SOGERS! CORHELIA KUÏK. Drooyster gevraagd D.H. Sigarenhandelaars Benedenhuis te huur is te huur Te huur aangebeden 1 Café-Inventaris Financieele berichten Marktnieuws Schagchelstraat 16\ ENGELSCH Dienstbode Advertentiën Standplaatsen Botermarkt Dagmeisje Dienstbode Werk-Twesdemeisje biedt zich aan Biedt zich aan Dagmeisje Zandvoort. Werkster Net Meisje fe huur Benedenwoning met Tnln Te Huur Bovenhuis Ter overname gevraagd Te ko©p HOOI Te Huur Te Koop KAT tionalen- wedstrijd om liet Kampioen schap van Nederland. Wedstrijdlo kaal is Cafó De Pool, Plein. Er zullen eiken dag 2 rondes worden gespeeld. De eerste zal des morgens om 10 uur aanvangen, de tweede des namiddags i te 4 1/2 uur. De indeeling dor rondes jzal nog nader worden bekend ge smaakt. Op het oogenblik is de stand als (volgt: H. J, v. d. Broek, Rotterdam, (gespeeld 4 partijen, 3 punten; F. Be- jnirna, Rotterdam, 5 partijen, 6 p.; Ph. JL. Battefeld, Amsterdam, 5 partijen, 6 p.; J. de Haas, Amsterdam, 5 par tijen, 10 p., H. Hoogland, Utrecht, 6 .partijen, 8 p.; De Wilde, Rotterdam, :4 partijen, 2 p.; H. Koperberg, Amster dam, 4 partijen, 3 p.; Pippijn, Haar- ,iem, 6 partijen, 4 p.; Mijer, Amster- jdam, 5 partijen, 2 p.; C. G. Vervloot, Rotterdam, 6 partijen, 9 p.; W. Vyn, Hoogwoud, 6 partijen, 6 p., D. Schip per, Amsterdam, 5 part., 5 p. In het V .A. D. is een nieuwe win- terwedstrijd aangevangen. In tegen stelling met vroeger spelen de deelne- roers thans niet in afzonderlijke klas sen, doch allen tegen elkaar, zoodat de zwakkere spelers zich ook thans ,met de sterkeren kunnen meten, 1 iet- geen een uitstekende maatregel kan genoemd worden. Voor elke klasse zijn fraaie prijzen beschikbaar gesteld. HEI DIAMANT SYNDICAAT. „The Financial News" verneemt uit goede bron, dat hot nieuwe syn dicaat op 31 December een bedrag van 1.600.000 pond sterling aan diamant van het oude syndicaat overneemt en verder 1.O00.000 pond sterling van de De Beers koopt, ten einde de maat schappij in staat te stellen haar di vidend en andere verplichtingen te betalen en haar van werkkapitaal te voorzien. Met den voorraad van de Jagers fontein Co. en diverse kleine bedra gen zal de totale voorraad van het nieuwe syndicaat ongeveer 3 1/2 rnil- •lioen pond sterling beloopen. Voegt men daarbij de voorraden van de Pre mier-lijn en andere producenten, dan komt men tot een totaal van meer ,dan 4.250.000 pond sterling, een cijfer, dat nog hooger.'is dan het voorgaande jaar bij het uitbreken van de Anieri- kaansehe crisis. INGEZONDEN Van ingezonden stukken, geplaatst ol niet geplaatst, wordt da kopie deu inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de .Redactie zich niet aansprakelijk. AUSTRALIë VOOR NEDER LANDERS. Mijnheer! Eenigen tijd geleden had. ik de eer u een schrijven te zenden omtrent Australië en zette daarin uiteen, dat wij iederen man of vrouw zouden ver welkomen die bereid was zich op het land te Vestigen en zich toe te leggen op landbouw en veeteelt. Deze brief moet uwen lezers belangstelling heb ben ingeboezemd, want ik ontving tal rijke brieven, zoowel van mannen als vrouwen, die mij vroegen om nadere Inlichtingen