Weerbericht I, P. REICHEBT, Tbermometerstaad Uit de Rechtszaal Uit de Omstrekeo Binnenland Kerk eis Schooi Sport ea Wedstrpso Burgerlijke Stand MEDEDEELINGEN VAN HET cXONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorin. 10.50 uur). De Bildt, 1 October 1908. Hoogste barometerstand 772.8 m.M. Breslau Duitschland); laagste '749.3 m.M. te Bodo (Westkust Noor- Verwachting tot den avond van October: Wind: zwakke Zuid-Oostelijke wind. Gesteldheid van de lucht: helder of 'dicht bewolkt, droog weer. 'Temperatuur: geringe verandering. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Barometerstand hedenmiddag te 2 &iir 769 m.M. Neiging tot achteruitgang. Vorige stand te 2 üur 772 m.M. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 6 30 Cts. per regel. 17 Anegang 17. PRACHTIG» BORTRBRING jöftBsen, Fructa, Boerden en Manchetten. te Haarlem. Donderdag 1 October Hoogste gisteren 2 nor F. 68 Laagste hedennacht F. 69 |jedenmlddag te 19 uur F. 67 Jubiló. - Heden herdenkt de heer P. A. de (.Hordes, controleur-magazijnmeester 'hij de Posterijen en Telegiraphie (con- 'tröie-magazijn) zijn veertigjarige ^ambtsvervulling als Rijksambtenaar. Hij ziJu binnentreden hedenmorgen vond hij den gang en zijn bureau zeer Ir aai versierd, een attentie van de firma Enschedé; Wel eon blijk van de Uitnemende verstandhouding die éieeds tussschen deze firma en 't con trole-personeel heersckt, In Zijn ka mer werd de jubilaris namens 't per soneel toegesproken door den heer ^Th. Coratens, chef de bureau, die hem Ja ar bij een fraaie tegel, voorstellen de „een vroolijk huisgezin" naar een ieekening van Ostade, aanbood. Daarna kwamen de drie heeren Enschedé den jubilaris gelukwen- échen en schonken hem een Ivoren Vouwbeen met zilver gemonteerd. .Van de af deeling drukkerij ontving £ij een kristallen rookstel, eveneens pet zilver gemonteerd en van de an- 'èere afdeelingen fraaie bloemstuk ken. De directeuren van het Post- en Te legraafkantoor kwamen den Jubila ris complimenteeren en van het hoofdbestuur der Posterijen en Tele- graphie kwamen reeds schriftelijke gelukwenschen in. Van vele zijden '.Werden in den loop van den dag nog 'èelukwenschen ontvangen. Onder veel blijken yan belangstel ling herdacht heden de heer J. Hoo- feboom, werkzaam in de draaierij Ban de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M., den dag. waarop hij vóór 25 jaar bij de maatschappij in dienst tract. Namens de kameraden werd den jubilaris een fraai karpet aange boden. Van de maatschappij ontving jllj oen enveloppe met inhoud en dl- jbloma. Plotseling sterfgeval. Woensdagmiddag ongeveer 5 uur gevoelde M. D. Tierie, een werkman In de drukkerij van de firma Joh. Enschedé Zonen, zich onwel. Hij zette zijn machine stil en ging zit- Jen, maar viel een oogenhlik later Achterover. Geneeskundige hulp werd ingeroepen, maar de neer Peere boom, arts alhier, kon slechts den Xlood constateerett. Gev. Voorw.i Een R. K. kerkboekje, een knipmes- je, een bril, een zwart zeiltje, waar- In een Fransch leerboek en andero ^voorwerpen, een Vrouwensohort, een teintuur. RIJWIELDIEFSTAL. De 20-jarige electrician R. Rieck, 'die vroeger te Amsterdam woonde, maar nu zwervende is, stond terecht soor bovengenoemd misdrijf. Hij heeft twee „zwijntjes" gemoerd. No. 1 behoorde aan W. C. Booy van .Campen, Informator, die zijn Burgers fcar tegen de kiosk op t Stationsplein had neergezet, om even later tot de Onaangename ontdekking te komen, Bat deze spoorloos verdwenen was. No. 2 was 't eigendom van W. Bon ken