Nieuwe Zoutevisch 11 ADVERTENTIEN: 1-6 REGELS 25 CENTS 3 PLAATSINGEN f 0.50 BIJ VOORUITBETALING Bekendmaking. Lange Boogaardstraat No. 11-13. KWARTJES ADVERTENTIE VRAAC-EN-AAIBODS fTan der Laan, 't Eenvoudige Boertje HERINGA WUTHRICH, van 15 cent af per 5 ons. Riviervlachmarkt 13, Telephsei No. 545, de Middelen van Boertje dagsbladên vcmicL, heb ik 's avonds tijdig de redactie van de „Daily Te legraph" per telefoon met de officiee- le tegenspraak in kennis gesteld. Maar in het nummer van heden vind ik er geen melding van gemaakt- Blijkbaar heeft zij zich eerst tot haar Haagschen correspondent gewend. Do „Daily Mail" bevat heden een tegenspraak van zijn Haagschen cor respondent, zoodat althaais een deel van het Engelscho publiek uit den waan is geholpen. Maar de nalatig heid van Reuter's correspondent te Amsterdam blijft evengoed te laken. De Millioenenrota. Zooals we in ons vorig nummer reeds hébben gemeld worden de Rijks uitgaven voor het jaar 1909 geraamd op 200.570.140.65, de inkomsten wor den geschat op 181,728,351.00, zoodat men bet tekort berekend op 15.847.789.61. Do uitgaven zijn ƒ6.3S0.935.24 hoo- ger geraamd dan in 1908 over de Hoofdstukken is dit bedrag als volgt verdeeld Justitie 1.457.265.50. Hooge Colleges 4655.621/2. Binnenl .Zaken f2.518.631.32. Marine f 1.355.299.02. Financiën f 930.986.72. Landbouw f471.783.25. Koloniën f 347.988.50. Lager geraamd zijn: Huis der Koningin 63.750. Buitenl. Zalven f 11.888.86, Oorlog 442.358.35. Waterstaat f387.586 De Minister van Financiën geeft in zijn toelichting verschillende mede delingen daaraan ontleenen wij JUSTITIE is f593.789 hooger geraamd, welk be drag echter op Oorlog bezuinigd is, omdat nu voor 't eerst de kosten der marechaussee onder Justitie zijn ge rangschikt. Justitie is voorts belangrijk ver hoogd, omdat veile uitgaven uit de Kinderwetten voortspruiten. Ook eisclit de regeling der z. g. achter stand so ntwerpen meer geld. Het ge vangeniswezen, is voorts 56.000'hoo ger geraamd en de rijkspolitie f116.800. Do belangrijke verhooging van hoofdstuk BINNBNLANDSCHE ZAKEN Is tot een bedrag van f 1.885.000, het gevolg van de stijging van de posten voor do verplichte bijdragen aan openbaar en bijzonder lager onder wijs. Overigens vordert het lager on derwijs nog ongeveer flOO.OOU meer, voornamelijk benoodigd voor buiten gewone subsidies voor schoolbouw aan te zwaar belaste gemeenten. Voor het hooger onderwijs is f 232.500 meer aangevraagd, voornamelijk voor de gebouwen, het materieel en het hulppersoneel. Voor vakondeirwijs is 70.000 meer gerekend, terwijl de post pensioenen, wachtgelden en gra tificatie f 170.900 hooger is. De hoogere raming van MARINE 1.355,299) ontstaat voor 1.200.500 door de militaire en voor f 154.800 door de nïet-militaire uitgaven. Do stijging van eerstgenoemde spruit voort uit een hoügere raming, van aanbouw van schepen met f 1.385.000, verband houdende met het uittrek ken van eerste termijnen voor den noodzakelijk geachten aanbouw van twee torpedojagers voor Nederl.-Indïë m van een onderzeesche boot voor Ne derland, alsmede voor de kosten van bewapening van twee pantserschepen waartegenover voor overige kosten van materieel, ongeveer f298.000 min der kon worden uitgetrokken. Voor personeel is 53.700 en voor pensioe nen enz. ƒ65.000 meer geraamd. De niet-militaire uitgaven zijn hoofdza kelijk hooger door het ramen van hoogere bedragen voor'de verbetering van de kustverlichting. Van het bedrag, dat op Hoofdstuk FINANCIëN meer noodig is, komt f212.000 op de uiLkeeringen aan de gemeenten en f 300.000 op de voorschotten ingevolge de