omtrent Australië. Ook ben ik in bezit van veel brie ven uit Nederlandsch-Indië en naar alle waarschijnlijkheid, mogen wij tusschen Indië en Australië een groot toeristen en handelsverkeer verwach ten. Om te beginnen wil ik er op wijzen, dat in de steden voor klerken of klei ne kooplui geen vooruitzichten zijn, maar daarentegen is ex op het platte land plaats in overvloed voor boeren en boerenarbeiders. Ook bestaat er groote vraag naar dienstboden, tegen goed loon. Dit land is misschien het beste in de wereld voor productie van boter en kaas, daar het klimaat, liet geheele jaar door, zacht is, en de regenval in de kustdistricten, waai" veeteelt wordt uitgeoefend is zoo voldoende, dat er altijd overvloedig voer is voor het vee, en het 's winters niet, zooals in Hol land, op stal gezet behoeft te worden. Er zijn over het geheele land coö peratieve boterfabrieken en ham-roo- kerijen, waarheen de boeren liun melk en varkens kunnen sturen. In Queensland en West-Australië geeft de regeer in g 160 acres vrij aan immigranttal, en New South Wales verkoopt staatsgrond voor 1 pd. st. 12) per acre en geeft dertig jaar als termijn van afbetaling. Maar het land is gewoonlijk met boscli begroeid en het kost somtijds veel geld om dat te vellen. Voor Hollandsche boeren is het daarom beter om een kleinen lap goe den grond te koopen, zonder boomen en gereed tot bebouwing. Deze kan gekocht worden van 8, 10 pd. st. tot 15 pd. st. 36, f120 tot 160) per acre 15 tot 20 Ln eens té be talen en de rest bij jaarlijlcsche ter mijnen, loopende over 10 of 15 jaar. Kleine boerderijen kunnen ook ge huurd worden. Kalveren kunnen ge kocht worden voor 1,10^ tot 2 pd. st. 18 tot 24) en melkkoeien voor 610 pd. st. (f 72 tot 120). Éene goede koe geeft jaarlijks een opbrengst van 8 tot 12 pd. st. (f 96 tot f 144). Dus iemand met 20 koeien maakt een goed inkomen, daar hij ge woonlijk ook varkens, kalveren en eieren te verkoopen heeft; en alle vruchtsooxten, sinaas appelen, appe len, peren, perziken, druiven enz., kunnen tevens geteeld worden. Als Iemand in den beginne niet veel geld heeft, hoeft hij geen huis te bou wen, maar kan in een tent wonen. Daar er overvloedig timmerhout is, kan hij een hut bouwen met hout van lijn eigen land en daarmee ook lood sen stallen en lie min eren maken, Brandstof voor huiselijk gebruik kost hem .niets. Brood, vleesch en andere mondvoorraad is goedkoop. Zoo ook kleeren en een hemd, een broek een paar schoenen zijn de eenige werk kLoeren die hij gedurende het geheele jaar door noodig heeft. Het is wenschelijk dat ledereen die hier komt, zelfs al heeft hij geld, voor een jaar als arbeider werkt, om de Australische'toestanden te leexen kennen. Als hij kan melken en ploegen, kan hij een plaats krijgen bij een boer van ƒ9 tot 15 per week, bene vens kost en inwoning. Als hij te voren niet op een boerde^ rij heeft gewerkt, moet hij met min der loon beginnen, n.l. 6 tot ƒ9. lederen knaap of jongen man, die naar Sydney komt, kan ik voor een paar maanden naar een Gouverae- ments-boexderij sturen, waar hij, zon der betaling, kost en inwoning kan krijgen en kan leeren