Franken's Roombrood. 30 fareii SCOTT S Emulsion KUNSTTANDEN Bruiloften. ANEGANG Naai- en Knipcursus. D. L. STAAL, Smedestraat 14, St. Nicolaas-Etalage HOENDERPARK EIEREN. H. J. TJA DEN, Noord-Brahantsch Schoenenmagazijn NUTTIGE ST. NICOLAAS - CADEAU'S. Alle artikelen nu gekocht kunnen later worden omgeruild. JOH. WEMMERS. HET BESTE BROOD. Voor de zindelijkheid en hygiëne uitsluitend verpakt, verkrijgbaar. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. Schrammen awn spijkers of harde coorioerpen, kunt gij in enkele uren genezen door deze te bestrijken met den altijd gene nenden Kloosterbalsem. Prijs per pot 0.35. 0.75 en ƒ1.20. Let op den rooden band met handteekening L. Akker. heeft den proef van ruim SCOTT'S Emulsion doorstaan en niettemin is het nog steedsvolgens verklaring van Doctoren Vroedvrouwen enüuders de allerbeste vorm waarin lever traan in te nemen is. Het werkt oneindig sneller en zekerder en veroorzaakt geen spoor van walging of oprisping 2ooals by de ruwe traan voorkomt, die dan ook voor menschen met een delicateu smaak en teer gevoelige maag niet In te nemen is. De echte Wordt cn Is steeds uitsluitend gefabriceerd door Scott Bownk, Ltd.. Lokdek, volgens hun oorspronkel vk recept en hun onvergelykelyk bereidings-proces. Ten bewyie van bet echte preparaat vindt men dan naam Scott's Emulsion op de flesch en de verpakking. Bovendien komt op de verpakking voor het handelsmerk van Scott's Emulsion— de Visscher met de Vïsch. Zonder dit handelsmerk is geeD enkele Emulsion de echte Scott's Emulsion. \ESlf alïe apothekers en drogisten «öSS wnr- y* g^> DIEFSTALLEN TE 's-GRAVENHAGE Door een juffrouw uit de Zuster straat te 's-Gravenhage ie bij de poli tie aangifte gedaan dat iemand des nachts door middel van een valschen sleutel haar woning is binnengekomen en daar een nikkelen theeservies heeft weggenomen.. Door de Haagsche politie ls aange houden zekere C. K., een goede be kende van de justitie, verdacht van diefstal van gouden en zilveren voor werpen uit een woning in de Kemper- 'straat. In Ii.'s woning aan de Her ders] aan werden nog in beslag geno men een motorrijwiel en vier automo biellantaarns, ontvreemd uit een au tomobielmagazijn aan den Stations weg, alsmede twee rijwielen, even eens van diefstal afkomstig. Terwijl een bewoner van een bene denhuis aan den Schenkweg te 's-Grn- Venhage naar Voorburg was, hebben twee mannen zich door middel van een valschen sleutel toegang tot zijn woning verschaft. Toen 's avonds on geveer 7 uur een juffrouw aan het huis aanbelde, kwamen twee verdacht uitziende personen naar buiten, die van de duisternis profiteerden, om zich ijlings uit de voeten te maken. Een half uur later kwam de heer des huizes thuis, die constateerde, dat vier gouden horloges en een portemonnaie met eenig geld verdwenen waren. ONGELUKKEN. Omdat in Duitschland de verdien sten grooter zijn, dan te Dwingelo, was de arbeider A. Vier hoven in dat land werkzaam, om met een goed ge vulde beurs bij vrouw en kinderen te rug te koeren. Hoe ontsteld was de familie, bij het ontvangen van het bericht, dat hem een ongeluk was overkomen. Door 't losgaan van een takel kreeg hij een zware ijzeren rioolbuis op 't hoofdde verwonding was zoo hevig ,dat hij bijna onmiddellijk 6tierf. Om zich 'n paar gulden te bevoor- deeden, had hij, in verband met