E.Br^ndsm^ G. H. JAPIKSE, Adresboek Haarlem Kleine Houtstraat Ho. I. Rubriek voor Vragen. Binnenland Letteren en Kunst Kerk en Schooi Stoomvaartberichten Hroodbe,]klterij, 11 Schagchelstraat 11. 444 Telefoon 444. Wed. P. VAN EIJK ZONEN. „MORAS' Haarstarkendes Wasser" J. G. WASSENAAR, Schoterweg 54, GOEDE REPARATIE L. MANN, CLAUSlMs PêtrolenmKachels P. CLAUSING ZONEN, Marktnieuws J. C. De Boer, Advertentje-Bnreau. KROONSTUIVHK Co., Effecten, Coupons, Prolongatiën, Deposito's, Assurantiën. Burgerlijke Stand Souchon f 1,30 per K.G. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. -4- Nijnagels. verschrikkelijke pijnen van Nij nagels verdwijnen bij tooverslag na het gebruik van Kloosierbalsem. Prijs per pot ƒ0.35, 0.75 en 1.20. Let op den rooden band met hand- teekenlng L. I. Jlkker., stelling ook daarginds nog In vollen gang Is. Ieder wordt uitgenoodigd deze le ring bij te wonen en zelf te hooren wat het vrouwenkiesrecht uitwerkt. Het is onmogelijk ora tegenwoordig van vrouwenkiesrecht, als een sprong In 't duister te spreken, doch wie nog angst heeft voor de gevolgen, kome en hoore wat deze Australische vrouw te zeggen heeft. Geabonneerden hebben het voorrecht vragen op verschillend gebied, mits voor beantwoording vatbaar, in te zenden bij de Redactie van Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 63. Alle antwoorden worden geheel kosteloos gegeven en, voor zooveel mogeljjk is, den dag na de inzending. VRAAG: Weet u het adres van de natuurkundige vereeniging, die ver leden week een lezing heeft doen hou den? ANTWOORD: Dr. P. M. Heringa, Ba- kenessergracht, VRAAG: Kunt u mij den naam op geven van den Nederlandschen Con sul in den staat Wisconsin (Amerika)? ANTWOORD: Dit is de heer G. Birk- hoff Jr., consul-generaal van Neder land te Chicago, aan wien In 't Neder- landsch geschreven kan worden. VRAAG: Bestaat hier een biblio theek, die goede Fransche boeken uitleent? ANTWOORD: Voor zoover ons be kend is hebben de firma's G. W. Groe- neveld, Zijlstraat en W. B. Vemout, Warmoesstraat, een Leesbibliotheek van Fransche werken. CORRESPONDENTIE. Naar aanleiding van de ons dezer dagen gestelde vraag, wie zich be lastte met het bereiden van huiden, deelen wij nog mede, dat ook de heer D. Meijer, Vooruitgangstraat 51, dit werk verricht. NEDERLAND EN VENEZUELA. Reuter seint uit Willemstad, dai heil verdrag van 1894 tusschen Neder land en Venezuela dioor Nederland Is De regeeriaig van Curasao heeft be- ved gegeven vrijen in- en uitvoer van wapens en ammunitie in de haven toe te laten. De revolutionaire bewe ging zal niet tegengegaan worden. Het Hbld. teekent hierbij aan Dit telegram geeft aanleiding tot een paar opmerkingen. In de eerste plaats deze, dat wij de officieele be vestiging van dit bericht zullen heb ben af te wachten. Van verschillende zijden zijn meer dan eens mededee- lingen over den stand van het ge schil tusschen Nederland en Venezue la tot ons gekomen wij hebben die, onzeker als wij waren van hare juist heid, steeds zónder commentaar ge plaatst. Ook het bericht van Reuter van 27 October, waarin gezegd ward, dut president Castro in zijn antwoord op onze tweede nota de intrekking van het decreet, waarbij de oversche- ping van goederen van Curasao naar Venezuela wordt verbodjan, zou heb ben geweigerd en de zending van een specialen agent zou hebben verzocht om -do voorwaarden voor een minne lijke schikking te regelen. Dit laat ste verzoek in verband met de eerste weigering, en de ook uitgesproken uieening van president Castro, dai Nederland geen intrekking zou mo gen eischon van dit