Pers-Overzicht PAARDENTEOUW. Een landbouwer te Souburg miste aiin paard, dat gedurende den nacht In de weide gestaan had. Vier jaar geleden ongeveer had de man het paard gekocht van iemand uit Nieuw- en St. Joostland, en bij onderzoek bleek, dat het dier de weide van zijn vroegeren eigenaar had op gezocht Het liep daar kalm te gra zen. In anderhalf uur tijd had het paard van Souburg m het midden van den wog loopende, de reis naar Nieuw- en J5t. Joosland afgelegd. HERDENKINGSFEEST AAN DE KON. MIL. ACADEMIE. Op 24 November a.s. zal het 80 ja- ïen geleden zijn, dat de Koninklijke Militaire Academie werd opgericht; dit feit wordt herdacht, doch slechts piet een huiselijk karakter. GYMNASTIEKSPELEN EN MILI TAIREN. De Nederlandsche Vereeniging van 'Gymnastiek onder wijzers heeft beslo ten 29 dezer een buitengewone verga dering te houden te Heerenveen, om te protesteeren tegen het besluit van den Minister om het onderwijs in de bewegingsspelen aan de lagere scho len te doen geven door militairen. BRANDEN. Donderdagavond is afgebrand het boerderijtje van den heer Arie Sloo ker te lip. Niets was verzekerd. ZONDAGSRUST De Nederlandsche Vereeniging tot bevordering van Zondagsrust, zal haar algemeene vergadering te Rot terdam houden, op Donderdag 26 No vember. Des avonds wordt een open bare vergadering gehouden, waarin als sprekers zullen optreden: dr. J. Th. de Visser en prof. dr. P. H. Rit- ler, hoogleeraar te Utrecht, terwijl pen gemengd koor de samenkomst zal Opluisteren. Het zal tevens den 29ea November 25 jaar geleden zijn, dat de Rotter- damsche afdeeling werd opgericht, Waarin het bestuur aanleiding Vond, een Terugblik uit te geven, waarin gewezen wordt op de bevredigende resultaten, welke reeds .Verkregen zijn, terwijl voor de toe komst een beroep wordt gedaan, op ^Uer medewerking. HET POSTEN. Zooals we meedeelden, is op een re quest, door de Amsterdamsche dia mantbewerkers aan den minister van -Justitie gezonden, waarin het verzoek Was vervat, maatregelen tegen het posten te overwegen, afwijzend be schikt. Deze beschikking maakt echter geen Sinde aan de gegronde hoop, dat toch de overheid in deze kwestie zal optre den. In verband met het adres van den heer Laguna, in zake het posten, in den Amsterdamschen Raad te be handelen bij de wijziging van de poli tieverordening, wordt nl. vrij alge- pieen verwacht, dat van de zijde Yan B. en W. een nieuw artikel tegen het posten zal worden voorgesteld. Mocht dit niet gebeuren, dan zal, haar met zekerheid kamvorden meege deeld, een dergelijk voorstel door een bf meer raadsleden worden gedaan. (Tel.) PAST OP VOOR ZAKKENROLLERS! Tegenwoordig is het te Amsterdam Weer meer dan ooit zaak om voor zak kenrollers op zijn hoede te zijn. Er wordt weer druk gerold in de hoofd stad en niet alle zakkenrollers hebben eulk een tegenspoed als de beklaagde die heden voor de 5e kamer der Am- feterdamsche Rechtbank verscheen, Wegens een vergeefsche poging tot ïakkenrollerij. De beklaagde is de 24-jarige koop man J. Werthelm, die 6 jaren geleden tot 1 1/2 jaar en acht jaren geleden tot 6 maanden gevangenisstraf werd veroordeeld, onderscheidenlijk ter ïake van heling en diefstal. Hij wordt nu beschuldigd dat hij op Maandag 12 October op het Amstelveld te Am sterdam een