RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD Raadsels (Deze raadsels zijn alLe ingezonden door jongens en meisjes, die „Voor Onze Jeugd" lezeo Dc namen der kin deren, die mij vóór Donderdagmor gen 'góede oplossingen zenden, wor den in het volgend nummer bekend smaakt). door Jo van Egmond). Ik ijesta uil 1? lettors eh ben een utüg voorwerp in de studeerkamer 4 2 3 is een viervoetig dier. 7 8 5 9 is niet vol. Een 1 2 4 is ook een viervoetig dier. Een 4 8 11 7 is een lichaamsdeel. Een 6 5 10 3 12 ziet zwart 2. (Ingezonden door Nanne Nauta). Konstantinopeldie groote stad, Met hoeveel letters spelt men dat? 8. (Ingezonden door Gerardus Ar ink). tuigen. van ge mer m ke der een deu ieer het mans is rir an M&k Welke spreekwijze leest gij hieruit? 4. (Ingezonden door Buurtje Aarts). Zet onder elkaar Een stad in Noord-Holland. p,«n..-provincie van Nederland. .jjrövlhèiG VoTi Nederland. Ken plaats in Noord-Brabant. Een stad in Zuid-Holland. Een plaats in Noord-Brabant. Een provincie van Nederland. Een stad in Zuid-Holland. Een plaats in Overijsel. Een plaats in Drente. Een plaats in Noord-Brabant. De beginletters vormen den naam -Van een beroemd persoon uit de va- derlandsche geschiedenis. 5. (Ingezonden door Martinus Bonke). Men vindt mij aan de deu.r. Zet ach ter mij een medeklinker, iets walmen in den molen vindt en een klinker, en verkrijgt een stad in Oostenrijk- ongarije. 6. (Ingezonden door Cato Bonke). Ik besta uit 13 letters en ben een plaats in Friesland. 5 6 7 8 staat aan deu hemel,. 1 2 4 is een meisjesnaam. 6 11 12 13 is een rivier in Spanje. 13 7 8 5 4 gebruiken de kippen. 2 8 6 5 is een steensoort. 9 10 11 13 3 8 is een familielid. 7. (Ingezonden door Jo König). Als men de letters van den naam Van een stad in Nederland, in een an- diere volgorde zet, krijgt men een i jongensnaam. Welke is die stad 8. (Ingezonden door Johan Koch). Ik word gebakken en ben dan een lekkernij. Keert men mij om, dap word ik ook gebakken, maar dan lust gij mij niet 9. (Ingezonden uödi" Sstóy Bouwmees ter). Met een T draai ik in 't rond, Met een M, wroet ik in den grond. 10 (Ingezonden door Hannie Smit. Mijn geheel bestaat uit 14 letters. 11 2 3 10 heeft men op 't hoofd. In een 3 4 rijdt men 's winters. Een 6 7 8 9 4 gebruikt de meid. 5 6 7 8 9 4 is een plaats in Fries land. 1 12 13 14 gebruikt de timmerman. Raadseloplossingen De oplossingen der raadsels van de vorige week zijn 1. Cruquius, Leeghwater, Lynden. 2. Schoen, kamer, roem, schoenma ker. 3. Alkmaar. 4. De spiegel. 5. Hoogwoud. 6. Vink. 7. Sint-Nicolaasfeest. Staal, Nico, stof, tien, Sien. 8. H onder d is honderd. 9. Moskou, mos, kou. 10. Naarden Edinburg Nijeberkoop. NAMEN. Goede oplossingen ontving ik deze week van Zus Duursma 10. Wilh. M. Heijl 10. Annie en Truus v. d. Linden 5?. Dina en Nelly Hoenson 8. G. K wan Les 10. Margo Tekamp 4. Giljam Lokerse 6. Piet van Bockhooven fL Rosa van de Ven 8. Nanne Nauta 10. Marie Dolkemade 7. Dora van Dam 10. Jo König 9. Beppie Meyer 7. Nico Twisteriïng 7.- Jan G. Drost 9. Gerardus en Jacobus Ar Ink 8. Jan en Roeland van Vendeloo 7. Hendrik en Johannes Elztnga 9. Ruurtje Aarts 10. Guurtje Bolters 9. Johan Koch 8. Hendrik Versteeg 4. Johan en Frans van Egmond 9. J. Kloos 5. Rem Bosman 8. Johan C. Bosman 8. Hannie Smit 10. P. v. d. Steur 8. Strikvragen. Milaan 1. Tweemaal uit. Ex is uit en Amen is uit. 2. Voor den kleermaker. 