SCOTT'S Emulsion schade berokkend beeft Eon uitge breide handel in nagemaakte of met hamen valsch ge tee kende schilderijen wordt heden ten dage vooral in Ame rika gedreven. Dit bedrijf of misdrijf Vindt daar een zóó gunstig terrein, ómdat misschien nergens ter wereld het aanleggen van schilderijen-collec. ties in zulk een mate mode of sport Is. Een rijk geworden Amerikaan, die Voor vol wil worden aangezien, moet behalve allerlei andere luxe-dingen ook een scluldexij en-collectie bezitten. Zijn middelen permitteeren hem dit en zonder verstand van kunst te be zitten, vtxak zonder er liefde voor fevoelen, laat hij zich gemakkelijk bo otten. Legio zijn aan den overkant de schilderijen van Hollandsche af komst, waarop de oorspronkelijke na men, door die van bijv. Israels, Mau ve, Neuhuys, zijn vervangen. Niet lang is het bijv. geleden, dat onze schilder Pie terse een schilderij van hem terugzag, dat met den naam van Israels prijkte. Vooral met Hollandsche kunst gaat dit vervalschen gemakkelijk, omdat onze schilders in de keuze hunner sujetten beperkt zijn en ook wat de behandeling betreft, zeer onder elkan ders invloed staan, of laat lk, om nie mand onaangenaam te zijn, zeggen onder den invloed van hunne karak teristieke, maar zich tot een klein pLeltje van het land bepalende, typi sche omgeving. Dezer dagen bevatte de te New- York verschijnende„The Evening Post", het uitvoerig relaas van een geval, waarin een handelaar in schil derijen verplicht is geworden een be drag van 9500 dollars terug te geven oau een kunstverzamelaar te Pitts burgh, dien hij een nagemaakte Jozef Israels had aangesmeerd. Toen op een goeden dag een bona fide-kunsthandelaar uit N.-York Pittsburgh©!" verzamelaar een schilde rij van Israels kwam aanbieden voor 10,000 dollar, stuitte hij op een weige ring, omdat genoemde verzamelaar, naar zijn wggen, juist onlangs Israels van veel grooter afmetingen had gekocht voor slechts 95C0 dollar. (Kenschetsend voor dezen kunstmin naar, dit afmeten van de waarde van een schilderij naar zijn grootte!). Toen de kunstkopper bedoeld stuk zag, verklaarde hij het echter ter stond v.oor valsch en kreeg verlof het tot nader onderzoek naar N.-York mee te nemen, waar ook door andere kenners de valsehheid van het schil derij bevestigd werd. Daar men echter vooraf verzekerd üou zijn, dat de kunsthandelaar, die hot schilderij als een Israels verkocht had, niet zoo maar genegen zou wor den bevonden zijn bedriegelijke han deling te erkennen, werd besloten, ge bruik te maken van de omstandigheid dat een zoon van onzen schilder Biom- mers, die in N.-York gevestigd is, met het stuk naar Nederland zou reizen, om het aan Israels zelf te laten zien. Bïommers, de vader, die het teen het eerst in handen kreeg, zag natuurlijk dadelijk hoe het met dit schilderij ge schapen stond en Israels zelf ontken de niet minder grif het hem opge drongen vaderschap en werd volko men bereid bevonden, daarvan een behoorlijk gelegaliseerd stuk te doen opstellen. Met het schilderij en dit attest ge wapend, keerde de jonge Bïommers naar N.-York terug maar de ver- kooper van het stuk bleef nochtans weigeren het schilderij terug te ne- meD. De belanghebbenden hebben het er echter niet bij .aten zitten en de bona-fide kunsthandelaar zijn confra ter als onbjtrouwbaar handelsman al te goed kennende, besloot een detec tive in den arm te nemen, om hem tot bekentenis i© dwingen. Deze zich uitgevende voor een comr missionair in schilderijen, wist den zwendelaar warm te maken voor een mooie zaak. Hij zeide een millionair te kennen, die een schilderijen-collec tie wilde aanleggen, maar daar hij heelemaal geen kijk op