Weerbericht F. P. BEICHEBT, Thermometerstand Van 't Kantongerecht Uit de Omstrekeo 'telegrammen Burgerlijke Stand Correspondentie. MEDEDEEL1NGEN VAN HET KON IN KL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 23 Sep:. 1908. Hoogste barometerstand 768.7 m.M. bei Stockholm (Zweden)laagste 757.3 m.M. te Portlandbill. Verwachting tot den avond vin 24 September Windzwakke tot matige wond uit Zuid. richting. Gesteldheid vain de lucht: meest jfwaar bewolkt of onweer. Temperatuur: dezelfde. Barometerstand te haarlem Barometerstand hedenmiddag te 2 "jitir 762 m.M. Achteruitgang, Vorige stand te 8 uur 764 m.M. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. 17 Anegang 17. PRACHTIGE SORTEERING [passen, Freats, Beerden en Manchetten. tB Haarlem. Woensdag 28 September TÉtoogste gisteren 9 uur F. 60 [Laagste hedennacht F. 67 jHedenmiddag te 12 uur F. 66 EEN TELEURSTELLING. Iu het Weekblad voor Bloembollen- jfultuur schrijft do heer E(rnst) ;jK(r<elage) over de teleurstelling, die bet bij do beoefenaars van het bloem- jbollenvak heeft gewekt, dat op do 'eta atsbegrooting geen gelden uitge trokken zijn voor de door hen ver wachte tuinbouw-winterschooL Toch had de Regeering 25 Oct. 1007 advies gevraagd over de plaats van een dergelijke schooll Zelfs komt er op de begrooting geen enkele nieuwe post voor het tuinbouwonderwijs in 't algemeen. .Wel worden er subsidiën uitgetrok ken voor landbouwwinterscholen, voor het eerst voor die te Meppol en ter uitbreiding van bestaande te •iZutfen, Veendam en Dordrecht en 'Van de Rijkszuivels'chool. De heer Krelage eindigt aldus: „Niet alleen voor de bloembollen streek, maar voor den geheelen tuin bouw vau Nederland is dus doze be groot ing wel zeer teleurstellend. Met .waardeering kennis nemende van het subsidie dat de Regeering heeft uit getrokken voor den Nederlandschen ■Tuinbouwraad, omdat daaruit blijkt, [flat de hooge economische bebeekenis [Van dezen tak van volkswelvaart [door de Regeering wordt erkend, ver wondert men zich des te meer, dat het tuinbouwonderwijsop deze be grooting, vooral vergeleken bij het landbouwonderwijs, zoo buitenge- -[wüon stiefmoederlijk is bedeeld." Toonkunst. In de Maandag gehouden algemee- »e vergadering der leden van de af deeling „Haarlem" der Mij. tot be- yordermg der Toonkunst, werden de iwee aftredende bestuursleden, Mr. W. Jager Gexlings en Br. G. E. A. iBroese van Groemou, herkozen werd in de plaats van Br. H. van Erp, die als lid van het bestuur be dankt had, gekozen de heer A. C. Sbrumphler. Tot afgevaardigde naar da aige- meene vergadering der Mij., die a s. Zaterdag in Amsterdam zal worden gehouden, werd de heer J, C. Tade- ïna benoemd. Huiseigenaren. Men schrijft ons Dinsdagavond .vergaderde in Café Brinkmaim do onlangs opgerichte Vereniging van huiseigenaren, die hun eigendommen verhuren. Deze yereeniging stelt zich ten doel om huisedgenaren (leden) te vrijwuret yoor schade, veroorzaakt door xriet- bet alen der huurpenningen en ver nietigen of beschadiging van en aan hum eigendommen. Een uitstekend werkende vereni ging te Leiden zal in hoofdpunten worden nagevolgd. Staande de ver gadering traden eest twintigtal huis eigenaren als lid toe. waarna een na stuur gekozen werd, bestaande uit zeven leden. Op een binnenkort uit te schrijven Vergadering zal het concept-reglement, .worden behandeld. Zangwedstrijd: Door het mannenkoor „Kunst na Arbeid" zal deelgenomen worden aan den zangwedstrijd uitgeschreven door .Haarlem's Zanggenot". De