Versefi^nf dagelijks, behalve op Zoo- en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 26a jaargang, Mo. 7724 ZA.TEBDAG 29 AUGUSTUS 1908 A i* i mimiiMtiaiipiiiiiiiwMWMtwt^gwwaraeu ABONNEMENTEN PBR DRIB MAANDBNl Voor Haarlem 1-29 Voor de dorpen fa den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente)1-30 Franco per post door Nederland 1-65 Afzonderlijke nummers0,2?^ Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37^ n de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur ti» PEEREBOOflL ADVERTENTIËNi Van 1—5 regels 50 Cts: iedere regel meer 10 Cts, Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels u elke regel meer ƒ0. fë Reclames 30 Cent per regel Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertenties van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing! 50 Cts, voor S plaatsingen k contant Redactie en Administraties Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerijs Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertenti6n en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem fa dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZONDAG 30 AUGUSTUS. Brongebouw: Oscar von Fielitz, 2 uur. Concert Haarl. Muziekkorps, 8 uur. Den Hout: Concert Haarlemsch Mu- /.ieUk >rps, 2J uur. MAANDAG 31 AUGUSTUS. Feestelijkheden ter gelegenheid yam den verjaardag van H. M. de Ko- nigin. (Zie officieel programma). Brongebouw: Concert, vuurwerken bal, 8 uur. OM ONS HEEN No. 791. Uit mijn VaCAütiedagesE. (Slot) Er zijn in dezen hoek van ons land verschillende gemeenten, waarvan de bezoeker den indruk krijgt, alsof maar een klein gedeelte van de bevol king werkt voor den kost.. Daar is vooreerst Apeldoorn, dat als ik me niet vergis wat de oppervlakte aan gaat, grooter is dan Haarlem en ook langzamerhand, ten opzichte van het bebouwde gedeelte, de allures van een stadje begint aan te nemen. De weg naar het station wordt een ware win- kelbuurt, telkens als je er een paar jaar niet geweest bent, vind je er nieuwe villa's gebouwd en, als je er op let, denk ik ook wel een paar tien tallen pensions meer. Want' in dat opzicht is Apeldoorn sterk. Overal staat het etiket Pen sion den huizen om zoo te zeggen op het voorhoofd geplakt. Hier is het een groot bord op een smakelooze houten staak in den tuin geplant, waarschijnlijk om het 's winters, als er toch geen sterveling komt, des te gemakkelijker te kunnen wegnemm, ginds is het een heel klein houten bordje, dat als ware het beschaamd over zijn bestaan half schuilgaat on der het dichte klimop. Soms zijn het ook de reuzenletters in den gevel van het moderne, groote hótel in de nog ietwat kale omgeving van een nieu wen p«rk-aanleg. De gelegenheden om hier onder dak te komen zijn kwa lijk te tellen het dorp huisvest Jn den zomer wel bijna een tweede dorp. Mooi is 't dan ook in Apeldoorn on tegenzeggelijk, vol van hoog opgaand geboomte in breade lanen. De mooie Loolaan en de prachtige weg naar de Soerensche bosschen zijn een aange name wandeling en 't is dan ook geen wonder, dat er veel renteniers wonen, groote en vooral ook veel kleine, die gebruik maken van de lage huurprij zen der huizen, 't Mogen dan al geen paleizen wezen, te Apeldoorn kunnen zij aardige, kleine villa's huren voor een som, waarvoor je bij ons in Haar lem ternauwernood een heel huisje In een straat huren kunt. Wie dus niet hecht aan de wintergenoegens van het stadsleven, kan zich hier het leven wel aangenaam maken an blijft ln de gezonde streek allicht lang uit het gasthuis, waarheen hij evenwel met aandrang wordt uitgenoodigd heen te gaan. Dit is blijkbaar een merkwaardig heid van Apeldoorn de verwonderde wandelaar kan er verschillende bord jes