J Letteren en Kunst Sport en Wedstrijden Pers-Overzicht Koloniën Gemengd Nieuws Stoomvaartberictateu Burgerlijke Stand 3ïï)g"Vüv."ae öosschen "op het buiten- iVerblijf „Honsdonk". Het geldt hier niet het belang van Sen dorp pi van een streek, maar van et ganscne land. Noord-Brabant toch I voor 3 procent, ons land voer bijna procent met bosch bedekt en door e talrijke ontginningen neemt de op- ervlakte jaarlijks toe- Het geldt der- alve een algemeen belang, en daar óm is hot te hopen, dat van regee- «ögswege doortastende maatregelen •mogen genomen worden om het voort woekeren van het kwaad tegen te gaan on deze streek van hun plaag te hevriiden. Te meer nog, omdat liet geldelijk belang van den Staat er bij Setrokken ia. Immers, de bosschen, behoorende tot het Staatsboscbbeheer. LD deze streken, zijn reeds door het Joro'elend insect aangetast. MERKWAARDIG, fe Kuilenburg is de heer L. H. v. E, loór den bliksem geraakt aan zijn lorst. Hij lijdt hevige pijnen. Daarbij leeft tich het volgende merkwaardige eii voorgedaan óp den rug van Van 5. 'heeft de bliksem een boomtak met daderen gefotografeerd,. ZES JAAR LANG EEN ERWT IN 'T OOR. Vóór ongeveer zes iarea stak eu> jongen, P. W. te Middelburg, spelen derwijze een erwt in het oor. Daar kwade gevolgen uitbleven, werd kwade gevolgen uitbleven, werd het door 't knaapje niet aan zijn ouders Verteld en het voorval vergeten. Voor enkele da^en ging de thans 17-jarige fn zee zwemmen. Waarschijnlijk was er zeewater in het oor gekomen, al thans onze vriend was doof. Nadat eerst de huisd ikter had beproefd den patiënt te get szen, werd een speciali teit geconsulteerd. Spoedig kwam nu uit het oor voorschijn, na zesjarige gevangenschap, de zwart geworden erwt, en de doofheid was genezen. TUCHTSCHOOL-P AED AGOGIE De jeugdige leerlingen van de tucht, school mogen sich in de belangstel ling van sommigen zeer verheugen. Zoo ging de Journalist Brusse, die door zijn „Bc3.?je" naam maakte, in de tuchtscholen op excursie voor kopy. Met onmiskenbaar talent vertelt hij in de „N. R. Ci." van het bekeerde- boefjesleven. Dat kan zijn nut hebben. Er is echter :ets anders. In de tuchtschool zelf schijnt men de jeugdige verpleegden op schrift te laten stellen hun vroeger deugnieten- bestaan. Dit noemen wij met M. S. de V. in „Het Katholieke Schoolblad" vlakaf: Onpaedagogi :ch. De jeugd-afdwalingen dienen verge ten te worden. Wie verzekert ons, dat die confos- 8ïpsrhrijvers hun fantasie niet laten werken en zoo geheel onware vertel lingen van hun streken doen Wie „Boefj;-" la<-, weet hoe Jan het liegen vermocA:. Wat voor nut hebben die opstellen der jeugdige tuchtscholieren. De waarheid loopt gevaar. De eerlijkheid bovendien. Dat is duidelijk. En tot overmaat van ramp worden eenige van die opstellen in de „N. R. Ct." afgedrukt, zij 'tdan dat naam en toenaam werden weggelaten. Hoe gemakkelijk zullen de jongens te weten komen, dat hun „levenserva ringen in de krant staan. Dm. zullen ze zich nog gewichtig gaan voelen. Niets maakt een mensch zoo trotsvh, dan zich „gedrukt" te zien. Door niets is gerechtvaardigd het overdrukken van dè geschreven biech ten der jor.ge deugnieten. Integen deel 't is onpedagogisch. („Residentie-Bode") DE INBRAKEN TE ROTTERDAM. In verband met de arrestatie van David Veth, eenige weken geleden te