NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. AGENDA Buitenlandsch Overzicht 26a Jaargang. No. 7799 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 25 NOVEMBER 1908 ABONNEMENTEN PSR DREB MAANDBNl Voor Haarlem I i l 1.20 Vooï de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)1-30 Franco per post door Nederland 1.65 Afzonderlijke nummers Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037 X „de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootscfiap Loareos Coster. Directeur 3. G» PEERBBQQM* To4 de plaatsing van adverfentiëa en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem In dit blad is uitsluitend gemachtigd hei Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. ADVERTENTIÊNi Van 1—5 regels 50 Cts.; Iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels f t- elke regel meer /0.18 Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing! 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie et) Administraties Groote Houtstraat 55. IfflfercommunaaJ Telefoonnummer der Redactie 600 eo der Administratie 724 Drukkerijs Znider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. DONDERDAG 26 SEPTEMBER. Gr. Kerk: Orgelbespeling, 23 uur. Soc. Vereeniging: Liederenavond Mevr. Noordewier-Rc-ddingius, 8 uur. Bloemendaal. Gemeenteraadsverga dering, 2 uur. Schoten. Gemeenteraadsvergade ring, 61/2 uur. leger-qnaesties. t Is begrijpelijk, dat men in deze woelige dagen nu ieder en dag de angstkreet,,er komt oorlog 1" onze ooren onaangenaam treft zich ook eens gaat afvragenhoe staat 't met mij ben ik voor een mogelijk ko menden oorlog klaar? Zoo doet men nu allereerst in En geland. De militaire macht van Engeland Is een eigenaardige, 't Land is een eiland en daarom heeft men alleen de aandacht gewijd aan de vloot, den kende als wij maar een heele sterke en onoverwinnelijke vloot hebhetn, dan durft niemand ons tc belagen. Van daar t Engelsche standpuntonze vloot moet tien procent sterker zijn dan de vioten van de twee na ons volgende sterkste mogendheden t e tarnen. Met veel geldelijke opoffe ringen heeft Engeland dit systeem tot op heden volgehouden. Nu komt er echter een kink in de kabel 1 Men heeft in Engeland steeds de mo gelijkheid ontkend, dat een vijand trcepen in Engeland zou kunnen lan den. Vandaar werd aan een landleger niet de minste aandacht geschonken. Om niet begrepen motieven mis schien wel aangespoord door de groo te vooruitgang van de bestuurbare luchtschepen en de Zeppelin-race in Duitschland I is men in Engeland plotseling aan de waarheid van deze stelling gaan twijfelen. Blijkens een, in ons vorig Overzicht opgenomen telegram, heeft Lord Ro berts Maandag deze quaestie in het Engelsche Hoogerhuis ter sprake ge wacht. Deze had hij de bespreking -ui.n de mogelijkheid van een inval /•hi oen vreemd leger trots de sterke zeemacht der Engelschen Duitsch land op 't oog. Op de oostkust van En geland zou 'i. i. zeer wel e>eü Dl'.iSOlie legermacht van 150.000 man kunnen landen, bij wijze van overrompeling, zonder dat de Engelsche vloot dat zou kunnen verhinderen. Hij wilde daar mede niet zeggen, dat er eenige vij andschap tusschen Engeland en Duitschland bestaat, maar... men moest z. i. de mogelijkheid toch voor eogen houden de politieke gebeur tenissen der laatste maanden hadden bewezen, dat elk land steeds ter ver dediging gereed moet zijnzoo niet, dan is het verloren. Om een inval van 150.000 goed ge schoolde soldaten het hoofd te bie den, zou