Weerbericht. Thermometerstand F, P. REICHERT, Haarlemsch Dagboek Uit de Omstreken Binnenland Sport en Wedslrpe® mededeelingen van IiET ^koninkl. ned. met. instituut. (Opgemaakt voorm. 10.50 uu>r). Da Bildt, 10 Augustus 1908. Hoogste barometerstand 764.7 m.M. Munchen (Duitschland); laagste *748.1 m.M. te Thorshaven. Verwachting tot den avond van ijl Augustus. Wind: toenemende Zuid-Westel. tot "Westelijken wind. Gesteldheid van de lucht: zwaar be volkt, wellicht regen of onweer. Temperatuur: Iets koeler. Barometerstand hedenmiddag te 2 'uur 762 m.M. Naging tot achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 766 m.M. te Haarlem. Zondag 9 Augustus 'Hoogste gisteren F. 68° Laagste heden nacht F. 67c Hedenmiddag 12 uur F. 66 Maandag 10 Augustus j> Hoogste gisteren F. 68» Laagste heden nacht. p. 66 Hedenmiddag I2"iïïir F, 70* INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 30 Cts. per regel. 17 Anegang 17. PKACHTIGB SORTEBRING Bessen, Fronts, Beerden m ManeheUe», echt Victoriawat Militaire zaken. Hedennacht zal door de 2e compag nie 8e bataljon, onder bevel vaal den .kapitein De Witt Huberts, een nachte lijke oefening worden gehouden in de nabijheid van de Cruquius. Bij deze oefening zal van losse pa tronen worden gebruik gemaakt. De troep neemt levensmiddelen me de en zal in aansluiting vam deze oé- lening, deelnemen aan de schietoefe ningen te Zandvoort, die Dinsdag e.k. 'gehouden worden. Ongeloofelijkl Zekere S., die jaarlijks uit den jptoomdraaimolen het weggegooide pa pier, afkomstig van serpentines, con fetti, enz., ophaalt, heeft berekend dat in de inrichting op de Groote .Markt alleen voor ongeveer f 3000 aan 'die dingen is weggeworpen. Aange zien dat goedje in den stoomdxaaimo- jlen wordt verkocht, is die verkoop al leen al een goed zaakje. KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Haarlem brengen ter openbare ken nis, dat bij hen is ingekomen een uit- noodlging van Gedeputeerde Staten dezer provincie om het volgende be kend te maken lo. dat de gewone Rijles-keuringen yan tot dekking bestemde hengsten, voor zooveel deze provincie betreft, In dit najaar zullen gehouden worden: op 24 September e. k. des voormid dags te Schagen des namiddags op Wieringen op 25 September e. k. te Hoofddorp, gemeente Haarlemmermeer op 26 September e. k. op Texel en Terschelling 2o. dat tot deze keuring worden toe gelaten alle hengsten, die ten minste fl/2 jaar oud zijn; 3o. dat de eigenaar of houder, die «en hengst ter keuring wenscht aan ie bieden, verplicht is daarvan ten ten minste drie weken vóór de keu-, ring vrachtvrij eene schriftelijke en onderteekende aangifte te zenden aan den secretaris der provinciale rege lingscommissie (den heer W. Teeng te Alkmaar), met opgave van: a. naam en woonplaats van den eigenaar en houder b. naam, ouderdom, ras, kleur en bijzondere kenteekenen van den, hengst, benevens indien deze in een stamboek is ingeschreven, stamboek en stainboeknummer c. zoo mogelijk afstamming van den .hengst, zoowel van vaders- als moe derszijde en naam en woonplaats van den fokker 4cv dat een hengst, na bovenvermel den termijn aangegeven, van. de keu ring is uitgesloten, tenzij de Commis sie geen bezwaar togen toelating heeft en de eigenaar of houder vóór den dag dor keuring eene som van tien guldon bij den voornoemden