poetser van de Staats spoor, die voor een sigarenstalletje stond te kijken, getracht heeft van zijn horloge met ketting te berooven. De diefstal werd uitgevoerd. De poet ser, beweging aan zijn horlogeketting voelende, week een halven pas achter uit en zag toen bekl's rechterhand, die hij onder zijn linkerarm door naar de horlogeketting had gestoken, te rugtrekken. Hij volgde den beklaagde die vlak naast hem gestaan had, maar (zich spoedig verwijderde, en zag hoe hij nog een vergeefsche poging tot zakkenrollerij deed bij een anderen persoon, waarop hij hem vastgreep en aan de politie overleverde. De beklaagde ontkende. Het O. M., mr. Boll, eischte 2 jaren gevangenis straf. Mr. Mouthaan Jr. vroeg vrij spraak en protesteerde er tegen, dat (in het dossier door den officier van justitie ad lnformandum was overge legd een rapport van de politie over bekl.'s verleden. .WEDEROPBOUW VERBRAND HER STELLINGSOORD TE MILLIGEN. Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging van de Oorlogsbegrooting 1908, hoofdzakelijk strekkende om de beschikking te verkrijgen over de noo- dlge gelden voor het weder opbouwen en herstellen van de op 14 Juni jl. door brand vernielde gebouwen in het her stellingsoord te Milligen. OPIUM-CONFERENTIE. Nederland zal ter opium-conferen tie te Shanghai vertegenwoordigd wor den door den heer A. .4. de Jongh, hoofdinspecteur van de opiumregie, en W. G. van Wettum, waarnemend inspecteur dier regie, belden in Ne- derlandsch-Indië. EEN NIEUWE VLIEGMACHINE. Een Amsterdammer, de 20-jarige heer F. C. Dons, Polanenstraat 61, heeft, naar bij mededeelde, een nieuw model bestuurbare vliegmachine uit gevonden. Een drietal exemplaren van deze machine heeft hij of liever had hij al voor een jaar voltooid. De machine legt 300 K.M. per uur af. Ze kan door één persoon worden be stuurd, keert In den tijd van één se conde rechts of links, Ls 30 M. lang, 11 M. breed, en heeft 4500 KG. draagver mogen. Op het oogenblik is de heer Dons in onderhandeling met den heer G. van Det te Hilversum, die een combinatie vertegenwoordigt, omtrent de oprich ting van een fabriek. Wij meenen deze uitvinding van een Nederlander, die zoo jong nog zoc»- veel schijnt te beloven niet onvermeld te mogen laten. De beer Dons, die zich van zijn schooltijd of altijd voor dit onderwerp beeft geïnteresseerd, was eenlgen tijd, tot hij onder dienst ging werkzaam aan de Nederlandsche Fa briek, en thans, nu zijn diensttijd ver streken is, zonder betrekking. (Hbld.) MISKENDE IJVER. Iri een. zekere gemeente van Fries land hadden de veldwachters ge vraagd om meer salaris. Een der vroede vaderen achtte deze verhoo ging niet noodig, vooral op grond, dat adressanten zoo weinig deden en o. a. geen toezicht hielden op het bij avond rijden met licht de fiet sen. Een paar dagen later ziet een dienaar van Hermandad dezen woordvoerder na zonsondergang vol komen naar de wet, naast „de kar" loopan ais hij het rustige dorp pas seert, Zou echter de verzoeking om op te stijgen straks ook eens te groot kunnen worden, als de weg weer een zaam is Daar ontwaakt de dienst ijver van den politieman. Fluks een binnenpad door, en dn.o in hinderlaag gawacnt, en... daar komt het protesteer end Raadslid kalm aanpeddelen, zonder dat een stralenbundel