Een net Qegmeisje FL&TSTRIJKSTERS Weerbericht Thermometerstand Leger en Viool Kerk en Scheo! Rechtszaken Kort Nieuws. Laatste Berichten Telegrammen Burgerlijke Stand Marktnieuws Dienstbode Dienstbode Advertentiën Dankbetuiging. Dankbetuiging. Dagmeisje Keukenmeid Pieegxösfes*i Dienstbod© Dagmeid MEDEiDEELINGEN VAN HÉT HRONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). Da Bildt, 21 Nov. 1908. Hoogste barometerstand 774.9 m.M. 'tie Horta (Azoxen) j laagste 748.8 m.M. 'ie Bodp (Westkust Noorwegen). Verwachting tot den avond van 22 November Witndmatige tot krachtlgem meest Noord-Westelij ken wind. Gesteldihedd. van de lucht: veran derlijke bewolking, buiig. Temperatuurgeringe verande ring. Barometerstand te haarlem. Barometerstand hedenmiddag ba 2 Uur 758 m.M. Vooruitgang^ Vorige stand te 2 uur 763 m.M. ingezonden mededeelingen A 30 Cts. per regel. F. P. REICHERT, 17 ANEGANG 17. prachtige sorteering Fronts, Boorden en Manchetten. te Haarlem. Zaterdag 21 November Hoogste gisteren 2 uur F. 49 Laagste hedennacht .F. 43 Hedenmiddag te 12 uur F. 49 buren hadden dan ook al dikwijls grootmoeder tegen den jongen ge waarschuwd, te meer omdat Hein miets uitvoerde en ten de.ele verblijf hield in de woning van een vrouw in fle Rosenstraat. Vooral in het laatst van October bemoeiden de buurvrou wen er zich weder mee, omdat haar Verteld was geworden, dat Hein, die •niets uitvoerde, geen werk had en tok geen moeite deed aan werk te tornen, met de, guldentjes gooide. Bo vendien scheen Hein een niet te ver smaden vaardigheid in het smids vak verkregen te hebben, althans hoe wel de sleutel der woning zich slechts bevond in het bezit van grootmoeder, wist de kleinzoon telkens met een val- schen sleuitel binnen te komen. In den morgen van den Sisten October had grootmoeder zich als gewoonlijk naar de groentemarkt begeven. Een buur vrouw bemerkte toen, dat Hein zich met een zak op den rug uit de woning zijner grootmoeder verwijderde. Zij vond dit erg verdacht, waarom zij den jongen naliep, en hem volgde tot aan den winkel van een opkooper, waar de jongen wel meer kwarn. Bij nader onderzoek bleek echter, dat hij daar niets bijzonders verkocht had. Toen de grootmoeder later thuis kwam, stelde de buurvrouw haar in 'kennis van het' gebeurde en daarna bleek de reeds medegedeelde diefstal. Onmiddellijk werd de politie mét het gebeurde in kennis gesteld. Men zocht den jongen in het huis van de vrouw op de Rosengracht op, doch bij fouil leering wenl niets op hem bevonden, ïntusschem bleef de recherche niet bij de zaak stil zitten en in verband met een en ander werd thans, 14 dagen later dus, de jongen gearresteerd, be- r-evens drie handlangers. PRECIES ALS BIJ ONS. (Uit toet Weekblad de Midden standsbond). Ik lees in de Algemelne Deutsche (ïewerbezeituiig het volgende over het opschrijven: Over het opschrijven La het midden- "standsbedvijf laat zich een ambtenaar In volgende voege uit. Op de laatste algemeens vergadering der „Hand werker" werd van de patroons, zooals gewoonlijk, een erge misstand aange haald en werd geklaagd over het treu rige poffen. Hoezeer ik dit pofsysteem In het belang van een gezonden mid denstand verkeerd vind, toch erger ik ïnlj telkens wanneer ik deze klachten hoor of lees, omdat hierbij ontbreekt elk spoor van eigen schuld, en alle schuld op de klanten wordt gewor pen. Hoe is echter de werkelijkheid? Ik zeg vooraf, ik ben ambtenaar, heb kinderen nog in de schooljaren, houdt £en dienstbode en ben staatsburger, ik moet dus ieder kwartaal school geld, loon en belasting