T© Koop Letteren en Kunst Kerk eri School Koloniën Rechtszaken Kort Nieuws. Burgerlijke Stand Stoomvaart - AdvertenfSën j aardslaan gespeeld, ward door Rood en W't gewonnen met 10 wickets. De Haarlemmers- bat-ten eerst en .maakten 162 runs (Van Gogh 28, Pos- thunxa 29, Van Waveren 53 cn Kool- 'hoven 11). De Amsterdammers waren minder 'pp dreef, 't totaal werd slechts 45 (Schroder 17, en v. d. Berg 16). Do 'tweede innings der Amsterdam- mors bracht 122 runs op (Schröder 48, v. d. Lier 84). Om te winnen moest Rood en Wit dus 6 runs maken, die Posthuma da delijk bij elkaar sloeg. Zoo wonnen de Haarlemmers met 10 wickets. HONDEN. 6 September zal de Kynologonclub -„Breda" hondenrennen geven van Russische en Engelsche hazewinden. (De eerste hier te lande te houden). WATERPOLO. D. J. K. I—H. V. G. B. I, 9—1. Voor 'n zeer talrijk publiek xxaar schatting 'n 800 man sterk, werd Zon dag te Amsterdam deze match ge speeld. D. J. K. is volledig, H. V. G. B. mist Hulswit, J. Garner en A. H, Gainer, en is dus zwak vertegen woordigd. D. J. K.: L. Boumuu, B. Benenga, Aug. Meijer, Ed. Meijer^ L'. Benenga, K. Meijer (capt.), P. L. Ooms. H. V. G. B.: v. Dijk, Verwey, Boissevairi, Remmelts (capt.) Merens, Valkema Blouw, Oostenbroek. Onder zeer gezellig spel en 'n aan gename verhouding scoort D. J. K. yoor rust zes goals, H. V. G. B. niets. Achtereenvolgens scoorden Ooms, K. Meyer (2), L. Benenga, Ooms en Ed. Meyer. D. J. K. haalde trucjes uit, probeerde nieuwe, H. V. G. B. zwoeg de en men amuseerde zich op den kant zeer. Na rust viel Boissevain uit voor ,wieu Peereboom inviel. Spoedig „za ten" nrs. 7 en 8 door Ed. Meyer 'en Ooms, waarna de Haarlemsche cen tervoor na eenig samenspel met den rechtsbuiten plotseling scoorde. (8—1) Donderend applaus, H. V. G. B, zeer verbaasd, D. J. K. niet minder. Met een ver, houdbaar schot mankte Aug. Heyer de 9e, waarna 't spoedig tijd was. Remmelts en Merens speel den bij H. V. G. B. goed, Oostenbroek zeer matig. Scheidsrechter J. M. Cortlever had weinig begrip van "Off side, aan welk eenige goals mank gingen.. Hierop voglde: D. J. K. II—A. Z., 3-1. voor de tweede klasse, een match, waarin men zeer slecht speelde. Met rust was 't 11, daarna maakte D. J. K. II nog twee goals, de laatste uit een strafworp, Time 3—1. Toen begon het snelzwemmen over 1600 M., voor 't kampioenschap lan gen afstand, reeds eenmaal te Edam verzwommen en toen d-oor Meuring gewonnen in 29 min. 33 sec. Nu was da uitslag: 1. P. L. Ooms (D. J. K.), in 29 min. 45 sec. 2. F. W. Bohiander (IJ), in 80 min. 1sec. 3. J. D. Los van Haarlem' (IJ) in 32 min. 37 sec. 4. A. de Brüne (IJ). Men zou dus zeggen dat F. W. Meuring (IJ) kampioen is. Edoch, toen Ooms uit 't water kwam protesteer de hij heftig hij was niet gewaar schuwd nl. voor de laatste 80 M. door fluiten van den leant wat gebrui kelijk is bij alle deelnemers. D. J. K. diende protest in hij de jury. Wordt dit aangenomen dan moet men over-j zwemmen. Nader vernemen we, dat het pro test door d8 jury is aangenomen. Ooms moest hedenmorgen bij voor baat alleen nog eens 1600 meter zwem men, in afwachting van de uitspraak van den Ned. Zwembond. INTERNATIONALE TENTOON STELLING VAN FOTOGRAFI SCHE KUNST. STEDELIJK MUSEUM, AMSTER