I IsiMMsllii Weerbericht F. P. EEICHERT, Thermometerstand Uit de Rechtszaal Uit de Oaistrekem Burgerlijke Stand Telegrammen Marktnieuws Advertentie» Een Burgermeisje, ÉJieitetbesl® liiiisaribeife Beï Sar£«P»(i' Je Mem ®i©t Meisje Loopmeisjs Biedt zich aan Galanterieën enz, Boeren- et BnitoMwid, MEDEDEEL1NGEN VAN HET KÖN IN KL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De BLldt, 17 Sept. 1908. Hoogste barometerstand 769.7 m.M. tö Mumdhenlaagsto 740.7 m.M. te Seydisfjord en Thorshaven. Verwachting tot den avond van 18 September Wind meest matige Zuidelijke tot Z.W.lijken wind. Gesteldheid van de luchtgedeel telijk bewolkt, waarschijnlijk regen buien in het Westen. Temperatuurdezelfde, Barometerstand te haarlem. uur 768 m.M. Neiging tot vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 768 m.M. ingezonden mededeelingen A 80 Cts. per regel. 17 Aiiegang 17. PRACHTIGE SORTEERING Dassen, Fronts, Boorden on Hanelietteii. te Haarlem. Donderdag 17 September Hoogste gisteren 2 uur F. 61 Laagato hedennacht F. 68 Hedenmiddag te 12 uur F. 62 en hoogte 21, kwamen bij den regi ments-commandant berichten in, dat de westrand van het bedekte terrein Om Laren, tusschen de Oude Drift en St. Jans Kerkhof, bezet zou zijn door eene tegenpartij, geschat op eene sterkte van minstens een bataljon infanterie. Artillerie was niet waar genomen. De regimentscommandant besloot 'onder beveiliging van de linkerflank dekking vooreerst door te march&c- ren, ten einde niet te worden afge drongen vaU de marschrlchting Utrecht. De tot gevecht ontwikkelde linker flank-dekking kon tengevolge van het Vijandelijk vuur niet verder door dringen, dan tot den Nieuwen Crailo- schen weg, waarop een bataljon werd bestemd om de (aanvankelijke) flanlc- dekking rechts te verlengen, terwijl de beide overblijvende bataljons als algerneene reserve voorloopig achter 'en buiten den rechtervleugel geëche- lonneerd werden. Nadat was vastgesteld, dat de vij andelijke linkervleugel zich Zuid waarts niet verder uitbreidde dan tot St. Jans Kerkhof, gaf de regiments commandant bevelen tot omvatting van 's vijands linkervleugel. Vervol ging van den terugtrekkenden vijand tot het dorp Laren. Voortzetting van den marsch over Hilversum in de richting Utrecht met gewijzigde vei ligheidsmaatregelen. Bijzondere oorlogstoestand (bruin) Tm opdracht. De bevelhebber te Amersfoort acht te het voor eigen tijdwinst noodzake lijk, de verdere troepenverzameling der blauwen te Utrecht te vertragen en zond daartoe een detachement, bestaande uit anderhalf bataljon in fanterie, een sectie mitrailleurs en zes wielrijders, over Baarn naar La- jren met de opdracht een vijandel^e Colonne, die vermoedelijk over Kaar den en Hilversum naar Utrecht zou hiarcheeren, tot zich te trekken, dien tengevolge van haar marschrichting 'af te leiden en zoo mogelijk tot <ïrie uur n.m. vast te houden. Bij aankomst te Laren vernam de commandant, dat, hoewel zijn wiel- jrijders-patrouilles terug geweken wa- jen, voor de talrijker en overmachli- ge vijandelijke wielrijders-patrouil les, toch een vijandelijke infanterie- polonne van meer bataljons was waargenomen, deboucheerende uit Kaarden in de richting Bussum, waarvan het hoofd genaderd zou pijn in laatstgenoemd dorp, ter hoog te van den Kunstweg naar Goolse lloer. De manoeuvre is zeer goed geslaagd cn werd bijgewoond