3. Het hoek niet terug gever.. 4. Evenveel ais iavavan Am.s^_ dam. D. Overal een steenworp. 6. De herbergen. 7. Omdat hij niet over land kon gaan. 8. Paardenhaar. 9. De tandmeester. 10. Vier soorten schrijfletters, druk letters, roodo letters, en Sinter klaasletters. 11. De A en het IJ. 12. Omdat het anders op een honden- kerkhof te veel leven zou zijn. En omdat een heeleboel kinderen in d6zen tijd erg van Sint Nicolaas vervuld zijn, is het eerste onder werp „Iets wat je op Sint Nicolaas beleefd hebt". Nu mag je een grappig of ernstig voorval, dat je op Sint Nicolaas-avond of eenige dagen er vóór gezien, ge hoord, beleefd of gedacht hebt (het hoeft niet waar gebeurd te zijn) be schrijven. Ook mag je er een versje óver maken, maar dan liefst niet ai te lang. i Het tweédé onderwérp ia-; *- „Een Kerstverhaal". En het derue onderwerp „Sneeuwballen gooien, of Hoe raar een bal soms rollen kan". Je hebt nu dus drie onderwerpen, om uit te kiezen. Bedenk je nu maar eens goed en ga dan flink aan 't werk. Ik heb den laatsten tijd zooveel briefjes gekregen van nieuwe kinde ren, die met onze rubriek mee willen doen, dat ik wel denk een heeleboel opstellen of verhalen te zullen krij gen. Maar denk nu allemaal goed om ae volgende vier dingen I. Alle inzendingen moeten vóór 20 December in mijn bezit zijn. II. Het papier mag maar aan één kant beschreven zijn. III. Bij iedere inzending moet duidelijk naam, 1 e e f t ij d en adres zijn vermeld. IV. Bij iedere inzending moet wor den* vermeld, of bet werk met of zonder hulp gemaakt is. Ik verdeel hot werk dan weer in ij twee :.frj.ee!ingen; de "ééns von kinde- 'ren van elf jaar ol jonger, en de tweede van kinderen van twaalt jaar of ouder. In iedere afdeeling zijn dri,e prijzen, namel. DRIE BOEKEN IN PRACHT BAND. Antwoorden op de Strikvragen Goede oplossingen op de strikvra gen ontvangen van Zus Duursma 10. Margo Tekamp '2. Giljam Lokerse 8. Piet van Bockhooven 7. Nanne Nauta 4. Marie Dolkemade 8. Dora van Dam 10. Jo König 9. Jan G. Drost 7. Jan en Roeland v. Vendeloo 7.. Guurtje Bulters 6. Johan Koch 7. Maria Ottolini 9. Johan en Frans van Egmond 7. Rem Bosman 2. Begraven plaatsen. (Ingezonden door Louise van Hezal). 1. Mijn oom kocht op de Laatste ver- kooping zeven huizen. 2. De lossers waren reeds om zes uur aan het werk. 3. Hij is een burger- van Amster dam. 4. Lize riep nog harder„Wijk uit voor die fietsen." BEGRAVEN RIVIEREN. 5. Spaar, Nelly Net als Johanna I 6. Ik haal wol I Ga je mee Wedstrijdinzendingen. Inzendingen voor den wedstrijd ontvangen van J. G. Drost. Dina Hoenson. Nelly Hoenson. Hermanes van Esoï. Bericht Wedstrijd Nu de Sint Nicolaas-wedstrijd weer achter den rug is, moeten we maar dadelijk weer aan een nieuwen wed strijd beginnen. En dezen keer zal ik jullie maar weer eens aan het schrij ven zetten, 't Wordt dus een OPSTELLEN-WEDSTRIJD. Bettie's cadeaeije Bettie had het heel druk. Dat had zij altijd tegen Sint-Nicolaas. Het was ook een heele kunst, om voor ieder- eeai een cadeautje klaar te hebben als je maar heel weinig zakgeld hebt. An dere kinderen zeggen wel eens, dat zij geen Lijd, of geen geld hebben, om iets