SÉBeziffiaMm Weerbericht Thermometerstand F. P. EEICHE8T, Van 't Kantongerecht Uit de Omsirekeii Correspondentie. Binnenland! Telegrammen Sport en Wedstrijden Burgerlijke Stand AdvertentSën Uitdaelïngslüst. Lugias A.N.W.R Diansilrails iwee nette Meisje® Dagdlenstbode Flinke Hagdieastbode dagmeisje Platstfjjkster lei ¥§rsteliaaisfer Ü@g»dhu!p Uagdienstbode Er biedt vAcn aan lenkèfimdd (P.&) fiiensiiioils MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 15 Juli 1908. Hoogste barometerstand 769.3 m.M. te Coruna (Spanje); laagste 749.4 m.M. te Christian!asund (Westkust Noor- Verwachtlng tot den avond van 16 Juli: Wind: meest matige Zuid-Westelij ke wind. Gesteldheid van de lucht: zwaar be wolkt tot betrokken, waarschijnlijk regen. Temperatuur: geringe verandering. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 761 m.M. Neiging tot vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 753 m.M, te Haarlem. Woensdag 15 Juli Hoogste gisteren 2 uur F. 65 Laagste hedennacht F. 53 Hedenmiddag te 12 uur F. 58 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 80 Cts. per regel. 17 Anegang 17. PRACHTIGE 80RTEERIKG Dassen, Fronts, Boorden en Manchetten. (Cssar-Peterlmisje) pap Alkmaar-Paeket. fan Haarlem10.—, ,6.—unr Zaandam: 8.10,12.10,4.— nnr Ligplaats: isituwe Gracht, hij de J'ansbrug. Onze stadgenoot, de heer P. Lee- nart, klerk bij het personenstation der Hollandsche Spoor alhier, slaagde te Amsterdam voor het Commiesexamen. Ex. BEWAARSCHOOLHOUDERES. Door de Comm. va nde Kweekschool voor Bewaarschoolhouderessen te Lei den is na gehouden examen de hoofd- acte voor bewaarschoolhouderes toe gekend aan mej. W. C. A. de Kanter van Haarlem. Bij vonnis der Rechtbank alhier, dd. 14 Juli 1908, is opgeheven het faillis sement van Chr. de Zaaijer, winkelier in kruidenierswaren en koopman in aardappelen te Haarlem, welk faillis sement den 17en Juli jl. was uitge sproken. Z a n g w e d s t r ij d. Caecilia heeft besloten deel te ne men- aan de wedstrijden van Haarl. Zanggenot. D e o u d e R e m i"s e. van de E. N. E. T. aan den Schoter singel Is gisteren voor afbraak ver kocht. Z ijbracht 500 op en zal naar Heemstede worden overgebracht, om daar in een bollenschuur te worden getransformeerd. STATIONSPLEIN-VER ANDER IN GEN Jammer, dat het regent, zei van daag de controleerende beambte aan den uitgang van ons nieuwe station, !t- 't zou ar zoo heel anders uitzien met een beetje zonl Nu, dat was volkomen waar, maar ook zonder zon was de verandering van ons Stationsplein wel als een ver betering te zien. De menschen, die 't nog niet heel precies wisten, zagen Jden uitgang nu al voor den ingang aan en de politieman er voor heeft er heel wat nog naar 't Kennemerplein moeten verwijzen. Maar de uitgang is ook zoo mooi, maakt zoo'n frisschen, ruimen, elegant-eenvoudigen Indruk, dat men er wel verliefd op moet we zen, vooral als inen hem vergelijkt bij onzen leelijken nood-ingang aan het Kennemerplein, van welke we nu spoedig verlost mogen wezen! De Stationsplein-bewoners zijn met den nieuwen toestand zoo ingenomen, dat ze hun vlaggen zelfs voor dit vlag- bedervende weer niet ontzien, en de driekleur thans vroolijk de triestige regen-omgeving van 't Plein kleurt. De heer Van Biiderbeek zelfs heeft voor den ingang van zijn sigarenma gazijn een met bloemen versierde eere poort neergezet, alles ten bewijze hoe zeer de bewoners van het Stations plein ingenomen zijn met den nieu wen toestand. Het is trouwens geen wonder, want de laatste jaren