ver- eeniging zal uitkomen in de tweede afdeeling. Het ïrannenkoor „Proza én Poëzie" zal uitkomen in de 8e af deeling. A. s. Zaterdagavond zal aan den uitgang van de Centrale Werkplaats der H. IJ. 8. M. een collecte gehou den warden voor een oud-makker, dis reeds zes jaar achtereen niet ln staal geweest ia eenig werk te verrichten. BEGR J. J. GOT. Heden te 12 uur li j de be graafplaats aan den Sci; r-.vog de ter aardebesteliing plaats van het stoffelijk overschot van d t Gier J. J. Groot, lid van den Raad .zer ge meente. Tul van pot..cnoofo-n, vrienden en bekenden on -gdên de groeve. Voorts waren a- -czig de burgemeester en de sec .iris, de twee wethouders Dr. J. N.v :wenhuij zen Kruseman en Dr. II. D. Kruse- man, en tal van Raadsleden, de hee- ren Loosjes, Schram, Mr. Miedema, Modoo, Mr. Tjeenk Willink, Mr. Spoor, Snelt; Krelage, Levert, Gra- vestein, Jlir. Van Styrum en da Braai. Voorts merkten wij op den heer Jan Gerritsz en den lieer J. H. Bregonje, voorzitter van het Alg. Ned. Werkliedenverbond, aid. Haar lem. Het eerst sprak de heer P. Hols, algemeen secretaris van de Alg. Ned. Typ. Bond. Hij zeide, dat men we gens de groote schare, die het graf omringt, zou meenen, dat hier wel een zeer bijzonder man moet zijn ten grave gedaald. Toch niet. Jan Jacob Groot was een eenvoudige Zaansche jongen, die door kracht en energie wat verder in de wereld is gekomen. Maar er school een warm hart in hem, dat klopte voor zijn medearbei ders. Elkeen vond een hulpvaardi gen vriend in hem, de eenige die daarop een uitzondering maakte, was misschien de patroon, die ham toen hij ziek lag, zijn ontslag thuis zond. Zijn eenig doel was met de leden van den A. N. T. B. op te komen voor betere levensvoorwaarden. Later, toen hij na zijn herstel daar de dokter hem 't vak verboden had, een boekwinkeltje begon, bleef hij zijn sympathie voor de arbeiders uitdruk ken, zoo niet met het woord, dan toch met pen. IIJ vergat altijd, dat hij zwak was en rust noodlg had, om toch maar te arbeiden. Hij laat in de rijen der arbeidersbeweging een leege plaats achter. En niet alleen daar, maar ook in den Raad mocht hij zich velen tot vriend rekenen. Men duide het hem niet ten kwade, als er een enkele aanmerking op zijn beleid te maken was. Hij heeft gele den en gestreden in 't belang van den arbeider, zeker niet het minst voor de leden van den A. N. T. B. Later zullen zijn kinderen het waardeeren als zij vernemen, hoe hun vader ten grave is gebracht. Namens den A. N. T. B. en rnij zelf roep ik u, Groot, een: rust zacht! toe. De heer W. L. Scliram, lid van den Raad, heeft Groot jarenlang be wonderd om zijn geestelijke energie. Hij had een moeilijk leven achter zich en de wijze, waarop hij het op vatte, dwong eerbied en achting af. Voor zijn echtgenoote was hij een trouw echtgenoot, voor asijn kinderen een trouw vader, voor zijn vrienden een trouw vriend en daarbij een voor beeldig vakman. Al was er in den Raad groot verschil van overtuiging, toch moest men hem achten en zeg gen: hier spreekt een eerlijk man, die zich vergeet voor zijne medebur gers. Groot Heeft jarenlang ge werkt in de richting, die z. i. de bes- ste was, maar* kon ook anderer over tuiging eerbiedigen. Als wij later na gaan de rij van hen, met wie wij ge werkt hebben, zal ook oprijzen de kleine gestalte ven Groot, die een omaf binder was eu z-ijn plaats op aarde niet vergeefs heoft ingenomen. De heer J. H. Bregonje zeide, dat het Alg. Nederl. Werkliedenver bond unaniem er behoefte aan had