zien, die hem den weg wijzen Naar het Ziekenhuis. Elders heb ik dergelijke aanwijzingen wei gevonden voor een museum of een uit spanning, maar dat aldus de aan dacht op een ziekenhuis wordt geves tigd, is nieuw. Misschien is het een bewijs hiervan, dat de Apaldoomers ia hun woonplaats zóo gezond blij ven, dat zij het bestaan van een zie kenhuis voor de mogelijkheid van da gen van ongesteldheid, geheel zouden Vergeten, wanneer zij er niet door 'deze bordjes op vriendelijk noodigen- Öe wijze aan werden herinnerd. Wel heb ik gehoord, dat er aan hét |Apeldoorasche landschap iets man keert, dat op den duur den Inwoner Verveelt en wed water. Op een enkel ikftnaal na is het eer droog en een ka naal is eenmaal geen waterpartij, die het landschap verfraaien kan. Daar voor is iets anders noodig, dan even wijdigheid en rechte oevers, daarvoor is het onverwachte vereischt, een gril lige bocht, een plotselinge vernau wing, een majestueuze verwijding. Het is met water evenals met wegen de rechte lijn verveelt, de gebogen lijn blijft boeien. En zoo is dan de af wezigheid van wat ik zou willen noe men romantisch water voor Apeldoorn een gemis, dat naar ik wel heb hoo- ren zeggen door de inwoners gevoeld wordt en meermalen aanleiding geeft tot vertrek. Welke beteekenis een waterpartij heeft in een landschap, kan de wan delaar onder anderen waarnemen ln een tweede gemeente, waar weinig vertier schijnt te heerschen, in Zut- fen. In den lande wordt dikwijls met zekere kleiniachting over deze oude Nederlandsche stad gesproken, 't Is er zoo dioodsch, heet het, en da men- schen zijn er zoo stijf. Dat er weinig nijverheid en niet veel handel bestaat is waar, maar wat toch met die stijf heid bedoeld wordt, heb Ik nooit recht begrepen. Waarschijnlijk komt de klacht van menschen, die ln een anderen stand aansluiting willen zoe ken, dan in dien, waarin zij volgens hun medemenschen bshooren, een van de domste dingen, die Iemand kan probeeren en waarvan Jan Adam Kegge in Hildebrands vermaard ver haal al ondervonden had, dat het je leven vergallen kan. Dezelfde be schuldiging van stijfheid, die tegen Zutfen wordt ingebracht, heb ik hoo ien uitbrengen tegen Tiel, Gouda en meermalen tegen Haarlem. Ik ben dus zoo vrij die te houden voor een onverdienden blaam. Zutfen ziet er waarlijk niet onaar dig uit. Het heeft hier en daar vrijwat bloemen, een mooi kijkje op den IJsel en een aardigen wandelweg naar een flinke uitspanning, die ter kwade ure met den misselijken naam van de Laatste Stuiver is gedoopt. Jammer maar, dat op dien weg ettelij ke huizen gebouwd zijn, die er uit zien als de benauwde droom van een tot architect verheven timmermans knecht. We moeten, nu er geen eigen Nederlandsche stijl meer bestaat, niet al tegauw schrikken, maar ook de lankmoedigheid heeft haar grenzen en die heeft de bouwmeester van dit fraais al lang overschreden. Zutfen is overigens een stadspark rijk, zooals maar weinig gemeenten in ons land bezitten. Het Coenenpark is een geschenk van den vorigen bur gemeester en bestaat uit groote vij vers, omgeven door prachtige wegen en geboomte. Groot is het niet, maar keurig onderhouden, 's Avonds en 's morgens vroeg moet het een genot wezen er 'op een van de talrijke ban ken te zitten droomen. Misschien is bet eenige bezwaar, dat het park onmiddellijk aan den spoorweg grenst. Maar hot volmaakte bestaat eenmaal niet. Ook niet buiten Zutfen. Dus ook niet in Lochem, het derde stille plaatsje, dat ik no3men wou Het stilste. Want al wil ik niet in de fout vervallen van den Engelschman. die nadat hij in Rouaan één meisje met rood haar had gezien, in zijn dag boek schreef de Rouaansche meisjes hebban rood haar, het