te geven. Maar dat zei Bettie nooit. „Het komt, doordat Bettie op y&a Zo'ndag geboren is", zeiden de öroertjes, „Zondagskinderen zijn ge lukskinderen." Dagen en weken vóór Sint-Nicolaas waren de kleine, knappe vingertjes bezig. Haar moeder had al haast speldekussentjes en naaldenboekjes genoeg voor haar heele leven. Bettie gaf haar poppen ook ca deautjes. Zij had een heel gezin en al waren de meeste oud en een beetje geschonden, zij zorgde toch goed voor hen. Dan had zij twee broers, een groote zuster, een vader en een moe der, ja, Bettie vond zichzelf heel rijk en ze had altijd medelijden met een eenzamen, ouden heer, die aan den overkant woonde. Hij had veel geld „Maar wat heb je daar nu aan", dacht Bettie, „als je niemand hebt, om van te houden De dag vóór bint-Nicolaas, pakte Bettie boven op haar kamertje al haar pakjes netjes in. Juist toen zij klaar was, keek zij op en zag den eenzamen, ouden heer. zooals zij hem ttllij-d noemde, uit het huis aan den overkant komen. Hij keek nog ernstiger en bedvoei- der dan gewoonlijk. Daar bedacht Bettie iets. Zij nam een wit, porselei nen hondje, dat zij eens gekregen had en wat zij erg mooi vond van haar kastje. „Het moet vreeselijk voor hem zijn. als er niemand is, die hem een pakje geeft", dacht zij. „Als ik hem dit nu eens gaf Een oogenblik aarzelde zij. want zij was een beetje verlegen eu durfde niet goed alleen naar het groo'te huis gaan. Maar toen kreeg haar medelijden de overhand en zon der zich den tijd te gunnen, om haai hced op te zetten, wikkelde zij hei hondje in een stuk papier, liep naar beueden, opende de deur, stak de straat over eu helde aan den overkant aan. De knecht, die de deur opende, keek haar verbaasd aan. Maar Bettie duw de hem haar pakje in de hand. „Wil je dit morgenavond aan dien eenzamen, ouden heer geven, en hem ee_i prettigen avond wenschen?" Vóór de knecht haar kon antwoor den, was zij al weg. Den dag na Sint-Nicolaas zat Bet tie alleen in haar kamertje. Om de waarheid te zeggen, was zij niet heel voolijk. De jongens waren uit, haar rtoeder had bezoek en nu al de ca deautjes gegeven waren, wist zij egenlijk niet, wat zij eens doen zou. Plotseling zag ze de deur van het huis aan den overkant open gaan, en de eenzame, oude heer kwam er uit. Tot Bettie's groote verbazing stak hij de straat over en belde bij hen aan. Onmiddellijk liep, Bettie naar beneden en deed de voordeur open. ^Vnfal bgü b[dat u komt. want ik beo heelemaal alleen 1" riep ze. De oudeheer boog zich voorover. „Ben je heusch blij vroeg hij. „Dat loor ik niet dikwijls. Ik kom jo be danken voor het eerste' Sint-Nicolaas- pakje, dat ik de laatste tien jaar ge kregen heb I" „Ja", antwoordde Bettie, „ik dacht wel, dat u het hondje mooi zoudt vin- dai. En ik wist. dat u geen kinderen hid, die u cadeautjes konden geven. Vilt u au niet een beetje in mijn ka- reer komen vroeg ze. Toen dien avond haar moeder bo ven kwam, om Bettie nog eens goeden racht te zeggen, sloeg haar kleine neisjo de armen om haar hals. „O, Moeder", zei ze. „ik heb zoo'n pretli- gin middag gehad, en, weet u, die arme, eenzame, oude heer heeft ook «en dochtertje gehad, en hij zegt, dat ii nu maar dikwijls bij hom moet ko nen, want dan denkt hij aan haar hij voelt zich nu niet langer