RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD Kaaüsels Raadseloplossingen Antwoorden d?r Strikvragen. De Nieirae Wedstrijd. Vaeastie. De Teatoosetelling Brievenbus DAMRÜBR1EK. (Deze raadsels zijn alle inge zonden door jongens en meis jes, die „Voor Onze Jeugd lezen. De namen der kinde ren, die mij vóór Donderdag morgen goede oplossingen zenden, worden in het vol gend nummer bekend ge maakt). 1. (Ingezonden door J. C. Bosman). Mijn geheel is een voornaam per soon. 6 7 8 9 10 11 12 vindt men in alle scholen. 1 5 11 12 is een dier. 3 2 4 is een lichaamsdeel. 6 2 4 is een dier. 2. (Ingezonden door Calo Bonke). Waarmede temt de leeuwentemmer leeuwen 8. (Ingezonden door Catootje Nee lissen). Mijn eerste verspreidt licht. Mijn tweede beschermt ons tegen den regen. Mijn geheel hult u in schemering. 4. (Ingezonden door Frans van Eg- mond). Vuurrood ben ik erg gevaarlijk maar als gij mij met rust laat, word ik vanzelf weer zwart. Wie ben iff? 5. (Ingezonden door Jo van Eg- mond). Ik besta uit 9 letters en soms is mijn derde beladen met mijn 1ste en 2de. Een 1 2 4 3 smaakt zoet. Een 7 8 9 is een familielid. Een 6 7 9 is een moordwerktuig. 6. (Ingezonden door Annie en Ma rie van Zutphen). O. O. L. O. T, O. M. M. M. Plaats deze letters zoo, dat de eer ste rij hetzelfde woord vormt als de eerste regel. Op den eersten regel staat dan een jongensnaam. Op den tweeden regel een familie- ld. Op den derden regel een klein dier tje 7. (Ingezonden door Dora van Steen).. Mijn eerste is een grondsoort. Mijn tweede en derde vindt men ln elke straat. Mijn geheel is de naam van een dor». 8. (Ingezonden door Ruurtje Aarts). Het bestaat uit 15 letters en is iets, waar kinderen graag naar toe gaan. 3 4 is een viervoetig dier. 9 10 8 11 is goed voor den dorst. Een 10 6 3 4 is gevaarlijk. Eon 1 14 8 15 vindt men in Artis. 2 12 is het geluid, dat een ezel maakt. 7 6 13 wordt gebruikt voor bloe men. 9. (Ingezonden door Hendrik Ver steeg). Welk spreekwoord kunt ge hieruit maken Wd 1 Da ste laat jee gec lood a waars: het 10. (Ingezonden door Nanne Nauta). Leg eens twintig boontjes of luci fers in een vierkant. Neem er vijf weg, maar zóó, dat er op elk rijtje toch vier blijven liggen. OOOOOO O O O O O O O O OOOOOO De oplossingen der raadsels van de vorige week zijn 1. Aaltje. 2. Pruimenboom. 3. Tooneelspeler. 4. XII. 5 Santpoort. Corry. Hond. Oor. Uur. Wol. Bloesem. Ui. Roos. Giek. 6 Aalmoes 7. Caesar at liever oesters dan mosselen. 8. Honing. Wilg. Klem. Annie. Koningin Wilhelm!na. 9. IJsbaan. 10. De stoom. Goede oplossingen ontving ik" deze week van Hendrik Versteeg 3. Jetty Boogaard 7. Naune Nauta 8. Henrt Coutinno 9. Cato Bonke 9 (van de voilge week). Zus Duursma 9. Jo en Frans van Egmond 7. Grietje Kwantes 8. W. Itjeshorst 8 Bram van Niel 10 (van de vorige week). G. v. d. Munnik 4 Annie en Truus v. d. Linden 7. Ruurtje Aarts 10. Nico Twisterling 2. Cato Bonke 6. 1. Zeeziekte. 2. Op zijn kop. 3 De klok. 4. Toen hij niets anders dan bouil lon kreeg. 5 In Rusland. 6. Omdat het bed niet naar ons toe komt. 7. Iets dat al nat 1s. 5. Die er geen hebben. 