ïhermometerstand F. P. EEICÏÏEBT, Binnenland Sport ea Wedstrijden BAROMETERSTAND TE HAARLEM uur 763 m.M, Neiging tot vooruitgang. Vorige stand to 2 uur 761 m.M. te Haarlem. Zondag 80 Augustus Hoogste gisteren F. 64° "taagste heden nacht F. ö6'5 hedenmiddag 12 uur F. 63 Maandag 61 Augustus Eoogste gisteren F. 63° Laagste heden nacht. V. 54 Hedenmiddag 12 uur F. 61# INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN 30 Cis. per regel. 17 Anegang 17. PBAUETIQB SOKTBERING Dassen, Fronts, Boorden en Manenetien. meer in 't hijzonder vakkundig wa- ren. Vrijdagavond zat de overledene met ■:ïijn vrouw en dochtertje rustig in de huiskamer, las de urant en rookte een sigaar. Tegen uur of tien gtond hij op, zeggende dat hij het hek ging sluiten. Daarna heeft zijn fami lie hem niet weergezien. Aan zijn Voornemen, om het hek te sluiten, schijnt hij geen gevolg te hebben ge- geven, althans dit stond den volgen den morgen open. De heer F. C. v. Meeuwen, die vlak naast den heer Vernimmen woonx, heeft Vrijdagavond wel een knal ge hoord als van een zware ontploffing, maar sloeg daarop geen acht, omdat er zoo dikwijls achter zijn huis ge stroopt wordt. Hazen en konijnen komen uit het bosch en de duinreep tot zelfs in de bloemperken van zijn tuin en worden daar achtervolgd door jagers zonder jachtacte. Het gehot of de ontploffing, wat het dan Ook geweest moge zijn, verwonderde hem derhalve allerminst. Toen Zaterdagmorgen liet lijk ge- vonden werd, lag liet in een grooten bloedplas, met een uitgebreide wond aan het hoofd. Daarnaast lagen in een groen papiertje een paar patro nen, die de aanwezigen eerst voor losse patronen hielden, waarmee dik wijls op musschen geschoten wordt maar dat toch niet bleken te wezen. Naderhand is het vermoeden fuitgesproken, dat het dynaroietpatro- nen waren, waarmee de overledene dan ook als oud-officier en later in 'zijn qualiteit van ingenieur ver trouwd wezen kon. Het nader ingesteld onderzoek geeft geen aanleiding om aan misdrijf te denken, wel doet zich de mogelijkheid voor, dat Vernimmen met de dyna- mietpatronen het een of ander wll- jehde verwijderen, er bij ongeluk een heeft laten vallen en, daarop snel bukkende om die weer op te rapen, aan het hoofd getroffen Is door de on middellijk daarop volgende ontplof fing. Daar de heer Vernimmen nog slechts kort in de gemeente woonde, was hij bij weinigen bekend, maar dezen waardeerden hem zeer als een ontwikkeld, beschaafd en aangenaam man. Zijn plotseling overlijden heeft dan ook zeer hunne deelneming op gewekt. B. en W. hebben aan Dr. Droog, Ïilaatselijk geneesheer, een verlof ver eend van 6 tot 14 September. Dr. Co lenbrander zal in de praktijk voor zien. Ter gelegenheid van den verjaar dag van H. M. de Koningin was bet hek om den Wilhelmina-llnde keurig biet bloemen en groen versierd. SCHOTEN. Onze corr. schrijft Dinsdag 1 September a. s. hoopt men het geheele nieuwe kwartier, den Rijksstraatweg en het oude kwartier der gemeente Schoten, van het zoo ixoodige en gewenschte licht te voor zien. Een commissie, gekozen uit de inge zetenen, meenende dat die avond niet ongemerkt voorbij mocht gaan, he'zft daarom ook alle moeite aangewend, om dezen avond zoo feestelijk moge lijk te doen zijn. De gemeente naren zullen hunne vreugde uiten door het uitsteken der vlaggen. Des avonds