Rotterdam, is, gelijk wij reeds meld den, te Amsterdam de hand gelegd op Jan de Bakker. Zooals men zich her innert, werd David Veth gearresteerd omdat hij trachtte loterijbriefjes, van diefstal afkomstig, te verkoopen. Jan de Bakker werü, wegens gebrek aan bewijs, reeds eenmaal vrijgelaten. Thans zijn echter termen gevonden, om tegen beide beldaagden de in structie te openen. Men vermoedt, dat de beide genoemden in nauw ver band staan me- verschillende inbra ken te Rotterdam. David Veth moet daarbij weer als heler zijn opgetre den. Nader vernemen wij, dat de arres tatie van Jao de Bakker, en de bewij zen, die men tegen hern en David V^th heeft verzameld, als volgt ver kregen zijn. Men herinnert zich wellicht, dat verleden Jaar de beruchte Moosje Sons wegens diefstal met poging tot moord werd veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf. Deze Sons leefde met eene zuster van Jan de Bakker. Nu kwam Sons in de gevangenis te weten dat zij hom ontrouw was geworden. En dit guf hem aanleiding, brieven vol dreigementen tot haar te richten. Daarin verweet hij o.a., dat hij geen aandeel in de winst had gekregen en dergelijke klachten. Deze brieven werden natuurlijk in de gevangenis gelezen en gaven eeni ge aanwijzingen omtrent de daders van de inbraak te Rotterdam, waarbij zoovele loterij-briefjes en geld werden buit gemaakt. Daardoor ook kreeg men nieuw bewijsmateriaal tegen Jan de Bakker, wat tot zijne arrestatie en thans tot zijne verwijzing naar de openbare terechtzitting heeft geleid. („Tel.") NOORD-NEDERL. TOONfiEL- GEZELSCHAP. Men meldt de samenstelling van het Noord-Nederlandsch Tooneelge- zelschap, gevestigd te Groningen. Het bestaat uit: Directeur-administrateur Cor. Smits, de dames: mevr. Maria SmitsGrader, mevr. Betey de Vriea- V. Berkal, mej. Mina Ffirber, mej. Dora Boon, mej. Jeanne Hopmnn, tn«Yr. J. v. Sprlnkhuiten; heeren- Cor- Smits, Maurits 'de Vrleó, Jan Holie- man, Willem Westerman, J, P, V. Sprinkhuizen, Henri Smits,, WWlem Ruijs Jr. en Jac. Frank. INTERNATIONALE ZANGWED STRIJD TE ANTWERPEN, "Aan den op 9 en 15 Augustus te Antwerpen door de vereeniglngen Les disciples de Grisar en La Wallo nië uitgeschreven Internationalen zangwedstrijd zullen in de internatio nale hoogste afdeeling (afd, van uit nemendheid) de volgende vereenlgin- gen mededingen: 1. Cercle Choral, Frammerie, 120 zangers, directeur Henry Carpay; 2. La Royale Appolon, Glaln, 120 zangers, dir. Ad. Boussa; 3. Union Chorale Caroloreglenne, Charleroi, 120 zangers, dir. Louis Laurent; 4. Roermond's Mannenkoor, Roermond, 120 zangers, dir. Henry Tyssen, 5. La Société Royale Les ou- vrters Reunis de Gand, 110 zangers, dir. Ern. Stevens; 6. Liedertafel Am- stek Workman, 120 zangers, dir. W. Robert Sr. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts, per regel. Eea belengrQi boek oren het behoud der ®e*on (Hield. Dr. MOSCOVITER te 's-Gravenha- ge, een bekend autoriteit op het ge bied der hygiëne en gezondheid, die ruim twee Jaar uitgebreide proefne mingen met Sanatogen heeft geno men, schrijft daarvan ln zijn brochu re: Sanatogen &ls genees- en voe dingsmiddel o. a. het volgende: Op bladzijde 11: „Het lijdt voor mij geen oogenblik twijfel of Sanatogen is een specificum tegen neurasthenie"; en op bladzijde 24: „Het is niet mijn doel voor Sanatogen op