Woningwet, terwijl er voorts f107.900 meer noodig is voor do ad ministratie der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen en ƒ297.500 meer wordt aangevraagd, met het oog bp de stichting van een nieuw munt- gebouw. De verhooging van LANDBOUW (ƒ219.500) ontstaat voornamelijk door de invoering der verplichte keming van voor uitvoer bestemd vleesch, alsook door do gewijzigde Boterwet. De subsidies aan stoomvaart-maat schappijen zijn 153.300 hooger. Het hoogere eindcijfer van Hoofd stuk KOLONIëN is toe te schrijven aan het uittrekken van 4 ton meer voor den Lawaspoor- weg, van f27.010 meer voor de land macht in Suriname en Curacao en van een bijdrage van f25,000 in de kosten van een kazerne voor de kolo niale reserve, welke veria oo gin gen, slechts gedeeltelijk worden opgewogen door de lagere raming van de bijdra gen aan de koloniale geldmiddelen van Suriname en Curacao respectie velijk met f45,900 en f53.500. Wat do vermindering betreft is op Hoofdstuk HUIS DER KONINGIN 63.750 minder noodig voor den bouw van. stallen op het Loo. De verminde ring van Hoofdstuk Buit. Zaken is 't gevolg van het vervallen vaal den post voor den bouw van een gezant schapsgebouw te Peking, de kosten vaai den'consulairen dienst zijn ech ter weer f87,000 hooger geraamd. Het lagere eindcijfer van OORLOG spruit voort (afgezien van de over brenging van de kosten der mare chaussee) uit het vervallen van den post voor „premies voor vrijwillig Verblijf ofnder de wapenen en van de lagere raming van den post voor dek king van de uitgaven yoor 't vesting- stelsel met f 250.000. De Middelen brengen wellicht f 1-651.180 meer op, o.a. door dJe voor- relde wijzigingen van de regis tra an de zegelbelasting. Verder becijfert de Minister, dat fla ar rie totale raming der inkomsten 1K4.V28.351 bedraagt, mitsdien, de gewone middelen te stellen zijn op f 183.0.57891, hetgeen in vergelijking met de gewone uitgaven ad f 193.772.540,65 een geraamd tekort op den gewonen dienst geeft Van f 10.714.649.65. Dit tekort kan nog verminderd wor den met het bedrag, dat de werkelijke uitgaven den gewonen dienst betref fende vermoedelijk zullen blijven be neden de oorspronkelijke raming, een besparing welke te stellen Is op ruim zes ton, zoodat het TEKORT DAALT OP ROND TIEN MILLIOEN, HONDERD DUIZEND GULDEN. De Minister ontveinst zich geens zins, dat dit cijfer op een weinig be vredigenden toestand van 's lands fi nanciën wijst, een toestand, die tot buitengewone maatregelen aanleiding moet geven. Vooraf gaat hij de oor zaken van heïi. tekort na, betoogen.de, dat het belangrijk accres der voor naamste middelen eerst in "stilstaan, later zelfs in een decres is veranderd, terwijl voorts de omstandigheden wil len, dat verhoogingen van de eindcij fers der hoofdstukken, welke onver mijdelijk zijn, wijl zij het uitvloeisel zijn van wettelijke voorschriften, dit maal een bui ten gewonen omvang aan nemen. Hoie dit TEKORT TE DEKKEN? De Minister vervolgt in zijn toelich ting: „Het spreekt evenwel vanzelf, dat in een tekort van zoodanigen om vang als voor 1909 moet worden ge raamd, niet mag worden berust; het laat zich immers aanzien, dat ook het dienstjaar 1908 een zeer aanzien lijk tekort op den gewonen dienst zal opleveren en wat de toekomst betreft kan er bezwaarlijk op gerekend wor den, dat een zoo groot tekort als zich thans voordoet, in de volgende jaren geheel of zelfs gedeeltelijk zal ver dwijnen uitsluitend door het accres der middelen. Onder die omstandig heden is er afgescheiden nog van hetgeen de in bewerking zijnde maat regelen van socialen aard zullen vor deren aan