Specialiteit in Roomboter Firma KLINKSPOOR, Adverteert in Het Bloamendaalsch Weekblai Menslayerij poelstraat 28 Kerk en School R. VERDEL, Schagchelsfraat 17 Kampersingel 36. - Telefoon 1319. K MOON STUIVER Co. Effecten, Coupons, Prolongatiën, Deposito's, Assurantiën. Sport en Wedstrijden Stoomvaartberichten 8BAM0WAAH60R6-VEBEE^i6IRG CLAUSING's PetrolenmKachels P. CLAUSING ZONEN, VEEHOUDERS!!! bil J.HEEMS ZOON Hoenderpark Eieren „De Broederlijke Liefdebenrs" Jansstraat 61, HAARLEM. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cts. par regel. Winterhanden* Glycerinê bijt, ie Klooslerhahem Verzacht en geneest. Prijs per poi ƒ0.35, ƒ0.75 en 1.20. Let op Jen looien land met hanileete- ning L. IF. ylkker. *4--f-4-4--F-4-4-4-4-4-4-4- EEN GENERAAL DIE FAALDE. Vele geschiedschrijvers en militaire schrijvers hebben hunne verwondering te kennen gegeven over het feit dat de dappere en vaderlandslievende Be- nedek, die 40 jaren geleden het bevel voerde over de Oostenrijksche troe pen in den oorlog tegen Pruisen, to taal geen overwinningen behaald heeft. En toch staat het zonder eeni- gen twijfel vast dat Bcnedek een door en door bekwaam man was. De plan nen die hij op touw zette waren be wonderenswaardig maar nooit werden ze ten uitvoer gebracht, niet omdat ze ondoenlijk waren maai* omdat het den Generaal aan persoonlijke wils kracht ontbrak, en geen wonder! Geen dag ging gedurende den veldtocht voorbij of Benedek leed aan kwellen de pijnen ten gevolge van Slechte Spijsvertering. Zijn naaste omgeving wist dit trouwens heel goed. Hieruit blijkt alweer de waarheid van het spreekwoord dat alles weten betee- kent alles vergeven." Slechte Spijsvertering verwoest de geestkracht en verbittert het leven. Moeder Seigel's Tabletten strijden te gen en verwoesten ten slotte Slechte Spijsvertering. De werking die zij uitoefenen op maag, lever en ingewan den is zoodanig dat deze organen hun werk op natuurlijke wijze en zonder eenige moeite volbrengen, zoodat de lijder spoedig weer flink en gezond wordt. „Mijne vrouw leed gedurende meer dan 30 jaren aan Slechte Spijs vertering met al de benauwde ver schijnselen van die verschrikkelijke ziekte maar door eene korte behande ling met Moeder Seigel's Tabletten is zijj weder volkomen gezond geworden,' aldus schrijft ons de Heer W. van Lambaart, wonende Crispijnlaan 157, Rotterdam in dato 21 Mei, 1908. Moeder Seigel's Tabletten zijn ver krijgbaar bij alle Drogisten en bij de voornaamste Apothekers. Prijs 1.50 per fieschje. Te Haarlem verkrijgbaar o.a. bij de Heeren J. J. Göppinger, Gr. Hout straat 147a en K. van Eden, Spaarne 3», Drogisten. NEDERLAND EN VENEZUELA. Uit Curagaosche bladen „De berichten uit Washington, schreef de Amigoe de Curacao" 6preken niet anders dan van geruch- tbn, die er in omloop zijn over een revolutionaire beweging, op louw ,e- zet met het doel 1'resident Castro van Venezuela uit het zadel te i'ch- ten. De leiders daarvan zou 'en hoofdzakelijk vijanden van Castro zijn, die hier in het land in ball'i.g- sciiap leven. Het regenseizoen ein digt in Venezuela in October, en de opératies zouden dam beginnen. De revolutionairen beschikken over eeai aardige som gelds eu hopen in oei bijzonder >n hun pogingen geholpen te worden door Holland, dat de Ve- nezolaanscbe havens zou blokkeeren. Eveneens komt uit Washington iel gerucht, dat de leiders der beweg ng onderhandeld hebben met het Staats- departement, doch dat hun is mede gedeeld door secretaris Root en door Bacon, dat de regeering ier Vereenigde Staten een revolutionaire beweging m Venezuela onmogelijk kon steunen. „De revolutionaire plannenmakers zijn er van overtuigd, dat