eenige wijze recla me te maken, wanneer het meegedeel de een reclame voor het middel wordt, dan Mgt dat alléén aan zijn voortref felijkheid." Een beperkt aantal van deze inte ressante brochures zijn grattt en fran ca verkrijgbaar bij den Heer B. HAR REN STEIN, Heereagraoht 278, Am sterdam. OLYMPISCHE SPELEN TE LONDEN. Do briefschrijver der N. R. Ct. schrijft: In het stadion te Shepherd's Bush heeft Zaterdagnamiddag koningin Alexandra de Olympische prijzen aan de overwinnaars of hun vertegen woordigers overhandigd. De held van den middag was on tegenzeggelijk Pietri Dorando, do 22- jarige Italiaansche jongeling uit Modena, die zich zijn eereprijs als Marathonwinner zag ontglippen, na onbetwistbaar het eerst in het stadion te zijn aangekomen, en dat misschien niet zoozeer door eigen schuld als door den flater van hem omringende zoogenaamde helpers. De Amerikaan Hayes heeft terecht de palm gekregen overeenkomstig de regelen van dezen wedstrijd, waarbij ook bepaald werd, dat de eindpaal niet was bij de poort waar de loopers het stadion binnen kwamen, doch aan den overkant van den ingang, bij de koninklijke tribune. Maar ook hier was „sum mum jus" volgens velen „summa in juria". Aan de bestuurderen der Olympische spelen verweet men daar bij liet stichten van wanorde in het stadion op het kritieke oogenblik, door de aankomelingen uit Windsor te helpen omringen, instede van de baan geheel vrij te houden. Hoe dan ook, nu was liet dappere Italiaansche manneken in zijn grijs pak de groote man. Hem begroetten de meeste, de geestdriftigste kreten, toen hij hel stadion rondrende, ten bewijze, dat hij 't niet afgelegd bad, maar integendeel vlug ter beeii.gebl-e- ven was, ondanks de 42 kilometer binnen de drie uren, den vorigen middag een onstuimige geestdrift, welke zich onstuimiger herhaalde, toe nkoningin Alexandra hem den schoonen beker als troostprijs over handigde, welken zij voor hem schoone, echt koninklijke, echt vrou welijke gedachte bestemd had, na ooggetuige te zijn geweest van zijn heldenstreven. Aan den beker was een kaartje bevestigd, met deze eigen handig geschreven woorden der ko ningin: „Voor Pietri Dorando, als herinnering van den Marathon-wed- loop, van Windsor naar het stadion, aangeboden door koningin Alexan dra." Het moet inderdaad een fier oogen blik geweest zijn voor den jeugdigen Italiaan, toen de Koningin, hem den beker glimlachend en met eenige vleiende woorden" vah' gelukweh- flchlng ter hand stelde. Dorando maakte een diepe buiging en verwij- derde zich met den beker in de hand uit bet stadion. Vele landgenooten, vrouwen en mannen, deden hem Ju belend uitgeleide, maar hun geest drift was stellig niet uitbundiger dan die onder het groote publiek. De algemeens jubel was oneindig kalmer toen Hayes den Marathon- prijs kreeg. Hij werd op een tafel met de Amerlkaansche vlag rondgedra gen door zes Amerikanen, doch enkel onder de landgenooten van Hayes was de geestdrift van eenigen om vang, van eenige intensiteit te noe men. De En gelachen bovenal bleven koud. Over het geheel hebben de Olympische spelen niet er toe bijge dragen. om de broederbanden tus- eche nJohn Bull en Uncle Sam nau wer toe te halen. Met de uitreiking der prijzen ge denkpenningen, enz., bleef cLe ko ningin Alexandra eenigen tijd bezig. De wijze, waarop dat