Engeland behalve zijn mili tie een volksleger van een m i 1- lioen manschappen noodig hebben. De kosten hiervan worden geraamd op 20 miilioen pond sterling 24U millioen gulden wat wel een zuini ge becijfering zal zijn I Lord Roberts vervolgde„we zijn op het oogeriblik getuige van een vreemd schouwspel. Tegenover onze kusten, aan de overzijde van een smalle zee woont een natie van meer dan zestig millioen inwoners, een volk, dat uit handelsoogpunt onze energiekste concurrent is en dat de geduchtste militaire macht ter we reld vormt. Dat-volk rekent bovendien niet en kel meer op zijn suprematie te land, maar het is-bezig aan zijn verplette rende landmacht een steeds sterker wordende marine toe te voegen. En terzelfder tijd neemt Engeland geen nieuwe militaire voorzorgsmaatrege len. 1" Lord Roberts was zeer pessimis tisch gesteand, sprak van het verdwij nen in de toekomst van het Engel sche rijk, van de Engelsche macht, als Groot-Brittannië niet zorgde voor een voldoende militaire macht. Lord Cromer de vroegere politie ke vertegenwoordiger van Engeland i<n Egypte viel lord Robeits bij en maakte zich ook bevreesd voer Enge- land's toekomst. Herinnerende aan de dezer dagen in den Duitschen Rijks dag geuite vriendschapsbetuigingen ten aanzien van Engeland, meende hij nochtans, dat deze verklaringen Engeland niet bevrijden van den plicht om een leger .en een vloot te onderhouden, in staat, Engeland te Verdedigen. Namens de regeerina. antwoordde lord Crewe, minister van Koloniën. Hij uitte de hoop, dat de verklaring van lord Roberts tot geen misverstand in het buitenland aanleiding zou ge ven en z. i. moest men zich zooveel mogelijk onthouden een zoo belangrij ke quaestie als een inval in Engeland aan te roeren, wijl dit beroering zou teweegbrengen. Bugeland wil zich gaarne opofferingen voor zijn verde diging te land en ter zee getroosten, maar met de redevoeringen van lord Roberts en lord Cromer kon hij zich niet vereenigen. De door lord Roberts voorgestelde motie, inhoudende, dat ter verdedi ging van Engeland een leger noodig zou wezen, sterk genoeg, om Enge land tegen eiken inval te verdedigen', werd evenwel met 74 tegen 32 stem men aangenomen. 't Zal er nu wel toe komen, dat En geland een landleger gaat vormen. En dat, waar voor enkele maanden nog druk geschermd was met „ver mindering der oorlogsuitgaven" Ook do verhouding tusschen Enge land en Duitschland zal er niet door verbeteren. De in het Hoogerhuis gehouden re devoeringen en de aanneming van de motie, hebben in Duitschland diepen indruk gemaakt, blijkende uit de uit voerige beschouwingen, die de voor naamste Duitsche dagbladen, er aan wijden., Ook BELGIë heeft een legerquaestie, die gisteren in de Kamer besproken is. In antwoord op een Interpellatie van den heer Snoy over de resulta ten van het vrijwilligerschap zooals dit werd ingesteld in 19Ü2, zelde de minister van oorlog, nadat hij er aan herinnerd had, dat de oorlogssterkte 42,800 man, waarvan 9000 vrijwilligers moet bedragen, dat in de eerste jaren het aantal vrijwilligers grooter was dan noodig, maar dat het aan tal sinds iyu6 onvoldoende werd. De minister protesteerde tegen hot verwijt, dathij de vrijwillige dienstneming had wil len doen mislukken de hooge loo- iiêQ, die ten gevolge van den voor spoed in de nijverheid, weiden be taald, weerhielden de arbeiders van dienstneming, ondanks de verhoo ging van de premie, die van 1600 op 1800 fres. gebracht was. Toch, zoo