DAM. Men schrijft ons Deze tentoonstelling is één groot 'Succes gebleken, zoowel wat betreft het aantal inzendingen, alsook door het nog dagelijks toenemend be zoek. Op veelvuldig verzoek is de slui ting dan ook uitgesteld tot 7 Septem ber in plaats van 31 Augustus. Te vens kunnen wij nog mededeelen, dat Zondag 6 September de entré-e slechts f 0.10 zal bedragen, om zoo doende idereen in staat te stellen mei deze inderdaad keurige collectie foto's uit alle wereldstreken kennis te ma ken. Wie er nog niet heen ging, verzui- 'me vooral niet van deze verlenging te profiteered; 't is zeer zeker eene hoogst leerzame expositie, ook voor nlet-fotografen. NED. HERV. KERK. Beroepen te Montfoort ds. W. JBieshaar, te Zetten c. a. (Geld.) •te Sluis ds. M. J. Beukenhorst te La ren (Geld). Beroepen te St.-Jacobi Parochie ds, S. C, Kijlstra te Oterleek (N.-H.)te Muntendam (Gr.) ds. J. Groenewold te Gorredijk. Aangenomen het beroep te W&ge- ningen (vac. dr. Kromsigt) door ds. G. Verdoes Kleyn te Acquoy .OUD-ÜER. KERK. Beroepen te Rotterdam, Kievit te Aagtekerke. OOST-SOEMBA. Blijkens een uit Nederlandsch-Indië •ontvangen telegram weid op 7 dezer in Massoc (Oost-Soemba) eene colon ne uit een onbekende, door den mist onzichtbare, versterkte boschstelling beschoten. Deze werd genomen en ge slecht, waarbij zwaar gewond werd een inlandsch militair, en onbedui dend een luitenant en een Europeesch sergeant. De verliezen van den vij and zijn onbekend. BOEFJE. De rechtbank te Heenenveen ver oordeelde den 18-jarigen J. de J. te Nijehome, die wegens diefstal en verduistering ai 16 maanden gevan genisstraf onderging, wegens diefstal van melk tot 6 maanden gevangenis straf. Het O. M; had tegen hem 1 jaar geëischt. DIERENMISHANDELING. Dezelfde rechtbank veroordeelde, overeenkomstig het requisitoir van 't O. M., W. V., oud 44 jaar te Lemmer, die zonder eenige aanleiding 't paard van den heer Davidson aldaar, met een scherp mes in de linkerdij stak, tot 7 dagen gevangenisstraf. De geboorteakte van Goethe die ge stolen is, was... een namaaksel. Do „echte" akte is in een archief onder- gebracht! Bedriegers bedrogen!. In Duitschland zijn de inteekoulijs ten geopend ten bate der slachtoffers van den brand te Konstantimopol keizer Wilhelm- heeft zelf voor een som van 10.000 Mark geteekend, ter wijl verschillende handelshuizen voor belangrijke bedragen hebben inge schreven. Een Dortmundsch blad had gezegd, dat keizer Wilhelm en koning Edu- ard bij hun laatste ontmoeting had den afgesproken, dat keizer Wilhelm van den herfst in Engeland zou ko men. Officieus wordt dat tegenge sproken: er is bij die gelegenheid met geen woord over die reis gesproken. Te Minsk, Rusland, zijn de .groot® werkplaatsen van den Moskou-Brest- spoorweg in brand geraakt. De brand weer was niet in staat, afdoende hulp te verleenen wegens gebrek aan wa ter; tien locomotieven, vele waggons en een groote hoeveelheid materieel zijn verbrand, terwijl do schade op anderhalf millloen roebel wordt ge raamd. Een expeditie, die voor het doen van fotografische opnamen den top van de „Jungfrau" beklommen had,, vond daar een groep toeristen, vier personen, waaronder twee dames, zonder gids. De stumperds hadden er een vreeselijken nacht