alles door de overwinnaars ln ontvangst werd ge nomen, was belangwekkend. Er wa ren daaronder, die blijkbaar hoogst verlegen waren, hoe zij zich te gedra gen hadden, na aan de koningin te zijn voorgesteld. Sommige vreemde lingen veroorloofden zich H. M. de hand te kussen; zij handelden in elk geval wellevender dan anderen, die na een buiging rechtsomkeer maak ten, en dus H. M. den rug toewend den. Onder de weinigen, die in den vorm bleven, waren officieren, die zich ruggelings verwijderden. Opmerking verdient, dat de Engel- schen eikenkransen kregen en niet lauwerkransen. De eerste zijn wel zoo sierlijk en daarbij hier zeker na tionals. Wij hebben ook wel laurie ren, maar inheemsch zijn ze toch niet. Eiken daarentegen zijn vermoe delijk onze oudste boomsoort. ROEIEN. DE AMSTELVIER TE HENLY. Zaterdagmiddag heeft de 4 van „de Amstel" geloot en moet Dinsdag half 3 roeien tegen „Leander". Woensdag roeit Canada tegen Cambridge. Don derdag de finale. De Belgen en Hon garen hebben zich terug getrokken in de 4-riems. Men acht te Henley de „Amstel'-roeiers en „Leander" van gelijke kracht. DE „AMSTEL"-VIER NAAR HAMBURG. Na de races van de Olympia Regat ta te Henly gaat de „Oude Vier" van ,,De Amstel" naar Hamburg, om op 8 en 9 Augustus deel te nemen aan de Alsterregatta. In het nummer „Kaiservierer" komt behalve de Amstelploeg aan den start een vier van „Pannonia", een zeer bekende en sterke Hongaarsche ploeg uit Budapest, Berliner Ruder- club, Berlijn, Ruderclub Hellas, Ber lijn. RudercTub Werder, Magdeburg, en Potsdamer Ruderclub te Potsdam. In het nummer „Vier zonder stuurman" starten „De Amstel", Ru derclub Hellas, Berlijn, Berliner Ru derclub „Sport-Borussia" en de Main- zer Ruderverein van Mainz. Voor het nummer „Verbandsvierer" zijn ingeschreven „De Amstel", ..Pannonia", Budapest, Berliner Ru derclub, Ruderclub Hellas, Spindlers- f elder Ruderverein, Spindler6feld, Bremer Ruderverein en Mainzer Ru derverein. Onze landgenooten binden daar dus den strijd aan tegen de besto Noord- Duitscbe ploegen, een Zuid-Duitsche en een der beste ploegen van Oosten- rij k-Hongarije. CRICKET. Albion IIRood en Wit III. Albion, die het eerst aan bat komt, maakt 31 (J. A. v. d. Nolle 11). Rood en Wit antwoordt met een ge lijk getal (waarvan A. van Spengler 11). In de 2de innings maakt Albion 96 (W. Amons 36, J. C. van Wessem 18, N. v. d- Stadt 12). Rood en Wit maakt nu 36 voor 8 wickets (A, van Spengler 28 niet uit). Met 1 wicket is de tijd verstreken, zoodat gelijk gespeeld wordt. ONGRONDWETTIGE DAAD Naar aanleiding van de verdaging door de Eerste Kamer van de achter stands-ontwerpen, na toezegging van de regeering van eene novelle, merkt de „Haagsche Courant" het volgen de op „Nadat minister Nelissen zijn toe zegging van de „novelle" (wetswijzi ging) had afgelegdverdaagde de Eerste Kamer haar beslissing over de aan de orde zijnde wetsontwerpen, tot die „novelle" door de Tweede Kamer zal zijn aangenomen. „Met andere woorden de minister zal niet aan de Tweede Kamer een „novelle" tot wijziging van een wet, voorleggen, maar haar een.... amen dement van de Eerste Kamer over brengen. Immers met de mededeeling, ih "(Ie ..Handelingen" officieel hetjrge- legd, dat de Eerste Kamer weigert het wetsontwerp zonder dio wijziging goed te keuren, „De Eerste Kamer pratend