NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 26a .Jaargang, No. 7832 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 6 JANUABI 1909 A ABONNEMENTEN PB5* DRBB MAANDEN! Voor Haarlem III Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) Franco per post door Nederland Afzonderlijke nummers0.02H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037M a «de omstreken en franco per post 1.29 1.30 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. PEEREBOOM. ADVERTENTIËNi Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ft—elke regel meer/0.JÉ» Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. AdvertentiGn van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. tatercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem Jn dit blad is uitsluitend gemachtigd het Alge neen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. A3€NDA DONDERDAG 7 JANUARL Gr. Kerk: Orgelbespeling, 2—3 uur. Schouwburg- N. V. Het Tooneel: Mercadet, 8 uur. Soc. Vereeniging: Bioscoopvoorstel ling, 8 uur. Brongebouw: Concert Haarlemsch Muziekkorps, 8 uur. Buitenlandsch Overzicht Nog steeds blijft de stroom berich ten uit het GETEISTERD ITALI6 aanhouden. Wel worden geen nieuwe feiten genoemd, maar de nadere bij zonderheden over de onheilen ver- grooten den omvang van de ramp ge regeld. Nu is al van officieele regee- ringszijdede mededeeling gekomen, dat 't aantal slachtoffers, dat het le ven liet, veel grooter moet zijn dan de laatste raming 200.000. Sommige dagbladberichtgevers, die de ver woeste streken bezocht hebben, spre ken van 250.000, maar het juiste aan tal zal in den eersten tijd wel niet zijn vost te stellen. Rekent men daarbij de duizenden en nog een» duizenden gewonden, waarvan er dagelijks velen sterven de vele krankzinnigen de materiee- lo verwoestingen dan begint men te begrijpen, dat dit een ramp is ge weest, zooals onze geschiedenis ze niet kent. Eenige journalisten hebben Messi na bezocht, en merken op, dat onge veer 1/4 van alle huizen is blijven staan, 't Is evenwel waarschijnlijk, dat de fundamenten geleden hebben, zoodat de gekeele instorting toch nog te vreezen is, te meer daar de AARDBEVINGEN AANHOUDEN en de grond nog geregeld in bewe ging is. Of weer ernstige erupties Vachten zijn Zeker is, dat de bevolking in onge rustheid verkeert, en slechts éen wemsch heeft: de plaats dezer ramp spoeden te verlaten. Over den AARD UüR NATUURVERSCHIJN SELEN, die al de onheilen veroorzaakt heb ben, ligt nog een geheimzinnige slui er. Steeds is er sprake geweest van een vloedgolf, maar in latere berich ten wordt dit betwijfeld. Ook in de eerste berichten uit Mar tinique en San Francisco ontbraken die verhalen van een vloedgolf niet, welke echter later bleken onjuist te zijn geweest. V* elliclit heeft aldus de veronderstelling een cycloon, die op eenige plaatsen gewoed heeft, aanleiding gegeven tot het fantasti sche verhaal van de vloedgolf. De IIO-NGERSNOOD sticht veel ellende. Te Reggio hield een ambtenaar een uitdeeling van bons voor brood en vleesch. De troep uitgehongeiden was niet in bedwang te houden. Het was een verschrikkelijke verwarring. Op een •gegeven oogeublik werd de umbte- natir. ter aarde geworpen en de me nigte maakte zich meester van de bons en stormde naar de haven, waai de soldaten de bloedende stukken vleesch onder de hongerige schare uitdeelden. Da soldaten hadden run deren, ossen en gewonde paarden met hun bajonetten geslacht. Nog vóór men den tijd had gehad om voldoende maatregelen te nemen tot handhaving der orde, wierpen zich velen op de nog rookende stukken vleesch en ver slonden ze rauw. Toen een afgevaar digde op het tooneel verscheen, rie pen een aantal stemmen, die niets menschel ij ks meer hadden, hem toe „Zeg toch aan de regeering, dat zij ons naar elders laat brengen, of laat men ons anders doodschieten dan is er tenminste een einde gemaakt aan ons lijden". Nog een staaltje van de algemocne ellende. Tal van gevangenen zijn bij de aardbeving ontsnapt. Maar velen van de ontsnapte boeven snieekeu de soldaten hen naar een andore gevan genis to brengen, daar zij hopen dan een beter lot ie hebben dan In de te- f;emvoordige omstandigheden, nu zij n vrijaeid zijn Een inwoner van 't zwaar getroffen Reggio, die door een wonder gespaard is geworden, geeft een VERHAAL VAN DE VERWOESTING. 