melken, ploe gen, mennen en paard rijden en alle soorten van boerenwerk doen, terwijl hij terzelfder tijd Engelsch leert. Op den dag van aankomst kan hij daarheen gaan en, wanneer hij er vandaan komt is hij zeker een goede plaats te krijgen bij een boer, tegen goed loon. Op de groote schapen-fok kerijen is werk te krijgen voor 12— 15 per week, met kost en inwoning. Wanneer iemand daar is kan hij liet scheren van schapen leoren en, wan neer hij dit werk verstaat, van 9 tot 20 per dag maken. Sommigen ver- dienon zelfs meer. Een ieder, die hier zonder geld aankomt kan, wanneer hij liet groot ste gedeelte van zijne verdiensten be spaart, in een paar jaar genoeg geld overleggen om laad en vee voor zich- zelve te koopen. Er zijn duizenden En- gelschen, Duitschers en Scandinaviers in Australië, die dit hebben gedaan. Volgens mijne meening zou het beste zijn dat een aantal Hollandsche boe ren en boerenarbeiders zich dicht bij elkaar zouden vestigen om hunne ei gen boter en kaasmakerij te. hebben en elkaar bij het werk te helpen. (Een jonge Hollander, Reens, kwarn hier eenigen tijd geleden en werd aan- esteld als directeur van een kaasfa- briek. Zijn kaas behaalde de gouden medaille op de groote landbouw-ten- toonstelling in Sydney.) Er zijn een aantal soortgelijke Duit- sclie en Deensche kolonies en zij vor men een klein vaderland op zic'nzelve. Schikkingen zouden kunnen worden getroffen waarbij een groote uitge strektheid land voor dit doel kon gere serveerd worden. Sommige Staten- Regeeringen geven ondersteuning voor passagegeld naar Australië aan hoe- en en boeren-arbeiders. Als een man naar New South Wa les komt, met achterlating van vrouw en kinderen, dan kan hij passage krij gen voor zijne vrouw van Bremen ol Antwerpen uit voor 6 of 8 pd. st. en voor kinderen onder 12 jaar voor 3 of 4 pd. st., zoodra hij in Australië aan komt. De passage naar Queensland is slechts 2 pd. 9t. voor eene vrouw en 1 pd. st. voor een kind 24 voor een vrouw en 12 voor een kind). De Norddeutscher Lloyd is bereid derde klasse passagiers te vervoeren tegen zeer verminderde prijzen, hetzij van Bremen of Antwerpen, hetzij van Genua naar iedere haven van Austra lië of Nieuw-Zeeland, en daar En gelsch de gebruikelijke taal is en er vele Engelsche passagiers zijn, Is er tevens gelegenheid om reeds op de uitreis wat van deze taal te leeren. Ik hoop dat er spoedig een Holland sche stoomvaartlijn zal komen direct naar Australië, via Java, daar er groote vooruitzichten bestaan voor handel en passagiersverkeer tusschen de twee landen. Ik durf zeggen, dat wij ook gaarne knapen en mannen hier zullen zien, clie in betrekking zijn geweest in de steden, mits ztj bereid zijn op het land te werken. Zij zullen tegemoet gekomen worden en er zal hun de be hulpzame hand gereikt worden, zoo dra hun schip aankomt, zoodat ze zich niet onder vreemden gevoelen. Nogmaals verklaar ik mij volgaar ne bereid per brief inlichtingen te ge ven en boeken over Australië te zen den aan allen, zoowel mannen als vrouwen die schrijven aan: the Im migration League, Moore Street, Syd ney, Australië, Achtend, RICHARD ARTHUR, M. D. President van den Immigratie-Bond van Australasia. Sydney, 13en November 1908. PURMEREND, 22 Dec. 1908. Kaas. Aanvoer 81 stapeLs kleine, 30.50 «er 50 kg. Boter. Aanvoer 620 kg., prijs ƒ1.40 a 1.50, «gemiddeld 1.45 per kg. Vee. 327 runderen, waaronder zijn: 237 vette, 14 stieren, 37 paarden, 60 a 270 per stuk. 87 vette kalveren, 0.75 a 0.95 per kilogr. 