F. P. lachielse, Ouitscbi Piano's Voorschotbank INGEZONDEN Neemt U Koloniën Letteren en Kunst Gemengd Nieuws Advertems.êïï Ons Reclamebord is zoek IJ. J. BRUS^É, Pédicure. Versefce Ialegkruiden inmaak biocsdlidhidu, GUEPIN EN VAN DER VLUGT, Hotel HEILIGERS. Euastfsnden Behasgerij - Steffuerderij I' Mgisstól, FrsÉistr. 41. Jusstmt 51. HAARLEM, WILLEM STUVÉ'5 Echte Nengat Eerste Elec. Nougatkraam Waarschuwing. Café Nassaulaan 8. J. YAN OOIJEN-VERHEUL, BID. OUDE BRACHT, Eieren- ei Zuursalei P. LOUMANy Ged. Oude Graoht, J. 8EULV0ET, Doeistraat 87. Orediet- en Depasito-Bank, 'toefde bij haai' moeder te Amersfoort die meedeelde, dat haar dochter te Zutfen gedomicilieerd wafl. Ze werd paar Zutfen gebracht, maar ook daar bloof ze steeds zwijgen. De vrouw had jal van blauwe plekken op 't gezicht, bp armen en beenen daarom werd z- naar het ziekenhuis gebracht, maar ook daar was er geen .voord uit haar te krijgen. Vraagt men haar Iets, dan draait ze dadelijk het hoofd om. Don derdag was haar man, Van der B., 'Overgekomen, maar ook tegen hem laat zij zich over niets uit. Men ver bloedt, dat de vrouw door haar 17- jarigen zoon erg mishandeld ls en dat )ij, om hem te sparen, in haar zwij gen volhardt. Vóór haar aanhouding Was de vrouw volkomen normaal ook de man begrijpt niet, wat de oor zaak is van haar stilzwljgendh ld. j)e politie te Zutfen stelt een onder zoek in. EEN VERRASSING. Een schutting, dezer dagen opge trokken op het terrein van de Nieuwe of Literaire Sociëteit in het Haagsche feosch, heeft al tot heel wat gissingen aanleiding gegeven. Zonder het geheim geheel op te heffen kan worden medegedeeld, dat binnen een afgesloten ruimte een huldeblijk in gereedheid wordt ge bracht van „de Witte",, ter eere van den geboortedag van do Koningin- Moeder. Zondag zal hei omhulsel zijn weggenomen en zoowei dien dag als op Maandagavond bij electrisch licht zal men kunneu zien, wat kuist en smaak daar hebben saamgebracht. ZWAAR BEPROEFD. Bij Van D., te Strijp, <n wiens wo ning Donderdagnacht d3 bliksem in sloeg, zijn in twee maanden vier kin deren, respectievelijk 5, 4, 2 en een half jaar, gestorven, EEN KEURINGSKWESTIE. Te Rotterdam bestaat eene verorde ning op de keuring van voedingsmid delen, die van zoodanigen aard is, dat geen keurmeester het recht heeft iets te keuren, zoo lang het in ha r den van den groothandel is. Zoodra echter aan den kleinhandelaar ver kocht is, kan handelend opgetreden worden. Dat dit voor de kleine koop lieden menigmaal onaangename ge volgen heeft, blijkt wel daaruit, dat de politie staat te wachten tot het op het karretje staat, om het dan dade lijk in beslag te nemen en na afkeu ring proces-verbaal op te maken, waarop dau steeds een veroordeeling door den kantonrechter volgt. Met visch is dat wel zoodanig, dat wanneer, een partij visch aan de markt wordt afgekeurd, de aanvoer der het recht heeft de aangevoerde waar weder mede te nemen; hij wordt dan met zijn afgekeurde visch buiten de gemeente gebracht. Wat dus schadelijk voor de gezond heid van een Rotterdammer is, is dat niet voor iemand, die bijv. te Over- schie woont. Herhaaldelijk werd daar over geklaagd en in het begin van 1907 door de gezondheidscommissie een onderzoek ingesteld. Daarbij wer den verschillende personen, tot den vischhandel behoorende, door die commissie gehoord, maar tot heden Is alles gebleven zooals het was. Een van die kleine kooplieden, d.oor den kantonrechter veroordeeld we gens het ien verkoop in voorraad heh- ben van bedorven bokking, die hij even te voren van ee-n groothandelaar had gekocht, heeft nu, op aanraden, legen dat vonnis hooger beroep aan- geteekend en zal, zoo noodig, de kwes tie aan het oordeel van den Hoogen Raad onderwerpen. Het doel is, daar door te trachten een herziening van die verordening te krijgen. Thans is altijd de kleine man de dupe. Woensdag 1.1. werd te Leeuwarden tie 19e jaarlijksche algemeene verga dering der Ned. Organisten vereeni ging gehouden. Uit de verslagen bleek, dat liet ka- Vitaal der Vereeniging geklommen is tot ruim 16.000.