LABOUCHERE OfENS A F BANK. GL HONING ZOON, Arbeidscontract jlTISEPTISCI HAAÜWASSlPBtBEB H. WAÜ BUK, Anthracietnootj eskolen INGEZONDEN Advertentiën De Wet ep het Mej. MARY L FLE8SGHMANN, per pakje 15 Cent. GROOTE HOUTSTRAAT 28, ÏH„!Ï Pi5* Wacht voor de namaaksels, die dikwijls schadelijk zijn. Eoek.Saond.eii. P. K. VAN CITTERT, Leeraar ffl. 0., Anepiig 41. Bijkantoor: Haarlem, Groote Markt 1—3. Handelaars in alle soorten Brandstcffen. HAARLEM, BLOEMENDAAL, nu van wel, ook al was hun toelich ting zacht gesteld. Dat doet de Raad ook wel eens, ais iets aan B. en W. Verzocht wordt (gelach). Het voorstel wordt goedgekeurd. Punt 10. Het Komt B. en W. gewenscht voor, dat eenige straten voor motorrijtui gen op meer dan twee wielen worden gesloten Korte Jansstraat, Bake- nessergracht Westzijde, Tempeliers- straat, Ridderstraat, Lange Wijn gaardstraat en Korte Wijngaard straat dat de Noorder- en Zuider- schooisteeg gesloten worden voor het Verkeer met motorrijtuigen en rijwie len^ en dat de volgende wogen met motorrijtuigen en rijwielen slechts bereden mogen worden in de bij iede- ren weg aangegeven richting, te ten le. de Turfsteeg van het Spaar- pe naar de Kleine Houtstraat, 2e. de Barkenrodesteeg van het Spaarne naar de Lange Veerstraat, 3e. de Ja- cobijnestraat van de Gedempte Oude Gracht naai- de Koningstraat, 4e. de Stoofsteeg van de Koningstraat naar d<^ Gedempte Oude Gracht, 5e. de Damstraat van het Spaarne naar het Klokhuisplein, 6e. de Lange Veer straat naar de Kleine Houtstraat, 7e. de Korte Veerstraat van de Lange Veerstraat naar het Sppaarne, 8e. de Korte Begijnestraat van de Lange Begijnestraat naar de Bakenesser- gracht, 9e. de Valkesteeg van de Klerksteeg naar don Koudenhorn, 10e. de Vrouwesteeg van de Bakenesser- graeht naar de Klerksteeg. (Raadsstuk 212). De heer LEVERT zegt, dat de com missaris van politie een lijstje van straten en steegjes heeft overgelegd, die in aanmerking zouden komen voor sluiting. Nu schijnen B. en W. er maai- een keus uit gedaan te hebben. Dit schept onbillijkheden, zonder dat het beoogde doel wordt bereikt. Spreker denkt aan de Damstraat, die een verbindingsweg vormt van Oost en West der stad. Nu zal eon wielrijder niet van het Kloklmisplein naar het Spaarne mogen rijden, wordt gedwongen door de Lange Korte Veerstraat te gaan, die nog naarder zijn. Te meer blijkt dat, om dat voertuigen wel mogen rijden, maar fietsers niet. Fietsers zijn niet zoo gevaarlijk, meer voor zichzelf dan voor anderen. In straten, waar trottoirs zijn, kunnen wielrijders wel toegelaten worden. Daarom stelt spre ker voor, de Korte Jansstraat, Ba ke nessergracht Westzijde, Tempelier straat, Ridderstraat, Lange en Korte ijngaa'rdstraat, Noorder- en Zuider schoolsteeg voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen, en de andere straten, in het voorstel van B. en W. genoemd, alleen gesloten te verkla ren voor motorrijtuigen (dus niet voor rijwielen. De VOORZITTER acht het ge wenscht, om na dit voorstel de zaak aan te houden. De he-er MODOO zou gaarne zien dat de Damstraat van richting ver anderd wordt en dus bereden zal mo gen worden van het Spaarne naar het Klokhuisplein, omdat er meer straten ontworpen zijn voor het ver keer van het Klokhuisplein naar het Spaarne. t De heer DE BREUK zegt, dat de Damstraat reeds