om ongeveer 8 uur zal de eerste lantaarn worden ontstoken, op welk oogenblik drie mu ziekkorpsen zich zullen laten hooren en welop Oud-Schoten „Schoten's Harinoniekapelbij het landhuis vaai den burgemeester de ..Harmonie" en op het Pretoriaplein „Willen !s Kunnen", welke muziekvereenigmgen alle hun belanglooze medewerking hebben toegezegd. Tot halftien is er dan op genoemde plaatsen concert, na afloop waar van men gezamenlijk zich be geeft naar het Cronjépleln, waar een bioscoop-voorstelling zal worden ge geven. Daarna zal „Schoten's Harmo niekapel" nog eenige nummers doen hooren. De gemeente Schoten hoeft de don kere dagen achter zich. HALFWEG. Tot bestuurslid van de vali teek en- school alhier is benoemd de heer W. J. ter Dam Ham. SLOTEN. Buiten schuld van den chauffeur werd gisterenmorgen een negenjarig meisje, dat van achter een melkwa gen vandaan liep, door een van tegen gestelde richting komende auto over reden. Dames uit de auto droegen het kind in de naastbij zij nde woning, waar de ontboden arts F olm er, de kwetsuren niet ernstig beschouwde en het kind, na verbonden te zijn, naar de ouderlijke woning liet brengen. De chef-veldwachter, spoedig ter plaatse, stelde een onderzoek in, waar uit ook bleek dat het ongeluk niet voorkomen had kunnen worden. Aan den Overtoom (Sloten) is inge broken in het kantoor der Leldsche Stoomboot-maatschappij. Alleen een rijwiel is ontvreemd kunnen v*»*desi, ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen J. A. Wbber, Amsterdam, Kerkstr. 2, 4 pers. J. v, Maurik. id., id., 2 pers. 1. KlassöZ, Amersfoort, id., 3 pers. Mevr. Kölea*, Bussum, id. Cr. Smit, iéL, id., 8 peis. Otte Westerhoff, Bocholt, Duinweg no. 17. Dames Wolff, Amsterdam School plein 3, 2 pers. Mei. Bing, id., id. Gloudemans, Haarlem, Hoogeweg no. 92. Vogel, Eijtorf, id. Kros, Nijmegen, id. Dames Lofers^ Amsterdam, Posislr. 11, 2 pers. Mevr. Gedick3, Esseu; Zeestraat no. 5, 2 pers. Fam. Hansen. Berlijn, id., 2 pers. Mei. Libert, Amsterdam, id. Mej, Blom, Haarlem, id, Reuhhald, Dresden, Hotel Driehul zen. Bork, Marburg, id.. 2 pers. Muller, Bannen, ia., 2 pers.' Franz Sprick, Bielefeld, id., S. H. K. Brumzen, Amsterdam, id., 2 pers. Tunhödé, id., id., 2 pers. Ed. Marres, Maastricht, Hotel d'Orange J. M. en J. Vogel, Eitorf a. d. Sieg, Heerenstraat 3, 3 p. Ed. Marres, Maastricht, Grand Ho- lel. A. Linck'e, Frankfurt a. Main, id., 2 pers. H. J. de Marez Oijens, Amsterdam, id., 2 p. B. Manus, Amsterdam., id., 3 p. F. Taussig, Weenen, id., 2 p. R. von Caron, Ruttergut-Ellen- bacht-Sandershausen, id., 2 p. P. van der Leek de Clercq\ Deri Haag, id., 8 p. K. Reprewar Scheffer, Dusseldorf, idem. Maijer, Frankfurt a. M., Hotel Gr. Badhuis. v. Seuten, Amsterdam, id, Oito Fischel, Hamburg, Hotel d'O range, 3 p. HOFBERICHTEN. II. M. de Koningin-Moedor is Za terdag weer naar het Loo geweest. HOOGE BELANGSTELLING. Minister Talma heeft in Limburg de mijnwerken geïnspecteerd. Wat zal daarvan 't resultaat zijn Dr. A. KUYPER MINISTER VAN STAAT. Bij Koninklijk besluit is dr. A. Kuy- per, oud-minister van Binnenland- sche Zaken, benoemd tot minister van Staat. GENERAAL KOOL. De ziekte van generaal Kool blijkt niet ernstig. AUDIéNTIE. H M. de Koningin heeft Zaterdag op Het Loo den Minister van Bui- tenlandsche Zaken ter conferentie ontvangen, NEDERLAND