na hun in val een massa volk in Venezuela, en vooral lamgs de Columbiaansche grens, dat Castro vijandig >s gez'-nd, hun zijde zal kiezen. Zooals zij zeg gen, wordt dat volk door hem in le- dwang gehoulen door vrees, d >ch als zij de overtuiging krijgen, een machtige beweging bun te hulp zal komen, zal het bereid worden ge vonden hun plannen te deelen. Inder daad, de plannen voor de campagne en uitgebreide informaties, die uoo- dig zullen zijn voor het slagen der onderneming, zullen van de zijde ue- zer Venezolanen komen. En Columbia zal gewillig een aan tal mannen verschaffen, d'e ook heel gaarne president Castro uit de regee ring van Venezuela zouden zien ge wipt, even goed als de meesten der Venezolanen zelf. Uit Venezuela on Columbia zullen de mannen worden verzameld, die voor het vechten m.>e- ten zorgen, terwijl het benoodigd-e. geld h'er zal worden verkreg-m. Reeds hebben de leiders honderddui zenden dollars ontvangen van hen, die er belang bij hebben, dat presi dent Castro van het regeeringstooueol verdwijnt, en men gelooft algemeen, dat de beweging heel veel kans op succes heeft. Ondanks het feit, dat president Cas tro veel getrainde soldaten heeft, ge looft men, dat de Venezolanen, d'e de revolutionaire onderneming zullen helpen, in staat zullen zijn zelf een eterken en hevigen aanval te doen, daar zij eiken voet van het terrein, waar de strijd zal woeden, nauwkeu rig kennen." „El Progreso" berichtbrieven, u't Puerto Cabello ontvangen, deelen mede, dat in de laatste dagen vele Smaadschriften werden verspreid en dat 27 September 1.1. op alle muren der stad te lezen stond Weg met Castro I Weg met den Dictator Weg met het Ministerie 1 Leve de Revolutie 1 Verleden week zagen wij In El Con stitutional, hoe diezelfde stad eere poorten oprichtte en zich In feestge waad stak, om den triumfator bij zijn komst aldaar te huldigen Maar die officieale feestviering wordt door Castro zelf in het leven goroepen, opgezweept en aangevuurd door zijn lijfblad El Constitutional, en mogolijk gemaakt door de ge dwongen deelneming der ambtenaren en het geld, wat Castro zelf daartoe verstrekt. Nu heeft het Venezolaanscho volk zich uitgesproken, maar, dat het dit durft en doet, is een krachtig bewijs, dat Castro veel minder wordt ge vreesd. Een Arubiaa®, die In Venezuel; eene betrekking had gevonden, man uit vrees voor de gevangenis en zelf; voor zijn leven via New-York naa Curagao terugkeerde, deelde aan d* „Amigoe' het een en ander mede waarbij dit blad het volgende aan teeken-Ie „Vele Curagaonaars zouden gaarn uit Venezuela wegvluchten naar Cu ragao, maar de zee recht oversteke' mogen zij niet, en om via New-York de reis te maken, missen zij het uoo dige geld. „Als na 1 November Nederland te gen Venezuela gaat optreden, loo oen, volgens onzen zegsman, vrijheid have en goed der Nederlandsche on derdanen aldaar zeker gevaar, mi? schten ook wel hun leven. „Zou het niet eens ernstig onder zocht dienen te worden, of de Ne-ler landsche onderdanen werkelïik In Ve nezuela gevaar ïoooem, opdnt wv noodig, een der oorlogsschepen he- nog tijdig dekken kan tegen alle vaar en schade T' De „Cur. CL" schreef den 16den October Wij vernemen, dat het station vooi draadloozo telegraphie aanstaande week in gebruik zal worden gesteld. Er zijn reeds goed geslaagde proever genomen, om na te gaan. of Je 'u richting naar behooren werktei werd namelijk met de HeemskercK en Gelderland verbinding verkregen., en er werden over en weer berichten gewisseld. Wij kunnen meedeelen, dat het sta tion ook ten dienste van het publiek zal zijn. ONGELUKKEN. Giaeitirenmorgen is te Dordrecht de 45-jarige werkman Z. bij