blijvende versterking der middelen niet te ontkomen. Waar nu de Regeering voor de dek king van de kosten der bedoelde socia le maatregelen het oog heeft op de meerdere inkomsten, welke door een herziening van het tarief van invoer rechten te verkrijgen zijn, komen voor de dekking van het tekort, voor zoo ver dit gerekend moet worden blij vend te zijn, in aanmerking een ver hooging van de successierechten als mede do invoering van een algemee- ne inkomstenbelasting met afschaf fing van de bedrijfsbelasting en om werking van de vermogensbelasting tot een aanvullingsheffing. Een wets ontwerp tot verhooging der successie belasting zal binnen niet al te langen tijd ter indiening gereed zijn; aan de inkomstenbelasting is de hand ge slagen. ONVEILIG. Dinsdagnamiddag ongeveer kwart vóór zes, reed op den Amersfoort- schen straatweg, ter hoogte van het Zeisterkamp de automobiel L 538, ko mende uit Amersfoort, met bestem ming naar De Bilt. Plotseling vloog een kogel uit het bosch door de vóór- spiegelruit van het voertuig, rake lings langs het hoofd van den chauf feur. Daar gesclfoten werd in schuine richting, verdween de kogel in het kreupelhout aan de overzij van den weg. De chauffeur en de twee inzit tende heeren waren natuurlijk doo- delijk verschrikt. Aanvankeijlk werd aan baldadig heid gedacht, maar waar de kogel geschoten werd in de onmiddellijke nabijheid van de legerplaats der mi litairen, is het naar alle waarschijn lijkheid een kogel uit het kamp ge weest. In dit geval mogen er werkelijk wel maatregelen worden genomen, ter beveiliging van het verkeer („U. D.») INTERNATIONALE BAKKERIJ TENTOONSTELLING. Dinsdagavond had te Enschedé de offic'eole sluiting van deze tentoon stelling, die door ruim 8000 personen bezocht werd, plaats. - De voorzitter van liet uitvoerend comité, de heer H. B. Franke, bracht dank aan eere-voorzitter, jury en jury-bestuur, pers en verder aan allen, die tot het welslagen dezer ten toonstelling medewerkten, hierbij in liet bijzonder nog aanstippende den impresario der tentoonstelling, den heer Alex Benno, van Amsterdam, de leden van bouw en Indeeling en hee ren exposanten. Ten slotte sprak spreker den wenscii uit, dat deze tentoonstelling mocht bijgedragen hebben tot de ver edeling, bevordering en volmak'ng van het bakkersbedrijf in 't algemeen en tot de maatschappelijke verhef fing van den Bakkersstand ih het bij zonder. Do eere-voorzitter, de heer Edo Bergsma, constateerde, dat de bij de opening door hem uitgesproken wensch, namelijk dat de tentoonstel ling een druk bezoek en warme waardeering deelachtig mocht .wor den, bewaarheid was. Spreker besloot met een woord van hulde aan het uitvoerend comité, ook voor do materieele voordeden, uit deze tentoonstelling voor den handel- drljvenden middenstand van Ensche dé voortvloeiende. GESCHAAKT Men meldt aan de „Tel." uit Qo& terhout Te Dorst, gemeente Oosterhout, dr">d Woensdagmorgen de fruithan delaar C, K. een zeer zonderlinge aangifte. Sedert twee dagen is de 18- jarige dochter Cornelia van den fruithandelaar spoorloos verdwenen, zonder eenlg levensteeken achter te Lrten. Woensdagmorgen nu kwam C. K. bovendien tot de ontdekking..dat, met zijn 'dochter f 1200 verdwenen zijn. De politie doet ijverig naspo ring. In de streek bij Oosterhout wor den nogal wat landloopers en vage bonden ONDERSCHEIDINGEN. Bij Koninklijk besluit is bepaald, dat, ter zake van zijn gedrag te At- jeh en Onderhoorigheden in de jaren 1905 en 1906, inzonderheid bij hét afslaan van een klewang-aanval aan de Kroeëng Neuam (Seunagan) op 6 Juni 1905, bij afzonderlijke dagorders zoo