voor rijtuigen ls verboden in de richting van het Klok- huisplein naar het Spaarne. Dan zou er dus een botsing komen tusschen I auto's en rijtuigen. De heer MODOO: Dan de Berke- roode steeg. Do heer VAN DEN BERG vindt het- wcmschelijk, dat ook de Barteljoris- Btraat voor auto-mobielverkeer geslo ten wordt. De auto's kunnen langs het Kemnupark gaan. De VOORZITTER zegt, dat dit niet kan, wijl de Barteljorisstraat een etraa.t is voor doorgaand verkeer. Ook noodiigt spr. de beere-n uit hun nadere voorstellen schriftelijk in te dienen voor behandeling. Het voorstel van B. en W. wordt, dus aangehouden. Punt 11. B. en W. stellen voor, van de Bin- nenlaudsche Exploitatie Maatschap- Is het een bestaande toestand, en aan dien weg wordt nitet meer gebouwd Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen, zoodat daarmee het voorstel Rinkema verworpen werd. Tegen stemden de heeren Gravestein, Seignette, v. d. Berg, de Braai, Huls- wit, Tjeenk Willink, v. d. Kamp, Rin kema en Welsenaar. Punt 12. B. en W .stellen voor, dat de ge meente met J. M. C. Hoog en Th. Hoog een ruiling vain grond aangaat, ter betere vaststelling van. de rooilijn aan deai Koninginneweg. Goedgekeurd. Punt 13. Voorstel van B, en W. om aan Koper te verkoopen een stuk grond; gelegen aan een projectstraat nabij het Wijde Geldelooze Pad, groot 435 vierk. M., 15 per vlerk. M., onder voorwaarde, dat de grond worde be stemd om daarop twee woonhuizen te bouwen en het niet ter bebouwing be stemde gedeelte als tuin worde inge richt. Goedgekeurd. Punt 14. Daar de afwikkeling »an de over dracht van wegen en vaarten aan Heemstede nog wel eenigen tijd zal vorderen, stellen B. en W. voor, aan R. Veth toch een gedeelte water van de Kraaiennestervaart te verhuren. De gemeente Heemstede heeft hierte^ gen geen bezwaar. Goedgekeurd. Punt 15. B. en W. hebben advies uitgebracht over het voorstel der raadsleden, de heeren Van de Kamp, Modoo, Rinke ma, Seignette en Loosjes, om over te gaan tot demping der Bakenesser- gracht. Door B. en W. wordt meege deeld, dat zij ten aanzien van dit dempingsvraagstuk nog op 't zelfde standpunt staan als in 1901. Naar hunne meaning zijn ook thans geen omstandigheden aanwezig op grond waarvan het besteden van een aan zienlijk bedrag 65.000) gerechtvaar digd zou zijn. B. en W. stellen dus voor niet op het voorstel der raadsleden in te gaan. B. en W. stellen voor dit punt aan te houden. Dit wordt goedgekeurd. Punt 10. B. en W. stellen voor aan de Chr. vereeniging voor de verpleging van lijders aan vallende ziekten, te ver gunnen bij de verbouwing van een groentenhuis en de aanbouw daaraan an twee uitbouwtjes waarvan er een zal dienen tot stokerij van de centra le verwarming, af te wijken van het bepaalde bij art. 7 la der bouwver ordening. Aangenomen. Punt 17. B. en W. stellen voor, aan de be. stuurders van het ziekenhuis St. Joannes de Deo vergunning te verlee- nen om bij het verplaatsen van hou ten bergplaatsen, af te wijken van het bepaalde bij art. 7 sub 1 der B o uwvororden ing. Aangenomen. Punt 18. Adres van het bestuur van de R.