doorgebracht, waren totaal uitgeput en gedeeltelijk bevroren. Door de expeditie werden ze naar do naastbijgelegen vluchthut gebracht. De Belgische Senaat koos den heer Simonds tot president van den Se naat ter vervanging van wijlen graai Do Mérode. De Keizer van Oostenrijk lijdt aan een lichte verkoudheid lil het hoofd, samengaande met een weinig hoesten maar deze ongesteldheid geeft geen reden tot ongerustheid. Als naar ge woonte maakte da Keizer een lange wandeling. De algemeen® toestand is uitmuntend.-. De Turksche Staatscourant ver meldt de benoeming van All Riza pas ja tot minister van oorlog. De beambten van den Anatollschen spoorweg hebben aan do bureaux van de maatschappij te Berlijn, aan het Duitsche gezantschap en aan den groot-vizier telegrafisch medegedeeld, dat zij in staking gaan ter verkrij ging van verhooging van salaris. Bovendien eischen zij liet ontslag van den directeur-generaal Hugue- nin. In Canada hebben twee steden reeds op eigen hand het denkbeeld van den Engelschman Willett om door de klok te verzetten de men- schen meer van het daglicht te laten genieten, toegepast. In het begin van den zomer wordt de klok eenvoudig flink voor gezet, en van zelf staan de monschen er vroeger op en gaan er vroeger naar bed. In een kolenmijn bij Mac A les ter in Oklahoma is brand uitgebroken. Een kleine dertig arbeiders moeten ge stikt zijn. Het was onmogelijk hun te hulp te komen. Het hoog militair gerechtshof in Portugal heeft de vonnissen, naar aanleiding van het oproer op 28 .Ja nuari uitgesproken, onwettig ver klaard, zoodat de zaak opnieuw voor een krijgsraad zal verschijnen. Japan Is van plan de voor 1912 aan gekondigde wereldtentoonstelling tot 1917 uit te stellea. We meldden dezer dagen, dat men tot de ontdekking gekomen was, dat aan liet departement van financiën te Washington verduisteringen wa ren gepleegd tot een bedrag van 173.000 dollar. To Chicago Is thans een zekers Fitzgerald, een gewezen be ambte aan genoemd dep ai'tem ent, ge arresteerd, onder verdenking van de gepleegde verduisteringen op zijn ge weten -te hebben. De legerende die th' geval van mobilisatie den sleutel vonnt voor de oproepingen is in Frankrijk... ge stolen. Nog meer stukken worden vermist. Natuurlijk kijkt men schuins-scheel iD oostelijke richting l Koning Haakon van Noorw.egen denkt er aan bij den Tsaar op visite te gaan. Tolstoï's ziekte is n'et ernsüg< De voornaamste Chineesclie firma's te Semarang boycotten de I-Iandels- vereeniging Amsterdafn wegens aan zetting tot faillietverklaring. Laatste Berichten Verjaardag van H.M. de Koningin 31 Augustus O, blijdste der dagen Dan maakt het Nederlandsch'e volk zich op om feest te vieren, om zich te verheugen in 't bezit van zoo'n be minnelijke en lieve Koninginne.... Wilhelmina is ons dierbaar 1... Hebben Hare onvergetelijke voor zaten roem en eer verworven, door onze voorouders onverschrokken ten oorlog en ter overwinning te leiden Zij heeft onze harten gewonnen door de werken des vredes I..,. 1898—1908. Twee data, die véél zeggen..... 