verklaarde de minister, mag men hieruit niet afleiden, dat het stelsel een mislukking is geweest. Hij erken de, dat er van jaar tot jaar voortdu rend minder liefhebbers zijn voor het militaire vak en toch zijn er vrijwil ligers.noodig voor de best ingerichte legers. Alles bijeengenomen dus, heeft het leger noch de vredessterkte, noch de oorlogssterkte, bij de wet ge- eischt. Daarin kan slechts verbetering worden gebracht door een einde te maken aan het verschil in druk op de verschillende klassen der bevol king. De reorganisatie moet plaats hebben in den zin van vermindering van den diensttijd, gebaseerd op uit breiding van het contingent, bij voor keur door den algemeenen dienstplicht. „Ik", zeïde de minister, „ben een voorstander van den persoonlijken dienstplicht, nog meer uit een sociaal dan uit een militair oogpunt, met vrij stellingen voor de geestelijkheid en de bekleeders van vrije beroepen. Het opleggen van eene militaire belasting zou aan de begrooting ten goede ko men". ^De spreker werd na afloop zijner rede door verschillende leden gefeli citeerd). De FRANSCHE minister van oorlog stelt voor, de veld-artillerie met 23 stukken voor elk legercorps te versterken, wat een uitgave ineens van 8 millioen fres. en een blijvende vermeerdering van de legeruitga-ven met 9 millioen tres. 'sjaars noodig zal maken. De Crisis in den Balkan. Veel nieuws is er niet. Wel geeft de Neue Freie Presse uit Rome een telegram, dat het tot stand komen der conferentie thans ver zekerd is, maar we wachten een meer stelliger bericht af, vóórdat we •lit gelooven. Wel geeft 't blad eenige bijzonderheden tot staving der ge loofwaardigheid, o. a. de conferentie zal plaats hebben in Italië en vermoe delijk slechts korten tijd duren. Engeland, Frankrijk en Rusland zullen vertegenwoordigd worden door hunne ambassadeurs. Oostenrijk en Duitschland waarschijnlijk eveneens. Volgens mededeeling van een ambas sadeur te Rome zou de conferentie te. gen de helft van Januari bijeenko men. Uit Rome wordt nog een ander gun stig bericht gemeld „Gisteren werden hier op de „Con- sulta" de ambassadeurs van Enee- Land en Turkije afzonderlijk ontvan gen. Wij hebben reden om te geloo ven, dat het onderwerp van het on derhoud was de Balkan-quaestie en bepaaldelijk de gevaren, die kunnen voortvloeien uit een mogelijken strijd tusschen Oostenrijk en Servië. Wan neer deze mogelijkheid tot werkelijk heid werd, dan zouden de andere mo gendheden zich buiten de zaak houden." Ware dit bericht waar, dan zou al veel gewonnen zijn I Uit de overige staten van den Bal kan komen weinig geruststellende be richten. Montenegro deelt mee, dat het 40.000 man troepen gereed heeft staan om te velde te trekken. De Ser vische minister Milovanowitsj heeft plotseling zijn plan om naar Cettinje te gaan, opgegeven en Is naar Belgra do teruggeroepen. De goud-reserves der Servische nationale bank zijn van Belgrado naar Nisj gebracht. KEIZER FRANZ JOZEF EN DE TROONOPVOLGER. Men beschouwt het aldus wordt uit Weenen gemeld als zeker, dat keizer Franz J osei tor gelegenheid van don jaardag van zijn troonsbestijging op 2 December a. s. aan aartslierlog Frans Ferdinand, den troonsopvol- gar, een gedeelte van zijn macht zal overdragen. Deze zal dan geheel en al worden belast met de militaire za ken en tevens medewerken in andere takken van bestuur. DE CRISIS IN DUITSCHLAND. In de verklaring van de Reichs-An- zeigex over het onderhoud tusschen den Keizer en Bülow heeft