EN VENEZUELA. Aan de „Standaard" uit Rome Is gemeld, dat de Nederlandsen» (regee ring onderhandelingen opende met de Italiaansche regeering, ten einde te weten te komen of zij kan rekenen op diplomatieken of anderen steun van Italië in het geschil met Vene zuela. We herinosron er aan ckvt Italië ook nog verschillende geochilleii met Venezuela heeft, die nog niet zijn opgelost. Een ander bericht vertelt, dat Ar gentinië voornemens Is Nederland en Venezuela haar diensten als bemid delaar aan te bieden. 't Blijkt nu, dat President Castro gewezen is op bet bewuste artikel in „Hou en Trou" door een bediende op het kantoor van zijn consul hier te lande. Had die man inaar gezwegen... Hij weet toch 't spreekwoord: spreken is zilver, maar zwijgen goud... Het vertrek van h -t pantserdek- schip „Friesland" is uitgesteld tot Donderdag 8 September. Dit uitstel houdt verband met een vertraging in de aflevering der installatie voor de draadlooze telegrafie. PROF. MR. W. A. REIGER. Deze heeft om gezondheidsredenen ontslag gevraagd als hoogleeraar in de staatkundige geschiedenis, het volkerenrecht, de statistiek en de staathuishoudkunde aan de rijks- hoogeschool te Groningen. IN HOOGER BEROEP. Het bekende Amsterdamsche „trio" is in beroep gekomen tegen het von nis der Rechtbank. Dit was dan ook zwaar, maar te zwaar Dat zal 1 Hof uitmaken ONDERSCHEIDINGEN. Bij Kon. Besl. is dr. A- Kuyper, oud-Minister Yan Binnenlandsche Zaken, benoemd tot Minister van Staat; is de vice-admiraai J, baron Sweert-s de Landas Wyborgh, direc teur en commandant der Marine te Amsterdam, benoemd tot Hr. Ms. ad judant in buitengewonen dienst. Bij K. B. zijn: BEVORDERD tot commandeur in de orde van den Ne- derlandschen Leeuw mr. K. baron Goricke van Herwijnen en jhr. mr. O. van der Staal van Piershii, gezan ten te Londen en te Brussel; zijn BENOEMD: tot Officier in de Grdo van Oranje-Nassau: J. Ruys, consul-generaal to Brussel; D. Bois- sevain, voorzitter der Nederl. Kamer van Koophandel te New-York. Tot ridder Oranje-Nassau: A. den Ham, vicc-consul te Glasgow; J. Kors, consul te Braila; G. Goilcher, consul te Malta; R. van Wijk, consul te Pa tras; jhr. P. van de Wall Repelaeir van Puttershoek, vice-consul te Mon- troux; O. van Asscbe, consul te Mel bourne; P. Valls, consul te Palma de Madorca; J. Vital, vice-consul te Jac- mcl; K. Gruener, consul te Para; li. Brouwer, kanselier aan het gezant schap te Londen; S. van Raalte, id. to Parijs; dr. J. Kolff, arts te Preto ria; M. Mulder, penningmeester der Nederlandsche Vereeniging te Johan nesburg. Tot ridder Nederlandsche Leeuw: mr. S. Gratama, Raadsheer in den Hoogen Raad; mr. J. van Hangest baron d'Yvoy, procureur-generaal te Leeuwarden; nir. II. Kolfschoten, vice-president van het Gerechtshof te 's-Hertogenhosch; mr. A. Verheyen van Ostveld, kantonrechter te Box meer; mr. F. van Tricnt, kantonrech ter te Enschedé; A. van den Corput, vicaris-generaal van het bisdom Bre da; dr. Ph. Hoedemaker, Hervormd predikant to Amsterdam; mr. H. Dres- seihuys, administrateur aan het de partement van justitie. Tot commandeurs in de orde van Oranje-Nassau: jhr. mr. A. Rethaan Macaré, voorzitter van he>t college van toezicht op het Rijkstuchtwezen te Den Haag; tot officier Oranje-Nassau: P. Wij ten burg, pastoor te Den Haag; V. van de Mortel, notaris