NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Nieuwjaarswanschen. Nieuwfaarswenschen. 269 Jaargang. Nö. 78°6 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 29 DECEMBER 1908 HAARLEMS ABONNEMENTEN fPBR DRIB MAANDEN» Voor Haarlem l 1.20 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)130 Franco per post door Nederland 1.65 Afzonderlijke nummers0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem - 9 0.37 H de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur J. C. PEERE300M> ADVERTENTIÊNi Vzn 1—5 regels 50 Cts.; Iedere regel meer 10 CU. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ft—elke regel meer ƒ0.80 Reclames 30 Cent per regel Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advertentiên van Vraag' en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing| 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant Redactie en Administratie: Groots Kontstraat 55. tetercoamnnaal Teiefoonnnmmer der Redactie 600 tu der Administratie 124. Drukkerij: Zuider Bnitenspaams 6. Teiefaoannmmsf 122. Tot de plaatsing van advertentiên en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem In dit blad is uiUluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. Etod als vorige jaren stellen ij het publiek weder in de gelegenheid, in het nummer van >nt lad, dat 31 December a. 8. wordt verspreid, een Nieuwjaarsgroet te plaatsen A 25 cent, bi] vooruitbetaling. Het toe.isuia i amtai van deze advertentiên (verleden Jaar ongeveer 500) bewijst wel, dat deze gemakkelijke -u ^oadko po wijza van gelukwenschen aan clientèle, vrienden en oekenden uitstekend voldoet. De nieuwjaarsgroetm be reiken dan ook een aeer uitgebreiden kring van lezers. Deze advertentiên kuinen aan onze Bureaux GROOTE HOUTSTRAAT 63 of ZUIDE8 BUITgNSPAAKNJS 6 ter plaamng worden afgegeven, doch uitsluitend A contant. Ten Kerieve der geabonneerden wordt hieron er een bon afgedrukt, die kan worden ingevuld en afgegeven. DE ADMINISTRATIE. DIT UIT TE KNIPPEN EN ONS TOE TE ZENDEN. GROOTE HOUTSTRAAT 53. De ondergeteekende verzoekt der Administratie van HAARLEM'S DV.OBI.AD den onderstaandeai Nieuwjaarsgroet voor bijgaande f 0.25 te plaatsen ia het nummer, dat op-**ei& avond van 3i Ueoember a.s. verschijnt: DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA WOENSDAG 30 DECEMBER. Soc. Vereeniging: „Arti et Religio- ni," concert, 8 uur. Uisitenlandstfi Overzicht Reeds enke'e maanden verkeeren wo in angstige spanning, daar het oorlogsspook in booze grimmigheid dreigend gluurde. Ja, we hebben al zooveel criticke oogenblikken door staan, dat we er ons langzamerhand over verwonderen, datde kanon nen nog uiet bulderen. Hoeveel heeft 't trouwens gescheeld? ij hadden ONS GESCHIL MET VENEZUELA. l)'t oorlogsgevaar is gelukkig, als een onweerswolk, voorbij gedreven, dank zij t politieke fortuintje van Castro's meiziekte en val. Wel zijn alle geschillen nog niet uit den weg geruimd, maar ook hier is immers toepasselijk „waar een wil is, is een weg". Venezuela, onder het nieuwe •bestuur va.n Gomez, heeft bewezen te willen, en dat Nederland onwillig zou zijn, kunnen wc met gelooven. Het tegendeel blijkt juist u«t eene verklaring vanwege ons ministerie van buitenlandsche zaken, dat het na den nieuw ingetreden toestand even eens de verwikkelingen tusschen ons land en Venezuela als voorloopig ge ëindigd beschouwt. Nederland komt dus van de quaes- tle wel gemakkelijk af. In het buiten land misschien nog meer dan in om eigen land geen wonder, want welke profeet is geëerd in zijn vader land is men vol lof over de poli tiek van onzen minister van Buiten landsche Zaken. Een voorbeeld I De „Memorial Di plomatique" (een Fransch weekblad, dat