gevoeld, bij dit graf een woord van dank te spreien. Groot behoorde niet tot onze argaaS&ife». niaar streed mee voor zijn klassegenootea. Lof zou hij zelf niet willen. Maar boven partij- verschil blonk zijn eerlijkheid uit. Moge de steun, dien hij ook van an deren genoot, zijn weduwe blijven ten deel vallen. Ve&ï ons .werklieden li het zoo mooi, avö passend, dat ve len ook uit hoogeieh stand hem hulde komen brengen bij zijn laatste rustplaats. Hij zocht nooit zichzelf, maar heeft gestreden en geleden voor anderen. Groot, rust zacht! Een zwager van den overledene dankte voor de beleende kde.ngsfcol- ling. Be burgemeester drukte 'nem en het zoontje van den overledene de hand. NATIONALE MILITIE. Burgemeester en Wethouders van Ha&riom, Gezien art. 24 der fcKüstrewe» i901 Brengen ter kennis van de belang hebbenden. dat het inschrijvings register en de daarbij behoorende a1- phabetische naamlijst, betreffende de jongelingen, die zich binnen deze ge meente in 1908 hebben doen inschrij ven voor de lichting der Nationale Militie van 1909, ter Secretarie dezer gemeente (2e afdeeling) voor een ieder ter lezing is nedergelegd van heden tot en met 30 September aan staande, van des morgens 9 tot des namiddags 2 uur 5 en dat tegen re gister en lijst binnen genoemden tijd bezwaren kunnen worden ingebracht bij den Commissaris der Koningin in deze provincie, door middel van een bij den Burgemeester in te leveren, door de noodige bewijsstukken ge staafd, verzoekschrift op ongezegeld papier en onderteekend door hem of haar, die ze inbrengt. VAN T KANTONGERECHT, LEERPLICHTWET-OVERTREDERS. Weer een collectie Leerplichtwet overtreders 't Wordt taai en vervelend Toch is voor een nauwlettend luis teraar geregeld wel iets interessants te hooren. Ook nu 1 Eigenaardig is het dat de nu be handelde zaken speciaal een licht wierpen op de schoolverzuimen, door armoede veroorzaakt. Een licht.... een schril licht Ziehier eenige staaltjes Eeri vrouw was gedagvaard, omdat haar 12-jarig dochtertje van de school was weggebleven. We hoorden een roman van mensehenleedDe man, eer. gepensionneerd machinist der marine, verdronk 4/5 van zijn geld, zijn vrouw moest mei dat 1/5 huis honden met haar kinderen gebrek lijden en kreeg tot loon veel slaag en nog meer scheldwoorden Ein delijk na jaren van onbeschrijflijk leed maakte de vrouw er een eind aan en liep wegliet moederhart sprak en zij nam de kinderen mee. In Beverwijk is ze toen armoe gaan lijden, moest eiken dag uit werken gaan, om eenig brood te verdienen.,, In den'aardbeien-pluktijd kon 't oud ste meisje 1.50 per week verdienen met, het werken in den tuin ƒ1.50 per week, een kapitaal voor zoo'n gezin De autoriteiten moesten de wet toenassen nngeoorloofd schoolver zuim een d"gvmrding voor den kantonrechter T Is te verwachten, dat het arme moedertje er niet een kleine boete afk »mt De ambtenaar eiselile een gulden boete misschien maakt de Kantonrechter er wel 50 ent vau Een ander „drama" speelt in een hutje op de Velscrhei. Een zeevaarder is zes van *de zeven dagen op de groene haren, 't Lot van den visscher- man is zwaar, vooral als hij zijne vrouw verloren heeft en zijn vele kin deren aan de hoede van een 17-jarige dochter moet overlaten Een 17-jarig kind hoe zal dat het huisgezin besturen, als schraalhans er eiken dag keukenmeester is Het meisje heeft niet gezorgd, dat een ondeugende broer van 12 jaar getrouw naar school is gegaan. Hoe zal 't meisje hem daartoe dwin gen? Hoe zal de vader, die nooit thuis is