decreet, nadat hei eerst het recht om het uit te vaardi gen zou hebben erkend, maakten cm® eenigsains huiverig hei voetstoots aan to nemen. Het bericht van heden schijnt lang ui ei onwaarschijnlijk. En wanneer president Castro werkelijk hei ant woord ge ere vein heeft, dat Reuter op 27 October seinde, dan Lag een be antwoording als heden bericht wordt wel voor de hand bij gebrek aan vriendelijkheid uwerzijds, ook geen vriendelijkheid meer aan de onze. Maar als het waar is, dat wij dus tot hei nemen van maatregelen over gaan, dan meen en wij, dat hetoogen- blik is gekomen om de geheimhou ding over de onderhandelingen en dsn toestand die ar door geschapen Is op te heffen. Wij hebben vroeger gezegd, dal wij ons volkomen kon den vereenigen met de houding, die do minister vun buiteniandsche za ken in Juli Lu de Eerste Kamer heeft aangenomen en in zijn behandeling van deze zaak volle vertrouwen had den. Dat vertrouwen is niet geschokt door de zeer gematigde, missclben wat Laixge, maar ook duidelijke en flinke nota, die onlangs gepubliceerd werd, gepubliceerd op een wijze, die de minister natuurlijk niet had ge- venecht, maar dlie naar onze mee ning moeilijk eetnig kwaad kan heb ben gedaan. Maai- wij zouden het be- treuran indion thans het volk nog langer de gelegenheid om kennis te /nemen van hetgeen tot handhaving onzer positie in Wesblndië gedaan te, werd onthouden. Want, ls het ba. richt van heden juist, dan treedt een toestand In, dte zeKer geien oorlogs toestand kan haeten, maar d'ie, wan neer Venezuela om het binnensmok kelen van wapens te beletten, tot fei telijkheden zou overgaan, wel eens verwikkelingen zou kunnen geven. Daarom is het noodig, dat wij titans vernemen, welke de toestand van liet oogenblik is, en hoe hij is ontstaan. Mm seint uit Den Haag, dat het antwoord van Castro op de tweede nota van het Nederlandsche Gouver nement aan dat van Venezuela, thans hi ai- te lande is ontvangen, maai- het zal uit den aard der zaak eerst binnen weinige dagen een punit van overweging bij de Regeering kunnen uitmaken. HET GEHEIME STUK EN DE TELEGRAAF. Maandagmorgen is onze directeur gehoord door den rechter-commissa- ris, nvr, L. Offer ha us Jr. Ook hij wei gerde alLe inlichtingen omtrent de herkomst van het geheime stuk. Daar hij als getuige in deee zaak gehoord werd zooals bekend is onze hoofd redacteur beklaagde weird hem ge wezen op art. 68, luidende „Indien de getuige op de eerste of tweede dagvaarding verschenen, of, voor den rechter-commissaris ge bracht zijnde, weigert getuigenis der waarheid af te leggen, kan de recht bank, op verslag van den rechter commissaris, na ven-hoor of behoor lijke oproeping van den getuige en op de conclusie van het openbaar mi nisterie, bevelen, dat de getuige in gijzeling worde gebracht en gehou den, totdat hij aan zijne verplichting zal hebben voldaan." Onze directeur persisteerde deson danks bij de verklaring, den naam niet be zullen noemen van dengeen van wien „De Telegraaf" het bewus te stuk ontvangen had. Hij weaischte hier echter de pertinente verklaring aan toe te voegen, dat de houder van het stuk noch e-enig geldelijk voor deel heelt genoten, noch zelfs wist, dat het stuk te ongelegener t ij d in „De Telegraaf" zou worden opgenomen. Met deze verklaring Ls duidelijk te verstaan gegeven, dat, indien eu* in dezen eemige onrechtmatige daad ge daan is, de schuld geheel en al bij „De Tefegraaf" berust, (Tal.) J. G. GERRITSEN. Zondag is te Breskeus op 54-jarigen leeftijd overleden J. G. Gerritsen, se dert 1880 burgemeester te Breskens en sinds 1881 medie burgemeester van Groeide en Nieuwvliet. Bovendien was de overledene sedert 1880 schoolopzie ner, aarst in arrondissement Oost burg, later in arrondissement Vlis- singen. ONGELUKKEN. Gisteren berichtten we, dat aain dien Am stel te Amsterdam ©en 12-ja- rige jongen door een automobile! werd aangereden en gedood. De chauffeur had aan. 