gestaan, dat de Keizer de uiteenzetting, welke de rijkskanselier in den Rijksdag had gedaan, goedkeurde en hem van zijn voortdurend vertrouwen verzekerde. De Kreuzzeitung meldt nu, dat de Keizer aan Bülow ook een geschreven stuk gegeven heeft, dat zijne eigen handige onderteekeniug draagt. Het Berl. Tageblatt heeft van dit bericht bevestig.g ge-kregen. Bülow heelt dit stuk zoowel aan v. Betli- mann-iiollweg als aan graaf Stolberg den voorzitter van den Rijksdag, ge toond ook verschillende conservatie, -e afgevaardigden hebben het gezien. Men zegt., dat erin staat, dat de Kei zer zich in gesprekken met vreemde lingen, vooral met dagbladschrijvers, grootere terughouding zal opleggen. Het Tageblatt hoopt, dat Bülow ge machtigd is, om da-t stuk in het open baar voor te lezen, ZONDERLINGE TOESTANDEN IN PBRZÏÖ. De reeds telegrafisch gemelde pro clamatie van den Sjah aan zijn volk, die Zondag te Teheran werd aange plakt, en op bevel van den Sjah aait alle moskeeën in geheel het land moet worden bevestigd, luidt aldus „Wij hadden beloofd het parlement tegen 14 November weder te zullen bijeenroepen en wij waren bereid ons woord te houden. Daar echter de ver tegenwoordigers van ons volk ons hebben verzekerd, dat zij geen grond wet wenschem en daar ons geheele voik ons gesmeekt heeft, het parle ment niet bijeen te roepen, hebben wij besloten dien wensch te verhoo- ren". Dat de Sjah hoog spel speelt, wordt door alle kenners der Perzische toe standen toegegeven. Na de comedie- vertooning in het paleis, waarbij de notabelen van Teheran, de kooplieden en de geestelijke gedwongen werden het verzoek te teekenen, om de consti tutie op te heffen, was dit besluit wel te wachten. Voor de opstandelingen echter brengt het opnieuw koren naar den molen. Nu luidt een telegram De proclamatie van den Sjah, waar in deze verklaarde het parlement te ontbinden en geen ander te zuilen bij eenroepen, isingetrokken, naar men meent uit deferentie voor de vertoogen van Rusland en Enge land. DE TOESTAND OP HAITI. Uit Port au Prince wordt gemeld, dat do steden Aquin en Jeremie zich tegen de regeering hebben verklaard. De kanonneerboot „Croyant", die 'n handen der rebellen is gevallen, heeft bij Jeremie schoten gewisseld met de kanonneerboot „Centenaire". Generaal Lecomte, de minister van binnenlandsche zaken, die de troepen van de regeerlng aanvoerde tegen de opstandelingen, is gevangen genomen en, naar gemeld wordt, terechtge steld. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Verzen van Guido Gezelle" in de rubriek Om Ons Heen. Ie BACH-CONCERT. De componist Centon Bruckner, wiens Symphonie no. 9 het hoofdwerk van ons eerste Bach-programina uitmaakt is voor Haarlem nog een nieuwe man. Maar ook voo xde overige wereld en htj heeft daarin toch een goede ze ventig jaren rondgewandeld en ze reeds twaalf jaren geleden weer ver laten is hij nog zoo oud niet Want het gaat soms raar in het leven en vooral niet het minst in dat van een kunstenaar. Mozart, Mendelssohn, Liszt en zooveel anderen waren eer der beroemd dan... volwassen. Bij Bruckner kwam de roem zoo on geveer gelijk met de grijze haren. Toen hij vijftig jaren oud was kende de muzikale wereld hem nog niet Eerst tien jaren later ging de zon van zijn roem op. Bruckner schreef, be halve de reeks Symphonieën waarvan de onvoltooide laatste hier werd uit gevoerd, drie missen, een groot „Te Deum" een strijkkwintet, mannenko ren, gemengde koren enz. Zijn muziek te