door den com mandant van het veldleger, den lui tenant-generaal Kool, die vergezeld Jvas van den luitenant-kolonel van «'en generalen staf Weber. Na afloop der oefening werd door /Ie troepen voor den generaal gede fileerd. Benoeming, Door hot bestuur der Bloemendaal- fche Schoolvereniging zijn tot leeraar pn leerares ir. de Zweedscho gym nastiek benoemd da heer A. J. Meije- ink en mejuffrouw B. Adarna van cheltema. HAARLEMS ONDERWIJS. Het pas verschenen nummer van Haarlems Onderwijs bevat o.a. een kort bericht over de befaamde verga- flering, waarin de heeren Ketelaar £n Lamers spraken over de salaris- jregeling en de pogingen tot wering van do getrouwde vrouw uit de ^chool. Veel wordt er niet van ge legd en over het bekende incident vinden we alleen het volgende „Spraken we in den aanvang van •en goedgeslaagde vergadering, het linde was min oï meer tragisch. Toen kamers aan den debater Thiel ver beet, dat deze op laatdunkenden "toon over het zware werk van de on derwijzers had gesproken, wat hij een beleediglng voor deze ambtena ren noemde, werd een luid applaus gehoord, waarop de districts-school- opziener, drie wethouders en enkele raadsleden de zaal verlieten." Voorts een artikel over huiswerk, met de conclusies, dat het dient te worden afgeschafteen idem over vacanti6, strekkende tot betoog, dat deze te kort zijn. lo. De geheele duur der vacantiën moet minstens 9 A 10 weken per jaar bedragen. 2o. Er zij, 't liefst in het warmste deel des jaars, één groot tijdperk van rust van op zijn minst 4 weken. 8o. Eert instelling van een herfst- vacantie is gewenscht. Voorts een" betuiging van ingeno menheid met de vereeuiging van kos- telooze- en tusschenscliolen. Een woord van hulde aan den wethouder voor dezen maatregel kon er natuur lijk niet af. Dan een aanmerking op de inrichting der lokalen van school X, vooral wat betreft de glazen tus- schenschotten en een buizen-complex, dat niet meer gebruikt wordt en een al te goede geleider is voor geroeze moes uit andere klassen (iets, waar op wij gaarne de aandacht der Com missie van Toezicht heipon vestigen), benevens een artikeltje „Sparen en nog wat", waarin onze redactie een opstopper krijgt. Wij hebben namelijk over een spaarquaestie een beschouwing gege ven eri een antwoord daarop van den daarbij betrokken onderwijzer niet geplaatst. Volkomen waar Maar merkwaar dig is het, dat de ouderwijzer in quaestie zelf zich nimmer bij ons beklaagd heeft over het niet plaatsen van zijn stukje. Geeft dat niet te denken, dat hij zelf wel begreep, dat het niet geplaatst zou worden en waaróm niet Dr. BRUNO TIDEMAN. Hoewel die geneesheeren na een vleugje van herstel weer eenige hoop op herstel gaven, is Dr. Tidieman he dennacht te 's-Gravenhage overleden. Vele Haarlemmers zullen dit met leedwezen vernemen, v:ant Dr. Bru no T idem an was een zeer bekend stadgenoot, 't meest als predikant bij de Remonstrantsche gemeente. Gebo ren ta Rotterdam 6 Januari 1837, ont ving hij in die plaats zijn eerste on derwijs, om daarna bij de Remon strantsche Broederschap zijn oplei ding in de theologie te ontvangen. In 1861 werd hij bevorderd tot pro ponent en op 28 September 1862 be noemd tot predikant te Hoorn, Daar bleef Dr. Tideman tot 22 September 1878, toen hij in onze stad geroepen werd, om, als opvolger van Ds. van Oordê, het predikambt bij de Remon