het afladen van sipoorwegdwarsliggers aan de creoao teerfabriek van een lading de- zer dwarsbalken gevallen met het ge voig, dat hij spoedig deui geest. gai. Hij iaat eene vrouw met 14 kinderen achter. u f Door eenige visschers ia in de bijheid van de üoevenbrug in hei Aluielosche kanaal het lijk gevonden van den sedert Dinsdag vermisten, lt Zwolle wonenden M. F., handeiaai in groenten en aardewerk. De 73-jarige mevrouw de weduwe Knaap, ie Gouda, is, na een bezoek bij haar zusters te hebben gebracht, door de duisternis misleid, in hei water van den Fluweeiensingel ai- daar geraakt en verdronken. LUILEKKERLAND. De Haagsche correspondent dei Tel. schrijft Vroegen wij enkele dagen geleden, of dan de ambtenaren aan de depar tementen met hun 4 en 4 1/2 urigea arbeidsdag, die hier en daar tot 5, uiterlijk tot 6 uur aangroeit, in een luilekkerland leven, waarin ze zelf heer en meester zijn. nadlien ia ons door enkelen te kennen gegeven, dal 't wei eens gebeurt, dat 'n aantal ambtenaren ook 's avonds terug moei komen. Dat is echter een zeldzaam heid. De hoofdzaak is, dat, naar men en meer blijkt, de arbeidstijd zeer on geregeld is, en voor de verschillende departementen ook zeer verschillend Da t ls om meer dan één rieden own en- schelijk. Het ware goed, meer een heid te brengen in de arbeidsvoor waarden van de ambtenaren, die op de ministorieele departementen zit ten. Voorloopig zou men ook eens wat minder, of liever in 't geheel geen klerken kunnen aanstellen. Wil mei: bezuinigen, dan is er hier reden te over voor. Dezer dagen aan een de partement komend, zagen we 'n paar ambtenaren ^n klein hajf uur vóór den offioieelen tijd van eindigen ver trekken, „omdat er toch niets rneei te doen was." Curieus, nietwaar? „Land en Volk", dat ook de veel 1/ korte arbeidsdagen aan de departe menten besprak, gaf der Kamer dei1 raad, tegenover de aanvragen der ministers, om moer personeel, voor loopig het devies te stellen „Geo- man en geen cent". Indien dit ge daan werd, zou men wel langzamoi uand gedwongen worden, om het stelsel van arbeidsverdeeliiing e® ar beidstijd en arbeidswijze op de de partementen aan een grondige har ziening te onderwerpen. Wat blijkbaar hoog noodig Is. BALDADIGHEDEN. Te Koewacht worden tegenwoordig des Zondagsnachts de ruiten 'nge goo»d. Vermoedelijk zijn het Belgen, die deze baldadigheid uitvoeren. Men hoopt, dat de politie de daders zai kunnen ontdekken. ONTVLUCHT. Omtrent den moordaanslag, te Winschoten Maandagavond gepleegd, kan de „Pr. Gr. Ct." nog meedeelen, dat de vermoedelijke dader J. H. te voet naar Nieuwe Schans en van daar naar Dultschlajid moet zijn uit geweken. TWEEDE KAMER. OPLEIDING OFFICIERSRANG. Ingediend la een wetsontwerp tot wijziging van de wet van 21 Juli 1890, tot regeling van het militair onder wijs bij de landmacht voor zoover daarbij de opleiding voor den offi ciersrang en de boogere vorming van den officier zijn betrokken. De ervaring heeft geleerd, zegt de minister van Oorlog in zijne memo rie van toelichting, dat inderdaad zonder de cadettenschool de toeloop tot de Koninklijke Militaire Academie onvoldoende zou zijn geweest en de opheffing zal dan ook eerst kunnen geschieden, wanneer proefondervin delijk zal zijn gebleken, dat de toe loop van burger jongelieden recht streeks tot de K. M. A. zoodanig toe neemt, dat ook zonder do cadetten school de aanvulling van de officiers korpsen van het Nederlandsche- van het Nederlandsch-Iridisclie leger alleszins verzekerd is te achten. Voor zichtigheid gebiedt dan ook, voorals nog een bron van aanvoer voor de K. M. A. niet af te snijden, maar de mi nisters van Oorlog en Koloniën wen- schen te