't Is nu tien jaar geleden, dat Hare Majesteit de regeeringstaak aanvaardde, met deze woorden „Mijn innig geliefde Moeder, „aan wie Ik onuitsprekelijk veel „verschuldigd hen, gaf Mij het „voorbeeld van een édele en ver- „heven opvatting der plichten, „die op Mij' rusten. „Ik stel Mij tot levensdoel, dat „voorbeeld te volgen, te regeeren „zooals van oen Vorstin uit het „Huis van Oranje wordt ver- „wacht. Aan de Grondwet ge trouw, wensch Ik den eerbied „voor den Nederlandschen naam „en de Nederlandsche vlag te be vestigen Dat waren schoone woorden, maar onze Vorstin is die trouw en eerlijk nagekomen Zoo w'as Haar regeerlng een ge lukkige Neen, smart en leed werden Haar niet gespaardMaar, 't was eene heerlijke, eene balsemende troost, te weien, dat heel hst volk in die be proevingen deelde Gelukkig, onze Landsvrouwe bleef gespaard Maar tochwij allen weten en gevoelen het, hoe zwaar die beproevingen waren, en hoe in dat groote paleis een moederhart leed. Daarom op dezen dag mogen we het gedenken er is gefluisterd, dat er weder hoop op een „blijde ge beurtenis" is. Mochten die fluis terstemmen eens de voorboden zijn van blij en vroolijk klokgeklepper. Nu maken we ons weer op, om blij de feest te vieren...... De vlaggen wapperen Het is oranje boven al Bidstond. Hedenmorgen om acht uur werd der traditie getrouw in de Groote Kex'k een bidstond gehouden, die door velen weird bijgewoond. Als vooi'ganger trad Ds. Barbas op, die in het gebed den zegen des Aller hoogste voor onze Koningin en Haar Huis afsmeekte. HET KINDERFEEST. Op den Doelen. Wat een drukteI... 2500 kinderen bij elkaar en aaar orde onder houden, die tot een stoet te rangschikken I We hebben de onderwijzers en com missieleden, die dat klaarspeelden bewonderd! Toen eindelijk alles geregeld was ging 't om half tien in optocht naar het feestterrein. Natuurlijk trok de stoet veel kijk- Iustigenl 't Was dan ook zoo'n aardig gezicht, die vroolijk-lachendte kinder gezichtjes; die opgewonden pretma- kertjes, alleexx getooid met een oranje- cocarde. ft Was een gewedijver wie de grootr ste had!) en een vlaggetje in de hand. Hoe lang de stoet was weten we niet, maar er was schier geen einde aan! Zoowerd onder de „marsch-mop- pen" van de Fuchs kapel naar het Lakonkoopersveld gewandeld. Ook daa.r een drukte van belang! 't Duurde wel een half uur, eer al de kinderen een plaatsje gevonden had den en 't eigenlijk feest' kon begin nen. Eerst liet het Haarlemsche kinder koor, onder leiding van den heer J, do Nobel, zich hooren, welke 400 kin deren het Wilhelmus moesten zingen, 't Werd echter een algemeen gezang, want alle kinderen zongen 't uit volle borst zeker om uiting te ge ven aan hun vreugde 1 Daarna begon de „clou" van de pret de kien wedstrijd. Alle kinde ren kregen een kaart met verschillen de cijfers bedrukt, en voor een pot lood hadden ze zelf moeten zorgen. Op een reuzenbord werd telkens eo-nj bracht. Aan boord werd hij herkond cxjfeï aangegeven, on elk kind, die j door een Russisch marine-officier, dat getal op z'n kaart had staan, I die he}n, vroeger eens aan het hof nntmrtüf ncv/i Hüvq •xro-p}\nrw'l moest dit doorschrappen, Wie 't eerst alle cijfers doorge schrapt had, riep „kien" en..; had een prijs. Wat zaten de kinderen In Span ning!... Zou 't nummer, dat nu werd opgehescben op hun kaart staan?... Was 't zóó, dan straalde het ge zichtje van genoegen was 't niet zoo, don betrok het lipje, maox\.. werd weer gehoopt op een volgend kansje I... Zoo kwam de spanning er in!., Hexixaaldelxjk hoorde je onderlinge Hoeveel heb jij er al?,.; -r Zeven... Ik negen...