Gemengd Nieuws Laatste Berichten Telegrammen Letteren er KislS Marktnieuws Burgerlijke Stand Advertentiën Wordt gevraagd: Dsgmiisj» Tweede-Meisje, Er biedt zich aan Olenwftbado Er biedt zich aan Buitenmeisje Een net Meisje Fliak Dagmeisje, Dienstbode Fijnstrijkster in Vim 8/1 genoteerd, Lily wh ij to be Krees in den Zip-prijs ook oen uitste kende vlakke baan-ren te kunnen rij ten. Evelyn Nesbitt toonde .een der srael- |be S-jarigea met groot uithoudings vermogen te zijn, era Bakker toonde voor de zooveelste maal een zeer be kwaam trainer en pikeur te wezen. Met Vim maakte hij ook nu weer een course, die al wat horseman is, ten voorbeeld kan zijn. De stal van baron Creutz toonde beide dagen over Uitstekend 2-jarig renmateriaal te kunnen beschikken', i Zaterdag won Kaffer gemakkelijk en Zondag legde Kabouter niet minder gemakkelijk beslag op den prijs. Buf falo Bill, een paard van hoogen klas- fee, scheen nog niet voldoende voorbe reid, doch wellicht had deze hengst lichter bij den winner geweest, wan neer een eerste klasse buitenlandsch Hockey in den- zadel ware geweest. Th rel feil, hoe bekwaam ook, heeft in den laatsten tijd „Bad luck". Het winnen van Vandillo Zater dag was ee ncompliment aan diens rijder in den Cainsprijs op 25.Juli jl. De heer Ockhorst kocht destijds Scram bier voor eenige honderden guldens, fetartte vijfmaal met dit paard en won •telkens, betrekkelijk zeer gemakkelijk, !op afstanden, van 1000 tot 1800 meter. 'De eerste maal dat Scrambler startte was Broom op hem in den zadel en de laatste vier malen bezorgde "3. Dal- 'ston hem de overwinning. De heer Dckhorst schijnt nu meerdere ren paarden te zullen gaan aanschaffen. Wij willen deze korte beschouwing eindigen met te zeggen, dat wij en inet ons het groote gedeelte van liet publiek veel liever zien een strijd, als bijvoorbeeld Zaterdag Goudstee te zien gaf, dan dien wij dienzelfden dag !ia aanschouwen kregen in den Was- 'eeuaarprijs, toen een ren van 2900 M. terug gebracht werd tot een van om streeks 1200 Meter. Zeker behoudt een eigenaar of trainer de bevoegdheid zijn orders te geven hoe de course, z. i. het voordeeligst voor zijn paard geloo- pen kan worden, doch dergelijke cour- ses als dezen zijn en blijven het aan zien niet waard. ZATERDAG. De gedetailleerde uitslag midy ais ■volgt: Wassenaarprijs: Ren op de vlakke jbaan voor Inlandsche paarden van 3 'jaar oh ouder. Afstand 2900 Meter. 1. Admiraal Togo (60J KG.), Killick, in 4.08 4/5. 2. Neger (601 KG.), "Dalton, halve lengte. 3. Simona (44£ plus 4 KG.), Tate, 'drie lengten. Limburgprijs: Prijzendravorij voor Nederlandsche paarden van 3 jaar. 'Afstand 1600 Meter. 1. Clerimond B (1640 M.), Commijs, ln 3.01 1/5. 2. Rapide Boy (1680 M.), Schippers Sr., in 3.02. 3. Gaesarewitch (1650 M.), Mol, in 3.05 1/5. Gedisqualificeerd Lancier (1730 M.) Schönrock, in 3.03 1/5. Rogge woningprijs. Vorkoopsren op 'de vlakke baan voor paarden van/ 2 jaar en oud/er, te koop gesteld voor 1000. Afstand 1200 Meter. 1. Scrambler (60 KG.), Dalton, in 1.18. 2. Sybarite (68$ KG.). Killick, zes lengten. De winner werd voor 1225 door diens eigenaar, de heer Ockhorst, te ruggekocht. Cupidprijs. Ren op de vlakke baara voor paarden van 3 jaar en ouder, ge reden door Nederlandsche Heerrij ders. Afstand 1600 Meter. 1. Vandilo (70J KG.), Lt. W. L. v. 'Weideren Baron Rengers, in 1.51 4/5. 2. Lucky Bag (78 KG.), Jhr. Boreel, halve lengte. Brabant-prijs. Recorddiraverij. Mi nimum afstand 3200 meter. 