aangaande Venezolaansche za ken steeds voorbeeldig was ingelicht) fich rijft. „Laten wij de rol niet vergeten, die Nederland in de laatste gebeurtenis sen gespeeld heeft. De politiek, door den heer Van Swinderen ten opzichte Van Venezuela gevolgd, ts even ver standig als flink geweest en heeft er zeer bijzonder toe bijgedragen, de noodzakelijke oplossing te begunsti gen." Onder de Telegrammen vermeldden we gisteren nog, dat er een AANKLACHT TEGEN CASTRO da ingediend, omdat hij Vreeït, AoaIcta. bomen aan de samenzweating tegen Gomez. Een Megram. door een der samenzweerders ontvangen, luidt „geef last de slang te dooden, door haar den kop te verpletteren en Cara cas te terroriseeren,"- Gomez en zijn vrienden beweren, dat Castro de afzender van dit tele gram is, on Gomez als de ter dood veroordeelde slang is bedoeld. Nu ts het proces tegen Castro aan den gang. Het is natuurlijk om een veroordee- lend vonnis te deen, omCastro voorgoed buiten Venezuela te hou den MIJNHEER CASTRO VERMAAKT ZICH te Berlijn uitstekend. Van de opera tie komt (althans voorloopig) niets. Castro leeft niet meer op dieet en wandelt vrij in Berlijn rond. Hij ging kijken naar het schaatsenrijden in het Grunewald, een vermaak, dat hij voor het eerst van zijn leven aan schouwde. Ook de sneeuw, die geval len was, was iets ongeziens voor bem. Ons oorlogsgevaar is dus voorbij. Bij ons konden de Kerstklokken het vrede op aar del laten klinken. Helaas, dat dit ook niet in den Bal kan mogelijk was 1 DE BALKAN-TWISTEN zün nog steeds in een gevaarlijk sta dium. In het begin der vorige week was er door een toenadering tus schen Oosteni-ijk-Hongarije en Duitschland een schijnbaar betere verhouding gekomen en nu wordt ons als Kerstmis-surprise de nota van den Russischen minister Iswolsky thuisgezonden, die weer werkt als een koud-water-bad in deze vries dagen. Artikel 25 van 't beruchte Berlijn- sche verdrag geeft de Donau-monar- chfte het recht om Bosnië en Herzego- wina te bezetten. Nu wil Rusland dit artikel op de conferentie wel verande ren. maar.... er moet iets anders voor in de nlaais komen. Wat? Elke nieuwe regeling moet name lijk met goedkeuring van alle on dertekenaars van het verdrag plaats hebben. Hier zit een addertje onder het gras Het standpunt van Rusland Is aller eerst geheel anders als dat van het O.-H. rijk, dat da annexatie als een voldongen feit wil beschouwen, zoo dat geen verandering mogelijk is. Rusland's houding Is echter een on zeker toekomstspel. Immers een oplossing der quaestte door alle mogendheden van het Berlijnsche tractaat is er zoo goed als geen, omdat Rusland slechts neen be hoeft te zeggen om alles op losse •scbroevaa ts zetten. Doordat in de no ta met geen jota wordt aangeduid, hoe Rusland over die nieuwe situatie denkt en daar ze vage uitdrukkingen bezigt, wordt de deur geopend voor allerlei mogelijkheden, zooals bijv. de autonomie van Bosnië, of den afstand van een deel er van aan Servië en Montenegro, enz. In Weenen is er slechts een feit, waarover men verheugd is, namelijk dat Iswolsky de geheime tractaten erkend heeft. Gelijk men weet, moet Rusland in "deze stukken aan de Do- nau-monarch-'e eigenlijk machtiging geven tot de annexatie. Zoover gaat Iswolsky nu echter ntet Om uiting te geven aan de gespan nen verhouding ten opzichte van het O.