- Dan win jij het!...- Terwijl we dit schrijven, ls cle wed strijd nog niet afgeloopen. We we ten dus nog niet wie de gelukkige prijswinners zijn wel mogen we verklappen dat 200 kinderen met een prijsje huiswaarts gaan! In de pauze werden de kleinen ont haald... Dat was ook een belangrijk nummer van liet programmal... Daarna weer voortzetting van den kienwedstrijd en daarna prijsuitdee- ling. De gymnastiekvereenigïDg „Spar ta" gaf een pantomime te zien. Een aax'dig stuk, waarom dan ook braaf gelachen is. Wat 't voor een ding is, valt heel moeilijk te beschrijven, maar...,, als je 't ziet, moet je er om lachen, of je wil of niet 1" Die vliegen-vangende professor was vooral heel aardig I Het kinderkoor had ook nog eenige nummertjes te zingen „Hol- landsch", „Naar Zee" en „Wien Neerlandscb bloed". De Fuchs-kapel hield er voorts de stemming in door vele vroolijke muzieknummertjes ten beste te ge ven. 't Feest der kinderen werd door ve le „grooten" bijgewoond. De tribune was dicht bezet, en rondom het feest terrein stonden ook duizenden kijk- lustigen. 't Was ongetwijfeld een aardig en welgeslaagd feest. i De kinderen hebben zich kostelijk vermaakt l In hechtenis genomen. Zaterdagmiddag hebben plantsoenwachters In den Hout een als heer gekleed persoon aangehou den, die niet te noemen handelingen tegenover meisjes pleegde en eenige vrouwen aanrandde. Personalia. Onze vroeger*® stadgenoot de heer Cor. Meijerink, sedert 1904 t.e Rotter dam werkzaam, is b9noemd tot leer- aar aan de H. B. S. te Winschoten, Vernieling, Zondagnamiddag te 3 uur hebben een paar beschonken personen, die de Schoutensteeg passeerden, opzettelijk met een wandelstok eene groote glas- ruït (dubbel dik) ingeslagen van de werkplaats van den horlogemaker C. ten Boom, wonende Bnrteljorisstraat op den hoek van die steeg. Toen de politie kwam, die per telefoon was gewaarschuwd, waren de helden niet tueer te vinden. Opstootjes. Zondagnamiddag tusschen 3 en' 5 uui' hebben op de Burgwal bij herha ling opstootjes plaats gehad, wegens oneenlgheld tusschen daar wonende vrouwspersonen. De politie moest voortdurend handelend optreden. Om- streoks 5 uur waren er zelfs acht agenten met 1 adjunct-Inspecteur aan wezig om de orde te handhaven. De gummistokken zijn gebruikt om de verzamelde menigte uiteen te drij ven. HAARLEMMERMEER. Eexie boerderij, groot 86 H.A. land, behoorende aan de wed. Vermoten, Sectie B, te Haarlemmermeer, is ver kocht aan den landbouwer Noordam, alhiei*, voor 57.600. Gemengd Nieuws MEDEDEELINGEN VAN EEN VLUCHTELING. Zijn belangrijkste mededeelingen gaven we reeds gistexen een plaats in ons Overzicht. Hier volgt echter een aaneengeschakeld verhaal Londen herbergt op het oögenblili verscheidene Turksche vluchtelingen, mannen van het oude régime, die na de zegepraal der jong-Turkexi de wijk hebben genomen. Behalve Izzet pasja vertoeft ook te Londen Zia bei, het gevallen hoofd der geheime politie te Constantinopel, en ook deze hoeft thans een peieman to woord gestaan. Zia bei .verstrekte den persman met groote