9. Door meetkundige ruiten. 10. Om ham te zeggen, wordt de mond op 't laatst gesloten, met spek op 't laatst geopend. Goede oplossingen op de strikvra gen ontving ik deze week van Hendrik Versteeg 7. Nanne Nauta 9. Gretha Kuyper 7.. Zus Duursma 9. G. v. d. Munnik 9. Annie en Truus v. d. Linden 7. Maria Ottolini 8. Cato Bonke 7. Ik krijg zoo dikwijls klachten over het wegraken van de courant, en er zijn zoo dikwijls kinderen, die één keertje de courant hebben gemist, dat ik het bericht over den volgen den wedstrijd nog maar eens plaaJ- sen zal. De volgende wedstrijd is namelijk EEN ST. NICOLAAS-WEDSTRIJD Nu weten de oude vriendjes het al Maar de kinderen, die nog pas kort met ons meedoen, of misschien wel nel voor het eerst mee willen doen, weten nog niets 1 Ik zal het le dus maar weer eens precies vertellen. Deze wedstrijd bestaat uit het in zenden van een stuk eigengemaakt speelgoed. En het heet een Sint Nico- laas-vvedsrijd, omdat dat speelgoed, dat jullie zelf gemaakt hebben, op 5 December gegeven wordt aan heele arme kindertjes, die anders heele- maal niets zouden krijgen. Je be grijpt, hoe heerlijk het voor hen is, als wij Sint Nicolaas een handje hel pen, zoodat de kinderen, die hij an ders met leege handen voorbij zou gaan, dan toch ook een prettigen dag hebben. Nu moet je je maar eens goed be denken en iets heel moois verzinnen. Verleden jaar kreeg ik wel zulke prachtige inzendingen, dat ik er soms versteld Yan stond. En de mees te dingen hestonden uit hout, of car ton, of papier, of lapjes, of alles bij elk aai* en wat verf er op, en wat lijm er bij neen maar, wat konden jul lie daar een boel mee doen I Ik had van alles met elkaar wel een stad in 't klein kunnen bouwen daarvoor waren er heusch haast poppen, win kels, kamers, meubeltjes, wagentjes, enz., genoeg. En de meesten zagen er zoo keurig uit, dat het wel leek, of ze regelrecht uit den winkel kwamen. En hoe blij de arme kindertjes er mee waren, dat weten jullie ook nog wel van verleden jaar, hè Herinner ja je den brief van Pietermanknecht nog wel Nu, ik ben nieuwsgierig, of mijn jongens en meisjes zich dit jaar weer zoo kranig zullen houden En omdat er bij dezen wedstrijd al tijd zulke bijzonder mooie inzendin gen komen, zullen er ook dezen keer bijzonder mooie prijzen beschikbaar zijn. In de Eerste Afdeeling, waarin mee mogen doen jongens en meisjes van elf jaar of jonger, zal de eerste prijs bestaan uit EEN TOOVERLANTAARN of EEN PAAR SCHAATSEN, en de tweede prijs uit EEN THEESERVIES of EEN FIGUURZAAG. Verder worden in deze afdeeling drie premiën toegekend. Dit zijn BOEKEN IN PRACHTBAND. In de Tweede Afdeeling, waarin mee mogen doen jongens en meisjes van 12 jaar en ouder, zal de eerste prijs zijn EEN HORLOGE of EEN PHOTOGRAPHIETOESTEL, eo de tweede prijs EEN ZAKPORTEFEUILLE of EEN VERGROOTGLAS. Ook In deze afdeeling zijn drie pre miën, namelijk DRIE BOEKEN IN PRACHTBAND. Alle Inzendingen moeten vóór 10 November in mijn bezit zijn. Je hebt nu dus nog een flinken tijd. Maar, stel het beginnen niet te lang uit 1 je kan soms eens tegenspoed hebben, met verf of lijm, die niet drogen wil. Hoe minder haast, hoe netter, is het meestal En verleden jaar waren er verschei- denen, die het niet op tijd af ko; ieu krijgen, dus nu heter opgepast, hoor Denk er dan om, dat je bij iedere inzending duidelijk je naam, leeftijd en woonplaats zet. Zie zoo, bedenk nu maar iets moois en werk prettig I door Frans Geijïvoet, oud 7 jaar. De school is weer begonnen, De vacantie is voorbij. 