m Verschijnt dtgeüjks, behalve op Zon- en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. AGENDA Een tentoonstelling voor Woningbouw. Buitenlandsch Overzicht Stadsnieuws Uit de Omstreken 26e Jaargang, No. T69? VKIJDAG 24 JULI 1908 l ABONNEMENTEN PBR DRïB «AANDBNl Voor Haarlem l 1-20 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente)1.30 Franco per post door Nederland 1-J» Afzonderlijke nummersO.ujs H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 H „de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap tonrens Coster. Dlrectear J» PEEREBOOM. ADVERTENTIÊNi Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels f t -elke regel meer /0. 86 Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing| 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie en Administratie i Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Bulteuspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. ZATERDAG 25 JULL Brongebouw: Bioscoopvoorstellin gen, 2 en 8 uur. Er zijn menschen, die vrijwel ge- ruischloos, als 't ware op pantoffels met dubbele vilten zolen door het le ven stappen. Menschen, die zooveel 't maar kan zich opsluiten binnen hun eigen kring. Naar buiten alleen zich toonend voor zoover het leven daar toe dwingt en aan dien dwang slechts onder protest zich onderwerpend. Een stil protest natuurlijk. Zouden dit altijd de onbeteekenende lieden zijn Wie zou dit willen of durven beweren Er valt zeker even veel te zeggen voor het tegenoverge stelde. Alleen maar, zij houden zich liefst buiten het wereldsch rumoer en dat wereldsch rumoer, met al z'n deugden en gebreken, met al z'n leegte en al z'n volheid, het gaat bui ten hen om. Er zijn zulke menschen. Er zijn ook zulke tentoonstellingen. Ja, ook ten toonstellingen. al schijnt dit beweren Wat zonderling. Zoo ergens stilte en rust is te zoe ken, zeker .niet op of bij tentoonstel lingen. Snerpende reclame, kleurige plakkaten, schreeuwerige opkamme rij en feestgearuisch plegen van haar onafscheidelijk te zijn. En „veel leven om niets" ware voor menige tentoon stelling een passend uithangbord. Maar toch, er zijn uitzonderingen en 't is over zulk eene uitzondering, dat hier wordt gehandeld. Er is in de vorige maand op het Plein te 's-Gravenhage eene tentoon stelling gehouden, die wat al te stil is verloopen. Eene tentoonstel ling van welke bijna niemand iets heeft gemerkt, die door bijna nie mand is bezocht geworden en bij wel ke 't bovenal zoo wenschèlljk ware geweest, dat vele Haarlemmers er 'n kijkje hadden genomen. Door de Maatschappij tot Bevorde ring der Bouwkunst is verleden jaar eene prijsvraag uitgeschreven voor den bouw van n-g e z i n s-a r b e i- derswoningen. Schetsontwer pen en modellen moesten worden in geleverd en bij alle moest de strek king kenbaar zijn om eene goede, de gelijke en toch goedkoope woning saam te stellen. „Wil een arbeiderswoning, bestemd om door één gezin te worden betrok ken, aan deze eischen voldoen, dan is de architectuur niet de hoofdzaak. Wel is waar mag het uiterlijk niet worden verwaarloosd of zelfs maar gering geschat (ook het' oog wil iets, nietwaar doch hoofdzaak is aller eerst eene goede indeeling van het huis. Met de kleine heschikbare- ruimte ïnoet worden gewoekerd, dus mogen er geen verloren hoeken zijn, wat bij t onoordeelkundig aanbrengen van portalen en trap zoo vaak geschiedt. Licht en lucht moeten overal kunnen toetreden. De stookplaats, de slaap gelegenheid, de deuren en vensters moeten dus zóó worden aangebracht, dat ze aan redelijke eischen der ge zondheidsleer voldoen. De vorm der Vertrekken moet eene goede gelegen heid bieden voor het plaatsen van meubels. Vaste kasten moeten er zijn, zoowel beneden als op den zolder. Licht en lucht mogen ook daar niet Worden buitengesloten. Kortom, zijn