eenzaam, want ik zal zijn vriendinnetje zijn 1" bnevenous Aan alle kinderen. Vandaag moet ;k allereerst beginnen met jullie alle maal een hot» prei'-ig Sint Nicolaas- feest ;oe te wenschen 1 lk hoop, dat Sint juliiy goed bedenken zal en dut het een erg plezierige avond voor jo zal zijnl HUBERTUS B. Heb Je gezorgd, lat je de laatste dagen niet meer on- ieugend was? Maar Hubertus, ik dacht nu heusch dat jij nooit ondeu- jend wasl He bik dat zoo mis gehad? .k ben blij dat je in je schik bent met iet boek; ik kan me best begrijpen, lat je het prettig vindu om veel boe ien te hebben, dat vond ik ook altijd ioo heerlijk, en doordat ik vroeger zooveel hoeken kreeg kan ik ze nu al- leniaal uitleenen aan de jongens en meisjes van onze Kinderrubriek, lk zou nu nog maar niet besluiten wat je .uter doen wilt; studeer nu maar- ijve rig en doe flink je best op school, dan comt alles wel op zijn tijd terecht.Het »alt me tegen dat Mimi niet naar mij xijkt, maar naai- de vogeltjes, dat vind ik eigenlijk niets aardig van ïaar, jij wel? JOHAN C. B. Ik vind het uitste kend, als je ook weer eens een ver- nasltje stuurt. Als het goed is, wordt tict dan ook weer geplaatst. Ik ben naar je opstel ook nieuwsgierig, hoorl Wel kvak denk je, dat je onvol doende zal krijgen? Ben je 's avonds om 8 uur altijd heelemaal klaar met je werk, of werk je 's morgens meestal ook nog wat? HANNIE S. De raadsels, die je inzendt, zijn heel goed. Maar wil je er aan denken, dat de antwoorden er altijd bij moeten staan? Ik houd ook wel van radèn, naar ik moet toch weien, of ik goed geraden heb. Vind je hot prettig, dat er een raadsel van je geplaatst is? Ik ben nieuwsgierig of er vanavand weer boeken bij komen, en jij? Stonden ze bovenaan ep je ver langlijstje? Doe je met den nieuwen wedstrijd ook mee? HENDRIK EN JOHANNES E. Ik vind het altijd aardig, als jongens mee gaan doen, omdat hun vriendjes het ook doen. Dan weet ik, dat jullie ■nze „Zaterdagavond" gezellig vin den. Voor een eersten keer hadden jullie flink opgelost, hoor! Vind je op stellen maken ook prettig? De nieuwe raadsels zijn ook goed en zal ik plaat sen als ze aan de beurt zijn. RUURTJE A. Ja, de raadsels wa ren nu weer wat gemakkelijker, want je bent nu niet de eenige, die er tien goed had; zooals den vorigen keer. Ik Óen .blij, dat je je boek mooi.vond. Het kan anders mee- en tegenvallen, hé, want je kunt van buiten er niet aan zien, wat er in zal staan. Hoe is 't nu met Jo? Mag ze al weer uit en naar school? GUURTJE B. Het raadsel, dat je inzendt is goed en zal ik plaatsen. Maar je had het niet zelf bedacht, want ik heb het wel eens meer ge hoord. Kan je er zelf ook wel eens f-en maken, en doe je ook met de:; wedstrijd mee? Hoe vind je het boek - JOHAN K. Ja, je mag over dat feestje ook wel eens een opstel maken. Maar voor den wedstrijd moet het een van de drie onderwerpen zijn, die ik opgegeven heb. Wat aardig, dat Pluto on Mimi zulke goede vrienden zijn. Hebben ze in het begin ook nooit ge vochten? MARIA O. Heb je al gekozen, welk van de onderwerpen je nemen zal en ben je al begonnen? Vind je strikvragen prettiger dan gewone raadsels? JO K. Je stuurt me twee prachtige raadsels. Ik zal ze plaatsen, als ze aan de beurt zijn. Heb je ze ergens gevon den, of zelf gemaakt? Ik