kunst, had, ge makkelijk te bedotten zou zijn, door wider mindersoortigs echt, een en an der'nageinaakts te doen loopen. En zoo kwam hij op' het spoor van den schilder, die voor de zwendel firm a de schilderijen leverde, die deze onder valsche namen in den handel bracht eu welke schilder bekende de ge ïncrimineerde Israels voor 30 dollars ie hebben geleverd. Na deze ontmaskering is het schil derij teruggenomen en zijn de 9500 dollars teruggegeven. Dat men zoo zelden hoort van ver volging van dergelijke zwendelfir. ma's, wordt door „The Evening Pest" hierdoor verklaard, dat de bedroge nen zich gewoonlijk voor hunne vrien den en kennissen gegeneerd gevoelen, zich in het openbaar bloot le geven als menschen zonder verstand van •kunst en, vermogend als zij zijn, tonaai' liever zonder meer de schade dragen. Do heer Israels, bij wien ik naar 'deze geschiedenis informeerde, ver klaarde, dat de zaak zich inderdaad aldus heeft toegedragen. „Wat ik van in Amerika onder mijn naam verkochte schilderijen al een last heb gehad, is niet in een paar woorden te zeggen" verklaarde hij. „Het bijzondere in dit geval is" voegde hij er bij „dat het schilde rij zelfs geen namaak kon heeten, daar ook het sujet heelemaal niet van. in ij is. De schilder, die het voor 30 dollar aan den kunsthandelaar af stond, moet een arme drommel zijn, die vermoedelijk niet eens weet, wat er met zijn schilderij, toen hij het afleverde, gebeuren ging" Isadora Duncan komt weer uit Ame rika naar Europa terug, doch heeft met Damrosch en contract gesloten, dat haar verplicht om in "t volgend seizoen gedurende vijf maanden met liet" orkest van Damrosch daar op te treden. NEDERLANDSCHE SCHILDERS TE BUDAPEST. Het was door de goede zorgen van den te Aer denhout gevestlgden Hon- •gaarschen schilder Oscar Mendlik, dat een Nederlandsche afdeeling tot Stand kwam op een te Budapest in November f,1. geopende tentoonstel ling vaö schilderijen. Dat die vrij talrijke en representatieve afdeeling succes heeft gehad In de Hongaarsche hoofdstad, waar men tot dusver slechts weinig werk van nieuwere Hollanders te zien kreeg, bewijzen de recenties In de Hongaarsche bladen, In de Vasérnapi Ujsag leest men onder meer: Het glanspunt ls onbetwistbar de Hollandsche collectie, die over de laatste 40 jaren loopende, met groote zorg bij elkaar is gebracht. De Koningin-Moeder heeft met groo te welwillendheid een der juweelen der tentoonstelling: „Schapen in de duinen" van A. Mauve, ter beschik king gesteld en Haar voorbeeld vol gende, hebben tal van voorname ver zamelaars met hunne waardevolle schilderijen de collectie verrijkt. „De Hollanders geven hier eene na tionale kunst te zien, hun groote ou de meesters waardig. En dat resul taat bereikt deze knappe garde van werkelijke meesters eene garde wel ke men misschien behalve in Enge land, in geen land van Europa zou kunnen vinden door eenvoudige edele opvatting en ongezocht uit de ziel voortspruitend kunstgevoel. Welk een genot is het voor den kunstlief hebber voor Israëls' „Moeder en kind"' to blijven staan of het groote doek van J. Marls „De kerk te Dordrecht' te bewonderen, hetwelk met zijne ge weldige' wolken aan eene krachtige symfonie doet denken." VOLKSZANG. Aan 800 Zangvereenigingen in den lande is door de heeren J. Veldkamp en K. de Boer, de verzamelaars van den bekenden zangbundel „Kun je nog zuigen, zing dan mee 1" bevatten de 81 algemeen bekende schoolliede ren, het verzoek gericht om voortaan een plaatsje op hare programma's in te ruimen voor het bekende' maar daarom toch nog niet goed gekende schoollied. Zij zijn van meening, dat op deze wijze, onder de bevoegde leiding van de directeuren