schijnt mij toch toe, dat Lochem zelf al een heel stil plaatsje is en dat het verkeer zich concentreert om de welbekende uit spanning de Dolle Hoed. Maar de natuur is er mooi en zelfs wie na de klimpartij op den uitzichttoren teleur gesteld weer beneden is gekomen, om dat of de toren te laag of de hoornen er omheen te hoog zijn, zet zich met genoegen op de bank neea*, waarbo ven een bord aankondigt, dat bij den Haarlemsohen architect Van den Ban bouwterrein te krijgen is. DU is de vermaarde C1 o e s e en een prachtige plek is het van ongerept natuur schoon. Waarlijk als de zomergasten zijn heengegaan moet het leven ln het stadje met zijn vele villaatjes en in groen gebouwde hulzen van weinig emotie wezen- Een vliegreisje naar Arnhem is voor wie in Gorssel hunne tenten hebben opgeslagen, maar een kleinigheid. Aan de kosten van het spoorkaartje zou je niet licht zeggen, dat da mooie Geldersehe stad zoo dicht in de buurt ligt. Er zou heelwat te zeggen zijn over een vergelijking van Arnhem met Haarlem, maar laat ik mij dezen keer hiertoe bepalen, dat het goedige paarden trammetje er spoedig door een electrische zal worden vervangen en dat verschillende winkelstraten al geasphalteerd zijn. In dit opzicht is de Geldersche hoofdstad ons vooruit. Met of zonder1 lijvige rapporten mogen wij Haar lemmers waarlijk deze zaak wel eens spoedig ln behandeling nemen. Er aan ontkomen kunnen we niet, as phalt Ln de drukke winkelstraten ls even noodig ais electrische straatver lichting en een electrische tram. Beter ls het daarom, maar flink aan te pak ken, dan treuzelend uit te stellen wat toch komen moet. Het was onder een stortregen toen we, na een laatsten groet aan de gastvrije Eikenboom van Gorssel, de IJ9edbrug te Deventer overrolden, op weg naar huis. Goed weer om je het einde van de vacantia niet al te onaangenaam te doen zijn. Bovendien op het voetbalveld van de Deventer club U. D. was alweer groote drukte en beweging, onfeilbaar teeken van komend najaar en hieu wen werktijd. J. C. P. buitenlandsch Overzicht EEN OORLOG IN 'T ZICHT We zetten er één vx-angteeken ach ter, maar t mogen ei- gerust een do zijntje zijn Toch is er een conflict tusschen Duitschland en Engeland 1 Voor eenigen tijd werd een Ertgel- sche stoomtrawleiwegens visschen in cle verboden driemijl-grens, door een Duitsche torpedobooc aan de kust van Sleeswijk-Holsiein opgebracht. De kapitein werd dezer dagen ver oordeeld tot 300 Mark boete, bene vens verbeurdverklaring van visch- werktuigen en vangst In Engeland is men erg kwaad over dit. vonnis Sir George Douglas zal in het La gerhuis interpelleeren en aandringen op het nemen van ernstige stap pen, ja, hij wil direct Engelsche krui sers naar de Du'tsche wateren zen den om de Engelsche visschers te be schermen Hm1 Hm.... 1 (zegt de Duitsche pers), blaas niet zóó heel erg op 1 We waren volkomen in ons recht en de Engelsche regeering zal, hopen we, verstandiger zijn dan die „Slr"... Dat hopen wij ook I.... NOG EEN OORLOG. Hier een niet in 't zicht, maar reeds half om 'aalf begonnen.... De bewoners der Frnnsche kolonie Algiers (ten zuiden van Marokko) zijn opstandig gewordea en willen vachten Hun leger bedraagt reeds 25.000 man en wordt steeds grooter.... De Franschen hebben slechts 7000 man troepen, maar zullen 't met him betere newapening wel kunnen vin den. Dat moet ook, want als de opstan delingen in den eersten slag niet ge heel verslagen worden, kon het m?t Frankrijk's prestige in Noord-Afrika wel eens heelemaal gedaan zijn. Ü8 Franschen zitten or toch al niet vast üi den zadel 1 MOELAY HAFID GEVANGEN GENOMEN. Dit gerucht wordt door Fransche (let welFransche?) bladen ver spreid. Een