Weerbericht KEIJSER'S Schoenenmagazijn, Binnenland MEDEDEELINGEN VAN HET KON IN KL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorin. 10.50 uur). De Bildt, 7 Dec. 1908. Hoogste barometerstand 777.4 m.M. U Horta (Azoren); laagste 739.5 m.M. te Bodo (Westkust van Noorwegen). Verwachting tot den avond van 8 December Wind zwakke tot matigen, meest .Westelijken wind. Gesteldheid van de luchtbetrok ken tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk regen. TemperatuurIets zachter. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. HALFWEG, Aan de suikerfabriek „Holland" zijn de werkzaamheden hedennacht 2 1/2 uur afgeloopen; ongeveer 82 millioen KG. beetwortelen zijn van 30 Septem ber af verwerkt. BENNEBROEK. De unie-collecte heeft dit jaar In eze gemeente f 18.65 opgebracht. Mevrouw Willink van Bennebroek en hare dochter hebben dit jaar aan de kinderen der Christelijke school weder een aardig St. Nicolaasfeest be reid. De kinderen werden Vrijdag mild onthaald en ontvingen ieder een aar dig stuk speelgoed. De fraaie en leer zame bioscoop die vertoond werd, ver schafte aan de kleintjes ook veel ge noegen. Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 765 m.M. Stilstand. Vorige stand te 2 uur 766 m.M. Thermonieterstand te Haarlem. Zondag 6 December Hoogste gisteren F. 42° Laagste heden nacht F. 36f Hedenmiddag 12 uur F. 37 Maandag 7 December Hoogste gisteren .F. 38° Laagste heden nacht. F. 36 Hedenmiddag 12 uur F. 42° INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. F. P. REICHERT, 17 ANEGANG 17. PRACHTIGE SORTEERING Fronts Boorden en Manchetten. 32 tango Veerslraat Zam-Buk, (Ie nieuwe genezende zalf Een Wonderbaar Geneesmiddel tegen alle Huidziekten. Zam-Buk, do wondervolle Engelsche zalf Is het resultaat van jarenlange bestudeering der huid en van de ziek ten waaraan zij onderhevig is. Na kostbar"© onderzoekingen en veelvul dige wetenschappelijke proeven, als mede naspeuringen in oude manus cripten omtrent de rijke plantaardige zalven die de Oude Grieken aanwend den, ging er licht op over de middelen ter ontdekking van een inderdaad na tuurlijk preparaat om bij de huid aan te wenden, zoowel met het doel om die van wonden te genezen, als haar van huidziekten te doen herstel len. Bekwame geleerden en scheikun digen hielden zich onledig met het op sporen van zekere zeldzame planten waarvan bij wetenschappelijke behan deling fijne essences gewonnen kon den worden met een groot heelend, verzachtend en antiseptisch vermogen. Men voelde dat die kostbare extracten de basis der nieuwe magische, gene- zen.de huidzalf zouden vormen. Na ve le ontmoedigende mislukkingen werd hun pogen ten laatste met goeden uit slag bekroond, en de kostelijke plant aardige zalf, die heden ten dage in de geheele beschaafde wereld onder den gedeponeerden naam van Zam-Buk bekend is, was het resultaat daarvan Zam-Buk bezit de buitengewone krachten, ziektekiemen te vernietigen (di© eczeem en zweren veroorzaken) en het vermogen natuurlijke vleesch- wonden te genezen en bloedvergifti ging te voorkomen: Vóór alles,is Zam- Buk absoluut zuiver, en maakt, bij regold gebruik, de huid zoo zacht als .zijde en voor huidziekte onaantast baar. Door het groot© succes van Zam- Buk, ontzien gewetenlooze handelaars zich niet waardelooze surrogaten ten verkoop aan te bieden. Men zorg met niet anders dan alleen met de echte Zam-Buk te doen te hebben, 'dat verkocht wordt in groene blikken 'doosjes, verpakt in groen karton, waarvan de einden met het stempel of zegel der eigenaars gesloten zijn. Elk gezin moet altijd een doosje Zam-Buk vlak bij de hand hebben, tegen mogelijke ongevallen. Zam-Buk is een zeer succesvol