strantsche gemeente te bedienen. Dit ambt heeft Dr. Tideman tot 1 Mei 1901 bekleed; toen noodzaakte ziekte hem heen te gaan. Hij werd toen opgevolgd door Dr. Haentjems. Behalve een hekend prediker was Dr. Tideman ook een vaardig schrij ver, en verscheden vele boeken en ge schriften van zijn hand. Als acade- misclie proefschriften schreef hij ,Es- senisme" en „Ahasverus". Dit laatste geschrift werd gevolgd door eenige opstellen over „het Jodendom in de Bijbelvriend" en de Gids. Voorts schreef Dr. Tideman vele opstellen in theologische tijdschrif ten, een overzicht der geschiedenis van de Remonstranten, een inleiding Yoor den liederenbundel van den Ned. Protestantenbond, en een hoek „Beel den uit de dagen der omwenteling". Naar wij v r n e m s n, Is he t mannenkoor „Caecilia", dir. de heer Alb. Heiloo op zijn besluit terug ge komen, en zal liet niet deelnemen aan den zangwedstrijd, uitgeschre ven door de liedertatel „Haarlem's Zanggenot". Ben o e md. Door den Burgemeester is benoemd tot agent van politie Jacob Bijster, los werkman alhier woonachtig, in de plaats van J. C. de Koekoek, die ontslagen is wegens verduistering van een bankbiljet van ƒ10. Een mooie daad. Toen de heer Waar, de vader uit het Doopsgez. Armenhuis, zich he den bij den heer Albhoff vervoegde, met verzoek, of hij met de kinderen uit dit gesticht eens gratis een voor stelling mocht bijwonen, werd. hij aangenaam verrast, toen hem dit verzoek niet alleen wend toegestaan, maar de heer Althoff hem teveri3 ver zocht alle verpleegden, zoowel kinde ren als oudjes, uit de verschillende gestichten te Haarlem uit te noodi- gen tot het bijwonen van de voorstel ling van Zaterdagmiddag a. s. De heer Althoff kan rekenen op een dankbaar publiek, want het is hun niet veel gegeven, zoo'n aange nomen middag door te brengen. G e v. V o o r w. Een zilveren dameshorloge, een kinderzak waarin een zakdoek, een R.-K. kerkboekje, een granaten hals ketting met gouden slot, een rozen- grans in étui, een zwart hondje, een kindorzak, eey pakje inhoudende een streng roode wol, een zwarte hond, een gouden damesringetje, een portemonnaie inhoudende eenig geld, een rijwlelpomp, een bloedkoralen armbandje met gouden slot. STUKKEN VAN DEN RAAD. Naar aanleiding van een sedert drie jaar loopende onderhandeling en correspondentie tusschen de ge meenten Haarlem en Heemstede om- treint liet geven van vergunning door Haarlem aan Heemstede lot het leg gen en hebben van gasbuizen in we gen on gronden, aan de gemeente Haarlem in privaat eigendom toebe- hoorende, doch gelegen binnen Heemstede en tot het plaatsen en hebben van lantaarnpalen, stellen B. en. W. in overeenstemming metB. en W. van Heemstede, nu aan den Raad voor te besluiten lo. dat de levering Van gas door de gemeente Haarlem in Heemstede, voor zoover dit met het oog op geslo ten overeenkomsten mogelijk is, mot ingang van een nader te bepalen tijdstip zal worden gestaakt 2o. aan do gemeente Heemstede in eigendom en, voor zooveel noodig, in onderhoud over te dragen a. de Leidschevaart met hare kunstwerken, voor zoover die vaart onder de gemeente Heemstede is ge legen, alsmede de volgende in de ge meente Heemstede gelegen, thans aan de gemeente Haarlem toebehoorend© wegen, de bermen of zijkanten on do tot die wegen behoorende kunstwer ken daaronder begrepen de Zuider- houtlaan, den Bronsterweg, de