burg, die 't even in de vestibule Van 't café de Karseboom in de Groo- te Houtstraat had neergezet Bet eerste rijwiel heeft de dief ln 'Amsterdam voor 10 verkocht, maar to an hij het andere rijwiel te Leiden Ban den man wou brengen, werd hij door de politie Ingerekend. Beklaagde bekende, zeggend: ik Jteb uit armoede gestolen. Overal heb ik om werk geloopen, maar nergens was dit te krijgen. Wat moest ik toen doen? President: Het geld, dat je voor de gestolen fiets hebt ontvangen is da delijk verteerd, hè? Beklaagde: Vijf gulden heb ik opge maakt, dan een paar pantoffels ge kocht en een pet. Het Openbaar Ministerie deelde me de, dat de beklaagde als militair reeds tot 2 maanden gevangenisstraf we- s verduistering is veroordeeld, en eischte thans zes maanden gevange nisstraf. De ambtshalve verdediger mr. Cuoop Koopraans drong op eenige clementie aan. BELEEDIGING. Een Beverwijker was aan 't vlsschen in de gracht van 't fort bij Beverwijk. De fortbewaarder zei hem, dat dit niet mocht, en ontving van den vis scher een antwoord vol grove taal. De fortbewaker is onbezoldigd rijksveldwachter, dus... volgde een proces-verbaal. Het O. M. eischte tegen dezen bru talen visscher vier dagen gevangenis straf. Beklaagde vroeg een boete. BLOEMEND IEFSTAL. Een jongeling uit Heemstede was zoo brutaal een zak rozen te kapen van z'n buurman. Ongelukkig voor hem zag de veld wachter Pronk dit en maakte proces verbaal op. Het O. M. eischte 1 week gevange nisstraf, omdat de jongeling reeds meermalen veroordeeld is. BOUWVERORDENING. De Rechtbank heeft bij vonnis be slist, dat de bepalingen der bouwver ordening niet alleen toepasselijk zijn op de voor woning bestemde, maar ook op andere gebouwen. De kantonrechter had in tegenover gestelden zin beslist. UITSPRAKEN: A, Huisman, arbeider te Heems kerk, diefstal, 3 maanden gevangenis straf, met aftrek der preventieve hechtenis, j. N. E. Smits, huisvr. C. ten Bosch, werkvrouw, en C. A. ten Bosch, bleekersknecht beiden te Haar lem, diefstal en heling, de le 10 da gen gevangenisstraf; ten opzichte van den 2e bekl. de dagvaarding nietig verklaard. E. Pfaltzgraff, koopman te Bever wijk, bedrlegelijke bankbreuk, 8 maanden gevangenisstraf. W. Valk, koopman te Koog aan de Zaan, opz. vernieling, 4 weken gevan genisstraf. "A. J. H. Reynders, koopman te Haarlem, appèl overtreding bouw- politie f 1 boete of I dag hechtenis. J. Selderbeek, vischventer oe IJ mui den, appèl openbare dronkenschap, 14 dagen hechtenis. K. J. H. Fibbe, J. de Vries en P. J. Kors, seinhuiswachters, de le te Schoten, de 2e en 3e te Haarlem, ge vaar doen ontstaan voor een trein, de le 10 boete of 7 dagen hechtenis, de 2e en 3e ieder 5 boete of 3 dagen hechtenis. J. Bakker, zonder beroep, zwerven de, diefstal en landlooperij, 3 weken gevangenisstraf en 3 dagen hechte nis met aftrek der preventieve hech tenis. Een rijwleldievegge. ïn de laai te maanden zijn verschil lende rijwielhandelaars hier ter ste de weer de dupe geworden van rij- wielverduisteraars. Onder dezen is ook een z.g.n. „da me", dle.verdacht wordt van minstens 10 rijwielverduisteringen. Netjes ge kleed kwam ze bij de handelaars en wist vertrouwen te wekken door het opgeven van een voorname woning. De „dame" had telkens een kamer gehuurd, maar niet betrokken. Kwam een rijwielhandelaar informeeren, dan werd hem natuurlijk geantwoord „dat die dame daar woonde". Wij vernemen daarover nader: Hedenmorgen is door de agenten rechercheurs Van Halst en Van der Hulst aangehouden eene ruim 20-Ja- rige