betalen; mijn tractement beur ik ieder maand. Daar bij is toet oppassen, om te zorgen, dat 'de muandelijksche uitgaven de in komsten niet alleen niet overtreffen, maar dat er voor de noodzakelijke kwartaaluitgaven wat overblijft. Hoe gaat het mij echter? Ik laat mij de tnaat nemen voor een nieuw pak. Het wordt afgeleverd. Hoeveel kost het? •,,Ik heb dat nog niet nagerekend", Is het antwoord. Dat heeft nog geen haast. Ik laat mij een paar schoenen maken.De schoenmakersjongen brengt ze thuis. „Hebt ge de rekening bij u?" r- „Neen, de baas heeft niets gezegd.' I kkoop ergens iets anders en vraag om de rekening er bij te doen. Het goed komt, maar geen rekening. Ik ga naar den. winkel om te betalen. De patroon is niet thuis en de vrouw £egt: „Heeft dat dan zoo'n haast?" Ik ,wil den neringdoende betalen, omdat Ik weet dat hij ook betalingen te doen heeft, ik kan hem betalen, want Ik heb het geld yopr. hem op fijl maar ik kan mijn geld niet kwijt wor den, de neringdoende wil geen geld hebben. Hij praat mij maar wat voor met zijn, „het heeft geen haast", „het heeft toch den tijd", „dat komt wel te recht", en dit alleen uit verkeerd be grepen beleefdheid, uit ongegronde vrees den vasten klant door gelijktij dige overgave van de rekening te zul len verliezen. Dan krijg ik met Nieuw jaar niet eene, maar 10, 20 rekenin gen, die ik zeker, geheel zonder mijn schuld, niet in eens kan betalen. Ik ben er van overtuigd, duizenden heb ben hetzelfde als ik ondervonden. Daarom mijn waarde middenstanders, neemt geld aan wanneer men u wil betalen, ja, stuur ook daar de reke ning waar me ner niet om vraagt, en al gaat hierdoor het poffen niet geheel en al weg, een groot deel Uwer klach ten behoeft toch niet meer geuit te worden. W. N. ONGELUKKEN. Een vreemdeling uit Utrecht, die Zaterdagavond nabii den tol te Mete ren zonder vergunning een onderko men 1n een kapberg had gezocht en, toen de politie hem gelastte omlaag te komen, verlamming aan beide boe nen en rechterarm opdeed, is tn het ziekenhuis te Culemborg aan de ge volgen hiervan overleden. ROUW TEN HOVE. De opper-eeremoniemeester maakt bekend, dat het Hof, ingevolge de be velen van H. M. de Koningin, dien lichten rouw zal aannemen voor den lijd van zes dagen, ingaande op Za terdag 21 Nov., wegens toet overlijden van Z. K. H. Grootvorst Alexis yam Rusland. Bij Kon. besluit zijn sommige keu- ringselschen van. het reglement op toet geneeskundig onderzoek ver scherpt en bepaald, dat bij het ge neeskundig onderzoek van militie- pilchtigen acht. worde geslagen op den inhoud van geneeskundige ver klaringen, welke door hen tot sta ving van beweerde mindere geschikt heid voor den krijgsdienst mochten worden overgelegd, in dien zin, dat deze verklaringen slechts als e>en hulpmiddel bij het geneeskundig on derzoek moeten worden beschouwd, niet als een absoluut bewijsmiddel. Het pantserschip De Ruyter heeft ter reede van Texel zijn opleverings proeftocht gehouden en moest 6000 I.P.K. opleveren; de uitkomst is een paar honderd I.P.K. minder, en ver valt de Maatij. „Fijenoord" daardoor in boete. NED. HERV. KERK. Aangenomen het beroep te Gapinge door den heer P. Warners, candidaat te Amsterdam te Leerdam door ds. J. Goslinga te Moercapeile. EVANG. LUTH. KERK. Beroepen te Harlingen ds. C. Sta- dermann, te Maastricht. CHRIST. GEREF. KERK. Bedankt voor het beroep te Amster dam dioor ds. J. J. van dier Schuyt te Kampen. ACADEMISCHE EXAMENS. Leiden, Geslaagd voor het docto raal examen in de rechten de heer J. Voorink. VRIJE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor het candidaats-exa- men in die theologie de heer N. van der Beek. Door het prov. kerkbestuur van Noord-Holland is de lieer D. M. Ver- met tot de Evangeliebediening in de Ned. Hen'. Kerk toegelaten. HET WATER. EN VETGEHALTE VAN MARGARINE. Voor toet Kantongerecht te 's-Gra- Vanliiage diende een belangrijke zaak op het gebied van den margarine- handel. Gedagvaard (doch niet verschenen) waren de firmanten der firma Gebrs. Muller te 's-Gravenhage, fabrikanten van boter, ter zake dat zij afgeleverd baddem, althans hadden doen afleve ren eenige 1/8 vaatjes met margarine, welke een vetgehalte had varieeretndo van 57.6 tot 60.2 procent en een wa- tergehalte. het midden houdend tus- scben 33 en 55 procent. Als deskundigen werden gehoord professor Wijsman, hoogleeraar te Utrecht; dr. Lam, directeur van dien keuringsdienst te Rotterdam en die heer S. van den Bergh, margarino- fabrikant te Rotterdam. Alle deskundigen kwamen, zonder eenige reserve tot de conclusie, dat zoowel op wetenschappelijk als op iiandelsgebied een percentage van hoogstens 16 water als communis opino geldt. De ambtenaar van het O. M. wees op het gewicht dezer zaak, daar nu toch eens uitgemaakt moet worden of een fabrikant ongestraft margarine mag leveren, welke voor een derde deel uit water bestaat. Na dank ge bracht te hebben aan de deskundigen hoopte hij, dat de openbare behande ling van deze zaak in de eerste plaats het publiek zal waarschuwen on op zijn hoede stellen tegen het ge knoei in den margarine-handel, ter wijl Z.E.A. tevens hoopte, dat de aan dacht van de wetgevende macht valle op het lelt, dat er geen wettelijke be palingen bestaan ten aanzien van de samenstelling van de margarine. Wel straft de wet vervalsching van le. vena middel en, maar voegt er dan om middellijk bij, waarin die verval sching bestaan moet, nl. door toevoe ging van „schadelijke bestanddce deren. Daar toevoeging enkel van wa ter, is het bewijs van do aldus door de wet omschreven vervalsching in casu niet te leveren want water is eet* nt^uurlijk ^estandd»^ vajv .be ter en margarïn'e 'dient ooit al vol gens de wettelijke definitie om bo ter te vervangen. Reeds is in een ana loge zaak te Rotterdam .vrijspraak moeten gegeven worden. Maar wat uit deze strafzaak wèl ge bleken is, dat is de ondeugdelijkheid van de waar, die 't hier geldt, een on deugdelijkheid waarvan vermindering van de voedingswaarde het gevolg is. Bij eern wetenschappelijker! norm van 10 maakt een watergeiialte van het dubbele percentage de waar ondeug delijk. In een schrijven aan het O. M. heb ben beklaagden uiteengezet, dat de onderhavige margarine do goedkoop ste is, die zij leveiren 17 cent per 1/2 kilo en gr osde wederverko opar maakte er 30 cent voor) maar dit achtte Z.E.A. geen excuus. De eisch luidde f 25 boete tegen ieder der beklaagden. Naar het heet, zal het openbaar mi nisterie hooger beroep aanteckenen tegen het vonnis tegen burgemeester Schücking te Husum. Dan, komt de zaak voor den grooten „Disciplinar- seruait" van het Oberveirw al tun gsge- richt" en de zittingen van dit lichaam zijn niet openbaar. Grootvorst Cyrillus vaS Rusland, bij den tsaar in ongenade gevallen^ omdat hij tegen diens wil met de ge scheiden vrouw van den groothertog van Hessen was getrouwd, en deswe ge uit Rusland verbannen, is weer in genade aangenomen en reeds naar Petersburg vertrokken. Hij is in zijn rang van kapitein ter zee en adju dant van den tsaar hersteld. Vandervelde, de Belgische socialist, heeft, na om zijn koloniale gezind heid door