isasBEF RGIFTIGINfl. TRiQMFZEEP lUSSiOODSOIORIEH. A. H. v. D. STEUR Jr. Engelsche Stofien Wintermantels sn: Stof, Fluweel en Pêche, Neamt U Mini van Berkhout de NIEUW. NIEUW. 7 CENT PER STOK! W.H. v. TURNHOUT S. REINALDA, Prima ROOKWORST JOS. A. D. v. HEMSBERGEN, Anegang 31. „DE KLEINE KAPEL", C. DE VLEESHOUWER S Co., Sleereai- ©m JPana©skl©es>iKak©i*I} 22, Barteljorisstraat 22, Winterjassen, Pelsjassen Bontmantels. Elegante Goupe. Billijke Prijzen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. par regel. Aambeien. fs hel niel verschrikkelijk dot sr nog menschen aan aambeiên Ijdenwan- neer men weet dat de Kloosterbalsem dezelve geneest. Prijs per pot ƒ0.35, f 0.7 5 en 1.20. Let op den rooden tand met handteekening L. jakker. dagelijks een likeurglaasje Dl'. HOMMEL's Haematogeu onmiddellijk voor den hoofd maaltijd! Uw eetlust wordt flin ker, uw zenuwstelsel versterkt, de loomheid verdwijnt efc heel spoedig zult gij U lichamelijk prettig ge'oelen. Men verlange echtey uitdrukkelijk het echte „Dr. HOMMEL's" Haematogen, en weigere namaaksels! KWADE KANSEN, loopt gij, indien gij een geval van aambeien verwaarloost. Vele genezingen werden verkregen in alle déelen der wereld. Wij halen onderstaan*', een geval aan:. •.De Heer D. G. v. d. Hoorn, wonen de tè Oudshöörh, méldde ons den ,12én December 1904: i,Vijf en twintig jaar lang hen ik onophoudelijk gefol terd geweest door bloedende, uitwen dige aambeien. Ik had hierdoor veel pijn te doorstaan, ik. kon soms héele- maal niet loopen en de jeuking was niet om uit te houden-.- Zij veroor zaakten mij steeds een branderig, pijnlijk gevoel en ofschoon lk reeds dikwijls hiervoor onder behandeling geweest was, was dit alles toch te ver geefs gebleken. Ten slotie kwam ik in aanraking met Uw Foster's Zalf, die mij overal werd aanbevolen. Ik ben zeer gelukkig, dat ik mededeelen kan, dat deze mij in vier dagen een groote verlichting bezorgde en een paar dagen later was ik geheel van mijn'ellende genezen. Het zal mij een ware vreugde zijn, alle lijders aan aambeien'op Uw. geneesmiddel te wijzen, want ik beschouw liet als een heil voor die ongelukkigen." Den 6en Augustus 1907 berichtte de Heer v. d. Hoorn ons: „Ik kan met vertrouwen 'zeggen, dat mijn gene zing, nu ongeveer twee en een half jaar geleden verkregen; nog steeds blijvend is. De goede naam, die Uw geneesmiddel heeft, deed het óok bij mij alle' eer aan." (w.g.) D. G. v. d. Hoorn. Verzekert U„ dat men U de échte Foster's Zalf geeft, dezelfde soort, die de Heer v. d. Hoorn gehad heeft. Ze is te Haarlem verkrijgbaar bij de Hee- ren J. van Gulik,. Zijlstraat 98; J. J. Göppinger, Groote"Houtstraat 147a; K. van Eden, Spaarne 38. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of 10. voor zes doozèh. Id alle Kinderkamers xal do "vroólijkheid en bet geluk toe nemen, -wanneer men -te gelegener tjjd „Calïfig" toedient; de kleinen nemen dit zóó heilzaam, aangenaam smakend en zacht werkend middel gaarne in, ja, beschouwen het al9 eene Iekkerajj 1 De werking is. zóó zacht en toch zóó be trouwbaar, dat men zou meenen met de natuurlijke normale functie wan eenen gewonen lichaamstoestand te doen t-e hébben„CaUfig"-stroop is een ideaal huismiddel, dat zoowel hij de ouders als bij de kinderen spoedig eene wel dadige uitwerking teweegbrengt. Ver krijgbaar in -Apotheken. Prjjs 1.25 per. flacon. NEDERLAND EN VENEZUELA. Aan een Curagaoschen brief in De Tijd ontleenen wij, dat de tweede No ta van Nederland daar een zeer goe den indruk hééft gemaakt met uit-' zondering van één passage. „Wij hebben het oog op de passa