zijn pad verlicht. „Ont houd je dag*, klinkt het plots aan zijn zijde, en zoowaar, daar staat die nooit verbaliseerende veldwachter om thans eens te toonen hoe getrouw hij ls Of nu d'e gevraagde varhooging zal volgen (Ned.) Sporfpraatje Competitie-Overzicht, Veel bijzonders hebben de Westelij ke uitslagen ons Zondag 1.1. niet ge leverd. Dat H. F. C. met 12 verloor, en het niet-schietende Haarlem met 03, was riet bepaald verwonderlijk, terwijl de 3—0 van H. V. V. op Ajax volkomen aan de verwachtingen vol deed. Quick kwam e'ndelijk weer eens los. Na de nederlagen tegen Haarlem, H. V. V. en Sparta, waren de Hanenhurgsche koersen leelijk aan 't dalen, maar de 90 op Hercu les is een flink stukje, al was het dan ook een Hercules met tien man. De Utrechtenaren spelen een merkwaar dige rol in de competitie. Eerst ver liezen ze met 110 van Sparta, en leder denkt, dat de laatste plaatst verzegd is, als Velocitas met 6—1 er van wint. Maar In Dordt speelt Her cules gelijk, H. F. C. kloppen ze, van H. V. V. verliezen ze maar met 2—1 ze worden goed 1 Maar nu Quick weer 9—0 heefi gemaakt, zitten de Utrechtschen met de onaangename average 5—30 weer leelijk in de be nauwdheid. Ajax kan heelemaai geen goed doen. Niet alleen dat de voorhoede voor een tweede-klasser te slap is, maar de verdediging is bovendien niet te best, en na zes wedstrijden heeft Ajax evenveel nederlagen, vijf goals voor en vier-en-twintig tegen te pakken. Sparta en Velocitas hebben Zondag niet in Breda gespeeld, 't Cadetten- terrein was natuurlijk een modder poel. Jammer I 't zou de eenige interessante match geweest zijn. Nu stonden de Rotterdammers in Dordt te kijken naar D. F. C.—Haarlem, een werkelijk goede eerste klasse wedstrijd, waarin de Haarlemsche voorhoede en de Dordtsche veine ech ter te veel medewerkten voor de 0 in den uitslag. Zondag is de beroemde Haarlem H. F. C.-match te Schoten, waar we Donderdagavond al over schreven, en werkelijk we gelooven, dat van 't spel der Haarlem-voorhoede voor doel de uitslag geheel zal afhangen. Speelt die voorhoede als in de laatste wedstrijden dan wordt het óf 00, óf H. F. C. wint, wat in dat geval waarschijnlijker is. In Leiden zullen Ajax en Hercules elkaar in de haren vliegen, wat wel een hartverheffende vertooning zal zijn. Wie zal winnen is voor ons, evenals voor ieder, een ondoorgron delijk mysterie. Mocht Hercules winnen, dan is ha re kans op de laatste plaats echter vrijwel tot nul gereduceerd, want waar Ajax dan nog punten vandaan zou moeten halen H. V. V. en H. B. S. zullen elkaar aan de Valkenboschlaan ontmoeten, en weer zal H. V. V. net goed genoeg spelen, om to winnen, zooals altijd. H. V. V. speelt tot dusver eiken wed strijd in een bepaalden vorm, die voor één goal meerderheid genoeg is, b vergissing maken ze er wel eens meer. Achtereenvolgens waren hunne uitslagen 21, 11, 31, 21, 21, 30, zoodat tegen Ajax bijzonder zwaar gescoord werd. D. F. C. en Sparta spelen in Rot terdam, wat een aardig smijtpartijtje kan worden. Er schijnt namelijk sinds een paai' jaar een soort van veete tusschen lien te bestaan, die de ontmoetingen voor 't Rotterdamse!) publiek tot een genot maken. Moet Sparta naar Dordt, de Rotterdam mers huren een groote boot van Fop Smit en trekken met