waren uit handels oogpunt voor hen een paar zeer slechte, terwijl ze al den last en de; onaangenaamheden van een grooten bouw in de onmiddelijke nabijheid in ruime mate hebben ondervonden. Wij wenschen hen geluk met de verlossing uit hun isolement. Wie er minder goed aaü toe zijn, dat zijn de „snorders", de aapjes-koet siers. Zooals men weet is de nieuwe standplaats onder de rijtuigkap tus- schen de belde Stationsgebouwen voor drie jaren verpacht aan den heer L. van Vueren van den Wagenweg, zoo dat het met de medeheerschappij van andere stalhouders gedaan is. De koetsiers van den heer Van Vueren zijn allen in een nette, eenvoudige uniform gestoken, en ook het materi aal ziet er zeor goed uit. Evenals in andere steden, Amsterdam bv., staan de paarden met de koppen onder de kap; die hebben 't dus ook een graadje beter gekregen. De wagens van de Ceintuurbaan zijn van standplaats veranderd, en hebben hun halte nu vóór den nieuwen uit gang. Natuurlijk ook een verbetering maar die aan de Paardentram wel ee- nige concurrentie kan doen. De wagens van de lijn Haarlem Bloemendaal staan er nog niet, doch zullen er komen. De geruchten, dat de aangelegde lijn onder den Kruis weg-tunnel alleen zou dienen om die wagens naar de remise te brengen, zijn van allen grond ontbloot. Wel degelijk krijgen we op ons nieu we Stationsplein alle trams bij elkaar. Zoo behoort het ook. Maar eer de lijn naar Bloemendaal haar aansluiting op 't Stationsplein heeft zal er nog wel een week, wel licht twee, voorbijgaan. Van de fietsenstalling is reeds he den druk gebruik gemaakt. Alles te zamen genomen hebben we alle reden om onze gemeente met den nieuwen toestand geluk te wenschen. MEISJESSCHOOL VOOR MIDDELB. ONDERWIJS MET 5-JARIGEN CURSUS. Bevorderd tot de 2e klasse A. W. van Nieuwkuijk, Ch. W. War- naars, B. Rahusen, M. P. Wilkens, Cl. A. Willekens Macdonald, A. M. Bruyn, A. C. Sangster, C. A. J. Meu- lenhoff, M. E. W. Snel, J. F. Spiering, G. E. M. Viehoff, J. A. van Dinter, J. M. Oostwald, O. Leis, A. A. d. Regt, A. W. Oolgaardt, A. C. C. Ferguson, C. F. Koper, J. Wentholt, S. W. Mar selis Hartsinck, C. J. H. van Styrum, H. D. Ivruyt-, A. C. P. C. Storm v. Leeuwen, C. S. Kroon, J. S. van Ha mel, C. E. G. v. Dobben, J. J. Kikkert, .T. J. A. ten Houte de Lange, C. M. H. Kalb. Voorwaardelijk A. M. Elfring, A. Otto, M. E. Meijer, G. M .R. de Vries v. Doesburgh, W. A. Kleeman, W. F. Meijer. Tot de 3e klasse bevorderd A. Roes, E. M. M. Fock, W. J. S. Badon Ghijben, S. Gerke, A. C. G. v. Borselen, J. T. M. v. Marie, M. W. L. Brühl, E. J. Salm, A. Lieftinck, A. C. von Saher, M. J. Dahlhaus, M. C. v. d. Water, A. I. F. C. Leijh, H. C. Loman, C. G. Wittgrofe, J. M. Meer burg, C. E. Breitenstein, E. G. d. Kruijff, S. v. Oyen, G. Ratelband. Voorwaardelijk F. Duinont, C. H. Preijs, M. E. v. der Boon, M. A. v. Bemmelen, A. Beets, F. II. Bussemaker, J. C. Lo man, G. J. Visser. Tot de 4e klasse: E. Wijsman, M. C. II. Goedkoop, M. v. Wessean, G. S. Sybolts, F. W. Vorstman. A. P. Bertram, G. J. de Vries v. Doesburgh, G. J. J. Schmidt, E. d. Regt, E. Th. H. Bertling, M. E. Cnoop Koopmans, A. Zuidema, J. A. C. L. Versélewel de Witt Hamer, A. F. van Styrum, II. de Witt Huberts, C. Harmens. Voorwaardelijk C. Bienfait, H. v. d. Sluïjs, II. C. Dorhout Mees, M. E. Heshuijsen, F. L. Bochardt, P. A. de Kruyff, J. P. G Ferf, J. C. Bakker, J. M. Peijra. Tot de 5e klasse E. H. van Doorninck, J. Prins Vis ser, S. R. Cohen, E. Bekkers, J. Sell raven dijk, E. van