Binnenland Kerk en School Gemengd Nieuws v Kort Nieuws. Ged. S La ton hebben geadviseerd om' do Jaarwedde van den gemeente-ont vanger te verho ogen van 350 tot f 500. De hoeren Drayer, Swaan en Ko ning waren hier tegen, omdat de ont vanger pas in dienst is, en men over eonigen tijd als de woningbouw in .jerking treedt beter over den om vang vatt 't werk van dezen ambte naar zal kunnen oordeelen. Op aandrang van den heer d'Escu- ry werd besloten aan Ged. Staten te berichten, dat die verhooging nu niet wenschelijk wordt geacht, maar, dat de Raad bij een volgende begrooting 't verzoek zal overwegen. B. en W.. stelden voor 't salaris van den ambtenaar ter secretarie, den heer De Groot, met 100 te verhoo- gen. De beer Koning wilde een ambte naar ter secretarie afschaffen, om het 'salaris van dezen te verdeelen over den secretaris en den overbl ij venden ambtenaar. Als de heeren wat langer op 't kantoor blijven, dan kunnen ze 't werk wel af. De voorzitter was hier niet voor. Nu heeft een ambtenaar van 24 jaar maar f 450, wat veel te weinig is. Ook f 550 is nog niet voldoende, maar lijkt iete beter. Een onderwijzer van 20 jaar ontvangt dadelijk al 600. De heer Drayer vond die vergelij king niet juist. Een onderwijzer heeft een acte en is dus bekwaam. Met een ambtenaar is dit niet 't geval. In den laatsten tijd is op de secretarie nog al nonchalant gehandeld. Als B. en W. nu kunnen zeggen, dat de amb tenaar die nu voor verhobging wordt voorgedragen, daaraan geen schuld heeft, dan is 't iets anders. De voorzitter keurde deze scherpe critiek op de ambtenaren af. Als ik niet overtuigd was, dat die ambte naar goed werkte, was dit voorstel niet# ingekomen. De heer Drayer: Ik deed 't in t be lang der gemeente. Over 't voorstel van B. en W. staak ten de stemmen (5 tegen 5) dus werd de verhooging niet op deze begrooting Meetrokken. In een volgende vergadering zal er over gestemd worden of over de 100 bij suppletoir© begrooting beschikt zal worden. De bezoldigingen van de werklieden bij de gemeentereiniging werden ver hoogd van f 475 tot 525. De losse werklieden zullen betaald worden met 1.75 per dag. B. en W. stelden voor de jaarwed den van de politiedienaars Huis in 't Veld, de Goede, Bereaids en Ehrecht to verhoogen met 50 en ie brengen op 550. De heer Slagveld klaagde over het minder goede gedrag van sommige politiedienaars. De voorzitter: Daarom zijn niet al len voor een verhooging voorgedra gen. Ook de heer Koning had klachten. Daarom werd deze post aangehouden tot de geheime vergadering. De heer Driehuizen stelde voor het politiebureau telefonisch aan te slui ten. Het telefoonnet heeft nu in de gemeente 70 aansluitingen. Dit voorstel werd aangenomen. De heer Koning achtte de post f 400 voor brandweer te gering, en stelde voor in plaats van f 200 400 uit te trekken voor 't maken van brandput ten. De zaak werd overgelaten aan B. en W. Over eenige andere zaken zou nog in een geheime vergadering gespro ken worden. Nog werd besloten den rijksveld wachter do Bruyn weder een gratifi catie van f 50 te geven. HOFBERICHTEN. H. M. de Koningin-Moeder is voor nemens Dinsdag 3 November e.k. het paleis Soestdijk te verlaten, ten einde enkele dagen op het Loo door te bren gen en daarna naar de residentie te gaan. P. DE HAAN. Na een langdurig lijden overleed te Weesp de heer P. de Haan, sedert 1 October j.l. oud-burgemeester van Weesp. J. C. NIJGH. Na eene ongesteldheid van een paar dagen is Zondagmorgen te Rot terdam op ongeveer 62-jarigen leef tijd overleden de heer J. C. Nijgh, di recteur-uitgever