er voor kunnen zorgdragen Toch was de man gedagvaard.... Eisch twee gulden boete. Weer een geval van de Velserhei... Een gezin, ook armoedig, maar.... het is de schuld der vrouw. Die is onbegrijpelijk slonzig, slordig en lui, in 't huis is haast geen meubel aan wezig en toch is 't er een onbeschrijf- 1 ij ken rommelZoo'n slordige vrouw zorgt natuurlijk ook niet, dat haar kinderen geregeld naar school gaan Nu moet de vader boeten.... Salomo heeft veel gezegd over de deugden van een zorgzame huismoe der, maar als hij deze vrouw had ge kend Een schildersknecht leidde een treu rig leven 99 pet. vau z'n verdienste kwam in de la van den herbergier... Dezen zomer heeft hij echter goed opgepast. Flink gewerkt niet ge dronken Wat was 'do vrouw gelukkig. Er kwam een dagvaarding voor het kan tongerecht wegens schoolverzuim van een kind. Het vonnis was 15 gulden boete of 10 dagen hechtenis. Er was geen geld, maar omdat haar man zoo goed had opgepast, en zij hem niet in de gevangenis wilde hebben, heeft de vrouw het geld ge leend Nu kwam de man weer zonder werk enging weer aan den drank 1 Weer kwam een dagvaarding we gens Leerplichtwet-overtreding. De ambtenaar vond het nu ge- wenscht, maar vijf dagen hechtenis te vragen. Weer vijf dagen gedwongen ont houder misschien helot dat I UITSPRAKEN. Heden werden de navolgende uit- spraiken gedaan C. v. B.. te Beverwijk, en 12 ande ren overtreding Leerplichtwet, res pectievelijk ƒ5 boete of 10 dagen hecht., 5 boete of 3 dagen hecht., ƒ3 boete of 3 -dagen hecht., ƒ2 boete of 2 dagen hecht., ƒ2 boete of 1 dag hecht., en ƒ1 boete of 1 dag hecht. H. H., te Haarlem, een trekdier onr- befheerd laten staan, 1 boete of ldag hechit. F. J. S.t en E., te Amsterdam, loopen over ver. oden grond, 2 boe te of 2 dagen hecht., -en ƒ1 boete of 1 dag hecht. A. G. V., te Haarlem, en N. S., te Ilaarlemmerliede en Spaarnwoude, in staat van dronkenschap een rij tuig pesturen, 10 boete of 5 -dagen hecht. E. v. d. O., te IJmuiden. en W. J. W-, te Haarlem, met honden zonder muilkorf rijden, respectievelijk 2 maal ƒ1 boete of 2 maal 1 dag hecht., -en J boete of 1 dag hecht. F. T., t.e Haarlem, en 9 anderen, overtreding A. P. V. Zaudvoort, al ler. boete of 1 dag hecht. Is', v. A.. te Haarlem, niet bipnen 30 dagen na een verhuizing hiervan aangifte doen op de secretarie, 1 boete of 1 dag hecht. S. J. M-, te Apeldoorn «n 22 ande ren, overtreding Motor- en Rijwielre- gtiemont, 1 hoste of 1 dag hecht., en ;0.50 boete- of 1 dog hecht. Voorts werden er niog 37 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap tot 3 weken hecht., 14 da- gein hecht., 7 dagen hecht., 8 dagen hecht, 3 boete oif 3 dagen hecht., en 2 boete of 2 dagdn hecht. Gev. Voorw. Eenig geld gewikkeld in een stukje papier, een bril in étui, een zilveren (iamesiang, een couvert inh. gebruik- to postzegels, een 5-litermaat, een bril, een portemonnaie inh. eenige cente-n, een wit smoushondje, een zilveren schakelarmband, een zilve ren horlogeketting, een sigarenko ker, een pakje inh, blanco postwissel- formulier en, een doublé armband, een portemomnoio inh, eeailg geld en een sleuteltje, een zilveren arm band. Wegens plaatsgebrek blijven ver slagen van muziek- en tooneelullvoe- ring tot het volgende nummer liggen. Raadsverkiezing. Heden had hier verkiezing plaats voor twee leden van den Raad, we gens het bedanken van de heeren v. Linden Tol en Mr. Miedema, beide in district II. Hoewel op dit oogen- blik het aantal stemmen nog niet is te overzien, kwam