iieüe Viuneii Et li iiapkjs Laatste Berichten Burgerlijke Stand Uitdeelingslijst. Marktnieuws Stooïmaartöenditea Advertentiën Men w! Mieuw! fiieiwtboile Wmke juffrouw JL>,tgdien.-lbode Met 1 iwüieisje i!i«n*«b@de flink Meisje Etn Huisnaaister ïrikwuma CoHtuumnaaister Leerling-Kellner. TE KOOP der Hoogere Burgerscholen ii866 1987). Dit deel bevat Werktuigkunde, door J. H. do Heer en A. J. Dijker. Kerk en Schooi NED. HERVORMDE KERK. Beroepen te Blankenham ds. E. van den Berg te Tricht. EVANG. LUTHERSCHE KERK. Beroepen te Woerden de heer G. Munter, prop. te Deventer. GEREFORMEERDE KERKEN. Beroepen te Kielvvindeweer ds. H. MeulLnk te Meliskerke. Gemengd Nieuws ARME BOERENl Maandag is een menigte arme Boe yen met vrouwen en kinderen tot het Vrijstaatsche Volksraadgebouw door gedrongen. Vergeefs trachtten de be ambten hen buiten te houden. Tot in de zaal der Wetgevende Vergadering waren zij gekomen en het voorzitters gestoelte waren zij genaderd vóór de versterkte politie in staat was hen te verwijderen. EEN SPOOR GEVONDEN Te Liverpool is men met een bloed hond aan het zoeken naar den moor denaar van het meisje, dat eenige maanden geleden daar verdween en welks lijk onlangs is ontdekt. De po litie vermoedde namelijk, dat de moordenaar laatstelijk in de buurt, waar de moord is geschied, is ge weest. De hond leek het spoor te ont dekken, en dat eindigde op een per ron, waar de treinen naar Birming ham afrijden. EEN BELANGRIJKE ONTDEKKING. Op het congres van oogartsen te Heidelberg hield professor Roemer van Greifswald een voordracht over' een door hem ontdekt middel tegen den grauwen staar waarmede hij bij meer dan 100 zieken een verbazende verbetering van het gezichtvermogen verkreeg ;het middel ls samengesteld uit de lenzen van zoogdieroogen en men behoeft met de toepassing niet te wachten, tot de staarlij der blind is, heet het verder. Wij geven dit be richt, evenals het ,,Berl. Tageblatt", waaraan we het ontleanen, slechts met het uiterste voorbehoud. DE LYNCHWET. In Huntington, een stadje op Long- Island, in den staat New-York, zou het eergisteren, wanneer de politie niét zeer krachtig was opgetreden, mogelijk tot het 1 lynchen van een toeger zijn gekomen. Een honderd man sterke volkshoop trachtte met geweld de gevangenis binnen te dringen, om zich meester te maken van ëen neger, die een Itali- aansche dame had aangerand. Een groot aantal sheriffs, door de over heid ter hulp ontboden, plaatste zich met de revolver in de hand voor de woedende menigte, en bewoog deze slechts tot afdeinzen, door de bedrei ging, onmiddellijk te zuilen vuren; In Springfield (Illinois) duren de arrestaties nog steeds voort. Er zijn thans ongeveer 200 personen als rad draaiers achter slot en grendel gezet. Een bijzondere jury zal worden in gesteld, om alle feiten, welke aanlei ding gaven tot de jongste wettelooshe den, te onderzoeken, en de aanklacht tegen de schuldigen te formuleeren. Het is den neger George Richard son, beschuldigd van aanranding eener blanke vrouw, welk geval feite lijk den eersten stoot tot de onlusten heeft gegeven, intusschen gelukt zijn alibi te bewijzen. DE OPZIENBARENDE 'ARRESTA TIE TE BRUSSEL. Het „Handelsblad van Antwerpen" geeft eenige bijzonderheden