-K. vereeniging van spoor- en tramweg personeel St. Augustinus, om den tijd, gedurende welken de Langebrug des morgens gesloten blijft, te wijzi gen en vast te stellen van 6.40 tot 7 uur, daar de aanvangstijd voor. den arbeid op de Centrale Werkplaats der Holl. Spoor van 6 in 7 uur veran derd is. B. en W. achten het ongewenscht, aan dit verzoek te voldoen. Indertijd pij van Onroerende Goederen en van ls verzoek van het Algemeen Ne- r. - rior] finnïch W pi- iac pnvovhnnn tan dén heer G. P. J. Beccari, om niet in eigendom voor de gemeente aanvaarden verschillende perceelen voor straat bestemden grond aan den Schotersingel van de eerste een perceel van 670 vierk. meter en een perceel van 8 vierk. meter, van den tweede een perceel van 1530 vierk. meter. De gemeente geeft daarvoor in ruil aan de ui aalschappij een perceel van 16 vierk. meter. li. en \V. steilen voor de grond-over dracht goed te keuren, onder bepa ling, dat bet terrein eerst wordt op gehoogd tot peü, dat de schoeiingen worden onderhouden, en dat f 12.263 gegeven.wordt tot bijdrage in de kos- ten voor openbare werken. Voorts vragen B. en W. een crediet van 11.148 voor liet uitvoeren van openbare werken, en 3079 voor open bare werken van den Schotersingel, welk laatste werk eerst zal worden uitgevoerd, als de maatschappij een bijdrage van 3079 geeft. De heer RINKEMA meent, dat de Raad bezig ïs een onbillijkheid te be gaan. De bestaande Schotersingel moet verbreed worden en nu willeu we de kosten van de verbreeding gaan halen van de personen, die aan dan weg gaan bouwen. Hetzelfde zou zijn bij den Zijlweg. Dlar is een smalle rijweg, indien men dien gaat verbree- $Len .moéten dan de huiseigenaars de tosten betalen De kosten voor den weg zijn reeds begrepen in de dure grondprijzen aan den Schotersingel. Men mag de grondeigenaars niet zwaarder belasten .Spreker stelt dus voor, de bepaling in het voorstel van B en W., dat de verbreeding niet zal worden uitgevoerd, vóórdat de Maat schappij ƒ3079 betaalt, te schrappen. De heer DE BREUK herinnert er aan, dat de gemeente onlangs den weg langs dm Scho ter singel heeft verbeterd. De weg van 11 meter was treed genoeg voor hot vorkeer. Nu komt de Maatschappij, die aan den weg wil bouwen, waardoor het ge wenscht wordt, dat de rijweg zich bij Jde nieuw te bouwen huizen aansluit. TVegvérbreeding is dus ln het bedong der Maatschappij, het la dus billijk, dat de Maatschappij ook de kosten yan de bestrating betaalt. Met den Zülweg is het heel Iets anders. Daar; derlandsch Werkliedenverbond, ten gerieve van de werklieden, aan de meeste groote werkplaatsen op fabrie ken, bepaald, dat de bruggen o.a. gesloten zullen zijn van 's morgens 5.45 tot 6 ïiur. Dat een der groote fabrieken het uur van aanvang heeft veranderd, achten B. en W. geen gel dige reden, daar reeds een tiental ja ren iri de Centrale Werkplaats de ar beid te 7 uur begint. B. en W. stellen dus voor, bet ver zoek af te wijzen. Aangehouden. Punt 19. De voorzitter en secretaris van den Bond van Nederlandsche gemeente werklieden, afdeeling Haarlem, ver zoeken den Raad, dat de straf, die ruim twee jaar geleden aan den werk man der gemeente reiniging H. War merdam is opgelegd, worde opgehe ven en hij weer hersteld in zijn vroeger loon en functie. B. en W. stellen voor, dit request in hunne handen te stellen ter afdoe ning, daar het opleggen van straffen behoort tot de bevoegdheid vail B. en W., ingevolge par. 30 en 31 van het werkliedenreglement. Aangehouden. Punt 20. Zitting met gesloten deuren. Is reeds