oordeel en naar deze Symphonie Is allesbehalve wat men oppervlak kig of zoetelijk of zeer begrijpelijk zou kunnen noemen. Integendeel dient men zich wel de gelijk in te spannen en met kracht van wil te blijven inspannen, om met het verstand de muzikale schoon heden te erkennen, di ehet oor als zoo danig verwerpt. De voldoening die het muzikaal verstand ondervindt bij het volgen van het logisch verloop der el kaar verdringende contrapunctische conflicten moet grooter zijn dan de -acostische bezwaren die diezelfde conflicten het zuiver muzikaal gehoor berokkenen, wil er bij het luiste ren naar deze muziek sprake zijn van genot. Bruckner Is een geweldig con- trapunctist, die letterlijk voor niets terugschrikt. Of hij, bij het bevredi gen van zijn zin voor polyphonie, niet a' te vaak de grenzen van het abso luut muzikaal schoone overschrijdt, is een vraag die ik na deze eerste ken nismaking niet zou durven beant woorden. Dat weet lk wel, dat op het oogenblik mijn eerbied voor Bruck ner's kunnen aanzienlijk grooter is dan mijn sympathie voor zijn kunst. De ui tv (Tering door het Concertge bouw-orkest was bewonderenswaar dig: het eerste deel, met zijn duistere verwikkelingen, prachtig van klank verhoudingen; het geestvolle Scherzo fonkelend en doorzichtig als kristal; het Adagio en daarin voornamelijk het edel zangerige tweede thema in een woord verrukkelijk. De verdere orkestwerken waren: Wagner's „Siegfried-Idyll" en Brahms „Akademische Fest-Ouverture". On- noodig nog iets te zeggen over de schitterende uitvoering van deze be kende werken, of over de hief door Mengelberg ten toon gespreide diri- geervirtuositeit. Soliste van den avond was mej. Ele na Gerhardt uit Berlijn. Zij gaf drie liederen van Hugo Wolf, met orkest, begeleiding en vier van Rich. Strauss, met klavierbegeleiding (door Willem Andriessen). Vooral In de liederen van kalme en weemoedige stemming was baar voordracht zeer boeiend en kwam haar stem, die in de midden tonen bijzonder mooi klinkt, het aller gunstigst uit. Jammer was dat in de liederen van Strauss nu en dan de reinheid van intonatie iets te wen- schen liet. Over 't geheel heeft haar innige voordracht van de zeer geluk kig gekozen liederen het op dezen eer sten Bach-avond geboden kunstgenot niet onbelangrijk verhoogd. PHILIP LOOTS. Nieuwe schilderijen. Ons Teyler's museum heeft een schat van schilderijen, en thans is de collectie weer met eenige verrijkt. Allereerst is een Neuhuys aange kocht, getiteld „de geopende deur." Dit is een zeldzaam mooi stuk, zeker een der beroemdste stukken van dien grooten meester. Vol bewondering kan men langen tijd naar dat kousen- breiende moedertje, op de handen ge keken door kijk-grage kinderen, sta ren, en steeds wordt 't schooner! Een kleurenrijkdom en vooral een schit terende lichtvalling door die .geopen de deur", zooals alleen een Albert Neu huys die kan tooveren. Van J. H. Mastenbroek Is een land schap „het oude werfje" bij de verza^ meling gevoegd. Hier is een prachtig- gelukte groen-schildering te zien, die tegen de luchf een aardig effect maakt. ^.November" is een stuk van A. M. Gorter. Ook een mooi stuk werk. Na tuurlijk is diez waar-bonkige regen lucht, die verschilferde berkenstam- men, die drassige slootkanten en die weerkaatsing in het water. Ook heeft men 't geluk gehad een studie van Henriëtte Bronner-Knip machtig te worden een aardig jong katje, dat als levend voor je ligtl Dit schilderijtje heeft tot de collectie