Koe- dief slaan, de Znndvoortsche laan, do Emmauslaam en, Indien daarvoor medewerking van het gemeentebe stuur van Leiden wordt verkregen, den weg langs de Leidschevaart, een en ander voor den prijs van 100. b. tegen een nader té bepalen prijs, berekend op den voet van den kos- tenden prijs, verminderd met 5 pro cent, de in de gemeente Heemstede aanwezige, thans aan de gemeente Haarlem toebehoorend©* gas geleidin gen en lantarens, Zulks onder voorwaarde, dat de gemeente Heemstede voor hare reke ning blijvend zorgdrage, mot ingang van den dag waarop de exploitatie van hare gasfabriek zal aanvangen, voor do verlichting door middel van gaslantaretns, gedurende de op een bijgevoegden tabel aangegeven uren en van de aan de gemeente toebehoo- rende wegen in den Haarlemmerhout die zonder uitzondering eigendom van de gemeente Haarlem blijven, voorts onder de bepaling dat de plaatsing der lantarens geschiedenis op een bijgevoegde situatieteekening is aangegeven en dat de indeeling in avondbranders en doorbranders ge- scliiede op den in Haarlem gebrui- kelijken voet. De kosten der eigendomsoverdracht komen ten laste van de gemeente Heemstede.: Voorstel van B. en W. tot benoe ming van P. van Duuren tot make laar in hypotheken en assurantiën. Voorstel van B. en W. om afwij zend te beschikken op een verzoek van het Moderamen van Haarlem's Drankweer-Comtt om een subsidie voor drankbestrijding. De meerder heid van het College is n.l. van mee rling, dat het niet op den weg der ge meente ligt, in deze een subsidie te verleenen. BEDREEGELIJKE BANKBREUK. Ank Weyers, een winkeliertje in Hillegoin, verkeerde in financieels „moeilijkheden". Dreigende schuld- eischers... Aan een faillissement was niet meer ie ontkomen, zoodat Weyers zich zelf bij de Rechtbank aangaf, als met zijn betalingen te hebben opgehouden. Maar... hij heeft zich daarna aan oneerlijkheden schuldig gemaakt. Verschillende winkel- en huishoude lijke goederen heeft hij aan zijn boe del onttrokken en deze bij kennissen verborgen. Het doel was natuurlijk, om na de afwikkeling van 't faillisse ment enkele middelen te hebben om verder te leven. Beklaagde liad een vrouw met zes kinderen te onderhou den, terwijl binnenkort ook nog een gebeurtenis in de familie te verwach ten was. De curator Mr. Monnik kreeg reeds achterdocht, en stelde een streng on derzoek in. Weyers legde evenwel de eed af, dat hij alles had opgegeven en niets verzwegen. Het onderzoek viel evenwel an ders uit. Alle verborgen goederen werden in beslag genomen, en in den boedel betrokken, zoodat in dit ge val de rechten der schuldeLscliers niet zijn verkort. De dagvaarding noemde verschil lende goederen o.a. 18 kistjes siga ren, een handnaaimachine, een spie gel, een kapokbed, een kachel, enz. Beklaagde bekende, en toonde veel berouw. Het Openbaar Ministerie vorderde tegen hem een gevangenisstraf van zes maanden. De verdediger Mr. Merens meende, dat om eenige juridische gronden een ontslag van rechtsvervolging moet volgen. Subsidiair drong pleiter aan op clementie, er op wijzende, dat de beklaagde gunstig bekend staat, en door andere personen overgehaald is tot oneerlijkheden. DOOR EEN ONVEILIG SIGNAAL GEREDEN. De 30-jarige machinist der H. IJ. S. M., E. Tinga, reed op 22 April des avonds 11 uur met een exprestrein van Rotterdam naar Amsterdam. Vol gens de dagvaarding