Eden, C. M. J. Kanne, N. Schmidt, C. M. Spiering, M. M. -J. v. Lennep, E. F. Benraadt, H. F. Stolp, R. Weill. Voor enkele vakken A. J. Pauw, J. W. Holtzschüe, M. llarpham, II. M. A. Haeksema. Voorwaardelijk E. C. Reijnvaan. Na gehouden examen werd het einddiploma uitgereikt aan S. G. Ch. Bakker, G. E. de Haan, M. E. Schoorl, M. C. Merens, A. A. A. Ratelband, M. van Bork, M. J. Westerouwen van Meeteren, II. L. Brack, J. L. Bogtstra. De „Staatsct. van lieden bevat de acte van oprichting der N. V. „Haarl. Drogerijen- en Chemicaliënhandel voorheen D. Veen en Co.". Het maatschappelijk kapitaal, daaronder begrepen het be- tg der aandeelen voor de na te noemen en ingebrachte waarden, wordt" aanvan kelijk bepaald op 90,000, verdeeld in 180 aandeelen, elk van ƒ500. Tot directeuren zijn benoemd voor den tijd van 10 jaren, de heeren Da vid Veen Siinonszoön, wonende l.e Heemstede, on Frederik Car el Kui pers Albert uszoon, apotheker, wo nende te Haarlem. Tak afgebroken. Dinsdagnamiddag stortte op- de Nieuwe Gracht na eeri voorafgaand gekraak van een reusachtigen ouden boom een bijzonder groote tak in het water. Met bekwamen spoed waren de werklieden der gemeente ter plaatse en na eenige uren was alles opge ruimd, te negen uur werd cle reusach tige tak weggereden. Het geheel is zonder ongelukken afgeloopen. Nederland en Oranje. De a.-r. kiesveveeniging Ned. en Oranje vergadert morgenavond, o.a. tot het stellen van een a.-r. candidaat voor den Gemeenteraad. Voorts komt de behandeling van liet huishoudelijk reglement aan de orde. DE BONDSFEESTEN A. N. W. B. De wensch van „Observator" was reeds vervuld voor die gisteren in ons blad afgedrukt was: te laat voor dat nummer ontvingen we 't bericht, dat de gemeente haar personeel Zaterdag middag vrijaf geeft. We twijfelen er niet aan of de groote en kleine werk gevers zullen nu hun voorbeeld wel volgen. Botsing. Dinsdagavond negen uur reden met een flinke vaart in de Kruisstraat twee fietsrijders (de heer A., muziek handelaar en een slagersknecht) te gen elkander op. Het gevolg was, dat beiden over de steenen werden ge slingerd en een rijwiel onbruikbaar werd. Politie was a.anstonds aanwe zig en maakte proces-verbaal op. De rijders kwamen er nogal goed af. Z ALS MAN KWARTET. Men schrijft ons: De uitvoeringen van het Zalsman Kwartet mogen zich in een steeds stij gende belangstelling verheugen. De verslaggever van de „Prov. Over- ijs. Zwolsche Courant" eindigde zijn uitgebreid verslag over de uitvoering te Zwolle met: „Wij hebben genoten en dit concert was een lichtpunt in ons muziekleven. Te Zutphen en Arnhem was een zeer groote belangstelling, en vooral in laatstgenoemde stad kwam het publiek in de heerlijk klinkende kerk zoo onder den indruk, dat na afloop velen het kwartet opwachtten om het hulde te betuigen. Aangrijpend schoon klinken de stemmen in het piano en pianissimo en zooals de verslaggever van het Leidsche Dagblad zoo juist zegt: „Men kan zich moeilijk iets mooiers denken.' A a n r ij d i n g. Dinsdagavond omstreeks half ne gen, ontstond op het Spaarne hoek Ged'. Oude Gracht, een botsing tus- schen de electrische tram en een be spannen vrachtwagen. Alhoewel de botsing vrij hevig was, kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. De vrachtwagen werd echter zwaar be schadigd. EEN WOESTE WIELRIJDER. Voor eenige weken werd de slagers jongen De Bruine bij verstek veroor deeld tot 5 dagen'hechtenis. Op 9 Mei reed dit jongemensch op den hoek der Barteljorisstraat en de Groote Markt zóó woest, dat hij