over handhaving van de Grondwet heeft zich dus, met verkrachting van de Grondwet, feitelijk het recht van amendement aangematigd, dat haar door de Constitutie niet alleen niet gegeven, maar zelfs voorbedachtelijk en welberaden onthouden is. „En dit nog wel in een tijd, nu, naar aanleiding van de Grondwets herziening, het vraagstuk van het amendement-recht der Eerste Kamer zeer ernstig, voor en tegen, bespro ken is. „Door weinig minder dan een „staatsgreep" heeft de Eerste Kamer, met geringschatting van dat alles, zich het recht aangematigd om evenals de Fransclie Senaat en het Brltsche Hoogerhuis aan de Twee de Kamer te laten weten, dat zij een wetsontwerp alléén wil goedkeuren, indien dit op de door haar aangege ven wijze wordt gewijzigd." Het blad noodigt de regeering ten slotte Uit, de Eerste Kamer hierop op merkzaam te maken en de wetsont werpen in September af te doen, vóór dat de novelle aan de Tweede Kamer wordt ingediend, daar deze anders verplicht zal zijn een conflict met de Eerste uit te lokken. CERAM. Aan de „Sumatra Post" wordt uit Weltevreden geseind Op 7 Juni overviel eene patrouille onder den lsten luitenant G. v. Aart een schuilplaats van den vijand. Lui tenant Van Aart werd door een pijl schot aan deD hals gewond, waaraan hij sedert overleden is. Een 'nlandsch fuselier werd zwaar gewond, idem een sergeant. De verliezen van den vijand bedroegen vermoedelijk tien man. De vijand beschoot hel b'vak en ver brandde zijn eigen huizen. 't GEHEIM VAN 't 8MOKKE- LAARSHOL. Te Hebburn, een in Noord-Enge- land gelogen stadje aan de Tyne, is door de matrozen van een daar voor anker gaand zeilschip een oud smok- kelaarshol ontdekt. De ontdekking kreeg vooral daarom een bijzonder geheimzinnig karakter, omdat op den bodem van het hol het geraamte van van een man werd gevonden. Vijftig a zestig jaar geleden was het hol, om der de rotsen van een hoogwaterka de verborgen een stapelplaats voor tabaksmokkelaars. In den loop der jaren geraakte het echter in vergetel heid. De ingang er van werd door een grooten stapel tabaksbalen versperd, die daar voor jaren door de smokke laars was opgestapeld. Door een toeval werd het hol eerst thans weer ontdekt. Toen eenige man nen het doorzochten, vond men onder de vergeten smokkelwaren een men- schelijk been. Men groef dieper en ontdekte een kist, die een volledig ge raamte van een man bevatte. Aan de beenderen hingen de resten van klee- ren en de schedel was bedekt door een vilten hoed. De hoed was op een plek doorstoken, en onder dezen steek bleek, dat het hoofd van den doode een schedelbreuk bevatte. De dokters, die het geraamte onderzoch ten, verklaarden dat het lijk sedert minstens vijftig jaren in het hol moet gelegen hebben. Het haar op den schedel is nog bijna volkomen gaaf, en van de flarden van de kleeding Is nog de blauwe kleur te onderscheiden misschien een bewijs er voor, dat de doode een matroos was. Eeai twin tig jaar geleden was Hebburn een eenzaam nest, waar een misdaad on gemerkt kon worden gepleegd en het slachtoffer in de stilte van den nacht opgeruimd kon worden. AARDVERSCHUIVING. Te Luzern heeft een aardverschui ving aan vier personen het leven ge- t. De aardmassa daalde van de berghelling van Gustch neer op het huis van een Italiaansch schoenlap per in de Baseier straat en