ge, die spreekt van het verdwenen wapenschild vaif Venezuela. Neder land verklaart zich bereid de schade, door die verdwijning veroorzaakt, te vergoeden. Dat is ironie, ja, zelfs sar casme, die volgens onze bescheiden meaning niet thuis hooren in een zoo ernstig staatsstuk als deze tweede Nota op alle punten is. De Venezo- laansche Minister van Buitenl. Zaken heeft dan ook, zooals te voorzien was, niet nagelaten van die woorden par tij te trekken, om lucht ie geven aan zijn ware oi geveinsde verontwaardi ging, en heeft daarbij, zonder den minsten twijfel, het groote deel van hethidalgische Venezolaansche volk achter zich. Wij kunnen niet anders dan die uitdrukking der Nota betreu ren en meenen zeker te weten, dat die indruk algemeen is in de kolonie." En verder wordt er de nadruk op gelegd, dat Castro's voorstel van het zenden van een-bemiddelend tusschen persoon slechts comedie is of wel een middel om tijd te winnen en nog lan ger de oorlogsschepen zich van 't lijf te houden. „Castro wèet zeer goed. dat een blokkade ih dezen tijd van het jaar voor Venezuela een onoverzienbare ramp zou zijn. Wat toch is het geval? Einde November begint de groote kof- fie-oogst., de levensbron van Vene zuela. Einde November, geheel De cember door en gedeeltelijk in Janu ari wordt die koffie uitgevoerd naar Amerikaansche en Europeesche ha vens. Krijgt hij dus nu een blokkade zijner havens, en dat mag men in Nederland wel in aanmerking ne men; dan kan zijn koffie niet wor den uitgevoerd en wor<fk. /Venezuela in het hart getroffen. Hij heeft er dus alle belang bij tijd te winnen, totdat de koffie-uitvoer voorbij is. Een zelfde spelletje heeft Castro indertijd met Columbia gespeeld.Vier maal heeft Columbia een confiden- tieelén agent gezonden en viermaal is hun zending volkomen mislukt. Met Castro is geen onderhandelen mogelijk." Ten slotte nemen wij nog uit dezen brief: „Ik meen al reeds gemeld te heb ben, dat de Koloniale Raad, althans een achttal leden van den Raad, zich tot den Gouverneur gewend hebben, om uitstel te verkrijgen van de invoe ring der nieuwe belastingwetten. Zij hebben den Gouverneur den toestand der kolonie blootgelegd in een schrij ven, dat, naar ik verneem, een nood kreet is het van het begin tot. bet einde. Aanvankelijk was men van plan, dat schrijven in de pers te pu- bliceèren. Men beeft echter van dat plan afgezien om een reden, die ón zen toestand en onze afhankelijkheid van Venezuela-duidelijk teekent. Men vreest ml., dat als generaal Castro kennis zou krijgen van al het nadeel, dat hij aan Curagao toebrengt, hoe. bv. de Curagaosch© handel volslagen gebrek heeft aan wissels, die vroeger uit Venezuela kwamen en den han del mogelijk maakten, hem dat al les zóu sterken in zijn houding tegen over Nederland of hem zou aanzetten zoo mogelijk nog meer maatregelen tegenover Curasao te nemen. O, die Castro! 't Is Castro's hand, die men overal ziet! 't Is de booze demon, die Curagao kwelt, de nachtmerrie, die ons plaagt! Hoelang nog?" TWEEDE KAMER. WATERSTAATSBEGROOTING voor 1909. MEMORIE VAN ANTWOORD. Zuiderzee. De minister kan zich vereenigen met het wetsontwerp voor den aanleg van een gedeelte van de afsluiting der Zuiderzee en 'indijking en droogma king van het Wieringérmeer. Hij deelt de meening van zijn ambtsvoor ganger, dat men .zich voorshands dient te 'bepalen tot het maken van een klein deel van den afsluitdijk en het droogleggen van een enkelen pol der. Velserpont. Wat de Velserpont aangaat deelt de minister o.a. mede, dat aan het opmaken aan een pjan voor een an der middel van overgang over