geneesmiddel te gen aambeien, (blinde en bloedende) zweren, zeere beenen, aangedane en kels, sneden, brandwonden, kneuzin gen, schrammen, dauwworm, ziekten dor hoofdhuid, springende handen winterhanden en -voeten, eczeem, loo pende zweren, etterende wonden, en alle huidziekten. Verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten A f 0.90 per doos of 1.90 per groote doos, of fran co per post tegen dezelfde prijzen di rect bij de Zam-Buk Co., Rokin 8, Am sterdam. VICTORIABRON OBERLAHN- STEIN. Voor de tentoonstelling van menu's, uitgeschreven door de Amsterdam-1 sche Vakvereeniging voor Hotel-, Ca-I fe-, Restaurant- en Societeit-Geëm- ployeerden „Onze Belangen", welke I gehouden wordt 7, 8. 9 December in het feestgebouw „Bellevue" te Am-1 >terdam, is door de directie van de Victoriabron te Oberlahnstein uitge-1 loofd een verguld zilveren medaille, geslagen op het stempel der Maat schappij, welke medaille als prijs ge steld is voor het mooist samengesteld menu voor een dejeuner. JONG NEDERLAND. De veree-niging „Voor Jong Neder land" welke ten doel heeft, kinderen alle gezindten uit den kleinen burgerstand, die bij de bestaande va- cantiekolonies niet in aanmerking ko men, tot herstel van gezondheid t ij- del k naar gezonde streken te zen den, mits de ouders of verzorgers naar de mate van hunne financieele krachten in de verplegingskosten bij dragen of die geheel vergoeden, mocht het genoegen smaken van de door haar gehouden verloting een batig saldo over te houden van pl.m. /6500. Deze verloting was in hoofdzaak ge organiseerd tot verkrijging van oen eigen koloniehuis. Ofschoon nu niet jeheel toereikend tot verwezenlijking van dit ideaal, heeft de Vereeniging door het bijeenbrengen van deze som, ermeerderd met reeds vroeger voor dit doel verzamelde gelden, de zeker heid verkregen, dat biiiuen afzien- iaren tijd 't werk tot stand zal kun nen komen. Mogen edele menschen rienden zich geroepen gevoelen, dit kapitaaltje mei een bedrag te ver meerdenen, opdat de plannen voor liet op te richten gebouw spoedig in bewerking kunnen worden genomen. Penningmeester van de Commissie an Bijstand is F. A. J. van Kuyk, Keizersgracht 122, Amsterdam. HAARLEMMERMEER. Op de markt te Hoofddorp waren slechts 7 koeien aangevoerd, welke niet verhandeld werden. De eerste winter-paardenmarkt Hoofddorp zal gehouden worden Dinsdag 15 December a.s. De Voorzitter. Ik zal eerst hot voor del van Burgem. en Weth. in om- aag brengen. De heer Van Beurden. Moet daar niet over gestemd worden De Voorzitter. Goed. De heer Van Beurden tot den heer Leemans Wat De Voorzitter. Ik zal de vergadering wel leiden. Bij meerderheid van stommen wordt beslaten eerst het voorstel in omvraag te brengen van den heer v. d. Koppel. Buiten stemming bleven de hoeren Leemans en Van Dalen. Het voorstel van v. d. Koppel in om vraag gebracht, wordt aangenomen. De heeren Leemans en v. d. Pluijm bleven buiten stemming. Niet dom bedacht van deze raads leden voor hun eigen beurs dan. Maar of Gedeputeerde Staten zulk een erhooging van salaris voor den se cretaris en zulk een bezoldiging van een klerk zullen goedkeuren, is een andere vraag. („Residenticb.") HET GESCHONDEN FABRIEKSGE HEIM TE DELFT. Uit vertrouwbare bron vernam de Avondpost de volgende bijzonderhe den omtrent de schending van een fabrieksgeheim aan de Neclerlar.d- sche Gist- en Spirilus-fabriek, te Delft De betrokkene, P. C., wiens oneer vol ontslag in de „Fabrieksbode" van 28 November j.l. zonder meer, weid ermeld, was sedert geruimen tijd aan de Gistfabriek verbonden en in do laatste jaren werkzaam in het scheikundig laboratorium. In deze functie was C. voortdurend getuige