vriend van den afgedank- ten Sultan Abd-el-Azis zekere heer Boegda ben Bagdadi zou 't 'm ge lapt hebben Natuurlijk gelooven we van dit ver haal niets I UIT HET TURKENLAND. Er werd te Constantinopel een too- neelvoorstelling gegevenHet was voor de slachtoffers van den grooten brand De heer Camilla Pelletan een ge wezen Fransch minister hield een redevoering, waarin hij zei„Jelui, Jong-Turken, zijn toch kranige men schep, de waardige opvolgers van de mannen van 1789ja, ge hebt die overtroffen, en de wereld getoond, hoe je revolutie kunt maken zonder bloedvergieten....." Natuurlijk werd de rede levendig toegejuicht I Het Turkscha volk in doorsnee be grijpt niet recht, wat de omkeering beteekentHet leeft tn den zeven den hemel van zaligheld en denkt.... dat het belasting betalen nu is afge schaft I De Regeering heeft zich nu tot de pers gewend, met het vi^endelijke, doch dringende verzoek, eens duide lijk uiteen te zetten, dat de vrijge maakte Turken nu toch nog aan de schatkist moeten offeren..... Met de troonsopvolging is het niet recht in den haak De wettige opvolger ls Reschad- Effendi, maar die stond in het haat- boekje, omdat de Sultan dat aardige baantje aan z'n lievelingszoon had beloofd De Jong-Turken houden in deze van den wettigen weg (vooral nu de wettige opvolger met hun ideeën sympathiseert. Een wenk van den Sultan was vol doende Nu Is er een verzoening tusschen den Sultan en den wettigen opvolger tot stand gekomen, zelfs werd de laatste toegelaten tot den zoogen aam den handkus Geruchten hebben reeds vaak ver kondigd, dat de Jong-Turken den op volger op den troon wenschen voor den dood van den Sultan.... Die zou dan dus naar huis gestuurd worden I DUITSCHE LEGERPLANNEN. Uit „bij uitstek goed ingelichte bron" wordt vernomen, dat over eonige maanden in den Landdag een regeeringsvoorstel zal bomen voor een nieuw legerplan. Wat 't zal behelzen Men gist nog, maar vermoedt wel, dat het leger-u itbreiding ten doel heeft I UIT RUSLAND. Uit Rusland en dus weer ècht-Rus- sisch In een dorp was brand, vele huizen dreigden door de vuurzee vernietigd te worden De gouverneur van dit district wei gerde echter de brandweer te laten uitrukken, omdatde brand in een z.g. Jodenbuurt was I Commentaar overbodig 1 Eindelijk is 't rapport over de manoeuvres der Oostzee vloot be kend 't Is gebleken, dat het noodzakelijk is, om meer slagschepen te bouwen... Aan 't dokken, belastingbetalers I..., RUMOER IN PERZIë. 't Wordt met den dag rumoeriger in 't land van den Sjach Nu zijn alle stammen In Xuröist&n aan den gang geweest. Ze bestormden de gouvernementsgebouwen, namen de ambtenaren gevangen en plunder den het verblijf van den gouverneur, dat zij daarna in brand staken. De gouverneur is gevlucht en de be richten spreken van een groot aan tal dooden en gewonden. De opstandelingen eischen de on middellijke bijeenroeping van een parlement, en stelden voorloopiga co mae's in, die het land besturen.... Tot hoe lang VAN UITSTEL KOMT... De commissie tot voorbereiding van een' grondwet in China heeft den keizer voorgesteld, deze wet in... 1917 van kracht te verklaren Wie dan nog leeft, die dan zorgt!... EEN CONFLICT IN 'T UITZICHT. We schreven indertijd reeds iets over een nieuw conflict tusschen Rus land en Japan. Nu heeft het Russische hoogge rechtshof het doodvonnis over de acht gevangen genomen Japanners bevestigd. Dat zal ongetwijfeld weer kwaad bloed zetion L.... HET GELE GEVAAR. Eenige weken geleden gaven we een beschouwing over het zoogenaam de „gele gevaar", en opperden de mogelijkheid van een verbond tus schen China en Amerika, om Japan's invloed in China tegen te gaan. In Amerika wordt dit denkbeeld ook met vollen ernst overwogen an besproken. Men heeft zelfs de candi- daten voor het presidentschap om hun meening gevraagd Deze slimme politiekers hebben er echter wat omheen gepraat, om zich door een definitieve uitspraak geen vijanden te maken I.... AMERIKAANSCHE VERKIEZING. De verkiezingsdrukte is in Amerika in vollen gang Nu wordt gemeld, dat de Ameri- kaansche Arbeidersbond zich tegen Taft gesteld heeft. Waarom, wordt niet meegedeeld. Is hét bericht juist, dan stijgen de kansen van Bryan geregeld 1 NEDERLAND EN VENEZUELA. 