heeft hij hij Vo gelenzang door twee onveilige signa len gereden, waardoor hij op een spoor kwam, waar een goederentrein vooruit reed. Bij doorrijden was dus oen botsing onvermijdelijk. De wisselwachter Kruitbosch bij de Pijlslaan zag dit en heeft toen, door het omgooien van een wissel, den trein van Tinga op een ander spoor laten loepen en daardoor de botsing voorkomen. Tinga heeft toen even door den wissel gestopt. Tinga ontkende het hem ten laste gelegde. Het eerste signaal stond vei lig, en het tweede onveilig, waarvoor hij ook gestopt heeft. Het was on waar, dat hij bij de Pijlslaan door het door Kruitbosch owgeworpen wissel gereden heeft. Beklaagde trad zeer onbeleefd op. Tegen alle getuigen pok tegen den districtsinspecteur dein heer Witkop, dio als deskundige gehoord werd zei hij brutaal: „die kerel liegt". De President dreigde <J$9l P.9& lein Item uit de zaal to laten verwij deren. De seinhuiswachter Kruitbosch gaf een omstandig verhaal van liet ge beurde. Nadat hij die wissel omge gooid en 't gevaar voorbij was, heeft hij den trein van Tingma laten stop pen, om den conducteur en maclii- nist te spreken en te zeggen, dat hij van 't gebeurde rapport zou maken. Tingma heeft toen aangeboden de zaak te schikken, wat Kruitbosch wei gerde. Kruitbosch is door do maatschap pij voor zijn cordaat optreden be loond, Tingma daarentegen gestraft met de inhouding van drie dagen loon. Het Openbaar Ministerie achtte het bewijs geleverd en eischte wijzen de op het feit, dat beklaagde den zg. Franschen trein bestuurde en dus ve le menschenlevens in gevaar bracht zeven dagen gevangenisstraf. UITSPRAKEN: J. Schipper, los werkman te Am sterdam, diefstal, 8 maanden gevan genisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. M. Broekhuizen," los werkman te Haarlem, diefstal, 6 weken gevange nisstraf. M. Broekhuizen, los werkman, te Haarlem, diefstal, 14 dagen gevange nisstraf. J. G. C. Smits, schoenmaker, te Haarlem, eenv. beleed, ambt. 3 da gen gevangenisstraf. G. Pecht, zonder beroep, te Haar lemmermeer, diefstal 3 weken gevan genisstraf. G. Langerak, visscher te Leiden, mish., een maand gevangenisstraf. J. ten Wolde, Fabrieksarbeider te Wormerveer, mish. 5 boete of 5 dagen hechtenis. K. Steur en C. Schilder, visschers- knechten te Volendam, mish. en we- derspannigheid, de le een maand, de 2e een week gevangenisstraf. F. N. J. Sandbergen, accountant, thans zonder bekende woonplaats, verduistering, 6 maanden gevange nisstraf. Zang en Vriendschap. Door de Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" is voor het a.s. concert in studie genomen het mooie koorwerk „Morgenlied", van onze» stadgenoot Ph. Loots. BLOEMENDAAL. Onwetendheid met de wet doet me nigeen dikwijls een proces-verbaal oploopen zoo ook dezer dagen, toen door den agent van politie J. de Vries alhier een persoon werd aangetrof fen ln het bezit van een egel. Daar deze beesten behooren tot de be schermde zoogdieren, als nuttig voor landbouw en houtleelt, werd door bedoelden agent van politie proces verbaal opgemaakt tegen J. W. D., wonende te Haarlem. HAARLEMMERMEER. Sporen door de Meer. Te Hoofddorp zijn 6 personen voor de commissie uit Gedeputeerde Sta ten verschenen, om bezwaren in te brengen, te Nieuwer Amstel en Ilaar- lemmerliede c.a. niemand. HAARLEMMERLIEDE c. a. Het aantal ingeschrevenen voor de militie