proefnemingen, ten doel hebbend het gehalte der vervaardigde gist voortdurend te doen stijgen. De re sultaten der proefnemingen komen begrijpelijkerwijze slechts onder de OOg-en van weinigen bti werden dag an dag in een bepaald register geno teerd. óp een gegeven oogenblik ont dekte men, dat aan bedoeld register of boek eenige h'Mzijden ontbraken, er uit waren gescheurd. Door ver schillende omstandigheden viel de erdenking al spoedig op C. Zoo her innerde men zich, dat hij ia den laatsten tijd Engeisch leerde, en bracht dit nu in verband met het ge beurde. Van een hem voor eenige da gen toegestaan verlof maakte luj ge bruik om naar Engeland te gaan, aar men zijn spoor liet volgen, naar het heet. Tot welk resultaat een en ander heeft geleid, wist men ons niet rnede te deelen, doch de directie der Gist- en Spiritusfabriek schijnt daar na voldoende motieven te hebben ge had om C. voor den dader te houden; toen deze althans, van verlof terug- jokeerd, zich aan de fabriek meldde, werd hij na een kort onderhoud daar uit verwijderd, waarop zijn oneervol ontslag onmiddellijk volgde. De Avondpost voegt nog aan liet bovenstaande toe, dat de verdachte, zooals haar zegsman vertelde, alle schuld van zich afwerpt. HOE MEN' GEMEENTE-AMBTENA REN KRIJGT. Een mooie illustratie van de rechts positie ein het salaris vaii gemeente ambtenaren ten platten!ande leverde dezer dagen de gemeen-teraadsdiscus- sie iin het dorpje Dussen (Br.) Wijl hier duidelijk een -veel verspreid euvel op vreemde manier aan den dag treedt, willen we wat van die discus sie vermelden. Het \erslag, dat we vonden in de „Echo van het Zuiden" is wat lang, om het in zijn geheel te uemen,, maar we zullen er enkele gre pen uit doen. Op de begrooting was een nieuwe post uitgetrokken van f 150 voor een klerk ter secretarie. De heer Van Beurden was-daartegen, omdat de post verleden jaar ook al geschrapt werd en net weggeworpen geld is. Hij heeft in Werkendam, Waspik en Almkerk een onderzoek ingesteld, en daar werd ook geen salaris gegeven. In Almkerk kreeg de klerk alleen een toelage van 75 voor de fiets. Ook dat zal er aan een volgenden niet meer gegeven worden. Waarom wil men hier nu '150 gaan geven? De Voorzitter Omdat er iemand noodig is. De heer v. d. Koppel Ik geloof wel dal de toestand op de secretarie bui ten vroeger, heel wat is veranderd doch ik zou geen post uittrekken voor een klerk ter secretarie. Ik zou liever den secretaris bijv. ƒ50 of 75 meer willen geven en dat deze, als bij hulp wil hebben, dan maar can klerk neemt. Als hij hem dan niet bevalt, dan kan hij hem wegsturen, wat wij niet zoo gemakkelijk kunnen doen. De Voorzitter De secretaris heeft hulp noodig. De loopende zaken moe ten ook gebeuren. De heer v. d. KoppelAls de secre taris dan voor zijn eigen zoo'n klerk neemt De Voorzitter Ik geloof niet, dat wij het salaris van den secretaris kunnen verhoogen. De heer Van Honsewijk Gedepu teerde Staten hebben het pas vastge steld. De heer Verschoor In veel plaatsen heb je van die vrijwilligers, die in het vak worden opgeleid. De Voorzitter Daar heb je in 't be gin niets aan. De heer Verschoor In het begin niet, maar als je jongens neemt, die een goede school hebben doorloopen dan heeft men spoedig een groot ge mak van zoo'n jongen, 't Is door gaans toch maar loopend werk wat ze hebben te verrichten. De heer v. d. Koppel Ik stel voor f '75 uit te trekken-en dit bedrag den secretaris toe te kennen, dan kan hij zelf een jongen nemen als hij het ver kiest. De heer Van Beurden Ik vind li voorstel van mijnheer v. <i. Koppel veel ratiioneeler, dan hebben wij al thans geen band om den hals, want ik geef u de verzekering, dat de las ten elk