daardoor zelfs een kird omvergooide. Tegen dit verstekvonnis had de ver oordeelde verzet aangeteekend. Heden werd deze zaak behandeld. Ook nu waren verschillende getui gen gedagvaard, ook het raadslid de heer Breda Kleynenberg. De ambtenaar van het Openbaar Ministerie eischte bevestiging van het vonnis. Z. E. A. achtte ook nu bewe zen, dat de jongen met groote vaart gereden heeft, zoodat de veiligheid werd bedreigd. De beklaagde verzocht de hechtenis- slraf in een boete te veranderen. EEN BUREN-QTJAESTIE. Twee Bevenvijkers hebben ruzie ge kregen over schapen. Schapen, anders zulke onschuldige dieren De schapen van den een hadden op het land van den ander geloopen, endat mag niet. Twee veldwach ters en één jachtopziener zijn er aan te pas gekomen, om het feit driemaal te constaleeren. 't. Feit werd door den beklaagde niet ontkend, maar.,.. Nu kwamen er eenige maartjes^ De schapen liepen uit eigen beweging van 't eene land in 't ander, omdat de afscheiding, door den klager gemaakt, niet vol doende is. Vroeger is het paard van den kla ger ook wel geloopen in 't laud van den beklaagde en toen zei de klager niets. 't Was plagerij van den klager. Op zijn land waren wel aardappelen ge poot, maar deze zaten nog geheel on der den grondi zoodat geen schade aangebracht kon worden. Deze maartjes kon de klager niet ontkennen. De ambtenaar van het Openbaar Ministerie eischte veroordeeling drie boeten van 3 gulden of drie hechtenis- straffen van twee dagen. Beklaagde Negen gulden boete Daar moet ik een week voor werken. Kantonrechter Alles of niets. Beklaagde Dan maar niets i (Ge lach op de tribune). De beklaagde en de klager kregen beiden van den kantonrechter de vermaning, voortaan "wat meer in vrede te leven. Zullen ze 't doen UITSPRAKEN. I-Ieden werden de navolgende uit spraken gedaan R. v. t. TI., te Zandvoort, overtre ding Drankwet, ƒ10 boete of 5 dagen techtenis. F. J. II., te Haarlem, en 5 anderen, overtredingen Arbeidswet, respectie velijk 2 en 1 boete of twee maal 1 dag' hechtenis en vrijspraak meerde re, 3 en 1 boete of twee maal één dag hechtenis, 2 boete of twee dagen hechtenis, 3 boete of 1 dag hechtenis en 1 boete of 1 dag hecht. J. S., te Haarlem, en 3 anderen, overtreding Boterwet, respectievelijk vrijgesproken, 5 boete of 3 dagen hechtenis, 3 boete of twee dagen hechtenis, en ƒ3 boete of twee dagen hechtenis. U. P. te Heemskerk en 1>. D, te Wijk aan Zee, overtreding Jachtwet, 10 boete of 4 dagen hecht. B. te Haarlem, overtreding Wet boek van Strafrecht, 1 boete of één dag hecht. A. J. II. R., te Haarlem, overtreding Bouwverordening Haarlem, ontsla gen Aan rechtsvervolging. A. 11., ie Haarlem, overtreding Wo- ingwet, vrijgesproken. 11. E., te Haarlem, overtreding der Vleesehverordening te Haarlem, vrij gesproken. J. de G., te Haarlem, overtreding Algemeene Politie Verordening Haar lem, 1 boete of 1 dag hecht. D. D., te IJmuiden, overtreding Al gemeen Reglement Dienst, f 5 boete of 3 dagen hecht. W. de G., te Haarlem, en 10 ande ren, overtreding Motor- en Rijwiel- Regleihent, f 1 boete of 1 dag hechte nis en 0.50 boete of 1 dag hecht. Voorts werden er nog 13 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap, allen tot f 2 boete of twee dagen hecht. Gevonden voorwerpen: Een portemonnaio met geld; een jongenspet; een bruine hond; een ko peren dop van een muziek-instrument, een armband. Tegen de kermis. Naar wij vernemen zullen door de afdeel in g Haarlem van den Chr. Nat. Gcheelonthoudersbond gedurende do kermisweek