bedraagt dit jaar 39. HALFWEG. Door W. Wassenaar alhier is, in gaande 1 October a.s., ontslag ge vraagd als telegrambesteller. heemskerk. Heden vierde Heemskerk zijn Ko- nmginnefeest. Het geheele dorp deed mee overal vlaggen, overal feest- gezichtein. De „Moffen" speelde zoo hier en daar en des morgens werden de kinderen onthaald op lekkers en spelen, terwijl de grooten zich ver maakten met een gymnastiekuitvoe- ring in de open lucht, afgewisseld door het optreden van twee clowns. De middag is gewijd aan een wed strijd in het balgooien per rijtuig en volksspelen, terwijl een licht-optocht liet geheel zal besluiten. VICTORIABRON-OBERLAHNSTEIN. Op de Internationale Tentoonstel ling voor liet Koffiehuis- en Restau- ratiebedrijf, thans gehouden te Am sterdam, werd hot Victoriawater uit de bron te Oberlalmstein bekroond met het eere-diploma (hoogste onder scheiding), benevens extra medaille aangeboden door de directie van liet Paleis voor Volksvlijt, terwijl op de „Grosse Gastwitrsgewerbliche Fach- Kochkunstnusstellung", gehouden van 514 September te Bad-Kreuz- nach, een gouden medaille werd toe gekend, TWEEDE KAMER. De zitting van gisteren was belegd tot installatie van den herbenoem den president. De waarnemende functionaris, de heei F. Lleftinck, sprak hem aldus ongeveer toe Hooggeachte Heer Roëll 1 Het heeft II. M. de Koningin be haagd u op voordracht dezer Kamer wederom tot haar voorzitter te be noemen. Deze benoeming vereert u, maar komt ook ons in hooge mate ten goede. Uw karakter en kennis toch hebben u reeds gemaakt tot on zen vertrouwde ik zou haast zeg gen in elk opzicht 1 Uw tact, de wijze waarop u de vergaderingen leidt, uw onpartijdig heid worden dopr ons allen met dank baarheid erkend. Uw geduldwij bewonderen het vaak (Gelach). Is voor een gewoon roensch gedula reeds een schoone zaak, ln een voorzitter is het bijzon der te \yaardeeren, .Wanneer eommi- gen onzer op de sobere wijze, die ons ten dienste staat, van die waardee ring mochten willen doen blijken, oen paar hamerslagen van u zouden reeds voldoende zijn, om hen het wanhopige van die poging te doen inzien en met u te berusten. Kortom, wij zijn gelukkig u weder deze plaats te zien innemen. Moge u de kracht bezitten en behouden, om met nauwgezetheid, energie en ijver uw taak te vervullen. Met dezen wcnsch verzoek ik u den voorzitters zetel weder in te nemen, tr geluk- wenschende met uw benoeming. (Luid applaus). De Voorzitter antwoordde Mijne Heeren I Waar het M. M. de Koningin be haagd heeft, op voordracht van den Raad van Ministers, ingevolge uwe voor mij zoo vereerendo opgave, mij wederom te benoemen tot voorzitter uwer vergaderingen, moet mij aller eerst een woord van diepgevoelden dank van het hart voor het vertrou wen, bij hernieuwing in mij gesteld. Ik waardeer dit te meer, omdat daar door voor mij het vooruitzicht wordt geopend, uwe beraadslagingen te mogen leiden gedurende het volle vierjarig tijdperk, waarvoor deze Ka- mor is gekozen. Ofschoon minder dan ooit geneigd om de verantwoordelijkheid der mij opgedragen taak voorbij te zien of gering te schatten, aanvaard ik haar toch met opgewektheid, indachtig aan den steun, door u allen mij reeds drie jaren geschonken en te meer ge sterkt en bemoedigd door de bij uit nemendheid welwillende woorden, welke uw geachte nestor zooeven tot mij heeft willen