jaar grooter zullen worden. Zoo'n jongen wordt grooter en beter en kan natuurlijk niet op f 150 blij ven staan, hij zal teder Jaar -bïjvra- gcn. Heeft de secretaris nu zoo'n jon gen in handen, dan zal hij hern, als hij te veel geld gaat kosten, wel weg sturen, wat wij niet zoo gemakkelijk kunnen en zullen doen. De heer v. d. Koppel. Ik wil er wel f 100 van maken, ten minste om het aan den secretaris te geven en aan dien jongen. De heer Van Beurden. Goed, steun het voorstel. WH u het in om vraag brengen. niet ik DE DIEFSTAL TE BREDA. Een ongeteekend schrijven, reeds het tweede, is bij mejuffrouw Simons, het slachtoffer van den belangrijken diefstal te Breda, ontvangen, waarin haar wordt medegedeeld, dat men bereid is, den bedrijver van den dief stal ten haren huize te noemen cn aan te wijzen, wanneer op een nader aangeduide plaats, nabij de tram halte, ander een daar aanwezigen steen een briefje wordt gelegd, met vermelding van de som die juffrouw Simons er voor over heeft. De politie mocht er evenwel niet im worden ge mengd, anders kwam van de zaak niets GROOTE PRODUCTIEVE WERKEN. Het Volk" schrijft Heel de opgesomde lijst bestaat uit gewone weaken, die ook in tijd van goede conjunctuur zouden zijn geschied, uit niets blijkt dat er spra ke is van eenige extra aan het werk stelling van arbeiders „En toch zou er, bij eenige energie, in ons laaid heel wat productieve ar- «beid zijn te verrichten. „Daar is allereerst de Zuiderzee. De plannen van dat groote werk zijn sinds jaren en jaren klaar. Reeds drie maal werden wetsontwerpen omtrent droogmaking ingediend, hetwelk alleen geschieden kan als de voorbe reiding oen heel eind .gevorderd is. Het ministerie-De Meester diende een zeer beperkt wetsontwerp in, om met een betrekkelijk klein stuk te begin nen voorshands alleen de Wieringer- meer droog ie leggen. Dut was een werk van 27 millioen gulden, de drooggelegde grond kon geleidelijk in exploitatie worden genomen. De eeni ge vraag zal ten slotte zijn, of het werk een paar millioen mee- of tegen vallen kan. Had de regeering, die toch het vorig jaar waarlijk wel zien kon, hoe het iu den eersten tijd met de werkgelegenheid in ons land stond, deze zaak in den loop van dit jaar doorgezet, er had een goed productief stuk arbeid kunnen wor den aangevat, dat op het oogenbJik voor honderden uitkomst gegeven had. „Een andere-zaak is het droogma ken van (le plassen bij de liollanoscho vecht daar liggen 5000 H.A. uitge- veende, dus goede grond, onder wa ter. Een deskundig rapport, conclu- deorende tot droogmaking, dateert al van 1858. Met de verbeterde techniCK is dat werk thans natuurlijk nog veel gemakkelijker te doen, en de uit- Komst niet de Haarlemmermeer is ze- Ker wel van dien aard, dat er alles vóór te zeggen is. In de laatste jaren is liet werk weer aan de orde gesteld Mendels sprak ten gunste er van ir de Provinciale Staten van Utrecht, de bevolking om de plassen snakt naar uitvoering van liet werk. De autoriteiten slapen er over on droo- men er uiiet eens van. „De mijn-exploitatie in Limburg gaat met een erbarmelijk slakken gangetje, zóó dat in Limburg zelf de eoncessiiöjagers er vrijwel in slagen de bevolking tegen de Staatsexploita tie op te zetten, omdat die voor haar beteekent zeer langzame exploitatie, zeer langzame ontginning, dus voor de plaatsen, die er nog buiten vallen, voor langeren tijd stilstand. „Nog kan rnen wijzen op andere noodzakelijke werken, als de afwate ring in Friesland, verband houdend met groote werken aan de Lauwer zee. „En ten «lotte de helde-ontglnning, die nog auizenaen en amzenaen hectaren land kan winnen. „Van Rijkswege is op liet oogenblik niets extra's onder