177 nuchtere dito, 10 a 28 per st. 364 vetle varkens, 44 a 48 cent per kilogr. 46 magere dito, 14 a 23 per st. 145 biggen, 5 a 9 per stuk. 2691 schapen en lammeren. 30 zak appelen, 2.50 a 3 p. zak. 60 zak peren, 2 a 2.50 per zak. Ganzen 4-45, 2.90 a 3.G0. Zwanen 98. 6 a 7. Eieren. Kip- 5.25 a 6.25 per lion- derd. I Vette koeien prijshoudend, han- 1 del stug, 0.56 a 0.70 per kg. I Gelden koeien prijshoudend, han del stug, 110 a 160 per stuk. 1 Melkkoeien prijshoudend, handel «tu£r f 110 a f980 nor ai.uk. Nuchtere kalveren prijshoudend, handel matig. Vette varkens prijshoudend, han del vlug. Magere varkens en biggen prijshou dend, handel matig. Vette schapen prijshoudend, han del matig, 20 a f 28. Overhouders prijshoudend, handel matig, 13 a 20. BEVERWIJK. Groentenmoxkt. Aangevoerd en verkocht ie Bever wijk op 21 December 1908 Andijvie, 10C str. ƒ2.50. Koolrapeu, per 100 4. Wortelen, 100 bos 12.50. Bieten, per 100 1.50. Schor sen eeren, per bos 12 ct. Aardap. klei, p. Heet. ƒ3. Id. zand, 4. Roode kool. per 100 814. Witte kool. per 100 16. Savoije kool, per 10:1 6—10. Bloemkool, per 100 f 15. Uien, per Heot. 5.50, Prei, per bos 15 cl. Pieterselie, per bus 10 ct. Selderie, per bos 4 cl. Appelen, per Ilect. 68. Peren, «er Heet. 6. Stoomvaartberichtes Gevraagd met 1 Februari een flinke Dienstbode gewend als meid-alleen te dienen, goed kunnende koken en werken en voorzien van goede mondelinge getui gen. Zich te vervoegen Wagenweg 98, 's avonds tusschen 8 en 10 uur, of 's morgens vóór twaalf uur. Een heldere Waschvrouw vraagt beleefd eeuige Wasschen aan huis, Ook niet ongenegen een dag uit wasschea te gaan. Brieven onder No. 15791 Bur. Haarl. Dagbl. Een nette jongedame biedt zich aan voor de middaguren, hetzij voor kin deren of tot gezelschap eener oude of hulpbehoevende Dame. Brieven onder No. '15792 Bur. Haarl. Dagbl. TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het stoomschip Tourane, met Fran- sche mails, arriveerde 21 Dec. van Ja pan te Marseille. Het stoomschip Kawi, van Rotter dam naar Java, arriveerde 20 Dec. te Southampton. Het stoomschip Wills, van Java n. Rotterdam, vertrok 20 Dec. van Tan- ger. Het stoomschip Sindoro, van Rot terdam naar Java, passeerde 19 Deo. Kaap del Armi. Het stoomschip Vondel arriveerde 20 Dec. van Batavia te Amsterdam. Het stoomschip Timor arriveerde 20 Dec. van Batavia te Amsterdam. Het stoomschip Koning Willem II, van Batavia naar Amsterdam, arri veerde 20 Dec. te Suez. Het stoomschip Bali, van Batavia n. Amsterdam, passeerde 20 Deo. Perim. Het stoomschip Oranje, van Am sterdam naar Batavia, passeerde 20 Deo. Perim. Het stoomschip Prins Willem IV, van Paramaribo naar Amsterdam, ar riveerde 20 Dec. des voormiddags 7 u. te Havre. Het stoomschip Amstelland, van Amsterdam naar Buenos Ayres, pas seerde 19—20 Dcc. Teneriffe. Een net Meisje vraagt beleefd Verstel- en Stopwerk aan huis. Brieven onder No. 15793 Bur. Haarl. Dagblad. Er biedt zich aan een net Meisje orn eenige dagen in de week uit werken te gaan. Br. onder No. 15794 Bui'. Haarl. Dagbl. WINKELHUIS met geheel vrije poort naar een daar achter gelegen werkplaats met tuin, gelegen Brouwerstraat No. pwart. GEVRAAGD te Overveen, met Febr. een nette, R.