het ons voor, dat er druk gestemd werd. De R. K. kiesvereeniging had drie bureaux, van waar uit zij de verkie zing leidde, in Café Burgers, Schoter- weg, Hotel St. Jan en in 't gebouw St. Bavo. Ook vanwege den Vrijz. Dem. Bond werden op de stembu- reaux aanteekeningen gehouden. Wij zullen hedenavond den uitslag tijdig aan ons Bureau, Groote Hout straat 53, meedeelen. Om 2 uur waren uitgebracht' StembureausNassau laan 494 stemmen, Friesche Varkenmarkt 405, en Schoterstraat 547. Het aantal kiezers is Nass&ulaan 1065, Friesche Var kenmarkt 1043 en Schoterstraat 1042. Eervol ontslag. Bij Koninklijk besluit is aan den 1 heer K. P. J. Oerder, te Iïaarlem, eer vol ontslag verleend als landmeter van het kadaster. Een herinne rings-dag. De vorige week berichtten wij, dat liet 12 December a. s. 25 jaar geleden zal zij,11, dat.de Laatste onder off icie- ren dor cavalerie, die als „volon tairs" i.n dienst traden en te Haar lem werden opgeleid iu den officiers rang werden aangesteld en ook dat .dit feest te 's-Gravenhage zal worden gevierd. Na onderzoek kunnen we hieraan nog toevoegen, dat deze opleidings school in September 1869 te dezer ste de werd opgericht bij 't 3e Regiment Huzaren onder de benaming van - „Wetenschappelijks Cursus". 1 No vember d. a. v. nam do cursus een aanvang. Ais leeraars werden hierbij benoemd de lsie luitenants J. P. Wijnstroom, J. A. ört, Jhr. J. van der Wijck, de 2e. luitenant W. E. A. j VYüppermann en de paardenarts le j klasse J. J. van Laai'. De heer Wüp- j permann is nog in leven en is gepen sioneerd als generaal-inspecteur der Cavalerie. Deze school heeft vele verdienstelij ke cavaJerie-officieren voortgebracht. We komen er later uitvoeriger op te rug, omdat er vele I-Iaarlemsche her inneringen aan zijn verbonden. Pastoor Prins. x Heden was het 25 jaren geleden, dat -de eerw. heer N. Prins, pastoor van het kerkgenootschap der Oud- j Bisschoppelijke Clerezie alhier, tot priester gewijd werd. Het heeft den heer Prins heden j niet aan belangstelling ontbroken. In don loop van den dag kwamen velen i hem gelukwenschen, niet alleen leden van de kerk, maar ook particuliere j vrienden. i Voorts waren vele bloemen gezon den, benevens enkele cadeaux. Ook uit Aalsmeer waar pastoor Prins tot 1904 is werkzaam gew-eest waren vele blijken van belangstel- Hing ingekomen.. Het jubiló wordt Zondag kerkelijk jevierd. (Zie vervolg Stadsnieuws onder de laatste berichten). SCHOTEN. De Uuniecollocte. De gister alhier gehouden Uniecol lecte heeft 33.50 opgebracht tegen 32.30 in het vorige jaar. E r g e r 1 ij k. Bij de politie is aangifte gedaan, dat een zekere V. alhier een kat op straat eerst geworgd heeft en daar na het beest den kop in elkaar ge trapt. Er is een streng onderzoek in gesteld, zoodat de wreedaard zijn straf niet zal ontloopen. AERDENHOUT. Hedenmorgen is een schuit met metselsteeneu bestemd voor het land huis van den heer Bunge, in de Leidschevaart nabij de brug aain de Zandvoortschelaan gezonken, wat voor de scheepvaart zeer hinderlijk BENNEBROEK. Ouders of voogden die hunne kin deren den cursus 19081909 van het herhalingsonderwijs willen doen vol gen zullen zich vóór 4 October a.s. bij het hoofd der O. L. school moeten aanmelden. BEVERWIJK. Hier is in den ouderdom van 69 jaar overleden de heer N. de Wolf, gedurende 33 jaar architect en ge meente-opzichter, die ook een reeks van jaren de gemeente diende als haven- en marktmeester. De overledene werd voor korten tijd gepensionneerd en genoot de alge- meene achting en was ook buiten Beverwijk als bouwkundige bekend. Verschillende scholen werden door hem ontworpen, en ook van het Bod- Hotel, te Wijk aan Zee, was hij de bouwmeester. HAARLEMMERMEER. Tot kantonrechter-plaatsvervanger is herbenoemd de heer G. B. 