't gebeurde geen schuld. Wellicht heeft de hardhoo- retado jongen de auto uiet hoeren na deren. Door den trein die te 5.20 van Gro ningen vertrekt, werd Maandagmor gen bij Grijpskerk de brugwachter Elderhuis overreden en onmiddellijk gedood. Hij laat vrouw en drie kin deren achter. HET LOT DER GEVANGENEN. Sedert een igen tijd is het den ge detineerden in het huis van bewa ring te Amsterdam veroorloofd te rooken gedurende den tijd, dat ze op de binnenplaats worden gelucht. Pijp en tabak moeiten ze zich op eigen kosten uit de cant'iine van hot huis van bewaring verschaffen. Wij vernemen, dat deze vrijheid to alio hulzen van bewaring is inge voerd, terwijl daarentegen de bewo ners van de strafgevangenissen er vcoriloopig nog van verstoken blij ven. Als onderdeel van hiet streven, het lot dier gedetineerden en gevange nen tie verzachten, is de maatregel evenwel van belang. (Tel.) HET BLINDENINSTITUUT. Vrijdag den 13en November, zal het 100 jaar geleden zijn, dat liet Insti tuut tot onderwijs van blinden ln Am sterdam werd gesticht, VALSCH GELD. Het blijkt, dat in den laatsten tijd te Amsterdam weer valsch geld bij gtroote hoeveelheden in circulatie wordt gebracht, waaronder guldens, die zoo beunegeiijk zijn nagebootst., oat ze langen tijd in oircuiaue kun- iiien blijven, voordat ze women her kend. De meeste van deze guldens worcten 1 n beslag genomen door tramconducteurs, die de verdachten aan do politie overgeven. Tot lieden toe is echter steeds gebleken, dat die aangehoudenen zelf slachtoffers wea- den vaai het fraai uitzien der gul dens. Eeaiiig vermoeden omtrent de her komst van het valsche gedd, bestaat ©r, voor zoover bekend, niet. Heit Vaderland meent meit zeker heid te weten, dat het bestaan van. het Reisidentie-orkest ulthahs voor een seiiaoen nog na het thans Inge- tredjene, is verzekerd. NED. HERV. KERK. l-aroepen te VLaardingen ds. A. B. 'te Winkel te Do Meern (Utr.). Bedankt voor het beroep be Hoor naar door ds. D. Th. Keek te Zuili- chem c. a. (GeJd) te Den Andel door ds. Eppens te Kortezwaag. VEREENIGING VOOR H. O. OP GE REFORMEERDEN GRONDSLAG. De Vereeniging voor Hooger On derwijs op Gereformeerden. Grond slag hield te Utrecht een buitengewo ne ledenvergadering. O. a. waren aanwezig 37 afgevaar digden. van kerkeraden en corpora tie». Nadat <S© vergadering geconstitu eerd was, kwam aan de orde, de re geling van bet vei-band tusscheai de ge.reformeerdiö kerken in Neidarlamd en de Theologische faculteit der Vrije Universiteit te Amsterdam, voorge steld dioor de Generale Synode van de Gereformeerde Kerken in Nederland, zooals die gesloten is op de vergade ring der Generale Synode der Gere formeerde kerken, den 18den Augus tus 11. eu volgende dagen te Am star- dam gehouden. Na breedvoerige besprekingen werd' dit contract aangenomen met de bij voeging, dat omtrent één artikel een nadere bepaling der Synode wordt verwacht. De Duitsche Regeering en de Boeren. De hoefijzer-correspondent van 't Alg. Hbld. schrijft: Wat dezer dagen bekend is gewor den over de dubbelzinnige rol die de Duitsche Keizer tegenover de Boeren zou hebben gespeeld geeft mij, vooral na wat de heer Rompel daarover schreef, aanleiding tot een herinne ring van min of meer persoonlijken aard die er toe kan bijdragen