handen. „Van gemeentewege zou men de woningverbetering krachtig kunnen aanpakken, als het Rijk maar gelde lijk steunen wil. „Al deze zaken zijn zaken, die ook in een gewonen tijd, waarin geen werkloosheid heorscht, productief en dus nuttig zouden zijn, doch vooral in een tijd van werkloosheid zou dat nut dubbel wezen." DE OPLOSSING DER DAMKWESTIE TE AMSTERDAM. Naar vernomen wordt, is men op Publieke Werken gereed gekomen met de afwerking der Danipiannen, zoo— dat binnen niet al te langen tijd een ontwerp den Raad zal kunnen berei ken. Het ontwerp, dat reeds bij de commissie van bijstand voor de Pu- blieke Werken is, werd gebaseerd op de plannen, Ingediend door de archi tecten Gebrs. Van Gendt en J. van der Mey, al werd nogal aanzienlijk afge weken van het oorspronkelijk situa tie-plan. Bij de thans aangenomen Lndeeling wordt do onteigening van het geheele huizenblok tusschen de Vischsteeg en den Vijgendam overbodig, waardoor dus niet behoeven te verdwijnen de peroeelcn Dam 5 (der firma Adler) tot en met 13, het hoekhuis van de wed. van Eyk en Zonen.. Als gevolg hier van komt ook te vervallen de verbree ding van den ingang van de Warmoes straat; de verbreed ing van de Visch steeg blijft gehandhaafd, doch alleen aan de zijde van het Damrak. Het behoud van het bouwblok ach ter het Commandantshuis, waardoor de ontergen:ngskosten met ongeveer een millioen verminderd worden, wordt mogelijk gemaakt door den aanleg van een nieuw geprojecteerde straat. De straat komt te loopen tus schen dit huizenblok en den achter kant van de eigenlijke Dambébouwing, een straat, die begint bij den Vijgen dam en over de reeds bestaande (nieu we) Beursstraat doorloopt tot aan de Oudebrugstoeg. De nieuwe rooilijn te genover het -Koninklijk Paleis komt, waar thans de 'voorgevel-rooilijn van het Commandanlshuis loopt, met aan de eene zijde de (verbreede) Vijgen dam en aan den anderen kant de ruimte vóór het oude Beursterrein, toegang gevende tot de nieuwe, bree der geworden Vischsteeg. Ten aanzien van de Beursterrein- bebouwing kan nog gemeld worden, dat men het denkbeeld van een aan eengesloten bebouwing zal laten va ren, al zal er naar gestreefd worden, dat deze. bebouwing zich zal aan sluiten bij die van den Dam. BRANDEN. Te Dedemsvaarts werd brand ont dekt in den korenmolen van den heer Vorwijk. De brandspuit was spoe dig aanwezig en men wist den brand te stuiten, echter niet zonder veel wa terschade aan de groote hoeveelheid koren en lijnkoeken te hebben berok kend, Verzekering dekt de schade. De fabriek, die voor ruim 2 1/2 jaar eveneens afbrandde, (toen heette zij Nijverheid"), zal een geruimen tijd moeten stilstaan; gelukkig heeft de igenaar ook een windmolen. Zaterdagnacht verbrandde de bak kerij van den heer P. Stil te Leek (N.- II.) Het verbrande was niet verzekerd. KATOENINDUSTRIEËLEN. Op de te Genöve gehouden vergade ring van het bestuur der Internatio nale federatie van katoenïndustriee- len, waarin ook ons land is vertegen woordigd werd besloten het eerstvol gend congres te Milaan te houden op 1/—19 Mei 1909. BRANDEN. Te Nieuwepekela is afgebrand de behuizing van den heer J. Bos. Alles erbrandde. MIL J. H. M. BARON MOLLERUS VAN W ESTKERKE. Do commissaris tier Koningin inde piovincie Gelderland, uir. J. H. M. oaroii Alollerus van West kerke, is zeer ernstig ongesteld. VAN VERDWENEN GF.LD. Het bedrug van /255, dat den knecht an den slager L. v. d. B. uit Tiei Zondag te 'lilburg ontstolen zou zijn, is Dinsdag terecht gekomen. Hij had liet geld bij den aanvang van den wed- sti ijd in bewaring gegeven aan een hem geheel onbekend persoon en de ze domheid niet aan de politie durven vertellen. PRESIDENT