van de „Nieuwe Rot- terdamsche Courant". WOESTE STIER. In de volle drukte raakte op de markt te Vries een stier los en bracht een groote consternatie in 't overgroo ts kermispubliek. Wel werd het dier spoedig gegrepen, doch een viertal kinderen had hij omver geloopen. Een achtjarig jongetje van Tolner te De Punt moest naav huis vervoerd wor den. Een beentje van 't kind bleek zwaar gekneusd. Twee der andere, kin deren hadden meer of minder ernsti ge kwetsuren bekomen. ZESTIG JAAR VELDWACHTER. Zaterdag vierde de gemeente Waal- :ro bij Eindhoven feest. Eerebogen en versieringen van dannegroe® waren opgericht, allee ter eare van den heer Wilhelmus van der Waaiden, den gemeente-veldwachter, die vóór zes tig jaren aldaar als rustbewaarder werd aangesteld. Hem werd door de burgerij een flinke geldsom als ge schenk aangeboden en het gemeente bestuur overhandigde den jubilaris. bij monde van den burgemeester, een enveloppe met inhoud. Des middags trokkon harmonieën en zamggezelschappe® met den jubila ris, geleid door de feestcommissie, naar het stadhuis, waar de grijsaard gehuldigd werd. De fabrieken zetten, de werkzaamheden na den middag, ter ear© van den veldwachter, stop. VERDRONKEN. Zaibeirdiag is te Huissen (GeicL) de 23-jarige Th. van Wisse in den Rijn verdronken. Hij had dien d'ag met twee kameraden een verhuisboedol naar Ulft overgebracht en was op den terugweg op zijn kar in slaap gevallen. Bij het Looveer word de wagen overgezet. Van W. Is in slaap dronken toestand vooruitgei'oopen en zoo ta water geraakt .Zijn lijk werd spoedig opgevósclit. TREINVERTRAGING. Maandagmorgen geraakte tus9chen .de stations Utrecht en Bunnilk dto ma- 'chiSle van den trein 203 Staatsspoor, die te 4.40 uur uit Amsterdam was vertrokken, onklaar. Een machine uit Utrecht ontboden, bracht de rei zigers verder, doch een oponthoud van 40 minuten was van een en on der het gevolg. IIET HOTEL BELLEVUE TE ARNHEM AFGEBRAND. Nader wordt nog gemeld Door de gunstige windrichting zijn de huizen van den Utrechtschen Weg gespaard en ook een seinhuisje op het stations-emplacement in de on middellijke nabijheid, waar vooreen ton gouds aan instrumenten was ge borgen. Een brandweerman viel bij het blusschingswerk door een glazen dak en werd ernstig aan den rug ge wond. Het juiste bedrag, waarvoor het gebouw is verzekerd, is 134,000. Enkele zwak staande muren zijn om- gehaaid. UIT DEN OUDEN TIJD. Te 's-Hertogenbosch kan men ter plaatse waar een nieuw gasthuis zal worden gebouwd, waarvoor op groo te schaal ontgravingen plaats heb ben, zien hoe een steil afgegraven kant enkel van doodsbeenderen en doodshoofden is opgebouwd. Het feit dat daarbij geen overblijfselen van ori volwassenen werden aangetroffen, doet vermoeden, dat men daar te doen heeft met het gemeenschappelijk graf van vele honxleaxlen gesneuvelde sol daten. Te eer valt zulks aan te ne men omdat opgravingen van tal van doodkisten, dlie alle zoo goed als ver gaan zijn, er op wijzen, dat tier plaat se in overoude tijden een kerkhof is geweest. Het terrein, waarvan wij hier spreken is gelegen achter het iihauis nog in gebruik zijnde Groot- Zieken-Gasiihuis. i1 NIEUWE HOTBLHOUDERSBOND. Er is naar men mededeelt, zoo wei nig belangstelling geweest op de in het Hoted des Pays-Bao te Arnhem ge houden vergadering, dat de nieuwe Hoteflio.udarsbond niet is tot stand ge komen. ECHT SOLDATENHART. Een echt soldatenhart heeft onge twijfeld de 19-jarige A. M. te Hellen- doorn, die bij de loting voor de mili tie zich bij den generaal-militic-com- missaris kwam