z'n allen naar Dordt. Moet daarentegen, zooals nu, D. F. C. Saar Sparta, ïlafi trekken alle Dordtsche enthousiasten mee. De kleinste Rotlerdamsche straatjongen haat D. F. C., en de kleinste Dordt sche dito heeft een even groote af schuw van Sparta. Hoe 't morgen zal afloopen We vermoeden wel, dat Sparta de geluk kige winner zal zijn, ofschoon ze er hard om zal moeten vechten 1 Ten slotte spelen in Breda Veloci tas en Quick, wat een interessante strijd kan worden. We voorspellen een gelijk spel of een kleine over winning der Cadetten. De Oostelijke eerste klasse deed Zondag j.L vreemd. U. D,P. W. 60 is wel 't record P. W.'s vorm schijnt wel aan afwisseling onder hevig. Wilhelmima wipte van de eerste plaats, door met 41 op eigen veld van Vitesse te verliezen, dat nu weer no. 1 staat, terwijl G. V. G. piet 1—0 Quick op de laatste plaats deponeer de. Voor morgen staan genoteerd G. V. C.Vitesse. WilhelminaP. W. Quick't Zesde. We gelooven, da£ Vitesse, Wilhel mina en 't Zesde wel winnen zullen. Voor de Reserve eerste klasse spe len a.s. Zondag aan de Spanjaards- laan H. F. C. II en Quick H. Kerk en School JAVA-COMITé. Het Java-Comité hield te Amster dam in het American-Hotel zijn 53e jaaxvergaaering, onder voorzitter schap van ds. P- E. Barbas, van Haarlem In zijn openingstoespraak wees deze er op, hoe niet alleen het Java-Comité maar de zending in het algemeen wordt gezegend de laatste jaren. Een te eken daarvan is de beweging onder jonge Mohamedanen op Java, die vragen om onderwijs. Als de midde len daarvoor nu maar verstrekt wor den! Een groot voordeel voor de zen ding zou het zijn hierop wees spre ker met nadruk ais de verschillen de zendüigscorporaties hier te lande ineer tot samenwerking kwamen. Het jaarverslag van den secretaris, den heer L. upérus, herinnerde aan de ntegenspoed, dien de vereeniging had op haar aendingspost Soember- pakem, waar een individu, uit per soonlijken haat tegen d6n zendeling, eerst trachtte zendeling Hendriks en zijne echtgenoote te vergiftigen, en, na deze mislukte poging, den hrand stak in hét zendingshuis, terwijl de bewoners sliepen. Al hun have werd vernield door de vlammen. De zendeling en zijn vrouw zijn door de ramp zoo getroffen, dat zij met verlof moeten gaan. Slaan we een totaalblik op ons zen dingswerk op Oost-Java, dan moeten we met br. Van der Spiegel getuigen, dat het een jaar was van veel strijd en leed, strijd wel allereerst tegen de steeds toenemende macht van 't Mo hammedanisme, leed ook, ais we den ken aan de armoede in sommige Ja- vaansche nederzettingen, en aan ziek te en sterfgevallen op sommige posten Toch was daarnaast reden tot vurigen dank bij het zien op de uitbreiding In zielental van sommige gemeenten. De gang van het werk op Suma tra's Westkust geeft bijna niet anders dan reden tot lof en dank. Uitvoerig herinnerde het verslag aan het 50-jarig jubileum van zende ling Dammerboer, wiens groote ver diensten voor het zendingswerk wer den gehuldigd. De Regeering bevor derde den heer Dammerboer op zijn feest tot officier in de orde van Oran- je-Nassau. Behalve deze nestor zijn op Suma tra werkzaam de zendelingen W. II. Th. van Hasselt en H. J. Eggink, die met vreugde op vooruitgang kunnen wijzen. Aan het einde van zijn verslag deel