-H. rijk heeft minister Aehrenthal besloten cm de correspondentie be treffende de onderhandelingen met Rusland openbaar te maken. Hieruit moet dan de onzekere en onsympa thieke houding van Rusland (inzon derheid van minister Iswolsky) blij ken. DE BULGAREN zün tevreden over de rede van Iswols ky (zie vorig overzicht), daar zijne woorden, dat Rusland zal pogen te Konistantinopel voor Bulgarije eene billiike regeling te verkrijgen en voor zijne houding jegens Bulgarije niet het verleden maar de toekomst als maatstaf zal nemen., een zeer aange- namen indruk gemaakt heeft. Al de Bulgaarsche bladen prijzen het politieke inzicht van Iswolsky een nauwe vriendschap met Servië en Turkije achten ook zij In Bulgarije's belang, en kan deze politiek met be hulp van Rusland verwezenlijkt wor den, dan heeft Iswolsky, zeggen zij, niet enkel een parlementair succes behaald, maar is zijn redevoering ook een groote gebeurtenis in de geschie denis van de onderlinge betrekkin gen der Slavische volken. Tegenover Turkije is Bulgarije ech ter zeer ontevreden. Want de regee ring in Sofia verzoekt den mogendhe den om bij de Porte slappen te doen, om aan ren toestand een erinde te maken, die gevaarlijk voor den vrede zou kunnen worden. Bulgarije is na- meti:k ontevreden over den toon, wel ke in de Turksche troonrede, tegen den Koning is aangeslagen, die daar in wali (landvoogd) van Oost-Roeme- lië wordt genoemd. In die nota nu wordt Turkije er van beschuldigd, tijd te willen wippen, om een leger tegen Bulgarije uit te rusten en het volk tegen dat land op te hitsen. Gelukkig kunneu we ook nog eenige hoopvolle tijdingen brengen, die ko mt— UIT DE TURKSCHE KAMER. Het adres van autwoord op de troonrede verklaart, dat de Kamer besloten >s, de goede betrekkingen vam Turkije met alle mogendheden te verzekeren en de wereld de zekerheid tij geven, dat de natie den vrede met het buitenland wenscht. Het adres bespreekt ook de binnen- landsche politiek en zegt dat de Kamer niet zal toestaan het verkwis ten der geldmiddelen, maar zal wer ken aan de verbeteriug van de scho len, en aan de reorganisatie en de verbetering van leger en vloot, niet om andere landen aan te vallen, doch om het vaderland te kunnen verdedi gen. Italië is door EEN TWEETAL RAMPEN :etroffen. Gisterenmorgen had te Catanzaro (Calabrië) een aardbeving plaats, waardoor verschillende gemeenten ernstig werden benadeeld. Te Stefa- noci werden 3 personen gedood, 15 gewond. Ook te Messina werd groote schade aangericht. Er zijn maatregelen genomen om oen groot aantal militairen daarheen te zenden voor het verleenen van hulp. De te Palermo gevoelde schok duur de 32 seconden. Ook over geheel Sicilië werd de aardbeving waargenomen. De tele graaf- en telefoonlijnen zijn ge stoord. Verschillende treinen moesten we gens de aardverschuivingen naar het station van vertrek terugkeeren. Te PaLmi stortten ben gevolge van de aardbeving een groot aantal hul zen in, terwijl verschillende andere scheuren kregen. Uit Catania (Sicilië) wordt gemeld: Ten gevolge van een plotselinge rij zing van de zee zijn een aantal bar ken vernield. De koopmansgoederen in de dokken werden beschadigd. Door de golven werden drie kinde ren weggeslagenvier kleine huizen zakten ineen. De berichten uit de provincies mel den, dat er aanzienlijke schade te Ma- letto, waar de muren van twee ker ken scheurden, is aangericht. Onge veer veertig huizen zijn ingestort of gescheurd. Te San Giovanni del Gia- ri zijn oen tienta' hulzen Ineengeval len. Te Riposto viel het dak van een kerk in. Ook andere kerken en het raadhuis zijn op het punt van in te storten. Sommige woningen zijn door de zee verzwolgen. Men vreest, dat '"en aantal personen omgekomen of gewond zijn. Stadsnieuws Om Ons H een. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Het Jubileum van den heer Kneus" in de rubriek Om Ons Heen. PAST OP DE PRENTKAARTEN. Onze lezers mogen er wel om den ken, dat zij, wanneer zij met Nieuw jaar prentkaaren voor één ceïit wil len verzenden, daarop niets mag wor den geschreven, dan de naam van den afzender, zonder eenige bijvoe ging. P. f., m. g. en wat verder zoo op deze kaarten wordt gezet, is dus streng verboden. Wie dat toch bij schrijft en dan met één cent frankeert, jaagt den geadresseerde op de kosten van strafport. Dergelijke bijvoegingen zijn altijd verboden 'geweest, maar het publiek is langzamerhand .nu dit, dan dat gaan bijschrijven. En de post liet het gaan, zag het door de vingers, er komen er zooveel duizenden! Maar toen het meer en meer gewoonte werd en zelfs handigheidjes werden verzonnen als de bijvoeging z. o. p., wat beteekent: zie onder den postzegel, omdat men daar een mededeeling had neerge- kriebeld, zond het hoofdbestuur der posterijen een aanschrijving aan de directie der verschillende kantoren, om er op te letten, dat geen enkele bij voeging moer werd doorgelaten zon der strafport. Dat hieraan de hand wordt gehou den, heeft menigeen al ondervonden. Onze lezers zijn nu gewaarschuwd! Militaire zaken. Bij de op 25 en 26 December te-'s- Gravenhage gehouden schermwed- strijden, uitgeschreven door den Haag schen Schermbond, behaalde de ser- ;eanten Van der- Lijke, Vink en Van Krimpen voor de onderofficiersveree- niging „Mars" van het 10e regiment infanterie de navolgende prijzen: Eerste prijs korps geweer. Tweede id. korps sabel. Tweede prijs korps floret. De sergeant Van der Lijke behaal de in de schoonheidswedstrijden bo vendien den 2en prijs op het geweer. Stenografie. Voor het examen van stenograaf slaagde onze stadgenoot, de heer D. Blom voor dictaat-kantoor-stenograaf met eene snelheid van schrijven van 130 lettergrepen per minuut (geduren de 10 minuten). Uit de Rechtszaal UITSPRAKEN. W. K., arbeider te Landsmeer, mis handeling, 4 weken gevangenisstraf. J. N. R., zonder beroep, en Th. K., los werkman te Haarlem, heling, bei den vrijgesproken. W. IJ., los werkman, én G. W. B.. koopman, beiden te Haarlem, diefstal de Ie vier maanden- gevangenisstraf, de 2e vrijgesproken. H. S., koopman te Haarlem, mish., 14 dagen gevangenisstraf. G. B., electricien te Schoten, dief stal, 3 weken gevangenisstraf. H. W. v. d. B., schoenmaker te Haarlem, opz. vernieling, 14 dagen gevangenisstraf. A. B., zeeman te Velsen, opz. vernie ling, 4 dagen gevangenisstraf. J. S., zonder beroep te Oosthuizen, eenv. beleediging, /0.50 of 1 dag hech tenis. F. K., fabrieksarbeider te Kromme nie, verwonding door schuld, vrijge sproken. A. v. d. W., magazijnknecht te Schoten, diefstal, f 10 boete of 12 da gen hechtenis. H. H., schildersknecht te Haarlem, oplichting, 14 dagen gevangenisstr. H. Th. M., los werkman te Haar lem, verduistering, 6 weken gevan genisstraf. Hooger beroep. Door den officier van justitie alhier is hooger beroep aangeteekemd tegen het vonnis, waarbij J. P. van Wijk te Zaandam veroordeeld is ter zake van doodslag tot 5 jaren gevangenisstraf. Door het O. M. was geëischt ter zake van moord eene gevangenisstraf van 12 jaar.: BLOEMBOLLENCULTUUR. (Vervolg). Maandagmiddag werd de 117de al- gemeene vergadering van de Al ge nt eene Vereeniging voor Bloembollen cultuur voortgezet. De voorzitter van het scheidsge recht kir. P. Tjeeuk Willink werd door den voorzitter welkom geheeten. Verschillende zakan, het scheidsge recht betreffende, kwamen in bespre king. De voorzitter deelde mede, dat de firma Van Meerbeek en Co., te Hillegom dezer dagen een circulaire verspreid heeft, waarin 14 expedi teurs verklaren, dat bet aan hen door de firma Van Meerbeek en Co. getoonde monster Duitsche Conval- laria volgens hun oordeel als goede kwaliteit voor den handel onbruik baar is. Deze circulaire is dus een protest tegen de uitspraak van het scheidsge recht, die bepaalde, da,t eene partij bloembollen voor