1. Goudster (3375 M.), Doeleman, in 5.17 4/5. 2. Artillerist (3225 M.), Theo Monsi eur, in 5.18. 3. Brummbar (3350 M.), Schippers Sr., in 5.19 2/5. Roseburnprijs. Hordennen voor paar den van 4 jaar en ouder. Afstand 2800 Meter 1. Crainquêbille (61 KG.), Sherlock, in 3.29 4/5. 2. Dear Devil (57 KG.), LIlywhite, halslengte. Mew op Loudidiana in den zadel kwam ten val, doch man en paard kwamen er goed af. Le Centau.ro echter met diens eige naar, den heer C. Koster in den zadel, ging een paar maal over den kop de sloot in, de viervoeter was'er spoedig uit, doch ware er niet spoedig hulp op komen dagen, dan was het met den heer Koster minder goed afgeloopen. Z.Ed. zat bewusteloos in de modder, werd spoedig door hulpvaardige han den naar de kleedkamer gebracht, waar bleek dat een sleutelbeen gebro ken was. ZONDAG. Do gedetailleerde uitslag luidt als VOlgt: Fokkersprijs: Prijzendraverij voor Nederlandsche paarden van 3 jaar. Minimum afstand 3000 M. 1. Vrouwtje G. )3125), Doeleman, in 5.50. 2. Letta (3025), Snoeck, in 5.5,1. 3. Rapide Boy (3225), Schippers Sr., in 5.54 2/5. Gedisqualifioeerd wegens onregel matig draven Evelin Nesbitt (3150), eerstaankomende in 5.48 4/5. Zip-prijs. Ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder, die nog geen 700 of meer wonnen. Af stand 1200 Meter. I 1. Emlagh (60J KG.), Lilywhité, ha 1.19 3/5. 2. Tonic (54J KG.), Killick, een lengte. ZomerprijS. Handlcapdfaverij yóior Nederlandsche paarden. Mlnimuth-af- stand. 3000 Meter. 1. Evelin Nebitt (3000 M.), Mol, ln 5.23 2/5. 2. Heliograaf (3350), Schönrock'^ ltt 5.26 1/5. 3. Sierra Fils (3125), J. G. de Boer, in 5.32 4/5. Clingendaal-ren X. Ren op de vlak- lcobaan. Sweepstakes voor inlandsche 2-jarige hengsten en merriën. Afstand 1000 Meter. 1. Kabouter (55 KG.), 'Allen, ln 1,06 1/5. 2. Kaffer (55 KG.), Sherlock-, een lengte. 8. Buffalo Bill (55 KG.), Thnelfell, een hoofd. Roomhuisprijs. Recorddraverij voor hengsten en merri&n. Minimum-af stand 2500 Meter. 1. Vim (2500), J. Bakker, ln 4.01 3/5. 2. Merry Simmons, (2620), G. Era sing in 4.02 1/5. 8. Baron Wallace (2560) Schönrock, in 4.02 4/5. Groertendaalprijs. Verkoopsren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder. Afstand 1800 Meter. 1. Scrambler 500, 52 KG.), Dalton •in 2.01 3/5. 2. Duke Royal 1300, 58£ KG.), Per- ny, een lengte. De winner werd voor 1350 door diens eigenaar teruggekocht. GOUDSTER NAAR DUITSCHL'AND. Goudster, het beste Nederlandsche paard, zal deze week naar Berlijn ver trekken, orb daar uit te komen. BURGERS-RIJWIELEN. Naar wij vernemen Is aan de Bur gers E. N. R. Rijwielfabriek te Deven ter de eer te beurt gevallen een bestel ling op een opvouwbaar rijwiel, be stemd voor het privé gebruik van Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden te mogen ontvangen. Het moet een groote voldoening zijn voor de oudste en eerste onzer rijwiel- fabrieken, te weten, dat ook van zoo Hooge zijde de verdiensten van haar fabrikaat worden erkend. SOCIALISTEN IN JAPAN. Op 22 Juni, zoo wordt uit Jokohama bericht, bereidden de socialisten, daar ter stede slechts een hoop lui gespuis, een uit de gevangenis ontslagen par tijgenoot een ontvangst, die tegen 6 uur was afgeloopen. Er waren onge veer 60 personen bijeen geweest, on der welke ook vrouwen en meisjes. De bijeenkomst had een kalm verloop ge had, op straat echter sloten de bezoe kers zich aaneen tot een stoet, waar bij