de Ongevallenwet, gebruik gemaakt van een nationaliteitsbewijs van zijn zwa ger J. K.alzoo stond hij dan ook ge boekt Daar de formaliteiten niet zijn na gekomen, staat het nog te bezien, of da weduwe en kinderen de uitkeering ontvangen. (Ass. Crt.) INBRAKEN. Zondagmiddag is ingebroken in het kantoor der heeren U. en Van R., te Tiel. De dieven, want er waren er, blijkens de sporen, meer, zijn door .een dakraam binnen geklommen, heb ben zich daarna toegang verschaft tot het kantoor door een ruit in te druk ken, waarbij blijkens de bloedsporen ernstige wonden moeten bekomen zijn en hebben, toen de brandkast weer stand bood, langs denzelfden weg het perceel verlaten. VERMIST. De commissaris van politie der 4e afdeel in g te 's-Gravenhage vraagt na mens do moeder bekendmaking mot ;do verblijfplaats van Karei Bakker, 23 'jaar, wonende Nieuwe Molsteeg 31 te 's-Gravenhage, dio 4 November des avonds zijne woning verlaten heeften blij Icons een door hom geschreven 'brief den 5en November to Utrecht .vertoefde. Nadien is niets meer van 'hem gehoord. Vermoed wordt, dat hem eon ongelug is overgomen. Hij was waarschijnlijk in het bezit van ruim ƒ2000. HET ANALYTISCH VERSLAG. Het aantal geabonneerden op het kort verslag der Handelingen van de Tweede Kamor, bedroeg Laatstelijk 6000. (Tal.) DE PUBLICATIE DER TWEEDE NOTA DOOR „DE TELE GRAAF". De „Nieuwe Courant" maakt nog enkele kantteekenhigen op de memo rie van antwoord van den minister van Buitenlandsche Zaken, in 't bij- ronder over de kwestie Nederland Venezuela en brengt daarbij nog eens ier sürake de oubl'catia der tweede nota van de Nederlandsche regeertng aan Venezuela door „De Telegraaf". Het blad stelt op den voorgrond, „dat de regeering Ln heel deze zaak een overdreven en ondienstige ge heimzinnigheid heeft betracht." En het schrijft dan o. m. „In de vergadering van 9 November heeft de heer Van Swinderen aan de Tweede Kamer medegedeeld, dat hij geen noodzakelijkheid zag de verdere geheimhouding van de tinmiddels reeds door „De Telegraaf" gepubli ceerde) stukken ean de State a-Gene raal ie verzoeken, „een geheimhou ding" zoo voegde hij er aan toe waarvan de noodwendigheid gegrond was op de overweging, dat, zoolang de door Harer Majesteits regeering aangegeven datum niet was verstre ken, het gevaar diende vermeden te worden, -lat door ecnige publieke be spreking van de gedragslijn, door de Nederlandsche regeering gevolgd, ee- nigerlen invloed op de beslissing van den president van Venezuela zou kun nen worden uitgeoefend." Wij kennen alzoo uit 's Ministers mond het motief der geheimhouding. Welnu, die bedoelde aan president Castro gestelde termijn was 1 Novem ber en de publicatie door „De Tele graaf' geschiedde 28 October, op i tüdstip du9, dat onmogelijk meer door een publieke bespreking van de gedragslijn der Nederlandsche regee ring invloed op den president van Venezuela kon worden geoefend. Wat meer zegt, „De Telegraaf" verklaarde uitdrukkelijk met de openbaarmaking dor reeds sedert een maand bij haar berustende stukken te hebben ge wacht, totdat een Reuter-telegram bekend gemaakt had, dat het ant woord van president Castro aan de Nederlandsche regeering was afge zonden. Het blad moge zich dus een oordeel hebben aangematigd (zooals de memorie zegt) „over een kwestie, die aan zijn beoordeeling volslagen