TAFT. Enkele lieereu in de gemeente Was pik hadden de uttentio den nieuw ge- Kozen president der Republiek van de Vereenigde Amerikaansche Staten, Mr. William Howard Taft, hunne ge- lukwensclien aan te bieden. Dezer dagen hadden zij het genoe gen van genoemden Mr. Taft een brief als dankbetuiging te ontvangen. EEN ONGELUK KOMT ZELDEN ALLEEN. Wij lezen in de „L. K." Vrouw W., wier man in Pruisen werkt, zat met haar heele kroost dus ook met alle zorg alleen. Eender kleinen wordt ziek en komt tot haar diepste smart te sterven. Door al hare droefheid vergat moedertje in- tusschon gedurende een paar dagen het varken te voederen. Toen zij nu gistermorgen „koesje" het eten wou brengen, zag ze tot haar ontsteltenis dat liet varken de geit. die in een aan- grenzenden stal stond, half had opge peuzeld. De vilder werd gehaald en toen deze het zoontje met het vel naar den leerlooier zond, was het ventje daar tot overmaat van ramp in een der kuipen gevallen en kwam eenige minuten later met een nat mir eelulHug zonder leisel, de ontsteltenis ail moeder verhoogen. SMOKKELAARSGEWEREN. Aan „Do Nederl. Jager" ontleenden we onlangs het bericht van den own I-aren verkoop van In beslag ge„omen geweren van smokkelaars in Zeeland Nader meldt genoemd blad, dal ook in Noord- en Zuid-Holland, In Noor" Biabant en ongetwijfeld nog in pro vWeT' j°° a' °ie' b'' a"edoch bij ,le?nb <?reChton eobruikolijk is, ook .lï 5® ge"omen voorwerpen, dus ook alle stroopersmiddeien, zooals be weren, netten en lichtbakken, dikwMls nog met de briefjes er aan,' waDop plaats van bekeuring en naam van den veldwachter vermeld staan, pu bliek worden verkocht, welke open bare vorkoopingen in den regel voor- Uit worden aangekondigd. De justitie bespot hiermede de wet en hoe eerder zij hierin verandering brengt, hoe eerder zij zichzelve een giooten dienst bewijst. Daartoe zou noodig zijn, dat het bon. Besluit van 30 September 18G2 vernietigd, althans gewijzigd werd alsmede dal er verandering gebracht' werd in art 47 der jaclitwel, rechtens waarvan alleen het verboden jacht, en vischtu g vernietigd mag worden Zoo worden door liet jnchlfonds, af- deeling „Noord-II .Hand van de Kon. Ned. Jachtver. „Nimrod" de te'Haar lem ten verkoop geboden stroopers- werktuigen zooveel mogelijk opge kocht en vernietigd. Eveneens handelt sedert jaren de Vereeniging St. Hubertus te Eindho- ven en te Helmond. Maar wij vragen ons af, zegt liet blad: is het geen schande, dat de be- 1 ringen der jagers genegeerd worden en hebben zij, die elk jaar een flink bedrag aan de schatkist offeren voor een zeker recht, dan geen enkele aan spraak op bescherming dier rechten? Als wij ons veld niet op eigen kos ten nacht en dag lieten bewaken wij zouden er nauwelijks een stuk 'wild aantreffen, zoo onvoldoende is het toe zicht van Rijkswegc.E» waar wij dus toch al ten koste van groote opofferin gen de strooperij hebben te bestrijden, diende de wet geen handelingen toe te staan, die, goed beschouwd, de stroo perij in de hand werken. Uit een fi nancieel oogpunt kan de verkoop dier strooperswerktuigen niet worden goed gepraat, te meer, daar de totale° op brengst een luttel bedrag zal vertegen woordigen. Het blad hoopt, dat dit on derwerp op de eerstvolgende ce.ntrale vergadering van de Nederl. Jagersver- eeniging zal ter sprake worden ge bracht. ONGELUKKEN. Te Farnsum geraakten vier arbei- deis bij het afbreken van een ovenge welf van de steenfabriek van den heer Dethmers, door het instorten daar- an, onder het puin bedolven. Een hunner werd gedood, de anderen wer den zwaar gewond. Bij het verladen van marmeren pla ten op den wal aan de Prins Hendrik kade O.z. te Rotterdam, is een