vaandels werden ontplooid met de opschriften „anarchie, revolutie, ge meenschappelijk bezit" enz. De politie verzocht den socialisten beleefd de vaandels op te bergen, toen plotseling een Jong meisje, gekleed als een schoolmeisje, een vaandel met bet opschrift „anarchie" greep era een re devoering ging houden. Er ontstond een gevecht, waarin nog 20 politie agenten aan de drie, die reeds aan wezig waren, te hulp moesten komen. Drie jonge meisjes maakten zich zóó boos, dat zij allen die haar naderden sloegen en betera, zoodat zij slechte met groote moeite naar het politiebu reau konden worden gebracht. Het oproer duurde bijna een uur en er moesten nog negen persoenen in hech tenis worden genomen. „Dit is voor het eerst," zegt een berichtgever, „dat hier de revolutie op straat wordt ge predikt. De regeerirag schijnt alle macht over de massa's, vooral over de koelies, te hebben verlorera. Ik vrees, dat ik nog zal moeten berich ten over een revolutie in Japan, wan neer het gevaar daarvoor niet door ondernemingen naar buiten wordt af gewend." HARRY THAW heeft zich failliet laten verklaren. Hij zegt, het slachtoffer te zijn geworden van de overdreven vorderingen van krankzlnraigendokters, advokaten enz. Thaw beweert, dat er voor 300.000 dol lars van die soort van vorderingera op hem zijn. EEN GROOT GEBOUW. Wij hebben onlangs gemeld, dat een levensverzekeringsmaatschappij v ara plan was te Nevv-York eera torerahuis van 62 verdiepingen te bouwen, dat 25 millioen gulden zal kosten. De New Yorksche politie heeft de plannen nu goedgekeurd, onder voor waarde, dat het gebouw beter ver sterkt zou worden tegen de kracht van den wind, en dat de trappen door brandmuren omgeven zouden worden. EEN BADONGELUK OP SYLT. Op hel eiland Sylt, prov. Sleeswijk Holstein, heerschto eene geweldige opwinding onder de badgasten. De procuratiehouder van de bank Hardy en Co., te Berlijn, de heer Daniël, was aan het baden, toen hij eensklaps wegzonk en niet weer hoven kwam. Het badpersoneel deed geen enkele poging om den*badgast te heipon. Een 'student uit Praag zwom naar de plaats waar de drenkeling was ge zonken, dook hem op en bracht hem aan land. Maar het was te Iaat. De dood was reeds ingetreden. De student zakte van inspanning in elkaar en Is thans niet buiten gevaar. De menigte was woedend over de houding van het badper?'- d, dat neen hand uitstak en volstrekt niet geschoold was op event, ongelukken. Er waren geen reddingsmiddelen hij de hand. De had-inspecteur moest de vlucht nemen. Daarop trokken de badgasten naar het huls van den bur gemeester, die hen beloofde proces- verbaal te zullen opmaken. De badgasten eischten een telegra fische mededeeling van hei ministerie en de sluiting van het bad tot dat er reddingsmiddelen aanwezig waren. Zij belegden daarna een protest-ver gadering. De opwinding is er niet beter op ge worden, nu de student, die zoo moe dig gekleed te water sprong, zwaar ziek is geworden van de geweldige krachtsinspanning. EEN HONGERIGE BEER. Op het goedererastation te Eger Is mera er op pijnlijke wijze achtergeko men wat een hongerige beer al zoo aan kan. Li een gesloten goederen wagen was o. a. ook eera beer in een kooi geplaatst. Verder bestond de la ding uit kersen, drie kisten eieren, eeraige vaten boter en een mama pluimgedierte. Het lokkend schouw spel werd bruintje te machtig. Hij verboog oen staaf van zijn kooi, wrong zich vrij en hield inspectie. Hij begon met het indrukken van een kist eieren en slurpte er 111. leeg. Toen verorberde hij twee vette gan zen era een aantal kippen. Vervolgens werden 4 botervaten onderzocht. Eera groot deel vara hun inhoud verdween weer in bruintje's maag era met de rest smeerde h[j de wanden van den wagen vol. Tot deesert era verlichting vara de maag moesten de kersen die nen. Wat niet meer daarin kón, werd vertrapt en vernield. 