openhartigheid eenige inte- ressanle mededeelingen. Hij verklaarde blij te zijn, dat hii In Londen was, waar hij zich volko men veilig voelde en gaf zijn onder vrager verlof hem alles te vragen wat hij wilde. Maar eerst wilde hij hem vertellen, hoe hij er in geslaagd was te ontkomen. Op den 21sten Juli, den dag van het herstel der grondwet, begreep hij, dat zijn laatste uur als Turksch ambtenaar geslagen was en dat hem niet3 restte dan do vlucht. Maar hoe De menschen, die vroeger voor hem sidderden, zouden hem thans hebben vermoord. Hij kochl daarom een man om, om hem twee dagen In zijn huis te verbergen. Den 24sten Juli kreeg hij een kort briefje van den Sultan, luidende „Vlucht onmiddellijk Zia bei trof onverwijld schikkingen, om aan boord te gaan van een Dultsch schip, dat bestemd was voor Smirna. Toen de duister nis was gevallen, begaf hij zich er heen, maar onderweg werd hij aan gevallen door e/én man, die hem her kende. Hij schoot zijn aanvaller ech ter dood en bereikte het Duitsche schip, dat hem veilig te Smirna bracht. Daar ging h" over op eene_ mailboot, die hem te Marseille ontmoet had, doch deze verbond zich hem niet te zullen verraden. Zia bei had trouwens zijn baai'd afgeschoren en zijn fez verwisseld voor een strooien hoed. Hij reisde onder den naam Gray, onder welken naain hij ook in het Londensche hotel logeer de. De persman vroeg Zia, of hij van plan was ooit naar Turkije terug te keeren. Onmogelijk, vexdclaarde Zia, men kan mij hetgeen ik gedaan heb, xxiet vergeven, Turkije zal mij nooit weerzien. Bedenk, dat ik gedurende mijn ambtstijd ministers, militairen en hooggeplaatste ambtenaren ten val heb gebracht en dat 170 Turken leden der aanzienlijkste families verdwenen zijn. 'Uit het zenuwach tige beven van Zia's handen bij die woorden kon de persman opmaken, dat het woord „verdwijnen" blijk baar een zeer sombere beteeken is moest hebben. Onder mijn leiding, zoo ging Zia voort, is een korps van meer dan 400 goed betaalde geheime agenten voortdurend in actie ge weest. Bevelen van Jildiz werden on voorwaardelijk gehoorzaamd. De Sultan werd meermalen verkeerd in gelicht, maar zijn bevelen waren desniettemin onherroepelijk. Wan neer iemand door ons was aangege ven, dan was hij een verloren man. Ge begrijpt dus wel, dat, zooals ik daareven zeide, Turkije mij nooit te rug zal zien. Vervolgens stelde de persman de vraag, of Zia dacht, <tat de nieuwe bedeeling in Turkije van blijvenden aard zou zijn. Zia antwoordde daar op bevestigend. Ik gevallen man en banneling voor de rest mijns le vens als ik ben kan u verzekeren, dat de nieuwe orde van zaken het werk is van eei'lijke, vaderlandlieven de lieden, meest officieren, die in zagen, dat het overschot van het Turksche Rijk langzaam maar zeker door den Sultan en de hofkliek werd opgeslokt. De Poxtte als bestuurs lichaam had reeds vijf-en-twin tig ja ren geleden opgehouden te bestaan. Alle macht was samengetrokken te .Tlldis. Ministers, zelfs de gi-ootvlzler, hadden niet het minste gezag. Voorts deed Zia bei eenige mede deelingen over de sommen, die de ambtenaren van het oude régime in hun zak gestoken hadden. Izzet pasja had aan „emolumenten" anderhalf millloen Turksche ponden gebeurd, die hij