't Hooft. velsen. Inbreker aangehouden. Het Is der politie mogen gelukken fle hand te leggen op den Inbreker in het tolhuis osider Velsen, welke in braak Zaterdagnacht J.l. plaats vond. De dief, zekere De V., werd aange houden te Haarlem, en bekende wel dra. Ook woes hij de plaats aan, waar de vermiste timmergereedschappen waren gebracht, waarop de politie aanstonds beslag legde. IJMUIDEN. F.lectrische Centrale. De Minister van Waterstaat brengt h Staatscourant No. 223 ter kennis van belanghebbenden de voorwaar den van aansluiting aan het elec- tnsch lichtnet der visschershaven te IJmuiden en levering van electri- schen stroom aan erfpachters of huurders van gronden aan de haven en aan huurders van lokalen in de Rijksvischhal aldaar. Raadsvacatures. Voor de drie raadsvacatures zijn voorloopig tot candid aten gesteld 'G. van Rhijn, IJmuiden, door de A. R. kiesvereeniging; A. Mulder, IJmui den, door de Roomsch-Katholieken, W. Baron van Tuyll vau Seroosker- ken te Velsen, door de Christelijk-! I-Iistorischen en I. Koet door de So ciaal-democraten. Binnenland TWEEDE KAMER. Het afdeelingsonderzoek der Twee- d Kamer van de Staatsbegrooting zal Donderdag na de openbare ver gadering beginnen. Het voornemen is Vrijdagochtend aanstaande te 11 uur aan de orde te stellen de interpellatïe-Plate betref fende de ongevallenverzekering in het havenbedrijf. INKTWERPER. Een dame deed bij de politie te Gro ningen aangifte, dat haar japon door een inktwerper \yas bedorven. ONZE GEDIENSTIGEN 1 Het is vreemd zoo schrijft de Haagsche briefschrijver der Arnh. Crt. dat zoo vele menschen te 's-Gravenhage bij afwezigheid hun huis zonder bewaking achter laten. Misschien denken zij, dat het perso neel toch de deur uitloopt. En niet alle bedienden zijn ten minste zoo be leefd als die van een notabel ingeze tene, die, toen hij eens 'a avonds on verwachts thuiskwam, eein wild vreemd klein dienstmeisje aantrof, dat door de meiden en knechts voor de avonden bleek te zijn gehuurd, ten einde dan zalven rustig die plaat te kunnen poetsen. Het is ook wel eens gebeurd, dat ongevraagd zeer krach tige bewaking binnenshuis weid ver leend Bij eene oude dame, die bijzon- dier vroeg ter ruste ging boven achter in huis, organiseerden de gediensti gen avond aan avond een festijn, met invitaties, in de vóórsalens be neden, zoodat geen inbreker er een voet zou hebben durven zetten. Nochtans meenden de huren na die ontdekking de dame met de nieuwe usance in kennis te stellen. EEN KRASSE OUD-STRIJDER. De laatste oud-strijder van de Ci tadel van Antwerpen, te Amsterdam, de heer J. F. Heydenrijk, Bilderdijk- kade 85, vierde onder groote belang stelling zijn lUÜsten verjaardag. De oude heer, die bij zijn zoon inwoont, verheugt zich nog steeds in een goe de gezondheid. Hij draagt behalve de Citadelniedalje, ook door zijn dieelne- men aan den Belgischen veldtocht, hot metalen lcruis. Tijdens het bom bardement van de Citadel, werd hij tweemaal gewond en na de overgave, gevankelijk naar St. Omer gevoerd. Tal van familieleden, vrienden en de putaties kwamen den oude oompli- menteeren. VASTE SLAPERS. Maandagnacht omstreeks één uur werd door een hakker brand ontdekt ln een perceel aan de Aegidiusstraat te Rotterdam, waarin