't Kostte heel wat moeite eer de veelvraat weer veilig in zijn kooi zat. ELECTRICITEIT IN DEN LANDBOUW. Van tijd tot tijd verneemt men lets omtrent proeven, waarbij wordt nage gaan, weiken invloed electriciteit heeft op den groei van planten. Thans wordt weder melding ge maakt van zeer goed geslaagde proe ven in Engeland, alwaar men op een geëlectriceerd tarweveld in de laatste jaren 20 A 40 hoogere opbrengsten verkreeg, dan op gewoon behandel den grond. Daarbij werd op. de volgende wijze te werk gegaan Over het veld zijn vrij dunne dra den g9spararaen op lage telegraafpalen op 10 meter afstand van elkander, echter hoog genoeg om beladen oogst wagens te laten passeeren. De span ning ln het net wordt op 100,000 volte gebracht. Het afstroomera van de electriciteit is somtijds hoorbaar, era bij naoht zichtbaar, terwijl men, on der heft net wandelend, den stroom op liet gelaat kan voelen, alsof mera te gen een spinneweb loopt. De stroom wordt slechts onderhouden geduren- de 3enige uren in den morgen. Ofschoon de spanning zeer hoogte, te de hoeveelheid electriciteit die ver- eischt wordt gering. Men kon daar om volstaan met een krachtbron van geringe capaciteit. Bij de hier be doelde experimenten werd slechts een tweepaardekrachts petroleum-motor gebruikt, welke een kleine dynamo dreef. EEN OUDE ZAAK BERECHT. De Parijsche rechtbank heeft uit spraak gedaan in een heel oude zaak, mevrouw Syveton contra de Gaulois. Mevrouw de weduwe Syveton eischte 100,000 frank schadevergoeding van de Gaulois wegens een artikel in het blad van 5 Februari 1905, in welk ar tikel werd beweerd, dat Syveton op zettelijk vergiftigd was. Gedaagden waren de hoofdredacteur van de Gau lois, de schrijver van het artikel en mevrouw Lebaudy, die zich in een in terview over de zaak had uitgelaten. De rechtbank heeft de drie gedaagden veroordeeld niet tot 100,000, maar tot 10,000 frank schadevergoeding. Ze zijn elk voor het geheel aansprakelijk voor de uitbetaling der som. De ge daagden zijn ook veroordeeld tot het dragen van. de proceskosten. Mevrouw Syveton had bovendien geëischt, dat de Gaulois was veroor deeld tot publicatie van het vonnis, maar dat vond de rechtbank niet noo- dig. GEHEIMZINNIGE DIEFSTAL. De Daily Telegraph verneemt uit PetersburgPrins Obolenski, het hoofd van het militaire kabinet van den Tsaar, is op geheimzinnige wij ze beroofd van zijn brieventasch met belangrijke stukken, dia deels aan de keizerlijke familie, deels aan den staat toebehoorden. EEN TERECHTZITTING OP HET DAK. De vacantiekamer van het gerechts hof van Altona heeft een origineele plaats gehad. Zij heeft namelijk eene zitting gehouden op een dak. Een koopman werd in Maart van dit jaar te Altona bij een diefstal met braak verrast. Do dief vluchtte op het dak van een huis in de Rosenstrasse. Hij werd door politieagenten vervolgd, hij wie zich uit vrijen wil een slagers gezel aansloot. Deze stortte echter door zijn ijver om den dief te pakken van het dak op do straat, en verloor bij den val een van zijn