NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. AGENDA Buitenlandsch Overzicht Stadsnieuws Uit de Omstreken 28e Jaargang. Ho. 7767 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 19 OOTOBKR 1908 HAARLEM - - ABONNEMENTEN PBR DR0B MAANDBNl Voo? Haarlem i i IJ Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente)5=30 Franco per post door Nederland B 1>65 Afzonderlijke nummers 0.02 H (Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem 0.37 yt B de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directer J. PEEREEQ8M. ADVERTENTI6NI Van 1—5 regels 50 Cis.! Iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels f%—t elke regel meer ƒ0. fê Reclames 30 Cent per regel Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advertentiön van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing j 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant Redactie em Administraties Groot© ioatstraat 55. HstosommunaaS Telefoonnummer der Redactie 600 m der Administratie 724 Drukkerijs Zaïder Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. ToS de plaatsing van adverientiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. DINSDAG 20 OCTOBER. Gr. Kerk: Orgelbespeling 1-2 uur. Groote Kerk: Uitvoering van gewij de muziek „Jacob Kwast", 8 uur. Velsen: Gemeenteraadsvergadering, 10 1/4 uur. DE CRISIS IN DEN BALKAN. De houding der MOGENDHEDEN is wel een beetje vreemd. De d'plo- matikers van Rusland, Frankrijken Engeland hebben in Londen de hoof den bij elkaar gestoken, om de vraag te overwegen, welke zaken op de aan gekondigde conferentie moeten be sproken worden. Het resultaat van. die onderhandelingen deelden we in ons vorig Overzicht mee 't is een pover resultaat gelijk we reeds op merkten. Alle staatsgrepen alle schending van het verdrag van 1878, want men mag lang en mooi praten, maar dat is betworden goedgekeurd, en 't geplunderde Turkije zal slechts eeni- ge millioenen als schadeloosstelling ontvangen En.... de belanghebbende landen zijn met dit resultaat met eens tevre- den I.„. Wat verlangen die dan wel Maar en dit is het belangrijk ste I TURKIJE is evenmin genegen om dit program te aanvaarden. De Turken zeggen al lereerst w ij hebben verzocht de con ferentie te beleggen, dus w Ij moeten ook bepalen, wat er behandeld en besproken zal worden. Wij willen al leen de quaestie met Oostenrijk-IIon- garije en Bulgarije hespreken en ai het andere onaangeroerd la,ten, want dit zou toch op een plundering van 't land van de halve maan uitloo- peii I Heeft de Turk niet juist gezien?... Turkije hoopt dan ook, dat het pro gram nog gewijzigd zal worden. Nu, daar is wel kans op, want nu alle andere landen er niet mee ingeno men zijn (zie Overzicht van Zater dag) is het toch heel raar om het nu besiotene te handhaven. Dan zou er heelemaal niets van de conferentie komen. Ofis het daar den samen sprekers .(vooral den Rus- sischen minister Iswolsky) soms om te doen 't Heeft er wel een beetje van. In ieder geval zal het nog lang duren, vóór dat de conferentie hij el kaar komt (stel, dat ze komt I) Nu wordt reeds Januari genoemdOc tober, November, December, Januari. Wax kan er in dien tijd veel gebeu ren Ook is men het heelemaal niet eens over de plaats der conferentie. Geen der mogendheden blijkt op de ont vangst gesteld te zijn. In Constan- t'nopel wordt een beetje te gevaarlijk geachtde. verwoede Turken moch ten eens aan de diplomatikers hun woede koelen Nu wordt Brussel of 's-Gravenhage genoemd. 't Is dus niet onmogelijk, dat de Hage naars nog een voordeeltje uit de zaak kloppen. Dit is te zeggen we herhalen het nog eens als de conferentie komt. 