streven naar een geleidelijke jpheffing van de cadettenschool Jus gaandeweg meer plaatsen open te stellen voor burger-jongelieden. Daar toe bevelen zij middelen aan, die den toevloed van adspiranten voor eene plaatsing aan de K. M. A. zullen ver- grooten. Ten einde den toeloop tot de Aca- lemie te bevorderen, willen de ge- ïoemda ministers de toelating tot de K. M. A. aldus regelen: De cadetten, leerlingen van het 2e studiejaar der cadettenschool, leggen aan de cadettenschool een overgangs- 'xamen naar de Iï. M. A. af, loopen- le over de vakken of onderdeelen van vakken, waarin gedurende het stu- liejaar onderricht is gegeven. Ten aanzien van dat examen gelden lezelfde beginselen als voor het over gangsexamen van het le naar het 2e studie jaar der cadettenschool, terwijl im voor artillerie of genie te kunnen worden toegelaten, aan dezelfde bij zondere eischen moet worden voldaan ls bij het tegenwoordig toelatings examen tot de K. M. A. Burger-j ongel ieden mits physiek 'eschikt die kunnen overleggen één Ier diploma's of getuigschriften, in irL V van het aangeboden ontwerp getuigschrift eindexamen II. B. S. 5 j. worden tot de Academie toegelaten voor het leger en het wapen hunner keuze, althans voor zoover het open gestelde aantal plaatsen zulks moge lijk maakt. (De regeering toch is van meening, dat het tot nog toe gebrui kelijke dure toelatingsexamen geheel kan vervallen). Zijn er voor eenig wapen meer ad- piranten dan plaatsen, dan moeten die adspiranten ter uitsluiting van bevoorrechting zich onderwerpen •lan een rangschikkings-onderzoek. Tot grondslag dienen dan de resul taten van het rangschikkingsexamen. Er zal voor gezorgd worden, dat door inrichting van het onderzoek de jongelieden ook om financie.ele re denen niet van 't zich onderwerpen daarvan behoeven terug te schrikken. DE DIRECTEUR-GENERAAL VAN DEN ARBEID OP REIS. De heer Van IJsselsteyn, directeur- reneraal van den arbeid, zal z:ch over enkele dagen naar het buitenland be geven, ten einde een studiereis te m. ken door Duitschland, Zwitserland, Oostenrijk en Zweden of Noorwegen. Deze reis wordt ondernomen ter be studeering van de arbeidswetgeving ■iopens bepaalde takken van nijver heid in die laflden. Een en ander houdt verband met plannen tot beidswetgeving hier te lande, welke n voorbereiding zijn, of waartoe mis schien zal warden besloten, indien de 1-oor den heer Van IJsselsteyn te ver zamelen gegevens daarvan de wen- schelijkheid en mogelijkhe.d mochten loen gevoelen. De heer Van IJsselsteyn zal op zijn tudiereis worden vergezeld door den heer I. P. de Vooys, inspecteur van Ion arbeid te Deventer. ERHOOGING ACCIJNS GEDISTIL LEERD. Aan de Tweede Kamer Is een adres gericht door den Bond van Likeur stokers in Nederland, naar aanlei- iing van het wetsontwerp tot verhoo- gimg van den accijns op het gedstil eer d. Adressant wijst er op, dat de bui tensporig hooge accijns oorzaak zal zijn, dat weinig nauwgezette fabri kanten, ten einde eene vergoeding te inden voor het noodzakelijk duur- Ier worder. van het artikel, hunne oevlucht zullen nemen tol het ge bruik van minderwaardige en veelal chadelijke bestanddeel en. Dit zal -iet alleen eene oneerlijke concurren tie in het leven roepen, doch onver- niidelijx zullen de verbruikers de na- leelige gevolgen daarvan onderv'n- ien. Wordt het wetsontwerp tot verhoo ring van den accijns op het gedist'l- cerd aangenomen, dan voorziet dressant, dat een eertijds bloeiende ak van nijverheid, ernstig nadeel zaJ ►ndervi-nden niet alleen, maar ook aan velen het bestaan nagenoeg on- nogelijk zal worden gemaakt, tot roote schade tevens van zoovele be- Irijven, die er bij