omtrent de gevangenneming van een wethou der en eenige hoofdambtenaren in de Brusselsclie voorstad Schaerbeek. Het blad schrijft: Eenige raadsleden hadden in open bare zitting reeds op zekere onregel matigheden in aanbesteding van werken gewezen, en hierop was een bestuurlijk onderzoek vanwege de provinciale overheden gevolgd. De beroepsraadsheer Haoit de Ter-- 'micourt, die ook de onregelmatighe den in bestuurszaken te Antwerpen en te Brussel onderzoekt, houdt zich nu te Schaerbeek eveneens met het rechterlijk onderzoek bezig. En huiszoekingen werden gelijk-, tijdig gedaan in de woningen van den schepene van openbare werken, en twee gemeentebeambten. En over al hebben de magistraten boeken en papieren in beslag genomen. Reeds den dag te voren had in eene andere gemeente eene huiszoeking plaats gehad bij M. N., een vroege- ren schepene. De klacht zou uit-, gaan van eenen afgewezen aanne mer. Er zijn boeken in beslag genomen, "melding makende van sommen, toe gekend aan 7 personen, slechts met naamletters aangeduid, onder welke men noemt een schepene, een inge nieur, een beambte van het provin ciaal beheer. Onder deze zeven personen was eene overeenkomst gesloten, 55 ten honderd van de winsten op de aanne ming onder elkaar te verdeelen. Ie der deelgenoot had eene fotografie van deze geschreven overeenkomst, iloch het is den onderzoeksmagistraat niet mogelijk geweest, deze te ont- dekken. De aannemer, bij wien de boeken in beslag zijn genomen, werd dooi den magistraat met onmiddellijke aanhouding bedreigd, indien hij niet de beteekenis uitlegde van de naam letters, in hooger .bedoeld boek ge vonden. Na een. .droevig familietoo- neel besloot hij te bekennen. En. liet was hij, die het bestaan van photo graphies vermeldde. Toen de magistraat in het gemeen tehuis kwam, was de schepene daar niet. Hij werd per telefoon geroepen. Hier werden al de boeken en brie ven betrekkelijk aardewerken en kas seiing, in beslag genomen en in een rijtuig naar de griffie gevoerd. Volgens de „XXe Siècle" is het de gewezen schepene Van Jette, die een klacht naar het provinciaal bestuur zou hebben gezonden, omdat zijn deel, de 15 pet., die hem toekwam, en die eene som van 100.000 fr. uit maakten, niet werd uitbetaald. Hij had dengene, die hem de som moest uitbetalen, met een proces ge dreigd, indien hij niet zijne verplich tingen nakwam. WATERGEBREK IN ITALIë. De Italiaansche provincie Apulië, die dit jaar zooveel te lijden heeft gehad door de werkstakingen dei- landarbeiders, gaat thans gebukt, on der buitengewoon gebrek aan water. Onder gewone omstandigheden is deze streek reeds zeer arm aan wa ter, zoodat drinkwater per spoor uit Napels moet worden aangevoerd, maar dit, jaar is tengevolge van de buitengewone droogte de toestand nog veel erger dan in andere jaren. En zooals in het Zuiden gewoonte is, wordt de schuld daarvan op de «a-e- geering geschoven. Men maakt er zich zeer boos over, dat de groote aquaduct, die het water van de Seri- no-rivier bij Napels naar Apulië moet leiden nog niet gereed is, terwijl men er toch nog slechts twee jaren aan arbeidt en bij den aanvang reeds was uitgemaakt, dat het werk eerst in 10 jaren gereed kon komen. Uit ver schillende