gehouden. Punt 21. Mej. F. GroetDe Vries verzoekt herbenoemd te worden als gemeente- vroedvrouw. Aangehouden. Punt 22. Ter voorziening in de vacature van mej. E. C. C. Eshuys is voor onder- w'zeres in de Engelscbe taal en let terkunde aan de Meisjesschool de volgende voordracht opgemaakt 1. mej. C. J. IJssel de Schepper, te Drie bergen 2. mej. 8. C. Land, te Haar lem en 3. mej. M. A. Robbers, te 's-Gravenhage. D. en W. stellen voor de benoeming voorloopig te doen geschieden voor den cursus 19081909. Benoemd wordt mej< IJssel de Schepper* Punt 23. Voordracht vöor de benoeming van een leeraar in de Engelsche taal aan de H. B. S. (vacature mej. A. N. H. W. van der Linden, die benoemd werd tot 31 December 1908)1. de heer J. Löpes Cardozo, te Amsterdam en 2. de heer D. Augustinus, te Rotter dam. De benoeming geschiedt voorloopig voor den cursus 19081909. Benoemd wordt de heer Lopes Car- dozo. Punt 24. B. en W. hebben de volgende voor dracht opgemaakt voor de benoeming van een leeraar in de wis- en natuur kunde aan de Burgeravondschool (vacature Dr. H. J. Calkoen) 1. de heer W. Th. Clous, te Bloemendaal en F. M. Tadema Wielandt, te Haar lem. Ook deze benoeming geldt voorloo pig voor den cursus 19081909. Benoemd wordt de heer Clous. RONDVRAAG. Niemand verlangt het woord, zoo dat de vergadering gesloten wordt. Van Ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt do kopie den inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Eedactie zich niet aansprakelijk. Mijnheer de RedacteurI Het is naar aanleiding van uw ar tikel „Mannenzangkoren" in het H. Dagblad van 17 dezer, dat ik u voor onderstaande regelen eenige plaats ruimte verzoek. U drukt in genoemd artikel uw spijt uit over de weinige opkomst van het publiek op het concours van Haar lem's Zanggenot. Mijns Inziens is dé oorzaak daarvan alleen te zoeken in de eentonigheid van dergelijke wed strijden. Het is toch opvallend, dal een gewone zanguitvoering veel meer in den smaak van het publiek valt. De omgeving is dan rustiger; en er wordt door middel van solisten voor afwis seling gezorgd. Mij dunkt, indien de zangwedstrij den in den een of anderen vorm zoo gewijzigd werden, dat het publiek niet den geh-eelen avond zoo'n zanggevecht behoeft aan te hooren, er veel grooter belangstelling zou wezen. Met beleefden dank voor de plaat sing, Hoogachtend, Uw abonné, J. VAN DER WEIDEN. Haarlem, 18 Nov. 1908. Dze opmerking is niet onjuist en er zouden onder al die koren zeker wel goede dilettanten wezen, die af en toe een aardige solo-voordracht konden houden. Maar hoelang zou zoo'n wedstrijd dan wel niet duren? REDACTIE. Stoofflvaartberichten Het stoomschip Bulow, van Rotter dam naar Japan, arriveerde 15 Nov. te Aden. Het stoomschip Noordam vertrok 17 Nov. van New-Yo.vk naar Rotterdam. GRATIS-ADMISSIE Rechtbank Haarlem, d.d. 31 December 1907. In den jare Négentienhonderd en acht, den 12en November, Ten verzoeke van MARIGJE VER HEUL, wonende te VeLseroord, ge meente Velsen, ten deze domicilie kie zende te Haarlem, aan het Spaarne no. 94, ten kantore van den Procureur Mr. A. H. J. MERENS, die door haar wordt gesteld en als zoodanig voor haar zal occupeeren. Heb ik, HENDRIK VAN DE WEE TERING, Deurwaarder bij de Arron- dissements-Rechtbank te Haarlem en bij het Kantongerecht le Zaandam, aldaar