— Aan alle aanvra gen voor ondersteuning kon worden voldaan. Het concept-reglement van uitkeering werd aangenomen hetgeen o.a. vermeldt, dat na een vijf-, tien- of vijftienjarig lidmaatschap de uit keering respectievelijk 50, 100 en 150 bedragen zal. b De subsidie aan het maandblad Het Orgel" werd ook dit jaar toegestaan. De aftredende bestuursleden de hee- Teu W. de Vries en A. Giesem werden verkozen. De volgende jaarvergade ring zal in Utrecht worden gehouden. Na afloop der vergadering werd door den heer LI. van Belkum te Leeuwarden een zeer druk bezocht or gelconcert gegeven in de Groote kerk, met medewerking van mevrouw A. Kubblnga—Burg, sopraan en de heer F. Panbakker te Leeuwarden, viool. De netto-opbrengst van dit concert was ten bate van de Ned. Organisten- Vereeniging. gons 'den schrijver, na een reis van vier maanden een vangst ter waarde van ƒ24.000 te Koepang aan. Een vaartuig onder Hollandsclie vlag. het eigendom van een Chinees, met een gekleurde bemanning en een Europeeschen gezagvoerder, liep ge moedelijk de Australische havenBroo- rae binnen om hout en water in te ne men, klaarblijkelijk zooveel als noo dig was om do terugreis te maken. Doch dit was niet het geval. Het schip vergezelde drie andere en had on eon koraal-eiland Inlanders gedeponeerd voor het zoeken van pa relschepen en tripang het water en het hout was ten deele voor dezen. Daar Australiërs niet aan het vis- schon van die voortbrengselen van den zeebodem mogen beginnen, tenzij met schepen met een blanke, veel duurder betaalde bemanning, „wier voedingsmiddelen door de hooge in voerrechten in Australië ook veel meer kosten, is hunnerzijds de con currentie bijna onmogelijk. Dat men hierover in Australië ontsticht Is laat zich begrijpen. Het blijkt, dat het federale gouver nement zich over de besproken aange legenheid, reeds tot het Nederlandsch- Indisch gouvernement heeft gewend, wat geleid heeft tot het bekend stellen te Timor Koepang, dat Aziaten op de noordkust van Zuid Australië niet mo gen werken doch het effect van dit verbod is nihilT Onze autoriteiten, zoo wordt volmondig erkend, kunnen er weinig tegen doen. De „West Australian" vindt de zaak belangrijk genoeg, om er een leader aan te wijden. Zij vestigt er de aan dacht der autoriteiten op en protes teert tegen het raken van de „rijk dommen onzer zeeën" in handen van Aziatische kooplieden, die niet schro men een verbod te overtreden" schreef het „Soer. Handelsblad". WEST-SUMATRA. Blijkens een officieel Indisch tele gram heeft de bevolking van de lara6 Kapan (onder-afdeeling oud Agam, residentie Padangsche bovenlanden), waaronder 500 vrouwen, een door ambtenaren en door officieren bijge woond onderwerpingsfeest gevierd. De stemming was zeer goed. De bezetting van Kamang, gelegen in dezelfde onder-afdeeling, ls opge heven. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt da Redactie zich niet aansprakelijk. De Zusters van de Barmhartig heids-Post van het Leger des Heils, Z. B. Spaarne 88 B, in aanraking ko mende met armen, die aan 't aller- noodigste gebrek hebben, verzoeken vriendelijk de meergegoeden uit deze stad hunne oude, afgedragen kle dingstukken, gebruikte meubeten van alleilei aard, beddegoed enz. te zenden aan bovenstaand adres. Er is veèl behoefte onder de armen aan alles en ook aan meergenoemde Desverlangd zullen deze ook wor den afgehaald. Zie uwe kasten eens na en zend ons iets. Vriendelijk dan ken wij U voor alles. J. MEURER, Kapiteine. L. SCHERER, Luitenante. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 80 Cts. per regel. NEDERLANDSCH-INDIë EN AUSTRALIë. „Het is niet onmogelijk, dat ons gouvernement door dat van het Australische gemeenebest zal worden gewezen op een misstand, die in geu ren en kleuren in de „West Austra lian" van 2" Juni wordt beschreven door den heer C. M. Pilliet te Timor 'oepang. Terwijl de Australische „Immigra- •ion Restriction Act" scherpe bepa lingen stelt op de immigratie van ge kleurde rassen, profitearen Arabieren en Chineezen uit onzen archipel zon der gemoedsbezwaar van de omstan digheid, dat langs de kust van Noord west Australië, over een afstand van 200 mülen, zoo goed als geen toezicht Is ert houden er zich bezig met het visschen van parelschelpen en tri- Eang. Van Timor Koepang alleen, zoo Bweert de heer Pilliet, lijn thans 15 of meer schepen in de vaart, die de Nederlandsche vlag voeren en be mand zijn met de stoutmoedigste zee vaarders uit den Archipel. Eén dezer ïhepen bracht het vorige jaar. vol dagelijbs een likeurglaasje Dr. HOMMEL's Bsmatopn onmiddellijk voor den hoofd maaltijd I Uw eetlust wordt flin ker, uw zenuwstelsel versterkt, de loomheid verdwijnt en heel spoedig zult gij U lichamelijk prettig gevoelen. Men verlange echter uitdrukkelijk het echte „Dr. HOMMELV Haematogen, en weigere namaaksels! EXAMEN NEDERL. TOONKUN STENAARS VEREENIGING. 's-Gravenhage, 31 Juli. Van de 5 candidaten zijn geslaagd voor piano (lager onderwijs) de dames M. M. E. van Seiten, uit Amsterdam; W. P. M. Kraetzer, -uit Haarlem, en de heer B. P. Bak, uit Nederhorst den Berg. ALBERT VOGEL. Albert Vogel is met zijne dappere echtgenoote, die heel de reis heeft meegemaakt, in Den Haag terugge keerd. Ruim anderhalf jaar is hij weg geweest. In een onderhoud, dat we met hem voeren mochten, hebben we enkel vreugde gehoord vreugde en innige dankbaarheid. Vogel is en. thousiast over Indië. Hij heeft het er verrukkelijk gehad. De menschen zijn er allerliefst voor hem geweestzoo wel vol waardeering als vol van de hartelijkste gastvrijheid. Dagreizen zijn niet te lang gevonden om hem te hooren voordragen en op de ovatie te Soerabaija, waarvan hier reeds ge wag gemaakt is, is er een aan de boot gevolgd van vrienden en belangstel lenden, onder wie menigeen van ver was gekomen om hem nog de hand te drukken. Vogel, van zijn kant, heeft blijk baar ook zijn best gedaan. Hoe genot- vol het leventje hem gemaakt werd, met zijn ijzeren gezondheid heeft hij kans gezien, aldoor hard te blijven werken. Ongeveer vierhonderd voor drachten heeft hij gehoudensom tijds twee op éénen dag. Hij Is vrijwel overal geweestook in Atjeh. Te Kotta Radja heeft hij voorgedragen voor de soldaten en op hoogen prijs heeft hij, als officier, het gesteld, met den troep enkele toch ten te mogen meemaken in vijande lijk gebied. Over de kranigheid van ons leger daarginds raakt zijn geest driftige eerbied niet uitgepraat. En hij zelf Zal hij, nu zijn verlof- tUd uit raakt, weder in actieven dienst gaan of aan de kunst geheel zich wijden Lachend herinnerde hij ons aan een zinnetje, hier inder tijd bij