plaatsen worden aan de regeering verzoekschriften gericht om de arme bevolking te hulp te komen en er zijn dan ook reeds van regee- ringswege schepen met water naar de havens van Apulië gezonden. Maar vandaar kan het water bij gebrek aan middelen van vervoer niet naar het binnenland worden ver voerd en men dringt er dus thans we der bij de regeering op aan om pok karren en vaten te zenden. De bladen Van de oppositie maken natuurlijk van deze gelegenheid weer eens ge bruik pïk de regeering van laakbare zorgeloosheid te beschuldigen. HET GEWEIGERDE GELD. Do correspondent te Zurich der N. Rott. C\,., schrijft uitvoeriger overeen zaak, dié wij al. kort vermeld hebben De heelo wereld spreekt nog van Zep pelin en van zijri on gein k bij Eclifcer- dingen. In Zwitserland herinnerde raen zich zoo levendig den eersten welgeslaagden tocht over Zurich naar Luzern en terug. ,,Het blandesprook jesschip, dat door de blauwe luchtzee voer of het door de zonnestralen werd voortgestuwd." Het Zwi'tserschè volk ziet in deze verovering der lucht een stuk van zijn eigen werk. Het meer van Konslans, Zeppelins proefveld, is voor de helft Zwitserlands gebied. El- ka nieuwe tocht van den luchtbol ging cleels langs den Duitschen, deels langs den Zvvitserschen oever. En Zeppelin zelf, de oude graaf, hij woont immers sedert jaren en jaren in het vriendelijke landhuis onder de linden van Emmihofen in het kanton Thur- gau. Daar en in zijn werkplaats van Friédviclishafen vinden de Zwitser- sche journalisten immers altijd de deur open. Het ongeluk van Echterdingen viel als een donderslag in de hoog ge stemde geestdrift over de vernuftige vinding. En het Zwitsersche vólk al tijd meteen tot helpen bereid, tastte onmiddellijk in den buidel. Het blad Sport opende met frs. 1000 een in schrijving. Arme schoolkinderen, voor enkele dagen op het platteland in een vacantiekolonie, gaarden 7 francs en nog wat koperen centimes. Alles voor „het mooie blanke schip, dat als een sprookje dreef door de blauwe lucht". Maar daar komt nu de nuchtere werkelijkheid. Graaf Zeppelin stuurt het gold van Sport en van de arme kleine kinderen terug. Het doet hem leed. 'Maar hij kan -niet anders. „Wij hebben de Zeppelin gebouwd laat het mij openlijk zeggen niet met een zuiver wetenschappelijk doel maar veel meer om in tijd van oorlog het leger van. dienst te kunnen zijn. Op liet oogenblik is het ons nog niet mogelijk een vliegmachine te bou wen, dis zware kanonnen meevoeren kan. Maar wel kunnen wij in geval van oorlog bommen en andere der gelijke vernielingswerktuigen met ons medenemen, die den vijand ern stige nadeelen kunnen toebrengen. „Wij mogen dus geen fondseu aa: nemen van de ons omringende lan den, daar wij niet weten, welk. rol de nieuwe. Zeppelin in de politiek der toekomst zal te vervullen hebben." Zoo drijft dan de Zeppelin naar den verren horizont van een bloedroo- den avondhemel en in haar lijkwadè van vaal-grij8 slaat zij het armeqien- sckenhart met angst en ontzetting." Niemand zal ontkennen, dat deze woorden van angstwekkende juist heid zijn Kort Nieuws. President Fallières heeft opnieuw een ter dood veroordeelde gratie ver leend en het doodvonnis veranderd in levenslangen dwangarbeid. De be