der Zangvereenigin gen een zeer goede uitvoering van het schoollied te verwachten is end at een algemeen© samenwerking in dezen krachtig zal medewerken tot bevorde ring van den Nederlandse hen Volks zang. Daar alle zangvereenigingen moei. lijk bereikt konden worden, vooral niet de vele in de groote steden, mo ge dit bericht worden opgevat ais een dringende uitnoodiging aan de direc teuren en besturen van de niet uitge- noodigde Vereerd gingen, opdat met ernst en door daden getoond worde, dat men wil medewerken om den Volkszang te verbeteren. De uitgever van genoemden bundel schoolliederen de firma P. Noord- hoff te Groningen heeft voor dit doel toegestemd in eene belangrijke reductie op de prijzen. Aan de Zangvereenigingen in den lande de schoone taak om liet fris- scho schoollied te doen weerklinken- en het te brengen onder het Neder landsche volk 1 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 6 30 Cts. per regel. J2Z KOUDE gevat hebt, verzuim dnn niet ronntregelen te nemen tothernieuwingUwer krachten door het gebruik van Scott's Emulsion. Scott's is een tonisch, licht-verleerbaav voedsel en dlenten- fivolge veel voedzamer dan ruwe levertraau. ovendien is Scott's roomachtig en zóó aange naam van smaak dat velen, die de ruwe traan zelfs niet kunnen aanraken, zonder eeuig be zwaar, ja, zelfs met genoegen, Scott's innemen. De echte v.ordt en is steeds uitsluitend ge fabriceerd door Scott Bowne, Ltd., Londen, volgens hun oorspronkelyk recept en hun onvergelykelyk be- rcidings-proces. Ten bewyze van het echte preparaat vindt men den naam Scoti's Emulsion op deflesoh en de verpakking. Bovendien ko:ut op de verpakking voor het handels merk van Scott's Emulsiontie Visschcr metdeVisch. Zonder dithandelsmerk is geen enkele Emulsion deechte Scott's Emulsion. Bij alle apothekers en drogisten. Vervolg Gemeenteraad PUNT 1. Mededeölingen en ingekomen stuk ken. Op 29 December hebben B. en W. de kas van deen gemeenteontvanger opgenomen. In kas behoorde te zijn en was ook f 126.252.00 1/2. De VOORZITTER deelt mede a. dat zijn gesteld in handen van B. i W. om advies le. een hooger beroep van J. B. Las- schuit op de afwijzende beschikking van B. en W-, op het verzoekschrift om vergunning Lot het uitbouwen van een privaat achter elk der percee. len aan den Heerensingel No. 23 A-F. i 2o. een ver'zoek schrift van J. van Akkeren, om hem ©enigen financiee- len steun te verieenen, totdat op een verzoekschrift aan de Tweede Kamer der Siaten-Generaai, om pensioen, is beschikt 8o. een verzoekschrift van de atd. Haarlem van het Ned. Werk Heden- verbond „Patrimonium" houdende In- stemmingbetuiging met de verzoek schriften om afschaffing van de ker mis b. dat zijn ingekomen een verzoekschrift, onderteekend ..Eenïge Spaarnebewoners", om ver betering van den verkeerstoestand tusschen de Korte Veer straat en de Damstraat, welk verzoekschrift aan den directeur van Openb. Werken en aan den havenmeester-inspecteur ter kennisneming ia toegezonden 2o. een schrijven van J. A. J. Nol- thenius en andere leden van het ka der der politie, houdende dankbetuL- C; voor de herziening van de rege- hunner jaarwedden 4ó. een schrijven van mef. M. G. G, Roos, houdende dankbetuiging voor hare benoeming tot onderwijze res aan School No. 3; 5o. een schrijven van Mr. W. Jager Gerlings, houdende bericht van aan neming van de benoeming tot lid der Commissie van toezicht op het Haar- lemsch Muziekkorps 6o. een schrijven von C. J. Gonnet, houdende bericht van aanneming van de benoeming tot lid der Commissie van toezicht op het Stedelijk Museum; 7o. een schrijven van Jhr. F. Te- ding van Berkhout, houdende bericht van aanneming