te 's-IIertogen- bosch; A. Mol, inspecteur van het ge vangeniswezen te Den Haag; tot ridder Oranje-Nassau: J. van Andel, emeritus-predikant te Gorin- chem; II. van de Hagt, hervormd pre dikant te Rotterdam; A. Francken, hervormd predikant te Etten; A. Cla ir ijs, vroeger pastoor te Tolen, thans rector van de St. Hubertuskapel on president van do St. Jozefs ge zellen- vereeniging te Amsterdam, J. v.Nieuw land, politle-commissaris te Zwolle; L. Koderitsch, directeur der strafge vangenis te Haarlem; G. de Bruin, voorzitter van „Pro Juventute" te Rotterdam. BEVORDERD tot commandeur van den Nederl. Leeuw: jhr. J. den Beer Poortugael, lid van den Raad van. State. (Wordt vervolgd). BEVORDERINGEN. Aan den kapitein ter zee C. J. G. do Booy, 'id van het Hoog Militair Gerechtshof, en aan den gepension- ncerden kapitein-luitenant ter zee jhr. H. L. Wichers is een hoogere ti tulaire rang verleend, respectievelijk van schout-nij-nacht on kapitein ter zee. Aan de navolgende gepensionneer- de opper-, hoofd- en subalterne offi cieren van de landmacht zijn de hoo gere rangen verleend, hieronder ver meld, als de rang van luitenant-generaal aan den adjudant in buitengewonen dienst van H. M. de Koningin, de ge- pens. generaal-majoor-titulalr van den grooten staf J. E. N. baron S'rte- ma van Grovestins, Grootmeester van het Huis van H. M. de Koningin; aan de gep. generaal-majoors W. B. J. Duycker, van het wapen der infan- terie, H. van 't Sant en R. J. van Moock, beidc-n van het wapen der genie de rang van generaal-majoor, aan de gep. kolonels K. F. A. van de Wall en H. C. Brandt, beiden van den plaatselijken staf, jhr. C. K. van der Wijck van het wapen der infan terie, jhr. W. A. Gevers Devnoot, P. C. J. Vi3ser on A. W. Kattenbusch, allen van het wapen der artillerie, en aan den gepensionneerden kolo nel-intendant E. G. Winckel de rang Van kolonel, aan den gep. luitenant-kolonel L. P. van der Wal, van het wapen der infanterie de rang van majoor, aan do ge- pensionneerde kapiteins Q. W. b (te Flines, W. Venneire en G- Sterk, al len van het wapen der infanterie de rang van ritmeester aan den gap. le-luitenant C. J. J. Sixma ba ron Van Heemstra, van het wapen der cavalerie. Aan den gep. luitenant-kolonel der art'ilerio W. J. Ciel, en aan den raet den titulairen r&rg van luitenant-ko lonel gepens. majoor der infanterie jhr. N. C. van Heurn, beiden van het leger in Ned. Indië, is verleend de titulaire rang van kolonel, EEN ITALIAANSCH OORLOGSSCHIP. Dit is Zaterdag te Vlissmgen aange komen. Ala men nu maar niet over oorlog gaat zaniken 1.... DE MOORD TE EIJS-WITTF.M. Ter beschikking van do justitie te Maastricht hoeft zich gesteld J. H. Scheepers, de man, die in den nacht van Zondag op Maandag te Eijs-Wit- tem Jan A. Eijmael, 56 jaren oud, van het leven beroofde. Als gewoonlijk ging Scheepers Maandagochtend werken in de kolen, mijn te Herzogenrath, onbewust van den manslag, dien hij op E, had ge pleegd. Van mijnwerkers boorde hii Dinsdag vertellen, dat Eijmael dood op den weg was gevonden. Deze me- dedeeling schokte hem zeer. Zijn ge weten liet hem niet met rust, en ten leste besloot hij zich aan de justitie over te geven, aan welk voornemen hij thans uitvoering gaf. Hij was zeer onder don indruk en vertelde Eijmael met een steen op het hoofd te hebben