oogen. Nadat de koopman reeds eenigen tijd gele den voor de inbraak was veroordeeld, stond hij nu terecht wegens mishan deling. Hij werd beschuldigd den sla ger van het dak geworpen te hebben. De beklaagde bestreed dat, beweer de dat hij feeds op het dak van het naastgelegen huis was, toen de^ val plaats had, terwijl de slager volhield, dat de dief hem er had afgegooid. Daar er uit liunno beweringen en uit eenzetting van de toedracht geen juist beeld van het voorgevallene was te maken, besloten de rechters de plaats in oogenschouw te nemen. De rechters, de officier van justitie, de getuigen en do beklaagde begaven zich daaiop naar de Rosenstrasse, om de plaats op te nemen. Het openbaar ministerie eischte een gevangenisstraf van twee jaren. De rechtbank sprak echter den beklaag de vrij, daar zij na het onderzoek in loco tot de conclusie was gekomen, dat de slagersgezel op het toen gladde dak uitgegleden en naar beneden ge vallen moest zijn. ÖïrvON LUCANUS, Wé maakten reeds melding Van tiet overlijden van den chef van Keizer Wflhelm's civiele kabinet. De heer Von Luoanuè, die van bur gerlijke afkoms| iè, bereikte dén leef tijd van 77 Jaar. Hij doorliep ver- föhillende ambtenaarsrangen eh werd n 1881 benoemd tot onderstaatssecre taris. Keizer Friedrlch verhief hem in den adelstand en Keizer Wilhelm II benoemde hem al spoedig na zijne troonsbestijging tot chef van het ci viele kabinet, dat bemiddeling ver leent tusschen den Keizer en dê civie le autoriteiten. Het groote publiek bemerkt van den reuzenarbeid, aan dit departement verbonden, weinig en dit kende dan ook eigenlijk den heer Von Lucanus alleen als de booze man, die den mi nisters en hoogwaardigheidsbeklee- ders de mededeeling van de keizer- Hike ongenade deed geworden, In tijden van crisis was dan ook het op schrift in de Dultsche bladen „Luca nus komt", de vaste uitdrukking ge worden, waarmee een of anderé wis seling in d/e ministoriën werd aange kondigd en in zulke tijden was Von Lucanus, als de zwarte man. ook een vast type in de Duitsche spotbladen. HOTELDIEFSTAL. Den 7n Juli jl. is aan den heer rk. Peyrusse, uit Marseille, reiziger voor het handelshuis Herman H. Uhmara, to Parijs, in een hotel te Genua, ont vreemd een verzameling briljanten, paarlen, smaragden en saffieren, tot een waarde van 580.000 francs. Bovengenoemd handelshuis heeft een belooraing uitgeloofd van 25.000 francs aan dengerae, die het gestolen bedrag zal terugbezorgen of een even redig bedrag, wanneer een gedeelte wordt terug bezorgd. Van den diefstal worden drie per sonen verdacht: eera zekere Pold, Ver moedelijk Franschman, ongeveer 50 Jaar, van fleteche kleur, geschoren baard era dunnen knevel, met weinig blond haar en groot van gestalte; hij was gekleed in donkergroen, geruit costuum en droeg een bruinen wan delstok met gebogen greep; de tweede verdachte, van donzelfdera leeftijd, was lang era mager, met dunnen, gr ij zen knevel, hij droeg een grijs cos tuum de derde was ongeveer 25 jaar oud, was klein en nietig van gestalte en was gekleed ln een zwart costuum, dat hem te groot was. Daar 't mogelijk te, dat het drietal zich met den huit naar ons land heeft begeven, wordt hier hunne opsporing verzocht en bij ontdekking onmiddel lijk bericht aan het departement van justitie, alwaar eene omschrijving van het gestolen# aanwezig is* GEBREK AAN WATER, De droogte is in het Zuidera van Ita lië zoo hevig, dat versoheidene don- pen