partij platen, die gelost waren uit de Ant- werpsch© boot en aan den wal ston den, omgekanteld, door ongelijkmatig iladen. Daarbij werden twee werk lieden, R. en T., door de plater; troffen. Beiden moesten naar hel ziekenhuis worden gebracht waar H. hedennacht aan de gevolgen is overleden. De i erpleegde L. K., die drie we Ken geleden het diaconie-armhuis te Gorinchem verliet, is uit de rivier voor deze gemeente, opgevise-ht. Ken Jongens-mannemuts, bij c. Niekerken, Rusteilburgerlnaii 27 G. Een kindcrschoentje, bij G. II. Wa- genaar, Gen. de la Reyslraat 81. Een sleutel aan bet Politiebureau. Een gouden armband, bij B. Vcr- meeren, Koolsteeg 15. Een handwagen, gemerkt met een nummer, "bij J. Lillig, Plein 23. Een krulpoedel, bij J. van Deventer, Rolhuizen 16. Een ceintuur met gesp bij J. Meyer, Beeksteeg 6. Een grijze kat, bij M. Okkcrse, Z. B. Spaarne 2. Een zilveren beursje, inhoudende eenig geld, bij F., van der Steur, Anegang 38. Een witte vrouwenzak, waarin een zakdoek en een horlogeketting, bij M. J. Plantjé, Romolenstraal 12. Een parapluie, bij J. P. Loogman, Brouwersstraat 16. Verloren. Aangifte is gedaan van het verlie zen van een gouden schakelarmband. Amsterdamsche Beurs. Openingskoersen van 7 Dec. 1908, medegedeeld door LABOUCHERE OYENS Co.'8 BANK Bijkantoor Haarlem, Gr. Markl No. 1 en 3. J el. No. 577. De STAATSFONDS EN MARKT was aangeboden: Nederl. Certificaten 75 5/8, 89 15/16, Russen 93 1/8. ZU1D-AMERIK. STAATSFONDSEN Peruanen 38. TABAKSAANDEKLEN kalm: Bind- jey 101, Deli 459, Medan 285, Nieuwe Asahan 110, Rotterdam Deli 388, Se- nembah 41S. PE i ROLE UM-A AN DEELEN iets flauwer. Koninklijke 296, Moeara Enim 144—5, Sumatra Palembang 112 9/16. AllJN'AYNDEELEN iets aangebo den. Kctahocns 156—9, Pref. 2o8, Great Cobar 102—1/4. De AMERIKAANSCHE MARKT opende iu vaste stemming. Atchison 10U 1/2, Denver 35 1/2, Erie 83 1/2, Kan sas 30 3/4 en'67 1/2, Missouri 37 3,4, Rock 24 9/16, Southern Railway 251/2, Southern Pacific 117, Union Pacific 181, VY abash 16 7/8, Steels 53 7/8, Car- ren 451/2. C UL T U UR VY AARDEN aangeboden. Vorstenlanden 137, Itescóntre Ned Handels-Mij. 175. Laatste liericSifen Examen M. O Te 's-Gravenhage slaagde de lieer J R. Francken van Haarlem, voor het examen Staatsinrichting (K XI). Werkloosheid. De Haariemsehe afdeeliug van de S. D. A. P. heeft, naar liet Volk meldt besloten een onderzoek in te stellen naar den toestand der werk- loozen, hoe dezen leven en wat in ver band daarmede door de liefdadigheid woixlt gedaan tot leniging van den nood. Bij de verkiezing aan de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. AI., voor een commissie, bestaande uit vijf leden, tot het nazien der boeken van het zie. '<en- en ondersteuningsfonds der werkplaats behaalden de h.h. J. G. Eloin, C. Weijs, W. Fijlstra, G. Kleijn, N. Valk, R. van Balen, L. Smits, F. D. Wismeyer, H. v. d. Voort en C. Zomerdijk, liet hoogste aantal stem men, zoodat herstemming plaats rnoet hebben op Woensdag a. s. STADS ARMEN- EN ZIEKEN HUIS Naar wij vernemen zal a.s. Woens dag, in bet Stads Armen- en Zieken huis, net bekende St. Nicolaasfeest gevierd worden, dat alle jaren wordt georganiseerd door de club „De Ron de Tafel", der bezoekers van het Rot terdamsche café van deu heer A. Bot telter, Smcdestraat. GEVONDEN VOORWERPEN. Een rijtuigmoer, aan het Politie bureau. Een glazen medaillon, waarin twee portretten, bij H. Veenega, Generaal Cronjéstraat 166 rood. Een hooivork, bij 11. van Kessel Amsterdamsche Vaart 84 rood. Een blauw koralen halsketting met metalen medaillon, waarin oen por tret aan het Politiebureau. Een zilveren portrethanger, waartei twee portretten, bij J. Mertz, Reitz- straat 61. Een handschoen, bij E. Egdom SDaamwouderstraat 150. öswgerlijKê stana BEVALLEN Dec. 5. M. G. D. Hagen—v. d. Kol ff z. P. C. A'Ietz—v. <1. Berg, d. C. J. Groenewoud—v. Beern, d.G. B. M. dc Rooij—Slobbe, d.J. Sieraad— Janssen, z.G. S. KruijerBosschie- ter, z.7. II. lteusenbrinkLetter, z.; J. Meijer—Martin, z, G. Lodder— Smoienuars, z. OVERLEDEN Dec. 5. J. de Bell, 34 j., Tweeae Zuid Poldorstr. 