onttrokken", merkwaardigerw ij ze stemt dat oordeel zelf met dat der Ne derlandsche regeering overeen." De „Tel.'' voegt htieraan toe Aldus de „Nieuwe Courant', die hiermede geheel beaamt hetgeen door ons zeif ook reeds betoogd is, en voorts in dit artikel in de lijn dezer redeneering aandringt op meer open baarheid \an Buitenlandsche Zaken, waarop wij ook met klem hebben aan gedrongen. R.4AD VAN ADMINISTRATIE VAN DE H. IJ. S. M. Op de vergadering van commissaris sen der H. IJ. S. M. werd in de plaats van wijlen den heer A. R. P. F. R. van Hasselt, als voorzitter van den raad van administratie gekozen de heer jhr. mr. W. F. van der Wijck, sedert 13 Juni 1904 lid van den raad van administratie dier maatschappij. De heer Van der Wijck was van den len Aug. 1886 tot op den datum, dat hij tot lid van den raad van admini stratie werd benoemd, als chef van den algemeenen dienst bij de H. IJ. S. M. werkzaam. Was de heer Van Hasselt technicus, de heer Van der Wijck is meer finan cier. KON. INSTITUUT VAN INGE NIEURS. Uit het algemeen verslag van het Kon. Instituut van Ingenieurs over 't Instituutsjaar 19071908 blijkt, dat het aantal leden op 1 Juli 1.1. bedroeg 1721 tegen 1687 een jaar te voren. De afd. Ned.-Indië telt 173 leden. DE KONING VAN NOORWEGEN. Met den gewonen mail trein, waarin enkele compartimenten waren gere serveerd, kwam Woensdagmorgen te Vlissingen koning Haakon van Noor wegen. Op het perron waren enkele autoriteiten ter begroeting aanwezig. Z M. begaf zich dadelijk naar het Engelsche jacht „Alexandra", dat na het vertrek van de dagmailboot de ha ven, met bestemming naar Dover, ver liet. BEZOEK VAN EEN DUITSCHEN OORLOGSBODEM. Het Duitsche oorlogsschip Zethen, wordt te Nieuwediep verwacht. DE SCHEEPSRAMP TE VLIELAND. Gistermorgen half acht zag men hier van de duinen de sleepboot „Nep- tunus" opnieuw naderen, nu met de reddingsboot van Midsland. Die van Terschelling was gisteren stuk gesla gen. Ondanks beter weer was de zee bij de plaats des onheils woest en met hevige branding, waardoor de red ding zeer moeilijk werd. De gekwetste bootsman mot gebroken been werd nog alleen op het wrak aangetroffen. Volgens diens mededeeling was zijn kapitein dien morgen om 6 uur in een vlaag van zinsverbijstering over boord gesprongen. liet voorschip was weggeslagen. Eén mast staat nog overeind. De la ding uit hout bestaande, drijft in zee en komt hier aan strand. Tot nu toe zijn nog geen lijken aangespoeld. De equipage bestond uit 14 man, waarvan 6 zijn gered. Het schip is als verloren te beschouwen. Het zit op den Engelsehen hoek, hier bekend als het zeemanskerkhof. EEN SCHEVENINGSCHE BOM GESTRAND. Men meldt uit Hoek van Holland: De Scheveningsche bom 292 is Dins dagnacht op reis naar zee op een der strijkdammen aan den binnenkant van het Noorderhoofd gestrand. Vol gens den schipper had hij in den wa terweg het anker uitgeworpen, omdat de bemanning weigerde naar zee te gaan. Doo rden sterken stroom is het anker doorgegaan en de bom op den dam geslagen. Het schip ligt geheel overzij en is door een gat ln het voor schip half vol water geloopen. Per soonlijke ongelukken kwam niet voor. De bemanning weigert allen dienst, GROND VOOR ARBEIDERS TEN PLATTELANDE. Aan de ministers van financiën e landbouw ia door het centraal be stuur van het Algemeen Nedeiiaodsch