de de secretaris mede, dat als mede bestuurders van het Java-Comité, zijn opgetreden de heeren: D. H. des Bou- vrte, ds. J. D .J. Idenburg en J. Klop per. Aan het verslag van den penning meester, den heer E. René van Ou- wenaller, zijn de volgende cijfers ont leend: ontvangsten 20.235.01J>, uit gaven 16.084.29, zoodat het tekort 4150.72J bedraagt. Dit tekort is ge dekt door legaten ruim 3500 en afschrijving van het reservefonds. De voorzittei- wees er op, dat het komende jaar voor het Comité veel uit gaven meebrengt, door het verlof naar Europa aan twee zendelingen verleend, en drong daarom ernstig aan op vermeerdering van steun. ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam. Bevorderd tot arts de heeren J. W. Bijleveld, geb. te Am sterdam; M. P. van de Loo, geboren te Eindhoven; geslaagd voor het eer ste gedeelte de heeren: I. J. F. Stey- ling, E .M. H. v. Aubel, I. P. A. Hoef nagels en C. ten Horn. Met goed gevolg afgelegd het docto raal ex. in de rechten door den heer J A. van Thiel. Leiden. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op stellingen de heer A. J. C Rethaan Macaré, geboren te Haarlem. Bevorder dtot arts de heer Ch. A. Goette. Utrecht. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op Stellingen de heer H. Rogaar, geb. te Midwolda. Groningen. Met goed gevolg het 1ste gedeelt van het arts-examen afgelegd door den heer I. de Vries. Het tweede door den heer S. B. de Groot, geb. te Groningen. EEN DUUR VERSLAG. De Telegraaf schrijft: Verleden jaar heeft de Tweede Ka mer ons opgescheept met een z.g. ana lytisch of verkort verslag van de re devoeringen, die door haar leden wor den gehouden. Het zou, volgens de berekening, niet oneer dan f 40.000 kosten, waarvoor niemand zijn hand omdraait, niet waar, vooral wanneer het geldt het bevorderen van liet lezen der zeer stichtende Kamerxedevoeringen! Toen wij Indertijd dia som lazen, hebben wij daarover verbaasd ge staan. Wat doet men nu voor f 40.000, waar het zoo'n betrekkelijk groote uit gave betreft als ©en analytisch ver slag, waarvan men vooruit weet, dat het toch niet gelezen wordt, althans niet in die mate, dat de onkosten van uitgave ook maar ©enigszins worden gedektl En wat blijkt thans? Dat men eenvoudig de Kamer heeft „vergeten" over te leggen de lijst van uitgaven, verbonden aan het drukken yan het analytisch verslag. Bij de hegrooting der Landsdruk kerij verscheen onlangs bij „nota van wijziging" een voorstel van den mi nister, om het eindcijfer met f 94.000 te verhoogen, en te brengetn op 777.572.50! Van die f 94.000 zijn f 72.000 noodig voor een rotatiepers, adrc-sseermachine en 5 zetmachines, ten bate van het analytisch verslag. Voorts vraagt de minister voor hout werk, Btellingen, kasten, enz., voor zetterij en papiermagazijn f 40.000, waarvan op deze begrooting de helft of f 20.000 zal worden uitgetrokken. Men houde het ons ten goede, maar waarvoor al die nieuwe kasten en stellingen noodig zijn, terwijl men niet minder dan 5 zetmachines en een rotatiepers gaat aanschaffen, is ons niet recht duidelijk. Wij vatten het evenmin, als indertijd de berekening van die f 40.000! Behalve de bovengenoemde „nota van wijziging" is dezer dagen inge diend een wetsontwerp tot verhooging van de Waterstaatsbegrootbng 