wonende en kantoorhoudende aan de Gedempte Gracht no. 107. Aaü JAN HOOGEVEEN, laatst gewoond hebbende te Zaandam, doch thans af wezig, en zonder bekende woonplaats, mitsdien mijn exploit doende door aanplakking van een afschrift dezes, en van na te melden vonnis, aan de hoofddeur van de vergaderplaats dé^ Arrondissements-Rechtbank te Haar lem, en aan het Huis der gemeente te Zaandam, terwijl gelijke afschrif ten door mij Deurwaarder zijn over gegeven aan den E.A. Heer Officier van Justitie bij gemelde Rechtbank, ten parquette van Zijn EdelAchtbarG sprekende met den Heer Mr. J. DE VRIES VAN DOESBURGH, substi- tuuUOfficier van Justitie, door wien het origineel van dit exploit met „i zien" is geteekend, terwijl eindelijk dit exploit zal worden geplaatst in Haarlem's Dagblad", Beteckend: Een vonnis, den 20en October 1908 door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem, gewezen tusschen mijne requirante als eischeres, en gerequi- reerde als gedaagde, waarbij aan mij ne requirante verlof is verleend tot het doen van deze (derde) oproeping. Voorts heb ik deurwaarder, exploit doende als boven ls gezegd, den gere- quireerde Gedagvaard: Om op Dinsdag den Zestienden Fe bruari 1900 en negen, des voormiddags ten 10 uur te verschijnen ter terecht zitting van de Arrondissements-Recht bank te Haarlem, gehouden wordende ln het Palels van Justitie aan de Slnt- Jansstraat aid aai', Ten einde: Aangezien eischeres op 20 Mei 1900 te Zaandam ls gehuwd met gedaagde, Zrood PJIEUWË GROENMARKT, HAARLEM, IJAN HOOGEVEEN, geboren te Drag- ten op 28 Juni 1874. Aangezien gedaagde zijne laatste woonplaats, gemeente Zaandam, heeft verlaten, zonder orde op zijne zaken gesteld, of volmacht tot het waarne men daarvan gegeven te hebben. Aangezien gedaagde op 20 Novem ber 1903 met het stoomschip „Anglia" van de Firma Wm. H. MüLLER en co., waarop hij stoker was, san Ham- verscliaft gaarne Tarieven (of persoonlijke Inlichtingen) aan Families burg Is vertrokken met bestemming die de Oltkeering bij alle ziekten en ongelukken van dienst- naar Rotterdam. personeel, waartoe men door de Wet verplicht wordt willen ver- aongezien genoemd schip evenwel zekeren. Deze verzekering gaat over op den nieuwen ondergeschikte Spreekuren van tO—1 en 2—5. nimmer van die reis te Rotterdam of elders is aangekomen, doch naar alle waarschijnlijkheid op 21 November 1903 in de nabijheid van het eiland Borkum, met man en muis ls vergaan, vermits wèl op de eilanden Borkum en Juist, kort na gemelden datum lij ken, wrakstukken, en lading, afkom stig van de „Anglia" zijn aangespoeld, maar nimmer eenig teeken van leven van een der opvarenden is vernomen. Aangezien tusschen 23 en 26 Novem ber 1903 op het eiland Juist het lijk is aangespoeld van een man, wiens sig nalement. wèl op treffende wijze over eenstemde met dat van gedaagde, maar voor de Duitsche autoriteiten niet met voldoende zekerheid kon wor den aangenomen, als het signalement van JAN HOOGEVEEN, om ten diens name eene overlijdensacte te kunnen opmaken. Aangezien tengevolge van een en ander, sedert 20 November 1903 noch van den dood, noch ook van het leven van JAN HOOGEVEEN, eenige tijding is Ingekomen, terwijl sedert dien dag ook van de „Anglia" geene andere tij ding Is ingekomen dan de bovenbe doelde berichten betreffende de schip