'k Geloof, dat er geen kind'ren zijn, Die blijer zijn, dan wij. En nu weer vlug aan 't leeren, En flink, goed opgepast I Dan gaan we, als 't weer vacan tie is, Weer naar een hoog're klas. 's Middags om precies twee uur stapten Vader en Moedei' de tent bin nen. om te beslissen wie de prijzen zouden krijgen en de kinderen speel den zoolang er buiten, terwijl alles bekeken werd. Spoedig kwamen Vader eu Moeder weer naar buiten, de tentoonstelling was geopend en de kinderen mochten naar binnen en gaan zien, wie de prijzen gekregen hadden. Tony bedacht plotseling, dat erop zolder nog een oude vlag lag en hij liep gauw naar binnen, om die te halen en boven op de tent te zetten. „Wat is het een heerlijke dag", dacht Tony onderwijl. „Het is nog nooit allemaal zoo mooi geweest", en hij haastte zich om weer bij de ande ren te kómen- Maar wat stonden ze daar nu allemaal stil bij elkaar buiten de tent op hem te wachten 1 Zij lachten geen van allen en toen Tony Vaders gezicht zag, begon hij onwillekeurig veel langzamer te loo- pen. Wat zou er zijn „Tony", 6prak Vader, toen hij dichterbij was gekomen, „wil jij ons dadelijk eens vertellen, waar de rest van Annie's bramen gebleven zijn „De rest?" zei Tony. „Ja, zij heeft hier vanmorgen een schotel vcd bramen gebracht en nu liggen er nog maar een stuk of zes." „Ja, heusch", snikte Annie. Zij wilde Tony niet graag straf be zorgen want hij was haar beste vriendje...., maar de bramen waxen verdwenen. „Ik, ik weet het heusch niet, Var dar", zei Tony, terwijl hij warm werd en een kleur kreeg. „Denk eens even na, Tony P ,Ik weet het heusch niet. Ik heb alleen maar één aardbei, dl© op den grond viel en stuk was, opgegeten, omdat hij toch niet kon blijven lig gen. Anders niets. Heusch niet I" „Tony, ik wil graag de geheele waarheid hooren zei Vader. „Ik weet niet, wat U bedoelt, Va der", zei Tony, en zijn stem begon te trillen. „Wat deed je daar, toen Emma en Lien vanmorgen in de tent kwamen Zij zagen jou bij de bramen staan en je mond zag rood. Hoe kwam dat Tony kon niet. spreken. Hij dacht, dat hij in tranen zou uitbarsten. „Je moet eerlijk voor do waarheid uit durven komen, Tony. Ik moet uit. Ik zal je nog drie minuten be denktijd geven. Misschien kan je hot ons in dien tijd verteilen." En Va der wachtte inet hot horloge in de hand. Tony had het gevoel, alsof zijn keel dicht zat en hem pijn deed. Hij keek strak naai- don grond. Hij hoorde 't horloge tikken en wist, dat Vaderen Moedor naar hem keken, maar hij zei niets. „De tijd is om, Tony I Ga naar huis en naar bedHet spijt mij, maar er kan geen tentoonstelling zijn vandaag I en het spijt mij dubbel, dat hfrt om die reden is