betrokken zijn, zoo- ils de handel in of de vervaardiging an suiker, specerijen, vruchten, si- oop, flesschen, kurken, kisten, fust- .verk, drukwerken, enz. ge v allen ver zeke ring voor land- bouwarbeiders tot stand te brengen. I-n verband met de reorganisatie der Industrieels ongevallenverzeke ring verwachtte men algemeen, dat de in werking treding van de wette lijke landbouwongevallenverzekering nog verscheidene jaren zou kunnen duren. In dezelfde vergadering werden na uitvoerige discussies de hoofdlijnen van zulk een vrijwillige ongevallen verzekering vastgesteld en besloten, na uitwerking van dit plan, dit aan de besturen van verschillende land- bouwmaatschappijen en andere land bouworganisaties, waarvan een afge vaardigde in het comité zitting heeft, ter behandeling toe te zenden. ONDER EEN MOTORFIETS. Te Nispen bij Roosendaal (N.-Rr.) Ls het achtjarig zoontje van N. Wage- makers bij het uitgaan van de school aangereden door de motorfiets van den heer B., uit Esschen. De knaap werd een eind meegesleurd en werd tevensgevaarlijk aan het hoofd ge wond. Ook de motorrijder viel en ont wrichtte zijn schouder en verwondde zijn hand. De motor was geheel de fect. De rijder heeft'geen schuld aan het ongeval. HEDEN VRIJDAG 6 NOVEMBER DE Minzaam aanbevelend, H. KLEEFMAN. GEREF. KERKEN. Naar men meldt, worden er pogin gen in het werk gesteld, om spoedig tot iinee-nsmelting der Geref. 'Kerken; en B. te Weiesp te kunum gera ken. Er zijn thans n-og 30 kerk formaties, e nog niet tot ineen smelting zijn gekomen, ln sommige plaatsan, zoo- als'Haarlem en Middelburg, wordt nog A, B. en C. aangetroffen. DOOPSGEZINDE KERK. Ds. S. Wartena, pred. bij de Doops gezinde gem. te Hallum heeft zijn 40- jarig jubileum gevierd. Vele blijken van hartelijke belangstelling mocht hij ontvangen. Ds. Wartena begon zijn ambtelijke loopbaan te Wolvega, en diende daar na achtereenvolgens de Doopsgezinde Gemeenten te Rottevalle, Bovenknij- pe, Workum, Akkrum en zijne tegen woordige gemeente Hallum. ACADEMISCHE EXAMENS. Utrecht. Bevorderd tot doctor in da rechtswetenschap op proefschrift „De ontwikkeling van de Naamloze Vennootschap in Nederland vóór de codificatie de heer E. J. J. van dor Heijden, geboren te Gouda. DE CINEMATOGRAAF IN DK SCHOOL. Eenige dagen geleden kwam in ons blad zoo schrijft de „Locomot'ef een en ander voor over het beuut- ten van de cinematogruaf voor aan schouwelijk onderwijs, naar aanlei ding van een door „Ovantee" geop perd denkbeeld. Men deelt aan -lat blad thans mede, dat de regent van Deiuuk zich reeds sedert geruimen tijd met cinematografische opnamen van karakteristieke Javaansche volks lafereelen bez;g houdt, juist met hel doel om de films later naar Neder land to zenden, ten einde bij het on derwijs dienst te kunnen doen. Eerste Electrische Melkinrichting ep Roomboterfabriek, Telefoon 1368. Drogerijen, Chemicaliën, Ziekenverplegings- en Toiletartikelen. Gezuiverde Medicinale Levertraan, zonder onaangenamen smaak. SCOTT's Emulsion. - Abdijsiroop. BLOOKER's Daalders Cacao. 1: EE CQSJWAHOITAIRE EFFEOTEHBASK üed. Oude Gracht 59. Telefoon 1615 LANDBOUWONGEVALLEN VERZEKERING. In de te Utrecht gehouden vergade- ing va® het permanent comité tot bestudeering en voorbereiding van een onderlinge landbouw-ongevaJlen- verzekering, welke vergadering werd geledd door den president van het comité, den heer K. Czn. de Boer, werd met algemeen© stemmen beslo ten, fai afwachting van de totstand koming eener wettelijke ongevallen verzekering, te beproeven reeds *00 spoedig mogelijk eene vrijwillige on- -WIELRIJDEN. Naar „Het Rijwiel" meldt, zal directie van de Karrevelder baan Brussel waarschijnlijk