secreta ris stort; 5o. dat inschrijvingsbiljetten voor de keuringen op vrachtvrije, schrifte lijke en onderteekende aanvraag van eigenaars of houders van hengsten door don secretaris der regelingscom- missio voornoemd zullen worden ver strekt. Eigen schuld. Een jeugdig fietsrijder reed Zater dag op den Kruisweg een dame aan. Een agent houdt 't jongemensch staan de en zegt hem dat hij wel wat al te „onbesuisd rijdt. „Ik rijd heel goed", vindt de knaap. De agent herhaalt zijn waarschuwing, de jongen zijn brutaliteit. Omstanders, woorden strijd, de agent laat den jongen gaan met de waarschuwing: Nou kalm hoort Maar nauwelijks voelt de bengel z'n vrijheid of hij scheldt den agent uit met 'n leelijk woord, 's Mans ge duld thans ten einde, keert de agent zich om, pakt den wielrijder in de kraag en zegt: Nou ga je mee, naar 't bureau! Hevig verzet, maar de jongen, die aan de eene hand zijn fiets, in de an dere een emmer heeft, moet den strijd opgeven, laat fiets en emmer aan het publiek over, en laat zich opbrengen. Die zal een douw krijgen! zei ie mand. Eigen schuldt concludeerde te recht een anderl DICK. Slecht ingelicht. Iemand beklaagt zich bij ons over 't feit, dat hij, Zaterdagavond kwart voor tien op de Ceintuurbaan een over stap-Bloemendaal koopende door den conducteur onjuist werd ingelicht. Hij vroeg naar de tram van kwart voor tien. Die is al weg, zei de conducteur, roaar die van tien uur kunt u nog ha len. De tram van 10 uur... bleek niet te gaan. Na half tien rijden de trams naar Bloemend aal om 't half uur. Toen de reiziger dus een klein kwartier op 't Kecamemerplein had ge staan, mocht hij nog een kwartier wachten. Liever dan dat te doen is hij toen maar gaan loopen, maar z'n dubbeltje was-ie kwijt. 't Is nu wel niet veel, zegt hij, maai de conducteurs behooren dat toch te weten, vindt hij..,- Nu, wij ook...! Maar 'n dwaling is menschelijk, en deze is nog al goedkoop I De Kermis. Scnouwburg. Zaterdagavond is voor een stamp volle zaal „Oud-Heidelberg" gegaan. Het spel van de heeren Alex Post als dé jonge vorstelijke student, van Kö- §06, (Tilly Lus) en van de heeren Tar- nooy Apèl als de oude dokter en Van der Horst, als de boonen-stakerige ka merdienaar viel zeer te loven. Zij hadden trouwens dankbare rol len, die onophoudelijk deden lachen. Van avond neemt de Tooneel-veree- niging afscheid met „Op Hoop van Zegen' welbekend. Kermie-Zaterdag en Zondag zijn vrij rustig voorbij gegaan. Duizen den menschen bewogen zich op het kermisterrein, vooral Zondag, waar onder vele vreemdelingen uit Amster dam en omstreken. Zaterdagnacht is hier en daar ge vochten, waarbij de politie te pas is gekomen, hoewel ge ene arrestatiën zijn geschied. Ook zijn dien dag en nacht geene aangiften yan zakkenrol lerij gedaan. Zondagavond is op de Botermarkt een zilveren horloge gereld en In den. afgeloopen nacht, van Zondag op Maandag, is ingebroken in een ker- misschuit, liggende in deta Gasthuis- singel. Ongeveer 200 is ontvreemd. Te 21/4 uur werd de diefstal ontdekt. Het vaartuig lag aldaar onbewaakt. Zondagavond heeft de politie bij herhaling assistentie verleend bij den tapper H., aan de Nassaulaan, alwaar voortdurend werd gevochten, hoofde zakelijk door Beverwijkers. Eén hun ner heeft daarbij een gat In het hoofd bekomen door een slag met een bier glas. Te half twaalf is die inrichting op verzoek van H. door de politie ont ruimd en gesloten. Zondagnacht te 11/4 uur is de laat ste trom naar Beverwijk vertrokken deze was zoo vol, dat verscheidene personen als het ware aan de wagens hingen. Ook de Electrische Spoor had het buitengewoon druk en legde verschei dene extra-diensFen in. Op de perrons der Holl. Spoor was het, vooral na 10 uur buitengewoon levendig door de vele kermisgangers van buiten, die naar hun woonsteden terugkeerden. 