zijn vertrek geschreven, over een mogelijk bezoek aan de Egypti sche Sphinx. Inderdaad had hij te Kaïro voet aan wal gezet, doch de Sphinx was raadselachtig gebleven.... Met een brein vol plannen, zou Vogel onvoorzichtig doen, door reeds dade lijk tot Iets te besluiten. Acht jaar is het nu geleden, dat hij met voordra gen is begonnen een lang leven ligt er nog vóór den vler-en-dertig- jarige en vele wegen staan er"open. Naar men weet, heeft hij ook China en Japan en Engelsch Indië bezocht. Ontzaglijk heeft hij genoten van het Japansch tooneeldoor de vriendelij ke hulp van onzen gezant Jhr. Lou don heeft hij, vergezeld van een Ja pansch professor, dat van nabij kun nen bestudeeren. Men weet, dat hij in Indië Cyrano op zijn repertoire heeft gebracht. Doch aangetrokken voelt hij zich vooral tot voordrachten naar Wfïllner's trant. Koeberg beeft inder tijd muziek voor de Lenore voor hem geschreven in Indië lieeft hij aan het Hexenlied bijzondere vreugde be leefd dergelijke voordrachten zal hij zeker meer gaan houden. In elk geval zal hij gedurende de winteravonden in ons land optreden. („N. R. Ct.") TIJDSCHRIFTEN. „De Auto". 5de jaargang No. 31. InhoudOfficieele mededeelingen van do N. A. C. Dynamische stu die van de automobiel. Leiding, organisatie en onkosten van een auto bus. Automobiel-ongelukken. Het fiasco van den Amsterdamschen Autobus-dienst. Uit de praktijk van den automobilist. Met een voi- turette in Vlaanderen, Over Auto- onkosten. Nieuwe plannen in Duitscbland. Alweer een Automo biel-ongeluk. Een Voorjaars-auto- tocht. New-YorkParijs. Auto mobielkalender 1908. Motorwielrij- dèii Officieele mededeëlingèn van de. N. M. V. Het motorrijwiel voor het groot-toerisme Eenvoudige, eigenge maakte motor-accessoiresBenzine ontploffingen. Vragenbus voor Mo torwielrijders.'Industrieelo Mede deelingen. Handels- en Financiee ls Mededeelingen. Allerlei. Cor respondentie. CANADA. V. schrijft in „De Nederlander": Canada viert feest. Weldra zal het 300 jaar geleden zijn, dat Quebec ge sticht werd, en de Prins van Wales is op weg om de feesten mee te vieren. Voor Frankrijk is de herinnering minder vroolijk. Had Lodewijk XV met meer ernst geregeerd en wat minder aan zijn ge noegen gedacht, vermoedelijk zou Ca nada nu nog eené bloeiende Fransche kolonie zijn. In die dagen heeft Frankrijk, ook in Engélsch-Indië voor goéd zijn kan sen verspeeld, om eene groote koloni ale mogendheid te worden. Noch Du plets in Indië, noch Montcalm in Ca nada zijn behoorlijk gesteund en het einde was, dat zij bezweken. Toch heeft Engeland aan Canada niet zoo heel veel gewonnen. Bij den vrede van Parijs, die een einde maakte aan den zeven-jarigen oorlog, werd Canada in 1763, door Frankrijk aam Engeland afgestaan en met hun gewone luchthartigheid troostten zich toen de Franschen over. dat feit door Canada te betitelen als: „eenige bunders sneeuw". Zulk een verlies had niet te ie teekenen, maar dat kwam anders i..i. Canada is eem reusachtig land, bijna even groot als de Vereenigde Staten van Noord-Ame rika, met een grootsche toekomst. De sneeuwvelden bleken vruchtbare ter reinen te zijn. Het klimaat van Canada is vooral in het Zuiden zacht en gezond. Cana da kan de koornschuur worden van heel Europa. Het zijn slechts de han den, die nog ontbreken, wamt de be volking is nog schaarsch, maar is die leemte aangevuld, dan zal Canada oncler de groote mogendheden plaats nemen. Het Engelsche imperialisme evenwel heeft van die opkomst niet veel te hopen. Reeds tijdens den op stand der Amerikanen, op het einde