't Zou volstrekt niet onmoge lijk zijn, dat we eerst een OORLOG TUSSCHEN TURKIJE EN BULGARIJE krijgen. Dit is zelfs waarschijnlijk ge worden I Men weet, dat behalve de quaestie van de onafhankelijkheidsverklaring Turkije met Bulgarije ook nog een appeltje te schillen heeft over de Oosterspoorwegen. De Turken heb ben gesommeerd de lijnen terug te geven, maar nu hebben de Bulgaren geantwoord, dat Bulgarije wel ge neigd is met de spoorwegmaatschap pij onderhandelingen over de over name van de lijn aan te knoopen, om eerst later aan de Turksche regee ring de toestemming tot de overna me te vragen. Dit is dus reeds een negeeren van Turkije. Een later be richt meldt evenwel, dat de Bulgaar- eche ministerraad besloot te wei geren met Turkije in onderhande ling te treden omtrent de quaestie der spoorwegen. Dit is dus nog pos';, tiever houding I.... De vraag is gewettigd, öp welke gronden de Bulgaren zoo halsstarrig zijn. De oud-minister Guehtó'eff geeft in een interview antwoord op deze Vraag. „Volgens de geruchten, wil men in Europa, dat wij de lijnen in Oost- Roemelië zullen naasten. Maar Tur kije heeft geen eigendomsrecht op die lijnen. Van het oogenblik af, dat Roemellë autonoom werd verklaard, werd het geheele publieke domein, de spoorlijnen daarbij Inbegrepen, over gedragen aan de autonomie. Toen Roemelië aan het vorstendom werd gehecht, is ook het publiek domein overgegaan. De lijnen maken nu een integreerend deel uit van het tot een koninkrijk verheven Bulgarije." Inderdaad een standpunt, waarvoor iets te zeggen valt, althansvan de zijde der Bulgaren 1 Die oud-minister heeft nog meer gc-zegd. Hij heeft de geheele Balkan- quaestie besproken en gezegd Bul garije wil geen inmenging der mo gendheden wij hebben geen scheidsrechters noodig en zullen ze ook niet erkennen we regelen de zaakjes veel .liever met Turkije al leen, want met al dat geconfereer wordt de vrede maar in gevaar ge bracht Geheel ongelijk heeft die m'nheer Guentieff niet 1 Bulgarije neemt dus een onverzoen lijke, zoo niet direct vijandige hou ding tegen Turkije aan. De Turk heeft al lang een afwachtende houding aangenomen. Nog Vrijdag heeft de Porte aan de Turksche ambassadeurs te Londen, Parijs, Berlijn, Peters burg, Weenen en Rome, een brief vari den volgenden Inhoud gezon. den „Het is u bekend, dat de Otto- maansche regeering verzet heeft aangeteekend tegen de onafhan kelijkheidsverklaring van Bulga rije en dat zij ter handhaving barer rechten de groote mogend heden heeft verzocht deze quaes- t/ï-e te doen beslechten door eene conferentie. Daar zij dus rekent op een vreedzame oplossing, nam zij geen militaire maatregelen, ten erinde bloedvergieten te voorkomen. Toch worden in Bulgarije, on der voorwendsel dat zulks slechts- geschiedt bij wijze van voor zorgsmaatregel, buitengewone militaire maatregelen genomen. Onder deze omstandigheden zullen wij op den duur ons ver plicht zien over te gaan tot soort gelijke maatregelen, hetgeen aanleiding kan geven tot botsin gen tusschen beide legers en dus tot onnoodig bloedvergieten. Ten einde echter te verhoeden, dat er 'iets zou geschieden, dat in strijd p'$ met de menschelijkheid, ver klaart de Verheven Porte, in af wachting van de rechtvaardige beslissing van de conferentie, dat zij het keizerlijk leger niet op voet van oorlog zal brengen. U wordt opgedragen dit ter kennis te brengen van den mi nister van buitenlandsche zaken en Z. E. te verzoeken er toe mede te werken, dat naar aan leiding van boven gegeven ver klaring, waarvan de Bulgaarsche regeering akte zal moeten ne men, deze harerzijds belooft ook zich van oorlogstoebereidselen te onthouden. De minister zal oiis zeker wel kennis willen geven van den uitslag zijner bemoeiingen in de®e." Is het wonder, dat we een beetje verrast waren Zondagmorgen, het volgende telegram te lezen PARIJS, 17 October. (Reuter). On der dagteekening van 17 October (3 uur 25) wordt aan den „Petit Temps" berichtNaar aanleiding van de antwoord-nota van Bulgarije, is be sloten