breuk. Aangezien er alzoo termen bestaan om ten aanzien van gedaagde rechts vermoeden van overlijden te doen uit spreken, en tevens om aan eischeres te vei-gunnen een ander huwelijk aan te gaan. Aangezien eischeres verlof heeft ge vraagd, en bij de hierbij beteekende beschikking, heeft bekomen, om den gedaagde bij eene derde openbare dag vaarding op te roepen, nadat noch op de eerste, noch ook op de tweede open bare dagvaarding de gedaagde en ook niemand van zijnentwege, ls verscbe- Een vies-da deel van den Inhoud van dit pakje wordt in warm water opgelost en is voldoende om het haar grondig te reinigen. Alleen verkrijgbaar bij TELEFOON No. 168. nen. Mitsdien ten aangewezen dage persoon of door iemand van zijnent wege van zijn aanwezen te doen blij ken, bij gebreke waarvan door de ei scheres, na bet vervullen der in deze voorgeschreven formaliteiten, zal ge concludeerd worden: Dat bij vonnis: lo. zal worden ver klaard, dat er ten aanzien van den gedaagde sedert 21 November 1903 rechtsvermoeden van overlijden be staat; 2o. aan eischeres zal worden vergunning gegeven om een ander hu welijk aan te gaan, kosten rechtens. De kosten van dit exploit, behalve die der openbaarmaking, bedragen ln debet f 11.80. (get.) H. VAN DE WEETERING, Deurw. Gezien en afschrift overgenomen. Haarlem, 12 November 1908. De Officier van Justitie, (get.) VAN DOESBURGH, s. In debet Geregistreerd te Zaandam, den dertienden November 1900 acht, deel 52, folio 20, r o, vak 2, twee bla den, geen renvooi. Te ontvangen voor recht Een gulden twintig cent. Debet f 1.20. De Ontvanger, (get.) J. B. COOPS. Voor afschrift: A. H. J. MERENS, Proe. 'het TeSegram-adres d© f^aamlcox© Vennootschap j NEDERLANDSCHE SPAAR- EN BNCASSO-BANK gevestigd in'te Amsterdam, LeSdschegracht 12, Goedgekeurd bij Koninklijke Besluiten, geeft uit PREMIE A ANDEELEN groot 108.(betaalbaar in eens of In ter mijnen van f 1.50 af) met prijzen van f 5000.—, f 1000.—, 600.—, enz. aan gewezen door de NEDERLANDSCHE STAATSLOTERIJ, ONGEVRAAGD, GRATIS en FRANCO toezending van RUILNUMMERS, waardoor men van iedere loterij alle vijf klassen mede speelt. Jaarlij ksche amortisatie-trek king ten overstaan van een te Amsterdam resideerenden Notaris. De stuk ken zijn bij de Bank zelf beleenbaar. Ook kleinere PREMIEAANDEELEN 27.(betaalbaar Inééns of in ter mijnen van f 0.35 af) met prijzen van f 50Q,f 250.enz. en gratis ruil- nummers, verkrijgbaar. De prompte betaling zoowel van prijzen als van amortisatie is gewaar borgd. Men vrago het voor ieder belangrijk prospectus aan het Hoofd kantoor of bij de H.H. Agenten. Agenten gevraagd op voordeelige voorwaarden. Opleiding; Praktijk en Staataexamena. Privaat- en Cursaaonderrichl. Volgestort Kapitaal f 6.000.000.— Geeft Reiscredietbrieven uitgeldig over de geheele wereld. Verhuurt Safe-ioketten in haar brand- en inbraakvrije kluis. Neémi gelden a Deposito. Directe afgifte van Wissels op Nederl. Indië, Straits-Settiements, Shanghai, Hongkong, Rangoon, Vereenigde Staten van Noord- Amerika, Canada, Zuid-Afrika, enz. enz. Nieuwe Gracht 38, Weg 217h, Telephoon Ho. 230 Telephoon Ho. SS7, raden hunne geachte begunsiigers aan om HONING's bekende reclame van f 1.5D pep M.L. te probeeren, daar deze beslist onovertrefbaar zijn.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 8