hoop, dat ik Woensdag een paar mooie boeken voor jullie heb. Jullie komen zeker samen, is 't niet? Ik vind het niets las tig, dat je liever ieder apart een brief je hebben wilt, maar het wordt dan meestal niet zóó lang, als aan jullie samen. Tot Woensdag, hoorl BLPPÏE M. Hoe is het nu met de kleintjes? Wordt het' hoesten al wat minder? Vond de dokter het be ter, dat ze in de voorkamer liggen? Waarom doe je niet mee aan den wed strijd? Wil je moeder voor haar brief je bedanken, Bep? Houdt je niet erg van opstellen maken? NICO T. Wat zullen Herman en jij vanavond een plezier hebben! En heeft kleine zus ook meegegrabbeld? Jullie hebt zeker maar flink Sint Nico- laasliedjes gezongen, is 't niet? Veel plezier, hoorl JAN G. D. Je opstel heb lk gekre gen. Het is best, als je ook met ons mee gaat doen. Ik heb bij de raadsel oplossingen je naam voluit gezet. Heb je liever, dat ik dan ook alleen de voorletters zet, of bedoel je het alleen voor stukjes? Schrijf me dat maar eens. GERARDUS en JACOBUS A. Je moet het me maar eens schrijven, als d" markt weer begonnen is. Wie van jullie had dezen keer het briefje ge schreven? Het zag er nu erg netjes uit, hoorl ROSA v. d. V. Hoe lang is het ge leden, dat Louis meegedaan heeft? Je houdt zeker wel van raadsels oplos-, sen, is 't niet? Doe je met den wed strijd ook mee? NANNE N. Nu, je hebt een heele boel te doen, hoor! Ik hoop maar, dat de opstellen mooi worden! Het is best als je je boek nog een week houdt. Wat een prettig cadeaux heb je op je verjaardag gekregen! Heb je in het teekenboek al wat geteekend en kan je het dan kleuren met de verf uit de verfdoos. Je moet me maar e schrijven, of het mooi wordt. MARIE J. Je nieuwe raadsel is goed en ik zal het plaatsen. "Wel neen, ik vind het niets erg dat je de vorige week de oplossing vergeten had. Dat kan iedereen gebeuren! Ik zal hem er nu bij schrijven, dan kan dat raadsel ook aan de beurt komen. DORA VAN D. Jij bent ook een mooie, Dora! Nu schrijf je me niet eens, hoe het op Moeders veraardajg eens, hoe het op Moeders verjaardag gegaan isl Ik dacht, dat jullie me daar een heeeboel over zouden ver tellen 1 Ik vind het best, als je a.s. Woensdag komt. Dan kunnen we ken nis maken. Is je opstel al af? of wacht vrouw voorgesteld en zij de goede ziel gaf mij gelijk blijkbaar was zij ook de voortdurende aanwezigheid van de oude nachtegaal moede ge worden. Dus goed Het laatste vierel- jaar kwam en toen, eerst toen nam ik met groote voorzichtigheid, met ware Indianenlisten, mijn maatrege len, om te zoeken wat ik noodig had. De zaak was niet gemakkelijk. Ik was, als al mijn vrienden, door in acht neming van étage, aantal ka mers, in de nabijheid van de kazerne, in mijn keuze beperkt, bovendien wil de ik nog speciaal een woning in een huis, dat maar één étage te verhuren had, een woning, die onder en boven, door goede solide huurders, die niet wilden verhuizen, bewoond was. Eindelijk vond ik in de rue Mi- romesnil 12, wat ik zochteen aardi ge woning op de tweede verdieping, met uitzicht op een tuin. Op de eerste verdieping een dokter, die de huur niet kan opzeggen zonder zijn prak tijk te benadeelen op de derde ver dieping een bejaarde heerop de vierde een senator. Ik dacht „dat is voor mij Ik vraag den naam van den