in Apulië letterlijk van alle water verstoken zijn. In een dorp bij Bari te een vrouw door hare buurvrouw met hamer doodgeslagen, omdat zij haar weigerde water te geven. De re geering heeft onderhandelingera ge opend met een scheepvaartmaatschap pij, om drinkwater te doen komen vara elders, maar de bevolking in het bin nenland zou bij dezen maatregel niet gebaat zijn. DE LAATSTE NIEUWIGHEID te, dat te Londen een paar onbevoeg de dentisten, die huls aan huis rond gaan met de vraag, of er kiezen en tanden te trekken zijn en het op staan- den voet willen doen, ook het inzet ten van valsche tanden! De brutalera hebben de halve wereld! INTERNATIONALE MARITIEME CONFERENTIE. De internationale maritieme confe rentie, waarop waren vertegenwoor digd de Duitsche, Fransche, Eragel- sche, Spaansche, Nederlandsche, Bel gische, Oostenrijksche en Italiaan- sche lijnen, heeft niet geleld tot defi nitieve resultaten ten opzichte van eera overeenkomst mot de Itallaansche maatschappijen, betrokken bij het ver keer tusschen de Italiaansche havens en die van Noord-AmeNka. De onder handelingen werden geschorst tot het einde van Augustus. Intermezzo. In de bont-opgesmukte omgeving voor het Palace-Théatro op de Boter markt stonden vanmiddag de artis- ten: Negers, Negerinnen, danseressen, worstelaars... en in de warmte ston den ze druk te bewegen, te armzwaai en, te oreeirera... Of te oreeren stond er maar een, een jonge kerel, die geen zoon der lauwe Wester-stranden bleek, in 't kostuum van worstelaar en bokser... Meneer, en het geachte pu bliek van Haarlem kent onzen Direc teur veel te göeïT, als dat hij niet zou willen laten worstelen, maar ik ben er zeker Yan meneer, dat onzen Direc teur, als hij laat worstelen, volgend jaar geen standplaats meer krijgt, want 't worstelen is op de kermis ver boden door de politie... t Verweer ging tegen een baas uit 't publiek, blijkelijk een zeebonk, 'n stevige vierkante haas met platte pet op het zon-gebrand hoofd. Och jullie durve niet! tartte hij. Begon weer de stem van liet Joodje: Meneer, we benne geen kinderen, as 'k u zeg dat we niet magge maar as u met me worstelen wil, dan vanavond in 't café hier achter... Ja, onder taffell grapte een clown. Ik wil met Je boksen ook, hernam de zeeman weer, maar eerst worste len. Wee* kwebb^e. met cjrukke gestes de Jood terug, dat 't niet mocht, maar alq-ie boksen wou, bóm ook goed. Era meteen had hij de bokshand- schoenera te pakken, die de rood-ge- yeste Directeur hem aanreikte, en met óen sterlijken zwaai wierp hij ze den opposant lees publiek applaudisseerde, maar stoof meteen uit elkaar toon de groote wa gen van Miss Amelia's al afgebroken tent kwam aanrijden... Dan trok de zeeman naar Yoren, drong tusschen publiek door en presenteerde zich. De muzikanten begonnen hun koper te beblozen, de danseressen in hun goudbestikte rokjes volgden de Negers de worstelaars „ter opluistering" arm- zwaaidera met langgerekte „Hé's" era Ho'el 't publiek naar binnen! 