richten. Natuurlijk herinner ik mij op deze plaats ook den welkomstgroet van den vvaardigen man, die in de laat ste jaren op zoo waardige wijze hel tijdelijk voorzitterschap waarnam en aan wien door uw tij del ij ken voorzit ter hulde is gebracht met de uitdruk king van gevoelens, waarbij ik mij ten volle aansluit. Ik dank uw tijdelijken voorzitter hartelijk voor de woorden, die hij tot mij gesproken heeft. Uit de rede, waarmede de Minister van Binnenlandsche Zaken de vorige zitting heeft gesloten, is reeds vol doende gebleken, welke belangrijke werkzaamheden in dat zittingjaar door de Kamer zijn volbracht, ook al kwam er een korte stremming door een gewichtige staatkundige gebeur tenis. Ook in dit laatste jaar der parle mentaire periode zal van uw aller krachten veel worden gevergd. In dien het mogelijk zal zijn, al ware het slechts een gedeelte af te doen van hetgeen nog aanhangig of reeds aangekondigd is, dan is de eisch tot zelfbeperking, tot een rationeels ver deeling van arbeid thans klemmen der dan ooit. Ik vertrouw dat u allen zult willen medewerken om beide te bevorderen. Wanneer het uur van scheiden voor deze Kamer gekomen zal zijn, dan hoop ik, dat zij den indruk moge ge geven en den naam verdiend hebben, dat zij tot het laatste oogenblik met welberaden overleg gewoekerd heeft met haar tijd. Met de hoop, dat onder Gods zogen onze gemeenschappelijke arbeid be vorderlijk zal zijn aan het welzijn van land en volk, aanvaard ik weder het voorzitterschap. (Toejuichingen). Aan don heer Plate werd verlof verleend om den Minister van Han del te interpelleeren over de wijzi ging der ongevallenpremie voor liet havenbedrijf (laden en lossen). Da Kamer vergadert Donderdag 24 dezer te 11 uur voor het hernieuwen van enkele commissies. ONDERTROUWD Sept. 16 Jhr. F. Teding van Berk hout en A. M. J. van Marie17. R. Berende en J. P. Gigengack, E. D. Koelewija en M. Groenendaal, H. A. Wijnandts en C. S. Rigbers, P. H. v. d. Anker en M. J. Beugelsdijk. M. F. Pluim Mentz en C. C. Vander, W. J. Cornelissen en A. M. Rijs, F. Smit en M. M. v. Esch. GETROUWD Sept.. 17. J. J. Dalman en A. C. Bla zer, J. Visker en A. Wielinga, J. Schuijer en A. v. E romen. BEVALLEN Sept. 17. J. F. C. v. Abs-v. d. Meent, z.M. BrandBoer, z. OVERLEDEN Sept. 15. A. G. F. CaarlsKaart, 86 j., KinderhuisvestH. v. Dijk—v. Dijk 69 j., Oostvest; 17. H. II. Kooiker, 31 j.( Heerensiingel. Amsterdamscha Beurs. Openingskoersen van 17 Sept. 1908 medegedeeld door LABOUCHERE OYENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem, Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. De STAATSFONDSENMARKT was op vorige prijzen. Nederl. Certifica ten 751/16, 89 1/8, Russen 92, Consols 82 1/4, Hope's 81. ZUID-AMEIUKAANSCHE STAATS FONDSEN. Peruanen 115/16 en 43. TABAKS-AANDEELEN iets luier. Bindjey 66, Deli 442, Medan 265, Nieuwe Aaahan 127, Rotterdam Deli 369, Senembah 387. PETROLEUMAANDEELEN onver anderd: Koninklijke 293 7/8, Moeara Enim 142 1/4, Sumatra Palembang 111 1/2^-. MIJNAANDEELEN: Ketahoens 125, Great Cobar 104. De AMERIK. MARKT opende lager met weinig handel: Atchison 88 3/8, Denver 27 1/2, Erie 28 1/4, Kansas 27 1/4 en 60 7/8, Missouri 31 1/2, Rock Island-18 1/8, Southern Railway 21 1/2, Southern Pacafic 104 1/2, Union Pacific 164, Wabash 12 5/8, Steels 45 3/8, Carren 39 1/8—3/16. CULTUURWAARDEN: Vorstenlan den 126 