I" Toen draaide Vader zich om en Tony liep zonder iemand aan te zien het huis in 6n naar bovén. Toon zet te hij de tafel en alles wat hij ver slepen kon, vóór de deur, zoodat er niemand in kon, liet zich op zijn bed vallen en begon te schreien. ,,Ik heb ze nidt genomen Ik heb ze niet ge nomen zei hij maar aldoor in zich zelf. Maar niemand hoorde het, en als Iemand het gehoord had, zouden ze hem toch niet geloofd hebben. En zoo lag hij daar te schreien, tot zijn oogen er dik van waren en hij eindelijk niet langer schreien Icon 1 Toen bleef hij stil liggen en voelde zich wanhopig en ellendig, tot hij eindelijk van vermoeidheid in Slaap viel. Plotseling werd hij wakker, door 6ai iemand op de deur klopte. Hot. was e'en van de meisjes, die liem wat eten kwam brengen. „Zet het daar maar neer 1 Ik zal 't méteen wel halen", riep hij. „Moeder gaat straks met ons wan delen", riep Emma terug, ,,zij heeft, gezegd, dat je wel mee moogt als je lust hebten ze zette het hord op den grond. Tony wachtte tot ze weg was, toen opende hij de deur en nam zijn bord. Hij was van al het huilen hongerig geworden en at zijn bord leeg. Toen ging hij weer stil liggen. Het begon langzamerhand donker te worden en het was heel stil in huis. Soms hoorde hij de vogels in ile dakgoot trippelen, of beneden in huis een klok slaan. Moeder maakte zeker een groote wandeling met de meisjes HIJ dacht er aan, hoe vroo- lijk zij er bij zouden loopen en zijn tranen begonnen weer te vloeien. Plotseling hoorde hij de voordeur met een harden slag dichtslaan en da delijk daarop Jan's stem, die riep „Moeder, moeder, waar zitten jullie, toch allemaal Toen stapte Tony uit zijn bed en deed de deur open. „Moeder en de meisjes zijn gaan wandelen", riep hij. Jan liep naar boven. „En wat doe jij hier zoo alleen in donker?" vroeg hij. „Ik ben hier voor straf!" zei de arme Tony met een snik. Jan keek zijn broertje aan. Hij zag de dikke, rood© oogen, en het bleeke, ongelukkige gezichtje. „Wat heb je gedaan?" vroeg hij vriendelijk. „O" zei Tony, en opnieuw brak eeax stroom van tranen Los, „ze den ken, dat ik Annie's bramen heb op gegeten, en, en. Vader wou de ten toonstelling niet laten doorgaan, maar ik heb ze heusch niet opgege ten Alleen die ééne aardbei, anders niets, heusch, Jan, anders niets!" Jan werd opeens donkerrood. Hij sloe^g zijn armen om Tony's hals. „Arme, kleine Tony", zed hij, „het Is in orde, hoor 1 I k heb de bramen opgegeten. Ik wist eerst niet, dat het Annie's inzending was en toen ik het begreep, wou ik het haar dadelijk gaan zeggen. Maar ik kwam Piet tegen en toen heb ik het heelemaal vergeten. Waar is Moeder? Ik zal't haar dadelijk gaan zeggen." Maar Tony wou niet naar beneden gaan. Hij was zoo moe van al het huilen, dat hij liever stilletjes wou blijven liggen. Toen ging Jan alleen Én even later, wie kwam daar boven Het was Vader 1 Tony sprong op en toen hij Vaders gezicht zag, dat zoo heel anders stond, dan dien middag, toen lag hij al in zijn ar men En Vader kuste henn, en zei hem, hoe moeilijk het was, om ge loofd te worden, als je niet altijd de waarheid