begroef 3 kinderen en een werkman, die her stellingen deed. VORSTELIJKE VERLOVING. Uit Weenen wordt gemeld, dat eene verloving aanstaande is van den twee den troonopvolger, aartshertog Karei Frans Jozef, met prinses Augusta Louise, de dochter van vorst Wilhelm Hohenzollern Sigmaringen. DE TUNNELRAMP. Het ongeluk te Kandersteg heeft zich op de volgende wijze toegedra gen. Men was reeds in de galerij vooruitgekomen tot 2675 M. De uitbo ring ging regelmatig verder, niets deed iets bijzonder verwachten. Om 8 uur ih den ochtend had men juist1 weer 'n dynamietpatroon doen sprin gen, waarbij de werklieden zich, zoO' als gewoonlijk tot op een 50 a 100 M. hadden teruggetrokken, toen ineens, terstond na de ontploffing, oen stort vloed water, vermengd met zand en slijk met donderend geweld in de ga lerij stroomde. De meeste arbeiders konden de vlucht nemen, maar 25 Italianen verdronken. Op het oogen blik is het nog onmogelijk te bepalen, of het Instroomende water afkomstig Is van de rivier Kandar, waaronder de tunnel wordt gegraven. De verantwoordelijke ingenieur en de directeuren van de maatschappij hebben zich in allerijl naar de plaats des onheils begeven. VECHTPARTIJEN. De te Praag verschijnende Duit- sche bladen maken melding van een bloedige botsing lusschen Duitschers en Tsjechen te Aussig in Bohemen, waarbij vier Duitschers door messte ken in den rug werden verwond. De politie nam zes personen in hech tenis. Te Aussig heersoht groote opwin- ding over het voorgevallene, ^oodat voor herhaling der opstootjes werd SCHEEPSRAMP. Van het ongeluk met de stoomboot „B&kkelaget", die bij Christlania door de Göteborg in den grond is ge boord, vinden wij nog vermeld, dat er 11 lijken van de verdronken reizi gers geborgen zijn. Volgens het eerste telegram waren er een groote twintig reizigers aan boord van de Götehorg gered. Maar de „Bdkkelaget" had er sn 80 aan boord. STUDENTENRELLETJES. De mijn-academie te Klausthal heeft zich beroemd gemaakt. Uit een kleine aanleiding hebben ds studenten zich wereldvermaardheid weten te verwer ven. Zoo was het begin In Maart hield op het sportfeest van de mijn-acade mie een mijnreferendaris een rede, waarbij hij door een student In de rede werd gevallen. De spreker wees den student terecht, waardoor deze zich beleedigd achtte en zijn getuigen zond. Toen moest een eere-raad worden samengesteld om te beraadslagen of het tweegevecht zou doorgaan. De ambtenaren van het mljnbestuur wei gerden echter in zulk een raad zitting te nemen, op grond dat huns inziens een student niet voldoend oordeel be zit om een referendaris als ambtenaar te beoordeelen. De verontwaardigde studenten daagden daarop de ambtenaren in massa uit en zonden een nunner naar den referendaris, om dezen te verwij ten, dat hij zich aan een eere-zaak wilde onttrekken. De referendaris zet te den jongen man met beleefde woor den buiten de deur, waarna hem uit daging na uitdaging, in t geheel 64 in getal, werd gezonden. De andere amb tenaren stelden het gerecht van deze uitdagingen in kennis en zoo kreeg de academie van Klausthal zijn mas sa-proces. Twee-en-twintig studenten moesten voor de rechtbank le Göttingen ver schijnen en werden veroordeeld, de grootste schreeuwer lot vijf weken ge vangenisstraf. De referendaris kreeg ook 18 dagen vestingstraf, omdat hij de zaak niet dadelijk in handen van het gerecht had gesteld. 