partijgenooten te zijn ge hekeld, aangeboden zijn ontslag uit de Kamer te nemen. Maar zijn partij- genooten hebben hem toen geschre ven, of hij althans tot het partijcon gres, op St. Nicolaasdag, zou willen aanblijven. De twist onder de Belgische socialis ten schijnt, althans voorloopig, bij gelegd te zijn. Vandervelde blijft als Lid van de Kamer aan. Op het con gres van 6 December kan het geschil over de koloniale politiek dan uitge vochten worden. De „Daily Telegraph" verneemt uit Tandzjer, dat, volgens berichten uit Fes, Raisoeli benoemd is tot gouver neur van alle stammen tusschen Tandzjer en Alkassar. Hij verbond zich daarentegen het Maghzen 40.000 pond sterling te betalen, waarvan hij reeds 8000 pond sterling heeft af gedaan. De stammen, over wie Rai soeli moet gebieden, schijnen echter met hun nieuwen heer weinig Inge nomen en dreigen met opstand. De Pelersburgsche Beurskrant meldt, dat de Russische regeering het onderkoningschap van het Verre Oos ten, na don oorlog met Japan ver vallen, gaat herstellen. Het gebied van den onderkoning zal zich uit strekken van Irkoetsk tot Saghalien. Volgens een Madrileensch blad krijgt de koning van Spanje in het volgende jaar o.a. bezoek van den koning en de koningin van Engeland, den Duitschen keizer, aartshertog Frans Ferdinand en misschien ook koning Manuel. Het Lagerhuis van Victoria heeft herhaaldelijk een wetsontwerp tot toekenning van het stemrecht aan de vrouw aangenomen en het Hooger- huis het verworpen. Maar nu heeft dit Huis eindelijk het voorstel ook aangenomen, en zoo zullen voortaan ook de vrouwen van Victoria- aan de verkiezingen voor de wetgevende ver gaderingen in die kolonie-kunnen deelnemen. Te Landen heeft iemand, die na- het eten van vleesch in een hotel ernstig ongesteld was geworden aan pto- maïnevergiftiging en in drie weken tij ds zijn werk niet kon verrichten, tegen den hotelhouder een eisch tot schadeloosstelling ingesteld van 15 pond sterling voor geneeskundige hulp en 84.5 pond sterling wegens li chamelijk liidem. Niettegenstaande do slachter, die het vleesch geleverd had, getuigde dat dit goed was en hij en zijn gezin een deel er van, dooi den hotelhouder terug gezonden, zon der nadeel!ge gevolgen hadden ge bruikt, veroordeelde de politierechter den hotelhouder tot een schadeloos stelling over 3 weken van 1 pond-ster ling per dag, benevens de kosten. Een kabeltelegram van den gene- i-a.al-gouvemeur van Indo-China be richtte dan minister van Koloniën, dat in- de provincie Bac Giaing een schermutseling heeft plaats gehad met een kleine bende van 8 gewapen de zeer o overs. Alle movers werden gedood, en hun acht geweren werden buit gemaakt. Aan Fransche zijde wordt de dood van een Europeesch sergeant be treurd: terwijl een korporaal werd gewond. De keizerin-weduwe van Rusland Is plotseling uit Denemarken naar Pe tersburg teruggekeerd. Het plan was, dat zij nog een maand zou blijven. Laatstelijk maakte men zich over haar lot ongerust, nu er zooveel ge vaarlijk Poolsch en Russisch volk in Denemarken rondzwierf, en men schrijft haar onverwacht vertrek ook aan de vrees voor een aanslag toe. Een telegram uit Buffalo meldt: De veestallen in het Oosten van Buffalo zijn wegens het uitbreken van het mond- en klauwzeer in de Vereenigde Staten gesloten. Het Amerikaansche ministerie van landbouw heeft de sta ten Pennsylvania en New York in quarantaine Bij het onderzoek, dat er te' Lime rick gehouden is naar de oorzaak van dpn dood van de zjegen weesmeisjes, aaü Vergiftiging 'door bedorven/ vleesch bezweken, getuigde