anti-kermlsvergaderin- gen gehouden worden. Deze vergade ringen zullen opgeluisterd worden door muziek, zang en voordrachten. HEEMSTEDE. Ton nadeele van den heer G. Klijn, hoofdonderwijzer alhier, is in den af geloopen nacht uit den tuin een prach tige xozestruik ontvreemd. HAARLEMMERLIEDE c.a. De gemeente-rekening over 1907 wijst aan als ontvangsten 31969.68 en als uitgaven 82568.24J, dus een na- deelig saldo van 598.56J. HALFWEG. Naar aanleiding der verschillende berichten over den bouw van het post kantoor alhier, kunnen wij mededee len, dat aan dien bouw dit jaar nog niet zal begonnen worden. BEVERWIJK. DE AARDBEIENCAMPAGNE. De aardbeiencampagne te Bever wijk, althans voor zoo verre betreft de expeditie naar het buitenland, is thans geheel geëindigd. Misschien wordt er nog een enkele wagen verzonden naar een jamfabriek, doch de groote hoop is weg. Terwijl de campagne verleden jaar 5 weken duurde, was die nu in 3 weken afgeloopen. Dat 't druk geweest is, bewijst het feit dat er toch 50 wa gens met pLm. 200.000 KG. meer ver zonden zijn dan verleden jaar. Het to taal aantal verzonden wagens be draagt 472, samen inhoudende plm. 1| millioen KG. aardbeien. De tuinder kan dus tevreden wezen, ook al heeft hij een zwaren tijd gehad met die groote drukte. Was het weer in de laatste helft van Juni koeler geweest, dan zou een oogst bereikt zijn grooter dan ooit te voren. IJMUIDEN. Kustmanoeuvres. Zooals we reeds meldden, bepaalde de voortgezette manoeuvre zich tot eene actie van de veronderstelde lan dingstroepen tegen het lort. De oefeningen van de torpedobootea konden niet doorgaan, omdat het ru we weer de pogingen van de slagsche pen om de sluizen te beschieten, als mislukt konden worden beschouwd. Door vuurpijlen zal door de defensie sloepen aan het fort worden kennis gegeven, dat de torpedobooten nade ren, opdat het beschieten van do slui zen zal worden voorkomen. De manoeuvre, wellce door het slech te weer moest worden gestaakt. De aanval van de landzijde is afge slagen. Het binnenkomen in het fort door de infanterie wordt verhinderd door een diepe gracht en sterk prik keldraadversperring. Alleen het maken van loopgraven door mineurs zou kans op naderen ge ven. Door de duisternis komt het zoeklicht den verdedigers zeer te pas om den omtrek te verkennen, zoodat de roode troepen bij nadering werden verwel komd met een hevig kartetsvuur. Tegen middernacht werd de omtrek met een hoek van 45 hel verlicht ten teelten dat de vijandelijkheden werden gestaakt. Terwijl de manschappen rust kre gen, brachten de marine-officieren een bezoek op het fort en de staf met de officieren van de landmacht bezochten de marineschepen. Eene gezellige drukte heerschte hier in de plaats, te meer nu do gcheele vloot binnen is. Vooral het werken met de zoeklich ten lokt vele nieuwsgierigen naar de buitenhaven. De Engclsclie politickruiser „Leda" zal tot Vrijdag hier vertoeven. Den Heeren II. R. cu K. S. Uw ingezonden stuk wordt morgen ge plaatst. HOFBERICHTEN. Z. K. II. de Prins der Nederlanden u'trok Dinsdag 8 u. 44 min. van liet I.oo naar Sehwerin ten einde de be grafenis van Groothertogin Johann Albrccht van Mecklenburg bij to wo nen en daarbij tevens H. M. de Ko ningin te vertegenwoordigen. GEMEENTERAADSVERKIEZING TE AMSTERDAM. Bij de gisteren gehouden verkiezing van een lid van den Gemeenteraad (vacature-Van Lennep) District VI werden uitgebracht 2722 geldige stem men. Volstrekte meerderheid 1361. Hiervan verkregen J. A. Fortuyn a(oc.