spreekt, en hoe Mij hij was, dat Tony'nu eerlijk geweest was en Tony nam zich voor, nooit, nooit meer een leugen te 5 gen, zoodat ieder hem voortaan al tijd gelooven kon, zelfs al dacht hij, dat hij straf zou krijgen. En toen Moeder en de meisjes thuis kwamen, toen vonden zij Tony op Vaders knie en toen werd alles weer verteld. Maar Jan kreeg ge avondeten, vóór hij aan ieder, die 's middags bij geweest was, was gaan vertel le», dat Tony de bramen werkelijk niet opgegeten had. (Naar het Engeisch). (Brieven aan de Redactie van de Kinder-Af deeling moeten gezonden worden aan Mej. M. C. \an Doorn, Wagen weg 88, Haarlem). HUBERTUS B. Wat was ik weer blij met je prachtige bloemenI Het was weer zoo'n mooie verrassing voor mei Je verstaat goed de kunst om te weten te komen waar ik blij mee zal zijnl Ik kan Vrijdag onmogelijk zelf komen, maar ik heb toch je verjaar dag niet vergeten, dat heb je wel ge merkt, is 't niet? Ik feliciteer je wel met je kleine neef; wat zal kleine Annie daar prettig mee kunnen spe len! En wat zullen ze het heerlijk vinden later al jouw speelgoed te krij gen! Robinson Crusoë heb ik al een heelen tijd lang uitgeleend; ik hoop, dat de -jongen, die het heeft het nu maar eens gauw terug brengtI Dag Hubertus! Veel groeten! Tot de vol gende week! CATO B. Heb je familie in Bloe- mendaal? Of bij wie logeerde je daar? Wat zullen jullie Zondag een pleizier bebben, hè! Wil je Herman wel voor mij feliciteeren? Wordt hij nu 9 jaar? Een boek, dat „Het Prinsesje" heet, heb ik niet. Had je gehood, dat het zoo mooi is en weet je ook, wie het geschreven heeft? Heb je al besloten, wat je maken zult voor den wed strijd? BETSY VAN W. Hartelijk gefeli citeerd met je verjaardag, Betsy. Ik hoop, dat je een prettigen dag zult hebben. ANNIE en TRUUS v. d. LINDEN. Nu kom ik jullie beidjes eens har telijk feliclteeren! 't Is jammer, dat de courant net één dag te laat komt voor Annie en twee voor Truus. Heb ben jullie prettige dagen gehad? Je moet me maar eens schrijven, wat je gedaan hebt. Wat grappig, dat jullie juist alle drie één klasse schelen, Pas maar op, dat je je niet laat in halen, hoor! RUURTJE A. Dat zijn ook een paar mooie raadsels, Ruurtje. Die worden geplaatst, hoor! Je had dezen keer ook flink opgelost: Alle tien goed! Ja, als j all le samen iets maken, is dat ook best. Ik hoor van zooveel ge heimen tegenwoordig, dat ik haast nieuwsgierig zou worden. MARIE O. Het laatste had je goed opgelost: Ja, ze waren wel las tig? Als je eens een boek te leen wilt hebben, moet je op een Woensdagmid dag tusschen 1 en 2 er maar eens een komen halen. NICO T. Ik vind, dat je briefjes al prachtig worden, Nico! Het is wel prettig als je de inktkoker nu nog niet alle dagen gebruikt, want nu blijft hij veel mooier en je kan er je heele leven nog wel pleiziex van heb ben! Heeft de nieuwe schemerlamp al eens gebrand, en vonden jullie dat niet erg gezellig? Doe mijn groeten aan je Moe en aan Herman. MARTINUS B. Raden kan ik slecht, Tinus! Ik wacht maar af, wat je bren gen zult; maar ik denk, dat het wel erg mooi zal zijn. Is er veel