juffrouw, die in de laatste dagen verschillende rijwielhandelaars heeft opgelicht, door op onderscheidene na men rijwielen te huren, die zij daar na onmiddellijk verkocht. Een 10-tal rijwielen zijn reeds in beslag geno men. Oogarts. Tot oogarts van het Zieken- en On dersteuningsfonds van de Centrale Werkplaats der II. IJ. S. M„ is voor- loopig benoemd, in plaats van wijlen den heer Joh. Beltman, do heer Din ger, oogarts alhier. (Zie vervolg Stadsnieuws onder de laatste berichten). geen kans, de vaart van zijn trein te weerhouden, zoodat hij zelfs over zijn machine gebogen vooruit riep: „Ik kan niet harder remmonl" De tram liep toon op den auto, die erg beschadigd word; de inzittende eigenaar stootte met het hoofd den voorspiegelruit aan stukken en be zeerde zich aan den neus; zijn vrouw bukte snel op den bodem van den wagen en kwam er zonder letsel af; de chauffeur die naast den auto stond wierp den handrem los en wist daar door erger onheil te voorkomen. De afstand, die de tram, met aangezette remmen en afgesloten stoom reed, lo meer dan dertig meter. Het is goed dat het publiek wete welke gevaarlijke, onregeerbare in strumenten sommige van die stoom trammen op onze wegen zijn. iHbld.) BEVERWIJK. Door de Vereeniging voor Vrou wenkiesrecht was voor Woensdag avond alhier in de bovenzaal van het hotel „Ter Burg" eene openbare ver gadering belegd, gepresideerd door mevrouw Dr. Aletta Jacobs, van Am sterdam, waarin mej. C. S. Groot, van Hoorn, het onderwerp „Waar om Vrouwenkiesrecht behandelde. De zaal was geheel gevuld, voor het grootste gedeelte met dames. Me juffrouw Groot bepleitte in een zeer boeiende en ook met veel aandacht gevolgde rede het goed recht van de vrouw op stemrecht. Zij wees op het feit, dat de vrouw reeds in bijna alle onderdeden van den ma&tsehappelij- ken arbeid optreedt, terwijl de wijzi ging van het sociale leven ook haar werk in huis zeer heeft doen vermin deren. De vrouw kan kiezer wezen, omdat zij aan alle eischen van de Kieswet, buiten het man-zijn, vol doet. Kieuw-Zeeland, Noorwegen en Finland,, waar de vrouwen reeds stemgerechtigd zijn en niemand zulks betreurt, bewijzen, dat er geen prac- tische bezwaren tegen het geëischte recht bestaan. Gedurende de pauze werden leden geworven voor eene afdeeling Bever wijk en wel met goed succes. Dertig dames en twee heeren traden direct toe. Na de pauze werd van de gelegen heid tot debat e-n vragen stellen een matig gebruik gemaakt. De heer Van Lingen meende, dat het vrouwen kiesrecht in Nieuw-Zeeland en Noor wegen een gevolg was van den bete ren socialen toestand aldaar en niet omgekeerd, zooals de spreekster had beweerd. Mevr. Dr. Jacobs weerlegde dit. De heer De Liefde meende, dat de stemgerechtigde vrouwen in Noorwe gen de partij, die haar het stemrecht verschafte, in de minderheid had ge bracht. De voorzitster kon dit tegenspreken, omdat er nog geen stemming is ge weest, waaraan de vrouwen deelna men. Na afloop der openbare vergade ring werd de afdeeling Beverwijk ge constitueerd en werden als bestuurs leden gekozen de dames mevr. Neijt, mevr. Guldemont, mej. Anhardt, me- juffr. v. Lingen en mej. Japiksen. VOGELENZANG. De kermis zal dit jaar gehouden worden van 4 tot en met 11 October aanstaande. VELSEN. Bij Koninklijk besluit is aan F. W. C. H. baron van Tuyll van Seroosker- foen, te Velsen, kamerheer in buiten gewonen dienst van Hare Majesteit de Koningin, verlof verleend tót het aannemen van de versierselen van de orde van den Rooden Adelaar, 2e klasse, hem door Zijne