den handel geschikt was. Door de afdeeling Haarlemmermeer was een motie ingediend, waarin af keuring werd uitgesproken over de houding van de firma Van Meerbeek en Co., en vertrouwen in de beslissin gen van 't scheidsgerecht. Een tweetal expediteurs, ondertee- kenaars der circulaire, verklaarden, da.t zij alleen verklaard hebben, dat. een hun getoond monster h. i. niet. aam de eiischen voldeed. Er heeft bij hen niet eenige bijbedoeling voorge zeten. allerminst een protest tegen 't scheidsgerecht, daar het voornemen van de firma Van Meerbeek en Co. hun onbekend was. Do afgevaardigden, die over deze quaestie het woord voerden, keurden de houding van fle firma Van Meer beek af, omdat deze zich had moeten neerleggen bij de beslissing van hot scheidsgerecht. Met algemeene stemmen werd de motie Haarlemmermeer aangenomen, alleen de afdeelingen Overveen-Bloe- mendaal, I.isse en Oegstgeest hielden zich buiten stemming. De voorzitter wenschte de vereeni ging geluk met deze beslissing, die de positie van het scheidsgerecht versterkt. Mr. Tjeenk Willink dankte voor 't uitgesproken vertrouwen. Voor het scheidsgerecht zal het een aanspo ring zijn, om met nog meer nauwge zetheid zijn taak op te vatten. Aangenomen werd eetn voorstel van de afdeeling Haarlem, om artikel 6 van het handelsreglement voor den bloembollenhandel zoo te wijzigen, dat hot scheidsgerecht bij geschillen ook monsters zal mogen vaststellen, al zijn do monsters bij den verkoop niet dadelijk verzegeld geworden. Mr. Tjeenk Willink verklaarde, dat het scheidsgerecht deze wijziging door de practijk gewenscht is geble ken, omdat het in sommige gevallen heel moeilijk is, om do monsters da del iik bij den verkoop te verzegelen, en het heel goed mogelijk is, dat hot monsters verzegelen op eene andere w:'ze wordt vastgesteld. Door Haarlem werd tevens -voorge steld artikel 4 van het Handelsregle ment te laten luiden „Allo geschillen, ontstaan tusschen kooper en verkooper van bloembollen, betreffende overeenkomsten, ge-sloten volgens "dit reglement, moeten, in dien partijen onderling niet tot over eenstemming kunnen geraken, aan de beslissing van 't Scheidsgerecht wor den onderworpen, dat in hoogste res sort naar recht en billijkheid eene beslissing neemt zonder te zijn ge houden aan de regelen van proces orde, welke de wet aan het geding voor, en de uitspraak van scheidslie den voorschrijft. Voor bet verkrij gen van eene, voor alle partijen ver bindende, uitspraak is het voldoende, dat ééne der partijen het geschil aan de beslissing van het Scheidsgerecht onderwerpt." Uitvoerig w.erd het voor en tegen van een bindende uitspraak van het scheidsgerecht besproken. Mr. Tjeenk Willink hield namens het scheiidsgerecht een pleidooi voor de aanneming van het voorstel-Haar- lem, omdat de waarde van het scheidsgerecht verhoogd zal worden, en de leden het scheidsgerecht juist ingesteld hebben, omdat de deskundi gen een betere beslissing kunnen ge ven, dan de burgerlijke rechter. Het voorstel Haarlem werd ten slotte aangenomen met 21 stemmen tegen en 12 onthoudingen. Hierna werden door het Hoofdbe stuur eenige wijzigingen in de statu ten voorgesteld, die noodig waren door de aanneming van de voorstel len Haarlem. Deze werden ook met 21 stemmen tegen aangenomen. Do Haarlemsche afgevaardigde, de heer Van Meeuwen, bracht hulde aa.n den heer Tjeenk Willink, die zoo wel willend was, deze vergadering bij te wonen. De voorzitter sloot zich hierbij aan. Hierna kwam de begrooting in be handeling, in ontvangst en uitgaven aanwijzende f 8789. De afdeeling Oegstgeest vroeg, waarom dit jaar geen post is uitge trokken \oor de Krelage-stïchting. De voorzitter deelde mede, dat het