3/8, Rescontr© Ned. Handels- Mij. 171 8/4. EEN BOTSING. BOEDAPEST, 16 September. (Reu ter). De sociaal-democratische partij hield een meeting, om te protesleeren I tegen de aanvallen van het katholie ke congres. Na afloop had er eene botsing plaats tusschen socialisten en politie, waarbij deze een charge met de blanke sabels moest maken. Er werden oen groot aantal personen gewond, en er hadden 28 inhechtenis nemingen plaats. BEVERWIJK. Groentenmarkt. Aangevoerd en verkocht te BeY wijk op 16 September 1908 Spinazie, per Heet. 1. Andijvie, 100 str. ƒ2. Postelijn, per Heet. 1.60. Wortelen, 100 bos 8. Komkommers, per 100 1.50. Augurken, per mandje 50 ct. Aardap. klei, p. Ilect. 2.50. Id. zand, ƒ3. Capucijners, per kilo 24 ct. Raspers, per kilo 24 ct. Tuinboonen, per 1000 1.25. Snijboonen, per 1000 2.25. Heeronboonen, per 1000 50 ct. Bloemkool, per 100 ƒ10—ƒ12. Uien, per Heet. 2.20. Sla, per 100 krop 1.50. Rabarber, per 100 bos 6. Pieterselie, per bos 5 ct. Selderie, per bos 6 ct. Appelen, per Ilect. 5, Peren, per Heet. 5. Druiven, per Kilo 0.40. R. K., niet onbemiddeld, biedt zich aan als huishoudster, liefst bij Heer alleen. Hoog sal. geen eisch. Br. No. 14944 Bur. Haarl. Dagblad. Gevraagd bij een eenige Dame een eenvoudig fatsoenlijk m-sjlssj© vam ongeveer 16 jaar, van 's morgens 71/2 tot den middag. Adres Mevr, Wed. SCHENK, Oude Gracht 11A^ Tegen November een nette gevraagd, goed kunn. koken en v. g. g. v. Mevrouw CADERIUS v. VEEN, Zijl weg 65. Tegen 1 November gevraagd, in een gezin met schoolgaande kinde ren een flinke van den P. G., als meid-alleen, vlug eai netjes kunnende werken en wat kennis hebben van koken. Loon 120 en 26.waschgeld. Br. fr. lett. L 234, Boekhandel P. STINS Pz„ ta Bloomendaal. Een neHe3TË¥ï:ïBOSS van goede getuigen voorzien biedt zich aan voor flüDBHUIP tot Novemher. Brieven onder No. 14959 Bur. Haarl. Dagbi. Mevrouw BAX, pastorie Santpoort,, vraagt eene die met 1 Nov. a. s. in dienst kan treden. Wasch geheel buitenshuis. v. g. g. v., P. G., zoekt togen Novem ber alleen of als tweede Meisje een betrekking bij klein deftig gezin, te Overveen of Zandvoort. Brieven onder No. 14960 Bur. Haarl. Dagblad. Assistentie-Riihli ading. Ter assistentie in een groot huis houden wordt eene beschaafde juf frouw gevraagd .Salaris 240 p. jaar. Leeftijd ongeveer 30 jaar. Aanbeve ling het bezit akte voor nuttige hand werken. Brieven onder No. 2838 aan den Boekhandel II. N. MUL, Kruis straat 25. dat uit werken gaat, maar Donder dag- en Vrijdagmiddag nog vrij heeft zag die saarne bezet. Brieven onder No. 14938 Bui-. Haarl. Dagbl. Gevraagd een net - Loon ƒ1.75. Warmoesstraat 29—31. HAARLEM. Gevraagd tegen Nov. n. s. een flinke WERKMEID en een KAMERMEISJE. Aanbiedingen in persoon of schrif telijk hij de Huismeesteres, 2e Kleine Houtstraat 47 roo<L Gevraagd met 1 Nov. a. s. in een klein gezin te Overveen een flinke als meld-alleen. Schriftelijk of per soonlijk zich aan te melden bij Mei. MONNIK, villa „Laagh Duyue" by het station Overveen. een Winkeljuffrouw, bijna 2 Jaar ln een der drukste zaken werkzaam. Br* No. 14955 Bur. Haarl. Dagbl. Bekwame WINKELJUFFROUW ge- vraagd. Aanbieding in persoon of per brief bij H. J. LAMP, Borteljorte- straat 18.J Tegen half October gevraagd flinke bij M. A. JANSEN, Zantvoortschelaa& Heemst©

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 2