van zijne dierbare Echtgeno&aj te AALTJE LABRIE. K H. HLTBERTS, m Schoenmaker. ]j Haarlem, 11 Juli 1908. Papetorenvest 7. P J p Heden overleed te Santpoort, in den ouderdom van ruim 78 8 jaar, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Echtgenoot, 's' Vader, Behuwd- en Grootvader 221 Dr. E. LAURILLARD, in leven em.-predikant te Am sterdam, Commandeur i. d. or de van Oranje-Nassau, Ridder i. d. orde van den Ned. Leeuw. Amsterdam: A. G. W. LAURILLARD— ROOS. Deventer: 1. C. F. LAURILLARD. M. L. LAURILLARD— VAN HASSELT. Haarlem: S. C. BREDA KLEYNEN- BERG—LAURILLARD. J. L. E. I. BREDA KLEY- NENBÉRG. Bussum: A. LAURILLARD. A. C. LAURILLARD— CANTERS. Amsterdam: M. E. C. WILLET— LAURILLARD. M. WILLET en de Kleinkinderen. Santpoort, 10 Juli 1908. 1 De begrafenis zal plaats heb ben Dinsdag 14 Juli, te één uur te Santpoort op de begraafplaats „(le Biezen". Bezoeken van rouwbeklag kunnen onmogelijk afgewacht worden. In den geest van clen overlede ne verzoekt de Familie geen bloemen te zenden. Door het groote aantal vrien den en kennissen en commis sion, waartoe de overledene in betrekking stond, wordt ieder hunner beleefd 'verzocht deze aankondiging als persoonlijk tot zich gericht te beschouwen. Krnstlg-Gemeend. u: Oppassend persoon, 29 jaar, mf" goede betrekking als le kl. werkmp wenscht kennis te maken met eei 1 degelijke burger dochter of jongt J wed., 2530 jaar (R.-K.). Br. fr. o&on der Xo. 14347 Bur. Haari. Dagbl. Een net R. K. jongmenseh zou gaaij n® in kennis komen met een nett#1* jonge dochter, R.-K., leeftijd 25—3?ta jaar, waar gelegenheid bestaat als op volger in de zaak van haar ouders tr^ komen, of iets dergelijks te vervullett"* Steller is niet geheel onbemiddeld. AP leen op ernstig schrijven zal acht gef slagen worden. Geheimh. verz. Brit' ven left. M. W. Bur. Haarl. Dagblad.lj Twee nette Heeren vragen langs deja zen weg a nette Heme*, om des Zondags genoeglijk te fietseï Br., liefst mei portret onder No. 1435 Bur. Haarl. Dagblad. Ken nette W«flmwe ruim 50 jaar, P. G., eigen zaak drijT vende, wenscht in kennis te komeif" met een degelijk persoon van gelijkea leeftijd en eenig vermogen vereiscM Brieven fr. onder No. 14377 Bui' Haarl. Dagblad. Een beschaafd persoon, eigen zaafr< drijvende, wenscht Öe. met een meisje, P. G., 22 j., Brieve® met portret onder No. 1437S Bureafs Haarl. Dagblad. J d Een net Meisje vraagt een nett Vriendin, 25 a 30 jaar, P. G. Brieve! onder No. 14371 Bur. Haarl. Dagbl. gevraagd: met alles op de hoogt* J voor 1 a 2 dagen per week. Brieve^aa cmaeir No. 14376 Bur. Haarl. Dagbl. Ivc

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 2