eigenaar. De portier noemt mij de markiezin de la Blo- guette, weduwe van den vroegeren minister van buitenlandsche zaken. Goed. Ik ga naar de dame, die in een prachtig nuls in de rue de Marignan woont en zeg den bediende, dat ik de markiezin over het huren van de wo ning wilde spreken. De bediende komt terug met de boodschap, dat de markiezin mij he laas u>t haar sp:jt niet kon oii.van- ger daa- deze aangelegenhede:- ait- sluiient haren zaakgelastigde aan gaan, zij zelf bekommeri zien uit principe niet met zooiets. Ik zend den bediende nogmaals terug met de boodschap, dat ik haar een geheim, een zeer groot geheim toe ie vertrouwen heb een kapitein van het Fransche leger laat zich niet zoo gemakkei ij r" afschepen en ik werd toegelaten. „Mijnheer", zegt mevrouw De la Bloquette met ernstig gezicht, „ik moet u zeggen, dat ik verbaasd ben over uw boodschap van een geheime mededesling. Voor zoover ik weet is het niet gebruikelijk, personen, die men nie: kent. geheim en tot te ver trouwen." „U lièbt vulkoioen gelijk, me vrouw. Maar ik ben zeker, dat als u ni'i aangehoord hebt, u mij zult be grijpen en zult verontschuldigen. Ik zou gaarne de tweede verdieping van uw huis in de rue de Miromesnil hu ren. maar ik zou daarbij tevens den wensch willen te kennen geven, dat het bordje „te huur" aan het balkon hangen blijft en dat niemand ter we reld, zelfs de portier niet, weet, tot 15 October des middags, dat de woning verhuurd is." „Maar dan zal de arme man toch het huis moeten laten bezichti gen. mijnheer." „Zeer zeker, mevrouw. Maar wat doet dat er toe Ik zal den man later voor zijn moeite beloonen... U zult mij begrijpen, wanneer ik u zeg, dat dit is om mijn schoonmoeder te beletten in hetzelfde huis te gaan wo nen. U zult mij toegeven, dat de zaak zeer ernstig is. Ik vraag geen repa ratie, ik neem al uw voorwaarden aan en betaal u vijf jaar van te voren de huur." Hierbij legde ik vijfduizend fres. op ie tafel. Wie weet, misschien heeft u-. er markiezin ook veel verdriet van haar schoonmoeder gehad I Misschien lachte haar ook mijn bereidwilligheid toe, om geen repara tie tc vragen. Zij glimlachte en zei „Goed, mijnheer, ik neem het aan. Ik zal u de kwitanitie uitschrij ven .ai van 15 October af bent u mijn huurder." „En u zult het geheim houden?" „Als mijn eigen geheimen." Ik dankte haar duizend maal en keerde tevreden naar huis terug. Van lijd tot tijd tracht mijne schoonmoeder mij te polsen „Hoe wordt het, schoonzoon, hoe gaat bet met de nieuwe woning „Ja, lieve schoonmama I" ant woordde tk dan, „ik ben steeds zoe kende.... dat is niet gemakkelijk I Ik zou graag naar de Chaussee d'Antin willenmidden Ln het centrum". In September vertrek ik naar de groote manoeuvres en den 15den Oc tober, na mijn terugkomst, heeft de verhuizing plaats, waarbij ik de voorzichtigheid heb het nieuwe adres eerst, dan den koetsier van den ver huiswagen in het oor te fluisteren, als alles opgei aden en voor het vertrek gereed is. Ik kom met mijn zaakje in de Rue Miromesnil aan en voor de deur staat reeds een andere verhuis wagen 1 „Pardon zeg ik tot den por- uer. „Dat moet een vergissing 'zijn. Bier is een quitantie van de markie zin De la Blouquette, die bewijst, dat ik van heden af de huurder van de nieuwe woning op