had belegd in Amerika en door bemiddeling van Grieltsche fi- xxanciers in Parijs. De Sultan zelf had minstens drie millioen pond be legd in Duitschland, Oostenrijk en Frankrijkhij trok hooge procen ten van de sommen, waarmede ds leveranciers van oorlogsbenoodlgd- heden en van kleeren voor de solda ten de hooggeplaatste ambtenaren omkochten. Men gebruikte mij, zoo verklaarde Zia, omdat men mij plooibaar vond. Ik aanvaardde den post ten paleize, omdat ik zulk een hoog traktement wel gebruiken kon. Ik geloof werke lijk, dat wij een eerlijke iregeering even goed zouden hebben gediend, ais ze had bestaan, maar die be stond niet. Dikwijls heb ik er over nagedacht, dat het toch niet altijd zoo koxx blijven, maar het einde kwam spoediger dan de meesten on zer hadden gedacht. Dat zat 'm voor al in de vorderingen, die de consti- tutioneele beweging in het laatste half jaar oxxder het leger had ge maakt. Op de vraag, wat Zia's plannen voor de toekomst wax'en, antwoordde hij, dat hij van plan was een klein landgoed te koopen in Canada, daar hij een groot bewonderaar was van Britsch beheerhij was trouwens ook zeer dankbaar voor de veilig heid, die de Engelsche vlag hem schonk. „Daar ik thans veertig jaar ben, hoop ik nog een rustigen tijd vóór mij te hebben." Maar ik moet een anderen naam aannemen dan mr. Gray, voegde hij er lachend bij. Ge zijt de xxieuwe orde van za ken in Turkije dus welgezind Ja, van harte. Het spijt mij al leen maar, dat mijn verleden van dien aard is, dat ik niet kan ver wachten, dat de duizenden, die door mij geleden hebben, mij ooit het on recht zullen vergeven, dat ik aan de onschuldige slachtoffers van de ge heime politie heb aangedaan. EEN TIJGER LOSGEBROKEN. De „Hebe", een tusschen Penang, Singapore en Belawan varend stoom schip van do Maatschappij „Océan", vertrok den lsten Augustus 1.1. met een tiental Delianen, onder wie twee dames, die het te Penang te houden hippisch concours gingen bijwonen, van Belawan naar Penang. Op reis brak te midderaacht een tijger los, die door den eigenaar be stemd was voor een Europeeschen dierentuin. De reizlgei's waren gelukkig mee- rendeels naar hun kooi, zoodat de tijger zich nu vergenoegde met een Batak-pony, die door een der passa giers, den heer Van Vollenhoven, als prijs voor het concours was uitge loofd. Dank zij de tegenwoordigheid van geest van een passagier, den heer ütt, slaagde men er in den tijger we der te vangen. BEVALLEN 28 Augustus. M. v. d. Ree, geb. Eckhart, d. 29 Augustus. J. B. van Veen, geb. Wester, d. 31 Augustus. M. Ploeg, geb. Fiege, z. OVERLEDEN 28 Augustus. W., 6 m., zoon van E. Boes, Heerensingel. 29 Augus tus. S., 2 j-, dochter van G. P. v. d. Geei-, Kruisweg. J. F., 4 j., zoon van J. Alberts, Aelbertsbergstraat. W. van Waveren, 49 j., Lange Mar- garethastraat. 30 Augustus. M. v. Franken, geb. Bennink, 56 j.r Tweede Zuid-Polderstraat. M. Slootweg, geb. Spruijt, 80 j., Hagestraat. SPAARNDAM. BEVALLEN M. L. de Zwart,geb. De Vllegere, d. OVERLEDEN G. W. van Riet, geb. Paap, 55 j. Het st. Koning Willem IÏI arriveer de 29 Aug. van Amsterdam fce Bata via, Tiet st. Koningiji Wilhelmina, van* Batavia naar Amsterdam, vertrok 29 Aug. van Singapore. Heit st. Prins Willem IV, van Parsn maribo naar Amsterdam, vertrok 29 Aug., vm. 10.30 van Havre. Het st. Prins Maurits, van Amsteov dam naai- Paramaribo, vertrok 28 Aug. van Madeira. Het st. Kawi verLrok 29 Augustus van Rotterdam naar Batavia. Het st. Sloteixiijk vertrok 29 Aug, van Rotterdam naar Philadelphia, Het st. Vondel ,van Batavia naai.