geslagen. Deze mededeeling schijnt ge'oofwaardig, daar Inderdaad bij het lijk een met bloed bevlekte steen werd gevonden. De moordenaar is mijnwerker van beroep, 80 jaren oud, te Voerendaal geboren en te Eijs wonende. Zijn verleden is niet bijster gunstig. On der buitengewone deelneming is Vrij dag het slachtoffer begraven. VERLOREN EN... GEVONDEN. Men zal zich herinneren, dat in do maand April j.l. door den heer J. Meekhof, Leliegracht te Amsterdam, eeno portefeuille verm-st werd niet 13.000 aan effecten en geldswaardi ge papleren er in. Door do politie werden ijverige na sporingen gedaan, zoowel hier te lan de als in het buitenland, maar zon der resultaat. Thans' is de portefeuille terecht ge komen. Dezer dagen kreeg do heer Meekhof een niet onderteekend schrij ven, met het poststempel Haarlem. In don brief werd liem gevraagd, of hij bij ontvangst der portefeuille met inhoud de uitgeloofde premie van f 2000 nog zou willen uitlceeren. Het schrijven i3 door den heer Meekhof bevestigend beantwoord, met het gevolg, dat hij Zaterdagoch tend van den onbekende de porte feuille terug ontving, met alle effec ten en papieren van waarde er in. De uitgeloofde belooning van f 2000 heeft de heer Meekhof uitbetaald. Met dit al is de raadselachtige ver dwijning nog niet opgelost. Schipper B., uit Eiburg, die zich op de Zuiderzee bevond met een kub- boot, is door het omslaan van dit vaartuig verdronken. BROEDERTWIST. Te Bréda hadden twee broers twist. Erg lief is dit niet, vooral nu de een den ander met een bijl eenige ernsti ge hoofdwondeax toebracht. De toe stand van den mishandelde is niet zonder levensgevaar. AANGESPOELD. Zaterdagmorgen is aan het strand te Tor Heijden aangespoeld het lijk van een in verren staat van ontbin ding verkeerend manspersoon van middelbaren leeftijd. Bijzondere kenteekenen zijn niet aanwezig. Vermoedelijk nog een slachtoffer van de „Berlin". TEGEN DE SPEELHUIZEN. Het Amsterdamscho raadslid Mr. Caroli heeft een voorstel ingediend om in de politic-verordening bepalingen op te nemen t e g e n de speelhuizen. Zoo moet 't ook gaan. DE WEDSTRIJD-MANIE. Te Zevenbergen wordt eerstdaags een wedstrijd gehouden in.... 't mei ken. Komt er ook nog een in 't medk- drinken GEEN KOOPLUST. Op de dorpen langs da Maas zijn de verkoopingen van fruit ditmaal vreemd afgeloopen. 't Is verbazend zoo weinig de boomgaarden opbrach ten. Die vóórverleden jaar 700 op bracht, ging nu voor.... f 5. Zoo waren er nog meer. Zelfs had men er soms geen cent voor over, omdat de pluk de moeite niet eens loonen zou, WERKSTAKING. Te Oistenvijk staken 65 sigarenma kers. EEN EEREPOORT. Ook te Hilvorsum wordt Koningin- nafeest gevierd. Er is een eere-poort opgericht, maar.... een handige koop. man heeft deze geheel met reclames beplakt Erg fcer-achlig is dit niet 1 ONVEILIG BRABANT. In Westelijk Brabant duren de in braken maar voort. De bladen bren gen eiken dag een heele collectie, die., we onzen lezers maar zullen sparen. Erg veilig bijj kt 't toch niet in dat mooie Zuiden. WIE ZOEKT HEM? De ontsnapte krankzinnige uit Venray is nog altijd zoek. 