-K. DIENSTBODE netjes kunnende werken en v. g. g. v. Flink loon. Wasch vrij. Br., no. 15780, bur. v. d. blad. Gediplomeerd Coupeuse. Stenografie. Les aangeboden, ƒ5 per cursus, met uitreiking van getuigschrift. Brieven, onder nummer 15759, aan het Bureau van dit Blad. ENGELSCHE LES tegen billijke conditiën aangeboden. Br. no. 15293 Bur. v. d. Blad. Mevrouw KIKKERT, Koninginneweg 109, vraagt tegen 1 Februari eene DIENSTBODE P. G., die goed kan koken, en met be hulp van een dagmeisje, huiswerk verrichten. Loon 110 met verhooging en waschgeld. Goede getuigen zijn noodig. Aanbieding in persoon des avonds 7—9 uur. Met Febr. wordt vexlangd een nette als Meid-Alleen. Zelfstandig kunnen de koken <n werken, v. g. g. v. Zich te vervoegen Wagenweg 96. Met Februari GEVRAAGD eene bekwame Keuken-Werkmeid van goede getuigen voorzien. Adres Wilhelminastraat 16. Een R.K.Smidsknecht 18 j., zag zich gaarne gepl., v. g. g. v. Br. fr. A. v. d. WAKKER, Serg.-Maj., Fort ,,Velsen", Gern. Beverwijk. Bijverdienste Alleen personen met VELE liELA- TlëN IN DEN NETTEN STAND ko men in aanmerking. Brieven onder No. 15799 Bur. Haarl. Dagbl. Bij -eene sedert jaren gevestigde Le vensverzekering-Maatschappij bestaat te Haarlem gelegenheid tot plaat sing van eën flink actief porsoon als AGENT Ondertrouwd: J. A. v. d. BERG Jr. en M. G. J. LEISTIKOW, Wed. van den Heer J. G. FEIJE. Heemstede, 22 Dcc. 1908. Haarlem, Tot onze diepe droefheid over leed, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Sterven de», onze dierbare Dochter en Zuster ALIDA CATHARINA, in den ouderdom van bijna 25 jaar. Namens de Familie, J. RUIGROK v. d. WERVE. E. RUIGROK v. d. WERVE—HAM en Kinderen. Eenige en algemeene kennis geving. Haarlem, Oranjestraat 78. Gevraagd met Jan, of Febr. in klein gezin van twee Dames (met twee dienstboden), een zeer bekwame Keukenmeid die ook huiswerk verricht, P. G., v. g. g. v. Br. fr. onder No. 15785 Bureau Haarl. Dagblad. Gevraagd een yan half 9 lot 5 uur. Loon f 1.70. Lou- rens" Coster.sf.raat 3. Costuumnaaister vraagt beleefd, tegen bill, coed., werk aan huis, ook niet ongenegen als huisnaaister werkzaam te zijn. Br., no. 15762, bur. v. d. blad. I GEVRAAGD tegen Febr. eene nette die goed kan koken en werken, v. g. g v. Br., no. 15784, bur. v. d. blad. BURGEMEESTER EN WETHOU DERS van Haarlem maken bekend, dat door hen is besloten in te trekken de vergunningen, afgegeven om ln de maand December mei stalletjes op de BOTERMARKT te staan des Zater dagsavonds, voor zooveel betreft Za terdag 26 December 1908 en dat daar voor in de plaats treedt eene vergun- j ning, om op DONDERDAG 24 DE CEMBER a.s. des avonds aldaar met stalletjes te slaan. Haarlem, 22 December 