aanmelden en mede deelde, dat hij met opzet zich niet had aangegeven en dus niet kon loten, omdat hij absoluut wilde dienen en zijn ouders hem geen toestemming wilden geven als vrijwilliger in dienst te gaan. Had hij zich aangegeven, dan be stond de kans op vrij-Ioting en dan kon hij zijn verlangen om den solda tenrok te dragen, nog niet bevredi gen, vandaar, dat hij handelde op de ze eigenaardige wijze. DIEFSTAL AAN HET KLEEDING- MAGAZIJN TE DELFT. Na een langdurig en uitgebreid on derzoek door de politie is gebleken, dat een werkster aan het Kleeding- magazijn te Delft zich 6chuldig heeft gemaakt aan diefstal van verschillen de stukken laken; zij heeft bekend het goed onder hare kleeding te hebben verborgen en aldus buiten de inrich ting heeft weten te brengen. STEENHOUWERS. Het bestuur van den Bond van Steenhouwers -patroonsvereenlgingen In Nederland heeft een schrijven vor- zonden aan de directie van den bouw „Vredespaleis", er op wijzende van hoe groot belang het is zoowel voor den bouw zelve als voor de natuur steenindustrie ln Nederland, dat zoo veel mogelijk getracht worde de be- noodigde zand of kalksteen voor het vredespaleis hier te lande te doen verwerken. Belangrijk zou daardoor ook wor den te gemoet gekomen aan den treu- rigen toestand, die ten gevolge van de malaise in de bouwvakken ook in die industrie heerscht, een toestand die Ln den aanstaanden winter oor zaak zal zijn dat vele steenhouwers aanwerkloosheid zullen ten prooi zijn. TREURIGE TOESTANDEN. 'Aan het gemeentebestuur van Ze venbergen werd Zaterdag een door een vierhonderdtnl ingezetenen getee- kend adres aangeboden, om eene spoedig tot standkoming eener water leiding te willen verzekeren. Met de watervoorziening is het dan ook in de kom der gemeente aller treurigst gesteld, daar het grootste deel der minder gegoede ingezetenen zich voor alle doeleinden behelpen moet met verontreinigd havenwater, waarin ontelbare privaten en alle stadsriolen hun inhoud loozen. Het gevolg van H gebruik van dit water bleef dan ook niet uit; dezen zomer heeft vrij algemeen ingewandsziekte goheerscht. Op dit oogenblik is voor geld noch voor goede woorden een emmer regenwater meeijt te krijgen. Zij, die nog eehigen voorraad hebben, bewaren dien angstvallig voor eigen gebruik. HET DRIEVOUDIG ONTSLAG TE AMSTERDAM. Men schrijft aan de Tel.: In de kringen van den Federatieven Bond van gemeentewerklieden, een der invloedrijkste organisaties, welke bij bet comité aangesloten is, is men lang niet gesticht over de wijze van optreden door het comité, dat, zooals men weet, op 'n enkele uitzondering na, uit sociaal-democraten bestaat, en worclt afscheiding druk besproken. Het blijkt meer en meer, dat samen werking vrijwel onmogelijk is. Voor het uitnoodigen van de door de af- deellng van den Federatteven Bond genoemde sprekers maakt men telkens bezwaren; zoo wil men Kolthek niet uitnoodigen, omdat hij redacteur van het blad „De Arbeid" is. Op deze wij ze blijven ten slotte enkel de soc.-dem. sprekers over. De belangen van de ontslagenen schijnen bij de meerder heid van 't comité slechts achteraan te komen. Dit, gevoegd bij het nadee- lig geschrijf door H. P. en anderen, doet bij. den Federalieven Bond den drang ontstaan, om van nu af zelf standig in het belang der zaak op te treden. TENTOONSTELLING TE ROTTER DAM. Wij ontvingen een circulaire aan gaande een tentoonstelling te Rotter dam, die ei', in weerwil van de rood- wit-blauwe rand, erg Belgisch uitzag Het Belgische drukwerk is namelijk veelal verre van fraai, veelal gemaakt op een koopje. 