der 18e eeuw, toonde Canada neiging tot afzondering. Het heeft toen niét veel gescheeld, of ook Canada was in de beweging meegesleept. Slechts door bijtijds meer vrijheid toe te staan, dan het ooit aan de Amerikanen had gegund, kon Engeland toen nog den toestand redden, maar steeds heeft Canada sterke neigingen getoond tot afscheiding en onafhankelijkheid. Meer dan eens hebben de Engel- schen opstanden moeten onderdruk ken, vooral van het Fransche element dat zij aanvankelijk, evenals het Bóe ren-element in Zuid-Afrika, ruw en onrechtvaardig behandeld hebben, en nu nog willen de Franschen, die on geveer de helft van de bevolking vor men, van imperialisme niets weten. Hunne sympathieën zijn voor Frank rijk. Hun taal, hun zeden, hun ras en hun godsdienst hebben zij zuiver bewaard. Terwijl in Frankrijk zelf de bevolking eerder achteruit gaat dan vooruit, blijkt het Framsche ras in Canada sterker aan te wassen dan het Engelsche. Het is vooral onder den invloed van het Fransche ele ment, dat Canada steeds weigert om voor de Engelsche vloot bij te dragen en ook tegen het zenden van hulptroe pen naar Zuid-Afrika hebben de Franschen heftig geprotesteerd. Toen de Engelschen In Canada de overwin ningen vierden van het Engelsche le ger, hebben de Franschen krachtig gemanifesteerd ten gunste van de Boeren, en de kloof tusschen Engel schen en Franschen wordt voortdu rend wijder. Dat Frankrijk ten minste het Fran sche deel van Canada zal herwinnen is nauwelijks denkbaar. Noch Enge- Inad, noch Amerika zouden dat dul den, maar nu reeds dreigen de Fran sche Canadeezen, dat zij zich in de armen van Noord-Amerika zullen wei-pen, als Canada den weg van liet Engolsche imperialisme opgaat. Voorloopig zal Canada wel zelf standig blijven, en zich steeds meer van Engeland los maken, maar op den duur is het volstrekt niet on waarschijnlijk, dat heel Canada zich bij do Vereenigde Staten voegt. Nu stroomen de Amerikanen bij tienduizenden het land binnen, en zoo conmaal die vereeniging tot stand komt, zal de Noord-Amerikaanscho Unie de machtigste staat dor wereld zijn. In Canada en Amerika is nog plaats voor honderden millioaiien, en zij, die bevreesd zijn voor de ontwaking van Azië en voor het gele ras, mogen wel eens opletten, hoe Azië tusschen Eu ropa en Amerika ligt ingeklemd, en zich ten slotte, noch naar links, noch naai- rechts zal kunnen nj tb reiden. In het Noorden bovendien is Russisch- Siborië en in het zuiden kan metter tijd Australië een dam worden. De opkomst van Canada is dus niet minder belangwekkend dan de op? komst van Japan. Japan is inwendig, voos en zwak. Het is ook reeds overbevolkt, terwijl Canada nog tot in 't oneindige nieu we bewoners kan opnemen en al de flinkheid toont en al de kracht dei- je ugd. Het is ook zeer goed mogelijk, dat juist het gevaar, dat van de zijde van Azië dreigt, Canada des te eer tot aan sluiting bij Amerika zal bewegen, want Canada heeft geen eigen vloot en aan de zijde van den Stillen Oce aan ook geen geschikte oorlogsha vens. Het zal thans merkwaardig zijn, na te gaan, hoe de Prins van Wales in Fransch Canada zal worden ontvarn gen. Bij een vorig bezoek heeft hij ve len geërgerd door alleen. Engelsch te spreken*. De Fransche Canadeezen zijn loyale staatsburgers. Worden zij goed en rechtvaardig bejegend, dan is er geen oproer van hunne zijde te vreezen, maar zij zijn, evenals de Vlamingen, zeer op eigen taal en ei gen nationaliteit gesteld en doen dat bij elke gelegenheid krachtig gevoe len. Er is dus in Canada veel overeen komst met Zuid-Afrika. In