van de benoeming tot regent van het St. Elisabeth's, of Groote Gasthuis c. dat bij Koninklijk besluit is ge handliaafd het besluit van Ged. Sta ten der provincie Noord-Holland van S Juli 19U8, waarbij goedkeuring is onthouden aan het Raadsbesluit van 4 Maart 1908 No. 26, betreffende ver bod, tot aanbouw of herbouw op gronden, weike in de naaste toekomst voor den aanleg van straten en plei nen zijn bestemd. d. dat bij Koninklijk besluit van 'i December 1908 No. 12 is gehandhaafd het besluit van Ged. Staten dei- pro vincie Noord-Holland van 10 Juni 1908, waarbij goedkeuring is onthou den aan het Raadsbesluit van 8 Ja nuari 1908 No. 11 be beffende verbod tot aanbouw of herbouw op gronden weike in de naaste toekomst voor den aanleg van straten en pleinen zijn be stemd e. dat B. en W. intrekken hun voor. stel, dat 10 Dec. 1908, 7 April No. 1/475 )gedrukt No. 441) aangezien Me vrouw M. A. C. Visser van Hazers- woude-Van Merlen heeft bericht, geen gebruik te zullen maken van het aan bod, om op een andere plaats dan de Leidsche Vaart aan haar grond te verkoopen, ten einde daarop eene schietbaan op te richten i. dat door B. en W. eervol ont slag is verleend aan N. P. Visser, als le. klerk aan de gemeente-lichtfabrieken, met ingang van 1 Jan. 1909, en aan J. G. Riet, man, als bewaarder van de Meisjes school voor Middelbaar Onderwijs, met ingang van 1 April 1909 g. dat door B. en W. is benoemd: le. tot 2e schrijver bij den dienst van het Bouw- en Woningtoezicht, C. Vink; 2-e. tot helper in de stad bij de ge meentelijke duinwaterleiding J. J. Kloos, en is bevorderd tot hoofdfitter bij dien tak van dienst, de fitter P. v. Leeuwen. h. dat voor de leden ter lezing is ne- dergelegd een overzicht van het ver keer over de Langebrug. i. dat op 29 Deo. 1908 zijn opgeno men de boeken en kas van het pensi oenfonds voor weduwen en weezen van gemeente-ambtenaren. Alles werd in .orde bevonden, ter wijl het saldo in kas f 1101.26 bedroeg. j. dat door B. en W. aan W. J. B. Waning, eervol ontslagen inspecteur administrateur bij do politie, een pen sioen is verleend van f. 235 per Jaar. h. dat door den Commissaris dér Koningin in de provincie Noord-Hol land eervol ontslag. Is verleend als buitengewoon gemeente-veldwachter aan C. Duindam, eervol ontslagen agent van politie. 1. dat Jhr. H. H. Roëll dank betuigt voor zijne benoeming tot adjunct archivaris. m. dat de Schoolopziener in het dis trict Haarlem heeft goedgekeurd de benoeming van L. Broekhuizen te 's- Gravenhag© tot hoofd der buitenge wone school voor lager onderwijs, bij raadsbesluit van 16 December 1908, no. 17. n. dat zijn ingekomen: le. een schrijven van -Ged. Staten der Provincie Noord-Holland, ten ge leide van een uittreksel uit het Ko ninklijk besluit van 11 Dec. 1908, No. 18, houdende goedkeuring van de ver ordening op de heffing van markt- geld voor het gebruik van den open baren gemeentegrond op de Boter markt en oudijzermarkt. 2e. een schrijven van dezelfden ten geleide van de door hen goedgekeur de begrooting der gemeente, dienst 1909, vastgesteld bij raadsbesluit van October 1908, No. 8. 3o. een schrijven van dezelfden, ten geleide van het door hen goedgekeur de raadsbesluit van 18 Nov. 1908, no. 13, tot vermeerdering vaii het aantal scholen voor openbaar lager onderwijs. 4o. een schrijven van dezelfden, ten geleide van het door hen goedgekeur de raadsbesluit van 9 Dec. 1908 no. 18, tot verkoop van boomen en hakhout. 5o. een schrijven van dezelfden, ten geleide van de door hen vastgestelde rekening en verantwoording der ge meente over 1907. PUNT 2. Zitting met gesloten deuren. Na een uur wordt de openbare ver gadering heropend. PUNT 3. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van de 2e suppletoir© begrooting, dienst 1908, opgemaakt tot een bedrag van f 978.700.25 1/2 en een voordeelig saldo van 85.97. De lieer VAN STYRUM stelt voor post 47 te verminderen met 2525, omdat het bedoelde bedrag eerst in 1909 door de Wed. C. C. van Saase ver- gehuldigd/ zai .zijn* De heer H. D. KRUSEMAN deelt mee, dat B. en W. het amendement van den heer Van Styrum overne men. 't Was echter geen verzuim van B. en W. daar de staat al was opge maakt, voor het raadsbesluit viel. Door aanneming van dit amendement zou een nadeelig saldo ontstaan. Dit kan evenwel gedekt worden, omdat B. en W. bij den rijksontvanger geïn formeerd hebben naar de opbrengst 'van de opcehfèS op de personeele be lasting, waarbij gebleken is, dat de gemeente 2550 meer ontvangt dan geraamd was. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. PUNT 4. Voorstel van B. en W., om f 200 beschikbaar' te stellen voor tijdelijke hulp, die noodig was wegens ziekte van den bewaarder aan de meisjes school voor middelbaar onderwijs. Aangenomen. PUNT 5. Adres van het bestuur der ver©©- niging Christelijke Avond-Naaischool te Haarlem, waarbij nogmaals aan gedrongen wordt op een geldelijke toelage, die door den Raad onlangs werd afgewezen. Het bestuur meent, een nuttig werk in de gemeente te doen en wijst er op, dat zij de haar toegestane lo kalen van de hulpschool aan de Bo termarkt niet In gebruik kan nemen, daar de kosten van verwarming, ver lichting, schoonhouden enz., hare krachten te boven zullen gaan. B. en W. vinden ook thans nog geen termen, oni aan het herhaalde verzoek van adressanten, om Sen toe lage te voldoen en stellen dus voor, daarop afwijzend te beschikken. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. PUNT 6. Adres van den heer II. B. Goetbsch, te Utrecht, om de schilde rijen van Frans Hals. elk afzonder lijk, van Adolphs brandkasten" te omgeven, zoodat zij met alleen tegen brand, maar ook een groot deel van den tijd tegen licht en lucht beveiligd zullen zijn, die, zooals bekend is, na deelig op schilderijen inwerken. B. en W. achten hst niet gewenscht tot den aankoop over te gaan. De héér MIDDELKOOP meent, dal de commissie van toezicht op het ge meentemuseum in haar rapport over brandgevaar in 't museum wel wat te optimistisch gestemd Is. De toestand is, dat het raam te klein is, om de schilderijen zoo uit 't museum te dra gen en het gein aak té schavot is te klein, 't Zal dus noodig zijn, dat de schilderijen langs ladders ln veilig heid gebracht worden. Beter zou 't. zijn, wanneer een koker gemaakt werd waardoor de schilderijen wegge bracht zouden kunnen worden. Deze moet dan achter zoo ruim zijn, dat de schilderijen er in "hun geheel door kunnen. t Is spreker bekend, dat er leden van de commissie zijn, die maar ho pen, dat ons museum niet door brand getroffen zal worden, daar ze niet durven instaan voor de schilderijen, daar de toestand allerakeligst is. De VOORZITTER geeft den heer Middelkoop gelijk, dat de toestand van liet museum niet is, zooals hij behoort te zijn. Zoo erg ongerust be hoeven we echter niet te zijn. We héb ben toch onlangs de proeven met de beveiligingsmiddelen gehad. (Geroep Die niet gelukt zijn). Zeker is, zeide dp VOORZITTER, dut er aan 't museum gedaan is, wat mogelijk was. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Punt 7. Adres van het bestuur van den Haarl. Coöp. Bouwersbond, om scha devergoeding, daar een rotte boom aan den Wagenweg gevallen is op een huis, dat bij hen in aanbouw was en een schade van omstreeks 160 heeft teweeg gebracht. B. on W. achten daartoe geen ter men aanwezig, dat de boom gevaar opleverde voor de omgeving was aan de gemeentelijke deskundigen niet bekend. De heer SCHRAM houdt een plei dooi voor het toekennen van eene schadevergoeding, 't Is spreker geble ken, dat de wortels van den boom slecht waren, zoodat niet alleen de storm de aanleiding is geweest tot het vallen van den boom en de daardoor veroorzaakte schade. Ook de heer MODOO is voor het toekennen van een vergoeding. De heer Springer heeft in zijn rapport geschreven, dat hij meent, dat, de boom niet heelemaal gezond was en gerooid moest worden. Spreker stelt evenwel voor 80 te geven, omdat men niet zoo maar be hoeft aan te nemen, dat de schade 160 is, en dé gemeente ook niet de geheele schade behoeft te dragen. De heer SCHRAM vindt een half el beter dari een leege dop. Wanneer de Raad sprekers voorstel om f 160 te en niet aanneemt, zal hij voor het voorstel Modoo stemmen. Spre ker heeft echter de rekeningen ge zien, en weet, dat de schade-opgave niet overdreven is. De VOORZITTER zegt, dat de heer Schram de zaak niet goed inziet, want de zaak is zeer gecompliceerd... (Gelach), 't Is natuurlijk de bedoe ling, dat de heer Schram geen vol doende overzicht over de stukken, deze zaak betreffende, heeft gehad. Ook spreker heeft eerst moeite gehad zich een goed oordcel daarover te vormen. De gemeente heeft geen en ook geen halve schuld. De boom', die de schade veroorzaakt heeft, is niet betrokken geweest in het werk van rioleering, door de gemeente verricht, en is bij dit werk zelfs niet aangeraakt, Dé heer MODOO is er toch voor om eene schadevergoeding te geven, uit billijkheidsoogpunt. De heer Springer heeft toch geschreven, dat hij meen de, vroeger geadviseerd te hebben, dat de boom gerooid moest worden. De heer SPOOR is van oordeel, dat de gemeente geen vergoeding mag feven. Men moet met zulke vergoe- Ingen voorzichtig zijn en niet zeg gen, omdat 't hier werklieden geldt, moeten we milder zijn. We leven hier gelukkig niet in de streek der aard- bvingen, maar half Haarlem zou wel ln elkaar kunnen vallen, en moet de gemeente dan ook maar alle schade vergoeden De vergoeding moet al leen geven worden wanneer de schuld der gemeente vaststaat. Hier is dW niet het geval. De heer SCHRAM blefi nogmaals voor toekenning van oen schadever goeding, omdat dit billijk is. Het voorstel Modoo wordt nu ver worden. Vóór waren de heeren De Braai, Visser, Levert, Van Rossum, Middelkoop, Modoo, Van' de Kamp, Welsemaar, Rinkema en Schram, en daarna het voorstel van B. en W. aangenomen, waarbij door de ge noemde tien leden tegen werd stemd. PUNT 8. Voorstel van B. en W. om afwij king van de bouwverordening aan de llaurlemsche Katoenmaatschappij toe te staan, vooi* het bouwen van een houten schuur op het terrein bij den K i nderh u i ss in gel Goedgekeurd. PUNT 9. B. en W. stellen voor aan H. v. 't Wout te vergunnen om bij den bouw van een schuur op grond aan de Am- sterdamsche vaart, af te wijken van 't bepaalde bij artikel 7 der Bouwver ordening. Goedgekeurd; PUNT 10. Voorstel van B. en W. om met de Maatsch. tot Expl. van onroerende goederen „de Amstel" aan te gaan oen ruiling van grond aan den Ko ninginneweg.