tot mobilisatie van het Turksche leger. Heden ochtend stonden 50 locomotieven van den Anatolischen spoorweg gereed voor het vervoer van troepen. De Ana- tol'ische troepen zullen gemobiliseerd worden, de Macedonische zijn reeds gedeeltelijk gemobiliseerd. Het uitr breken van een Turksch-Bulgaar- schen oorlog wordt waarschijnlijk geacht. (Later telegram). He Turksche re geering beval de mobilisatie van het Iegei corps van Anatolië. Na de vredelievende nota van Tur kije was deze mededeeling erg on waarschijnlijk, zoo niet geheel onge loofwaardig. Thans blijkt dit ook, want nu wordt uit Constantinopel be richt, dat het geheele telegram op verzinsels berust. De men- schen zijn dus noodeloos beangst ge maakt. Gelukkig maar De „Teonps" tracht zijn dwaas fi guur te redden door nu te berichten, dat het bevel tot mobilisatie wel ge geven was, maar.... dat Bulgarije plotseling had laten weten, dat het ook zou wachten tot het resultaat der conferentie bekend ia geworden* Een mooie draai Yoo'rloopig ie er dus geen vrees voor een oorlog tusschen Tur kije en Bulgarije. Van de zijde van SERVIë EN MONTENEGRO dreigen echter nog steeds onlusten. De oorlogszuchtige kroonprins is nog altijd „haantje de voorste" aan 't kraaien Men weet, dat Koning Peter voor 't bewaren van den vrede is. Een zon derlinge verhouding tusschen vader en zoon.... Deze valt echter wel te verklaren, als men weet, dat de kroonprins opgevoed is als 't „Kind van Staat", en door de regeerders heel toevallig is toevertrouwd aan leermeesters, behept met de bekende Groot-Servische ideeën. Nu worden die vruchten geoogst De opwinding van 't Servische volk is groot. Men vindt zelfs geen tijd meer om te slapen, wat afgeleid kau worden uit een mededeeling, dat een der vele betoogingen voor den oorlog van 's avonds tot 's morgens duurde. Verhitte hoofden door slapeloosheid geprikkeld, zijn erg gevaarlijk 1 Even zoo berichtjes, dat de Servische huza ren bevel gekregen hebben hun sabels te slijpen De regaering van Oostenrijk-Hom garije ziet deze rumoerigheid van de Senders nog heel kalm aan. Troepen oproepen is overbodig, want de be staande macht is voldoende, om de Serviërs en Montenegrijnen samen mores te leeren. Intusschên heeft de I regeeritng wel een nota gezonden, dat het alle vemitwoordelijkheid van mogelijke botsingen tusschen Honga ren en Serviërs op rekening schuift van cte laatstem. Nu we 't toch over Oostenrijk heb ben, is 't gewenscht even die houding van den bondgenoot DUITSCHLAND te bespreken. Keizer Wilhelm heeft aan Keizer Frans Jozeph een brief ter hand la ten stellen, hoogstwaarschijnlijk in autwoord op den brief waarin keizer Franz Jozef aan keizer Wilhelm ken nis gaf van de inlijving van Bosnië en Herzegowina. Uit betrouwbare Hongaarsche ba"on verneemt de Ti mes, dat in dezen brief o.a. de vol gende zinsnede voorkomt: „Duitsch- land blijft Oostenrijk krachtig steu nen, niet alleen wegens het gesloten verbond, maar tevens om beider ge meenschappelijke belangen." In andere kringen beweert mqn, dat in dezen brief keizer Wilhelm aan keizer Franz Jozef de verzekering geeft van onbeperkten diplom atieken en militairen steun. Deze daad van den keizer, zal een einde maken aan de ongerustheid van sommige kringen in Weenen, waar men vreesde, dat Duitschland, teneinde een wit voetje te krijgen bij de Jong-Turken, een dubbelzinnige houding zou aannemen. Zoo ziet men ,de crisis in den Bal kan is nog lang NIET OPGELOST. De moeilijkheden zijn nog even groot, zoo niet grooter, dan in de eerste dagen. Inderdaad, 't zou ons erg verwon deren, als de geschillen uit den weg geruimd worden, zonder dat de ka nonnen meespreken. Intusschien hopen we van harte, dat 't tot een minnelijke schikking kornv... UIT DENEARKEN. De vorige ministerpresident van Denemarken J. C. Christensen is tot eerste