- dem.) 265, rnr. C. Frikkers (lib.) 1211 en" F. J. Perquin (r.-k. 1246 stemmen. Herstemming moet alzoo plaats heb ben tusschen de heeren Mr. C. Frik kers en F. J. Perquin. STORM IN BILBAO. BILBAO, 15 Juli. (Reuter). Het aan tal dooden ten gevolge van den hevi- gen storm beclraagt 57. Faillissement-Verificatie, Bij beschikking van den Heer Rech ter- C o m m i s saris in het faillissement van HENDRIK HERMAN AARTS en' ADRIAAN VISBEEK, eenige iederi van en te samen handelende ondetf de Firma AARTS Co., gevestigd te Haarlem en handelende in muziekin» OLYMPISCHE SPELEN- strumeuten, is bepaald: Ilardloopen. In de beslissing van 'tlo. dat de inlevering der schuldvor* hardloopen over 1500 M. was de uit- deringen in genoemden boedel zal slag: 1. Sheppard (Amerikaan), 2. moeten geschieden vóór 21 Augustus Wilson (Engelschman), 3. Hallowes 1908 ten kantore van den Curator, (Eng.). In de eerste afdeeling heeft Krelagesfcraat 8, te Haarlem; onze landgenoot de Keyzer het opge- 2o. dat de vergadering tot verifica< geven en is v. d. Wal niet uitgekomen, tie der schuldvorderingen zal worderf In de 6e afd. kwam Vosbergen 3 aan; gehouden op VRIJDAG 25 SEPTEM- 2. De 8e afd. werd gewonnen door den Engelschman Fairbairn-Crawford. In de eerste afdeeling van het hard loopen over 3 Eng. mijl (gelijk ruim 4800 M.) in ploegen won de Engelsche ploeg het gemakkelijk van de Neder- landsche, die gevormd was door Vos bergen, Wakker, Tlieunissen, Rraams en v. d. Wal. De Engelschen waren hun op het eind meer dan een ronde voor. Faillissement-Verificatie. Bij vonnis van de Arrondissemeats< Rechtbank te Haarlem, d.d. 23 Juni 1908, is D. J. BEKAAR, Hoofd-Com- Wandelen. In de beslissing van het mies der Posterijen, wonende te Haar- snelwandelen over 3500 M. was de uit- lem, verklaard in staat van faillisse- slag: 1. Lorner (Eng.), 2. Webb (Eng.), ment, met benoeming van den Edel- 3. Kerr (Australiër. Geen van onze Achtbaren Heer Mr. E. J. DORHOUT landgenooten kwam in zijn afdeeling MEES, tot Rechter-Commissaris en onder de eersten aan. "van den ondergeteekende, Advocaat Zwemmen. In de 7e afdeeling van «n Procureur te Haarlem, kantoor liet zwemmen over 400 M. deed onze Wilhelminastraat 13, tot Curator landgenoot W. F. Meuring mee, maar 1 Bij beschikking van den Heer Rech- bleef achter. ter-Commissaris ia bepaald: Wielrijden. In het nummer over 660 lo- dat de Inlevering der schuldvor- yards (ruim 600 M.), de lengte van de deringen zal moeten geschieden vóór wielrijbaan van het stadion, hebben 20 Augustus 1908, ten kantore van den' onze landgenooten het er beter afge- Curator voornoemd; bracht dan in dat over 20 KM., waar- j 2o. dat de vergadering tot verifica- bij zij in geen der afdeelingen onder tie der schuldvorderingen zal worden de eerste drie waren. (Gerrits reed gehouden op VRIJDAG ELF SEPTEM- toen mede in de 5e afdeeling). Over de BER 1908, 's voormiddags ten 10| ure 660 yards zijn Nyland, Damen, Ger rits en van Drakesteyn in hun afdee lingen wei weer miet onder de drie eerstaangekomenen, maar van Spen- gen was in zijn afdeeling no. 1. In de beslissing over 20 KM. was de uitslag: 1. Kingsbury (Eng.) in 35 m. In het Paleis van Justitie te Haarlem De Curator Mr. JOHAN SPOO~ Heer, 30 j., wed. z. k., met vaste r sitie en goed voorkomen, zoekt ke: o nismaking ;met dame of weduwe 13 2/5 sec., 2. Jones (Eng.), 3. Ver-üefst met eenig vermogen of zaak. brouck (Belg). i Ernstig gemeend. Geheimh. verz. en Rugby-voetbal. Het plan om in de verz. Olympische spelen oog rugby op