29 MILLIOEN DOLLAR BOETE. De „Standard Oil Company" was onlangs veroordeeld tot hetaling van een bedrag, groot 29 millioen dollar, wegens overtreding van de wet, waar bij het aannemen van verlaging van spoorwegtarieven verboden werdt. Dit vonnis Is thans vernietigd. De zaak zal opnieuw voorkomen. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken 's-Hertogenbosch, 23 Juli. J. Hen- drikx, schoenfabrikant, wonende te Geldrop. Rechter-commissaris mr, Van der Muelencurator inr, J. van der Grinten. Alkmaar, 23 Juli. E. de Boer, koop man, aldaar. Rechter-commissaris mr. A. D. H. Quintuscurator W. L. A. de Neeff, Middelburg, 22 Juli. V. Claeys, klompenkapster, te IJzendijke. Rech ter-commissaris mr. P. J. Callenfels; curator mr. L. van Andel. J. de Ridder, vroeger schoenma ker te Axel, thans te Hansweert, ge meente Kruiningen. Rechter-commis saris jhr. mr. W. H. Hoeufftcurator mr. Joh. Adriaanse. Winschoten, 22 Juli. J, Botten, grossier en caféhouder te Nieuwe Pe- kela. Rechter-commissaris mr. H. Pe. linckcurator mr. H. J. W. Klop- penhorg. Arnhem, 23 Juli. J. Haalboom, bak ker, te Renkum. Mr. P. C. Klaasesz rechter-commissariscurator mr. H. W. Massink. Maastricht, 22 Juli. De echtelieden J. Raven, caféhouder en vrachtrijder, en E. Notten, te Maastricht. Mr. De Wit rechter-commissariscurator mr. L. Haex. Amsterdam, 24 Juli H. J. Götz van der Vet, gepensionineerd hoofdmdcMj-' nlsit bij de Nederlandsche marine,, af- daar. Rechter-commissaris mr. H, M.; Witsencurator mr. B. M. Cohen. Uitgesproken Amsterdam, 24 Juli. J. P. J. Elsdijk, commissionair in granen, aldaart Rechter-commissaris mr. L. H. Hij- mans curator 1 Goudeket. F. H. Meierdret, hoefsmid en rij tuigmaker, vroeger aldaar, vermoé-' delijk vertrokken niaar Duitschland. Rechter-commissaris én curator ais' voren. R. J. S. van der Wielen, tapper en slijter. Watergraafsmeer. Rechter-; commissaris als vorencurator mr.- jhr. W. R. Op ten ftoort. A. Burggraaf, kruideniersbe diende, te Amsterdam. Rechter-com-" missarls en curator als voren. H. J. Budding, aannemer, al daar. Rechter-commissaris als voren' curator mr. J. van Heusde. Uitgesproken-: 's-Gravenhage, 24 Juli. W. Bok, ré: chercheur van politie aldaar. Rech ter-commissaris jhr. mr. Rh. Felthi- curatoa' mr. W. Francxen. W. van den Heuvel, aldaar. Rech-. ter-commissaris mr. A. Croocké^ wit-; Curator mr. W. A. Telders. H. Monchen, koopman in ijzerwg^, ren aldaar. Rechter-commissaris jhiy mr. Rh. Feitb-j curator mr. D. W/ Molhuysen. j. H. L. de la Viet er, aldaar. Rech'-} ter-commissaris jhr. mr. Rh. Feitb-jf curator mr. j. L. C. va» Meerwijk, A. F. Pyttersen, te Scheveningèh'1 Rechter-commissaris fnr. A. E- Croój; ckiewit; curator ïnr. N. P. C. Vw Wijk, B. L, Sanders, kruidenier te DelfiiV ReChter-commlssaris mr. A, Croo-' ckewitcurator mr. F. A. Post Uiter-1 ■eer, té Delft. J. Kuyt. koopman te Katwijk aa^ Zee. Rechter-commtss&rlfi mr. A. Croockewit: mr. F. A. Barge, Leiden. Geëindigd G. Pullen» Leh., schoenmaker, l* Baardwijk.. Opgeheven-: M. C. Gruter, te Utrecht. P. J. Fock, handelsreiziger, yro^., ger te Nijmegen, thans te Amsterdam'/ i.i'flf'iji, Het stoomschip Sindoro arriveerde' 27 Juli van Java te Rotterdam. Het stoomschip Solo arriveerde J$. Juli van Java te