't Papier prijkte met een rij beken de namen uit Nederland, als leden van 't eerecomité dei' Hol!, afdeeling en een aantal Belgische namen, waar van wij de beteekenls minder kunnen beoordeelen. Intusschen lezen wij meteen in de N. R. Ct. over deze tentoonstelling het volgende: Van bevoegde zijde wordt ons het volgende ter plaatsing gezonden: Geruchten, die ons den laatsten tijd bereikten, hebben ons aanleiding ge- gegeven een onderzoek in te stellen, omtrent eene tentoonstelling, welke, naar het heette, in het volgend Jaar hier ter stede zou worden gehouden en waarvoor binnen en buiten 's lands reclame wordt gemaakt. Het is ons gebleken, dat inderdaad aan verschillende personen van auto riteit in den lande en daarbuiten me- dedeelingen en uitnoodigingen zijn gericht, onder het fraai gesteen drukt hoofd: Stad Rotterdam Internationale Tentoonstelling van Nijverheid, Koloniën en Zeevaart in de gebouwen, tuinen en bijvoegsels van het Paleis van Kunsten en Weten schappen Mei tot Juli 1909. Rotterdam, den ScMedamschen Singel. Ons is echter tevens gebleken, dat niet alleen, hetgeen wij wel vermoed den, de Gemeente Rotterdam als zoo danig met deze tentoonstelling niets uitstaande heeft, doch dat bovendien het gemeentebestuur aan de „Direc tie", die naar het schijnt in België verblijf houdt, heeft te kennen gege ven, dat op ©enigerlei medewerking, zelfs in den vorm van de gewone dien sten en leveringen, niet zou behoeven te worden gerekend, zoolang de schijn wordt aangenomen, dat de -stad Rot terdam de onderneming patroniseert. Ook bij de burgerij van Roiterdara is, naar het ons voorkomt, omtrent den aard en omvang daarvan weinig bekend, zoodat wij aan de plannen vooreerst nog niet dan zeer geringe beteekenls kunnen toekennen. BEVROREN. Dicht bij Noordenham is de arbeider Colderweg dood in een sloot gevon den. Men denkt, dat de ongelukkige bevroren is, want zijn lijk was door ijs Ingesloten. NED. HERV. KERK. Beroepen te Sluipwijk die heieir S van Doorn, eamd. te Fijmaart; te Amersfoort da K. den Hollander te Nijelhaske c. a.te Woubrugg© (toez.) ds. J. Gosling© te Moerca- pella GEREF. KERK. Er worden te Schoonhoven ernsti ge pogingen aangewend om de Ge rei Kerken A. en B. aldaar te doem samensmelten. Ben conoept-besIuJ/t, door beide kerkeraden aangenomen, is met de mannelijke leden in ver gaderingen van elk der belde kerken afzonderlijk reeds besproken. Bedankt voor het beroep te Wes- torgeest door ds. N. G. Kersies te Den Horn (O.). CHRIST. GEREF. KERK. Beroepen te Zwolle, ds. J. Jansen te Zwolle. 'ACADEMISCHE EXAMENS. Utrecht: Bevorderd tot arts: G. F. Gezelle Meerburg en J. H. Padtberg. Bevorder dtot tandarts, mej. J. M. E. van Doorn en N. Engelhart. Amsterdam. Met goed gevolg Is af gelegd het candidaats-examen in de rechtswetenschap door den heer H. van Maanen en mej N. E. Kuipers. EEN BANDIET GEPAKf. Sedert verscheidene maanden was 'de gendarmerie van Meulebeke (Kortrijkl op zoek na ar d eft ge vrees den bandiet Gustaaf Landuyt, bijge naamd Jakke Landuyt, die zich ver- doken hield ln de uitgestrekte bos- schen van het kasteel van den burg graaf senator de Jonghe van Axdoye, waar hij onderaardsch© bergplaatsen voor aliorhaiido wapens ea sch:et- voorraad, geheime spelonken voor dag- en nachtverblijf had. Deze bandiet was de schrik der streeikiedereen kende hem als een dtef, een brandstichter, een roeke'loo- zen kerel, bereid tot allerhande aan slagen en misdaden. Op hoogeer bevel van den procu reur-generaal te Gent, werd de gen- d armerieën gelast, alle middelen