's Morgens om 5 uur werd ik wak ker, gewekt door een vreeselijk ge raas en sprong onder een deur en Ie gelijk stortte het dak in. Toen kroop ik onder een ledikant, maar de vloer «akte in en ik viei in do kamer onder mij. Ik wag gewond, maar met heel yeel moeite kon ik mij naar een ven ster sleepen. Ik riep om hulp, maar geen antwoord. Spoedig daarop werd een lodder tegen het balkon geplaatst en ik kon naar beneden klauteren op de straat.... die niet meer bestond. Overal om me heen niets dan puin- hoopen. Ik had een brandenden dorst en rnijn kee! zat vol stof, en had schatten willen geven voor éen drup pel water. Ik ontmoette een man, die lachend over de puinhoopen liep; hij was waanzinnig geworden.... In het kinderziekenhuis zocht ik kleeren, daar ik slechts nachtgewaad droeg, maar ik vond slechts een paar schoe nen en een zakdoek. Vervolgens begaf ik me naar de Piazza Lucia, waar ik vele dooden en gewonden vond. Plot seling volgde een nieuwe aardschok en een paar torens, die overeind wa ren blijven staan, stortten met donde rend geraas in. Daarna richtte ik mijn schreden naar den zeekant. Allo mooie villa's waren vernield. De zee week eerst een meter of twintig terug en. kwam toen met vreeselijk geweld opzetten het geheele strand overstroo- mend. Óp de spoorrails stonden ver scheidene goederenwagens in brand. Ik ontmoette drie soldaten. Hun ka meraden waren allen onder het puin der kazerne bedolven. Te negen uur nam mij een torpedoboot op. Tijdens de vaart langs het "strand ontrolde zich voor onze oogen het kimemato- grafisch beeld eener ontzettende ver woesting. Santa Caterina, Catona, Villa San Giovanni en Calllco zijn grootendeels verwoest. In de buurt van Sciila riep een sergeant der kara- biniers ons toe„Al mijn soldaten zijn dood. De plaats is één kerkhof. Zendt hulp. De telegraaf werkt niet meer 1" Een ander VERHAAL VAN EEN OOGGETUIGE is dat van de zangeres Korailik, die te Messina was. Zij verteldeTerwijl ik wakker to bed lug, hoorde ik een ge luid als van een trein, die door een tunnel ging. Het geraas nam van se conde tot seconde toe. het werd angst wekkend. De muren beefden, er Yie- len stukken uit het plafond en de zol dering spleet. Verschrikt wikkelde ik mij in mijn deken. Maar een ver schrikkelijk bericht deed mij het bed uitvliegen. Een kamermeisie kwam naar boven snellen en riep „Een aardbeving, een aardbeving Vlucht!" In een oogwenk waren we bij het por taal van de trap. Maar het electrische licht was intusschen uitgegaan en ik bemerkte tot mijn schrik, dat de trap er niet meer was. Uit een venster van de tweede verdieping sprong ik op goed geluk op straat, ik brak in mijn val mijn reenterarm, maar ik letteer nauwelijks op. Ik voelde de pijn bijna niet en als zinneloos van schrik holde ik naar liet strand. Lenige minuten later brachten mij matrozen aan boord van de Pieroonte. Op DEN REDDINGSDIENST wordt critiek uitgeoefend. De meeste correspondenten klagen in hun bladen bitter over de gebrekki ge organisatie. Zoo seint de bericht gever van de „Corriera della Sera" uit Messina, do t er nog steeds gebrek is aan schepen. Talrijke vluchtelin gen moeten worden afgewezen, om dat de schepen reeds overvol zijn. Duizenden menschen hadden nog kun nen gered worden, indien terstond in plan! s van 5000, 10,000 soldaten gezon den waren. De afgevaardigde Colajanni en di Buguano, benevens verschillende jour. n.oïisten, beweren, dat de Itallaansche schepen vluchtelingen afwezen, die clan door de Russische kruisers wer den opgenomen. Een ander beweert, dat in Reggio aan vele menschen, wier redding uit de puinhoopen te gevaarlijk