het Noordzeekanaal wordt gewerkt "met het doel om geheel voorbereid te zijn, als te eenigertijd' mocht blijken dat het kettingpontveer niet geschikt is om blijvend' in de gemeenschap tus schen de beide kanaaloevers te. voor zien; Beheer van posterijen en telegrafie. Dat de verhouding tusschèn den di- recteur-generaai en het departement' zeer veel te wensclien zou overlaten is den minister niet bekend. De zelf standigheid van den directeur-gene raal moest uit den aard der zaak groot zijn. De minister heeft daarin geen enkele ingrijpende wijziging ge bracht, doch betwijfelt, of toekenning eener ruimere zelfstandigheid, met het oog op de rainisterieele verant woordelijkheid, mogelijk is. De instelling van een afzonderlijk departement voor Posterijen en Tele grafie" acht de regeering niet wen- schelijk, en is dus niet van haar te verwachten. De mogelijkheid van de benoeming van drie directeuren wordt voorals nog betwijfeld. Dat de directeur-generaal geregeld in de examencommissie zal zitting nemen verdient geen aanbeveling. Hij heeft het te druk. NIEUWE POSTZEGELS. De N. R. Ct. meldt: De leelijke plaatjes, die naar buiten toe van den kunstzin van ons moeten getuigen, zijn weer vermeerderd. Vandaag heb ben wij, voor een van onze verzame lende vriendjes, een nieuwen postze gel van 15 cent, in tweekleurigen druk; van een brief gescheurd. An dersom dan bij dien van 25: ct., is het medaillon mót den kop van de Ko ningin hier analinerood en de rand er om heen blauw. Het kleureffect is hetzelfde als van een bonten thee doek, welks felle keuren de vernieti gende werking van het zeepsop moe ten weerstaan. Later op den dag is ons ook een nieuwe tweekleurige post zegel van 20 cent onder de ooigen ge komen, een nieuwe gruwel in vuil- groen en paarsgrijs. Laat men eindelijk eens hoffelijker gebruik maken van den beeldenaar* van onze Koningin, en begrijpen, dat het schildersland bij uitnemendheid ook aan de kleine bijzonderheden van zijn uiterlijk zorg dient te besteden. ONZE VLOOT. De vereenigtng „Onze Vloot" heeft haar eerste „circulaire" doen ver schijnen. In een.jnededeeling aan de leden deelt het hoofdbestuur mede, dat reeds bij de oprichting der veree- niging plannen bestonden een, eigen orgaan uit te geven. Eerst dacht men dat het mogelijk zou zijn „Het Neder- landsch Zeewezen" tot orgaan te ma ken, maar do onderhandelingen hier over zijn om redenen van financiee- len aard afgesprongen. Het bestuur is nu overgegaan.tot de periodieke uitgave van circulaires, „welke als voorloopers van een orgaan zouden, zijn te beschouwen". In de circulaire I vindt men o. a. een opgave van de oorlogsschepen van verschillende mogendheden in Oost- Aziatische wakten op 1 Juli 1908; een artikel van dr P ,J. F. Vermeu len over „Wat wil „Onze Vloot"'?" Een artikel„Waarom is een vloot- vereeniging noodig?", iels over de recruteering onzer zeemilitie en me- dedeelingen uit de afdeelingen. EEN ONTSLAGQUAESTIE. Men herinnert zich de veel bespro ken aïfóire-Munk, meubelfabrikant te Arnhem, die indertijd zijn meester knecht, den heer Schutte, ontsloeg, omdat deze bid was van een paar Christelijke vereenigingen. Schutte wilde toen de laatste week loon niet in ontvangst nemen, daar de afgesproken opzeggingstermijn van vier weken niet in acht was ge nomen. Schutte eisehte de ontbreken- vier weken loon en bovendien de overeengekomen 1 1/4 pet. over de verdienste van het afgeloopen jaar, waaraan de heer Munk niet vvenschte te voldoen. Door bemiddeling van het Christe- jfak bureau van rechtskundig advies aan arbeiders, werd deze zaak voor