m het werk te stellen om den gevrees- dien hond iet gevangen te nemen. Twee manuien der brigade gendar men van Th iel t, verkleed als een voudige werklieden, doorkruisten de Ard'oy©bosschen gedurende vier da gen, zonder ergens een spoor van Landuyt te Vinden'. Den vijfden dag, hond 2 uur 's na middags, toen de gendarm Adolf van Neer, als schildersknecht verkleed, op zoek was in de bósschen, terwijl zijn wapenbroeder Desmet een verderen kant doorkruiste, ontwaarde hij op kort om afstand den opgezochte® ban diet., gewapend mat een knuppel. De zoogezegde schildersknecht naderde stil au vreedzaam, gelijk ,en eenvou dige wandelaar. Plotseling sprong de gendarm op hem toe, keerde den slag van den knuppel af met zijnen opgestoken arm, greep Landuyt bij de keel en hield vast wat hij had. De twee mannen worstelden een kwar- hler lang, doch Landuyt moest het onderspit delven. Van Neer hield hem in bedwang tot dat zijn wapenbroe der, op het gerucht toegesneld, den overwonnen bandiet hielp Ln de boe-i on slaan. (Hdbl. v. Antw.) ARME KLEINE I Bij Eifenberg in Saksen-Altenburg werd een twaalf-jarig meisje door een windturbine gegrepen en ver scheidene malen rondgeslingerd. De voeten en beenen werden afgeslagen ei toen het toestel stil stond, bleek, dat de kleine geheel verminkt was. BEN HONGAARSCHE PANAMA GESCHIEDENIS. Hierover schrijft de corresp. der N R. Ct., aan welk verhaal we t vol gende ontl/eeniem Het persbureau der politie heeft nan alle dagbladen medegedeeld, dait Emerl-ch wn Laitkoczy zijn invloed 'in de ministeries heeft misbruikt om Voor geld arm anderen betrekkingen en andere gunsten te verschaffen, en er was eene uitvoerige beschrijving man' toegevoegd van de wijze, waarop die politiie, in overleg melt de mgee- rimg, te werk ging om achter deze misdaad te komen. In alle couranten is dit opzienba rende bericht opgenomen, want de schuldige spoelde zoowel in de poli tiek, als Ln de groote wereld een rol hij was werkelijk geheimraad des Ko- 'nings met den titel van Excellentie, gewezen secretaris-generaal van het rai'nistcrie van. btnni&nlandsche zaken en sedert 12 jaren vice-president van den Verwaltung-sgeirichtshof' het hoogste rechterlijke college voor ge schillen van bestuur. De Hongaren hebben dus ook een Nasi of Albeirti, hoewel hum lands man zich op een andere wijze tracht te te verrijken- Een gediplomeerd apotheker wilde al sedert jaren eene zaak oprichten, waarvoor in Honga rije eeme vergunning van het depar tement van binnenlandsche zaken nood'ig is, maar in weerwil van •goed afgelegde examens esn van vele bemoeiingen kon hij dit doel niet be reiken. Hij trachtte daarom te weten, te kon ion, waarom zijne verzoek schriften steeds afgewezen werden, en gedurende dit onderzoek werd hem door eetn der ondergeschikte ambte naren van het minister te de raad ge geven zich tot een gepensionneea-d ambtenaar te wenden, die hem zeker zou helpen. Hij bezocht ook werke lijk dezen main, een neef van Laitkoc zy, die dadelijk bereid was voor 60.000 kronen de vergunning te be zorgen. Toen de apotheker verklaar de dfit bedrag te willen geven werd hij aan Latkoczy voorgesteld, die hem die verzekering gaf, dat zijn zaak in 2 3 weken in orde zou komen, maar het honerairduim vooruit betaald moest Worden. Na dit bezoek ging de apo theker op audiëntie bij den, minister van binnjeinlandsche zaken, wien hij alles vertelde, melt het gevolg, dat graaf Anduiossy he,m 60 stuks ge merkte biljetten vain 1000 kronen ter 'Ixaind stelde can die aan Latkoczy te 'betalen. Een hoofdambtenaar van