de tweede étage ben." „Juist, mijnheer I De tweede éta ge staat geheel ter uwer beschik king." „Maar die wagen dan „Dat is de verhuiswagen van den ouden heer, die door tusschen- komst van den zaakgelastigde van de markiezin uit de woning is gekocht voor een som van 1500 francs." Ik kreeg een verschrikkelijk voorgevoel, zoo verschrikkelijk, dait ik nauwelijks den moed had, verder te vragen. Met bevende stem vroeg ik: „En.... hoe heet de nieuwe huur der van de derde verdieping O, dat is een zeer voorname da me mevrouw De Ricin Heit leven van voorheen zou dus niet gewijzigd worden, mijn schoon moeder zou bij ons blijven wonen, ondanks mijn list en nooit heb ik er het vreeselijke zoo van gevoeld, als op dat oogenblik. Begrijpt ge nu, mijne heeren, waarom ik de kameraden, die naar Madagascar gaan, om hun lot be nijd (,,D. Ct.") BLOEMBOLLENTEELT. De „Westm. Gaz." ontleent aan Chamber's „Journal" mededeelingen over de bollenteelt in Engeland. Bloembollen uLt Engeland te zenden naar Nederland, is hetzelfde als steen kolen zenden naar New-Castle, maar hoe zonderling het moge klinken, zegx het Engelsche blad, een feit is het, dat Engelsche bloembollen tegenwoor dig in groote hoeveelheden naar Hol land gaan. Het centrum van de En gelsche bollenteelt is Visbeck, waar vooral werk wordt gemaakt van de cultuur van narcissen. In een maand, zoo wordt ons medegedeeld, zijn van hier niet minder dan veertien en een halve ton narcis-bollen naar de kwee- keriien in Nederland gezonden. Het Engelsche blad meent, dat de verkregen resultaten toonen, dat En geland. indien de cultuur maar goed wordt aangepakt, gemakkelijk met Holland, wat de bollenteeLt betreft, zal kunnen concurreeren. Onze bewerkers zijn dus gewaar schuwd. je tot de Sint Nicolaosdrukte voorbij is? MARGO T. Dat Jou letter ver keert sond, was een drukfout, hoor! Ja, het Is erg verdrietig, dat je niet naar school mag. Dan duren de dagen zoo lang, vind je niet? Doe maar trouw met ons mee. En bedenk maar een heeleboel nieuwe raadsels, of be graven steden, of begiu\c-n -:a ®3- meisjesnamen, "I?.".; zullen we ze in do Zaterdagavond zetten. Krijg je nu thuis ook nog een beetje les? of probeer je de briefjes maar zoo mooi mogelijk te schrijven? Vind je een op stellenwedstrijd ook prettig? Wil je Moeder voor haar briefje bedanken? GILJANE L. Ik vind het best, dat je ook met ons mee gaat doen. Na tuurlijk mag je aan de opstellenwed strijd ook mee doen en aan raadsels maken, enz. Heb je al een onderwerp gekozen? NELLY en DINA H. Jullie zijn er vlug bij met je inzend'ngen, hoor Je bent een van de eersten. Het lijkt mii erg moeilijk om zelf schaatsen te maken. Zijn ze net zooals die, die in de winkels te koop hangen En kan je nu ai goed rijden, bijvoorbeeld naar Amsterdam Ja, ijs vind ik ook wel prettig, maar ik hoop tóch, dat er niet lang ijs komt. Weet je wel waarom DIRK B. Heeft de horlogemaker het voor je in orde gemaakt En heeft hij bet lang gehouden Het boek van R. C. is uitgeleend, het an dere heb ik niet. Je raadsel hoort eigenlijk bij de strikvragen. Als het aan de beurt is, zal ik het plaatsen. JO en BETS P. Wat zullen zo daar blij rnee zijn Het was een erg aardig pakje Hadden jullie zelf al die dingen uitgezocht? Vinden jullie bet niet een prettig