Majesteit den Koning van Pruisen geschonken. ZAND VOORT. De feestelijkheden ter gelegenheid van het 12 1/2-jarig-jubileum als bur gemeester van den heer J. Beeckman, zijn, naar wij mededeelden, besloten met eene uitvoering in het Groot Badhuis, gegeven door de alhier be staande vereenigingen. De opkomst was zóó groot, dat de zaal te klein was om allen te bergen. Er heerschte een zeer opgewekte stemming en de jubilaris bedankte allen nogmaals voor de eer, hem de zen dag bewezen. NIET STOPPENDE TRAMS. In de gemeente HiJlegom, waar de smalle weg een bocht maakt en een steenen muur een gevaarlijke afslui ting van den kant van den weg vormt, is dezer dagen een auto door de stoomtram Leiden—Haarlem aan gereden. De auto stond op de rails, wat ze ker een fout van den chauffeur Is geweest, en stopte om de een of ande re reden. De stoomtram kwam aan en de inzittenden in den auto beduid den den machinist, dat hij stoppen zou. Deze liet dadelijk zijn remmen werken en sloot stoom af, doch hij zag EERSTE KAMER. In de Tweede Kamer zonder stem ming aangenomen, kon de Visscherij- wet in den Senaat niet een zeer gun stig onthaal vinden. De sprekers die het woord voerden, hadden allen be denkingen het waren de heeren Waller, Rahusen, Scholten, Van der Feltz en Reekers. Hun bezwaren wa ren van verschillenden aard, doch men vond die alle terug in een voor treffelijke rede van den heer Rahu sen. Deze spreker betoogde, dat het ver keerd gezien was geweest, in één wet. de binnen-vis8cherij en de zee- en lcust-visscherij te regelen. Het heette dat men den vischstand wilde be schermen, doch de wet kon de natuur niet te hulp komen en de visscherij was bovendien niet achteruit gega Daarbij kwam, dat de nieuwe r<_ iing verkeerd washet vroegere stel sel van vrijheid werd door een van dwang vervangen, overbodig. Voor de uitoefening van een bedrijf moest geen consent worden gevorderd, dat was een belemmering. Allerlei over tredingen zouden gepleegd worden, honderden fatsoenlijke lieden zouden met den strafrechter kennis maken. Een constitutioneel bezwaar was, ten overvloede, dat bij deze wettelijke regeling té veel aan de Kroon werd overgelaten, zoo bijv. de gansche kust-visscherij. Het kuilverboa bijv. kon bij maatregel van bestuur wor den ingevoerd. Natuurlijk beijverde minister Tal- ma zich deze bezwaren te ontzenu wen. In den loop van rijh antwoord zegde hij den heer Scholten toe te zullen overwegen Qf.iêS. gommisele kon worden ingesteld om te onder zoeken, welke maatregelen te nemen waren tegen de verontreiniging van vischwater door aardappelmeelfabrie ken. 's Ministers verdediging kwam ove rigens neder op dezelfde als in den anderen tak der vertegenwoordiging gevoerd. Hij scheen de Kamer te overtuigen. Zij nam de wet aan met 30 stemmen tegen die van de heeren Stork, Ra husen, Van der Feltz, Laan en Bloembergen. Met de behandeling der Motorwet werd aangevangen. De heer Van Wassenaar opperde ernstige beden king tegen de befaamde 10 kilometer bepaling. Hij zou tegen de wet stem men. Heden 11 uur voortzetting. DE MOTORWET IN DE EERSTE KAMER. Met leedwezen deeien wij mede, dat da Motorwet heden in de Eerste Ka mer is AANGENOMEN met 28 tegen 10 stemmen. Daarmee is ingevoerd, dat de ge meentebesturen in de kom der ge meenten automobilisten kunnen noodzaken tot een snelheid van 10 K.M. per uur. BELANGHEBBENDEN BIJ SMYRNA. De Minister van Buitenlandsche Zaken brengt ter kennis, dat de hear mr. T. J. J. van Uije Pie-terse, con sul-generaal te Smyrna, met verlof hier te lande, voor