't Koper schetterde, de artlsteff la waaiden, de honden blaften, de voor stelling begonl DICK. BRAND. Zaterdagavond is ih 'den Boomhoek te Nteuw-Loosdrecht geheel afgebrand de boerderij van G, van Ekeren. Het vee werd gered. Een groote hoeveel heid koren ging verloren. BOMONTPLOFFING. BARCELONA, 8 Aug. Aan boord von do havenstoomboot „Golondrlna" ont plofte een bom, waardoor drie perso nen werden gewond. Daar Juist op dit oogerabllk alle passagiers aan wal gin gen, vallen er geen andere ongevallen te betreuren. DE NIEUWE KOERa IN TURKIJE. KONSTANTINOPEL, 8 Aug. Er is een keizerlijk iradé verschenen, waar bij de ambassadeurs te Parijs en te Petersburg en de gezant te Was hington worden ontslagen. In regeringskringen loopt het ge rucht, dat mera het ontslag verwacht van aea ambassadeur te Berlijn, van de gezanten te Madrid en Belgrado en van den keizerlijkera Ottomaanschen commissaris te Sophia". Het geheele aantal der slachtoffers van de Jong-Turksche revolutie be draagt op het oogenhlik 13 dooden en 6 gewonden, allen Muzelmannen. LOTERIJEN, PARIJS, 8 Aug. De begrootingscom- rals&ie heeft een artikel aangenomen, bepalende, dat tot loterijen boven 500.000 fres. niet anders dan bij eera wet machtiging kan worden gegeven. SPOORWEGONGELUK. ECKERNFöRDE, 10 Aug. Gister- avond te half elf kwamen op den lo- coalspoorweg Flensburg—Ruradhof 2 treinen met elkaar ln botsing. Negen personen werden bij dit ongeluk ge dood, velen werden gewond, onder wie negen zwaar. STAATSLOTERIJ. TREKKING VAN MAANDAG 10 AUGUSTUS. No- 0932 5000. V-a No. 8116 2000. No. 16099/1500, No. 20978 f 1000. No. 5916 /100 - Nos. 7173, 9872 led» f 100. - Noa. 8032, 11076, 10846, 17503 Ieder MOO. Prijzen van f 80.—w 149 8169 5912 8349 11748 14616 17468 158 8947 5946 8876 11849 14668 17509 194 8274 6951 8899 11868 14T18 17646 925 3981 6007 8958 11879 14748 17661 929 3324 6029 9009 11981 14841 17596 258 8889 6064 9028 12017 14917 17627 848 8848 6211 9080 19036 14924 17814 629 3407 6216 9110 12064 14934 17834 669 3515 6291 9181 12150 14939 17916 681 85B6 6230 9944 12152 14948 17928 709 3579 6243 9288 12166 14979 17954 767 8593 6363 9292 19176 15061 18030 914 8616 6896 9388 12191 15065 18060 938 8665 6405 9391 12206 15102 18132 998 8692 6449 9400 12264 15115 18234 1030 8766 §456 9428 12270 15149 18278 1049 3702 6571 0482 12296 15180 18840 1063 3881 6574 0481 12381 15199 18356 1070 3909 6687 9506 12875 15210 18372 1079 8924 6672 0620 12377 16217 18879 1147 8942 6712 9534 12893 16231 18406 1222 3948 6786 9558 12498 16248 18452 1284 4043 6794 9659 12511 15277 18606 1295 4001 6797 9674 12660 16295 18521 1928 4127 6848 0686 12561 16411 18570 1334 4181 6856 0716 12667 16438 18655 1886 4193 6940 0838 12689 16453 18660 1872 4197 694B 9902 12698 15481 18749 1494 4207 6987 9986 12806 16536 18760 1482 4818 7027 19917 15544 18762 1438 4826 7044 10032 19928 15644 18758 1445 4870 7091 10095 19935 156S0 18775 1464 4877 7096 101T7 12988 15725 18788 1602 4440 7114 10193 13003 16821 188S0 1608 4469 7145 10204 18076 16841 18832 17B9 4470 7223 10244 18126 15842 18978 1783 4498 7265 10264 18153 15855 19034 1808 4588 7291 10803 18209 16985 19118 1810 4612 7296 10811 13305 16061 19187 1841 4620 7802 10346 18807 16208 19200 1868 4728 7492 10877 18418 16279 19267 1905 4753 7521 10405 13493 16810 19316 1981 4931 7526 10482 13498 16372 19387 1938 4860 7579 10473 18611 16373 19468 1956 4928 7766 10581 18533 16426 19469 2010 4958 7766 10585 13553 16511 19490 2032 4959 7663 10616 18566 16518 19580 2042 4960 7916 10620 18684 16633 19559 2209 6036 7955 10823 13701 16674 19577 2211 5042 7987 10637 18749 16708 19605 2282 5112 7979 10684 18785 1Ö712 19683 2325 6168 7988 10734 18616 16732 19700 2342 6285 8057 10774 13842 16764 19885 2892 5287 8065 10777 13886 16769 19905 2393 6328 8135 10780 18988 16777 19914 2424 6329 8196 10786 18948 16788 20125 2485 5869 8301 10798 18958 16790 