prof. Mc Weeney uit Dublin, dat de verschijn selen van de ziekte die van cholera waren. Hij had echter in het overge schoten vleesch er den bacil niet van kunnen ontdekken. Hij vermoedde, dat, terwijl het vleesch bewaard werd, er zieke muizen bij waren geweest. Volgens de Ikdam is er hongersnood in verschillende streken van Armenië. Volgens de Eclair beeft men op het paleis van den sultan van Turkije in een lade een chèque op de Ottoman- sche Bank gevonden, groot 80.000 T. ponden, van 15 jaar geleden. Het geld wa$ bestemd om kleeren te koopen voor de soldaten in Macedonië. Maar- die hebben hun 'kleeren niet gezien. In een Engelsch blad vindt men de bewering, dat koning Haakon, die Maandag van Kristiania de reis naar Engeland onderneemt, voor een her vorming van de Noorsche vloot in En gland raad wil zoeken. AI vast zou hij er willen spreken over den bouw van twee zoogenaamde kustverdedi gingsschepen kleine linieschepen op een Engelsche werf. Nut. Het Haarlemscha Nutsdepartement vergadert Maandag voor verschillen de huishoudelijke bezigheden. Zoo treedt periodiek als lid van 't bestuur der Kweekschool voor Onderwijzeres sen af Dr. J. Nieuwenhuijzen Kruse- man, terwijl Mr. P. Tjeenk Willink voor deze functie bedankt heeft. De beide voordrachten luiden aldus: Dr. J. Nieuwenhuijzen, R. Zuid-oma; en Mr. W. Cnoop Koopmans, J. D. Rut gers van der Loeff. De heer J. L. Tadema heeft bedankt als Commissaris van de spaarbank, de voordracht luidt H. Melnesz, B. W. de Kantor. Voor reserve-commissaris dezer instelling luidt do voordracht: H. R. Ribbius, J. A C. Suringar. MECKLENBURG-SCHWERIN. SCHWERIN, 20 Nov. Do groot-her tog hoeft aan de af-deeling-en van den Landdag een rescript uitgevaardigd, waarin hij de stonden oproept tot een verkiezing van afgevaardigden, om te beraadslagen over hot tot stand komen van horvormingen tn do be staande constitutie van het land. OOSTENRIJK EN MONTENEGRO. BOEDAPEST, 20 Nov. (Reuter). De Boedapester Korrespondenz zegt, dat in de wandelgangen van de Kamer 't ;orucht liep, dat de Montenegrijnsche soldaten Cattaro zouden zijn binnen getrokken en een aanval zouden heb ben gedaan op een Oostenrijksch- Hongaarsch oorlogsschip. Het blad A Nap deelt dit bericht me de en voegt daaraan toe, dat de Oos- tenr i jksch-Hongaarsche minister van oorlog zou hebben bevolen, dat de pantserschepen Wlen, Boedapest, Mo narch, Zento en verschillende krui sers onmiddellijk naar Cattaro zou den vertrekken ter verdediging van Cattaro. De Korrespondenz deelt ech ter mede, dat in welingelichte krin gen niets daaromtrent bekend is. OOSTENRIJK EN SERVIë. PARIJS, 20 Nov (Reuter). Een tele gram uit Belgrado aan de Petit Temps deelt mede, dat een groot aantal ka nonnen en een belangrijke hoeveel heid ammunitie te Peterwardein zijn •aangekomen. Hot. fort wordt des nachts verlicht met behulp van reflec tors. Gisteren liep te Semlin het gerucht, dat Oostenrijk-Hongarije deze week zou beginnen met een militaire de monstratie tegen Servië. Er zijn 37 waggons met munitie en kanonnen an Monastir verzonden en te Ueslc- joeb aangekomen. Een groot aantal bataljons zijn door Ueskjoeb getrok ken om zich naar de Bulgaarsche grens te begeven, en er worden we der nieuwe troepen verwacht. ONLUSTEN TE PORTO. PORTO, 20 Nov. (Reuter.) Na een bezoek aan Coimbra keerde koning Manuel naar Porto terug, waar eemi- go betoogingen van verschillend© groepen plaats hadden. De infanterie moest de koffiehuizen op het plein Dom Pedro doen ontruimen en die eigenaars dwingen ze te sluiten. Een aantal personen