KWARTJES ADVERTENTIEN ADVERTENTIEN: 1-6 RECELS 25 CENTS 3 PLAATSINGEN f 0.50 BIJ VOORUITBETALING VRAAC-EN-AANBODS INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 4 80 Cts. per regel. Oude Wonden éle door geen enkel middel genez&t konden toorderb worden door d£R Kloosterbalsem genezenPrijs p£| pot 0.35, 0.75 en/120. Let cp den rooden bond m&i handleeke. ring L. Akkeri 15. Suppletolre begroottog ecu on~ yoorziene uitgaven. 16. Aanbieding verslagen over 1908. Commissie tot wering van schooi- Verzuim te Santpoort., 17. Benoeming: a. Commissi én voor- eü najaars schouw over de wateren. b. Commissiön voor belastingrecla mes. c. Lid Commissie van. loeiichtbux- geravoadschool. 18. 3e suppletoir kohier hoofdelijken omslag. 19. Reclames hoofdelijken omslag. 20. Verkoop van eenige boomen. BinnenlaM. HOFBERICHTEN. H. M. de Koningin-Moeder ral he denavond met Haar Zuster, de Her togin van Albany, de soirée bezoeken, die ten voordeete van de slachtoffers van de ramp in Italifc te 'a-Gravenha- ge zal worden gegeven. Z. K. H. Prins Hendrik heeft het Voornemen het eerste Casino-bal van dit seizoen a. s. Dinsdag In het Ho tel den Ouden Doelen te 's-Gravenha- ge te bezoeken. Z. K. H. de Prins der Nederlanden Bal deelnemen aan het diner, dat de Belgische gezant a. s. Zaterdag geeft. GESCHENKEN AAN H. M. DE KONINGIN. Door het dames-comité te Apeldoorn ts voor het geschenk aan H. M. de Koningin de keuze gevallen op wiit ge lakte kindermeubeJtjes, waarvan de stoeltjes zullen worden voorzien van gebatikte kussentjes. Het geheel zal In Apeldoorn vervaardigd worden. Uit Den Haag wordt gemeld: In de len huize van mevrouw Paiijn gehou den bijeenkomst werd algemeen inge stemd met het voornemen om te trachten samenwerking te verkrijgen tusschen de comité* in Zuid-Holland. Deze zullen worden uitgenoodigd zich laan te sluiten aan het uitvoerend co mité te 's-Gravenhage, dat dan door opneming van de echtgenooten der burgemeesters van de groote gemeen ten in Zuid-Holland als provinciaal comité zal optreden. De Haagsche Kouter van de Prov. Gr on. Crt schrijft Overal in den lande en zelfs in het naburig België hebben zich thang comité's gevormd, om H. M. de Koningin verrassingen te bereiden ik vind het woord hulde hier minder juist gekozen ter gelegenheid van do binnen enkele maanden verwachte heuglijke gebeurtenis in het Vorste lijk gezin. Het zal de dames misschien belang inboezemen te weten op welke wijze men daarbij zorgt, dat de ver schillende commissies niet dezelfde geschenken voor de toekomstige ba by" zenden. Zoodra H. M. kennis ont- vangt van de plannen hier of daar gemaakt en op de verzoeken, om een attentie te mogen bewijzen, goedgun stig beschikt, voegt zij zelf er den .wensch bij om de keuze op het een of ander voorwerp te bepalen. En zoo Is de wensch om do wieg van Amster dam, de kroes en het kinderservies in silver van Rotterdam, de kamer wieg van de Haagsche dames enz. te ont vangen, van de Vorstin zelf uitge gaan, zij heeft voor alles de kleuren en stoffen aangewezen, teneinde de harmonie te bewaren met de eigenlij ke luiermand, die grootendeels door de vereenigingen Arbeid Adelt, Tes- 6elschade en andere instellingen van dien aard wordt geleverd. De Koningin, die niet enkel welva rend, maar hoogst gelukkig is in het blijde vooruitzicht, houdt zich voort durend met een en ander bezig en is hoogst gevoelig voor de uitingen van de aigemeene vreugde der Nederland se he vrouwen over het