werk aan? Wat eet zoo'n hagedis weinig, hè? Leven de wormen nog, die je hem geeft? En moet hij ook drinken? Ik heb aan Ko A. zelf een briefje ge schreven. WILHELMIEN I. Ik ben altijd blij, als ik hoor, dat jullie de wed strijden prettig vinden. Ik herinner me, dat aardige, blauwe poppetje van verleden jaar nog best, hoor! En ik ben al nieuwsgierig, wat het nu wor den zal. Ja, het weer is bijzonder mooi, maar 't is toch 's morgens al erg koud, vindt je niet? De groete aan Jan. BRAM v. N. Zoo Bram, kom jij ook weer mee doen? Nu liet zoo tegen den winter, loopt komen al de oude vriendjes weer boven water. Ik vind het gezellig, hoor! Hoe meer er mee doen, hoe beter! En zoo'n trouw lid, dat zijn contributie al vooruit betaalt, is natuurlijk welkom. GRETHA v. d. M. Wel, wat een. schrik was dat! Moeder zoo opeens ziek! Gelukkig maar, dat het zoo gauw weer beter geworden is! 't Was heerlijk, dat jij al zoo flink helpen kon! Ja, de raadsels schijnen dezen keer wel een klein beetje moeilijk ge weest te zijnl Als je graag eens een boek te leen wil hebben, mag je het Woensdagmiddag tusschen 1 en 2 uur komen halen. GERARDUS en JACOBUS A. Het is best, als jullie met ons mee gaan doen. Stuur dan maar trouw de raad seloplossingen, die je vinden kunt. Dan mag je ook nieuwe raadsels in zenden, die je zelf bedacht hebt. Weet jullie al, wat je voor den wedstrijd maken zult? MARIE en ANNIE v. Z. Dat zijn een paar prachtige raadsels, hoor! Die kan ik heel goed gebruiken! Ik heb dat boek ook wel eens gelezen en kan me best begrijpen dat je het mooi vindt. Ik ben erg nieuwsgierig naar jullie inzending. Vordert liet goed en i< het een p. ,'ttig werkje? ZUS D. Het was eon vreeselijk treurig ongeluk, Zus! Ik had het wel gehoord, maar wist niet, dat het een tante van jou was. Wat is het ellen dig hè, als iemand zoo onverwacht en op zoon treurige wijze het leven ver- lisst. Kwam je tante veel bij jullie? JO en FRANS v. E. Het raadsel kan ik heel goed gebruiken. Zelf ma ken van de raadsels is prettiger dan overschrijven, vindt je ook niel? Ileh je al wat bedacht voor den wedstrijd? GRIETJE K. Wat schrijf jij toch altijd een keurig briefje, Grietje. Krijg je op school ook niet altijd mooie cijfers? En wat zei de dokter wel van je? HENDRIK V. Ik denk ook wel, dat dat de oplossing was. Ja, je moogt natuurlijk ook wel boeken van mij leeaen. Houdt je veel van lezen Je raadsel zal ik bij gelegen heid eens plaatsen. JETTY B. Gezellig, dat je ook weer mee gaat doen en natuurlijk mag Mies S. ook raadsels inzenden en aan de wedstrijden meedoen, als zij tenminste geabonneerd is op „Haarlem's Dagblad". Ik vind, datje erg netjes gaat schrijven. Vind je het prettig in de vijfde klasse En heb je al iets voor den wedstrijd be dacht Doe Mies mijn groeten ook maar vast. NANNE N. Je raadsel kan ik best gebruiken. Die twee dingen, die je opnoemt, kan je best maken. Ik weet wel niet, hoe je het laatste doen zou, maar het kan best mooi wor den. Ja, de avonden worden erg lang. Als je een boek wilt komen ha len, kom dan Woensdagmiddag tus schen één en twee uur. Wat aardig, dat