't Is toch een slimmerd, die Cas tro Nu bakt hij tegen Duitschland zoe te en lieve broodjes zeker denkt hij als ik Duitschland tot vriend bab? durft Nederland niets Met dit al blijkt steeds meer cm meer, dat 't een wespennest is, waar in we onze handen steken.... Voorzichtig I Stadsnieuws KONINGINNEDAG. Men schrijft ons: Deelden we gisteren ln algemeens trekken een en ander mede over de met zorg voorbereide feestelijkheden op den aanstaanden „Koninginne dag", we beloofden toen eenige nade re mededeelingen over de kostelooze openbare vermakelijkheden in liet ge bouw St.Bavo, in den Schouwburgen in de „Vereeniging". De toegangskaarten zijn zoo ver de voorraad strekt Maandagmid dag om 1 uur aan do verschillende gebouwen verkrijgbaar. In 't gebouw St. Bavo dan zal een onlangs opgerichte tooneelvereeni- ging vertoornen het bekende tooneel- stuk ,,'t Lintje", dat elders bij herha ling zeer in den smaak is gevallen. Ook voorstellingen daarvan hier ter stede wa meenen door „Cromer" hadden groot succes. In den Schouwburg geeft de Letter lievende Vereeniging „J. J. Gremer" bet blijspel „Frans Hals" van Van Eeden, terwijl in de „Vereeniging" een concert wordt gegeven door het Gemengd Koor „Dindua" en het man nenkoor „Caecilia", waarbij mej. A. Vlieger uit Amsterdam als soliste zich zal doen hooren. STUKKEN VAN DEN RAAD. Voordracht onderwijzer. B. en W. hebben de volgende voor dracht opgemaakt om te kunnen voor zien in de plaats van onderwijzer aan de school voor gewoon lager onder wijs no. 9, opengekomen door het aan den onderwijzer A. Kroes ver leende eervol ontslag 1. M. M. Stam te Lisse,. jaarwedde ƒ725 2. D. L. Beyneveld te Alkmaar, jaar wedde 675 i 3. W. C. Beumer te Leiden, jaarwed de f 750. De voorgedragenen hebben resp. meer dan 6, 3 en 6 jaar klassikaal on derwijs gegeven. Wegens hare benoeming tot onder wijzeres aan de Leerschool, verbonden aan de Rijkskweekschool voor onder wijzeressen te Apeldoorn, verzoekt mej. Gees H. Nauta, onderwijzeres aan de school voor meer uitgebreid lager onderwijs eervol ontslag uit haar betrekking, met ingang van 28 Sept. e. k. of zooveel eerder als (na 31 Aug. a. s.j in den dienst te Haar lem kan worden vooi'zioru De Commissie van Bijstand in het beheer der gemeente-financièn advi seert de gemeente-rekening over 1907 vast te stellen als volgt de ontvangsten tot een bedrag van ƒ4.604.139.84 de uitgaven tot een be drag van 4.093.898.611/2. Voordeelig saldo 510.241.221/2. Baden. In het douchebadhuis aan den Kou- denhorn zijn in de afgeloopen week 1143 baden genomen,, in dat aan het Leidschepletn 1080. Militaire Zaken. De generaal-majoor, bevelhebber in de le militaire afdeeling te Amster dam, bracht Vrijdag een bezoek aan Haarlem tot het houden van eene in spectie over de militaire gebouwen van het garnizoen. Bij het 3e en 4e bataljon, 10e regi ment infanterie alhier, zijn 16 mili ciens aangesteld tot milicien-wiel rijder. De marinier A. J. B„ die onwettig van verlof was achtergebleven, heeft zleh alhier vrijwillig ter beschikking van de militaire autoriteitem gesteld. Hij is heden onder militair geleide naar zijn garnizoen Den Helder terug gebracht. Een