een aantal eischen, aan welke eene goede woning moet voldoen. Eischen die gemakkelijk zijn na te tornen, wanneer uit ruime beurs Ivordt gebouwd, maar die zoo heel Veel overleg vorderen, wanneer met teer bescheiden som moet worden ge- Werkt. Bij de bovenvermelde prijsvraag .Waren omstreeks 280 antwoorden in gekomen. Zooals altijd waren er ge schikte en ongeschikte en de deskun dige jury had eene heele taak, om het kaf en het koren van elkaar te schei den. De geheele reeks ontwerpen is daarna gedurende een tiental dagen ter bezichtiging gesteld in het voor malig rijksarchief gebouw te 's-Gra- venhage. Zeker is het te betreuren, dat zoo weinig personen deze nuttige tentoon stelling hebben bezocht. Er was daar veel te leeren voor huizenbouwers en architecten, maar niet minder voor bestuurders van bouwvereenigingen en van andere arbeidersorganisaties, ja, men kan wel zeggen voor ieder, die belang stelt in do volkshuisves ting. Juist Haarlemmers hadden daar niet mogen ontbreken. In geen enkele plaats is de coöperatieve woningbouw zoo stevig ingevoerd als hier ter ste de. En#bijna alle der ruim 1500 bier in coöperatie gebouwde huizen zijn één-gezins-arbeiderswoningen. De Haagsche tentoonstelling had Haarlem dus kunnen batenom te vergelijken voor het bestaande en om te leeren voor de toekomst. Edoch, die Haagsche tentoonstel ling is al weer gesloten met dezelfde stilte als waarmee ze was geopend. In dit geval is 't dus wel jammer, dat de groote trom niet wat meer geroerd is geworden. Dan hadden de belang stellenden althans kunnen weten wat ze hebben verzuimd. En dan had het tekort aan belangstelling in Den Haag van elders kunnen worden aange vuld. Maar kan dit alles nog niet worden hersteld Kunnen we in Haarlem niet krijgen eene herhaling dier Haagsche tentoonstelling Al is het dan niet van al de 230 Ingezonden ontwerpen, dan toch van de 17 dooi de jury goedgekeurde schetsen. Reeds daarmee was veel verkregen en reeds daarmee zou een goed werk worden verricht. Het komt me voor, dat de Maat schappij tot Bevordering der Bouw kunst niets liever zal willen dan hier toe mee te werken. Zij ziet, terecht, het maatschappelijk belang nauw be trokken bij den bouw van goede één- gezins-arbeiderswoningen. De uitge schreven prijsvraag en de gehouden tentoonstelling zijn de vruchten dier overtuiging. Echter, het is niet voldoende dat er goede woningschet8en zijn. De plan nen moeten worden omgezet in daden. Uit de met zooveel talent en zorg bij een gebrachte schetsen moet groeien een heilzame invloed op de volkshuis vesting. Dan, maar ook dan alleen, kan het voorgesteld doel worden be reikt. Zeker, ook particuliere woningbou wers zullen hun voordeel kunnen doen uit en met de uitgeschreven prijsvraag. Doch zal de bouw van goe de één-gezins-arbeiderswoningen een maal kunnen treden in de-plaats der meergezins-kazernewoningen, dan zal wat de steden betreft, de coöperatie allicht daartoe het pad moeten effe nen. En waar zal dat dan beter kun nen geschieden dan in deze stad, waar de woning-coöperatie tot grooter ont wikkeling kwam dan In eenige andere plaats van ons land Mij dunktreeds deze overweging wijst den weg. De zorg voor de volks huisvesting is een sociaal belang van den al7 eersten rang. En waar deze volkshuisvesting gediend kan worden door eene eenvoudige tentoonstelling, daar zou 't onverantwoordelijk zijn dit na te laten. Natuurlijk zal de Haarlemsche af- deeling der Maatschappij tot bevorde ring der Bouwkunst wel het initiatief en de leiding willen nemen. En even natuurlijk zal het gemeentebestuur wel voor een goed lokaal willen zor gen. Overigens zal er weinig meer noodig zijn. Alleen wat toewijding en wat ijver. Goederen dus, die men niet in den winkel koopt, maar die hope lijk in voldoende