beide landen hebben de Anglo- Saksers een minstens gelijkwaardig blank ras naast zich gekregen, dat zij niet kunnen onderdrukken en evenmin ver-Engelschen. In beide landen moeten twee ras sen met twee talen vreedzaam naast en .toet elkander leven. In beide landen trekt Engeland zich steeds meer terug en beide lan den toonen steeds meer neiging tot afscheiding en onafhankelijkheid. In Canada evenwel heeft het Fran sche ras als zoodanig geen toekomst door de nabijheid van de Amerikanen terwijl het Boecrenras van Zuid-Afri ka zich thans vrij kan ontwikkelen om eenmaal zijn stempel op heel Zuid- Afrika te drukken. DIAMANTENDIEFSTAL. Aan den heer Marius Peyrusse uit Marseille, reiziger voor het handels huis van H. H. Uiman, te Parijs, is in een hotel te Genua ontvreemd eene .verzameling brillanten, paarlen, sma ragden en saffieren, tot eene waarde van 580.000 fr. Geneomd handelshuis looft een be looning uit Yan 25.000 francs aan den- gene, die het ontvreemde zal terug bezorgen, of ook een evenredig bedrag wanneer een gedeelte van het gesto- lene wordt terugbezorgd. Van de ontvreemding worden ver dacht drie personen le. zekere Pold, vermoedelijk Franschman, leeftijd even 50 jaar, gestalte groot. Innemen de glimlach2e. een persoon, oud ongeveer 25 jaar, het uitzicht hebbend van een koffiehuisbediende, kleine en nietige gestalte, een antipathiek voorkomen 3e. een persoon van on geveer 50 jaar van gedistingeerd uiter lijk, lang en mager. DE TROMMEL IN HET LEGER. Men heeft onlangs in de Duitsche bla den kunnen lezen, dat de Duitsche mi litaire overheden over de afschaffing der trommel beraadslaagden, maar net nemen van besluit voor ohbepaal- den tijd hebben uitgesteld. Men wil dus later op de gedachte terugkomen. Dan zuilen de bespelers van deze pri mitieve instrumenten als gewapenden zich onder hunne krijgsmakkers moe ten begeven. De trommel ls niet alleen door een lange overlevering met het soldaten leven innig verbonden, maar overtreft ook door die doelmatige en afdoende wijze waarop zij in het mechanisch.- rythmische tempo van den marsch leven en gloed brengt elk ander mu ziekinstrument. Hot karakteristieke zenuwop wekken de rythme werkt als een tooverslag op allen, en ieder oud gediende kent zijn trommel-liedjes. Het afschaffen van den tamboer zou een zuinigheid aan de verkeerde zijde wezen. Men wint een medevechter maar men verliest een psychische aanva ring, welke op het slagveld meer waard is dan een schietgeweer meer. De rol, welke de tamboer in de solda- tenpoëzle speelt, is het beste bewijs voor de opwekkende werking van zijn spel. En uit alle krijgsgeschiedenissen zijn gevallen beleend, hoe een dappere tamboer de zijnen tot groote daden aan wist te vuren. Haariam—Hfllogom—Ltase. Effecten, Coupons, Prolongatiën, Bultenlandsche wissels, Incasseering, Disconteering, vreemd geld, Reiskre- dietbrieven, Rekening-Courant, Depo sito-Be waring. Bewftflpiniichtliig te flfouieiTi Verhuur van Loketten. In bewaring nemen van waarden. Hollandsche gevestigd te Haarlem, Jansweg 42. De Bank verstrekt gelden tot elk bedrag (minimum 500 gulden) ouder persoon lijken of zakelijken waarhorg en het sluiten van een polis van Levensver zekering. geraakt voor ons, maar de Clientèle weten evengoed, dat ons adios is het voordeeligste wat prijs en het solied ste wat kwaliteit betreft. Heeren Hoeden- en Pettonmagazijn, 65 Jansstr., o.h. Gouvernement, A. FRANS Co. Goede aanwijzing naar het vermis te bord van de Stationsschutting zal behoorlijk beloond worden. A. FRANS Oo. HAARLEMSCHE 