Rotterdam. Het stoomschip Malang arriveerde 26 Juli van Hamburg te Rotterdam. Het stoomschip Wilis, van JavA' naar Rotterdam, vertrok 85 Juli Van; Padang. Het stoomschip Ophir, van' Botter*., dam naar javat passeerde Juli Gl*; braltar. Het stoomschip Salak', van Rotted dam naar Java, vertrok 26 Juli .vaü'j Perim. Het stoomschip Djocja, van Rotter, dam naar Java, passeerde 26 Juli Perim. Het stoomschip Koning Willem III, van Amsterdam naar Batavia, arri veerde 26 Juli te Southampton. Het stoomschip Sumatra, van 'Am sterdam naar Batavia, arriveerde 26 Juli te Sabang. Het stoomschip Java, van 'Amster dam naar Batavia, arriveerde 27 Juli te Sabang. Het stoomschip Heinbrandt, van Ba tavia naar Amsterdam, vertrok 27 Ju li van Genua. Het stoomschip Timör, van Batavia naar Amsterdam, passeerde £6 Juli Gibraltar Het stoomschip Koningin Wilhelmi- na, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 26 Juli Point de Galle. Het stoomschip Rotterdam, van Rotterdam naar New-York, vertrok 26 Juli, des voormiddags 1 uur, van' van Boulogne sur Mer, on passeerde des nam. 5 uur Lizard. Het stoomschip Soestdijk, van Rot terdam naar Nsw-York, paóseerde 26 Juli, des namiddags 8 uur 80 mln.,; Lizard. Het stoomschip Maasland, van Am sterdam naar Buenos Ayres, vertrok' 25 Juli van Duinkerken. Het stoomschip Rijnland, van Bue- nos-Ayres naar Amsterdam, arriveer de 25 Juli te Duinkerken. Het stoomschip Amstelland, van Buenos-Ayres naar Amsterdam* ver trok 25 Juli van Montevideo. Het stoomschip Estonia vertrok 22 Juli van New-York naar Rotterdam. Het stoomschip Madura, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 26 Juli te Antwerpen. Het stoomschip Prins Willem III arriveerde 25 Juli te New-York van West-Indië. Het stoomschip Derfflinger, van Rotterdam naar Java* arriveerde 26 Juli te Aden. ZANDVOORT. ONDERTROUWD G. Pegman en E. Schaap. BEVALLEN J. Zwanenburg, gob. Van der Schin kel, d. D. Zonneveld, geb. Rus man, 2 d. OVERLEDEN J. van Duivenboden, 56 j. Uitslag der gehouden veiling van onroerende goederen, in het Verkooplokaal „De Gouden Leeuw", te Haarlem, op Zaterdag 25 Juli 1868 's nam. na 6 uur. WAAR GELEGEN Gasthuisvest 16A jHa&rlemmerlledestraat tl idem 28 Idem t5 Combine Saenredam8traat 88 idem 90 Comblna Kalenderpoort 12B, in de Lange Annastraat Helmbrekersteeg 6 Korte Hotetraat I Lange Hofstraat 7 Poort in de Hagestraat tO St. Antbonieiteeg 19 Vogelkoopateeg 3 Nieuwe Kruisstraat 9 Huls idem idem idem tie 2-4. Huis idem tie 5-6 Hull idem idem idem idem idem idem idem J. Ratelband idem idem idem idem idem idem idem J. Willema idem. idem Idem idem idem J. Ratelband U. J. K. Verafeld MAKELAARS F. C. Piët idem idem idem idem idem idem Idem idem jdem idem idem Idem dem idem J- W. O. Drost* l 2350 1800 1800 1300 8975 1900 1726 j 8700 450 460 900 840 680 610 9050 OPBOD. AFSLAG N. C. A. Ockhuizen F. Rietman 9355 G. L. Zandvoort Tb. v. Deursen G. L. Zandvoort idem 5 F. J. Zandvoort 8960 O. H. F. Schönhuth idem 1 J. van Velgen L. G. Kenselaar 15 F. C. Piët q.q. 3715 F. C. Piët Opgehouden idem 100 J. Hekman q.q. 550 idem 6 Opgehouden M. J. Duyeterhof 20 A. Chr. Sweerg «20 F. C. Piët 6 Opgehouden N. de Bruin 630 Th. van Deurse» 30 7, Kroon van Dieet q.q. 540 A. Keyzergwaard 80 A. Keyzergwaard 1130

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 6