was, een voudig geen voedsel werd verstrekt, om hum lijden korter te maken. Volgens mededeeiingen worden met de organisatie van den reddingsdienst in de laatste dagen goede vorderin gen gemaakt. Men hoopt, dat de dienst binnen een paar dagen volko men naar wensch zal werken. In de eerste dagen was het heel moeilijk al les te regelen, daar men in eens voor een ramp van ontzettenden omvang was geplaatst. Men is er thans zelfs reods in kunnen slagen de spoorweg verbinding aan de Jonische kust van Geraoe Marina naar Reggio te her stellen, waardoor nu veel sneller hulp kan worden gebracht. Van Napels ais basis gaat de gansche dienst naar Ca- labrië en Sicilië. Voor het onder dak brengen van gewonden en vluchtelin gen wordt de handelsvloot aange wend. Twee handelsschepen zijn in hospitalen met 4000 bedden herscha pen. Verder zijn in Napels 5000 bed den voor zieken ingericht. Voorts heeft do regeering uit talrijke steden, als Genua, Ancana, Rimini en ande re edelmoedige aanbiedingen ontvan gen voor de opneming van gewonden. Voor het onder dak brengen van ge wonden zijn op vier andere handels schepen nog 12,000 bedden ingericht.1 Uit Palermo komen inmiddels min der bemoedigende berichten. Men weet daar niet meer, waar men met de aankomende vluchtelingen, van wie zeer velen gewond zijn, heen moet .Alle scholen zijn in hospitalen herschapen en de stedelijke overheid beeft het dringend verzoek tot de be volking gericht, de vluchtelingen ver. der in hun huizen op te nemen. De gegoede ingezetenen te Napels hebben motorwagens beschikbaar ge stold voor bet vervoer van gewonden. Onverwacht zijn Maandag van on der de puinhoopen nog eenige perso nen gered. De advocaat Calapal te Messina slaagde er in met bovenmenschelijke inspanning onder de puinhoopen van daan te komen en redde toen zijn zoon, zijn dochter, zijn echtgenoot©, twee dienstboden en drie andere per sonen. Een dame werd gered, omdat een papagaai geregeld „Maria" riep. Toen men onder de puin ging graven vond men Maria nog levend. Zij dankt haar leven aan den vogel! Algemeen is de afschuw in Italië over het optreden van het gepeupel en over de AFSCHUWELIJKE PLUNDER INGS- TOONEELEN. Van het oogenblik, dat de gevange. nis te Messina instortte en 300 gevan genen losbraken, begon het geplun- der, waaraan men tot heden toe nog geen einde heeft kunnen maken. Het lijkt wel of de ramp alle misdadigers en hoeven uit den omtrek naar de on gelukkige stad heeft gelokt, aange trokken door de geldzucht. Een van de aanzienlijkste diefstal len, die het gepeupel gepleegd heeft, is die geweest ten nadeele vau den millionair Antonio Romeo. Hem is, behalve eenige papieren van waarde, een bedrag van 125,000 lire in goud ontstolen. Een onderofficier, die op lijkroof betrapt weid, ontving na kort proces, dadelijk den kogel I De Balkancrisis is weer op den voorgrond getreden door de OORLOGSZUCHTIGE HOUDING VAN SERVIë ten opzichte van Oostenrijk-Hongarije De rede van den Servischen minis ter heeft in de landen der Donau-mo- narchio veel ontstemming gewekt, en er wordt gevreesd, dat 't O.-H. rijk krachtige maatregelen zal nemen om de brutale Serviërs tot reden te bren gen. Uit Belgrado wordt gemeldDe zinsnede in de rede van iniuister Mi- lovanowitsj, die te Weenen ontstem ming heeft veroorzaakt, was onjuist overgeseind en wel aldus„Oosten rijk zal de volken van Bosnië en Hor- zegowina tot «laven maken", terwijl de officieelo tekst luidt: „Oostenrijk- Hongarije heeft zich provincies toege- eigend, die door Serviërs worden be woond". De „Neue Freie Pr esse" stelt de vraag, of de tekst misschien niet la ter is gewijzigd. Indien nu een oorlog tusschen Ser vië en Oostenrijk mocht uitbreken, zou het niet onwaarschijnlijk zijn, dal verschillende Slavische elementen zich bij Servië zouden aansluiten. Iets dergelijks had plaats in 1876. Er brak toen een oorlog uit tusschen Ser vië en Turkije, en niet minder dan 20.000 Russen streden toen aan de zijde der Serviërs. Het