het.kantongerecht te Arnhem aanhan gig gemaakt. Woensdag diende deze zaak. Voor den heer Schutte trap op de heer mr. R. van Maare B.Jzn., voor den heer Munk de heer tor. H. P. de Wilde; als getuigen wérden gehoord de he éren N. van Munster en F. Noordböf. De kantonrechter stelde den heer M'unk in het ongelijk en veroordeelde hem tot het betalen der vordering, groot f 102.02 1/2, alsmede in de kos ten. („Mpst.") AAN DEN GROND GEVAREN. De „D. Ct." meldt Hr. Ms. monitor „Reinier Claeszen" die van Dordt vertrok, is in de Dordt- sche Kil nabij den polder Groot Ko ninkrijk aan stuurboordswal aab den grond geioopen, waarschijnlijk door te veel 'den wal te naderen. Tegen vier uur is het schip vveer met den vloed vlot gekomen. BLOEDVERGIFTIGING. Reuter seint uit Christian iaDe Nederland scha consul-generaal alhier de heer Rasmus Langaard, fabrikant i3 heden in den ouderdom van 48 jaar overleden tengevolge van bloedvergif tiging. ONGELUKKEN. Een pas gehuwde vrouw, bezig met glazenlappen aan -de achterzijde van een huis ,ih de Jodenhouttuinen te Amsterdam, viel uit de tweede ver-, dieping: in het water. Een werkman der stadsreiniging, haar omspringen de, werd .in bewuste]oozen Toestand/ en de" vrouw na eenig dreggen, leven loos op het dróge gebracht. Te Emden, in Oost-Friesland-; lsl"de arbeider S., een Nederlander, in een vijf meter diepen put gestort. Den on. gelukkig, vader van drie kinderen, kon geen hulp worden geboden. Hij verdronk jammerlijk. Zijn lijk is op gehaald. Het-jongste kindje van den land bouwer B. IJ., te Dalen, een jongen tje van 8 maanden, viel in een pot met kokende soep en. is aan de beko men brandwonden overleden. Iport eo Wédstrijdem AUTOMOBILISME. Wij lezen in de „Ned. Sport": Onze 10 KM. snelheid begint de, at tentie van de buitenlandsehe Pers te trekken. Het kan ook moeilijk anders: de vader van deze pracht-wet zal nooit bevroed hebben, dat zijn edele menschendaad hem zoetjes aan een Europeesche beroemdheid zal bezor gen. De „Automobile-Welt", zegt dat het kleine Holland van een automobi- listisch standpunt' tot dusverre een vooruitstrevend land was, gaarne be zocht door automobilisten, die wisten dat zij vrij waren in het kiezen van hun snelheid, doch 'daarentegen op uit stekende wijze verantwoordelijk ge steld werden voor dó veiligheid van het verkeer. Dé Tweede Kamer nam toen latei* het va.n Citters-gangetje aan, deelt dit blad mede, en de Eerste Kamer, die te Seheveningen in de ge legenheid gesteld werd om eens har telijk te lachen over dien 10 l(.M.-on- zin, hield echter een dag of wat later met dien onzin, zeer gemoedelijk, geen rekening, en nam die 10 KM.-snelheid aan. „Automobil-Welt" zegt verder, dat de, vreemdeling nu het land zal mijden waar chicanes en vervolgingen hem wachten, als hij 't waagt per au to over de grens te komen, waardoor Holland zelf de 'meeste schade zal on dervinden. De Fransche „Auto" zegt ook dat de proeven te Seheveningen op afdoen de wijze deze snelheid hebben veroor deeld, dat de leden van de Eerste Ka mer veel gelachen en veel geapplau disseerd hebben., en daarna cp hun beurt deze grappige wet toch maar aangenomen hebben. De redactie van het „Nederlandsche Sportblad" voegt nog een hartig woordje aan deze uitspraken toe.: IJSBOND HOLLANDS NOORDER KWARTIER. Deze bond houdt een algemeene ver gadering op Zondag 13 Dec., aanvan gende te 12 uur, in het lokaal Amici- tia te Purmerend. Aan de orde komt o.a. de verkiezing van twee leden In het hoofdbestuur. Aan de beurt van aftreden zijn de vlce-voorzittpr W. M. van Yliet en de le secret, j* Cock, Voorts