belanghebbenden bij den handel op Klein-Azië zal te spreken zijn in een der lokalen van de afdeeling handel van het depar tement van landbouw, nijverheid en handel, Lange Houtstraat 86, 's-Gra- venhoge, op Vrijdag 2 October s. k., des ochtends van half tien tot half één. ONVOORZICHTIG. Een bakkersknecht te Loosduinen schoot on zijn baas mot een Bóort windbuks. De kogel trof den heer N. in het gelaat, zoodat een diepe wonde ontstond en het bloed naar buiten spoot. De kogel is nog niet ver. wijder d. EEN NOG NOOIT VOORGEKOMEN JUBILEUM. Heden viert de heer C. P. Manders, deurwaarder bij het gerechtshof te Amsterdam, den dag waarop hij 70 jaar geleden benoemd werd als klerk bij de griffie aldaar. BRANDSTICHTSTER. Door den rijksveldwachter J. W. tor Avest to Nijverdol en dein gemeente veldwachter Mengerimk uit Wierden is voor den officier van justitie te Almelo geleid de 23-jarige vrouw van H., verdacht van brandstichting van de door haar bewoonde woning, die- verleden week Dinsdag In de vlam men opging. Zij hoeft haar misdrijf hekend en is in verzekerde bewaring gehouden. De oorzaak schijnt te moe- ton worden gezocht in een pogen om met de brandassurantiiepenningea dc vede huishoudelijke schulden te kunnen dekken. Het huis, eigendom van dr. Meijer in Den Haag. was niet verzekerd, de inboedel voor 500 bij de Nederlanden" to Zuifen. SPOORWEGPERSONEEL. Men schrijft aan „Het Volk",, dat het bericht, overgenomen uit „Do Grondwet", in zake een onderzoek door de directie van een der spoor wegmaatschappij-en, wie van haar personeel tot de spoorwegorganisa ties behooren, onjuist is. EEN STUDIEREIS. Gedelegeerden van de Nederlond- sche commissie voor het reddings wezen aan de kust, die een bezoek brengen aan Engeland, woonden te Cromer proeven bij met het Cromer- sche red-dings- en vuurpijl-apparaat De afgevaardigden zijn van daar doorgereisd naar Tynemouth. KAMERVERKIEZING TE OMMEN. In een te Moriënberg gehouden ver gadering van afgovaardigden der Li berale partij uit de verschillende dee- len van liet kiesdistrict Ommen wer den als voorloopige candidaten voor het lidmaatschap der Tweede Kamer op de groslijst geplaatst de heeren mr. Th. de Meester, oud-minister van financiën, en J. C. de Joncheere, bur gemeester van Bellendoorn. KAMERVERKIEZING TE SNEEK. Naar de L. C. met zekerheid ver neemt, heeft de heer Pollema voor een mogelijke candidatuur voor Sneek be dankt, omdat dr. Kuyper in zeer ern stige overweging neemt ia de Kamer terug te keeren en hij de kiesvereenb gingon in de gelegenheid wil stellen dr. Kuyper als candidaat te procla- meeren. AANVARING, Te Emmerik zijn ln aanvaring ge weest de sleepschapen Elisabeth, schipper Feenstra, en de Antonio, schipper Van Gennep. De Elisabeth werd zwaar bescha digd, terwijl de Antonio onmiddellijk zonk, met het noodlottig gevolg, dat een matroos, diens vrouw en kinder bij verdronken. ONGELUKKEN, Te Maassluis werd blnnengebraoht een ln den Nieuwen Waterweg opge pikt, in verren staat van ontbinding verkeerend lijk. Door familieleden ls het bereids herkend, als dat van den 27-jarigen visscher A. K. De ongeluk kige was 16 September jl. uit Vlaar- dlngen naar zee vertrokken met den logger VI. 64, en waarschijnlijk bij Poortorshaven overboord geslat Hij la ongehuwd. BRANDEN, Woensdagavond zou in de zooge naamde hekelloods der touwslagerij „De Eendracht", van den heer Nloo Hoos, aan het „Jaffa", voormalig Kralingen. Rotterdam, oe werkman H, de Wit gaslicht aansteken. Door het Springen YSÖl MO gloeikousje kwamen