't Is Leen de rs, die door de rechtbank te Maas tricht wegens diefstal tot 8 jaren „zitten" was veroordeeld. Dat „zitten beviel hem niet rnu is öiij aan 't loopen... ONEERLIJKE POSTBEAMBTE. De oneerlijke brievengaarder te Uden moet niet minder dan f20,000 verduisterd hebben. Heel wat meer dan 11/2 cent WINKELSLUITING. De Staatscommissie voor den Mid denstand heeft Zaterdag weer verga derd nu werd de vervroegde win kelsluiting besproken, 't Beginsel werd uitgesproken, dat de winkels van 's avonds 9 uur tot 's morgens 5 uur gestoten moeten zijn. VEEL LANDVERHUIZERS. De „Rotterdam" vervoerde Zater dag 1014 kajuitspassagiers, 't Groot ste aantal dat een transatlantische boot ooit van Nederland naar Ameri ka heeft gebracht 1 En.... de toestand wordt icn de Nieu we wereld zoo slecht genoemd I.... MOORDAANSLAG TE AMSTERDAM. De bakkersknecht, verdacht van den aanslag op den 70-jarigen kruidenier in de Marnixstraat te Amsterdam, Is naar het Huis van bewaring overge bracht. INBRAKEN. Te Amsterdam is Ingebroken. Bij W. Luohslnger. koffiebranderij (Lljnbaanagracht 151). Buit der die ven f 1.50 en eenige postzegels. Bij B. Vlaswinkel, timmermans winkel (Ferdinand Bolstraat 155). Al lo gereedschappen waren haast ont vreemd.... Do disven hadden n.I. alles ingepakt, maar moesten ze bij hun vlucht achterlaten.... Dat noemen de jongens van de vlak te „pech"..... MOOIE GIFT f Het Sanatorium Hoog-Laren heeft een gift van f 2000 gekregen. Zoo kunnen ze er meer gebruiken EIGEN INITIATIEF. Nu de wet op zich laat wachten, hebben de vereenigde Bussumsche en Tielsche winkeliers besloten eigen machtig de 9-uursluiting in te voeren. Of de "concurrentie 't zal blijven ge dogen?.... We hopen het met deze flinke ondernemende winkeliers RELLETJES TE HOORN. Ook Vrijdagavond hadden neg on geregeldheden plaals. 't Was echter veel kalmer dan Donderdag. Mis schien omdat 't regende, en misschiên ook omdat de politie zoo heel beza digd optrad. Volgens sommigen was dit laatste Donderdag niet zoo heel erg l HOOGE BROODPRIJZEN. In 't najaar van '07 werden de broodprijzen verhoogd. Ze bleven sinds dien zoo hoog, maar misschien ia binnen eeongen tijd weer een verla ging te verwachten, althans als de oogst meevalt." Menige huismoeder zit in verwach ting... NIEUW TELEFOONGEBOUW B. en W. van Amsterdam willen een nieuw telefoongebouw bouwen, 't Zal dan komen te staan aan de ïlob- bemakadö. Als dan ook maar verbetering komt in de telefoon-misère NU VECHTEN OM DE DUITEN. Er was staking te Enschedé... ener kwam geld voor de stakers, en zoo veel, dat nog veel werd overgehou den. „De Eendracht" hield f28.000, „Unitas" „maar" f2.000 over, en nu wil de laatste wat van den overvloed van den eerste hebben. Zoodoende Is er wat men noemt „groote herrie". TIJDGEEST. Ons wordt bericht: Do hoofdprijs in do 3e klasse der Ned. Staatsloterij, zijnde f 25000, is deze week gevallen op No. '16438, Hier door heeft de N. V. De Tijdgeest aan den gelukkigen houder van het Tijd- geestlot no. 16438, te Leeuwarden woonachtig, de door hem getrokken premie uitbetaald. De prijs van f 5000, in dezelfde klasse is een inwoner van Dordrecht op No. 14044 ten deel gevallen. WEL EIGENAARDIG Men schrijft aan het „Vad." Bij de brievonbestellerij in de ge meente Katwijk, en wel in de wijk Katwijk aan den Rijn, gaat het niet vlot. De oude besteller, een oppassend man, is na langdurigon dienst van Ag morgens 7 tot 's avonds halftien, gepansionneerd ad f 225 per jaar, doch men kon op het schrale loon van fl.50 per dag, vermindeord tot f 1.30 in effectieven