8ankvereen FIRMA imiiseptische behandeling. Ged, Raamgracht l4rood. en alle Yerltntjgtoaar by Firma YAM HEES, DROGISTERIJ. Ged, Oudegracht 126A, Spaas>ne 64, belasten zich met Inbewaarneming en Administratie van Vermogens, be handeling van Grootboekzaken, Incasseering van Wissels, aan- en verkoop van Effecten en Vreemd Geld, verzilvering van Coupons, slui ting van Prolongatiën, Hypotheken, Brandassurantiën, Levensverzekerin gen en Lijfrenten, verstrekken Reis- credietbrieven benevens Wissels en Chèques op Binnen- en Buitenland. Safe Deposit Inrichting, Het Cnrrespondeniichap ran dg Knderlandsohe Bank toot Haarlem an Omstreken is te bannen Kan tore gereatlgd. Wijlré, Zuid-Limburg. Prachtige lusttuin, ruime Veranda's. Pensionsprijs van f 2.af. Rijtuig aan het Hotel. Twee minuten van het station Wijl rê—Gulpen. Prospectus op aanvrage. met en zender gehemelteplaat 11.60 per tand, In good gezet f 2.50. Gebitten f25.met guruntie. Operatiën pijnloos. Informatie kosteloos. Tandheelkundige Kliniek 802 Singel 802, b/h.o Koningsplein. ÜLïrrï etepclam. Telefoon Me. 1371. O. H. HARTEMDORP, bericht, dat hij van heden af en de volgende dagen, ruim voorzien is Yan de oprechte Spaamdammw Geroohte Paling, te knar ranaf S 1.— uur maand Flans- aii Orgeikandel VBA1GT 88P0 Doozen inhoudende 4 ons NOUGAT, voor verzending gereed Prijs 1 Gulden, sierlijke verpakking, Gfesor&eeitóe Nougat 25 et., p. 0*20 Wanneer U speciaal de echte WIL.; LEM STUVé's NOUGAT verlangt, let U dan s.v:p. vooral op den naam: @ude SracM eerste Kraam van de Groote Hout straat af Kramen, die uithangborden hebbed hangen, waarop staat d la WILLEM STUVé's NOUGAT, ls niet mijn Fabrikaat. Bedarende de Kermis-, week gelegenheid toi Aanbevelend, J. HOÜWELIKG. gf0 De bij de Haarlemscbe Fa- mlliën zoo algemeen bekende' Poffertjesbakkw, heeft de eer zijnen ge eerden Begunsti gers te berichten, dat hij dit jaar op de Kermis met zijn net ingerichte POFFERTJESKRAAM is geplaatst: tegenover No. 59. Beleefd beveelt hij zich in de gunst van het geëerde Publiek aan, terwijl zijn POFFERTJES als naar gewoon te niets te wenschen zullen overlaten" en de bediening uitmuntend zal zijm Bestellingen aan buis .worden dit. reet geleverd. Hoogachtend, J. VAN OOIJEN-VERHEUL. Bezoekt gedurende de kermis de RREESTRAAT 12. Flinke en nette bediening. Billijks consumptie. Aan 't zelfde adres le soort ijle haring om te marineeren voor de kermis 7 voor 10 cts. H. DE WEERS, v/h. N. STROET. van hat Houtplein maakt zijn geachte Cliëntèle bekend, dat hij gedurende de Kermis is ge plaatst: over het Laboratorium No. 47. Let 8. v. p. op 't Adres. Door met de bekende nauwkeurig heid in bereiden en in kwaliteit door te gaan, hoop ik met uwe orders en. een druk bezoek vereerd te worden. Onder aanbeveling, P. LOUMAN. P. S. Poffertjes en Wafelen wor den etiptoptijden warm aan huis bezorgd. boogarmig, worden geleverd van 15 af en hooger, sonder vooruitbetaling, k 50 OentS per week. Voor- en oohternitnaaiende JDtoMlieB it f 40 Kleermakers Centrasl-Robbin ftingirpoel k 1 70. Sohoenma-, kers ratent-Elftstiek k t 70. Gntli enderrlcht, 8 Jaar garantie, Goedkoopst adres voor Bepsrfttitn Con&nfs lO pCt. korting:. HOLLANDSCHE MEES RITSEMA. Haarlem—Umulden. Kentt-BepAl, De rente tonder opzegging (chèque-rekening) 2 De rente met 3 dagen opzegging I maand vast prolongatteboers. Met een jaar opzegging 4 EFFECTEN. COUPONS. PRO- LONGATIëN. VREEMD GELD. WISSELS. DISCON TEERIN GEN. REISWISSELS. Bewaarinrichting. Lokettenkasten.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 10