mate aanwezig zul len blijken, R NEDERLAND EN VENEZUELA. We hebben vroeger Is dit al ge meld een geschil met Venezuela 1 Omtrent de oorzaak 't volgende Ons bestuur op Curagao had, we gens de te La Guaira heerschende pest, de haven voor Venezolaansche schepen gesloten. Dit was een goed recht echter niet in de- oogen van den President van Venezuela, die twee Nederlandsche schepen in open zee liet aanhouden en opbrengen. Een eigenaardige wraakneming 1... Als men echter bedenkt, wie Presi dent Castro Is, verwekt het gebeurde heusch geen verwondering. In zijn Jeugd was hij.... muildierdrijver, welk baantje hem zoo slecht aanstond, dat hij in het land oproer en revolutie ging maken en het volk hem tot Pre sident uitriep. Die betrekking bekleedt Castro sinds 1899 en sinds dien tijd dagteekent ook in Venezuela eene heerschappij, die niets meer heeft van een constitutioneel bewind. Cipriano Castro is alleenheerscher, enlaat dit buitengewoon krachtig merken 1 Zijn wil moet geschieden I... Met de mogendheden ligt Castro altijd overhoop, daar hij als leuze heeft „Venezuela voor de Venezola- nen", en het leven van eiken vreem deling onmogelijk tracht te maken. Castro doet, wat zijn karakter be treft, denken aan demuildieren, die hij in zijn jeugd hoedde maar hij is nu een losgelaten muildier.... Venezuela heeft herhaaldelijk con flicten gekend 1 We herinneren aan het bekende conflict over de asphaltmijnen van enkele jaren terug, dat aanleiding gaf tot een gemeenschappelijke vloot- demonstratie van de mogendheden, vooral van de Vercenigde Staten. Gisteren verraste de telegraaf ons met het volgende bericht „President Castro heeft den Ne- „derlandschen minister-resident „De Reus uitgewezen." Indei daad een ernstige tijding 1 Het uitwijzen van een gezant is het laatste en laagste wat men kan doen. 't Is een daad van willekeur, die in gewone omstandigheden beschouwd wordt als een oorlogsdaa d.... Maar.... Castro heeft het gedaan, en die is niet ten volle toerekenbaar I Toch kunnen we dit geval zoo maar niet over den kant laten gaan, want onze Minister van Buitenlandsche Zaken zei het gisteren in de Eerste Kamer onze nationale eer en ko loniale belangen staan op 't spel I Wat kan toch wel de reden zijn, waarom Castro den heer De Reus uit zijn land heeft gezet9 Het past hier een dubbel vraagtee- ken achter te plaatsen, want we we ten het niet. Wel meldt het telegram, dat, lettende op de meeningen, door den heer De Reus uiteenge zet In zijn brief van 9 April, pre sident Castro hem niet den ge- schikten persoon acht, om als een vriendschappelijk tusschenper- soon tusschen Venezuela en Ne derland te kunnen optreden. Met dit antwoord komen we niet heel veel verder. Wat is dat voor een brief van 9 A pril We kunnen wel iets vermoeden. Op 9 April schreef de heer De Reus een brief aan het orgaan der Vereeni- gingen van oud-leerlingen en leerlin gen der Openbare Handelsschool Hou' en trouw, waarin o.a. stond ....dat tegenwoordig wel aller minst de tijden hier (in Venezuela) gunstig rijn voor den handel. Het regeeringsstelsel van den tegen- woordigen, sedert 1899 vrijwel dic tatoriaal heerschenden President, dat economisch op bet scheppen en naderhand op grond van aller lei spitsvondigheden op het ver nietigen van monopolies uitdraait heeft het land zoo goed als geruï neerd Zoolang de tegenwoordige Regeering aan het roer blijft, kan van eene herleving van handel geen sprake zijn, want het is niet te verwachten, dat de tegenwoor dige President na de 9 jaren, die •hij nu vrijwel dictator Is, zijne wijze van regeeren en zijne poli tiek tegenover het binnenland en buitenland zal veranderen.... Zou inderdaad dit schrijven door President Castro bedoeld worden 't Is wel toevallig, dat de datums (9 April) juist overeenkomen, en.... een