Werklieden-Vei-bond een adre s ge zonden, waarin wordt meegedeeld, dat door do jaarlijksche algemeen© vergadering van voornoemd Verbond, gehouden op 26 en 27 April 1908 te Amsterdam, een resolutie van den volgenden inhoud ia aangenomen „De algemeen© jaarlijksche verga dering van het A. N. W. V., gehouden op 26 en 27 April 1908 te Amsterdam, overwegende, dat ter verbetering van den toestand der arbeidende klas- sa ton plattelande het noodzakelijk is dat kleine gedeelten grond ter be schikking worden gesteld, ten einde daardoor te kunnen voorzien in eigen behoefte overwegende de wenschelijkheid om woes ie gronden, die daarvoor door hunne ligging geschikt zijn, aan arbeiders in erfpacht uit te zoo noodig met voorschot voor het bouwen van een woning en de kos ten van eerste ontginning, met recht opnieuw de erfpacht te verkrijgen, zoodra de voorschotten zijn afge lost draagt het centraal bestuur op zich te wenden tot de ministers van land bouw en financiën, alsmede tot de administratie van het kroondomein, ten einde te verkrijgen dat zoodanige maatregelen zullen genomen worden ter opheffing van de arbeidende klas se ten plattelande. Met verwijzing naar een bijgevoeg de toelichting verzoekt het centraal bestuur den ministers dringend, de wenschen in deze resolutie vervat te willen overwegen en zoodanige maat regelen te nemen, dat daaraan zoo niet geheel, dan toch zoo uitgebreid lelijk za' moge! zal worden tegemoet STROOPERSGEWEREN. In „De Ned. Jager" wordt er op ge wezen, dat onlangs ln Zeeland eon openbare verkooping weid aangekon digd van geweren, van strcopers, af komstig. Wij waren van meening, zegt het blad, dat verbeurd verklaarde gew ran werden vernietigd, althans, dat zij niet ln 't openbaar ten verkoop werden geboden, waardoor de justi tie het stroopen met het geweer in stede van tegen te gaan in de hand zou werken. Immers Ligt het voor de hand, dat dergelijke geweren slechts luttele guldens opbrengen en zeker niet gekocht zullen worden door ja gers om er het jachtbedrijf mede uit te oefenen. Het blad vraagt, of ook buiten Zee land dergelijke publieke verkoopin- gen plaats hebben, want zoo het waar is, dat op deze wijze stroopers weer in 't bezit van bun hulpmiddel kunnen komen., dienen de jagers daar tegen protest aan te teellenen. Zoo de noodig© gegevens worden verschaft, zal het hoofdbestuur der Ned. Jagersvereeniging ongetwijfeld bereid worden bevonden om stappen te doen bij de bevoegde overheid, ten einde te bewerkstelligen, dat een an dere bestemming aan verbeurd ver klaarde stroopersgeweren gegeven wordt. C. STOFFEL. Te Nijmegen overleed in den ouder dom van 63 jaar de heer C. Stoffel, een man van groote bekwaamheid, schrijver o.a. van veelgebruikte leer methoden voor de Engelsche taal. De Rijksuniversiteit te Groningen eerde zijn groote geleerdheid door hem te benoemen tot doctor honoris causa. De o\ er leden a had geregeld z'tting in de examen-commissie voor de acte middelbaar Engelsch. Do laatste jaren zijns leveois gingen voor den vroeger zoo opgewekten man, door-zenuwlij dein aangetast, somber voorbij. Kort Nieuws. Men is met de buizjenleddding van. de or ge veer op een halveai K.M. af- stands van de mijn „Radbod" afgele gen Lippe zoo ver gevorderd, dat met het pompen van water in de mijn kon weiden begonnen. Men denkt 14 da gen noodig te hebben