in Indië als in Nederland, als nog eervol zal worden vermeld de sergeant van het korps maréchaus- sée bij het leger in Nederlandsch In dië G. J. B. II. Terbeest (dlgemeen stamboek no. 60857). ONGELUKKEN. Woensdagmorgen is onder den wal. muur bij Tiel gevonden het lijk van een jongen man, die bij onderzoek is gebleken te zijn G. van D., apothe kersbediende te Amsterdam. Uit den doodschouw is gebleken, dat aan misdaad niet gedacht behoeft te worden. Men meldt uit Heeren veen Dinsdagavond is de winkeljuffrouw Van V., die een patiënt in het Zie kenhuis had bezocht, op den teru;_ weg naar huis, door de duisternis misleid, te water geraakt en verdron ken. EEN BUITENKANSJE. Te Dalen (Drente) heeft zich een vermakelijk staaltje op jachtgebied afgespeeld. Twee patrijzen, door ja- gare of honden verontrust, zochten een schuilplaats in den tuin van den heer J. A. ten H., alhier, en kropen n.b. in het kippenhok. De meid zag het, sloot vlug het hekje, en bezorg de haar heer dus een aardige ver rassing, toen deze 's avonds van de jacht thuiskwam. INBRAAK. De inbraken kornen te Zutphen in den Iaatsten tijd herhaaldelijk voor. Maandagnacht werd ingebroken in het kantoor van de firma Reesink, aan de Nooderhaven. De dieven heb ben blijkbaar zich den tijd gegund, het licht aangestoken en alles door zocht. Reeds nu blijkt, dat zij f 40 aan geldswaarde hebben medegeno men. De brandkast werd geforceerd, doch was niet opengebroken. POSTDUIF. Zondagavond is te Makkum aange komen een postduif, voorzien van 2 ringen, gemerkt H D V 1601 en II 325. De vogel is terug te krijgen bij P. de Boer Jr., te Makkum. BRUTAAL VOLKJE. Men meldt uit Winterswijk, d.d. 15 September Hedenmiddag werd door acht per sonen, mannen en vrouwen, stoelen- matters, een boerenwoning gebom- bardeord, omdat de bewoner weiger de, hun verder warm water en an dere beneodigdheden te geven. Ten einde ra*d, greep de boer een ge weer en schoot een der onverlaten in den voet, waarna zij het hazenpad kozen. De politie, inmiddels gewaar schuwd, pakte hen op, hield er vier van in arrest, terwijl de gewonde 'door doktershulp verbonden werd. DE LEIDSCHE INKTWERPER. Men schrijft aan de „Tel." uit Leiden Het is dan wel waar, dat onze stad ook haar heuschen inktwerper heeft, die zijn vak uitnemend verstaat. Meer dan tien dames kwamen zich reeds bij de politie aanmelden, die allen haar mantel of japon zagen bedorven. Hij heeft het steeds voor zien op lichte stof tot dusverre, en werkt bij voorkeur op of in de om geving van de Haarlemmerstraat tusschen zeven en negen uur. Behalve de personen, die zich be klagen bij de politie, zijn er verschei dene anderen nog het slachtoffer ge worden van deze laffe praktijkèn. Woensdagmorgen liet een dame van middelbaren leeftijd, die Dinsdag avond enkele straten bad doorgewan deld, ons haar bedorven japon zien. Zij was geheel met een donker roode stof bespoten, die tot de onderkleeren was doorgedrongen. AANVRAAG OM GARNIZOEN. De Hilversumsche gemeenteraad besloot afwijzend te beschikken op het adres van de Hilversumsche Win kelier svereenigirig, waarin verzocht werd er bij de regeering op aan te dringen het garnizoen van Gouda naar Hilversum te verplaatsen. BRANDEN. Men meldt uit Apeldoorn Dinsdagnacht is in de buurtschap Oosterhuizen, te Apeldoorn, door on bekende oorzaak afgebrand de boe- ronbehuizing, bewoond door G. Krui- mer. De bewoners lagen in diepen rust. Een nieuw gebouwde schuur is totaal afgebrand, drie varkens en on geveer 60 kippen kwamen in de vlammen om. Het woonhuis is blij ven staan. De onroerende goederen waren verzekerd, INBREKER-AUTOMOBILIST