werden gearresteerd, enkelen gewond. Nadat de rust hersteld was, kon den de koffiehuizen weder worden ge. op end. De gearresteerden werden In vrijheid gesteld. HAARLEM. BEVALLEN Nov. 19. M. Stegeman—Hermans, 20. J, W. Degenaar— De Jong, d. M. I-I. WensingLuijken, d.21. A. BosKoehorst, z. OVERLEDEN Nov. 20. T. Hop—Eckhart, 60 j., Teylerstr.H., 1 m., z. v. H. v. Daim, Vooruitgangstr.D., 4 m., z. v. C. D. Boudiewijn, Lange Annastr.21, A. M. de Jong—v. Noord, 90 J., Schoter singel. BLOEMENDAAL. GetrouwdG. M. Groenendijk en A. C. van Rleeff. H. van dier Fange en A. C. Vroom. OndertrouwdD. Verweij en A. A. Schot. Bevallen: L. L. Van don Bosch- Van Oldt, d. Overleden - W. Ingetfeegott, 45 1. WIJK AAN ZEE EN DUIN. Getrouwd W. Borst on J. C. Rit- tinghouzen, B. Duin en A. Nieuw kerk, R. Gomes en A. Geldermans. Bevallen C. Plet ting—Tij m3} z. M. S. Schram—Burger, d. OverdedenJ. Grapendaal, 59 j. HEEMSTEDE. BEVALLEN: A. M. van WeesWesterhoVen d. W. M. van Vessumde Zwart, z. M. C. JansenHoes z. OVERLEDEN: A II. Bos, 13 m.; P. B. Westerhoven 7 ra.; P. Prins 46 jaar, H.J A. van der Horst 1 jaar; P. J. Hendrikse 2 j., II, Groen 8 dagen. M. Kuipers—van den Berg 62 jaar. ONDERTROUWD: G. Kalf en W. J. van den Bos. GETROUWD: J. v. d. Voort en C. E. de Winter; C. Jansen en J. H. van Huizen; J. A. Lont zendorfer, en C. II. Mioiée. Beverwijk, 20 Nov. 1908. Postelijn, per Heet. f2. Koolrapen, per 100 f4. Wortelen,, 100 bos f 9.50. Schorsen eer en, per bos f 0.10. Aardap., klei, p. Ilect. f 2.75. Id. zand, p. Heet. f 3.25. Roode Kool, p. 100 f 10. Witte Kool, p. 100 14. Savoije Kool f 10. Bloemkool p. 100 f 17.50 —f 20. Uien, per Heet. f 5—f5.50. Prei, per bos 0.15. Pieterselie, per bos f 0.06. Selderie pier bos f 0. 06. Appelen, p. Heet. f7. Peren, per Heet. f6. Amstardarasclie Beurs. Openingskoersen van 21 November. medegedeeld door LABOUCHF.RE OYENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem, Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. De STAATSFONDSENMARKT was onveranderd. Russen 931/2, Hope's 803/4, ZUID-AMERIKAANSCHE STAATS FONDSEN. Peruanen 10 en 40 3/4. TABAKSAANDEELEN vast. Bind- jey 1001/2, Dell 460, Médan 286, Nieu we Asahan 113, Rotterdam Deli 385, Senembah 420. PETROLEUMAANDEELEN vast. Koninklijke 299 3/4. MIJNAANDEELEN onveranderd. Ketahoens 139, 210. Great Cobar 991/2. De AMERIK. MARKT opende vrij vast: Atchison 97 1/2, Denver 32 3/4, Erie 38 1/4, Kansas 27" 3/8 en 64 1/8, Missouri 34 13/16, Rock Island 22 3/4, Southern Railway 24 5/8, Southern Pacific 116 7/8, Wa bash 15 1/16, Steels 55 5/16, Garren 45£ CULTUURWAARDEN: Vorstenlan den 134 1/2, Rescontre Ned. Handels- Mij. 175^—3/4. Et* wordt gevraagd tegen Februari of eerder, een dienst voor R.-K. meisje, 15 jaar, voor das? en nacht. Br., no. 15520, bur. v. d. blad. Wordt gevraagd een nette van goede getuigen voorzien. Adres Bureau van dit Blad. Wordt gevraagd tegen December te Watergraafsmeer, eene Fiinke Dienstbode P. G., tusschen 23 en 30 jaar, in een ge?'" zonder kinderen. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te mei» den. Br., no. 15511, bur. v. d. blad. gevraagd, niet beneden 15 jaar. Zijlweg 85. Wordt GEVRAAGD met Dec. een net, flink Dagmeid Zondags na 2 uur vrij. Adres Mej. VERDEL, Kleverparkweg 2. Dames, attentie. Het maken van Dames- en Kinder- costumes is van f 3 af. Een japon naar de plaat. Netjes afgewerkt. Br., no. 15508, bur. v. d. blad. Er biedt zich aan in klein gezin, een Meisje, 24 jaar, voor 2de meisje of meisje-alleen, tegen half December. Br., no. 15506, bur. v. d. blad. Terstond gevraagd een nette voor den dag, niet beneden 20 jaar, loon f 2.50. Aanbiedingen 's avonds na 7 uur Nassaulaan 76 rood. Gediplomeerd Baker b. z. a., met Dec. of later, ook als na- baker, of morgen- en avondverple» ging. Prima get. staan ten dienste. Br., no. 15513, bur. v. d. blad. Heden voorspoedig bevallen van eene Dochter JOHANNA FREDERIKA, NANCY KRUSEMAN— BOSCH. Houtrijk en Polanen, 20 Nov. 1908. Heden werd ons geboren een flinke Zoon, JOHANNES CORNELUS, B. G. v. d. VOORDEN. 