dienst, eerst niemand in functie hekomen. Eindelijk had men een jongeman, doch ziet, Woens dag moest hij weer in militairen dienst komen 1 Goede raad was niet gemakkelijk, doch eensklaps ver schijnt nu weer tijdelijk de oude be steller in uniform op f 1.30 daags, meer was niet noodig, want hij had nu immer3 ook pensioen l ONTSPORING. Vermoedelijk door een verkeerden wisselstand is Zaterdagavond even buiten Culernborg de laatste tram naar Tiel gederailleerd. De machine is van de rails, het postrijtuig ligt omver en de passagiers wagen is ge deeltelijk in het postrijtuig gedrukt. Persoonlijke ongelukken kwamen er gelukkig niet bij voor. ONGELUKKEN. i Te Vlaardingen is de 15-jarige dochter van den zwemmeester Lam- merse bij het water scheppen in de nieuwe haven verdronken. Te Stadskanaal is een 10-jarig meisje verdronken. Een vrouw te Schoonoord is door een ram gestooten en gedood. Te Leens is een timmerman te wa ter geraakt en levenloos opgehaald. Te Lemke is een dienstmeisje bij het aanmaken van een kachel met pe troleum in brand geraakt. Met hevige pijnen is ze naar '4 gasthuis go* bracht. Te Maastricht is een 7-jarig knaap je verdronken, OVERLEDEN. Te Berlijn is overleden II. v. Kij ken oen musicus van Hollandsche ge- boortel die veel beloofde, ZOU HET WAAR ZIJN? De heer F. v. d. Pers schrijft het volgende in het Christelijk-socialistl- sche blad „Algemeen Welzijn": Te Groningen doet liet gerucht de ronde, dat in het Academisch Zieken huis voor eenige dagen oen boeren zoon van ongeveer 16 jaar is overle den. De ouders werden gewaar schuwd, en de vader kwam om het lijk van zijn zoon te halen. Het lijk be vond zich in een verzegelde kist in 't lijkenhuis. De vader verlangde,- dat het zegel verbroken en de kist ge opend zoude worden, want hij wenschte zijn zoon voor 't laatst dan nog te zien. Dit wer dhem echter geweigerd. Hij hield echter aan en w^ op dergelij ke wijze, dat het zelfs tep de Btraat gehoord werd. Politie moet er, naar men beweert, bij te pas zijn gekomen, en 't slot van de historie was, dat ein delijk werd overgegaan tot opening yan de kist, doch wie schetst 's mans verbazing. In de kist lag het lijk van eenoud man De vader verlangde natuurlijk liet lijk van zijn zoon, dat is te begrijpen, en om de zaak te sussen, moet dat* toen gehaald zijn uit de „snijkamer."* DE „IIEEMSKERCK" TE WIL- LEMSTAD. Men seint ons d.d. 28 Augustus Uit Willemstad: Het pantserdekschip „Jacob vat) Heemskerck" is hier aangekomen. MINDER BELASTING. Dat... willen we allemaal. Inzonderheid do Ned. Bond vah Vereen, van den handeldrijvenden Middenstand, die aan de Regeering verzocht hebben het daarheen te willen leiden „dat de wet op de par- soneele belasting herzien worde in dien zin, dat ten opzichte van deal Middenstand rechtvaardigheid wordt betracht, door in art. 11 par. 2 dier wet te bepalen, dat voor winkelhui zen, hotels, koffiehuizen, restau rants en de gebouwen, waarin koks hun bedrijf uitoefenen, de grondslag huurwaarde slechts voor 1/3 belast baar zal zijn." WOESTDUIN. Na eene vacantie van zes weken: waren do hekken van Woestduin Zon dag wederom geopend en laten wij maar dadelijk zeggen: het was in al le opzichten een succesvolle dag. De baan was in uitstekenden toe stand, do velden waren flink bezet en er was scherpe strijd zoowel in de