voor het vol pompen van de mijn en daarna 10 dagen voor het leegpompen, waarna een aanvang kan worden gemaakt met het bergen der lijken. Te Praag wordt het er met de on derlinge verstandhouding tusschen Duitschers en Tsjechen niet beter op, nu ook de Tsjechische vrouwen tegen de Duitschers partij gaan kiezen. De Tsjechische vrouwenclub heeft n.l. in eecu vergadering besloten, dat Tsje chen slechts zullen koopen van isjechische kooplieden en bovendien slechts die artikelen zullen vragen, die door Tsjechen worden gemaakt Ter uitvoering van dit besluit werd er een bond opgericht onder den naam„Het volk alleen voor zich zelf." Op hot station Eigerwald van don Jungfrau-spoorweg, had Zondag zulk een lievige dynamietontploffing plaats dat men in het geheele Berner Ober land aan een aardbeving dacht In Grindelwald en in de omgeving wer den bijna alle vensterruiten verbrij zeld. Overigens richtte de geweldige ontploffing weinig schade aan en ook waren geen raietn&chenlevens to be treuren. In Berlijn ging het echtpaar Kriiger naar een verjaardagfeestje; de vrouw dronk wat veel, deed gek, de man maakte haar standjes; toen zij 's ochtends om 4 uur thuis kwa men, liep de ruzie nog hoogereinde, lijk liep de vrouw naar de keuken, greep een flesch lysol, dronk die voor de o ogen van haai- man leeg, en was 5 minuien Later eon lijk. Juffrouw Guesterre, bijgenaamd de geweer-koningin, die in een music- hall te Londen een nabootsing gaf van het schot van Wilhelm Teil, heeft Maandagavond niet den glazen appel op het hoofd van haar medewerker, maar dat hoofd zelf geraakt De man werd ernstig verwond naar een zie kenhuis gebracht, waar hij Is overle den. De geweer-koningin werd in hechtenis genomen. Zondagavond hebben een' aantal Kaffers bij Johannesburg op een voor bijrijdenden trein geschoten en met steenen gegooid onder het roepen van „Weg met de blanken 1" Een reiziger werd vrij ernstig gekwetst. Men ziet in het geval een betooging voor Dini- zoeloe. (die te Pietermaritzburg te recht staat). Het tamelijk zeldzame geval, dat een memsch. door een woedend hert wordt gedood, heeft zich dezer dagen te Gleiwitz, iai Opper-Silezië, voorge daan daar werd een haan wachter op de vorstelijke jachtgronden bij Slawentsitz door een hert aangeval len en zoo jammerlijk toegetakeld, dai hij voor dood bleef liggen toen men den man later vond, en hem naar een gasthuis vervoeren wilde, stierf hij op weg daarheen. Uit de Arbeiderswereld POSTEN. Tri het perceel 53 Nieuwe Keizers gracht te Amsterdam wonen de twee gebroeders Saphier, kloovers-eigen- werkmakers. Een dezer broeders, leert sedert een jaar aan zijn vier kinderen het klooven. Daartoe meent hij ten volle het recht te hebben. E&n van het viertal, een meisje, had reeds vroeger op een kaart, die later Inge trokken werd, op grond dat zij on rechtmatig verstrekt was, gedurende een half jaar het vak geleerd, en een ander, een zoon, was werkloos dia mantslijper en moest toch iets te doen hebben. Bovendien, hij werkt toch gel voor zichzelf, zoo meent de heer Sa phier, in zijn eigen huis en hij leent alreen zijn eigen kinderen. Het bestuur von den A. N. D. B. heeft echter een andere opvatting van de zaak. De heer Saphier had geen vergunning om zijn kinderen het vak te leeren, dus is hij een clandestien- ieerlingkweekeraldus de meerling van