trokken veroordeelde is zekere Jules Cibois ,een karrevoerder uit Beau- landois, die een vrouw had omge bracht. Perzïë heeft een diplomatiek verte genwoordiger benoemd te Athene. Dit is wel een hoogst opmerkelijk feit. De diplomatieke betrekkingen tusschen beide landen zijn niet minder dan 2399 jaar verbroken geweest. In de zaak der stakingstroebelen te Villeueuve tullen ongeveer 150 getui gen worden gehoord het proce6 komt in November in behandeling. Te Brussel heeft een hevige brand gewoed in een winkel, waar hoofdza- kelijk voorwerpen van celluloid wer den gekochtde' vader van de winke lierster, een grijsaard van 71 jaar, die. door het rooken \*an een pijpje in deze gevaai-lijke omgeving, oorzaak was van den brand, is in de vlammen omgekomen en letterlijk verkoold. Koeropatkin, de bekende Russische generalissimus, is bezig aan een „ge heime" geschiedschrijving van den Russisch-Japanschen oorlog. De Ivöln. Ztg. weet- als nageuoeg ze ker. dat de oorzaak van het jongste brugongeluk te Keulen niet te zoeken is in boos opzet of onvoldoend mate riaal, doch alleen in onvoldoende fou tieve maatregelen bij den aanleg. De Duitsche keizer zal het slot Achillleion op Korfoe laten vergroo- ten. Hij heeft voor die uitbreiding een som uitgetrokken van 500.000 mark. Een correspondent te Lissabon van het Berl. Tageblatt stelt den toestand in Portugal als niet zeer rooskleurig voor. De regeering zou druk bezig zijn Koning Manuel de sympathie waar mede hij is begroet, te doen verliezen. Te Meissen zijn van een gezin van zes personen drie menschen, na het eten van vergiftige paddestoelen, be zweken. Drie verkeeren er nog in ster vensgevaar. Elzas-Lotharingen voelt zich toch nog niet stei-k Duitsch. De eerste en eenige gemeente van het rijkstand, die een bijdrage voor het fonds voor Zeppelin heeft geschonken, is Chateau Salins. De gemeenteraad daar heeft 100 mk. toegestaan. De man, die bij de ontploffing van Lovelace's luchtballon op de Fransch- Engelsche tentoonstelling te Londen, zich met zijn heldhaftige pogingen, om de levend verbrande Miss Hill uit de vlammen te redden,,7.00 deerlijk brandde, is bezweken. De nieuwe luchtbal naar het stelsel van Parseval is gisterenavond laat voor de vierde maai bij Berlijn opge stegen. Vanochtend om bij half vier is hij zonder ongelukken op het ter rein van het luchtschipnersbatalion geland. De regen heeft de bosohbranden in Britsch-Columbië gebluscht. In het geheel zijn 30 menschen omgekomen. De burgerij van Fernie is met fris- schen moed aan den wederopbouw van de stad, getogen. Te Lissabon wordt liet onderzoek naar den koningsmoord in den laat- sten tijd weer krachtiger aangepakt, nu men den man heeft opgespoord, die aan den sluipmoordenaar Buica zijn karabijn heeft geleverd. Gisteren ls Bernardano Machado, de republi- keinsche leider voor den rechter ge we est. De „Standard" verneemt q.it rion^ lcong, dat markies Ito op het punt staat, om naar China scheep te gaan, om een betere verstandhouding tus-, schen China en Japan voor te berei den. Kardinaal Lorenzelli ligt te Rome ernstig ziek tengevolge van dé beet van een schorpioen-vlieg. De doktoren verklaren, dat de beet eene bloedver giftiging heeft veroorzaakt, doch zij hopen den Kardinaal nog te redden. Friedrich Paulsen, zeer bekend hoogleeraar der wijsbegeerte in Bel gië, is in den ouderdom van 62 jaren overleden. Hij bewoosc zich veel in het openbare leven. De Amerlkaansche kruiser „Colora do is door mist bij het eiland Whid- bey (Z.