heuglijk feat, dat we zoo verlangend te gemoet gaan. H. M. zou misschien liever gezien hebben, dat de dames in het geheele land zich tot éen enkel geschenk had den bepaald, omdat er in dezen Lijd voor andere, liefdadige doeleinden zooveel wordt gevraagd, maar zij vond geen aanleiding om zich te ver zetten tegen de uitingen van sympa thie der Ned. vrouwen, nu daarvoor een anderen vorm is gekozen. De kri tiek, die zich met alles bemoeit en cok hier zich reeds liet hooren, heeft H. M. naar ik hoor, wel eenigermate leed gedaan muar de kritiek komt me toch zeer ongegrond voor. Want ik durf zeggen, dat geen enkele vrouw die een kleinigheid bijdraagt voor een blijk van ingenomenheid met de te verwachte geboorte van een Prins je of Prinsesje, daarvoor haar mede hulp voor werken van liefdadigheid «al ontzeggen of beperken. Hier bo venal kan men gerust zeggen, dat men het enne doet, zonder het ander te laten. En ik voor mij vind alleoon- 4ra-demonstraties in déze kleine aan stellerij of groot vertoon van onbe vangenheid. DE DIRECTEUR VAN „DB KRUISBERG." Da beer J. C. E. Muilemeister, di recteur van bet Rijks Opvoedingsge sticht „De Kruisberg", zal binnenkort eervol ontslag aanvragen. Hij heeft het land ruim 44 jaren gediend bij het gevangeniswezen. MAAR GOED OOK! In de N. R. Ct. is melding ge maakt van de vertoon!ng der „Zeis ter moordzaak" door de gymnastiek- vereeniging te Berkhout. Thans deelt men mede dat, na een wenk van hoo- ger hand, deze vertooning niet zal doorgaan. Dr. MEZGER. Naar uit Domburg aan de Mlddelb. Courant wordt gemeld, is <tr. Mezger weer ingestort en wordt elk oogenblik het ergste gevreesd. NOG EENS D2. AMSTERDAMSCHB ONTSLAGQUAEST1E. Voor de Woensdagmiddag gehou den vergadering van den Amsterdam sehen gemeenteraad was o. m. inge komen een adres van den ontslagen ^emeo^e-ambtenaar Z D J. W. GuL oen, houdrmde ^eu-zev-k, art. 7 dar pen sioen verordening op hem van toepas sing te willen verklaren, en hem dus het recht te geven te blijven doorstor ten ten bate van zijne weduwe en kin deren. De heer Vliegen herinnerde naar aanleiding hiervan aan de veraeke ring vod Ï4. en V». in de raadsverga dering, dat hel ontslag der drie amb tenaren niet oneervol was. Wethou der Van den Bergh vond er toen dit op, dat er een tusschending ia Dat staat tusschen oneervol en eervol, het. welk heet met-eervol. Spr. meende echter, dat bi.- oe samenstelling van het desbetreffend» artikel der pen- sioenv^rordoning aan een dergelijke uitlegging niet gedacht ia De werklie den in dienst der gemeente verbeuren hun recht op peiisioen alleen door wangedrag, en hetzelfde moet wor den aangenomen voor de gemeente ambtenaren. Wethouder Delprat meende, dat de heer Vliegen de zaak te somber voor- steil, wat beoreft de door den ex-amb tenaar Gulden te lijden financieele schade De ambtenaren tn gemeente dienst dragen slechts een klein ge deelte bij voor hun pensioen, de ge meente het meest. Voor dit geringe bedrag zijn. de ambtenaren geassu reerd zoolang ze In gemeentedienst zijn, en als zij daaruit ontslagen wor den, dan verliezen zij hun rechten op oe peuisioneeriiig van zich of hunne betrekkingen. Uit de repliek van den heer Vliegen zij nog aangestipt, dat de heer Gul den in de ruim 12 jaar dat hij in ge meentedienst is geweest, gestort heelt een bedrag van 571, ten bate zijner weduwe eu kinderen. Hij stelde een motie voor, waarin de raad besluit aan den ex-ambte naar Gulden uit te betalen een