11 Augustus. U kent wel die langs den weg vliegende, kunstenver- toonende. nieinand-ontzienda „jonge lingen-telegrambestellers" De kna pen met hun mooie roode spatborden boven de banden, die altijd zoo Vlug en altijd zoo secuur, zoo heel secuur zijn, nooit een telegram verkeerd be zorgen, en die den roem der telegrafi sche vlugheid buitengemeen hebben verhoogd Welnu, deze verdienstelijke jeugdi ge Staatsburgers zijn ook in Amster dam aan 't werk.... en aan 't vergade ren- Ja waarlijk, ze hebben een Ver eeniging, „de Telegraaf" geheeton, wat zeer bescheiden is. Niet „het Vliegend Wiel", of „de Rennende Bende", maar de Telegraaf. Zij zijn eigenlijk de Telegraaf, voelt u Nu, die Vereeniging dan, gehoord hebbende dat de wereld tegenwoordig met molies geregeerd wordt, heeft eene motie aangenomen, met drie maal „overwegende" er in, waarin zij er „bij de Regeering op aan dringt".... jawel, „er bij-de-Regeering- op-aan-dringt" de herkeuring voor den overgang in don bestellersrang af te schaffen. Hm - Zou 't niet beter zijn dien over gang af te schaffen En. maar weer, net als vroeger, militairen beneden den rang van officier, die behoorlijk gediend hebben, een baantje bij post of telegraaf te geven Van deze jongelieden zeggen maar weinige bezadigde lieden wat goeds. En de anderen, de onbezadigden, re ken ik niet. OBSERVATOR. Opstootje. Heden-, Maandagochtend, te ruim lü uur, heeft in de Lange Vlaming straat een opstootje plaats gehad. Ze kere H.. wel bekend bij de politici, hoeft bij een zijner "bureoi, die voor hem de vlucht had genomen, opzette lijk een glasruit ingeslagen .Er Is aangifte bij de politie gedaan. Allen Weerbaar. Onder dozen "titel is bi] do firma G. W. Groeneveld alhier verschenen eene brochure, bevattende do rede door den heer G. A. Ootmar, arts al hier, heden gehouden op het Congres van de Tentoonstelling in verband met de opvoeding van het kind. De stellingen waartoe te heer Ootmar komt, zijn Zaterdag reeds door ons medegedeeld. N i et vr i en d el ij kl Zooals onze lezers weten schrijft P. Laurenz „Damiaatjes" in het Haag- sche blad „Land en Volk". Deze heer is niet erg te spreken over 't oprich ten van een muziekcorps der S D. A. P. Hij zegt er o. m. het volgende over: „'t Ergste is echter, dat de instru menten gekocht worden met geld van de coöperatieve broodbakkerij „De Vooruitgang". Van den winter, toen de werkloosheid honderden broode loos maakte, kon men geen cent vin- den, zelfs de leden dier bakkerij, die werkloos waren, kregen niets. En nu vermorsen ze 500 aan muziekinstru menten. In de volgende periode zal van dien kant wederom weinig te ver wachten zijn. Wij zullen deze geld verspilling wel eens ophalen^ ail» straks de verkiezingen aan de orde zijn. Velen, die tot nu toe altijd met de S. D. A. P. optrokken, zijn de oogen reeds geopend, en met het nieuwe