je met het croquetspel zooveel pleizier hebt gehad. Wie wint het meestal HENRI C. Wat 'n prachtig plan' voor den wedstrijd Ik ben erg nieuwsgierig, hoe je het doen zult, en waarvan je het maakt. Ben je er al aan begonnen GRETHA K. Nu, je hebt genoeg te leaen, dat vind ik ook, hoor An ders deed je op T laatst niets anders meer. Zijn er mooie boeken in de schoolbibliotheek Hoe is het met de hiel van Cor Voelt ze hem niet meer, en ziet ze nu ook zoo bleek niet meer Wat leuk, dat Manna al zoo veel woordjes kent, hè Nu, dat ze jullie goed kent, is geen wonder Jullie spelen ook zoo dikwijls met haar 1 M. C. VAN DOORN. Houdt u bedaard, mevrouw. En een grijze overjas, niet waar Ja o Mijn Gerrit 1 En een taschje om den hals? Laat mij hem zien, laat mij hem zien I jammerde zij. Kom hierheen, mevrouwmaar houd u toch in vredesnaam bedaard! Daar is hij hij komt juist dazen kant op Wat maar dat is hij, mijn lieve man riep zij gelukzalig uit, Ik dacht, dat u zei, dat hij ver dronken was. Neen, mevrouw ,dat heb ik niet gezegd. Maar ik zag hem op de brug loopen, in dit gure weer en met dlein snerpenden wind, en dat is om een tering op den hals te halen. Daarom zou ik u aanraden, om hem te roe pen ,dat hij terugkomt. Ik achtte het mijn plicht, u dit te zeggen. Hij ging langzaam de deur uit en daar stond zij en beet op den knop van haar parasol en keek hom naj, alsof hij een menagerie op rollen was. HAARLEMSCHE DAMCLUB. Probleem No. 6, van N. N. Zwart Wit Zwart schijven op: 3 8 10 11 12 13 14 17 19 20 21 en 25* Wit schijven op 23 28 29 32 34 35 42 45 47 en 49. Oplossingen worden Ingewacht vóór 22 October bij den Heer J. MEIJER, j Kruisstraat 34, alhier, j Oplossing van probleem No. 4: 1 Wit 34 - 29, 42 - 38, 50 - 39, 89 - 48, '48 46! of: Wit 37 - 31, 34 - 30, 39 - 34, 50 46! waardoor eveneens door wit de winst- 1 stelling verkregen is. Goede oplossingen ontvangen van j de H.H.: j. Jacobson 'Aan., W. J. A. I Matla, H. C. v. Oort, P. J. Oostwou- ,'der, C Serodini, P. M. v. d. Sluijs, J. L. Velde, Patrlzio Ottolini. I Van het eindspel Broekkamp ont- vingen we nog eene goede ontleding van den Heer C. Serodini, terwijl pro- i bloem No. 8 ook nog goed is opgelost l door den Heer P. J. Oostwouder. v Wij hopen dat vele damliefhebbers ^tms de ontleding van het eindspel Querido (zie vorige rubriek) zullen izenden. CORRESPONDENTIE. P. M. v. d. S. Ze&r gaarne zul len wij eeiï of meer problemen van U j ontvangen, mits oorspronkelijk. Verbeterde plaatsing van de ontleding van het eindspel Broekkamp. Wit: 26-17, 23-19, 17—33, 83—50, 19—14, 14—10, 10-5, Zwart: 30-35, 3540, A40-45, 16-21, 21 —27, 27—32, 32—38, 50—44, 29—23, 5 431 a 45—50, 50 19, 19-14, 14-10, 10-5, Wit: A Zwart 16-21, 21—27, b 27—32, c.d. 40—44, WH ,44—40, 5 48 of 491 a Zwart 38—42 of 43, 45: 23, Wit 83 50, 10-5, 5-32, 50—281 b Zwart 40—44, 27-32, 32-38, 38 27, Wit 5 46, 33—6, 6—1, 1 29! 33 50, 5-32, 50—281 I 27, c Zwart 40—45, 45—50, 50—45, 45 23i Wit 83 42, 29—23, 42—38 of 33 5 23! d Zwart 82-48, 40-44, 44-49 oi 50, 49 of 60 19.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 15