hoofdbestuur dit nu heeft nagelaten, omdat nu andere groote uitgaven noodig waren. Ook was in de vorige vergadering aanmerking op den post gemaakt. Bovendien heeft deze be grooting slechts 25 voor onvoorziene uitgaven, zoodat er geen geld be schikbaar is. Met deze toelichting werd genoegen genomen. De afdeeling SchotenVelsen stelde voor om, te beginnen in 1918, van wege de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur le houden eene keuring van zaailingen van Hyacin then, Tulpen, Narcissen en Crocussen en daarvoor uü. te laven een bedrug van Uvee duizend gulden aan prijzen en daarvoor van heden af twee hon derd gulden op de jaarlijksche be grooting ie brengen. Het Hoofdbestuur ontraadde dit. De meening, dat er geen voldoende prikkel bestaat voor hei winnen van nieuwe variëteiten van onze artikelen wordt niet gedeeld. De hooge prijzen, die voor goede aanwinsten worden bedongen, stellen den gelukkigen win ner ongetwijfeld ruimschoots schade loos voor zijne moeite en opofferin gen. Het voorstel SchotenVelsen werd met vier s'emmen vóór verworpen. De afdeeling Voorhout stelde voor, dat vanwege het hoofdbestuur broei- proeven met Hyaciathen en Tulpen genomen worden, ten einde na te gaan of bet stoken dea zomers in de bloembollenhuizen van schadelijken invloed Is op het vroeg in bloei trek ken dezer bolgewassen. Dit voorstel werd door de afdeeling Voorhout ingetrokken onder toezeg ging van een nader voorstel. Na rondvraag werd de vergadering gesloten. Gegund. Naar wij vernemen is aan den heer C. J. van den Broek firma Wed. J. A. B. Voullaire, alhier, de levering opgedragen van ongeveer 35U.ÜÜU kilo gietwerk, ten behoeve van den bouw van het openbaar slachthuis der ge meente '8-Graveuhage, aannemers de firma A. Bogerd en B. Groenewegen. ORGELBESPELING m de Groote. of St. Bavo-kerk te Haarlem, op Donderdag 31 Dec. 1908, des namiddags van 2 tot 3 uur, door den heer W. Ezerman. Programma 1. Preludium en Fuga, J. S. Bach.: 2. Adagio, Mozart. 3. Sonate No. 2, Mendelssohn. a. Grave, Adagio. b. Allegro maestoso. c. Finale. 4. Wallfahrts-Gesang, C. A. Lorenz. 5. Aria uit (de Schepping), Haijdm (Zie vervolg Stadsnieuws onder de laatste berichten). Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Heden Is de ijsbaan van de ijsclub „Heemstede", gelegen in de buiten plaats van Jhr. Van Merlen, geopend. Tot bestuursleden van de R. K. kies- eeniging zijn gisterenavond gekozen de heeren J. Vester, J. Uitendaal, J. Goossens, H. N. Ruijsenaars, W. v. d. Weijden Azn. en C. W. Jansen Hen driks. Als voorzitter is herkozen den heer C. A. Braam. Zondag trok onze plaatselijke ver eeniging Union naar Velsen om de voetbalvereeniging Hercules I, spe lers der eerste klas H. V. B., te be kampen. Met de rust was de stand 1—1 gelijk. Na de rust nam Union spoedig de overhand en toen er tijd gefloten werd hadden de 3e klas kam pioenen met 31 gewonnen. Dit Is een kranig stukje der Union spelers. BENNEBROEK. Als een bewijs hoe gunstig de leer plichtwet in deze gemeente werkt, kan worden gemeld, dat in het afge- loopen leerjaar geen der ouders of; verzorgers van schoolgaande kinde-l ren wegens onwettig schoolverzuim,' hunner kinderen of pupillen, voor de: commissie tot wering van schoolver-1 zuim behoefde te verschijnen. Als een staaltje van de strenge vorst dar laatste dagen meldt men ons, dat reeds Maandag een persoon van het Kagermeer per schaats naar Bannohroek kwam om familie te be zoeken. Gelukkig bracht hij de wel nog wat gewaagde reis er goed af. •HAARLEMMERMEER. Bij den winkelier H. te Nieuw-Ven.- nep ontstond tusschen het plafond en de zoldering in den winkel een begiiy

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 1