zullen worden verkozen" de districtsvoorzitters. De heer Joh. Merz zal in leiden: ,;Het is wenschelijk aan bondsfees- ten bij ijsfeesten door afd. op afge sloten banen te houden, op vertoon van de bondskaarts vrij-entrée of re ductie te geven." Voorstel Afd. Medemblik: Het ver- leemen van subsidie uit de Bondskas voor ruim en doeltreffend reddings materiaal aan afd. die, door groote wateroppervlakte en stoomgemalen, meer dan andéren uitgaven .moeten doen en uit eigen "kracht daartoe te kort schieten; Voorstel Afd. Nóordscharwoude: lo. Het aanschaffen van verbandkistjes door den Bond; 2o. Het aanschaffen daarvan voor elke afd. verplichtend te stelen tegen den kostencLón prijs. Voorstel afd. Koedijk: De IJ. N. H. stelle zich in verbinding met de be voegde macht, ten einde eene bepa ling te verkrijgen waarin aan de scheepvaart op het Groot-Nóordh. Ka naal verboden wordt het ijs in ge noemd kanaal te breken. Voorstel van het Dag. Bestuur: Met den Stichtschen Ijsbond en de Zuid- Holl. IJsvereeniging worde eene over eenkomst getroffen omtrent de weder zij dsc-he erkenning van de bondskaar- ten op het ijs. Officieels berichten: Inleider J. Cock. Clubtochten: Inleider A. J. Stikkel. StoöiHvaartberiehtei» Het stoomschip Medan, van 'Rotter dam naar Java, arriveerde 10 Dec. té Sabang. Het stoomschip Koning Willem II, van Batavia naar Amsterdam, ver trok 10 Dec. van Colombo. Het stoomschip Nieuw Amsterdam arriveerde 11 December, des voormid dags van New-York te "Rotterdam. Het stoomsehip Rindjani, vertrok 10 December van Batavia nadr Rot terdam. Heit stoomschip Java, van Amster dam naar Batavia, vertrok 11 Dec. van Perim. Het stoomschip Eemland, van Bue nos Ayres naar Amsterdam, arri veerde 11 Dec. te Duinkerken. Het stoómschip Amstelland, van Amsterdam naai- Brazilië en Buenos Ayres, ver-trok 10 December yam Bou logne; DOOD ZIEKTE IN ELKE SCHRAM. ERGENS dan door een ldein èneedje, krab of gewone kneuzing komt gif of besmetting gemakkelijker in het lichaam, en de vrouw thuis en het kind op de speelplaats zyn evenzeer aan het gevaar onderhevig als hij, die op boerderij of in werkplaats arbeidt. Niet te verwonderen is dat 't met zoo weinig kwetsuren een slechte wending neemt, doch wèl dat er niet veel meer menschen aan bloedvergiftiging en andere compli caties sterven. Zoolang wondenzelfs al zijn ze kleinongenezen of ongezuiverd blijven, bestaat er altijd gevaar voor ontsteking en bloedvergiftigingdoch door Btipt zorgen voor zuiverhouden, het aanwendén-van de wonderbare Engelsche zalf, Zam-Buk, wordt alle gevaar vermeden. Van begin tot eind io de 'werking van Zam-Buk een natuurlijke, en als een antiseptische genezende zalf heeft het zijns gelijke niet, omdat zijn consistentie en kracht absoluut uniek zijn. In ieder gezin is Zam-Buk noodig. Zam-Buk is 6en zeker geneesmiddel tegen alle sneden, kneuzingen, verstuikingen, brandblaren, eozeem, dauwworm, open plekken, zeers beenen, dragende wonden, springende handen, winterhanden emvoeten, loopende zweren en zeere enkels. Zam-Buk 1b een uitmuntend geneosmiddel tegen aambeien, zoowel blinde als bloedende. Verkrijgbaar bij alle Apothekers.en Drogisten f. 0.90 per doos of f. 1.90 pèr groote doos, of tegen dezelfde prijzen bij de Zam-Buk Co., Bokin 8, Amsterdam. ZALF De Vereeniging N0S0KSM0S zendt VERPLEGERS en VERPLÉEG- STÈRS uit voor dag-, nacht- en- door- loopende verpleging. Ook voor. wijk verpleging.;, Correspondente: Mevr. VOLKER— COERT, Staten-Bolwerk 10. HAARLEMSCHE Banlkvereeniging HAARLEM-IIIUEGOM-LISSE. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: Roermond. Jacobus Gruntjefl, boerenarbeider, wonende te Öostrum- Venray. Mr. E. Gompertz, rechter commissaris; curator mr. W., Wo'l- ters te Ven-lo. Utrecht. Joseph Verlegh, hande laar in tabak en sigaren, wonende te Utrecht. Jhr. ffir. J. Schuurbéque Boeije, rechter-commissaris; curator: mr. H. J, M. van den Bergh te Amers foort. Alkmaar. Willem Elfring, winke lier te Alkmaar. Mr. H. W. van Tien hoven, rechter-commissaris; curator mr. F. H. G. van der Hoeven te Alk maar. Heerenveen. Jan Nederveen en Andries Johannes Jacobus Capelle, beiden aannemers en timmerlieden, wonende'te Steehwijkerwold, Mr. C. J. J. de Joncbeere rechter-commissa ris; curator mr. J. Woltman te Hee renveen. Groningen. M. J. Bouwman, koopman en turfschipper, wonende te Weiwerd. Mr. L. Bolthenius Lobman, i rechter-commissaris; - curator mr. D. Boerema Jr. te Delfzijl. J Groningen." D. Dooijes, aanne- mer, wonende te Groningen. Mr. F. G. Kool, rechter-commissaris; curator mr. R. Koppe te Groningen. Arnhem. A. Timmers, winkelier to Velp. Mi*. H. J. van der Poel Hid- dingh, rechter-commissaris; curator mr. H. W. Joxdens te Velp. i Zutfen. J. Oudejans, caféhouder, wonende te Olst. Mr. F. L. J. G. Dike- j ma, rechter-commissaris; curator mr. W. H. E. baron Van der Borch van Vérwolde' te Verwolde. j Opgeheven: Gerardus Eykemans, kleermaker te 's-Hertogenboseh. M. J. Reimanus te Wijck Maas tricht. Geëindigd: Maria Agnes Hendrika Brok, we duwe van' J. W. Baltus, vroeger han- delaresseIn behangersartikelen t© Breda-, en aldaar gehandeld hebben- j be onder de firma W- J- Baltus, thans wonende te Antwerpen-. Simon Bruyn, destijds rijwielhan delaar te Hoorn. J. Datema te Stadskanaal. R. de Blieck, manufactuxier, vroe ger te de Bildt, thans te Driebergen. C. D. Langexveld te Katwijk aan Zee. J. A. Nipper, winkelier te Sassen- heim. Uitgesproken.. Amsterdam: Nicólaas Banïs, zet- winkelier. Dapperstraat 82; rechter- comm. jhr. mr. W. C. Quarles van Ufford; curator mr. A. R, Heringa, Hartenstraat 24. Abraham Beesemer, los werkman, Uilenburgerstraat no. 119. Rechter commissaris mr. H. M, Witsen; cura tor mr. H. M. Hij mans, Damrak 88.- Opgeheven het faillissement wegens gebrek aan actief van A. D. v. Trier, koopman en lood- en ztokwerker, le Constantij-n Huygensstraat 84; curator mr. P. Groote Jr. het faillissement wegens gebrek aan actief van T. Prent, gruttersknecht te Weesp. Curator mr. A. K. Beringen. Rotterdam. Geemdigd: B. Tukker, winkelier In boter eö kaas, te Hoek van Holland, gemeen te 'a-Grawandé De Depötrente is met ingang 1 Jmai 1908: Depót dagelijks opeisclibaar voor een maand voor een maand in be dragen van f 1000,af. prolongatiev oorwaarden. voor drie maanden u voor een jaar, in bewij zen van coupons voor zien: voor bedragen tot f 5000 hoogere bedragen Bewaariarichting te Verhuur van Loketten. In bewaring nemen van waarden. 2 ti 3 4 Dit stuk zeep zal een Koning-concurrent zijn voor alle andere merken. Het geeft een behoorlijke winst voor den winkelier, en het publiek wenscht geen ander merk meer. Winkelprijs H.H. Winkeliers, vraagt aan ons magazijn Prijsopgaaf. Haarlem. Grossierderü- Te). 1480. Kantoor en Magazijn Lange Boogaardstraat 11-13. a SS Cent per 5 ons. Speciaiiteit in alle WORSTSOORTEN. Verkrijgbaar in de Runder- en VarkensslagerU van Telefoon 1S93. Leverancier van „Eigen Hulp" is t Nieuwste modellen Gierstraat 4-6. Tel. 763. EIGEN ATELIERS. - Directe levering naar maat. voorheen Êk» H. w- ch STEOIÜ Jr. Co. tegenover de Schoutensteeg Telef. 303, eerste kwaliteit.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 10