-Australië) aan den grond ge raakt en zit gevaarlijk. Dit is voor 't- eerst, dat de Amerikaansche Armada een ernstig ongeluk overkomt. Zij komt nu in een gevaarllike ,rol blinda klippen. Te Dusseldorf is thans een congres ran Duitsche Katholieken bijeen. Het congres werd ingewijd door een nlechtigen stoet, welke door de straten trok en waaraan ongeveer 60.000 personen en wel 1500 verschil lende vereenigingen deelnamen. Er waren meer dan 1000 vaandel drager? in den stoet. Edison is voornemens zijn labora toria, waarin hij dag en nacht werk te, te verlaten en na een reis doe»- Europa zich aan chemische onderzoe kingen te gaan wijden. De ambtenaren en de onderwijzers te Berlijn wonen voor een vierde van bun getal buiten. Dit kan natuurlijk niet anders dan aan hun gezondheid, fiischheid, dus ook aan hun arbeids kracht, ten goede komen. Maar er zijn tegenstanders de huiseigenaren, en zij hebben gevraagd dat te verbie den. Dit domme verbod komt er natuur lij k niethet stadsbestuur is wijzer. G e v. V o 0 r w. Drie portret-afbeeldingen, een kin derzak waarin een spiegeltje, een be drag aan kwartjes en dubbeltjes, een marinemuts, een zilveren broche. Gouden hu w el ij k. Dinsdag 25 Augustus a s. hoopt bet echtpaar Hendrik Johannus van Nor den en Clara Brinkman, wonende Tulpenstraat No. 34, -len dag te her denken, waarop zij vóór 50 jaar in den echt werden verbonden. Het gouden bruidspaar is nog een kras stelletje l Teekenschool. Wij vestigen de aandacht op een in het nummer van gisteren voorkomen de advertentie, waarin de gelegen heid wordt aangekondigd tot het in schrijven van leerlingen voor da tee kenschool „St. Jozef" van den R.-K. Volksbond Wedvluchten. Zondag jl. hield de postduivenver eniging „de Snelvlieger" alhier een wedvlucht van Hasselt (België) af. Afstand 164 Kilometer. De duiven werden aldaarom 7.20 in vrijheid ge steld met Westenwind. De prijzen werden als volgt be haald: u. m. sec. Ie prijs: P. J. v. Daalen, 9—50—21 2e pi- C. Heijligers, 9—5249 3e pr.: idem, 9—54—03 4e pr.: P. J. v. Daalen, 9—55—06 5e pr.: Idem, 95543 6e pr.: G. Heerreliop, 9—57—07 7e pr.: C. Heyligers 9—58—35 Se pr.: idem, 9—59—59 9e pr.: idem, 100051 10e pr.: P. J. v. Daalen, 1001—56 lie pr.: W. Hölskcn, 100305 12e pr.: G. Stouten, 100626 13e pr.: P. J. v. Daalen, 1006—19 14e pr.: idem, 10—0640 15e pr.: J. J. Doeglas, 10—0823 Zilveren medaille uitgeloofd voor de le duif. bell. P. J. v. Daalen. Eerst aangewezen duif behaalde P. J. van Daalen. Poule II: ie prijs P. J. v. Daalen; 1 punt op Zilveren beker, idem. Uitslag wedvlucht Bordeaux. Af stand 915 kilometer. le A. C. W. v. Niel, 2e P. J. van Daalen, 3e G. H. Stouten, 4e A. C. W. van Niel, 5e J. v. Boozen, ieder een zilveren medaille. Dezelfde vereeniging -hield een wedvlucht van Rochefort (België). Afstand 249 Kilometer. De duiven werden aldaar om 8.30 in vrijheid gesteld met Noordenwind. De aankomst is als volgt: u. tn. sec. le prijs: P. J. v. Daalen, 2—07—55 2e pr.G.ITeerekop, 2—40—50 3e pr.: A. Groen, 2—5852 4e pr.: P. J. v,. Darden, 30245 5e pr.: C. Nielen, 3—0334 6e pr.: P. J. v. Daalen, 3—0527 7e pr.: idem, 30942 8e pr.: G. Heerekop 3—10—22 9e pr.: G. Stouten, 3—1609 10e pr.: P. J. v. Daalen, 3—15—52 He pr.: W. Hölskon, 3—17—10 12e pr.: P. J. v. Daalen, 3—1731 13e pr.: idem, 32440 14e pr.: J. J. Doeglas, 32612 15e pr.: C. Heijligers, 3—2635 Uitslag kas vlucht: le prijs: P. J. v. Daalen. 