20209 2478 6484 8373 10987 14124 16806 20239 2683 5442 8454 U004 14159 16813 20302 2682 6457 8481 11141 14808 10814 20319 2649 6470 8619 11144 14812 16871 20322 2644 6484 8679 11266 14815 16941 90414 2079 6684 8579 11288 14817 17054 20648 8880 5610 8602 11384 14826 17078 80780 2988 5781 8649 11349 14830 17110 80700 2929 5797 8663 11867 14854 17182 90814 2076 5805 8674 11435 14376 17188 20824 8000 5826 8679 11460 14898 17946 20886 8057 5868 8768 11467 14491 17321 20907 8189 6869 8809 11626 14548 173S5 20939 EXAMENS N. T. V. 's-Graverahage, 8 Aug. Vara de 4 calm dldaten zijn geslaagd voor plano (la ger onderwijs) de dames A. Vos, uit Den Holder, M. Egmond, uit Winkel (N.-H.), en de heer II. van dar Bilt, uit Amsterdam. Haarlem, 10 Aug. 1908. Graan- on Zaadmarkt. Roode tarwe. 60 H.L., 8.25. Witte tarwe. 140 H.L., 8.25-/7.50. Rogge. 260 H.L., 0.50—A 6.25. Groene erwten. 20 H.L., /9. Karwljzaad. 4000 K.G., por 50 K.G. f 18.50. BLOEMENDAAL. Ondertrouwd: M. Otte era J. M. Jansen. Bevallen E. RoozenDe Graaff, dochter. Overleden C. E. Wins, 51 j., A. Rij- ke, 48 J.J. v. d. Meulen, 67 j.M. W* P. Schnaar, 61 j. Heden overleed, zacht en kalm, na eene korte, doch hevi ge ongesteldheid, in den ouder dom van 32 jaar, onze geliefde Zoon, Broer en Neef THOMAS KLINKSPOOR Jp, Uit aller naam, Th. KLINKSPOOR Sr. Verzoeke van rouwbeklag ver schoond te blijven. Haarlem, 7 Aug. 1908. De teraardebestelling zal plaats hebbera Dinsdag a.s., des voor middags 12 uur op de Alge meens Begraafplaats te Scho ten. eene Meid-Huishoudster, liefst uit den boeren- of burgerstand, geeu da-/ me, die goed huiswerk kan verrichten en goed kan koken. Salaris bij over»' eenkomst te bepalen. Franco brievon orader No. 14592 Bur. Haarl. Dagbl. Terstond gevraagd een net R, K. 16—19 jaar. Paul Krugerstr. 53. Bevraagd nette Wed. z. kindoren, of Juffrouw van middelbaren leeftijd, voor huis houdster. Aanbieding met verlangd salaris per brief onder No. 14587 Bur. Haarl. Dagblad. Mevrouw DE BOER, Westerhout- straat 3, vraagt half September, een net, bekwaam vara go-ede getuigen voorzien. met half Augustus een net tweede meisje, netjes kunnende naaien, ma zen, strijken, enz., v. g. g. voorzien. Brieven onder No. 14599 Bureau Ilaarl. Dagblad. Gevraagd een R. K. die goed kan werken en een burger pot koken, tegen flink loon. Z. B. Spaarne 18. een net R. K. Meisje, tegen '15 Augus tus, in een kl, gezin of als noodhulp iu de huishouding. Brieven onder No. 14597 Bur. Haarl. Dagblad. Gevraagd een net leeftijd 15 16 jaar. Brieven onder No. 14600 Bur. Haarl. Dagblad. Gevraagd van 94 uur. Verwulft 9. Gevraagd P. G., niet benedera de 16 jaar, van 's morgens 7 tot 's midd. 4 uur. Vrij dag en Zaterdag den geheelon dag. Groote Houtstraat 170. In oen net, stil gezin tijdelijk te ZandYOort, wordt terstond gevraagd oen flinke DIENsTHOüE als Meid-alleen, P. G., van mondelin ge getuigen voorzien, Haarlemmer, straat 68 bij de ToL Spreekuur dea avonds na 7 uur. Gevraagd begin Sept. een nette voor dag on nacht of voor don dag, yJ V g. v. Loon naar bekwaamheid, f' Adres Kleverlaan A 827. D&6DISKSÏBOM Gewaagd in kl. gezin, waar juf-) frouw is, tot hulp in de huishouding, een NET MEISJE, P. G., hoven 16 j.. van 's morgens halfacht tot 's avonds 8 uur. Adres Mij. v/h. Gebr. NOBELS Spaarnwouderstraat 86—40. D. W. ROOKMAAKER Zn., Fr An- kestraat 27, vragen een - bekwaam voor haar vak.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 3