po litie werd meegegeven en deze zou op straat wachten om de quitantie in 'ontvangst te nemen en daarna den werkelijke® geheimraad te arrestee ren,. Zoo geschiedde ook, de man liep •in den val; hij streek het geld op, gaf op ver zoele van den apotheker een quitantie en eenige minuten la ter verzocht hem de politile-ambte- naai' hem naar het hoofdbureau te willen volgiein, Na het verhoor bij de politie werd hij verzocht bij den mi nister-president te kom'sn, en in diens bureau schroef en tee kendo hij zijne aanvraag om ontslag on eene verkla. ring, dot hij afstand deed van zijn pensioen. Nog eens en wed in die® uuacht, werd hij door polifcte-agenten. uit zijn bed gebaald om niog nadere* mededeelmgen over zijne medeplich tigen te doen en den volgenden och tend vertrok hij naar Amerika. Daar Latkoczy geen vermogen heeft Is zijn vlucht naar Amerika ongetwij feld een liarde straf voor dien zestig- jarigen man, die in de nieuwe we reld moeilijk zijn brood zal bunnen verdienen. BACTERIOLOGISCH ONDERZOEK VAN HET STOF IN DE SPOORCOUPó'8. Haerth heeft hieromtrent belang rijke onderzoekingen verricht. Als- materiaal voor zijn onderzoek nam ihlj het stof uit die wagens der I, II 'ön Ille klasse der Schweizer-Bundes- bahnm. Het stof werd met een va cuum pomp verkregen van de zit plaatsen, leuningen, kussens enz. Het cdidérzoek geschiedde qualitatief en quanlitatlef. Het laagste bacte- riëngehalte voor 1 G. stof bedroeg 3,971),000 terwijl het maximum 45,830.000 bacteriën bedroeg. Er wer den ongeveer 28 soorten gevonden. Ziektekiemen kwamen 15 maal voor. Hieronder bevonden zich Diplococ- cus lanceolatus Fr. (4 maal), Staphy lococcus aureus, citreus en albus (in alle proeven), Bact. pyocyaneum (1 m.), B. aimthracis (miltvuur 1 m.), Ma ligne Oedem (in alle proeven), Teta nus (2 m.), Pseudo-tetanus (1 m.). Tuberkelbacillen konden niet aange toond worden, daar de mot slof inge ente dieren, reeds na korten tijd aan maligne oedem te gronde gingen. ei gens de kleur methode konden v©1 ba cillen aangetoond worde®, die inwr- pholoigisoh mot tuberkelbacillen over eenstemden. Het reizen levert dus wel eenige gevaren op. Het Is dus raadzaam om na het verlaten der spoorwagens, handen en aangericht mol water en zeep Lc reinigen. (Ph. w:j AMERIKA IN JAPAN. De ontvangst van de rondreizende Ainorikaansclto oorlogsschepen Ln Ja pan is schitterend. Een eigenaardige, maar tevens een ©enigszins angst-, wekkende beleefdheid van Japan in do haven van Yokohama gingen de Arr.eriltaansche schepen voor anker en... tegenover elk Amerikaansch slagschip kwam eem Japanscb slag schip te liggen. Zeer beleefd. Maar met een klein© rilling krijgt men hierbij plotseling de naargeestige vi sie van twee geweldige honden, die elkander de tanden laten zieD. Sport en Wedstrijden VOETBAL. Nog werden Zondag gespeeld: W. 2e KLASSE. Alcmaria Victrix—U. S. C., 41. Ln onze uitslagen van gisteren stond D. V. S.Concordia 32y dit is foutief, en moet zijn: D. V. S. II— Concordia II 3—2. (Reserve 2e klasse). NOORDELIJKE 2e KLASSE: Achilles—W. V. V., 1-3. Frisia—Be Quick, 3^—3. OLYMPISCHE SPELEÜ. LACROSSE. Hiervoor waren slechts Canada en Engeland ingeschreven. Canada won met 14—10. HOCKEY. Ie Klasse: AmsterdamO. D. I. S., 52. 2e klasse: Gooische II. C.—de Musschen, 04. Utrecht—Amsterdam II, 3—0. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. Etterende snywonden kannen den dood veroorzaken. Zam-Buk, de nieuwe huidzalf. Bijna alle etterende wonden e® dra gende kwetsuren vinden hun oorzaak bi een verwaarloosde snede, schram of zeere plek. Elke verwonding of breuk in de huidoppervlak te kan ont steking, pijnlijke zwelling, verkleuring afscheiding van pus, vorming van wild vleesch veroorzaken evenals de andere gewone verschijnselen van et teren: (suppuratie) ettergezwellen of vergiftiging. „Verwaarloos zelfs niet de gering ste schaving of kwetsuur". Onmiddel lijke behandeling met Zam-Buk, de nieuwe heelende zalf, dat volkomen antiseptisch en een vertrouwbaar zdektekiemd'oodend middel is, zal complicaties voorkomen. Zam-Bub is niet minder krachtig ln haar uitwer king wanneer het wordt aangewend om aan een ongemak dat reeds heeft toegenomen een einde te maken. Het zij 't geldt een HARDNEKKIGE WOND die niet genezen wil, een. groote huid oppervlak te die bedekt is met een zich verspreidende huidaan doening, of een arm of been waar voor gevaar van amputeeren bestaat ten gevolge van vergiftigd vleesch Zam-Buk zal verkoelend en zuiverend verzachtend en genezend blijken. Kiemen veroorzaken het kwaad in ieder geval, en Zam-Buk DOODT DE KIEMEN. Zam-Buk is een zeker geneesmid del tegen aambeien, sneden, kneuzin gen, brandwonden, hoofdschurft, ec zeem, loopend© zweren, roven, dauw worm, zeere beenen, etterende won den, abcessen, builen zweren, ziek ten der hoofdhuid, hoofdzeer, winter handen en -voeten, springende han den, verstuikingen en rheumatiek. Verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten h f 0.90 per doos of 1.90 per groote doos, of franco per pest tegen dezelfde prijzen bij de Zam-Buk Co., Rokin 8, Amsterdam. Te Teheran vertelt men, dat de ko- zakkenafdeeling die naai- Tabris ge zonden is, teruggeroepen zal worden en dat de Russische kapitein Gesja- kof, die belast was haar aan te voe ren, te Teheran zal blijven. De con suls te Taibrie schijnen te hebben la ten weten, dat zij van een afdeeling Perzische kozakken ondetr een Rus sisch officdeir niets goeds voor de stad verwachten. De Engelscho Daily Chronicle be pleit, om in de kinderwet, waarmede het Lagerhuis zich bozig hield, een artikel op to nemen tot bescherming tegen het flannelette, dat de oorzaak ds van den gruwelijke® dood van ve le kinderen. Indertijd hebben we daarvan al iets medegedeeld. In Februari van dit jaar getuigde» ergens in Engeland een rechter, die het lijk schouwde van een driejarig kind, dat den dood had gevonden door hot vlam vatton van haar flaw- nelette-kleeron, dat er in Engeland in een. jaar tijds een 2200 kinderen door het vuur omkwamen, waarvan een 600, die met kacliels on haarden in aanraking waren geweest, on ruim 400 door hot ontvlammen van flan nelette, dat zij droeg an. Komt er bij ongeluk eem brandende luciifer in aanraking met. dat goed, eensklaps staat het in volle vlam en er is geeni biusschen aan. Naar de „Berl. Lok. Anzeiger" rneUidit, was 20 October j.l.' de koudste 'Ücto'beixiag, diien men sinds zestig jaar heeft beleefd. De temperatuur liep terug tot 11/4 C. Over hot al gemeen ie een negatieve temperatuur in October reeds een groote uitzon dering, dit jaar komt er nog het merkwaardig verschijnsel bij, dat de 'tliermometea- in 20 dagen 15 grode®, terugliep. Sedert verleden jaar mag in Enge land een vrouw als mayor gekozen worden. Dat is nu voor het eerst ge schied. In High Wycombe, een stad van ruim 17.500 inwoners, is Miss Dove, een oud Ieerares bij het middel bare onderwijs tot burgemcesteres ge kozen. De Russische regeering had bijna een overeenkomst aangegaan met de Grangemouth and Greenock Dockyard Company voor den bouw van vijf schepen voor de Russische vrijwillige vloot, maar d© onderhandelingen