2e prijs; G. Heerrekop. 3e prijs: A. Groen.. 4e pr.: Chr. Nielen. 5e pr.: G. II. Stouten. Ce pr.: W. Hölsken. 7e pr.: J. J. Doeglas. Zilveren medaille, uitgeloofd voor de eerste duif, behaalde P. J. van Daalen. De Ooievaar. Zondag 16 Augustus hield do Post- duivenvereoniging de Ooievaar haai de kasconcours voor oude en jonge duiven van "VLissingen. De prijzen werden behaald als volgt: le prijs: J. V. Seggelen. 12—48—06 2e prijs: idem, 125437 3e prijs: Moerkerk, 1—03—16 4e prijs: J. de Korte, 14110 5e prijs: J. Vaas, 2-11-06 6e prijs: Moerkerk, 2—24—16 7e prijs: J. de Korte, 5711 V 0 rloren. Aangifte is gedaan van het verlie zen van eene enveloppe, waarin drie zakdoekje* en van het verliezen van een zilveren dames-remontoirhorloge. Diploma. Aan het Polylechnikuin te Zürich verwierf de heer G. Holst uit Haar lem hel diploma van „Fachlehrer in physikalisclier Richtung ELECTRI3CIIE SPOORWEG MAAT SCHAPPIJ. Gedurende de maand Juli 1908 be droeg het aantal vervoerde passa giers op de verschillende lijnen Amsterdam Haarlem—Zandvoort 271.158. Ceintuurbaan te Haarlem 127.364. HaarlemBloemendaal 52.270. Totaal 450.792. De ontvangsten per dagkilometer bedroegen Lijn AmsterdamHaarlemZand voort 72.81. Ceintuurbaan te Haarlem 33.08 1/2. Lijn HaarlemBlocmendaal f G0.Ö9. SLOTEN. Te ruim 10 uur hedenmorgen ls af gebrand het perceel van en bewoond door M. J. Rozenkranz, staande aan den Ringdijk van de Haarlemmer meer, bij deze gemeente. In het per ceel was tevens een café gevestigd. Toen het perceel reeds geheel was uitgebrand en alleen de muren nog stonden, verscheen de brandspuit. De inboedel is ook geheel verloren. Alles is verzekerd. BENNEBROEK. Woensdag werd in de R.-K. Kerk van den.H. St. Jozef alhier de eerste plechtige II. Mis opgedragen aan on zen dorpsgenoot den weleerw. heer W. P. J. Janus. rs Avonds bracht het fanfarekorps „Kunst na Arbeid" hem eone welgeslaagde serenade. Honder den waren bijeen om mede van hunne belangstelling te doen blijken. Door overplaatsing van de moeder overste van de stichting Het H. Hart alhier naar het Klooster te 's-Graven- hage, is in haar plaats aangesteld Mêre De Geloes. IJMUIDEN. Bij den heer J. Kunst le IJmuiden is komen aanvliegen en terug te be komen een blauwe postduif, gemerkt op zilveren ring aan den rechterpoot: A. D. F. 801713. ONDERTROUWD 20 Augustus. P. G. van Berge en A. A. Bruch. J. L. Engelenberg en RL Mennes. GETROUWD 20 Augustus. G. Alders en H. C. Damon. G. van Caspel en M. S. I-Iardesmeets. BEVALLEN 19 Augustus. A. Dortmundt, geb. De Mooij, d. M. A. Warmer, geb. v. d. Waals, d. BI. C. de Boer, geb. Janssen, z. C. Scherpenhuijzen, geb. Piers, 2 d. 20 Augustus. E. W. Huijbens, geb. Stevenhaagen, z. OVERLEDEN 19 Augustus. A. H. C. Ingenohl, 64 j., Nieuwe Gracht. J. B. van