anderen brief van onzen gezant niet bekend is. Ook een ander feit maakt deze lezing aannemelijk 1 Betrof het 66n persoonlijken brief van den heer De Reus aan Castro, dan zou er geen reden zijn om eerst 3 1/2 maand op dit schrijven te reageeren. Nu is het be grijpelijk, dat er eenigen tijd verloo pen is voor dit courantje in handen van den President kwam. Wat moeten we van dit schrijven zeggen 't Is zeker niet heel voorzichtig voor een gezant om zich zoo uit te laten, vooral niet voor een gezant van.... Venezuela. Die moet tiendub bel zoo voorzichtig, zijn. Aan den anderen kant kan aange voerd worden, dat het courantje geen openbaar orgaan is, en het een plicht van een gezant is, de iandge- nooten op de hoogte van de toestan den te houden. Wat zal de Nederlandsche Regee ring nu doen De Minister van Bui tenlandsche Zaken heeft gisteren In de Eerste Kamer wel verzekerd, dat er gewaakt zou worden voor onze na tionale eer en onze belangen, maar.... verder is Z. Exc. niet gegaan. Eerst afwachten, wat het incident eigenlijk is, als dat afwachten maar niet al te lang duurt. Er zullen krachtige'maat regelen noodig zijn, om dien raren Castro tot reden te brengen, en er is maar één zegge één I Neder- landsch oorlogsschiD (de „Gelder land") in West-Indië. Dat vond de Re geering voldoende.... We zijn niet de eenige mogendheid, die ongenoegen heeft met President Castro 1 Ook de diplomatieke betrekkingen met Frankrijk en Amerika zijn afge broken We bevinden ons dus in goed gezel schap I Wat 'n troost I.... Tenslotte nog een eenigszins ge ruststellend bericht. De correspon dent der „New-York Herald" meldt, dat de Venezolaansche minister van buitenlandsche zaken aan den Neder-, landschen minister van buitenland-! sche zaken heeft geschreven, dat het gebeurde slechts den heer De Reus persoonlijk betreft, en „dat het geen verandering zal brengen in de vriend schappelijke betrekkingen tusschon Venezuela en Nederland." Dit bericht versterkt weer de mee ning, dat de bewuste brief in „Hou' en trouw" de oorzaak van dit con flict ls. Maarzeker Is nog niets 1 DENEMARKEN. De Deensche minister-president Christensen hoeft in een onderhoud verklaard „Denemarken heeft met Frankrijk betrekkingen, welker grondslag eene historische vriendschap is. Het be zoek van den president der republiek en de oprecht vriendschappelijke en eerbiedig® ontvangst, hem door de bevolking van Kopenhagen bereid, hebben deze vriendschap onder streept. Ik hoop, dat de president uit Denemarken de overtuiging mede zal nemen, dat wij hier de vele banden, die ons reeds vereenigen, nauwer wenschen aam te halen. Het is de een stemmige wensch van al mijn landge- nooten, dat tusschen het groote Frankrijk en het kleine Denemar ken een oprechte en innige vriend schap zal bestaan. Daarom heeft ons volk president Fallières met levendi ge voldoening ontvangen." De uitdrukkingen, vooral de door ons gespatieerde woorden, zeggen veel I RUSLAND. We zijn niet de eenigste geweest, die in de war gebracht zijn door hei onjuiste bericht van admiraal Ros- jestwensky's dood. In do meeste ker ken werden zielmissen gehouden de echtgenoot* van den zoogenaam- den overledene kreeg brieven van rouwbeklag.... Keizer Wilhelm droeg een deputatie op om hem bij de be grafenis te vertegenwoordigen... enz. 