draverijen als in de rennen, te zien. Er was dan ook tamelijk veel publiek. Concurrent genoot als vaderpaard de eer, dat zijn 3-jariga zoon Edel weiss beslag op den eersten prijs der prijzen-draverij legde, waarin Letta tweede was; Knight wist nu Handso me II met één lengte te slaan in den Helenaprijs. Geheel regulair was de ze course niet, omdat Mount Oswald zijn jockey afwierp^ en Budgerigar (vermoedelijk de candidaat-winner) aan den start- bleef. Het Russische bloed behaalde de overwinning in den Heldprij3 met Sneeuwklokje, die zeker 1400 Meter vechten moest met Little Talpa, met dien verstande, dat de laatste de aanvaller was, doch niet sterk genoeg bleek voor Sneeuwklok je. De start in den Stargazerprijs was wederom niet schitterend voor een course van 1200 Meter. Haemetite van jhr. F. Boreel, toon de overwegend de snelste te zijn. Blondinette DE favoriet had geen beste jockey, althans aan den start was hij te slaperig. Flonkel, met het zwaarste gewicht, maakte nog een aardige course, doch do oude merrie bleek niet zoo snel meer als voorheen. Pikant behoefde lang niet alles te toonen om beslag op den Ducaatprijs te leggen. Com- mijs zag twee zijner pensionaires het eerst binnen konien. Doch al kwam Brummbar, maar vierde binnen een pluimpje mag Bas daarvoor toch wel hebben, daar hij beneden de 1.32 1/2 in prachtigen draf wist te loopen. Ten slotte zag de heer Bultman thans Neger vóór Labor binnen ko men in den Alarikprïjs, het gewicht was dan ook in zijn voordeel. De gedetailleerde uitslag is als volgt: Isabella-prijs: Prij zendraverij voor Nederlandsche paarden van 3 jaar, die no ggeen twee 1ste prijzen won nen. Minimum-afstand 2000 Meter. 1. Edelweiss (2000 M.), Schippers Sr., in 3.58 8/10. 2. Letta (2060 M.) Snoek in 4.00 1/5. 3. Vlok (2000 M.), Poelvoorden in 4.08. Helenaprijs: Ren op de vlakke baaiï voor paarden van 3 jaar en ouder, die in 1908 nog geen f 1200 wonnen. Afstand 2000 Meter. 1. Schoolmaster (59), Knight in 2.22 2/5. 2. Handsome II (62), Sherlock, een lengte. Heldprijs: Handicapdraverij voor Nederlandsche paarden. Als minimum snelheid wordt 1.55 aangenomen. Mi nimumafstand 2400 Meter. 1. Sneeuwklokje (2400), K. Bakker, In 4.20 3/5. 2. Little Talpa (2400), Schönrock, itï 4.21. 3. Ida R. (2550), Ockhorst Jr., In 4.22 1/5. Gedisqualificèerd wegens vertreK- Icen vóór den afstandspaal. Goudmijn (2700 M.), derde In 4.22. Stargazerprijs. Zesde Duizend Gul den-prijs.' Verkoopsren op de vlakke baan voor paarden van 2 jaar en ou der. Te koop gesteld voor f 2000, Afstand 1200 Meter. 1. Haematite (54 1/2 KG.), Perny, In 1.17 3/5. 2. Santessa (54 1/2 KG.) Killick, 1 1/2 lengte. De winner werd voor f 1725 door den eigenaar teruggekocht. Ducaatprijs: Recorddraverij. Paar den met een record van 1.41 of slech ter gaan Van start. Voor iedere be tere recordseconde 20 Meter meer. Md- nimumafstand 2000 Meter. 1. Pikant (2080), Commijs in 8.18 4/5 2. Limbus (2040), René Monsieur, ln 8.14 2/5. 8. Baroh Wallace (2060) Schönrock, in 8.15. Alarikprïjs. Hordenren voor lm landsche paarden van 8 Jaar en ou der. Handicap. Afstand 2800 Meter. 1. Neger (63 KG.), Knight, In 8,34. Labor (71 KG.), Sherlock, twe$ lengten. CRICKET. De wedstrijd lusschen Rood ftn WH' en A. C. C., Zondag aan d« Spam

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 2