vice-president van het Folke- Lhimg gekozen. Wel een blijk, dat, in weerwil van het feit, dat men van meea-dere kanten bem aa hst AibcrLi- schandaal heeft willen betrekken, hij nog steeds het vertrouwen der Ka mers bezit ONTHULLING BISMARCKBUSTE IN REGENSBURG. In Walhalla het door doiv Beier- sohen koning Ludwig I als blijvend ge denk tee keu van den Duiitschen roem gestichte gebouw had de ont hulling plaats van een buste van Bis marck. Tegenwoordig waren de rijks kanselier Von Bülow, de elfjarige kleinzoon van Blsmarck, vorst Otto von Bismarck, de Beiersche minis ters, de voorzitters van den Rijksdag en de Beiersche Kamers en de verte genwoordigers van talrijke corpora ties. De Beiersche minister-president Pod wils hield een toespraak, waarin hij de herinnering aan doft eersten Duitschen kanselier huldigde. Gedu rende deze toespraak greep een op zienbarend incident plaats. De klein zoon van Bismarck viel plotseling be wusteloos voor de buste van zijn grootvader neer. De rijkskanselier en eemige andere heeren droegen hem uit het gebouw, waarna de plechtig heid voortgezet werd. Na de toespraak van PodwiLs sprak da rijkskanselier een hem per brief toegezonden rede, waarna hij namens den keizer en voor zich zelf kransen aan den voet van het beeld neerleg de. Ter gelegenheid van de onthullings plechtigheid was. ten stadhui ze een dejeuner aangericht, waarbij Von Billow een rede uitsprak, waarin hij verklaarde: Als geen andere stad weet Regensburg, dat Duitschland staat en valt met zijn eenheid. Inwen dig mag er strijd zijn, want strijd is de vader aller dingen, maar waar het om grootheid en aanzien van het land gaat, daar is er slechts één Duitsch land. Van dat inzicht is heel de natde doordrongen. Verbouwing Postkant cor. Op de StaatsbegrootLng voor 1909 is door den Minister een post van f 40.000 uitgetrokken voor verbou wing van 't postkantoor hier ter stede Nieuwsgierig welke verbeteringen zullen worden aangebracht, hebben we ons gewend tot den Directeur, die ons vriendelijk ontving en naar ver mogen inlichtingen gaf. De heer Moll begon met te verkla ren: „mij is van verbouwingsplan nen niets, totaal niets bekend." Daarna vertelde hij verder: Er is indertijd enkele jaren geleden, 'n gxootscli plan opgemaakt. De hal ve Nobelstraat zou onteigend worden, deze ruimte getrokken bij de nu be staande plaats, enfin, het zou een groot gebouwen-complex worden. Van .alles waren al teekeningen gemaakt, toitdat.we er niets meer van hoor den. Een der leden van t Hoofdbe stuur overleed, en daarna wanen blijkbaar ook de plannen afgespron gen. Nu zijn 40.000 uitgetrokken, maai" dit kan niet zijn, om 't grootsche plan van vroeger uit te voeren, daarvoor was wellicht 400.000 (dus tien keer zooveel!) noodig. De uitgave van dit grooite bedrag wordt voor Haarlem niet gemotiveerd geacht. Zeker is echter, dat het postkantoor hier ver verbetering behoeft. De Minister heeft mij dan ook beloofd, op deze begroo- tihig een bedrag daarv-oor uit te trek ken. Staat de Kamer dit bedrag toe, welnu, dan denk ik, dat de ingenieur mij komt bezoeken, om te overleggen welke verbeteringen voor dat bedrag mogelijk zijn. Voor f 40.000 is echter niet veel te bouwen. Ik weet dan ook nog niet, wat mogelijk is; misschien wordt een gedeelte van den tuin hij 't gebouw getrokken. Uit ons onderhoud blijkt dus, dat er nog geen definitieve plannen voor den verbouw bestaan. Een uitbouw naar achter zal voor de f 40.000 wel licht bezwaarlijk zijn, want zonder onteigening is niet veel te maken. Een gedeelte van den tuin moet toch behouden blijven voor liet Inrij den der postwagens. We herinneren er aan, dat in *t verslag over den postdienst betreffen de 1 kantoor te Haarlem geschreven wordt: dit jaar worden enkele verbe teringen aangebracht, verandering der loketten enz., maar een plan