- De Maatsch. moet f 320 toe betalen. Goedgekeurd. PUNT 11. B. en W. doen een voorstel tot rui ling van grond met den heer J. Wol- bers te Bloemendaal, welke grond ook aan den Koninginneweg ls gele gen. Goedgekeurd. PUNT 12. B. en W. stellen voor aan M. Ne- derkoorn te verkoopen 328 vierk. me ter grond (tegen 15 gulden per vierk. meter), gelegen aan 't Wijde Geldeloo- ze pad. De heer VAN STYRUM stelt voor in de voorwaarde sub 5e tusschen de woorden „binnen" en „ramen" in te lasschen de woorden,,zich aldaar al leen bevinden uit kracht van een een voudig gedoogen van de gemeente Haarlem." De hoer DE BRET 'i zegt, dat B. en W. geen bezwaar henben dit amende ment over te nemen. B. en W. meen den de voorwaarden al secuur ge maakt te liebben. Wil de heer Van Styrum nog secuurder zijn,- dan heb ben B. en W. er geen bezwaar tegen. De heer De Breuk vindt het beter, om in de voorwaarden dan nog een kleine wijziging van redactloneelen aard te maken. De heer VAN STYRUM kan niet ineens over deze wijziging oordeel en, eu wil het voorstel aanhouden. De heer SPOOR stetmt liet voorstel tot aanhouding, als altijd huiverig voor plotseling veranderde redacties. De VOORZITTER vindt dit niet noodig, daar de zaak voldoende be studeerd ls en er geen moeilijkheden zullen rijzen. De heer VAN STYRUM wU de zaak aanhouden tot het laatste punt der agenda, omdat in dien tusschentijd de zaak nog bestudeerd kan worden. Dit wordt goedgekeurd. PUNT 13. B. en W. stellen voor de onbe- w o o nba ar hei ds verkl a ring voor 't per ceel Kerkhofstraat 7 B, op te heffen, omdat de vereischt© verbeteringen zijn aangebracht. Wordt goedgekeurd. PUNT 14. Benoeming vande istembureaux voor de verkiezing van twee leden van den gemeenteraad. De heer VISSER wijst er op, dat sommige benoemde leden soms zoo met hun tijd beperkt zijn, dat de overige leden, die niiet zoo aan de klok gebonden zijn, langen tijd hun diensten moesten vervullen» Een vo- rigen keer is het voorgekomen, dat een lid acht uur „gezeten" heeft. Daarom zou het aanbeveling verdie nen, om het aantal leden uit te brei den. De VOORZITTER zegt, dat met den wensch van den heer Visser zal wor den rekening gehouden. Blijkt de wenschelijkheid, dan kan het getal leden altijd nog uitgebreid worden. De stemming zal plaats hebben op Woensdag 13 Januari en de herstem ming, zoo noodig, op 27 Januari. De bureaux worden als volgt samen gesteld 3de kiesdistrict (vacature-Groot) Stemdistrict A (school Leidscheplein), voorzitter J. L. E. I. Breda Kleynen- berg, 1ste lid J. F. Hulswit, 2de lid A Winkler. Plaatsvervangende leden H. Fik- kert, J. W. Florijn, H. J. Geyl, Jhr. G. J. W. G. H. Graafland en N. Goud stra. Stemdistrict B (hoofdbureau, school Wijde Geldelooze pad), voorzitter V. Loosjes, 1ste lid J. Schreuders, 2de lid F. C. Dufour. Plaatsvervangende leden B. David- eon, M. Dirken, J. C. Droste, H. D. Emrik, J. J. Göppinger. Stemdistrict C. (school Klein Heilig land): Voorzitter: W. A. J. v. d. Kamp, le Lid Dr. J. Timnier, 2e lid Th. van Ammers. •Plaatsvervangende leden A. H. J. C. M. Allard, M. N. Beets,.T. C. A. Bol- ger. J. C. Burkens en J. W. Daudeij. 2e kiesdistrict (vacature W. Stolp): Stemdistrict A: (Raadhuis). Voorzitter Jhr. nir. J. W. G. Bareel van Ho ge lan den, le lid Dr. J. Nieuwenhuijzen Kruseman, 2e lid A. van Rossum. Plaatsvervangende Leden: S. C. J. Bertram, H. M. A. W. Aberson, P. F. de Bordes, A. Bosse, C. Eekhout, en Voet. Stemdistrict B (school Spaarnwou- derstraat). Voorzitter: H. v. d. Berg, le lid C. G. Loomeijer Jr., 2e lid A. J. C. Daamen. Plaatsvervangende leden: T. H. Pel- tenburg: J. de Breuk Lzn., H. J. D. i Daudeijj T. A. Donnée en D. van He rnert Jr. PUNT 15. Voordracht voor onderwijzer aan de school No. 6 R. M. van der Hart, Heemstede. J. H. Kuyper, Beverwijk. E. Weeshoff, Krommenie. Benoemd wordt de heer R. M. v. d. Hart. PUNT 16. Voordracht voor onderwijzer in de gymnastiek aan de opleidings school voor jongens, de eerste en de derde burgerschool en school No. 9 J. Hop, Zaandam. J. Bongertman, Haarlem. M. G. van Waart, Den Ilaag. Idem aan de scholen Nos. 1, 4, 5 en 7 J. Bongertman, Haarlem. M. G. vaai Waart, Den Haag. J. L. G. Rosier, Den Helder. Benoemd worden de heeren J. Hop en J. Bongertman. Voordracht voor onderwijzeres in de gymnastiek aan de scholen Nos. 1. 