Men meldt uit Gennep Dinsdagnacht werd te Gennep bij de winkeliers Tay, Loeffen, Noy, Hombergen, Van Bergen en Jetton door inklimming en door het uitsnij den van deurglazen getracht in te breken. Do dief of dieven worden ech ter overal gestoord, zoodat niets werd vermist. Eenige personen zagen een persoon wegloopen in automobiel kostuum. De maréekaussée atollen oen ijve rig onderzoek in. LEVENSGEVAARLIJKE VERWON DING. Men meldt uit Maastricht Een pas uit de gevangenis ontsla gene bracht zekere Wiliems, uit Heef» eenige levensgevaarlijke messteken in het onderlijf toe. Wiliems zonk -on middellijk ineen en werd paar Cal- varinberg, bij Maastricht, Overge bracht. De dader werd gegrepen Jen Ctëfl RQiltte overgfe}pv&jkj TWIST. Men meldt aan de „Te!.*1 Zekere B., uit Mook, wilde Zondag avond bij do Duitscho grens eenige twistenden scheiden. Een der twis tenden, van deze tusschenkomst blijk baar niet gediend, bracht B. met een bierglas oen zwaren slag op het hoofd toe. Men vond hem dood langs den weg liggen. B. was doodgebloed. De dader werd opgespoord en gearres teerd. INBRAKEN, i Te Randwijk is Zondag, bij afwe zigheid van den bewoner, ingebroken ten huize van den landbouwer J. G., en uit het kabinet ontvreemd een som van f 2100. Door de politie werd da delijk een onderzoek ingesteld, waar bij bleek, dat de diefstal was ge pleegd door zekeren T. K., bij wien het geld, reeds in den grond verbor gen, werd in beslag genomen. K. word gearresteerd en is Dins dag naar Arnhem overgebracht. OOK EEN POLITIEHOND In den Iaatsten tijd werd, vooral In onze kolommen, gesproken over poli- tiehonden. Eenige weken geleden meldden wij ook nog, dat aan een der poliliebureelen te Amsterdam een hond was overleden, tot grooten spijt van het personeel, .omdat hij heel wat nut had gedaan. Het was de bekende „Kas", aan t bureau St. Pietershal, die na jaren lang dienst te hebben gedaan bij opstootjes en arrestaties in de nabijheid van het bureau, als „waarschuwer" voor de in het bu reau zittende agenten, enz., een zali gen dood stierf. „Kas" was dus dood, maar „Kas' leefde voort in de herinnering van agenten en meerderen. AI hebben de zen, door hun werk, geen last van te veel gevoeligheid, toch bleek hier, dat bij de meestal ruwe mannen, voor „Kas" wat gevoeld werd. „Kas", zoo werd gezegd, moet aan 't „Halletje" blijven. Maar, hoe dat klaar te spelen „Janus", 'n goeie, niet een met twee „facies", de oudste telegrafist, nam het initiatief. In een gloedvolle rede overtuigde hij zijn maats, dat om z'n groote verdiensten, „Kas" moest blijven aan het bureau, netjes gepre pareerd in een vitrine, door welks ruiten do goedige oogen van „Kas' zouden blijven glinsteren, 't Kostte geld, maar dat was spoedig gevon den. Ieder wat, en thans staat „Kas", netjes toebereid, met een glimp van zijn oude glorie, in de wachtkamer van de agenten. Maar Er moest weer 'n andere „Kas" ko men, en hij kwam ook, 't Is aardig te zien, hoe de ruwe handen onzer rustbewaarders een jongen, veel belovenden anderen „Kas" opvoeden, en de eerste leiding geven voor politiehond. Zijn wankelende schreden worden door hen, die niet „tippelen" (buiten loopen), trouw bewaakt, en de baby- viervoeter leert reeds nu onderscheid tusschen uniform en burgerkleedij. We hopen, dat de jonge „Kas", of te wel, „Kas II", nog lang dienst zal doen aan de Hal. „Kas is dood, leve Kas I" („Tel.") TEGEN DE BEURSBELASTING. Op de Effectenbeurs te Amsterdam werd Dinsdagmiddag- druk geteekend op een adres aan B. en W., waarin geëischt worden verschillende verbe teringen ter zake van ventilatie enz. Worden