voor een afdoende verbetering is nog in studie. We betwijfelen echter of deze 40.000 een afdoende verbetering zul len brengen. Bidstond. Aan de ouders van Zondagsschool gaande kinderen der Neid. Herv. Ge meente is een uttnoodlglng gezonden, tot bijwoning van een bidstond voor do Zondagsschool, hedenavond in do JanSkerk te 8 uur. Voorganger is Dir. Weener. De toegang en plaatsen zijn voor ieder vrij. Tournée. Onze vroegere stadgenoot de beer P. van der Moer, solo-violist zal bin nen enkele dagen naar Engeland ver trokken voor een touraée door dit land,, met medewerking en onder lei ding van Mjstress Than, eon eerste 1 pianiste. De eerste concerten zullen plaats hebban te Londen in het Trocadero, Queen's Hall en de Music Hall. Militaire zaken. De milicien P. v. d. B. van het 10e regiment infanterie, herkomstig uit de gemeente Haarlem, die niet op tijd zijn verlofpas heeft doen afteekemen, moet voor den tijd van 14 dagen on der de wapenen komen. De milicien J. II. Z. van genoemd korps, die niet heeft voldaan aan de oproeping om voor herhalingsoefe ningen onder de wapenen te komen, zal bij zijn korps als deserteur wor den afgevoerd. De kapitein Trimpe van het 10© regiment infanterie alhier, wordt ge durende den a.s. winter belast met de functie van kapitein, hoofd van de regiment-kaderschool bij het korps. Ongeval. Hedenmorgen omstreeks 8 uur is in de rijtuigfabriek van de Firma Beijnes de werkman Fransen met zijn rechterhand tusschen een draai- stel geraakt. Waarschijnlijk moet de hand afgezet worden. De man is 60 jaar oud en gehuwd. NED. OPERA EN OPERETTE. De N. V. De Ned. Opera en Operette kwam Zaterdagavond aan Haarlem de kennismaking bezorgen met „De Fidee.i0 Boer de operette van Leo Fail, die in liet Arnsterdamsche Reni- brandt-Theater menig succes beleef de. En Haarlem voorzoover dan in den Schouwburg vertegenwoordigd en dat had beter gekund 1 heeft zich een. paar uren lang dol geamu seerd. Want „De fideele Boer" is een werkje zonden- diepgang, maar vol aardige, vroolijke, lachwekkende too- neeltjes. En ails ail die zotheden zoo smakelijk worden opgedischt als dit gezelschap het deed, dan zou ik wed eens iemand willen zien, die het niet nu an dan moet uitschateren uit schateren. van echte, gezonde en ge- zond maken do pret. Dat lachsucces, dat ui het tweede beoi'ijl begint en in het derde ads boer Matttieus met gezelschap een bezoek gaat afsteken, inj zijn „weledelen zeergeleerden lieer zoon" Stefan, dien hij feestvie rende te midden van zijn voorname aangetrouwde familie aantreft zijn toppunt bereikt, kwam voornamelijk op rekening van den heer Kölil-ar in zijn allorverinakelijkste L i n d 0 b &- r o r-creatie en mevr. Budermanv. Dijk cfie een echte „astrantige" A n- namirl to zien gaf. Maar ver bo venaan stond toch de lieer Kreeft als Mattheus ScbaicheLrcither, de fidee- lo boor. Mat hoe aardige, fijne, gevoe lige trekjes wist hij die sympathieke figuur te teekenon. Een beetje melo dramatisch misschien aan het einde van het tweede bedrijf, als zijn ge loerde zoon hom te kennen geeft, dat hij zijn familie maar liever niet op zijn aanstaande bruiloft zietmaar overigens, vooral op het feest in do derde acte, prachtig. En dat zijn stam wat versleten klinkt deed hier vol strekt gteon kwaadintegendeel. Juist mot die stem wist hij zoo'n leu ke uitdrukking te geven aan zijn lied jes. Want om nog even op de mu ziek te komen uit voel meer dan. liedjes en danswijsjes, en wét eieai aardig© meestal, bestaat Fall's com positie niet. Behalve alweer In de derde acte. Daar neemt tegen het elndo, do muziek een hoogore vlucht en het koor der gasten o. a is een mooi stuk werk. Maar met die vroo lijke, altijd karakteristiek geïnstru menteerde deuntjes is toch best een avondje door te komen. Vooral nu er door alle medewerkenden voldoende werd