1908 met f 270.000, bestemd voor den aan koop van eenige perceelen aan den Fluweelen Burgwal, naast de Alge meene Landsdrukkerij, te 's-Graven- hage. In verband met de uitgave van het analytisch verslag, aldus heet het in het voorstel, moest naar meer ruimte worden omgezien. Dus behalve de f 94.000 voor mate riaal, wordt nog 270.000 voor aan koop van een gebouw gevraagd I Telt men deze sommen te zamen, dan krijgt men de somma Yan 364.000. Nu hebben we nog niet gerekend het be drag, dat aan de verbouwing van die aangekochte perceelen moet worden besteed, maar alles bij elkaar geno men, zal het de f 400.000 wel halen. Maar nu komt het mooiste nog. Dat bedrag van 270.000 kan niet meer door de Tweede Kamer afge stemd worden, want... de staat heeft de aan te koopen 'perceelen reeds in gebruik genomen! We kunnen niet anders zeggen, dan dat we allen eerbied hebben voor de wijze, waarop met 's lands finan ciën wordt omgesprongen. - Inderdaad, zóó behoort het in kri tieke dagen! dport ga Wedstrijdeo HOCKEY. Zondag worden er geen wedstrijden gehouden voor de competitie van den .\ederlandschen Hockey- en Bandy - bond. Deze dag is bestemd voor de tweede ronde der wedstrijden om den zilveren hockeybal. Gespeeld worden: BredaHaagsche Hockeyvereeni. ging, te Breda Haarlemsche Hockey ClubAmsterdamsche Hockey Club II, te Heemstede UtrechtAmster damsche Hockeyclub, te Utrecht, en die MusschenK. D. M., te Haarlem. Verder zal er Zondag te Leiden een wedstrijd van gemengde elftallen plaats hebben waarvoor zijn inge schreven Leiden A, Leiden B, O. D I. S., Victoria en Melkkotp-combinatie (Rotterdam). Deze wedstrijd is ingericht als een 1 competitieelk elftal speelt tegen al le vier andere elftallen. BIJ HET SPEL GEDOOD. Een Engelsche voetballer kreeg Donderdag in een wedstrijd een onge- lukkigen trap. Hij werd naar een ziekenhuis overgebracht en is sedert aan de complicaties van een been breuk overleden. Rechtszaken DIERENMISHANDELING. Voor de rechtbank te Heerenveen stond terecht de 34-jarige K. J. te Steenwijkerwold, wegens dierenmis handeling. Hij had zijn aangespan nen paard zoolang met een stok ge slagen, dat 't arme dier het bloed uit den neus liep. Het O .M. eischte 14 dagen gevangenisstraf. Burgerlijke Stand HILLEGOM. ONDERTROUWD: P. J. Rovers en J. G. Gerverdinck. GETROUWD: A. v. Dorp en A. M. Boot BEVALLEN: A. v. d. MeerWensveen z., J. Aarts -Lemmers z. A. Spierings—van Schoo- ten, d.; G. B. OutDernison z. M. Gij- selaarKoopman z. J. Woudstra Bruin d. H. BouwmeesterLubbert z. C. Koppat—Walkers z. A. E. Duwel- Seijsener z. OVERLEDEN: W. MARINUS, 22 jaar, W. J. de Graaf 36 jaar, G. Smit 4 weken. SCHOTEN. BEVALLEN: M. Zeepvat—-Schaap z. IL Agste- ribbeDe Leeuw d. OVEFXEDEN: C. Hoefgeest, 3 weken. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARN- WOUDE. OVERLEDEN: A. J. Barendregt, z. 9 m., C. van der Slootde Groot, 58 J, HAARLEMMERMEER. ONDERTROUWD: A. Kluft en N. Boterbloem. GETROUWD: W. v. d. Steeg en N. Molenaar. BEVALLEN: M. Willemsev. Brugge z. E. H. v. LeeuwenHolst z. A. van Eeuwijk Stekelenburg z. D. v. d. BlomVer hoeven z. E. van der LuitEveleens d.; A. HofmanKok d. C. Saarloos Slinger <L C. M. van den Oever—v. Ben turn d. J. van der VeerTurnhout z. M. v. d. SpekReeuwijk z. M Wil lemse—van Brugge z. OVERLEDEN: P. Maliepaard 84 j., P. Boor 46 jaar, H. de Graaf 39 jaar, C. Huizer, 2 j. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. EEN INWONER VAN AMSTERDAM SPREEKT. Mejuffrouw van Krugten, Haarlem merdijk 60 te Amsterdam, zegt ons: „De ziekte, waaraan ik sedert ruim vijf jaar leed, had zich het eerst ge openbaard door pijn in de linkerheup en zich daarna over den geheelen rug uitgestrekt. Steeds sukkelde ik met hoofdpijn en duizelingen. De slaap kon ik bijna niet vatten en werd mijn nachtrust aanhoudend gestoord door angstige droomen. De urine was altijd troebel en er zette zich veel donker bruine neerslag af.Mijn maag was van streek, waardoor ik den eetlust verlo ren had. Toen ik tevergeefs gepoogd had met allerlei middelen om van mijn ziekte af te komen, gebruikte ik Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Ter wijl ik vroeger soms radeloos van de pijn was en me niet kon bukken of iets optillen, zon is dit nu grooten- deete geweken. Ik heb thans vier doo- zen gebruikt en ben er prachtig van opgeknapt." Eenige maanden later schrijft Me juffrouw van Krugten: „Aangezien ik tweemaal typhus heb gehad, en altijd erg zwak was, had ik nooit gedacht, dat Uw pillen me zoo zouden helpen. Na het gebruik van vier doosjes, heb ik geen hinder meer gehad van de vroegere pijn." (w.g.) Mej. van Krug ten. Spreekt langzaam en duidelijk, wan neer gij Foster's Rugpijn Nieren Pil len koopt, dan zal er geen vergissing plaats hebben. Zij zijn te Haarlem verkrijgbaar bij de Heeren J. van Gu- lik, Zijlstraat 98; J. J. Göppinger, Gr. Houtstraat 147a; en K. van Eden, Spaarne 38. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k 1.75 voor één of 10.voor zes doozen. EERSTE NEDERLANDSCHE FABRIEK VAH KUüSIBLOEMEH, P. L. ENGELENBERG, B ARTEL J ORISST RAAT 23. a Groote Keuze in t Modems Salon Bouqueiten. Planton, Palmen, Bloemstengels. Ranken, Hangplanten, Bloemenmanden. GEPREPAREERDE Bruine Beukentakken. Gistels en Pampaspluimen. PKEDiKlitUKlLN ZONDAG 22 NOVEMBER. NED. GEREF. KERK. Koliek te voor het Godsdienstonder wijs in alle beurten, behalve in de Namiddagbeurt en Bakenesserkerk. GROOTE KERK. Voorm. 10 ure, Ds. Montijn, NIEUWE KERK. Voorm. 10 ure, Ds. Veen. JANSKERK. Voorm. 10 ure, Ds. Haksteen, Nam. 2 ure, Ds. Knottenbelt, Doopsbedienlng. 's Avonds 6 ure, Ds. Van Poassen. BAKENESSER-KERK. (Voor de Kinderen). Voorm. 10 ure, Ds. Knottenbelt, Kollekte voor de Verwarming. VEREEN, v. VRIJZ. HERVORMDEN. Lokaal: „Weten en Werken". (Gedempte Oude Gracht). Geen dienst. EGLISE WALLONNE. 9 1/4 heures, Ecole du Dimancbe, Volksbelang (Jansweg 40). 10 1/2 heures, Mr. Martin Dupont. GEREFORMEERDE KERK. (Ged. Oude Gracht). Voorm. 10 ure, Ds. Mulder, 'e Avonds ure, Ds. Mulder. WOENSDAG 25 NOVEMBER. 'e Avonds 8 ure, Prof. Mr. Diepen horst. Rede in het belang van de .Vrije Universiteit te Amsterdam. EBEN-HAëZER-KERK. (Klein Heiligland). Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. 's Avonds 5£ ure, Ds. Tibben. NOORDERKERK (Ridderstraat). Voorm. 10 uur, Ds. W. Ringnaldtf, 's Avonds 6 uur, Ds. W. Ringnalda. GHR. GEREF. GEMEENTE. (Zuiderstraat). Voorm. 10 ure, Godsdienstoefening, 's Avonds 5i| ure, Godsdienstoefening DINSDAG 24 NOVEMBER, 's Avonds ure, Ds. Binée, pred. te Zaandam. LUTHERSCHE KERK. Voorm. 