4, 5 en 7 Mej. A. Zanstra, Leeuwarden. Mej. M. V. A. Carpreau, Amers foort. Mej. C. E. de Koning, Amsterdam. Idem aan de le en 3e burgerschool en school No. 9 Mej. M. V. A. Carpreau. Mej. M. Hallebeek, Utrecht. Mej. R. Coltof, Amsterdam. Benoemd worden de dames A. Zand- stra en M. V. A. Carpreau. PUNT 17. Mej. F. GroetDe Vries verzoekt herbenoemd tö worden als gemeente vroedvrouw. De adressante wordt herbenoemd. PUNT 12 Over dit punt worden de beraadsla- gingen heropend. De door B. en W. ontworpen redactie wordt nu zonder bezwaar aangenomen. Hierna wordt de vergadering geslo ten. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: Roermond, 4 Januari. Tb. Ronkers, schrijnwerker, aldaar. Rechter-com missaris mr, E. Gomperts; curator» nir. F. Bolsius. 's Gravenhage, 5 Januari. J. H. Art- driessen, aldaar. Rechter-commissaris mr. P. Polvliet; curator: mr. F. Lj Klei jon. J. K. de Graaff, aldaar. Rechter commissaris mr. C. G. Gratama; cu rator: mr. C. H. R. Dekema. Amsterdam, 5 Januari. W. Vorssel- man, winkelier ln kruidenierswaren te Weesp. Rechter-commissaris mr. H. M. Witsen; curator: mr, C. H. van Zeggelen. Geëindigd: D. Dirksen, bloemist en winkelier, te Rotterdam. Geëindigd: P. Bodaan Lzn., te 's-Gravenhage. J. H. Jacobs (firma II. Jacobs Co.). te Maastricht, gehandeld hebbende in wapens en spreekmachines. A. Gerding, bakker te Zuidlaren. Voorl. surséance van betaling ver leend: G. D. Smeenk, handelende on der de firma Stoomdrukkerij „Phönl- cia", firma Smeenk en Bosman, te Gendringen. Bewindvoerder mr. A.- Mijs; deskundige: Van der Veen. Lijst van onbestelbare stukken. 2e helft van de maand December. Brieven: C. Planieijdt, Alkmaar, C. Six, C. Leidel, D. v. d. Horst, allen Amsterdam, J. A. Spakler, Bloemen daal, H. J. Wijs, Bloemendaal, B. de Vries, Enschedé, Th. J. v. Herwaar den, Den Haag, Corselius, J. Smit, J.< Walewijn, J. v. d. Brand, H. van Duyn, A. C. v. d. Linden, R. de Jong, allen Haarlem; J. Boellaard, Haarl. - meer; M. Braks©, Helder; I. Cittert Hillegom, J. Bosker, IJmuiden, Mevr. Slingenberg, IJmuiden, H. A. van Moordt; Schoten; H. A. v. d. Hoeven, Sliedrecht, M. v. Os, Utrecht, Loene? Briefkaarten: I. Bruggeman, H. Compster, Th. An- d.riesse, W. v. Heyst, Wed. Koch, al len Amsterdam, H. Elffers, Haarlem, M. v. Eik, Haarlem, T. de Boer, Heem stede, Mej. v. Wijk, Nijmegen, H. v. Dijk, Rotterdam, H. Groeneweg, Rot terdam, Tromp, Uitgeest, H. Kolden- hof, Markt 601, waar? v. Dijk, Soo- mer, waar"? 29 drukwerken, 6 brief kaarten zonder adres. Brieven. (Buitenland). A. v.'d. Voorst, Chicago. Franco de Amicis, Genua, P. J. de Graaf, Kah- lenberg, II. Ebelerco, Mannheim, W- Dyserinck, Milano, M. Dyserinck, Mi- lano, P. Drost Oregon (2), R. Dollard Paris, Douglas Connah (4 st.), Rome, C. E. Meijer, Pott Tegal. Briefkaarten. G. Sutoriusj Berlin. 1 Briefkaart zonder adres, 2 gedruk" te stukken. Afzenders worden verzocht hun naam en adres aan de achterzijde der stukken te vermelden. Stoomvaartberichten Het st. Kawi, van Rotterdam naar Jo\a, arriveerde 6 Jan. te Port Said. Het st. Prinzregent Luitpold, van Rotterdam naar O.-Azië, arriveerde 6 Jan. te Port Said. Het st. Koningin Wilhelmina, van Batav ia naar Am sterdam t vertrok 6 Jan. van Port Said. Het st. BaLi, van Batavia naar Am sterdam, passeerde 6 Jan. Gibraltar. Het st. Ixion. van Batavia naar Am sterdam, passeerde 6 Jan. 6 u. v.m. Prawlepoint. Het st. Celebes, van Amsterdam n. Batavia, arriveerde 6 Jan. te Lissa bon.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 8