boekjaar zullen ex vele be dankjes voor de bakkerij komen." (Zie vervolg Stadsnieuws onder Laatste Berichten). OVERVEEN. De postbode W. Jansen herdenkt Zaterdag 15 Augustus zijn 25-jarige dienstvervulling. Het zal hem aan be wijzen van belangstelling niet ontbre- keow BLOEMENDAAL. Een werkman van de firma D. de Clercq, alhier, had Zaterdag het on geluk zich zoodanig met een paknaald aan zijn hoofd te verwonden, dat hij in het St. Elizabeths Gasthuis te Haarlem moest verbonden worden. BE/VERWIJK. De 47ste vergadering der provincia le af deeling Noord-Holland van den ALgemeenen Nederlandschen Politie bond, zal gehouden worden op Vrij dag 14 Augustus a. s., des namiddags te 1 uur, in het hotel „Terburg", na bij het station alhier. HALFWEG. De bewuste trambrugl Zaterdagavond reden weer een paar wielrijders aan de Oostelijke zijde de trambrug op; het waarschuwend ge roep van een paar daar staande perso nen deed hen nog intijds stoppen. Intusschen is de vraag, op welke wijze dergelijke ongelukken kunnen voorkomen worden, thans bij de be trokken autoriteiten in behandeling. HAARLEMMERMEER. Niettegenstaande het overal en ge-, regeld inlaten van buitenwater in den polder is de voorgaande week (als zeldzaamheid) geen der stoomgemalen in werking geweest. SCHOTEN. Bij de Zaterdag gehouden herbes te- ding der verbouwing van het oude raadhuis, werd door 9 inschrijvers in geschreven. De hoogste was Van Wagenimgen te Spaamdam, voor 518. De laagste Cobelens en v .d. Hey- den voor 359. Gisteren woei bijna uit Iedere wo ning in ons dorp de vaderlandsche driekleur, als feestteeken ter gelegen heid van het 50-jarig bestaan der R.K. kerk St. Bavo. De kerk, die van bin nen met bloemen, slingers en bloem kronen versierd was, zag er allerkeu rigst uit. De dienst werd geleid door den eerwaarden pater Breek, die schetste hoe deze kerk tot stand was gekomen, en hulde bracht aan de hee ren van het toen bestaande kerkbe stuur. De jaarlijksche processie sloot de zen feestdag, die in da maand Septem ber, gelijk met de Pausfeesten zal worden herdacht. Vele nieuwsgierigen, die van bui ten de kerk de palmboomen en andere sierplanten zagen staan, begaven zich ook naar binnen, zoodat de kerk de zen dag druk werd bezocht. SPAARNWOUDE. Voor de aan de school alhier vacan te betrekking hebben zich 26 onderwij zeressen aangemeld. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen] Fam. Kalhom, Amsterdam, Pension Zornerzorg, 4 pers. Kempff, idem, idem. Van Klaveren, Rotterdam, Idem. L. B. Schaap, Haarlem, Villa Erica 6 pers. A. Weber, Metz, Hotel d'Orange. Baron Bohlen, Munster, idem. P. L. Kaffman, Cobiens, Pension Vallo, 8 pers. A. Bierens de Haan, Haarlem, ld., 5 pers. Mej. K. J. L. Junkees, Aken; Groot Kijkduin. Mej. A. Pop, Baarn, idem. Andreae, Kalserlautan, Hoi^l K\jr* haus, 2 pers. Been, Amsterdam, Idem, Caltsch, idem, idem, 2 pejg, L, van Humbeek, Idem, idem. G. Beckert Heidersheimt Kostverlo- ,renstr. 4. G. van Staveren, Rotterdam, Duin weg 3. Dr. Balcke, Berlijn, Pension Zee- en Duinzicht, 2 pers. Dr. Schoo, Amsterdam, Kerkstraat 15, 4 pers. Mej. A. C. Grootes, idem, idem. Mej. N. Vroom, idem, Passage 23. Fam. Weokesser, Bloemendaal, Korlcstr. 