het bestuur. Een jaar Tang heeft de heer Saphier ongestoord zijn kinderen kunnen lee ren, zoodat twee ai volleerd zijn. Zelfs waren de beide broeders totein do October nog leden van den bond. Sinds dien echter worden zij geregeld gepost. Twee of drie A. N. D. B'ers houden trouw voor het huis de wacht en nemen van al wat daar voorvalt goede nota. Gaat een der beide hroe- ders uit, onmiddellijk heeft hij een post op zijn hielenja zelfs de bezoe kers worden nagegaan. De vader der leerlingen heeft nu het bestuur van den A. N. D. B. ge dreigd, dat hij meer leerlingen zal nemen, ais het posten niet ophoudt. En als het te erg wordt, zoo verzeker de hij ons, trekt hij naar' elders, waai de burgers beter tegen overlast be schermd worden. row, de Noordpunt van 'Amerika, waar Amundsen ln Juli of Augustus hoopt aan te komen. Met een zoo kleine mogelijke bemanning zoekt de poolvaarder dan een geschikt punt om op het drijfijs over te gaan. Ge leerden wil hij niet meenemen; die zijn hem te weinig tegen de hardhe den van den tocht bestand. Slechts enkele stevige zeevaarders vergezel len hem op den ijstocht, die wellicht vijf jaren zal duren. Van de uitrustingskosten, 150.000 kronen, draagt koning Haakon er 20.000. TEGEN HI.T WEDDEN. Da Vereeniging tot bestrijding van bet wedden Ln de sport houdt een huis houdelijke vergadering op Zaterdag 12 December, te 's-Gravenhage. Op deze vergadering zal definitief het re glement worden vastgesteld, het be stuur gekozen en over de verder te voeren actie worden beraadslaagd. Sport en Wedstrijden VOETBAL. Er is toestemming verleend voor de volgende internationale wedstrijden: Sparta—Kölner Bailspielverein, op 25 December. Sparta—Excelsior (Brussel) op 26 December. SpartaRacing Club de Bruxelles, op 27 December. A. F. C.Racing Club de Bruxelles, op 25 December. A. F. C.Woodford Albion F. C., op Goeden Vrijdag. Hercules (Utrecht)Kölner Bail spielverein, op 26 December. SCHAATSENRIJDEN. Enkele openbare speelterreinen in Berlijn heeft men ingericht voor ijs banen, waar de kinderen van de ge meentescholen 's namiddags mogen schaatsenrijden. WEDDEN OP COURSES. Door den minister van binnenland- sche zaken is aan de Commissarissen der Koningin inlichting gevraagd, of ln hun provincie gemeenten zijn, waar geregeld wedrennen worden gehou den, en zoo ja, of daar een plaatse- Lijke verordening bestaat op die wed rennen of het wedden, of het heffen van een bijzondere belasting en op het tegengaan van bedriegelïjke handelin gen bij het wedden. POOLTOCHT. Er komen weder bijzonderheden over Amundsen's poolvaartplan. Hij zou met de Fram begin 1910 naar Kaap Hoorn en vandaar naar San Francisco vertrekken. Kolen en pro visie worden te San Francisco inge nomen en nu gaat de reis naar Bar- Kerk en School NED. HERV. KERK. Te Eminen is overleden ds. J. Rien- stra, sedert 1892 predikant bij de Ned. Herv. Gemeente old aai' en vice- president van het provinciaal kerkbe stuur van Drente. Hij was vroeger predikant te Medemblik en Kwadijk. Beroepen te Staphorst ds. D. E. J. Hupkes te Waddingsveen c. a. Bedankt voor het beroep (toez.) te Heveskes (Gr.) door ds. J. F. Zijlker, te Schiermonnikoog. PROF. P. BIESTERVELD. Woensdag was het 25 jaar geleden, dat prof. P. Biesterveld, hoogleeraar aan de Vrij-Universlteit, het predi kantsambt in de Chr. Geref. Kerk te