idéé, rlnt er van avond nu zooveel kinderen blij zijn Tk wensch jullie ook veel pleizier, hoor I ZUS D. Vond je de opgaven voor den wedstrijd nogal prettig En welk onderwerp heb je gekozen Ja, bet treft erg op een Zaterdag, dat is haast de prettigste dag. die het zijn kon. WILH. M. II. Je hebt het pakje nu zeker al ontvangen Ik hoop, dat de platen vanavond ook komen, dan kun je dadelijk beginnen. Ik kan de raadsels, die je inzendt, best gebrui ken ze worden dan geplaatst zoodra ze aan de beurt zijn. Muar of ik het eerste plaats, weet ik nog niet. Als je begraven plaatsen hebt, stuur ze dan maar, dan zet ik die weer apart in Je courant. Ben je al aan den wed- s'trrd begonnen FRANS G. Ik ben blij, dat je de briefkaart mooi vond. Is het album nu al haast vol ln de begraven plaatsen waren een paar kleine fout jes. Dat zal je wel zien, als ze in de courant komen. Jammer, dat de cou rant is weggeraakt, hè TOOTJE VA? W. Den volgenden keer krijg ik zeker een heele lange brief van je, is 't niet Dan moet je me maar alles van Suit Nicolaas ver tellen. Of komt dat in je opstel te staan Gelukkig, dat je zoo gauw weer beter bent geweest 1 BETSY VAN W. Ja, je mag ge rust twee verhaaltjes inzenden. Dan reken ik het beste wel voor doM wed strijd. Hoe vind je dit boek Het is een heel ander soort, maar ik rlenk, dat je deze verhalen toch ook wei mooi zult vinden, is 't niet HENDRIK V. Vond j'e de raad sels dezen keer zoo moeilijk, Hen drik Dan een anderen keer maar weer beter 1 Wat vind je prettiger strikvragen of begraven plaatsen JOHAN en FRANS VAN E. Nu, je hebt groote plannen, hoor! Ik hoop van harte, dat je zal slagen Heb je op school daar les in gehad, of op avondschool? Je bent toch nog niet van school af, is 't wel Waarom heb je dan nu al een getuigschrift gekre gen En krijg je ook les in Fransch of Engelsch Wil je Moeder en Cor voor mij feliciteeren Wat een heer lijke week voor jullie, hè Het boek, dat je opnoemt, ken ik niet. REM B. Het nieuwe raadsel, dat je inzendt, zal ik plaatsen. Het is best, als je een opstel zendt, maar voor den wedstrijd moet je het wel alleen en zelf gemaakt hebben. Vond je de strikvragen moeilijk M. C. VAN DÜUHN. GEDENKTEEKEN ONTHULD. Dinsdag werd te Graaf Reynet in de Kaapkolonie een gedenksteen onthuld voor commandant Scheepers en a:me ren, die als rebellen terecht waren ge steld na den Zuid-Afrikaansclien oor log. Er werd een rede gehouden door generaal Grobler en er werden brie ven van sympathie voorgelezen van den heer Sauer, minister van de Kaap kolonie, en den oud-president Steyn. Laatstgenoemde verklaarde, dat wat Scheepers had gedaan was geschied op bevel van zijn superieuren. Had hij iets gedaan, dat ln strijd was met liet oorlogsrecht, dan was de schrijver (de heer Steyn) daarvoor verantwoor delijk, maar er was voor zoover hij wist, niets geschied, dat tegen dit recht streed. DE VOLKSAUTO. „De Fiets maakt melding van een „wagen voor den kleinen man", een vierwielige auto van 5 pkr., met 3 versnellingen en allerlei andere deug den en die toch maar 900 kost. De maximum-snelheid is 40 K.M., dus het ls geen wagen, om mee in wed strijden uit te komen, maar uitste kend. geschikt voor handelsreizigers, dokters, enz.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 11