- Amsterdam, passeerde 28 Aug. Kaap St. Vincent. Het st. Timor vertrok 29 Aug. van Amsterdam naar Batavia. Het st. Rembrandt, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 28 Aug. van Lis sabon. Het st. De Haan vertrok 29 Aug. van Rotterdam uaar Batavia, 1-Iet st. Prins Willem II vertrok 28 Aug. van New-York naar West-Indië. 1-Iet st. Prins Maurits,. van Amster dam naar Paramaribo, vertrok 28 Aug. van Madeira, Het st. Zaanland, van Buenos Ayres naai' Amsterdam, vertrok 28 Aug. von Santos. Het st. Sindoro. van Rotterdam ni. Java, passeerde 29 Aug. Kaap dej Armi. Het st. Rembrandt, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 29 Aug. Gi braltar. Het st. Russia vertrok 29 Aug. van Rotterdam naar New-Yoi*k. Het st. Oranje, van Amsteidam n. Batavia, passeerde 29 Aug. Perirn. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken Amsterdam, 28 Augustus. J. Koe koek, diamantbewerker aldaar. Rech- ter-commissaris mr. J. J. ,A. L. Beuns; cui*ator mr. C. M. de Kuijper. A. M. Poons, laatst wonende te Amsterdam. Rechler-comnrissaris als vorencurator mr. A. M. F. E. Kutn- ders. J. M. L. A. Rlclxelle, makelaar, laatst wonende te Amsterdam. Rech- ter-commissarls en curator als vo- m. C. Wolifgramm, zonder beroep, al daar. Rechtor-commissaris en curator als voren. Geëindigd S. M. Leefson, commissionair in boek- en steendrukwei'ken te Amster dam. Heden overleed tot mijn diepe j droefheid na een smartelijk lij den mijn geliefde Echtgenoot, den Heer W. VAN WAVEREN, In d --luderdom van 49 jaax*. Wen. G. C. VAN WAVEREN— COP. Haarlem, 29 Aug. 1908. SS Heden overleed tot onze diepe droefheid na een langdurig en smartelijk lijden onze zeer ge liefde Echtgenoot® en Moeder MAR.A VAN FRANKEN- geb. BENNINK, in don ouderdom van rüirn 58 Jaax*. Allen die haar van nabij gekexxd hebben zullen beseffen, wat wij aan haar verliezen. H. VAN FRANKEN Sr. J. VAN FRANKEN. H. VAN FRANKEN Jr. B. J. VAN FRANKEN. J. M. VAN FRANKEN. M. H. VAN FRANKEN. Haarlem, 30 Augustus. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. SaSS&töSEiiSS Voor de vele bewijzen van deelne ming ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer JACOP1"^ JO HANNES VAN DER STEEG, betui gen wij onzen haidelijken dank, Haarlem, 28 Augustus 1908. C. E. ERDTSIECK— VAN DER STEEG. J. Th. ERDTSIECK en Kinderen. Wed. C. BUISMA—VAN DER STEEG en Kind. Dadelijk gevraagd een (P. G.) omstreeks 16 jaar, voor heek» dagen, gezin van 2 personen. Aan melden tusschen 8 en uur 's avonds. Adrea te vern. Bur. Ilaarl. Dagbl. Koningstraat 8. Aangeboden aan a en net persoon degelijke eaa Inwociaag Ln een net,, burger gezin, in 't centrum der stad, tegen 5.50 p. w. Adres te vernemen Bur. Ilaarl. Dagblad. ïe Huur gevrafurd nette benedenkamer, of klein bene denhuis] e. Brieven onder No. 14810 Bux, Haarl. Dagblad. een goed WERKPAARD bij J. HOEKS, Oude Slot. Heemstede.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 3