Gle- zen, 65 j., Bakcnessergracht. J. Of ficier, geb. Polak, 70 j., Jausweg. A nsterdamschBeurs Openingskoersen van 20 Aug. 1908. medegedeeld door LABOUCHERE OYENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem, Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. De STAATSFONDSENMARKT was lager. Nederl. Certificaten 89, 5/3, Rus sen 92, Consols 82, 3/8, Hope's 811/8. ZUID-AMEIUKAANSCHE STAATS FONDSEN onveranderd, Peruanen 9 3/8. TABAKSAANDEELEN aangeboden; weinig affaire, Bindjey 821/2, Deli 440, Medan 259, Nieuwe Asahan 1271/2, Rotterdam Deli 362, Seneinhah PETROLEUMAANDEELEN stiL Ko ninklijke 288, Moeara Enim 167, Su matra Palembang 107. MIJNAANDEELEN lager. Great Co- bar 1001/2. De AMERIKAANSCHE MARKT opende zeer flauw. Atchisoai 871/8, Denver 26 3/4, Erie 227/8, Kansas 241/2 en 57, Missouri 317/8, Rock Is land 17 3/16, Southern Railway 19 5/16, Southern Pacific 9515/16, Union Pacific 153 3/4, C. Wabash 127/16, Steels 4413/16, Camm 40 CULTUURWAARDEN verdeeld. Vor stenlanden 118 3/16,Rescontro Ned. Handels-Mjj, 168 7/8. Prolongatie 3 pCt. BEVERWIJK. Groentenmarkt. Aangevoerd en verkocht to Bever wijk op 19 Augustus 1908 Postelijn per Heet. 90 et. Andijvie, 100 str. ƒ.2. Wortelen, 100 bo's f 10. Komkommers, per '100 f 2. Augurken, per mandje 40 ct. Aardap. klei, p. Heet. f 3. Id. zand, f 3.2,5. Capucijners per kilo 20 ct. Raspers pet1 kilo 20 ct. Tuinboonen per 1000 f 1. Snijboonen,- per 1000 f 1,151 Heërénboonen, pér 1000 30 ct. Roodè kóól per 100 f 4. Bloemkool, 'pér 100 12—f 14. Uien, per Heet. 2.20. Sla, per 100 krop f 1. Rabarber, per 100 bos f 5. Pieterselie, per bos f 6. Selderie, per bos f 4. Appelen, per Ilect. 5. Peren, per Ilect. f 5.50. Pruimen, per 100 f 0.13. Aardbeien per mandje 20 ct. Frambozen per mandje 15 ct. Het st. Sindoro, van Rotterdam n. Java, vertrok 18 Aug. van Southamp ton. v Het st. Gedé, van Rotterdam naar Java, arriveerde 18 Aug. te Port- Said. Het st. Lutzow, van Rotterdam n. O.-Azië, vertrok 18 Aug. van Suez. Het st. Derffinger, van Rotterdam naar Oost-Afrika, vertrok 18 Aug. v. Shangliae naar Nagasaki. Het st. ICedirl, van Java naar Rot terdam, passeerde 19 Aug. Kaap Car- voeiro. Het st. Koning Willem II, van Ba tavia naar Amsterdam, vertrok 17 Aug. van Port-Said. Het st. Prins der Nederlanden arri veerde 19 Aug. van Paramaribo te Amsterdam. Het st Rotterdam, van New-York naar Rotterdam, passeerde 19 Aug., dos middags 12 uur, Prawlepolnt. Heden overleed onze lieve Moeder, RIejuffrouw E. VaM UMEN, geboren VERHAGEN, eerder Wed. van don Heer ANDRIES VAN EGMOND. Haar liefhebbende Kinderen, HENDRIK A v. EGMOND. JAN K. v. EGMOND. ELIZABETH S. v. EGMOND. Haarlem, 20 Aug. 1908. Dankbetuiging. Ondergeteekende betuigt haren hartelijken dank aan de Familie BEIJNES voor de vele bewijzen van toegenegenheid en deelneming tijdens de ziekte en het overlijden van haren Echtgenoot, en verder aan de Firma en het Personeel voor de betoonde belangstelling. Wed. J. HOGENBIJL— DALMAN. Roosveldstraat 35. Do Curator in het faillissement van GUSTAAF ADOLF WüSTROW, koop man in boter, wonende te Haarlem, bericht-, dat de door den Heer Rech- ter-Commissaris goedgekeurde Uit deelingslijst in genoemden boedel is nedergelegd ter griffie