'A. M. v. d. VOORDEN- HULS EBOSCH. Btations-Hotel, Haarlem, 21 November 1908. Hiermede vervullen wij den f I treurigen plicht U kennis te ven dat onze Echtgenoot, Vader jj I en Zoon, den Heer THEMIS DANTUMA, Firma LOUIS LOR Jé, I heden, na een smartelijk lijden jj in den ouderdom van ruim 43 I jaren is overleden. T. DANTUMA—DONKERS. O. Th. DANTUMA. O. DANTUMA. j Haarlem, 19 November 1908. Zijlstraat 90. Dankbetuiging. Voor de vele blijken van vriend schappelijke belangstelling, ondervon den ter gelegenheid van ons Gouden Huwelijksfeest, betuigen wij aan al len onzen hartelijken dank. J. HEEMS. C. HEEMS—KRAAK. Ondergetoekende betuigt zijn harte lijken dank aan Doctoren en Zusters van het Diaconessenhuis en vooral aan Zuster B., voor do liefderijke be handeling aan mijn dierbare echtge- noote bewezen. F. J. BOEKAMP. Haarlem, 21 November 1908. Voor de vele blijken van belangstel ling ondervonden ter gelegenheid van ons gouden Huwelijksfeest, betuigen wij aan allen onzen hartelijken dank. JAC. KROONSBERG, J. KROONSBERG— I DE VRIES. DAMES voor terstond en later aangeboden nette Meisjes, als keuken-, werk- en tweede meisjes, noodhulp, enz. Adres Mej. SLEBOS, huur- en ver huurkantoor van dienstboden, Rlp- par&este&nt 10 li, Gevraagd een flink genegen de wasch aan huis te doem. Adres Amegang 42. Een net Burgermeisje biedt zich aan als tweede-werkmeisje of ais meisje alleen. Brieven, onder nummer 15526, aan het Bureau van dit Blad. Er wordt gevraagd een bekwame genegen eenig huiswerk te verrichten, voor terstond of Februari. Fr. brieven lebter U, GF.BRs. v. BREDERODE, Groots Markt 21. Begin Januari een Huishoudster gevraagd, P. G., goed kunnende ko ken, extern. Zich te vervoegen des avonds na 8 uur, Zijlstraat 87. gevraagd, bij N. CAARLS, Kinder- huisvest 39. Wordt gevraagd tegen 1 Februari een KEUKENMEID die genegen is eenig huiswerk te verrichten, voorzien van goede getui gen. Zich te vervoegen Kenaupark 16. zoekt een haal passende betrekking, ter verzorging van Dame, of Heer, zeil ook genegen in de huishouding be hulpzaam te zijn. Br. fr., no. 15519, bur. v. d. blad. Gevraagd tegen 15 Dec. een flinke die goed kan werken en koken, loon f 120 met verhooging, en f 26 wasch- geld, niet als meid-alleen. Adres Zijlweg 185. Flink meisje zoekt beleefd eenige WERKHUIZEN itegon 75 cent per dag, ook niet onge negen met do St. Nicolaasdrukte be hulpzaam te zijn. Br., no. 15531, bur. v. d. blad. Een net meisjo zoekt een bette Vriendin ongeveer 19 jaar, liefst in het bezit van een fiets. Br., no. 15532, bur. v. d. blad. Een Juffrouw zoekt een Kamer, h. b. b. h. h., huur prijs f 1 per week. Brieven, onder nummer 15533, aan het Bureau van dit Blad. GEVRAAGD een flinke Kruisweg 46. Een bekwame Costuumnaaister nog eenige dagen disponibel hebben de, zag die gaarne bezet. Br., no. 15536, bur. v. d. blad. Terstond gevraagd een neitte burger-dienstbode, v. g. g. voorz. Adres Z. B. Spaame 118. Aankomend BINDER Qevraagd Drukkerij M. A, MCOBSON, Jan».

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 2