om 's Keizers houding in een ietwat juister licht te brengen. Het was in December 1900. Presi dent Kruger had, vergezeld door Dr. Leyds, zijn Europeeschen pelgrims tocht aangevangen. In Frankrijk was alles goed gegaan en nu begaf hij zich naar Duitschland. In opdracht van het Handelsblad was lk naar Keulen gereisd om de aankomst van den president daar af te wachten en verder hem te volgen gedurende zijn verblijf Ln Duitschland. Heel Keulen jubelde president Kruger bij diens aankomst toe en nog klinkt mij het lied ln de ooren dat onophoudelijk langs het Dom-Hotel galmde: „Es le- ban die Buren von Transvaal? Toen kwam de donderslag: de bood schap van den Keizer, gebracht door een bijzonderen gezant, den heer Von Tschirschky und Bögendorff, volgens welke de Keizer mededeelde dat hij president Kruger thans niet kon ont vangen. Over de algemeene verslagenheid welke door die gebeurtenis werd ge wekt, heb ik niet meer uit te weiden. Maar er zijn 'n paar merkwaardige bijzonderheden In herinnering te brengen. Het ochtendblad van de „Kölnische Zeitung" van 2 December publiceerde de overgebrachte boodschp niet ln haar geheel. Volgens dat blad was er niet meer gezegd, dan dat de Keizer tot zijn leedwezen president Kruger „thans" niet kon ontvangen. Meer niet. En deze lezing van het blad met zijn bekende officieuss relaties werd zelfs den volgenden dag nog door al Le voorname Duitsche bladen gegeven. Wij collega Israëls die als Pa- rijsch correspondent den president tot Keulen had begeleid en die wilde blij ven tot de president verder reisde, en ik dachten dan ook aanvankelijk niet anders of de lezing van de Kol. nische was de juiste. Totdat wij, eenige uren later, een onderhoud hadden met den heer Leyds. Die gaf ons den ganschen tekst der overgebrachte boodschap. En die tekst wa9 veel krasser dan de gepubliceerde. Hij luidde als volgt: „Zijne Majesteit laat den heer Pre sident Kruger zeggen, dat hij tot zijn spijt hij de reeds gemaakte beschik kingen thans niet in staat is, den heer President te ontvangen en laat den heer President zijn wensch te Leunen geven, dat hij van de voor genomen reis naar Berlijn' zal afzien." Het weglaten van dezen venijnigen staart door het Keulsche blad was zoo opmerkelijk dat lk besloot, terstond naar Berlijn te sporen om te trachten, daar 'eenige opheldering te krijgen. Trouwens, het centrum van journalis tieke belangrijkheid was over 't alge meen door de wending der zaken van Keulen naar Berlijn verplaatst. Te Berlijn sprak ik o.a. Lemand die met Von Bülow bekend, Ja zelfs be vriend was te achten. En van dezen vernam ik, dat de heer v. Tschirsch ky van den Keizer de opdracht had gekregen, de eerste helft van zijn bood schap in elk geval over te brengen, doch de tweede helft alleen dan, wan neer uit het onderhoud met president Kruger of met Dr. Leyds (het is met Dr. Leyds geweest) zou blijken dat de president in weerwil van het eerste deel der boodschap toch naar Berlijn zou willen gaan. De Keizer wilde dus blijkelijk alle noodelooze hardheid tegenover pnesi- den Kruger vermijden. Maar de heer Von Tschirschky heeft die opdracht niet aldus uitge voerd. Toen ik te Keulen terugkwam hadden collega Israëls en lk opnieuw een onderhoud met dr. Leyds, wien ik mijn bevindingen mededeelde. Ik herinner mij zeer levendig dat de heer Leyds, gesloten en terughou dend als hij altijd placht te zijn, geen teekenen van belangstelling gaf, tot dat ik die mededeeling omtrent de opdracht met de reserve over de twee de helft deed. Toen kwam hij plotse ling uit zijn plooi en zei: „Dat is inte ressant". En