de vonken in de 30.000 k.g. hennep, die in die loods aanwezig was. Pogingen tot blussching faal den en spoedig stonden nog twee an dere loodsen, namelijk een werk plaats en een bergplaats van olie en teer, in brand, wat een geweldige vuurzee gaf. De brandweer rukte aan met 14 spuiten en 2 stoomspuiten, waai-van 8 spuiten en 2 stoomspuiten ln wer king werden gesteld. Dank zij de gunstige ligging der loodsen en de windstilte, wist de brandweer den brand tot de loodsen te bepalen, welke geheel afbrand den. De schade is aanzienlijk, doch al les ia op beurspolis verzekerd. Dinsdagavond woedde een hevige brand te IJselmuiden. Het vuur was ontstaan bij den bakker en winke lier H. van de Kruisweg in de kom der gemeente en vlak bij de Herv. Kerk. Ook in den middag was al een begin van brand in de russchan be gonnen, doch toen bijtijds gcbiuscM. I-Iuis cui bakkerij zijn geheel afge brand ook die inboedel en veel rus- scluetni, door anderen daar ter dro ging gebracht, gingen bijna geheel verloren. Alles moet verzekerd zijn. Te Leek is afgebrand de woning van K. Olie. Niets was verzekerd. Door een onbekende oorzaak is gisteren „De Posthoorn", vroeger een welbekende herberg, gelegen on der Barneveld, totaal afgebrand. Het pand was bewoond door de eigenaars, de gebrs. Schuurman. („Hbld.") EEN GOEDE VANGST. Men meldt uit Amsterdam In de Falckstraat no. 5 heeft de heer Wannen een rijwielzaak. In den nacht van Zaterdag op Zondag na melijk zag de politie, dat een tweetal onbekenden de deur van de werk plaats, welke een eind verder de straat in, op no. 11, gevestigd is, for ceerde. Men wist dat in de bergplaats geen groote waarde aanwezig was, waarom men de heeren kalmpjes hun gang liet gaan. Na eenlgen tijd trok het tweetal onverrichter zake af. Kort daarop kwamen zij met een val- schen sleutel terug en probeerden hun slag op no. 5 te slaan. De sleutel scheen echter nog niet pasklaar te zijn gemaakt, waarom zij wederom zonder succes huiswaarts keerden. Een en ander geschiedde onder het oog der recherche, die het oogenblik, waarop zij het drietal op heeterdaad konden betrappen, met ongeduld af wachtten. Dat kwam Dinsdagavond. Juist toen de dieven den nu passen den sleutel in hot slot hadden gesto ken en binnen drongen, werden zij in de rugzijde geattaqueerd door drie rechercheurs, terwijl uit het trappor taal nog een vierde politiebeambte te voorschijn kwam, die kort te voren als dronken man de straat was bin nengekomen, en zich onder aan de trap had laten neervallen. De inbre kers waren nu spoedig geknipt on danks hun verzet. In hunne zakken werden verschillende hulpmiddelen van huu bedrijf gevonden. een „aanslag". Uit het kamp bij Laren, waar het 10e regiment infanterie de afgeloopen week kampeorde, vernemen wij een alleraardigst voorval. Na de overwin ning behaald te hebben, in vijande lijk land, zou het 10e reg. Inf. om machtsvertoon te maken tegenover de bevolking, die de troepen vijandig gezind was, een militairen marsch maken door verschillende steden. Dit was gebeurd en de troep had zich neergevlijd om te rusten. Nabij den weg, die door de heide liep, stond de commandant van het 10e reg. inf., kolonel Neeteson. Een burger-wielrijder naderde in de verte op den weg en passeerde de rustende troepen. Doch tegenover den kolonel gekomen, haalde hij uit zijn zak plots een revolver te voorschijn en schoot op deze legerautoriteit. Toen ventre terre er von door, hij kwam te vallen, liet de fiets in den steek en rende zoo weg. Er ontstond een paniek, allen