zijn afgesprongen op de voorwaarde, die Rusland stelde, dat er van de 400.000 pd. st., die de schepen ongeveer zou den kosten, niets voor 1911 betaald zou worden. De bestelling is vervol gens gedaan aan de Schichau-werf te Dantzig. Men herinnert zich, dat onlangs op de Engelsche kust het stoomschip Ar gonaut na aanvaring met de Kings- well is gezonken. De reizigers, op een pleziertocht naar het Zuiden, en de bemanning werden allen gered. De Kingswel zonk later ook in ondiep wa ter. De bevoegde rechter heeft nu uit gemaakt, dat de Argonaut aan de aanvaring schuld had. In een te Parijs onder leiding van den bekenden anarchist Sebastian Faure gehouden vergadering van de Confédération générale du travail werd door verschillende sprekers aan gedrongen op afkondiging van eene algemeen© staking, wanneer de per sonen, die zich thans in hechtenis be vinden naar aanleiding van de onge regeldheden te Draveil, voor de rechtbank van gezworenen moeten komen. Daardoor zou men dan trach ten pressie uit te oefenen op de uit spraak dezer gezworenen. In 1910 zal er te Brussel een inter nationaal congres voor de verbreiding der lijkverbranding plaats hebben. Terzelfder tijd wordt er een tentoon stelling op touw gezet van alle voor werpen, die mët de lijkverbranding in verband staan. In het kamp te Sartory bij Versail les zullen eerlang proeven worden genomen met een vliegtuig, een drie dekker, van hei Fransche leger, pas gereed gekomen. Engelsche bladen maken melding van het gerucht, dat de machinefa brieken aan Engeland's noordoost kust een trust zouden hebben ge vormd of althans plannen hebben ge maakt tot stichting van zulk een trust. Bijzonderheden hieromtrent echter ontbreken nog. Volgens bericht uit Augsburg is aan het station Hochzoll een sneltrein op een goederentrein geloopen. De Keul- sche slaapwagen werd beschadigd twee Duitschers, die er ln waren, werden gedood. Verder nog eenige gewonden, van wie de conducteur van den slaapwagen zwaar. Naar een oude inzetting is de ko ning van Spanje te Barcelona in de kathedraal tot kanunnik gewijd. Daarna nam Alfonso ln het kapittel zitting, daarbij gezeten in deri stoel, waarop Karei V eens het kapittel van de orde van het Gouden Vlies heeft geleid. Het Ohineiesche wal-woe-poe (mi nisterie van buitenlandscho zaken) zal een bijzondere® afgezant naar To kio ze®'den, om het voorval aan de grens bij Tsjiëntao ein do kwestie van den spoorweg van Hsin-min-ting naar Fakoemiu® in het reine te bren gen:. Martin Schmidt, een redacteur van de Berliner Mo'rgenpost, was Ln Maart wegens smaadschrift ten na> deeie vam Olga Molitor tot negert maanden gevangenisstraf veroor deeld. De Keizer heeft die harde straf nu in 3000 mk. boete veranderd. De Berlijneche persvereeniging en die advokaat vaar Olga hadden een- goed woord voor Schmidt gedaan. Uit Friedrichslrafen meldt men, dat' graaf Zeppelin zijn opstijging met zijn nieuwe luchtschip zal onderne men. Men verwacht, dat het schip, dank zij aijn slankeren vorm, een grootene snelheid dan zijn voorgan ger zal hebben. De Ratersburgsch© studenten, zijn: te rade geworden, op 26 dezer hun staking te laten eindigen, maar hun ne kameraden, die vroeger college wille® loopen, dit niet te belette®. De studenten te Moskou hebben ook besloten, de staking op te heffe®. Te Christiania is voor het huls vart den minister van Justitie een bom ontploft, die aan het gebouw groote schade berokkende. Mear meent niet met een anarchistische® aanslag te doen te hebben.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 6