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, BOREEL, De Secretaris, PIJNACKER. Mevr. P. W. PEEREBOOM, Kruis weg 61, vraagt een niet beneden de 16 jaar, van 's mor gens 7 tot 's avonds 8 uur. Zich aan te meiden 's'avonds tusschen 7—8 u. i Tegen Februari biedt zich aan flink Buitenmeisje (voor keukeu-werkmeisje of meisje-al- .leen. i Br,, no. 15783, bui", v. d. blad. Een net Burgermeisje voor behulp in de huishouding. Brieven, onder nummer 15781, aan het Bureau van dit Blad. Huwelijksaanvraag Een R. K. Weduwnaar, van mid- delb. leeft., met vaste positie en geen kinderen tot zijn laste, wenscht in kennis te komen niet een nette, fat soenlijke R. K. Wed. of Juffr., tus schen do 45 en 50 jaren. Geheimhou ding verzocht en verzekerd. Brieven franco onder No. 15798 Bur. Haarl. Dagblad. ER BIEDT ZICH AAN een net R. K. Kindermeisje, ruim 17 jaar, goed bekend met het naaien van kindergoed. Plaatsing liefst buiten Haarlem. Brieven ouder No. 15800 Bur .Haarl. Dagbl. een ne«lte Werkvrouw, v. g. g. v., te Overveen of Bloernendaal. Brieven onder No. 15802 Bur. Haarl. DagbL gevraagd. Zich aan te melden 's mor gens tusschen 10 en 12 uur. Kamper- singel 16 rood. Mejuffrouw DE VRIES zoekt voor haar dagmeisje (wordende 18 jaren oud), tegen Februari e. k. eene Be trekking als TWEEDE-MEISJE Spruitonboschstraat 5. Mevrouw REIJDON, Koninginne weg 39, vraagt met Febr. a. s. een nette Werk-Tweede-Mejd voor den dag. Loon 115, waschgeld ƒ26 en gedeelte verval. Direct gevraagd een net Meisje, om in de huishouding behulpzaam te zijn. AdxesA. KOPER Azn., Zeestr. 71. Gevraagd een Adires Badhuisstraat 12. Spoorkosten vrij. Firma Jb. SMITS ZOON. Bloernendaal. Gevraagd te Bloernendaal met Ja nuari of terstond een voor dag of nacht en dag, ouder dan 15 jaar. Brieven onder No. 15796 Bur. Haarl. Dagblad. Jonge man (gehuwd) zag zich gaarne geplaatst als filiaalhouder, hetzij in een reeds bestaande of nieuw te ope nen zaak. Ook genegen een winkel huis te huren, welke een goed inge voerde firma dan wil installeeren of een rendeerende zaak op goeden stand over te nemen. Brieven onder No. 15740 Bur. Haarl. Dagblad. GEVRAAGD een bij VAN LUYKEN, Oranjestraat 92. COIFFEUR. Met 1 Febr. - bediende gevraagd, kennis van ha ar werk strekt Lol aan beveling. Fr. br. onder No. 15788 Bur. Haarl .Dagblad. Benedenwoning te huur, voorz. van gas. en waterlei ding, ƒ3 por week. Wouwermonstraat No. 9. 0nderwijzere3 vraagt tegen 1 Febr. vrije Zit- en Slaapkamer met pension, met of zonder huiselijk verkeer. Brieven met opgave van cond. onder No. 15803 Bur. v. d. bl. TE HUUR een vrij Bovenhuis, vroolijlc uitzicht, van allé gemakken voorzien. t\ 2.25 per week. Te bevragen Vooruitgang- straat No. 6. voor klein gezin, Nieuwe Kruisstraat, hoek Pieterstraat, ƒ2.50 p. w. Te bevr. Olieslagerslaan No. 4. Te Huur gevraagd een vrij Huis, voorzien van gas. en waterleiding, omtrek Zijlweg of den Hout. Huurprijs ƒ200 a ƒ250 per jaar. Brieven onder No. 15804 Bur. v. d. bl. Barre voetestraat 19, Haarlem. Direct te aanvaarden. Te bevr. bij den Makelaar GEORGE VAN BIJLEVELT, te Amsterdam. Interc. Tele foon 4255. TE IIUUR, ƒ3.25 per