sprongen op. En do ordonnansen en andere mili tairen, die in de nabijheid van den kolonel stonden, stormden den bur ger achterna en hieven sabel of ban den met een dreigend gebaar op. Al gemeen dacht men aan een aanslag op den kolonel! In 't belang der veiligheid trad nu de luitenant der wielrijders op, die bij de z.g. aanslagplaats stond, liet de vervolging staken en beduidde, dat 't geval verband hield met den geest dor oefening: een inwoner van het overwonnen land, zou nl. een aanslag plegen op het leven van den kolonel. Do burger was eon lid van het wiel- rijderskorpsl Toen algemeen# vroo- lijkheldt Dat kan men begrijpen, ook de kolonel laohte mee. Want die wist er alles van. (Tijd). d. 29 H. J. Witkamp—v. i. Braak z. 80 D. Koomen —Hoogland d. G. J. Wosseling—v. Bllderbeek z. 1 Oct. G. J. Onderwater—v. d. Werf z. J. V. d. Broek—v. d. Grootepoort z. OVERLEDEN: 29 Sept: M. SchljnemaekerB—Bü?«i ger, 38 jaar, Tuinstraat. 30 C. 13 j. dü van D. Beugeling, Zuid-PolderstraaÜ M. D. Tierie, 40 jaar, Kennemerstr, STAATSLOTERIJ, TREKKING VAN 1 OCT* 5q Klasse 7e Lijst. Nos. 199. 18829 ieder f 400. Ne. 372 f5000. Nos. 547. 9911, 12610, 13676 iedei f 1000. Nos. 62. 8212, 11225, 18430, 19921 Ieder 200. Nos. 1645, 1930, 2427, 2828, 4422, 10715, 12593, 16211, 19266, 19657. 20016 ieder 100. Prijzen van f 70. 105 3-279 5820 9454 12663 15S52 18691 158 8801 5926 9578 12698 16054 18698 105 8830 5970 9652 10797 10108 18834 469 3845 6041 9689 12824 16176 18853 480 8426 6183 9725 12837 16185 18857 692 8444 6319 9754 13030 16225 18858 782 8633 8701 9883 18290 16291 18987 793 8666 6720 9943 13342 16316 19179 806 3681 3821 9974 18585 16365 19188 870 3724 6857 9987 13601 16893 1926» 924 4086 7067 10276 1S665 16429 19298 1189 4087 7106 10340 13774 16484 19359 1231 4104 7258 10449 13780 16650 19454 1362 4133 7260 10640 18847 16783 19515 14§1 4136 7330 10795 13882 16821 19S93 1472 4153 7379 10810 138S4 1G863 19871 1601 4348 7443 10841 14105 16927 19901 1595 4403 7538 10918 14631 17029 20071 1667 4577 7664 10364 14661 17056 20095 1843 4585 7641 11006 14707 17070 20145 1866 46S6 7706 11117 14860 17151 20192 1881 4764 8246 11302 14879 17204 20270 1928 4776 8348 13866 16041 17311 20303 2152 4829 8422 11450 15070 17450 20358 2239 4851 8650 11586 15122 17665 20677 9408 4946 8662 11593 15147 17688 20660 2432 5142 8676 11613 15205 17894 20865 2727 5209 8781 11623 16880 17899 20914 2808 5243 8854 11978 15422 17774 20948 2979 5258 8876 12095 16585 17S99 £0995 8019 5382 9080 12240 16759 18246 3139 5634 9196 12339 15822 18809 3168 5644 9882 12582 15889 18366 3211 6676 9883 12S59 15927 18421 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen. 1 2634 6030 20 2640 6071 32 2691 6095 37 2720 6103 52 2742 6108 84 2771 6114 8900 12237 15352 18465 8918 12288 15431 18627 8964 12338 15444 18589 8979 12343 15478 18591 9013 12857 15507 18660 9016 12327 16556 18669 93 2798 6116 9031 12424 16578 18686 CHRIST. GER. KERK, Beroepen te Oud-Beterland ds, T. Lengkeek, te Enschedé. Zondag speelt H. F. C. I tegen D. F. C. uit Dordrecht op bet veld aan da Spanjaardslaan. ONDERTROUWD: 1 Ook H. v. Riesaen ett E. M. Duijs. GETROUWD: 1 Ocrt.i F. Smit «n M. M T> Esohj P. H. y. d. Anker en M. J. Beugelsdljk; W. J. Cornelissen en A. M. Rijs; R. Berends en J. P. GigengaokiW. Boes- hardt en E. H. Q. Snijder. B. D. Koe- iowijn en M. Groenen da al j H. A. Wijnandts an C. 8. Rlgberaj M. P. Pluim en C. G. Vander, BEVALLEN, 89 8«pi M, 95 2839 6126 110 2928 6155 113 2934 6231 171 2997 6345 179 8015 6415 188 3087 