9, 3 pers. Mej. Van Praag, Leiden, idem. W. Bruinma, Amsterdam, Villa Sa- luté, 9 pers. J. Dijkstra, idean, Hotel l'Océan, 3p. Mej. Schetter, Dusseldorp, Grand Hotel. Mej. Roesener, idem, idem. Mej. Goldman, Berlijn, Hotel d'Orange. T. Neuman, Breslau, idem. J. L. van Mesdag, Hilversum, Hotel d'Orange. M. Logger, Hilversum, idem. Huizinger, Keulen, Groot Badhuis, 2 pers. Ederheimer, Frankfort, Grand Ho tel, 4 pers. Fam. Krull, Elberfeld, idem, 4 p. Bodenhelmer, Mannheim, idem. Pfeiffer, Dusseldorf, idem, 4 pers. Fam. Megeoi, Bonn, idem, 5 pers. Dr. Strauss, Karlsruhe, idem. Marbach, Weenen, idem, 6 pers. Sax, Zurich, Idem. Ruhl, Herbstein, idem.. In eene door de feestcommissie al hier gehouden vergadering werd be sloten op 31 Augustus de beide alhier bestaande muziekgezelschappen te ne men en in den avond feestelijkheden te doen plaats hebben in het Hotel Groot Badhuis. Verder werd ter ver krijging van gelden besloten met lijs ten te loopen en de gemeente daar voor in wijken te verdoelen. Zaterdagavond werd in da concert zaal van Hotel Kurhnus een soirée gegeven door het Uberbrettl Ensem ble „Passé Portout", ten bate van de Vereeniging tot bevordering van het tijdelijk verblijf van kinderen in ge zonde streken, gevestigd te Amster dam. De zaal was tamelijk goed be zet en de verschillende voordrachten voldeden uitstekend. Het tot slot ge geven blijspel in éen bedrijf van Tris tan Bernard, „Het Engelsch zonder Leermeester", was heel aardig en ver wierf veel applaus. IJMUIDEN. Zondag ontstond brand op een sleepboot van de Amsterdamsche bal- last-maatschappij, door het vallen van een brandende kaars in het poetska toen. Een jongeling van 14 jaar be kwam ernstige brandwonden^ HEEMSTEDE. Zaterdag is een aanvang gemaakt met den bouw yan de gasfabriek. NEDERLAND EN VENEZUELA. Het „Handelsblad" heeft in zake de auaestie NederlandVenezuela o.a. de volgende opmerking gemaakt: „Het is een internationaal geschil dat niet alleen Nederland raakt. La ten andere volken mee beoordeelen wat hier recht en billijk ia. Laten an dere volken mede beoordeelen of Ve nezuela haar verplichtingen nakomt en heeft nagekomen." En wanneer dan blijkt, dat er met dien Staat niets is aan te vangen, dan mogen andere landen mede uitmaken „de knokels van hoeveel grenadiers het waard is Venezuela tegen haai' wil een beschaaf de regeering te helpen." De Nieuwe Courant vond in dit pr- tikei niet het middel aangegeven dat de Nederlandsche Regeering zou moe ten toepassen en stelt de vraag: Moet zij, (de Regeering) het initia tief nemen tot de bijeenroeping eener internationale conferentie ter behan deling van de positie van Venezuela? Wat moet er dan met Curagao ge schieden in de vele maanden (jaren?) welke varloopen zullen voordat die conferentie tot een eind is gebracht? Of moet Nederland een diplomatieke actie bij andere mogendheden openen om deze tot inmenging te bewegen? De Nieuwe Courant merkt daarbij echter op, dat er op dit oogenblik een bepaald conflict bestaat tusschen Ne derland en Venezuela en dat het niet aangaat (en ook niet veel kans op sla gen zou hebben) derden tot een optre den tegen Venezuela uit te noodigen ter zake van een conflict dat speciaal ons treft, Men zou waarschijnlijk, en terecht, ten antwoord krijgen: Help u zelf. Hiermede willen wij volstrekt niet zeggen, dat bultenlandsche bemoeiing in dezen uitgesloten zou zijn. Het komt ons voor, gelijk wij reeds vroeger zei den, dat er hier