week, Linscho- tenstraat. Brieven, ouder nummer 15764, aan het Bureau van dit Blad. twee net gemeubileerde Zit- on Slaap kamers, met pension. Zeer geschikt voor 2 hoeren onderwijzers. Tevens mooi Slaapkamertje te huur, voor een juffrouw, b. li. b. li. h. Adres Kleine Houtstraat 31 rood. een zeer «et VRIJ HUIS, "met grooten tuin, huurprijs ƒ3.50 per week, Rus- tenburgerlaan. Te bevragen Z. B. Spaarne 110. AANGEBODEN een net gemeubil. Zil-Slaapkamer, met volledig pension, omtrek Jans- weg. Br., no. 15777, bur. v. d. blad. Aangeboden net gerrreub. Zitkamer roet Slaapkamertje, a 12 -p. maand. Desverkiezende met pension. Adres Haarlem's Dagblad. Te Huur gevraagd een vrij huis. omtrek Hout, huurprijs ruim 200. Brieven onder No. 15786 Bur. I-Iaarl. Dagblad. vrij Muisje, Leliestraat, ƒ2.25 p, w. To bevragen Botermarkt 24. vier kamers, keuken, zoldex en werk plaats, Pieterstraat No. 7, 4.25 p. w. Te bevr. Olieslagerslaan 4. tz* huui", Lcidschestraat 54 rood, voor zien van gas- en waterleiding. Huur ƒ3.10 per weck. Te bevragen Friesche Vc rkenmarkt 30 kantoor. Te zien Leidsche straat 5-t zwart. Benedenhuis te huur Schei-merstraat 25, nabij Zijlweg, be- vatt. 4 kamers, suite, serre, keuken, binnenplaats en tuin, met 1 Febr. of terstond. Te bevr. Kruisstraat 2 en Oranjestraat 103. Wegens liquidatie wordt restee* rende voorraad UITVERKOCHT voor zeer lage prijzen. Prijslijst wordt op aanvrage toe gezonden. Wijnhandel L'Union, Groote Houtstraat 93A een flinke Wasch- en Strijkinrichting voor uitbreiding vatbaar, in Haarlem of omstreken. Brieven onder No. 15789 Bur. llaarl. Dagbl. SPOEDl SPOED! Wegens vertrek aangeboden een mooio bijzaak in KRUIDENIERS- en GRUTTERSWAREN en aanverwante art., voor uitbreiding vatb., voor ƒ259 met inbegrip van inventaris en alle aanwezige goederen. Dadelijk te aan vaarden. Te zien en te bevr. Gasthuis laan 184. een partij zoo goed als nieuw Hout en Dakpannen. Te zien en to bevragen op het werk „Meer en Berg", Glip, bij BIJLAND en CREEMERS. Te koop circa 30(10. K.G. best gewon nen voorhooi. Adres: G. MEIJER, Vijfhuizen, Haarlemmermeer. TE KOOP een goed onderhouden Huis met Tuin, groot 119 c.A., voorzien van gas- en waterleiding, omtrek Amst. Poort. Br. Onder No. 15801 Bui*. Haarl. Dagbl. Te Huur gevraagd een net Bovenhuis in liet midden der stad. Huurprijs ƒ250 per jaar onge veer. Aanb. met fr. br. lett. G. Z. NO BELS' Adv. Bur. N. Gr. 27. TE HUUR een Huls a 2 gulden per week. Nieu we Raamstr. 3, en een Huis, Tuinstr. 1 F, a ƒ2.15 per week. Te bevragen bij S. KAN, KI. Houtstr. 29. ruim Bovenhuis, oude stad, f 4.50 per week, aan de Gierstraat 35 rood. Te bevragen Kruisweg 21. to koop tegen 1 Januari 1909. Adxeste vernemen Bur. Haarl. Dagblad. een vijfjarige HIT, mak in alle Lui- gen, bij E. KERKMAN. Diaconieweg 34, Zandvoort. Te koop gevraagd een in goeden sLaat zijnde PHONO- GRAAF, met PLATEN. Fr. brieven onder No. 15797 Bur. Haarl. Dagbl. Te koop gevraagd een FOX-TERRIER, niet ouder dan t jaa'r. Brieven onder No. 15795 Bureau Haarl. Dagblad. Gevraagd een zindelijke KAT, Bar- teljorisstraat 16.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 3