hij verzekerde ons, dat de heer Von Tschirschky zijn bood schap niet in tweeën had gedaan, maar Ineens, met het scherpe slot er bij. Had hij dat op eigen gezag ge daan, gelijk Bismarck de Emser dé- péGhe aandikte?Het was niet heel waarschijnlijk, gegeven de positie van den heer Von Tschirschky. Aan nemelijker was het, dat Von Bülow achteraf er voor gezorgd had dat de boodschap terstond zoo scherp moge lijk werd gezegd. En dit te meer daar president Kruger tot dien tijd toe in den waan was gelaten', gelijk de heer Leyds ons verzekerde, dat hij te Ber lijn zou worden ontvangen. De ant woorden die dr. Leyds op diens pol sen had gekregen toen president Kru ger nog te Parijs was, gaven hem, naar hij zeide, gegronde reden om aan te nemen dat althans de reis naar Berlijn werd goedgekeurd al was men er niet zeker van of de president dooi den Keizer of door Von Bülow zou worden ontvangen. Uit een en ander concludeerden wij destijds, en die conclusie lijkt mij ook thans nog zeer aannemelijk, dat Von Bülow het er op aangestuurd had, om president Kruger te Keulen in de val te doen loopen ten einde de zaak plotseling te bruskeeren, zóó, dat el ke ontmoeting tusschen den Keizer en den president voorgoed onmogelijk zou zijn en dat de Rijkskanselier van die lastige Boerenzaak ineens af zou wezen. In die opvatting ben ik destijds versterkt door wat ik verder te Berlijn had vernomen ter verklaring van de Keulsche boodschap. Uit Berlijn schreef ik d.d. 3 December (men kan het vinden ln het Handelsblad van 5 Dec. 1900), dat mijn Inlichtingen zeer besList wezen „op een entente, of al thans op een zeer vriendschappelijke verstandhouding tusschen Engeland en Duitschland, niet slechts ln de Oost Aziatische zaken, maar in de gansche buitenlandsche politiek". En eenige regels verder: „Toen Von Bülow In de regeering werd opgenomen, d. w. z. toen hij staatssecretaris werd, vond hij een uiterst gespannen verhouding tus schen Engeland en Duitschland. Hij was van oordeel, dat die verhouding vóór alles moest worden gewijzigd en ging met alle kracht aan 't werk. Hoe hij den Keizer den ganschen weg heeft weten te doen afleggen van het Ja- meson-telegram tot de boodschap naar Keulen, is niet stap voor stap na te gaan..." En zoo voort. Dit is genoeg om te doen zien dat in de gansche quaestie van de verhou ding tusschen Engeland, Duitschland en de Boeren niet de Keizer doch Von Bülow de „kwade man" ls geweest. De Keizer moge ten slotte de rol heb ben gespeeld van Faust die Valentin den doodsteek geeft, de rol van aan stichter en van onzichtbaren Mephis- to heeft Von Bülow vervuld. Hiermede wil lk allerminst trachten 's Keizers houding jegens de Boeren goed te praten maar alleen voorko men, dat onze rechtmatige verwijten Ln de eerste plaats hem treffen ln ste de van Von Bülow. Door den persoon lijken vorm van 's Keizers uitingen vergeet men wel eens dat het wezen nochtans zeer wel door anderen inge blazen kan zijn en dat ook van hem wellicht soms ls te getuigen: „Er meint zu schieben doch er wlrd geschoben." Het st. Sindoro, van Java naar Rot. terdam, arriveerde 8 Nov. te Ma-r- serillie etn zette de reis voort. Het st. Ophir, van Rotterdam naar Java, arriveerde 8 Nov. te Southamp ton. Heit st. Madura, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 7 Nov. Kaap St.. Vincent. Heit st. Grotius, van Amsterdam n. Batavia, passeerde 7 Nov. Gibraltar. Het st. Oranje arriveerde 9 Nov. te Amsterdam van Batavia. Het st. Banda, van Amsterdam ru Batavia, vertrok 9 Nov. van Suez. Hot St. Koningin WillteLmilna, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 