alle aanleiding be staat tofhet inroepen (of tot het aan bieden, door derdien) van de „bons af- fices ou médiation", voorzien ln artt. 2, 3 en v.v. van de Conventie van 1899. Wij meenen te mogen aannemen, dat ook voor het Hbld. vaststaat, dat er op dit oogenblik tusschen Nederland en Venezuela bestaat: dissentiment grave ou conflict. Dit legt naar onze meening dé Nederlandsche regeering de verplichting op duidelijk te toonen dat zij dit inziet; en het zanden van de „Heemskerck" naar West-Indië be schouwen wij als een teeken dat zij zich van die verplichting bewust Is. Andera don het Hbl. zijn wij dus van oordeel dat die verplichting niet uit sluitend bestaat in het nemen van maatregelen om verdere agressieve daden yan Venezuela te voorkomen. Maar met dat blad zijn wij van oor deel dat tot een pebTulkmaken van wapengeweld dezer i IJ da sleohta ln de laatste plaats, ln een zeer onwaar schijnlijk geval, zqu moeten worden ar tikelen van de Conventie van 1899 is dunkt ons, het middel gelegen om dit te voorkomen. BRANDSTICHTING. Te Winschoten zijn gevankelijk bin nengebracht Freerk St. en zijn vrouw Jaapje II., verdacht van brandstich ting in hunne woning te Wagenbor gen. POLITIEHONDEN. Nu meer en meer belangstelling ontstaat in het gebruik van den ge- dresseerden hond, den zoogenaamden „politiehond" en weldra de gemeente 's-Gravenhage eenïge zulke honden in dienst gaat stellen, meende de Neder landsche Politiehond-Vereeniging dat het oogenblik was gekomen om, door het uitschrijven van een internationa len wedstrijd, eenige goede honden uit Duit9chland, België en Nederland te vereenigen; het publiek zou dan eens kunnen zien wat zulke honden kunnen verrichten. Zondag kwamen in Den Haag een twaalftal uitnemend gedresseerde honden hunne eigensohappen vertoo rnen op het gebied van gehoorzaam heid, speurdlenst en verdedigings- dienst. Het programma dat elke hond afwerkte bevatte een aantal hoogst interessante oefeningen, die zijn geko zen naar hetgeen hond in de practijk kan voorkomen; die oefeningen wer-' den beloond elk met een aantal pun ten, zoodat de hond die in het geheel het hoogst aantal punten bereikt, den len prijs behaalde enz. Om een denkbeeld te geven van het geen de goed gedresseerde politie hond al zoo kent, volgen hieronder de eischen van het programma: Afdeeling I, a. volgen aan de lijn; b. volgen vrij aan den voet; c. afleg gen 3 minuten; d. weigeren van aan geboden voedsel; e. weigeren van toe geworpen voedsel; f. aanhoudend ge luld geven op bevel; g. apporteeren van geworpen voorwerpen; h. sprin gen: hoog-breedsprong, ongeveer 1.25 M. hoog bij ongeveer 1.50 M. breed; i. klimmen, schutting 1.80 M. hoog. Afdeeling II. Speurdlenst: k. verlo ren zoeken van een voorwerp op den grond; 1. verloren zoeken van een yoor werp om den grond; m. een vreemd voorwerp door een vreemd vei'loren, op diens lucht opsporen; n. id. id ver stopt; o. ontdekken van een vreemde op lucht van een achtergelaten voor werp. Afdeeling III: p. bewaken van voor werpen; q. revieren en aanblaffen; .r. stellen van den vluchteling, schotvast heid; s. afroepen appèl; t. opbrengen van den arrestant zonder bijten; u. verdedigen van den beambte zonder bevel; v. geleiden van meer dan één persoon. De internationale jury bestond uit do heeren Embrechts, Antwerpen, voorz. der Club du