6458 231 8175 6511 849 3235 6618 269 3282 6592 273 3314 6598 288 3343 6607 296 3411 6610 303 3433 6611 324 3493 6633 350 8667 6702 380 3563 6745 400 3649 8766 405 3750 6762 461 376S 6774 503 3811 6792 B70 3826 6826 681 98S3 6888 611 8908 6845 668 3980 6896 788 4007 6990 4018 7012 84S 4027 7048 9837 12442 15617 18721 8051 12486 15640 18766 9065 ISÖQI 15657 18869 135 2946 6262 9086 12505 15718 18870 138 2964 6297 9110 12571 15754 18897 9140 12607 15757 18919 9183 12633 16815 18953 9203 12636 15856 18957 9215 12648 15888 18964 9216 12674 15889 19008 92S4 12685 15905 19063 9322 12694 15946 19120 9328 12697 15949 19132 9338 12727 16003 19145 9368 12747 16035 19191 S446 127S0 16128 19220 9453 12849 16192 19238 9489 12904 16201 19287 9529 12909 16247 19302 Ö555 12916 16301 19316 9570 12941 10343 19319 9582 12952 16366 19336 9597 12963 16370 19368 9604 12985 16410 19446 9684 13025 16479 19467 9722 13037 16500 19474 673 8984 6905 9729 13069 16618 19518 758 3997 6885 9816 13205 16538 19635 9837 13224 16561 19598 9856 13249 16574 19651 -9941 13268 16839 19671 853 4067 7054 10012 13324 16656 19698 855 4101 7129 iQOlö 13466 16660 19724 910 4114 7187 10026 13470 16687 19740 976 4134 7197 iOGöO 13482 16718 19741 1058 4170 7254 J0075 18530 16728 19743 1091 4177 7270 J0107 13591 16740 19761 1126 4216 7271 10120 13665 16791 19774 1129 4293 7274 *0101 13782 16843 19799 1137 4335 7270 iOlSS 13818 16866 19838 1197 4350 7297 10200 18854 16868 19849 1236 4365 7820 !0230 18896 16893 10879 4868 7352 10316 13898 16924 19893 1301 4405 7398 10331 13931 16933 1991? 1841 4440 7440 10365 18992 16984 1993? 1854 4450 7474 J0387 14068 1S946 19968 1876 4462 7488 !0428 14070 16984 20028 1429 4527 7499 10438 14146 16987 20029 1475 4564 7669 10488 14191 17028 20041 1476 4583 7696 10574 14198 17064 20063 1490 4602 7634 10588 14202 17105 20074 1520 4644 7637 J0602 14929 17112 20081 1562 4656 7649 10634 14245 17124 20114 1679 4697 7655 10707 14282 17148 20l24 1649 4709 7725 10741 14332 17214 20163 1650 4726 7734 10762 1433B 17233 20190 1669 4776 7741 10791 14SQ7 17289 20191 1682 4777 7747 10868 14392 17887 20250 1708 4786 7762 10694 14400 17414 20291 171T 4801 7787 10902 14454 17449 20307 17S2 4821 7796 10815 14474 17514 20324 1761 6018 7848 10927 14476 17619 20349 1761 5021 7889 10949 14405 17523 20366 17S8 5062 7978 UQ72 14523 17678 20372 1789 6061 8008 U166 14699 17602 20407 1820 5098 8019 11393 14S09 17700 20410 1913 5185 8020 U841 14614 17867 20412 1989 6904 8090 11859 14629 17918 20456 1948 5259 8126 11378 14685 17925 20506 1059 5345 8129 11401 14693 17947 20519 i960 5370 8132 11452 14701 17972 20625 1986 5419 8167 11463 14721 18000 20548 2028 6469 820S 11477 14738 18020 20649 2069 5492 8211 11481 14740 18063 80698 2076 5521 8220 11480 14749 18062 20654 2033 5524 8289 11556 14776 18086 20673 2091 5548 8294 11677 14792 18125 2C693 2131 6544 8311 11711 14827 18148 29798 2147 5553 8821 11716 14876 18168 2082j 2248 6572 8351 11750 14S07 18173 20833 2264 6690 8894 11862 14S41 18177 20869 2281 5628 8442 11907 14977 18218 £0876' 2822 5630 8462 11909 16006 18248 20871 2369 5648 8487 11970 15088 18248 20894 2886 5676 8495 11982 15094 18298 20955 2400 5708 8600 12019 15100 18310 8098SD 2465 5728 8659 12039 15172 18926 2525 5858 6689 12668 15179 18400 9674 5862 8716 12094 16212 18410 9677 6891 8759 12098 15214 1841i 2614 6906 8760 12148 16289 l841t 2626 5982 8766 121B7 16267 18' 2681 5988 8827 18194 15820 1844$ 16508 b.i met 70.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 2