10 ure, Ds. Manssen, Ev. Luth. pred. te Zaandam, Nam. 1 ure, Zondagsschool in de Kerk 's Avonds 6£ ure, Ds. van BakeL KERK DER VEREEN. DOOPS GEZINDEN. Voorm. 10 ure, Ds. Plantenga. 's Avonds 5 ure, Ds. Hylkema. REMONSTRANTSCH- GEREFORMEERDEN. Voorm. 10 ure, Ds. Hooijkaas, Rem. pred. te Boskoop, 's Middags 12^ ure, Zondagsschool In de Kerk. KERK DER BROEDERGEMEENTE. Voorm. 10 ure, Ds. Hellström. BAPTISTE GEMEENTE. (Lokaal: Stoofsteeg 6). Voorm. 10 ure, de heer Roeles, van Zutphen, Prediking. Namiddags 12 ure. Zondagsschool, 's Avonds 6 ure, de heer Roeles. Maandagavond 7—8 ure, Meisjes Vereeniging. Dinsdagavond 8| ure, R:dstond. Woensdagavond 89 uur, Jongs» lingsvereenigiag. EVANGELISATIEGEBOUW. Jacobijnesïraat 26. Voorm. 10 ure, de neer H. J. Bosch Nam, 12^ uur, Zondagsschool, 'e Avonds 6 uur, de heer H. Bosch. Maandagavond 6 uur, Meisjeskrans. Maandagavond 8 uur, Jongedoch» terskrans. Donderdagavond 8 uur, de heer R. J. Bosch. EVANGELISATIE „der Goddelijke Genezing". Drappenierstraat 11 zwart. Voorm. 10 ure, Versterkingssarnen- komst. Nam. 3| uur, Kinderbijeenkomst, 's Avonds 6 ure, Opwekkingssamen komst, Verschillende sprekers. Donderdagavond 8 uur Evangeli sche Samenkomst en Bidstond. BENNEBROEK. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth van Wijk. BEVERWIJK. Voorm. 10 ure, Ds. van Bemmel, DOOPSGEZINDE KERK. Voorm. 10 ure, Ds. Van Calcar. EVANG. LUTH. GEMEENTE. Voorm. 10 ure, Ds. M. v. Kleeff, BLOEMENDAAL. Voorm. 10 ure, Ds J. H. Wiersma, pred. te Amsterdam. *8 Avonds 6 1/2 ure, de lieer A. van Os, Zendeling onder Israël. HEEMSTEDE. Voorm. 10 ure, Ds. de Hartog, 's Avonds 6 1/2 ure, Ds. de Hartog. HILLEGOM. Voorm. 10 ure, Ds. den Hertog. H. Avond maaL 's Avonds 6 ure, Ds. den Hertog. Dankzegging. SPAARNDAM. Voorm. 10 ure, Baljon. HOUTRIJK EN POLANEN. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon, Woensdagavond 7 uur, Ds. B. Bal, |on, Bijbellezing. SANTPOORT. Voorm. 10 ure, Ds. Bax. EVANGELISATIE. Voorm. 10 ure, de heer Hofmeester. '8 Avonds 6 1/2 ure, de heer Hof meester. VELSEN. Voorm. 10 ure, Prof. Chantepfe de la Saussaye. 's Avonds 6 1/2 ure, Ds. de Sopper. WIJK AAN ZEE EN DUIN. Voorm. 10 ure, Ds. BerkeLbach van der Sprenkel. IJMUIDEN. Voorm. 10 ure, Ds. Creutzberq:, Nam. 5 ure, Ds. Crec *4 &rg. ZANDVOORT Voorm. 10 1/4 ure, Ds. Posthumus Meijjes. 's Avonds 7 ure, Ds. Posthumus Me'jjes. Stoomvaartberichten Het stoomschip Solo, van Java naar Rotterdam, vertrok 20 Nov. van Padang. Het stoomschip Bogor, van Java naar Rotterdam, passeerde 20 Nov. Ouessant. Het stoomschip Delfland arriveer de 20 November van Buenos Ayres te Amsterdam. Het stoomschip Eemland, van Bue- Ros-Ayres naar Amsterdam, arriveer de 19 Nov. te Bahia. Het stoomschip Zaanland vertrok 19 November van Buenos Ayres via Brazilië naar Amster&am. Het stoomschip Kawi, van Java naar Rotterdam, passeerde 19 Nov. Kaap del Armi. Het stoomsclrp Tantalus, van Am sterdam naar Java, vertrok 4 Nov. van Jeddah. Het stoomschip Statendam arriveer de 20 November van New-York te Rotterdam. Het stoomschip Soestdijk, van New port News naar Amsterdam en Rot terdam, passeerde 20 November, des voormiddags 1 uur 85 min., Prawie Point

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 10