chïeu patrique; Hauke, com. van politie te Duisburg en M. Kessler, voorzitter van de Ne- derl. Politiehondvereeniging te 's-Gra venhage. Groote belangstelling werd voor de zen wedstrijd getoond door autoritei ten, zooals den Commissaris der Ko ningin in Zuid-Holland; den districts commandant der rijksveldwacht; den burgemeester van Haarlem, Bloemen daal, enz., die deels door zitting te ne men in het eere-comité, deels door het uitloven van eere-prijzen hunne me dewerking verleenden. Bovenaan ln de rij der eere-prijzen staat een medaille van Prins Hendrik der Nederlanden; waarna volgen fraaie medailles der gemeenten Den Haag, Haarlem, Bloemendaal, van den burgemeester van Rijswijk en ee nige belangstellenden. ONGELUKKEN. Het 12-jarige knaapje J. Eising was den molen De Gans te Utrecht binnen- geloopen en had zlc-h daar op de zwichtstelling begeven. Naar alle zekerheid is de knaap daar door een molenwiek getroffen, althans de molenaar vond eenige oo- genblikken later den knaap op den grond liggen, met een zware hoofd wonde. Onmiddellijk werd de gewonde jon gen naar de Rijkskliniek-en vervoerd, waar bleek dat de dood zeeds was in getreden. De vader van den knaap, die reizend koopman is, was niet thuis en kon eerst veel later worden ge waarschuwd. DE HAVEN TE SCHEVENINGEN. Men schrijft uit Schevenlngen aan de N. Ct.: Met het binnenvallen hier in de ha ven voor geladen haringloggers is het weer treurig gesteld. Sedert enkele dagen heeft zich ln zfe aan de mon ding der buitenhoofden een zandbank gevormd, waarop de Woensdag en Donderdagmorgen binnengekomen loggers alle gevaarlijk hebben gestoo- ten, zoodat de loggerbom „Sch. 426" reeds twee hoogwater tij den is afge- seind geworden binnen te vallen en met nog eenige op de reede gekomen loggers naar de Maashaven zijn ver wezen, tot groote schade van reeders visschers en andere belanghebbenden. Sch. 426 heeft daardoor alleen reeds een etmaal yerzuim gehad. Nu kon hij eerst Vrijdagavond te .Vlaardingen binnenvallen. PQHTIETOESTANDEN TE ROT TERDAM. 'Aan de Inspecteurs van politie L. A. Hubscher, j. W. L. Dietz en G. A. Bur ger Is door den burgemeester met 1 October eervol ontslag verleend. FRIESCII VOLKSSANATORIUM TE JOURE. Het zal zeker den velen, die de po-, gingen tot stichting van een Volkssar natorium in de provincie Friesland met vreugde hebben begroet, aange naam zijn, te vernemen, dat van do geruchten, alsof de pogingen ten slot te toch nog schipbreuk zouden lijden, niets aan Is. Dr. P. de Jager te Teraaard, voor?; zitter van de commissie voor het Volks sanatorium, deelde toch mede, dat „do courantenpraatjes over bezwarende voorwaarden van de zijde van dr. Driessen, betreffende de overdracht van „Herema-State" op geen enkelen grond berusten en dat in de te Leeu warden gehouden bestuursvergade* rin gbet ontwerp der overdracht van' het goed, opgemaakt in overleg met dr. Driessen en echtgenoote, door 'fc bestuur in hoofdzaak Is goedgekeurd en aangenomen. - EEN RAMP. Ten gevolge van een onweer viel te Sziged de hooge schoorsteen van een pottenfabriek op een zaal, waar zich een honderdtal arbeiders bevonden. Er werden 4 personen gedood, 14 ern stig gekwetst, terwijl er 70 vermist worden; men gelooft echter, dat het meerendeel is ontkomen. BOSCHBRAND. Blijkens een telegram uit Victoria' in Britsch-Golumbia