gerucht loopt zelfs, dat ook Italiaansche vrijwilli gers, in geval van oorlog, hulp zul len verleenen. Hoe zou het dan gaan met de ver schillende Slavische volksstammen in Oostenrijk Zeker is het, dat de Oos- tenrijksche legerafdeetingen, die in de Slavische landen gestatiönneerd zijn, hunne posten niet zouden kun nen veriaten en de Slavische soldaten in Oostenrijkschen dienst zullen in geen geval geestdriftig ten strijde trekken tegen hunne rasgenooten. Het SERVISCHE MINISTERIE Welinirowitsj bood den koning zijn ontslag aan, aangevende dat het niet voldoende vertrouwen genoot van de Skoepsjtina als noodig is bij den ern- stigen toestand waarin Servië ver keert. De koning aanvaardde echter het ontslag niet, omdat in een oogen- blik, dat de Skoepsjtina niet bijeen is, het onmogelijk Is de crisis te be ëindigen op een wijze, die het meest met den parlementairen toestand in overeenstemming ia. De Fran8che ministerraad besloot bij de samenkomst der Kamers een amnestie-ontwerp in te dienen, uit sluitend voor hen, die deelnamen aan de ongeregeldheden tb DRA VEIL: OPSTAND IN CHINA. Officieel is bericht ontvangen van een revolutiomiaire uitbarsting In Mandsjoerije, in de nabijheid van Moekden. De oorzaak is onbekend. Duizend oproerige soldaten zijn in het veld; een colonne regeeringstroe- pen met Gatling-kanonnen staan te genover hen. Zondag werd een ge vecht geleverd, waarin de opstande lingen werden teruggedreven. Is 't om een constitutie te deen? Stadsnieuws Om OnsHeen. In het Tweede lllad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „De bestijging van een vulkaan" in de rubriek Om Ons Heen. DE DOCHTER VAN MADAME ANGOT. De opvoering van De Dochter van Madame Angot door leden van den Amsterdamschen Kunstkring moet voor allen die ze bijwoonden en de Schouwburg was, ondanks het uitblij ven van alle voorafgaande reclame, zeer goed bezet een waar feest zijn geweest. Deze operette van Charles Lecocq is zooals de ouderen on deer ons wel weten overrijk aan aardige, pakkende melodieën en zij bleek ook voor de jongeren groote aantrekkelijk heid te hebben. Toch zou zij ongetwij feld den fijnproevers' onder de toe hoorders nog veel grootere voldoening hebben geschonken indien de kleur rijke, karakteristieke instrumentatie wat beter tot haar recht had kunnen komen. Want, om maar met liet minst gunstige te beginnen, in het or kestrale gedeelte lag nu juist niet de sterke zijde van deze uitvoering; en ook niet in de groote ensembles of schoon het koor ongewoon talrijk be zet en rijk aan mooie stemmen was. Maar het ontbrak dikwijls aan rhyth- misch aplomb en de zuiverheid liet meermalen veel te wenschen over. Het slotkoor van het eerste bedrijf b.v. was gewoon vreeselijk om aan te hoo- ren. Maar hiermede is dan ook al het kwaads gezegd van een voorstelling die overigens een beslist en zeer groot succès is te noemen. Wie, die het niet gehoord en gezien heeft, zou het willen gelooven, dat al die toch nogal wat eischende rollen in dit werk door dilettanten zoo uit stekend waren te bezetten? Om te be ginnen die Clairette mej. v Waning Bolt; gaf ze niet een eenig leuk type, en zong en speelde ze niet dat het zoo'n lieve lust was? En gaf mevr. C. Solina niet een prachtige mad. Lange te zien en te hooren? En al die andere dames die in het twee de bedrijf, door de sierlijkheid en de frissche fleurigheid harer costumes, door de grade harer beweging en door haren beschaafden, klankrijken koorzang aan oog en oor tegelijk een feest bereidden bet was moer dan genoeg om een zeer hoog gespannen verwachting te overtreffen. En van de heerenrollen valt met niet minder Ingenomenheid te spre ken. Pomponnet de hoer C. Beu kers was kostelijk. In de meest vermakelijke tooneeltjes de aller dolste scène met Larlvaudière en Clairette o.a. In het derde bedrijf was hij de drager van het euccès. Maar neen het gaat hier eigenlijk niet aan iemand in 't bijzonder de eer van het welslagen toe te kennen; die eer komt aan alle