gevestigd is de fruithandel en mandenwerkplaats van H. Frick. Al spoedig sloegen de vlammen voor en achtei' met kracht naar buiten. De bovenbewoners slie pen zóó vast, dat door de buren met steenen geworpen moest worden naai de ruiten, om hen te doen ontwaken, ten einde nog tijdig le ontkomen. De brand was spoedig gebluscht. Marktnieuws Op de heden alhier gehouden vee markt waren aangevoerd en ver kocht: Koeien 3 stuks 140—230. N. Kalveren 22 stuks, 8—12. Schapen 10 stuks J 14—J 23. Lammeren 10 stuks, 1517. Paarden 2 stuks, 65. Amsterdamsche Beurs. Openingskoersen van 23 Sept. 1908. medegedeeld door LABOUCHERE OYENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem, Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. De STAATSFONDSENMARKT was eerder aangeboden, voor Cert. Rus sen onveranderd. Nederl. Certifica ten 74 7/8, Russen 92, Consols 82, Hope's 81. ZUID-AMERIKAANSCHE STAATS- FONDSEN iets beter. Peruanen 111/16 en 43 1/2. TABAKS-AANDEELEN ongeani- meerd. Bindjey 83, Dcli 444, Medan 265. Nieuwe Asahan 122, Senembah "70. PETROLEUMAANDEELEN in iets zwakkere stemming: Koninklijke 290 1/21, Moeara Enim 141 3/4, Sumatra Palembang 111. MIJNAANDEELEN zonder handel: Great Cobar 1012. De AMERIK. MARKT opende vast: Atchison 86, Denver 27 1/8, Erie 29 5/16, Kansas 27 5/8 en 61 1/2, Missou ri 29 13/16, Rock Island 18 1/16, Sou thern Railway 20 9/16. Union Pacific 156, Steels 42 3/4, Carren 37. CULTUURWAARDEN vast: Vorsten landen 127 1/4, Rescontre Ned. Han dels-Mij. 171 1/4. DE SPOORWEG-QUAESTIE IN TURKIJE. SOFIA, 22 Sept. (Reuter). De door gaande trein uit Konstantinopel werd op last der Bulgaarsche regee ring aan de Turksch-Bulgaarsche grens door het Bulgaarsche spoorweg personeel overgenomen en naar So fia gebracht. Dit zal geschieden tot dat de Bulgaarsche eischen door de directie van den Orient-spoorweg zullen zijn ingewilligd. HET ONGELUK OP DE „LATOUCHE TREVILLE." TOULON, 22 Sept. (Reuter). Het ongeluk aan boord van den kruiser Latouche Trevillo gebeurde te Salins- Hyères, op het oogenblik, dat er schietoefeningen waren voor de leer ling-kanonniers. Tot ontploffing kwam het 194-mlllimeter kanon ln den achtertoren. Er zijn dertien dooden, onder wie twee die vermist worden en twee doodelijk gewonden. ONDERTROUWD Sept. 23. H. Veltkamp en J. L. Quist, J. Veen en W. J. de Haan, C. G. v. Zijl en J. v. Broekhuizen, M. v* Nordie en F. L. v. Vloreen, D. y. Aken en A. C. Smits. GETROUWD Sept. 23. A. Vermaak en E. L, Otfc- mar, G. Heijerman ©n W. H. J. v. Maas, W. A. de Koe en C. Gerritsen, II. Martens on M. K. de Zee, II. I., v. d. Ploeg en M. C. Ileijmans. BEVALLEN Sept. 21. C. J. J. Kunikeler—Van Uden. d.22. A. A. Joosten—Jansen, d.A. C. KuijperLubbers, z. Den Heer K. Voor militaire aan gelegenheden verwijzen wij u naar het Bureau van Militie op het Stad huis. 388ste STAATSLOTERIJ. 5e Klasse 3e Lijst. Trekking van 23 Sept. Hooge prijzen: 1443 1500. 400: 2129, 19268. 200: 549, 3878, 8095, 10552, 11931, 18843, 20432. 100: 8865, 10025, 13803, 16244. Prijzen van 70. 