van de Arron- dissements-Rechtbank te Haarlem, ten einde aldaar gedurende tien da gen ter inzage te verblijven. De Curator, Mr. D. H. ANDREAE. Een burger meisje vraagt eenige Brieven onder No. 14673 Bureau Haarl. Dagblad. Gevraagd voor een dagelijks te ge bruiken artikel nette DAMES, om als reizigster op te treden, tegen hoogo provisie. Zij, die blijken geven van ge schiktheid, kunnen later worden aan gesteld tegen vast salaris. Brieven fr. onder No. 14694 Bur. Haarl. Dagbl. Tegen 1 October gevraagd een P. G., als meid-alleen, niet beneden 25 jaar. Loon 100 met f 26 wasch- geld. Raamsingel 40. Een net burger meisje, 26 jaar oud, bekend met het witvali, zag zich zeer gaarne geplaatst als winkeljuffrouw. Br., No. 14699 Bur. Haarl. Dagbl. b dt li uau oen net Meisje, met Nov., P. G., als Tweede-meisje, kunnende naaien en stoppen, of voor RIeld-alleen, la een klein gezin. Brieven onder No. 14703 Bür. Haarl. Dagblad. Wordt gevraagd direct een flinke v. g. g. voorzien. Loon f 2.— per week. Wasch buitenshuis. Kinderhuissingel 24 huis^ gevraagd, niet beneden 15 jaar. Aeï- bertsbergstraat 51. FLIMKE gevraagd bij J. L. ROEST, Zijlweg 65. gevraagd, van goede getuigeu voor zien. Brieven onder No. 14700 Bur. Haarl;Dagblad. Met November gevraagd bij een eenige Dame een Oieoslbotle boven de 25 jaar, die netjes en be daard 4». Z .g. g. onnoodig zich aan te melden. Brieven onder No. 14672 Bur. Haarl. Dagblad. Alton die iele te vorder en heb ben van-, olYerschBidtgd zijn aan wglen TH KL13K3P&IB ïrM worden verzoekt kwitantie te zen den et te betalen voora.s. Zondag aan TH. SLIHHSFOOB Sr., Kam- p arelfigtl 36. Een werkmansweduwe zoekt een bo- trekkiug als WUS4hiou«> bij Weduwnaar met of zonder kinde ren of bii hulpbehoevende vrouw. Br. No. 14679 Bur. Haarl. Dagbl. Half September wordt alliier gevr. eene flinks DIËMfeTBODL, P. G., voor het huiswerk en kokon. Zich aan te melden tuss. 8 en 9 uur 's avonds .Adres te vern. Bur. v. d. bi. FlRaaihoaasur Een nette Wod., borg kunnende storten, zoekt oen koek- en banket bakker of iets dergelijks, die genegen is iemand ais dcpöthoudster aan te stellen. Blieven onder No. 14687 Bur. Haarl. Dagbl. Iu een klein gezin wordt gevraagd een voor halve dagenZaterdags dofi ge- heelen dag. Adres Totterodestraat 55. Riet 1 November wordt alhier gevr. eene flinke, nette BOD£ P. G., Z. g. g. onnoodig zich aan te melden. Brieven onder No. 14689 Bur. Haarl. Dagblad. nog een dag vrij hebbende, zag dezen gaarne bezetvan goede referenties voorzien. Brieven onder "No. 14685 Bur. Haarl. Dagblad. heeft nog eenige dagen disponibel. Ook niet ongenegen voor flinke zaak te werken. Brieven onder No. 14682 Bur. Haarl. Dagblad. Plaatsing gezocht voor een 16-jarig jongmensch, eenlgszins met het vak bekend. Brieven fr. onder No. 14701 Bur. Haarl. Dagblad. Te Huur gevraagd te Overveen dicht nabij het station, een Huis, den huurprijs van f 800 niet te boven gaande. Brieven met opgaaf van huurprijs enz. onder No. 14702 Bur. Haarl .Dagblad. prima Heerenrijwiel, zoo goed als nieuw, spotprijs van 22.50, en dito sterke Werlifiets, mooi model, beste banden, voor elk knap bod. Tulpenstr. 2 a, hoek Bakkerstraat.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 3