Sexbierum aanvaardde. Daarna was hij werkzaam te Gorinchem en Rotter dam. In 1894 werd hij benoemd tot hoogleeraar aan de Theologische school te Kampen en 17 December 1902 aanvaardde prof. Biesterveld, met het uitspreken van een rede in den Werkenden Stand, het hoogleer- aarsambt aan de Vrij-Universiteit. Deze dag is in alle stilte voorbij ge gaan. De gezondheidstoestand van prof. Biesterveld is van dien aard, dat hem volstrekte rust is aanbevo len. ACADEMISCHE EXAMENS. Utrecht. Cand. Rechten: J. A. van der Lee. Cand. Wis- en Natuurk.: Mej. J. B. L. Hol. Leiden. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op Stellingen de heer J. H, F. Hyink, geboren te Dinx- perloo. DE CACAO-DOUBLE „VEEN's-Dubbele-Cacao" beste Zomer- en Wlnterdrank ls uitsluitend verkrijgbaar in ds origineele bussen, van f i.70 en 0.87® oi NOOIT LOS! Begin Dec. begin van den nieuwen cursus in Costuumnaaien en Knippen naar maat, eenvoudige en nieuwste methode, conditiën uiterst billijk. Te vens gelegenheid om den avondcursus ie volgen. Gelieve zich zoo spoedig mogelijk aan to melden Maandag en Woensdag van 5 1/26 1/2 uur. Mej. AL VISSER, Kleine Houtstraat 111 zooi. Gediplomeerd door de grootste in richting te Amsterdam. in goud gezet, f 2.50 per tand. met en zonder gehemelteplaat. Schriftelijke garantie. Tandarts §WAAF, Oude Zijds Voorburgwal tiO, Amsterdam, is eiken Maandag, Woensdagen Vrijdag van 10 tot 4 uur te sprekenRiviervisciiinarkt 3, Haarlem. Oude en onbruikbare kunsttanden worden onder garantie verbeterd. bericht, dat de gereed is, en noodigt beleefd tot een bezoek uit. Prijscourant van Surprises- en Schertsartikelen gratis en franco. Letteren en Knnst TOURNéE DOOR BELGIë. De impxessario M. de Hondt, Den Haag, gaat een tournée door België ondernemen met het Vrije Tocmeel, di rectie Speenhoff en de la Mar. De hier te lande bekende kluchten, Zijn Edel achtbare en de Tante van Charley zul len worden opgevoerd, de heer en mevr. Speenhoff zullen hun liedjes zingen en Nap de la Mar treedt op als humorist. De eerste voorstellingen zullen plaats hebben 1 en 4 December in de Koninklijk Nederlandsche Schouw burg te Antwerpen. Stoomvaartberichten FIJNE 6 Ct« per stuk. Bezorging bij elke hoeveelheid franco aan huis Donderdags. G. ONRUST. - Weerpad. Oostzaan Het stoomschip Tabanan, van Java naar Rotterdam, passeerde 25 Nov. Per»m. Het stoomschip Prins Maurits, van West-Indië naar Amsterdam, vertrok 25 November, des voorm. 10 uur, van Havre. Het stoomschip Eemland, van Bue nos Ayies naar Amsterdam, passeer de 23 Nov. Fernando Noronha. Het stoomschip Maasland, van Am sterdam naar Brazilië en Buenos Ay- res, vertrok 24 November van Duin kerken. Het stoomschip Zaanland, van Bue nos Ayres naar Amsterdam, arriveer de 24 Nov. te Santos. Het stoomschip Caledonien, met de Fransche mails, arriveerde 25 Nov. te Marseille van Japan. Het stoomschip Kawi, van Java naar Rotterdam, vertrok 24 November van Tanger. Metselaar, Groadbor ngea voer PijpwelJen. Schoterweg 116, HAARLEM GEHEEL VRIJE ZAAL TE HUUR, voor Bruiloften en Partijen, d f 12.50, met PIANO, PIANIST, KLEEDKA MERS, GLASWERK, enz. Zeer ge schikt voor repetition en vergaderin gen. P. F. STA VL, Gen. Cronjé§iraat ijj. 33 Alle soorten SCHOENWERK, solied en goedkoop. h'—Trii ,r7. -m I

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 7