9 Nov. Perim. Het st. Sumatra, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 9 Nov. Ouies- saniL Het st Prins Willem I, van Para maribo naar Amsterdam, arriveerde 8 Nov. voormiddags 9 uur 30 man. lie Havre. Heft. st. Soeeldijk vertrok 8 Nov. v. m. van Newport News naar Amster dam en Rotterdam. Het st. Callisto (gecharterd door de H A. L.) vertrok 8 Nov. van Rotter dam naar New-York. Het st. Bulow, von Rotterdam naar Japan, ver brok 7 Nov. van Napels. Het st. Prinz Ludwig arriveerde 8 Nov. van Rotterdam te Shanghae. De st. B-enoa en KaLmoa, van Rot terdam naar Java, arrivieeaxLeai 8 N ov. te Sabang. Het st. Amstellaad, van Buenos- Ayrea en Brazilië naar Amsterdam, passeerde 6 Nov. Fernando Noronha. Het st. Eemland vertrok 7 Nov. van Buenos Ayres naar Amsterdam. Het st. Maasland, van Buenos Ayres an Brazilië naar Amsterdam, arriveerde 7 Nov. te Duinkerken. Het st. Rijnland, von Amsterdam naar Brazilië en Buenos Ayres, ver trok 8 Nov. van Boulogne. -- BIJKAKTOOB: B HAARLEM, Kruisweg 69. BELASTEN rioh met de uitvoering van effeotenordera. NEMEN en GEVEN gelden op prolongatie SLUITEN beleeningen. ONTVANGEN gelden deposito tegen dagelijks vast te stellen rentekoers. WISSELEN vreemde banknoten en mnntspeoiën. Gebruikt uitsluitend: van A. MORAS u: Cie., Keulen. Hofleveranciers. Het beste middel tegen uitvallen en roos. In gebruik aan ale Duitsche Hoven, waarvan bewijs ter inaage 1 Alleen verkrijgbaar bijWILLY SCHORNAGEL, Geflipl. Golffeuse, LEEGHWATERSTRAAT 19, by de Koninginneweg HAARLEM. BEHANGER]J - STOFFEERDERIJ - MATRASSEN GORDIJNEN - WONINGINRICHTINGEN Groote keuze Tapijten, Karpetten, Linoleums, Vloerzeilen, Loopers, Tafelzeilen, Behangselpapieren enz. verschijnt a.s. VRIJDAG 13 NOVEM BER. Vóór dien datum kan men zich nog aanmelden tot verkrijging van exemplaren tot den inteekenprijs van 2.40. Daarna is de prijs 2.90. De Uitgevers, VAH DER WILK GROEHEVELD Zijlstraat 71. is het hehoud ran uw Schoenen Heeren Zolen en Hakken f 1.30 Dames 0.90 Biliijkste prijzen voor goed werk. Aanbevelend, Orthopaedisch Schoenmaker FRAHKESTRAAT 47, bij de Oude Gracht ZIJN REUKELOOS en GEËMAILLEERD, dus geen onderhoud, geven een aan gename warmte en zijn billijk in prijs. Barteljorisstraat 25. Op de Maandag alhier gehouden Botermarkt waren aangevoerd en verkocht: Boter: 52 KG. 1.55—/ 1.60 per KG. Biggen 3 stuks, 5—/ 7 per stuk. Schrammen 5 stuks, 10—/ 12. lste soort Kamperhooi, baaltje 2.10. 1ste soort Friesch hooi, baaltje 1.75. Zware dikke kippengerst, HL. 6. Kippengerst per HL., 5.25 en 5. Kleine Kippenmais per H.L. 6. Gemalen mais per 74 KG. 6.20. Gemengd kippenvoer p. 50 KG. 4. Beste Kippenvoertarwe, 50 KG. 4.50 Paddy of Kippenrijst p. 50 KG. 4.50 Zuiver Lijnmeel per 50 KG. 5.25 Tarwe Griesmeel per 50 KG. 3.60 Pelmeel per 50 KG. 4.75 en 5.— Firma J. H. SWEERTS. Makelaar en Taxateur. Hoofdvertegenwoordiger en Gevolmachtigde der Eerste Neder!. Maatu. lot Verzekering van Risico in Loterijen „LOTISICO", gevestigd te 's-Gravenhage. Voorschotten,Assurantiën en Hypotheken. Huur en Verhuur, Koop en Verkoop van Onroerende Goederen. Tel.Interc.No.t086. - HAARLEM. Kantoor Anegang No. 21. DE COMM AUDIT AIRE EFFEOTEMBAAK Ged. Oude Gracht 59. Telefoon 1615. ZANDVOORT. ONDERTROUWD: J. Keur en J. Kerkman, P. Visser en A. van der Mije, N. Heemskerk en J. M. van der Meij. BEVALLENt T. C. SebregtsGrin s. T. Koper- Molenaar d. E. PegmanSchaap d. OVERLEDEN: U Paap, maandeS, Verkrijgbaar in alle buurten der stad. In het bijzondei wordt de aandacht gevestigd op

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 6