deze niet aangebracht, dan zullen de effectenhandelaren, wan neer do tijd van huur der effecten beurs expireert, het beursgebouw ver iaten en een eigen gebouw stichten. VEREENVOUDIGDE SPELLING. Vier -van de zeve.i raadsleden van Winschoten, ede' onlangs vóór cie mo tie stemden, waarin werd oigekeurd do directe invoering der Kdhewijn- sche spelling, hebben besloten zich tot de Kroon te wenden, met verzoek om vernietiging van het heslult van Burgemeester en Wethouders tot die invoering NOVELLE ACHTERSTANDS- ONTWERPEN. Wij vernemen, dat de minister van Justitie zich zal gedragen naar het afspraakje, met de Eerste Kamer ge maakt, en een zoogenaamde novelle zal indienen bij de Tweede Kamer op de bij da Eerste Kamer aanhan gige achterstandsontwerpen, waarbij de leeftijdvoor tractementspensioen van 65 op 70 jaar wordt gebracht. („Land en Volk"). Door uitbreiding wordt het Kantoor en Magazijn van de firma VAM TURNHOUT RE1NALDA a. s Vrijdag IS Septtismbem verplaatst van Bakenessergracht No. 6 naar Ingenieurs. HAARLEM. Eleetrische Licht- en Krachtinstallaties. Fabriekslnrichtingen voor eik bedrijf. Plannen en begrootingen gratis. - - - Deskundig personeel steeds beschikbaar. Export tbb Hachinerleëa en Fabrlekebenoodlgdheden -i Aoelfleenfabrleben tcoc (temesnten en Villa's. :- Rechtszaken DUITSCHE GREET. De rechtbank te Arnhem deed uit spraak in de zaak van Margaretha Führopp (Duitsche Greet), betreffen de bedrieglijke bankbreuk en veroor deelde haar tot tien weken gevange nisstraf met, aftrek der voorloopige hechtenis. Stoomvaar fberieMeii TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het st, Amstelland, van Amster dam naar Brazilië en Buenos Aynes, vertrok 14 Sept. van Lissabon. Het st. Lutzow, van Rotterdam n, Oost-Azië, - vertrok 14 Sept. van Shanghae. Het st. Rotterdam vertrok 15 Sept. van New-York naar Rotterdam. I-Iet st. Prinzess Alice, vain Rot terdam naar Japan, arriveerde 15 Sept. te Port Said, Het stoomschip Ternate, van Rot terdam naar Java, vertrok 15 Sept. van Suez, Het stoomschip Kawij, vaii Rotter dam naar Java, arriveerde 15 Sept. te Port Said. Het stoomschip Koning Willem I, van Amsterdam naar Batavia, Arri veerde 15 Sept. te Genua, Het stoomschip Ixion, van 'Amster dam paw passeerde H Sept. Wiahk:' Nieuwe Lippen en Kelen en Kibbeling. Dagelijks verech gepelee gnrnalen. Prima fijne gerookte Eagaleohe Rekking. HoUandscha gerookte paling en zalm, OF6ERICHT 1831. i Probeert orze MLLANGE THEE a 16 ct. per ons, kenmerkt zich door geur krachtig ©n waterhoudend. Ouz>e Java*Koffie 45 en 50 ets. per pond ?6>or de Minderen 1 In 8lk ons thee of koffie bevindt zich een CHROMO PLAATJE. Bij vertooning van 50 stuks ontvangt men een fraai ALBUM om dezelve kx te plaatsen. Gtbr. MACH1ELS1, Jansweg 16, Haarlem. heeft aan .duizenden lijders hunne zoo kostbare gezondheid hergeven Laat V&lBQhe BOlia&mte U niet terughouden, aan te wenden. Dat zou verbazend dom zijn. Balsem van 't Boertje, voor rheumatiek, jicht, podagra, spierver- rekkiagen, verstuikingen, brand- ea snqwonden, kneuzingen, winterhanden en voeten, Prjjs 40 oemta per pot. Siroop vao. 'tBoortje is voor kroep, kinkhoest, borst- en long* lijders, asthmm verkoudheid, keel- en luchtpijpaandoening goud waard,. Prijs per 1/2 flacon 25 Cents, per 1/1 flacon Cents. Verkrijgbaar te Haarlem in elke solide Drogistzaak en verder bij Firma J. WINDHORST, BloemendaalH. SANT, IJmuiden; Mej. C. BROEKES, Hoofddorp; Mej. C. E. v. d. LAAN, Velsen; J. v. OEVEREN, Halfweg; H. v. d. LINDE, Uitgeest, R. HILL, Nieuw-Vennep,

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 6