som, gelijkstaande met het bedrag door en voor hem gestort, plus de hierop ge kweekte rente. De voorzatter zioenaUe inwilliging van hel verzoek des bee- ren Gulden onmogelijk. Spr. wilde niet twisten over de vraag of dit ont slag niebeervol is maar het moet zijn „eervol" eu dat geval is hier niet aan wezig. Het voorstel-Vliegen toont aan dat hij niet begrijpt, hoe een pensioen fonds werkt. Ais men hiervan regel maakte, zou men evengoed het pen sioenfonds kunnen opdoeken. De heer Vliegen verduidelijkte zijn voorstel door te zeggen, dat hij de te rugbetaling geenszins wil doen ge- seriieden uit net pensioenfonds, doen uit de gemeentekas. Bij gtemming werd hot vöoxstel- Vliegeaa vei-worpen met 38 tegen 7 stemmen idie van oe sociaal-deoijoca'a- ten en de vrijzimug-democraten Keteu laai' en Nol tuig). VROEG SLECHT t De 5e Kamer der Ainsterdamsche Rechtbank veroordeelde een 14-jari- gen knaap, die 21/2-ceiitstukken sial uit den ten huize zijner moeder ge plaatsten muntgasmeter, tot 8 maan den tuchtschool. ARMAND SASSEN. In ons vorig nummer berichtten we 't overlijden van den beer Armand Sassen, directeur van de Rijkspost spaarbank. Over den levensloop van dezen verdienstelijken Nederlander schrijft 't Ilbld. nog: De heer Sassen werd den 9en Sep tember 1844 te Roermond geboren. Na vergelijkend examen werd hij be noemd tot surnumerair der Registrar tie en Domeinen in 1864 em heeft als zoodanig, en ais waarnemend ont vanger dier middelen, gefungeerd van 1864 tot 1869; in 1867 haalde hij zijn diploma als cundidaat-notoris en dat voor middelbaar onderwijs :n Staats wetenschap in 1869 en voor middel baar onder-wijs in Handelswetenschap pen, in 1871; als commies van Staat bij den Raad van State trad de beer Sassen in 1870 op, en werd in 1869 tot 1 eeraar in de Staats- en Handels wetenschappen benoemd aan de Rijks hoogere burgerschool te Tilburg en later aan de gemeentelijke hoogere burgerschool te Breda. La 1881, ongeveer een maand nadat de instelling in werking was getre den, volgde de heer Sassen inr. Ker- dijk op als directeur der Rijkspost spaarbank. De nu overledene heeft ook nog zit ting gehad in den Amsterdamschem Gemeenteraad en wel van 1888 tot 1891 toen hij niet meer in aanmerking wenschte te komen. Sinds 1892 had hij voor Amsterdam zitting in de Pro vinciale Staten van Noord-Holland, en van 1897 tot 1901 fungeerde hij als lid van het college van directeuren der Neder!andscbe Maatschappij ter bevordering van Nijverheid." Onder zijn directie heeft de Rijks postspaarbank een groote vlucht ge nomen. 81 Dec. 1881 telde de instel ling 22.831 InJeggeri roet een saldo tegoed van ruim 84 ton; thans «ijn er ongeveer 1.350.000 inleggers met een tegoed van 147.000.000. In 1902 werd de instelling in het fraaie monumen tale gebouw aan de Van Baerlestroat ondergebracht. POLITIETOEZICHT OP DB NOORDZEE. In de vergadering van de Kamer v. Kooph. te Vlaardinigen deelde de voor zitter mede, dat van de 150 door de Kamer verzonden ultnoodigLngen in zake enquête politietoezicht op de Noordzee, 74 antwoorden waren inge komen. 