medespelers ge lijkelijk toe; want ook de hoeren Joh. Dik Jx. als Larivaudière, S. Sig- mar als Ange Pitou en hoeveel ande ren nog, ze gaven allen In hun rol iels veel meer dan gewoon verdienstelijks. Het geheel droeg dan ook het duide lijk kenmerk van warme en algomee- ne toewijding en aan ieder onderdeel de décors vooral niet ta vergeten bleek de meest nauwlettende zorg te zijn besteed. Geen wonder, dat de aanwezigen telkens door luide toejuichingen lucht gaven aan hunne voldoening over de ze waarlijk bij uitstek geslaagde voor stelling.. PHILIP LOOTS.; Op lastvan den rechter-commls- saria voor strafzaken werd naar het Huis van Bewaring overgebracht C. v. B. te Beverwijk, als verdacht van in het faillissement van C .S. te Vel- sen quitanliën te hebben gebruikt, die #oor genoemden 8. waren afgegeven (et een hooger bedrag dan hij had ontvangen. S. bevindt zich ook nog steeds in hechtenis om den rechter commissaris in zijn faillissement in lichtingen te verschaffen, daar hij na het uitspreken van zijn faillissement de Ylucht had genomen. Mede is naar het Huis van Bewa ring overgebracht J. S., dienstbode, verdacht van oplichting van schoenen en bonten mutsen. Militaire zaken. De milicien L. van het 10e regiment infanterie is door den krijgsraad te Haarlem veroordeeld tot 3 maanden militaire detentie wegens eerste de sertie In tijd van vrede, opgevolgd door arrestatie. Maandkalender. De firma A. de Wijs, in spiegels, schilderijen, gravures enz. lil de Klei ne Houtstraat, zendt aan hare clien tèle een maandkalender rond, waar op een vogel- en kersenmotief, dat ons het hart verkwikt in deze donkere winterdagen. BESTRIJDING WERKLOOSHEID. Den I8en December hield het comité tot leniging en het gemeentelijk fonds bestuur de eerste uitkeering aan de vereenigingen, tot een bedrag van f 677.50. De tweede week klom dit be drag tot 910.50, terwijl Zaterdag 2 Januari j.l. betaald werd een bedrag van 1735 aan 382 werkloozen, totaal een bedrag van 3323. Daarnaast werd nog betaald 46.87, zoodat de totaal uitgaven tot heden bedroegen J 3369.87. Het geheele be schikbare bedrag beloopt f 3492.42 van liet comité plus 3400 ais bijzondere bijslag van de gemeente, zoodat thans nog beschikbaar is een bedrag van 3522.55. Er zouden dus nog twee uitkeerin- gen kunnen plaats hebben. Met het oog op de arbeidsmarkt is het comité overtuigd, dal in de eerste weken geen belangrijke vermindering in de werkloosheid zal intreden. Om een paar weken langer uit te keeren, zijn nog enkele duizenden guldens noodig. Wie den arbeid wil steunen, zende zij ne bijdrage aan het adres van een der volgende heeren: J. L. E. I. Breda Kleijnenberg, Floraplein 22, J. Schreu- ders, Labouchère Oyensbank, P. E Barbas, Parklaan 1, M. van Omme ren, Nieuwe Gracht 1, Dr. Th. M. Vla ming, Spaarne 99 en J. Gerritez, Ke naupark 9. Brood en Koffie. Aan de gratis uitdeeling van brood en koffie aan behceftigen namen he den deel 1020 kinderen en 290 volwas senen. Ingekomen giften: r Bij den heer H. London: T. C. A. B. f 5, mej. N. N. 2.50. Bij den Heer M. v. Ommeren, Mevr. H. f 5. Bij den penningmeester H. v. Niel Hz., L. S. f 2.50, en van C. V. N. eeni ge meters tafelzeil. Tra m-a d r e 8. Bij bewoners van den Zijhveg cir culeert een adres aan den Raad, waar- In met het oog op de voorloopige con cessie, die aan de E. N. E. T. door deai Bloemendaalschen gemeenteraad is verleend, aan onzen Raad verzocht wordt een spoedige, gunstige beschik king te bevorderen op het verzoek van de E. N. E. T. om concessie, voor zoo veel Haarlems grondgebied betreft. Terecht noemen adressanten zich be langhebbenden bij deze lijn. Immers voor de bewoners van den Zijlweg is het van groote beteekenis, dat daar over eindelijk de langverwachte tram lijn naar Overveen worde aangelegd. Te hopen is het daarom, dat de Raadscommissies, die over de aanvra ge van de E. N. E. T. hebben te oor- deelen, de zaak spoedig zulleD kunnen hebben afgehandeld. (Zie vervolg Stadsnieuws