geheimzinnige Za&k, EEN MOORD? EEN ZELFMOORD? EEN ONGELUK? Aan den Rijksstraatweg te Heem-' stede, even voorbij de Van Merlen-, laan, woont de heer A. M. Verniin- men, die aan het hoofd staat van een bloembollen-cultuuronderneming. Deze 1? (vermoedelijk Vrijdagavond), op een noodlottige wijze om het leven gekomc::. Eenige arbeiders vonden' hedenmorgen te half zeven zijn lijk op het erf ach tea1 de woning; aan het oog onttrokken door eenige rietschel-' ven. Het hoofd was ernstig gewond van achter was de hersenpan gesple ten, zoodat de hersenen er uit pull-, den... Vreeselijke ontdekking!... Aanstonds werd zijn vrouw en an dere omwonenden gewekt^ terwijl ook de politie en de dokter gewaar schuwd werden. Toen Dr. Colenbrander het lijk on derzocht bleek al heel spoedig, dat 't leven reeds lang geweken was. Wat was hier gebeurd?... Verschillende omwonenden herin nerden zich Vrijdagavond omstreeks negen uur eon knal gehoord te heb ben, wat hen deed denken aan het af schieten van een vuurwapen. De politie, onder leiding vanden burgemeester Mr. D. E. van Lennep, stelde dadelijk een onderzoek in. In de nabijheid van het lijk werd geen revolver of ander vuurwapen gevonden, zoodat men op dat oogeu"- blik stellig meende, dat hier een laaghartige moord in het spel was. Zoo Vernimmen zich zelf van het le ven beroofd had, kon toch immers 't vuurwapen niet verdwenen zijn? Te meer, wijl de wonde aan het hoofd zóó groot is, dat niet gedacht kan worden aan een slag met een of an-' der voorwerp. Op het lijk zijn geen waarden ge vonden. In de portemonnaie waren alleen eenige postzegels geborgen, terwijl 5 centen los in een zak zaten. Ook werd geen horloge gevonden. Zoo stond bijna reeds vast, dat hier oen moord gebeurd zou zijn, toen men zich herinnerde, dat de heer Vernimmen wel omging met een soort dynamietpatronen. Tegen ver schillende persouen heeft hij zich uiU gelaten, dat hij in staat was zulke patronen to maken, die een zeer sterk ontpi offings ver mogen bezitten. In de woning werden ook inderdaad eenige patronen gevonden, die in be slag genomen werden. Ook moet de heer Vernimmen wel gezegd hebben, dat men deze patronen kon laten ont ploffen zonder wapen, o.a. door een beetje water er op te laten vallen. Zoo kon 't ook zijn, dat hier zelf moord in 't spel was4 ook al werd geen wapen gevonden. Ook een andere oorzaak van den dood is mogelijk, 't Kon best, dat de heer Vernimmen een patroon in han den had, en dat deze „per ongeluk" ontploft is. 't Is dus een geheimzinnige zaak, vooral waar gelijk we uit ver trouwbare bron vernamen geen re den voor een zelfmoord is; zijn on derneming verkeerde niet in finan cieels moeilijkheden, terwijl ook het huiselijk leven van den heer Ver nimmen zoo'n daad niet aannemelijk maakt. Wel wekt het bevreemding, dat de heer Vernimmen den geheelen nacht niet thuis geweest is, zonder dat zijn vrouw of dochtertje zich ernstig onge rust gemaakt hebben. Ons werd ech ter verzekerd dat dit wel te verklaren is, omdat de heer Vernimmen wel meer 's nachts niet thuis kwam en dan maar aan zijn vrouw zei: „Nu, Je zal wel zien wanneer ik thuis kom." Eens ls hij naar Enge land gegaan, zonder een boodschap achter te laten. Hedenmorgen werd ook de Justitie te Haarlem gewaarschuwd. De Offi cier Mr. A. A. Pélérin, de Rechter commissaris Mr. Dorhout Mees en de Griffier Mr. Booy, waren tegen elf uur op het terrein aanwezig en etel- den een uitgebreid onderzoek ln. Verschillende personen werden gehoord, maar 't voorloopige onder zoek moet geen licht in de zaak ge£ bracht hebben. Het lijk is nadat het hoofd eé- nlgszins verbonden was, om de dee-

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 1