6. J. J., 2 m., z. v. J. J. Wesseling, Bilderdijksfr. II. J. v. <T. Veer, 31 j.. Gierstr. 6. M. E. Veen, 30 j., BrouvverssLr.C. M. Vaars Smit, 04 j., Saenredamstr.7. P. M. j., d. v. J. W. F. A. Kwant, Gast- huislaan. 3S9STE NKDERLANDSCIIE STAATS LOTERIJ, 2de Klasse. 5de Lijst. ITooge prijzen 6367 1500. 4601 en 13395 elk f 1600. No. 10728 en 1G574 elk 400. No. 1226 2999 5533 0806 8968 12852 14905 15257 en 19033 ieder 100. 4 3114 6797 9T&2 3 2996 15334 1&028 63 3189 6807 991U 12312 3534» 18U41 239 3236 6u61 9914 32347 35429 38131 24M ?'JC7 'J9;7 32^7 254 3284 7020 9934 I24i0 JÖ592 lö2Jl 278 3296 7U83 9982 12423 16698 18247 321 34l7 7113 9998 124b8 16639 16280 403 3419 7119 10009 12464 lób'42 18337 457 3426 7i54 J0022 12605 I6«4b 1k346 649 3568 7230 10030 12549 15884 18373 579 3724 7271 10032 12562 15699 18508 591 3772 7283 10075 12674 16716 18523 649 3976 7293 10148 12677 16626 18532 686 3970 7351 10l86 12680 16846 18668 722 39.15 7376 10200 12709 15884 186'9 861 3998 7390 10208 12738 16917 18646 943 4061 7465 10217 12793 16048 18661 991 4.66 7676 10234 12905 16089 18672 997 4:91 7689 10278 12918 16095 18694 1030 4-32 7604 10337 12992 16131 18700 1102 4250 7607 10383 13032 16166 18749 1190 4282 7b21 10491 13089 16167 18897 1248 4379 7642 10516 13110 16176 18902 1288 4439 7650 '0524 13161 16l77 18913 319 4477 765Ö 10546 131F5 16194 18933 1329 4591 7661 10547 13178 16211 18982 1389 4>53 7672 10602 13205 16262 19003 1472 4660 7707 10848 18240 16277 19045 1487 4745 7750 10935 18262 16292 19142 1494 4771 7774 11067 J33S6 16359 19.67 616 4807 7792 11073 13389 16363 19244 1556 4875 7822 11092 13400 16369 19265 1630 503U 7905 11103 13103 lb441 19412 1591 5055 7927 11144 13440 1G477 19504 1627 6150 7938 Hló3 13504 16484 19584 664 5184 7982 11222 13728 16488 1S657 1798 6186 8161 H2?8 13791 16585 19:65 1818 6214 8227 11244 13P03 16624 19938 821 6284 8304 11248 19942 16678 39s44 894 5333 8345 U27S 14005 16731 19919 901 5464 8371 11294 14031 16732 19950 1?8S 5B6I 8497 H329 14199 16782 19964 2011 5607 8499 11333 14216 16800 19988 2079 5720 8527 11426 14238 16836 19989 2160 6780 8647 11427 14242 16848 20057 2161 6789 8716 11439 14245 16917 20098 2189 6864 8802 11446 14262 16928 20106 2263 5909 8844 11456 14282 17087 20144 2374 6966 8877 11461 14306 17)27 20168 2439 6009 8884 11488 14400 17207 20166 2512 6020 6977 11490 14414 17220 20298 •2531 6026 9017 11582 14457 17227 20328 2544 6074 9210 11595 14492 17239 20407 2574 6141 9211 11624 14650 17262 20447 2613 6155 9251 11694 14644 17296 20476 2661 6191 9269 11769 14684 17360 20567 2684 6241 9314 11868 14711 17367 20606 ■2735 6299 9322 11900 14782 17369 20655 2765 6399 9326 11930 14829 17426 20697 •2768 6403 9402 11960 14848 17465 29795 •2801 6423 9426 11975 14858 17487 20825 2819 6437 9476 11996 14936 17497 20837 2888 6457 9576 12046 14976 17616 20898 2886 6499 9580 12047 16001 17629 20910 ■2887 6601 9689 12U5Q 16003 17736 20943 2892 6636 9591 120H7 16019 1T782 20961 "2893 6567 9670 12169 16099 17906 2903 6669 9674 12214 16166 17907 3063 6745 9632 12281 16209 17930 3108 6773 9722 12290 16813 17999 le Klasse 3e Lijst14606 moet zfjn' 14605. De verbetering 11147 enz. te fout, dit wordt 11146 moet zijn 11147.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 2