de baan loen overdekken en des winters wedstrij den organiseeren. Brussel zal Jan twee overdekte banen bezitten, terwijl bovendien een nieuwe zomerbaan zal worden gebouwd. HOCKEY. Het programma van den Neder- landschen Hockey- en Bandybond voor Zondag luidt als volgt Eerste klasse Haarlemsche Hoc- key-clubO. D. I. S., te Heemstede, en Amsterdamsche HockeyclubHil versum, te Amsterdm. Tweede klasse afdoeling A: De Mus- schen-Utrecht, te Haarlem, en Hilver sum IIAmsterdamsche Hockeyclub II, te Hilversum. VOETBAL. Het programma van den Neder- londschen Voetbalbond vermeldt voor Zondag de volgende eerste en tweede klasse wedstrijden Westelijke eerste klasse Sparta—Quick, te Rotterdam. H. B. S.D. F. C., in Den Haag. HaarlemVelocitas, te Haarlem. AjaxH. F. C., te Leiden. Hercules— H. V. V., te Utrecht. Westelijke reserve le klasse SpartaHercules, te Rotterdam. H. F. C.—V. O. C., te Haarlem. Quick-Haarlem, in Den Haag. H. V. V.—H. B. S., in Den Haag. iie 4% pCts Péndbrievea der Insulaire Hypotheekbank geeft fl0G0> f600, 1100 en f50, »ijü tot den koers van 100% verkrijgbaar te HAARLEM en te IJMUIDEN by de Hollandse-hé Credlet- en Depositobanb SLMmm BITNEh L Op grond van hetgeen in onse uitvoerige jaarverslagen en ciroulairei aangaande onze wijze van. werken is medegedeeld, mogen zy voor eene Bolide belegging worden aanbevolen. Circuleer. Pandbrieven 11.456350.—. Uitstaande Hypotheken <1.483092.50 Zikrikzee, 29 Sept. 1908. De Directie: Mr. D. VAN DEK VLLhiT. Het ®t. Mad an g, van Java naar Rot tendam, passeerde 5 Nov. Perün. Het et. Djocja, van Java naar Rot. Oerdom, passeerde 5 Nov. Dover en werd Donderdag te Rotterdam ver wacht. Het st. Ambon anriveerdie 5 Nov. van Batavia te Amsterdam. Het st. Zaanland, van Amsterdam naar Buenos-Ayres, arriveerde 4 Nov. to Santos. Het 8t. Prlnz Ludwig anrlveerde 4 Nov. van Rotterdam te Hong Kong. Hat sL Niéuw-Amsterdam, ven New-York naar Rotterdam, vertrok 5 Nov., des voorm. 10 uur 25 min.t von Boulogne. Het sL Goentoer. van Rotten-dam tl Java, vertrok 5 Nov. van Marseille. Het el. Tantalus, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 31 Oei. ven Suez. Het sL Delfland, van Buenos-Ayres naar Amsterdam, passeerde 5 Nov. St. VJaceot K. V. ONDERLINGE voor de Gemeente Haarlem. (Opgericht in 1892). Verzekert tegen BRAND- en INBRAAKSCHADE. Vaste en billijke premie. De Vereeniging beoogt uitslui tend het belang der deelnemers en wordt kosteloos bestuurd. KANTOOR: Zuider Buiten Spaarne No, 76, HET BESTUUR. ZIJN REUKELOOS en GEËMAILLEERD, dus geen onderhoud, geven een aan gename warmte en zijn billijk in prijs. Bartelj orisstraat 25. LIJNKOEKEN waarvan de zuiverheid is gewaarborgd van hoog eiwit- en vetgehalte en goed gewicht per 104 stuks 12.-— LIJNKOEKSCHILFERS merk S. W. C. (alléónverkoop) per 100 Kgr. 10.75. 'ALLE SOORTEN VEEVOEDER Anthonlestraat 54-56 77-79. TELEPHOON 1607. FIJNE 6 ct. per stuk. Bezorging franco aan huis bij elki hoeveelheid. G. ONRUST. - Wesrpad, Oostzaan Vestigt de aandacht op de voordeé- lan aan het Lidmaatschap dier In richting verbonden, te weten: Bij lidmaatschap van 6 maanden tot 6 Jaar wordt na overlijden uitbetaald 110; van 5 tot 10 jaar 120, van 10-20 jaar 130 en boven de 20 jaar f 140, terwijl men na 40-jarig lidmaatschap wordt vrijgesteld van betaling der contributie. De wekelijksche contributie be draagt cent. Voor Inschrijving, reglementen kwitantieboekjes worden geen koster berekend. Eiken Zaterdagavond van 7—9 uur kunnen op persoonlijke aanmelding o! met gezondheddabewijs van den Dok ter personen van 8 tot 30 jaar als le den worden aangenomen.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 6