van Van Eeghen gehoord, en prijkte voor heen in het Stedelijk Museum te Am sterdam. Van den conservator van de schilde- iijen-afdeeling van „Teyler" den heer John F. Hulk is een dierenstu- die opgehangen. De jonge eendjes en de moedereend tusschen het riet spar telende, zijn goed geschilderd en vor men een mooi stukje natuur. Bovendien zijn nog enkele aquarel len aangekocht: „nimmerzat" van J. van Oort, „Kolenput in Wales" van Heyenbrock en „riviertje" van Jean- not. Voor Teyler dus eeri groote aan winst. Toen wij gistermiddag onder vrien delijk gelelde van den heer Van Hulk deze nieuwe stukken bezichtigden, viel ons tevens bij vernieuwing op, welke rijke schatten „Teyler's" mu seum herbergt. Weten wel alle Haarlemmers, dat daar zooveel moois te zien is? Ongeluk. Heden Woensdagmorgen te 101/2 uur Liep de 18-j'arige bediende uit het Hotel Funckler, Kruisstraat, gekleed in het wit, tc gillen en schreeuwen om hulp in de Nassaustraat, hevig bloedende aan de linkerhand. Hij had even te voren bij het hakken van turf met een bijl een groot gedeelte van ziin linkerduim afgehakt. Hij is door omstanders eerst naar de Centraal Apotheek in de Kruisstraat, en ver volgens naar een dokter aan de Nieu we Gracht gebracht. St. Cecilia. De heer P. Preyde heeft bedankt als voorzitter dezer muziekvereeniging en is benoemd tot eerelid. Als opvolger van den heer Preyde is benoemd de heer F. ter Wolbeek. Militaire Zaken. Door den Minister van Oorlog is bepaald, dat de miliciens van de lich ting 1908, die op 30 November e. k. recht op tijdelijk dun wel groot ver lof verkrijgen, indien d© belangen van den dienst zich daartegen niet verzetten, reeds op 28 November e. k. in het genot van verlof kunnen wor den gesteld. De milicien P. v. d. B., van het 10e regiment infanterie is door den krijgs raad te Haarlem veroordeeld tot drie maanden militaire gevangenisstraf wegens liet opzettelijk nalaten een oreer van dengeen, die boven hem ge steld is te gehoorzamen of na te ko men. De B 1 o em b ol 1 enb eur s, die dit jaar hier ter stede gehouden werd van 13 Juli tot 16 November, werd bezocht door 46U8 personen, te gen 3931 in het vorig jaar, toen de Beurs geopend werd op 8 Juli en ge sloten op 7 October. Berooving. De persoon, verdacht van de beroo ving in den nacht vun 9 October op het Leidsche Plein, is naar het hui: van bewaring overgebracht. De Broederlijke Liefde beurs. Heden was het 150 jaar geleden dat deze begrafenisbos werd opge richt. Van 't Kantongerecht DRANKWET. Wegens overtreding van de Drank wet stond eëh bewoner van een per ceel in de Berckheidestraat terecht, namelijk zonder de vereischte ver gunning sterken drank aanwezig heb ben. Door oen adjunct-inspecteur Ko ker werd in de gelagkamer in beslag genomen een kruik, waarin slechts enkele droppels vocht aanwezig wa ren, en een fleschje ook werd door den adjunct-inspecteur Koker in een achter de gelagkamer gelegen werk plaats, daarmee door een portaaltje fin verbinding staand, een fles.ch, in houdende sterken drank, in beslag genomen. Beklaagde beweerde, dat de kruik door een klant leeg was terug bezorgd en dat in het fleschje anisette was, hetgeen hij niet wist, of dat on der ..sterken drtuik" viel. Het ver trekje, waaruit de flesch sterken drank genomen was, had hij aan een rijwielhandelaar verhuurd. Beklaagde hoorde tegen zich f 10 boete of 4 dagen hechtenis eischen. EEN VERKEERDE NAAM Deze had een andere beklaagde op gegeven aan den agent van politie