gezongen en door het orkest (ons Haarlemsche) zeer goed gespeeld een en ander onder de consciën tieuze, maar haast wat al te gewich tige leiding van den. heer J. Richard Heuckeroth. PHILIP LOOTS. VEILING in het vierkooplokaal „De Gouden Leeuw" te Haarlem, op Zaterdag 17 Octoiler 1908, des avonds ten 5 ure. Nos. 14. Vier huizen en erven mei tuinen aan de zuidzijde van de Leld- schestraat, als: No. 1. Get. No. 96 A. Na. 2. Get. no. 96 B. No. 8. Get. no. 98. No. 4. Get. No. 100. De perceelen No. 1 tot eh met 4 gecombineerd, J. W. G. E. Schon- hv.th, 6545. No. 5. Een Pakhuis 'sti orve met open plaats aan de westzijde van de Essenstraat, no. 6. M. J. F. Bolderdijk, 1525. No. 68. Drie huizen en erven aan de Gasthuisvest, als: No. 6. Get. No. 41. No. 7. Get. No. 43. No. 8. Get. No 45 De perceelen no 6 tot en met 8 ge combineerd F. C. Piet q.q., f 1700. No. 9 en 10. Twee huizen en erven met open plaats aan de Barendse-. straat, als: No. 9. Get. No. 8. No. 10. Get. No. 10. De perceelen no. 9 en 10 gecombi neerd, D. J. de Haan, f 3495. No. 11. Een villa, genaamd Bosch- hoek, en erve met tuin, annex koets huis eai paardenstal, te Bloemendaal, get. A 275. A. Koen, ƒ28000. No. 12. Een villa, genaamd Eiken- heuvel, en erve met tuin, te Bloemen daal, get. A 271. A. Koen, f 26.000. No. 13. Een winkelhuis met afz. bo venwoning aan de Barteljorisstraat, get. No. 40 zwart en rood. W. Bosman q.q., 15900. No. 14. Een huis en erve met tuintje aan de Jansstraat no. 68. F. C. Piet, q.q., 3950. No. 15. Een huis en erve aan de Es senstraat, get. No. 20. Opgehouden 495. No. 16. Een werkplaats met erve e-n poort aan het Plein, get. als Poort No. 31 en als huis no. 33. J. G. Cobelens q.q., 6500.' No. '17. Een pakhuis en erve met open plaats en afz. opg. bovenwoning, annex houten schuur en paardenstal aan den Kinderhuissingel, get. No.. 58 zwart en rood. K. W. van Gorcum q.q,, 7000. No. 18. Een hoerenhuis en erve met afz. opg. bovenwoning naast en gren zende ten zuiden aan perceel no. 17. Get. No. 60 zwart en rood. K. W: van Gorcum q.q., 6500. No. 19. Een heerenhuis en erve met tuin, Get. No. 62. K. W. van Gorsum q.q., 550. No. 20 en 21. Twee huizen er erven' met voorplein en open plaats aan den Kinderhuissmgel, als: No. 20. No. 62 AL K. W. van Gorcum q.q., f 550. No. 21. Get. No. 62 L. K. W. van Gorcum, q.q., f 1400. No. 22. Een huis en erve met tuin tje aan de Bakenessergracht, get. No. 22. G. W. Jansen Hendriks, 3675. No. 23. Twee werkmans-woonhul- zen, get. No. 5 A en B, 5 A en B. No. 24. Een open terrein ten westen van het voorgaande en achterstrek- kende tot het Spaarnewater, get. No. 5. No. 25. Een open terrein, ten wes ten van het voorgaande. No. 26. Een open terrein ten westeii van het voorgaande. De perceelen no. 23 tot eri met 26 gecombineerd, opgehouden 5530. Lighalfonds. Op een partijtje ter gelegenheid vart ret koperen huwelijksfeest van don! heer B. alhier, werd door een dor gasten voor het lighalfonds eein be drag van 4 gecollecteerd, waarvan dooi' ons kennis is gegeven aan deni penningmeester der vereeniging, die het bedrag wel zal willen doen af- s halian. (Zie vervolg Stadsnieuws onder da laatste berichten). BLOEMENDAAL. Do Bloemeudaalsc'he voetbal-verte- niging speelde gisteren tegen Concor dia van Hilversum. Do spannende strijd eindigde met 01 In het voor deel van Hilversum. De stationsassistent H. J. vah Em mer Ik wordt overgeplaatst van Meï, naar Alkmaar. Zateadagmiddag kwam alhier eepi -dectrische ziekenwagen, om een pa tiënt te halen van het gesticht Moer en Berg. Op den Moer en Bergschen weg had de wagen echter geen stroom' meier en moest door een paard maar de electrische centrale worden ge bracht om eerst wat stroom te gaan! halen, wat natuurlijk een heel opont houd veroorzaakte.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 1