's Avonds berichtte de doodgewaan de, dat hij.... springlevend was 1 Wordt het in Rusland wat rustiger? Do vraag komt bij ons op, na het le zen van de volgende berichten „Een berichtgever te St. Petersburg verzekert, dat het centrale comité der revolutionnairen onlangs de regee ring heeft doen weten, dat er in dë eerstvolgende zes maanden geen a slagen tegen hooggeplaatsten zullen gepleegd worden. Hierdoor komt het, zegt de berichtgever, dat verschillende hooggeplaatsten, o.a. ook de groot vorsten, die reeds op de zwarte lijst stonden, zich in den laatsten tijd we der wat vrijer durven bewegen en zich met minder bescherming dan ge woonlijk In het publiek wagen. Eenigszins beschermd worden zij nog altijd, maar zij zijn tenminste niet zoo omzwermd door geheime politieagen ten als dat vroeger het geval placht te zijn." En „De Tsaar heeft zijn voornemen te kennen gegeven in den komenden winter weder in het Petersburgsche winterpaleis te gaan wonen en ope ra's en schouwburgen te bezoeken." Er zal echter nog heel wat moeten gebeuren, vóór dat Rusland rust-land is 1 BELGIë. In de Kamer werd de beraadslaging over het Congo-vraagstuk voortgezet. Besloten werd af te wijken van het Regeeringsvoo'rstel en de Congoleen- sche schuld ten laste van de kolonie te laten. Artikel 1 der wet werd toen aangenomen. Dit artikel zegt, dat de Belgische Congo een „persoonlijkheid" heeft onderscheiden van die van het moe derland, het wordt beheerscht door bijzondere wetten en het actief en passief van België en de Kolonie blij ven gescheiden. DUITSCHLAND. Volgens een bericht vinden de dok ters, die Eulenburg behandelen, dat hij verandering van lucht noodig heeft, en gaat hij waarschijnlijk naar zijn slot Liebenberg, waar hij dan onder bewaking zou blijven. De regeering inoet het voornemen hebben, om credieten te vragen voor het bouwen van een luchtvloot, be staande uit 12 schepen. FRANKRIJK. Volgens mededeeling van de Temps heeft de sociaal-democratische leider Jaurès aan Sultan Moelay Haf id ver zocht een nieuw gezantschap naar Parijs te zanden, van meer beteekenis dan het tegenwoordige. De nieuwe f fezanten zouden te Gibraltar nieuwe nstructiën vinden voor de Yerklarin- genj af te leggen tegenover de regee ring en de Fransche journalisten, over de plannen van Moelay Hafid. Erg duidelijk an begrijpelijk is dit bericht niet I MACEDONIë. In het Engqlsche Lagerhuis stelde het lid Lynch de vraag, of de minister van Buitenlandsche Zaken antwoor den verwachtte van de mogendheden op de Engelsch-Russische voorstel len met betrekking tot de hervormin gen in Macedonië. De minister antwoordde, dat slechts een gedeelte der voorstellen voorge legd is aan de mogendheden on sprak de hoop uit, dat binnenkort antwoor den ontvangen zullen worden. Dq invloed van hél longrjurksche comité schijnt voorloopig zonder grenzen, althans In Macedonië. De gansche regeeringsbevoegdheid heeft het aan zich getrokken, zoodat het zelf.% belastingen heft en int. De over- hoia ha de verschillende steden staat daar machteloos tegenover. PERZIë. De toestand blijft vrijwel Onveran derd. ZUID-AFRIKA. De Kaapsche Wetgevende Vergade- rlDQf heeft een wetsontwerp in behan deling genomen, waarin de regeering de wet In zake de laai bij de rechts pleging in deze voege wijzigt, dat de rechter op verlangen het Hollandsch niet meer vrijheid heeft toe te laten, maar moet loélaten. AMERIKA. President Boosevelt heeft te New- York een rede gehouden, dat de Ver- eenigde Staten een eerste-rangs-mari- ne moeten hebben of heelemaal geen marine. Een vloot van louter defen sief karakter heeft geen waarde. Voor de kustverdediging moet men behoor lijke vestingen nebben, zoodat de vloot zijn gansche vrijheid van bewe ging behoudt. Zelfs, indien de Veree- nigde Staten, zeide de president ver der, geen koloniën hadden, zouden zij toch aangewezen zijn op een aan vallende politiek I Hinderwet B. en W. van Haarlem, doen te we ten, dat bij hunne beschikking van 20 J.uli j.l. aan de Maatschappij tot de tailverkoop van petroleum „de Auto maat" vergunning ls verleend tot op richting van eene bergplaats voor eene hoeveelheid van hoogstens 240 L. benzine in de bestaande petroleum- bergplaats, ln het perceel aan den Phoenlxweg. Militaire zaken. Dooi' het 