onder de laatste berichten). Uit de Omstreken OVERVEEN. Terwijl de loodgieter J. Veen, werk zaam bij de wed. Bonarlus alhier, be zig was om bij den heer Roozen een pomp te herstellen, geraakte zijn hand zoodanig in de knel, dat zijn duim ten deelo werd verbrijzeld en hij niet ln staat was zijne werkzaamheden war der te verrichW- BENNEBROEK. De bevolking dezer gemeente be droeg op 1 Januari 1908 1315 zielen; op 31 December 1908 bedroeg de bevol king 1329 zielen. SLOTEN. Dinsdag heeft de lieer C. W. A. M. Groskamp zijn 25-jarig jubileum als burgervader herdacht. Overal in de uitgebreide gemeente wapperde de driekleur en waren fraaie eerepoor ten opgericht. Te half elf werd de burgemeester met echtgenoote en verdere familie in twee open rijtuigen door de beide wet houders, de h.h. J. J. Rijnierse en C. van Beem Czn., van huis gehaald en in optocht ging het door het versierde dorp, onder het gejuich der menigte naar het nieuwe raadhuis aan den Haarlemmerweg, waar in de fraai niet groen versierde raadszaal, een plechtige zitting zou plaats hebben. Eerst wachtte den jubilaris hier een verrassing. Op het plein van het raad huis hadden zich ruim tweehonderd kinderen opgesteld, leerlingen van de openbare en bijzondere scholen van Sloterdijk, die, onder leiding van den heer A. de Groot, hoofd der openbare school, den burgemeester een tweetal voor deze gelegenheid vervaardigde feestliederen toezongen. Mevrouw Groskamp werd door de jongejuffrouwen Rika Wolters en Ca- tharina Vonk twee bloemruikers aan geboden. Hierna begaven do feestgenooterÊ zich naar de raadszaal, waar onder voorzitterschap van den wethouder J.- J. Rijnierse, een korte zitting werd gehouden, door vele raadsleden bij gewoond. Na de zitting te hebben geopend, bood de heer Rijnierse den jubilaris het huldeblijk van den Raad aan, be staande in een zilveren presenteer blad met Inscriptie. Geroerd dankte de burgemeester voor deze hulde. Met de beste wenschen voor Sloten eindigde de burgervader zijn tóe- spraak. Nadat ook wethouder Van Beem eenige woorden van geluk- wensch gesproken had, werd de zit ting gesloten. Met muziek voorop ging de stoet onder de electrisch verlichte eerepoort bij de brug, door naar de woning van den jubilaris terug. Des middags hield de heer Gros kamp receptie op de bovenzaal van het „Rechthuis". Da ai* werd hij o.a. in een toespraak gehuldigd door den heer P. de Boer, het oudste school hoofd der gemeente (school aan de Baarsjes) en bood de heer G. Ter- woij, voorzitter van het hoofdcomité, hem het huldeblijk der burgerij, een portefeuille aau. Ook word den bur gemeester hier onder meer het eere lidmaatschap aangeboden van de afd. Sloten van Het Witte Kruis". 1JMUIDEN. Kamer van Koophandel en Fabrieken. In een druk bezochte, goedgeslaagde vergadering van do Neutrale Kiesver- eeniging voor de verkiezing van elf leden voo rde Kanier van Koophandel en Fabrieken te Velsen, gehouden Dinsdagavond in Hotel Nommer Een alhier, zijn officieel candidaat gesteld: Voor de bouwbedrijven: de heer D.- Bais, aannemer te IJmuiden; voor het koffiehulshoudersbedrijf: de heer M. J. Enzerink, te Santpoort; voor den kleinhandel (winkelstand), de lieer II. Sant, te IJmuiden; voor de Industrie: de heeren Smit van Gelder en A. Pfle ging te Velsen; voor den vischhandel, de heeren J. C. Slis, G. Dekker en A. F. C. Bückmann, vischhandelaren te IJmuiden; voor de scheepvaart: de heer A. M. Roggeband te IJmuiden, en voor de reederij de heeren F. P. Vermeulen en J. F. Klercq (reeders te IJmuiden. Tot bestuursleden van de Neutrale Kiesvereenigïng, werden gekozen de heeren Sluyters te Velseroord, Pfle- ging te Velsen, Enzerink te Santpoort en G. Dekker en A. F. C. Bückmann, te IJmuiden. ZANDVOORT.. Voor het doen van de aangifte ter Inschrijving voor de Nat. Militie, zal Donderdag 7 Januari 1909, des namid dags van 1 tot 2 uur ter gemeente secretarie alhier gelegenheid bestaan.-

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1