te ne men is opgegeven. ONDERTROUWD: 15 Juli: II. F. Möhringer on M. B. Ivrijnen; J. Goedhart en H. Vemout; P. A. Loerakker en A. W. de Vink; C. Wijnands en T. C. Kuiper; A. J. Scheelings en J. Dollé; J. J. Kluit en J. E. Blits. GETROUWD: W. v. d. Veldt en C. Teeuwen; II. G. A. Janse nen W. P. Souwer; E. Heilbron en W.C. Monné. BEVALLEN: 13 Juli: L. F. J. M. Thijsseri—v. d. Kun d. 15 G. BoermanCam d. 14 H. Waage—Plulmers z. OVERLEDEN: 13 Juli: W. v. Looij, 53 j., Jan Steen straat. Heden overleed onze geliefde Zuster Hillegonda ida Holst, in den ouderdom van 74 jaren. 14 Juli 1908. Haarlem: W. E. A. HOLST. A. J. HOLST. Amsterdam: J. B. HOLST. Eenige Kennisgeving. Op verlangen der overledene gelieve men geene bloemen te zenden. De Curator in het faillissement van GERARDUS WESTENDORP, winke lier in Tabak en Sigaren, wonende te Haarlem, bericht dat de door den Heer Rechter-Commissaris goedgekeurde Uitdeelingslijst iu genoemden boedel is nedergelegd ter griffie van de Ar- rondissements-Rechtbank te Haarlem, ten einde aldaar gedurende 10 dagen tor inzage te verblijven. De Curator Mr. JOHAN SPOOR. Zij, die Kamers beschikbaar stelden en heden geen bericht ontvingen, dat van de door hen aangeboden gelegen heid gebruik zal worden gemaakt, kunnen er niet rneer op rekenen, dat zij Logé's zullen ontvangen. Een woord van dank aan allen, die ons ter wille wilden zijn. Dat wij betrekkelijk velen moeten teleurstellen, komt voornamelijk hier door, dat vele bezoekers slechts óén nacht hier blijven en de aanbieders voor één nacht niet de moeite konden nemen en de kosten mochten maken, verbonden aan de komst van Logé's. DE LOGIES-COMMISSIE. 1 Augustus gevraagd een fatsoenlijke g- Sf- v., hoog loon, veel vervaL 'Adres Jansstraat 51 A rood. Tegen 1 Augus. eene nette ordt gevraagd BER 1908, des voormiddags ten 10J ure, in het Palels van Justitie te Haarlem. De Curator, Mr. M. SLINGENBERG. Br., no. 14415, bur. v. d. blad. Twee nette jongens zoeken langs dezen weg om des Zondags gezellig te fietsen. Br., no. 14412, bur. v. d. blad. Dagdienstbode gevr., om direct in dienst te treden, P. G., niet beneden de 18 jaar. Loon 2 per week. Zich te vervoegen Oude Gracht 39. J4.UKi£. M gevraagd, tegen 1 Augustus, van den Prot. Godsd. en die tevens huiswerk moet verrichten. AdresGroote Houtstraat 60, bo venhuis. wegens teleurstelling, direct gevraagd voor heele of halv edagen. Mej. JONCKBLOEDT, Lange Hee renstraat 24. Wegens ziekte der tweede meid dxp- delijk een flink gevraagd, niet beneden de 16 jaar. Adres Frans Halsplein 7. gd Stoomwasscherij Kampersingel 58. nog eenige dagen disponibel hebben de, zag deze gaarne bezet, 50 cent per dag. Br., no. 11 f. v. d. blad. gevraagd, voor halve dagen. Brieven, onder nummer 14407, aan het Bureau van dit. Blad. Adres Duvenvoordestraat 84. GEVRAAGD ou een Handelskantoor te Haarlem eene bekend met moderne talen en Boek houden. Kantooruren Maandag tot Vrijdag, van 9—12 1/2 en 2—6. Zich schriftelijk aan te melden bij den Heer M. PRINS, Ripperdapark No. 21. EEN APPRETEUSE. Brieven, onder nummer 14385, aaD het Bureau van dit Blad. gevraagd, te Haarlem, met Augustus. Aanvangsloon 130 en 26 waseh< geld. Br., no. 14389, bur, v. d. blad. GEVRAAGD een flinke leeftijd niet beneden 24 jaar, P. G. Adres Kruisweg 47. Cotifiumsasidtr goed op de hoogte van het maken van rokken, blouses, kindergoed, e:;/., wenscht voor een zaak t.« ooi- voor particulieren. Br., no. 24381. bur. v. d.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 2