4e bataljon, 10e regiment infanterie alhier, werd heden weder een oefening gehouden op het terrein de Breesaap. He; bataljon vertrok hiertoe per trein van 6.87 voormiddag naar Vel- sen en keerde ln den namiddag mar- cheerende naar het garnizoen terug. De muziek geleidde den troep naar hot station en haalde hem des mid dags weder af van de Jan Gljzenvaart, Hedenavond om 8 uur geeft het mu ziekkorps van het 10e regiment infan terie een concert in het hotel Harte lust te Bloemendaal. Drankbestr ijding. Gisteravond vergaderde de afdeellng Haarlem der Nederlandsche Vereeui- ging tot Afschaffing van Alcoholhou dende Dranken huishoudelijk ln hoofd zaak ter bespreking van den beschrij vingsbrief voor de algemeene vergade ring, die dit jaar op 10 Augustus te Amsterdam zal worden gehouden. Veel belangrijke voorstellen komep op dezen beschrijvingsbrief niet voor, zoodat hij met spoed werd behandeld. Vooraf waren gegaan de volgend^ verslagen van vergaderingen, waai de afdeellng vertegenwoordigd was. Ten eerste van het congres voot kinderbescherming te 's-Gravenhag^ gehouden. Ten tweede van de provinciale mee-, ting in den Beemster. Ten derde Yan een meeting beleg<| te Halfweg. Ten slotte werden als afgevaardigd den naar de algemeene vergadering gekozen de heeren A. Klok, A. Smit en J. Veenstra. Niettegenstaande de minder pretti ge agenda (beschrijvingsbrief, versla-» gen), was de vergadering recht gezel lig en deze gezelligheid werd nog ver-] hoogd door een voordracht, die door den heer C. E. van Eyken werd gege ven. De vergadering was heel goed be zocht.: Vacantia De Alg. Nederl. Opzichters- en Tee- kenaarsbond heeft tot de heeren ar chitecten, ingenieurs, industrleelen en aannemers in ons land een circulaire! gezonden, waarin dringend verzocht wordt maatregelen te nemen, dat do bij hun werkende opzichters en teekc-, naars elk jaar minstens acht achter eenvolgende dagen verlof met behoud van salaris ontvangen. In het schrijven wordt o.a. gezegd: «Óolc toor den opzichter ls een jaar-! fljksfihe ontspanning en afleiding be-' slist noodzakelijk te achten, wil hij, steeds frisch en energiek voor zijn taak berekend kunnen zijn." De volgende werkgevers uit Haar-, lem hebben met deze actie sympathie betuigd, de heeren: P. Uittenboo- gaard, J. y. d. Ban, A. E. Jurriaansche J. W. van Santé, Schiphorst en Phi-! lips, C. P. Nieuwmeyer. Evenzoo de heer P. de Lugt te] Overveen. VAKTENTOONSTELLING TE ALK MAAR. Bij de gisteren gehouden wedstrijd voor bakkers en koks, werden o.m. pe volgende prijzen toegekend: Voor fijne gebakjes (petite fours), 2e prijs aan den heer H. Slagt te Bever wijk, 3de prijs aan den heer J. de Jong te Haarlem. Voor de mooiste inzending slagroom le prijs aan den heer H. Slagt te Be-) verwijk, 2e prijs aan den heer W. van Deutekom, te Haarlem, 8e prijs aan' den heer D. Muller te Haarlem. De wedstrijd is afgeloopen, maar de tentoonstelling duurt voort. (Zie verder laatste nieuws op de derde pagina). BENNEBROEK. Alhier ls aanbesteed de bouw vatt] een lokaal voor vergaderingen enüj. ten behoeve van de a/d. van den R. K. Volksbond. Hoogste inschrijver wa$ J. W. Hulsbosch alhier, voor f 8850, laagste inschrijver was J. v. d. Bos ty Hillegom, voor 8198. Aan den laag-' sten Inschrijver Is het werk gegund. HILLEGOM. Jl. Maandag had te Hillegom plaats de voortgezette Algemeene Vergade ring van aandeelhouders der Hills- gom8che Stoom-, Wasch- en Strijklij- richting. Uit het verslag van deal waarnemenden directeur bleek, dat 'j[ bedrijf zich ontwikkelt, de cliëntèle steeds toeneemt, zoodat dezer dagep een nieuwe waschmachine, die de dubbele capaciteit heeft van de tegen woordige, bijgeplaatst zal worden. De balans- en winst- en verliesrekening

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 1