Van der Velde, toen deze proces-ver baal opmaakte, omdat de beklaagde hem met een citroen gegooid had. Dit ontkende de beklaagde. Voor het opgeven van een verkeer den naam eischte de ambtenaar van het O. M. 5 boete of drie dagen hech ten :s. SCHOOLVERZUIM. Voor overtreding der Leerplichtwet stonden weder eenige ouders terecht, waartegen 5, 2 of 1 boete, of 2 en 1 dag hechtenis werd geëischt. Dat de Leerplichtwet wel eens een groot bezwaar voor sommige men- schen is en de overtreding dikwijls niet op onwil berust, bleek heden bij een Zandvoorter, die den geheelen dag uit werken was en de zorg voor twee kleine kinderen en het bestier van zijn huishouding, door overlijden van zijn vrouw, moest overlaten aan zijn dertienjarig dochtertje, dat daar door niet naar school kon gaan. Verder werden eenige zaakjes be handeld betreffende het stelen van appelen, overtreding der melkveror- dening, dronkenschap en fietsrijden zonder bel. Deze beklaagden hoorden tegen zich eischen 1 boete of vijf dagenvior boeten van ƒ4 of vier maal 2 dagen hechtenis, 10 dagen hechtenis en vrij spraak. UITSPRAKEN: Heden werden de navolgende uit spraken gedaan: K. M. B., te Haarlem, overtreding Drankwet, 1 boete of 1 dag hechte nis. G. D. te Schoten en M. S., te Vel- sen, overtr. Boterwet, 5 boete of 3 dagen hechtenis en 0.50 of 1 dag hechtenis. J. J., te Haarlem, visschen zonder acte, 0.50 boete of 1 dag hechtenis. D. B., te Velsen, visschen met een ongeoorloofd vischtuig zonder vergun ning 3 en 2 boete of 2 maal 2 da gen hechtenis. G. S., te Assendelft, visschen zonder verygunning en niet dadelijk de visch- acte vertoornen, 0.50 en 1 boete of 2 maal 1 dag hechtenis. J. G., te Heemskerk en K. K., te Uit geest, jagen zonder vergunning, ont slagen van rechtsvervolging en 10 boete of 4 dagen hechtenis. N. K., te Velsen, strikken herstellen, 4 dagen hechtenis. J. K., te Zandvoort, met kunstlicht wild opsporen, 7 dagen hechtenis, met bevel tot uitlevering der lantaarn, of voldoening der waarde ad 5 of hechtenis van 2 dagen. J. K., M. B. en J. S., te Velsen, over treding Leerplichtwet, 5 boete of 5 dagen hechtenis, f 3 boete of 3 dagen hechtenis en 1 boete of 1 dag hech tenis. W. C. V., te Schoten en H. G. G-, te Haarlem, overtredingen Arbeidswet, 1 oLl dag hechtenis, en 2 maal 1 boete of 2 maal f 1 boete of 2 maal 1 dag hechtenis, met vrijspraak meer dere. J. G., te Schoten en J. W., te Am sterdam, overtreding IJkwet, leder 1 boete of 1 dag hechtenis. P. C. H. en B. R. te Amsterdam en J. v. K., te Velsen, overtreding Spoor- wet, no. 1 en 2, 2 boete of 2 dagen hechtenis, no. 3 1 boete of 1 dag hechtenis. W. C. v. W., te Haarlem, in dron kenschap eens anders veiligheid be dreigen, 2 weken hechtenis. M. II., te Haarlem, rumoer verwek ken, ƒ5 boete of 3 dagen hechtenis. W. K., te Velsen en 19 anderen Ioo- pep over verbeden grond, no. 1 f 3 boete of 3 dagen hechtenis, de overi gen allen 5 boete of 3 dagen hech tenis. C. v .B., en J. v. d. S., te Haarlem, overtreding vleeschverordening te Haariem, 0.50 boete of 1 dag hech tenis en 10 boete of 3 dagen hechte nis. H .D., te Haarlem en 3 anderen, overtreding A. P. V. Haarlem, respec tievelijk vrijgesproken, 3 boete of 1 dag hechtenis, 5 boete of 2 dagen hechtenis en 1 boete of 1 dag hech tenis. F. W. v. d. P., te Haarlemmermeer, overtreding A. P .V. Heemstede, ƒ1 boete, of 1 dag hechtenis. A. E. B., te Bloemendaal. overtre-

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 1