120 2787 5728 9148 12782 16814 18918 884 2993 5989 9256 18679 16881 18924 489 8061 61Ü1 9346 18131 16399 19045 497 3104 6149 9796 18861 14544 19089 584 3838 6375 10116 18862 16743 19245 842 8377 6898 10241 18413 16895 19523 986 3546 6503 10611 18457 17088 19637 1005 3551 6540 10760 13662 17264 19658 1087 8585 6669 10828 13708 17381 19656 1078 3783 6648 10830 14489 17465 19781 1206 3828 7082 10S53 14578 17470 19827 1269 3667 7120 10962 14681 17483 19b60 1340 4032 7238 10990 14946 17637 18891 1439 4109 7269 11191 14953 178S6 19973 1448 4155 7385 11203 16167 17902 20298 1826 4328 7402 11311 1&183 17929 20309 1898 4842 7468 11336 16188 17995 20325 26964484 7619 11600 15211 18342 20550 21864707 7585 11726 16261 18412 20591 2338 4771 7730 11805 15406 18450 20635 2407 5054 7805 12005 15421 18629 20672 2544 5069 7880 12347 16497 18719 20801 25805241 7912 12360 16636 18767 20874 2643 5414 8389 12381 15704 18784 2754 5513 8483 12608 16232 18839 27805720 8680 12620 16282 18867 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen. 34 3227 6636 9515 12644 16684 18898 48 8241 6548 9518 12656 15707 189U5 84 3255 6657 9532 12668 15765 18917 129 3269 6800 9660 12860 16786 18927 148 3318 6804 9682 12879 15811 18928 152 3360 6824 9699 1293,1 15878 18992 162 3389 6924 9866 12913 15886 19001 261 3456 6950 10009 12975 15909 19U&U 290 8661 7033 10020 l2ab3 15918 19068 805 8623 7067 10066 12984 15971 19108 366 8623 7074 10079 13132 15977 19117 420 3688 7125 10092 13191 15999 19rt8 434 8708 '7171 10105 13246 16049 19296 482 3727 7185 10128 18266 16082 193l0 656 3805 7248 10187 13283 16)82 193i4 579 3818 7389 10207 13318 16252 19355 604 3845 7415 10226 13329 16320 19374 622 3927 7452 10284 13331 16329 19382 649 3951 7571 10237 13406 16338 194i7 675 3987 7629 10318 13449 16346 19591 681 8996 7659 10334 13472 16384 19599 722 4024 7764 10358 13612 16398 19611 751 4142 7785 10414 13565 16430 19679 766 4139 7815 10433 13568 16489 19746 787 4262 7877 10443 13603 16492 1974b 822 4265 7878 10476 13661 16659 19769 852 4271 7941 10479 18671 16625 1980S 871 4311 7948 10628 18682 16661 19828 882 4417 8025 10549 13692 16676 19881 1003 4447 8047 10657 18709 16699 19844 1047 4508 8050 10626 13715 16787 19856 1083 4641 8082 I0668 13722 16816 19864 1154 4669 8091 10721 13727 16828 19877 1228 4670 8108 !o792 13791 16883 19882 1355 4740 8304 10807 18796 16886 19957 1869 4897 8305 10&69 18820 16953 19979 1589 4965 8331 10876 13836 17011 19990 1623 5001 8388 10905 18863 17164 20019 1627 6025 8392 10999 18907 17239 20068 1663 5085 8399 li064 18973 17380 20119 1793 5119 8428 I1IO8 14038 17363 20139 1873 5154 8509 lll39 14072 17457 20167 1880 6181 8637 ll246 14114 17493 20179 1886 6300 8541 ll278 14118 17561 20267 1906 5359 8546 li279 14119 17659 20271 1940 5374 8693 ll306 14260 17660 20287 1954 6391 8714 ll324 14345 17704 20304 2024 5503 8743 ll364 14370 17768 20326 2050 5507 8746 ll499 14420 17812 20369 2079 5563 8765 I16O6 14665 17910 20399 2187 6601 8767 11518 14660 17937 20421 2185 5620 8778 11670 14648 17940 20446 2238 5635 8784 U634 14684 18012 20457 2268 6649 8787 ll660 14695 18060 20474 2304 6651 8792 11757 147Ö4 18065 20485 2372 5879 8844 11847 14866 18067 20504 2389 6888 8886 U869 14892 18114 20632 2482 5892 8895 11898 14900 18l2l 20564 2636 6914 9039 11914 14966 18187 20568 2540 5940 9100 11930 14968 18180 20576 2612 6059 9129 11964 14976 18196 20600 2653 6077 9188 11996 15062 18384 20618 2681 6089 9158 12006 16055 18508 20664 2718 6220 9166 12096 16108 18514 20677 2766 6246 9219 12180 16119 18559 20686 2810 6266 9287 12186 16161 18564 20694 2820 6810 9843 12200 15268 18668 20765 2848 6369 9855 12801 16298 18698 20785 2875 6404 0416 19304 16367 1871Ö 20947- 3084 6428 9441 12883 15446 18744 3053 6472 9466 12626 15584 18843 8154 6497 9466 12576 15561 1886Ö 8191 6617 0509 18696 16636 1886Ó 6e Klasse 2e Lijst: 8333 tówï 4285 m.z. 4284. 4352 m.z. 4332,

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 2