woedt de bosch- brand nog voort in het bergland, maar is thans toch het gevaar geweken en is men meester van den toestand. De minister van binnenlandsche zaken te Oltowa seinde naar Londen: Brand te Ferme tot staan gebracht. Hosmer en Michel veilig. Vermoedelijk 30 dooden, herkend zijn onder de lijken nog slechts zeven menschen, 4000 men schen zijn dakloos, 2000 zijn hulpbe hoevend. Volgens dit telegram zou de toestand dus niet zoo ernstig zijn als eerst werd gedacht, al is de ramp nog vreeselijk go ik c;; CRICKET TE HEEMSTEDE. De wedstrijd tusschen Volharding en Rood en Wit, is geëindigd met een overwinning door Volharding, met 25 runs op de eerste innings. Volharding heeft daarmee het kampioenschap veroverd. Den Haag: II. B. S. verloor tegen 's- Gr. C. C. II met 37 runs. A. C. B. 2de kl.: Olympia IIIVictoria II. Olympia le innings 54, 2e innings 95, Victoria le innings 41, 2e innings 37. PROPAGANDA-WEDSTRIJD. Hilversum II. C. C.—Olympia I, Olympia le innings, 61, 2e innings 52, H. C. C. 1ste innings 72, 2e innings 99. Haarlem. A. C. C. II—R. en W. III. Op het A.C.C. veld waren, voor gis teren te verspelen twee wedstrijden vastgesteld, nl. A.C.C. II—Volharding II en A.C.C. IllRood en Wit III, wat natuurlijk op een vergissing berustte. Door de vaststelling van de eersten werdstrijd bleef natuurlijk G. C. III thuis, doch R. en W. bleef hier van onkundig, terwijl aan Volharding blijkbaar niets bekend was van den eerst kort te voren vastgestelden wed strijd tegen A. C. C. II,' tenminste geen enkele Volhard Ln g-speler verscheen. Het was dus te begrijpen, dat R. en W. III den strijd aanbond met een 10- tal A.C.C. Il-spelers. R. en W. batte het eerst en maakte 53 runs, waarvan Quarles van Ufford 20 en C. van Lermep 10, Rocdenburgh bowlde 4 voor 18, L. de Bruyn Jr. 4 voor 34. A. C. C. maakte daarna 75, waarvan Rouffaer 21 en Beulh 13, Brederode 1 voor 17, Bouwmeester 1 voor 15, v. d. Berg Jr. 1 voor 16 en Bijleveld 4 voor 13. De 2e innings werd door R. en W. gesloten, toen 7 wickets neer waren voor 209 runs. Bouwmeester bleef met 77 not out, terwijl verder tot dit hooge totaal bijbrachten C. van Lennep 41, Kimmijser 35 en Quarles van Ufford 25. De A.C.C. bowlingcijfers waren: Roodenburgh 1 voor 50, Stroeve 2 voor 40, Pijpers voor 44, L. de Bruijn, 1 voor 44, Beuth 2 voor 13 en Douwcs 1 voor 9. A. C. C. kon er niet in slagen, de benoodigde 188 runs, om te winnen, to maken, doch bracht het tot 154, waar van Hamburger Jr. 54, v. Lier 43 en Stroeve 40, Bouwmeester nam nu 4 wickets voor 44 runs en Brederode 5 voor 50. PRINS HENDRIK's BELANG STELLING. 'Zaterdag werd door de Amslel-ploeg te Hamburg het volgend telegram ont vangen: „Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Hendrik der Nederlanden laat u allen' ten zeerste gelukwenschen met de be haalde schoone overwinning." (Zie Tweede Blad, Sport). TWEEDAAGSCHE MEETING OP DUINDIGT. Zaterdag en Zondag was het Hip pisch Sportpubliek op de baan Duin- digt saamgekomen om te genieten' van deze heerlijke sport. Het weder was prachtig, de haan uitstekend, flink bezette velden en zeldzame eind strijden. Zaterdag wonnen bijna al de favoriets, Zondag daarentegen bracht nog al verrassingen, als overwinnin- tuckn vXlu Eml&oh k/L. Evalin Nehiü. 8/1

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 2