11 Schippers vonden het poli tietoezicht te gering In verhouding met de grootte der vloot; 5 klaagden over de onheuschheid van den com mandant; 1 zegt, dat er te hard door den polïtiekniisar gestoomd wordt om mededeélingen te doen; eenige vin- de© dat o* N®d- oorlogsschepen niet voldoende ingericht zijn voor het ver voer van zieken; 1 noemt de Fransche marine als voorbeeld, terwijl er 1 zegt, dat de hulp aan zieken op prije moet worden gesteld- Besloten werd nog 14 dagen te wachten, daar er waarschijnlijk nog meer antwoorden zullen inkomen en dan den secreta rie opdracht te geven een verslag sa men te stellen over de bedenkingen en opmerkingen en dit te verzenden aan den Minister van Marine. LOOS ALARM. Dinsdagnacht omstreeks 11 8/4 uur werd Weesp uit zijn nachtrust opge schrikt door het aanhoudend blazen een er stoomfluit, welk ge buit maar geen einde nam, doch hoe langer hoe scheller werd, zoodat men een on heil op de spoorlijn moest vermoeden, wat echter ten slotte gelukkig onjuist bleek te zijn. Tal van inwoners spoed- afdeelLng .recherche, fa daartoe een speciale afdeeling gevormd, die tot taak heeft de adressen dier nachtca- fé'a op te sporen, waarna aan den huiseigenaar aanzegging wordt ge daan van het feit, dat in zijn perceel dingen geschieden, in strijd met de bedoelingen der politieverordening. Op die wijze hoopt men reeds vóór het van kracht worden van de nieu we politieverordening, een toestand te scheppen, als waarop de verordening door de voorstellers is gebaseerd. De zen hebben namelijk aangenomen, dat te Amsterdam alleen in bet openbaar e nln als zoodanig algemeen bekend staande huizen wordt gespeeld. Deze voorstelling is geenszins in overeen stemming met de werkelijkheid. Ook thans reeds wordt ln verschillende nacntcafé's de Rijkswet overtreden. Hoewel het nu der politie in de toe komst wei uiterst moeilijk aal vallen, aan dezen toestand, die zich na liet verbod der openbar© speelhuizen nog wei aanzienlijk zal uitbreiden, dade lijk en voor goed een eind te makan, is het toch de bedoeling zooveel mo gelijk voor eind Februari een eind te maken aan het bedrijf der clande stiene speelhuishouders, opdat tijdens den strijd tegen de opeubare, krach tens de bepalingen der politie-veror dening, de krachten der politie niet versnipperd worden. Natuurlijk vereischt deze voorberei dende arbeid van de politie groote -krachtsinspanning en zal dit in de toekomst ook wel zoo zijn, doordat verwacht wordt, dat de zucht tot spe len, thans alleen voedsel vindend in de vlotbrug enz., eenmaal zal lelden tot allerlei eigenaardige vindingen, waarvan de opsporing niet7:00 gemak kelijk is, zoodat de politie somtijds eerst na langdurige waarneming ma teriaal genoeg zal hebben om tot een den zich naar het station en daar bleek dat de stoomfluit van een uit de richting Hilversum aankomenden lo comotief onklaar was geraakt en van den Keverdijk af was blijven doorbla zen, tot hier aan het station, waai men in het euvel kon voorzien en het fluiten ophield. ACETYLEENVERLICHT1NG IN TRAMS. De Dedemsvaarische Stoomtram wegmaatschappij, was de eerste, die begin 1908 hare rijtuigen verlichtte met acetyleengas, hetwelk wordt me degevoerd, gecomprimeerd en opge lost in aceton, in stalen flesschen, welke onder aan den wagen zijn aan gebracht. Nu heeft ook de Ooster- stoomtrammaatschappij tot aanschaf fing van liet bovenstaande verlich tingssysteem besloten en de geheele inrichting hiervoor opgedragen aan de heeren Koopman Co. te Amster dam, vertegenwoordigers van de Ak- tiebolaget Gasaccumulator te Stock halm. DOCTOR PAUL. De heer dr. J. de Paul, oud-mi nister van buitenlandsche zaken, ge delegeerde der Venezolaansche regee ring, is uit Parijs in Den Haag aan gekomen en heeft zijn intrek genomen in het Hotel des Indes. DE STRIJD TEGEN DE SPEELHUI ZEN TE AMSTERDAM. Het schijnt, dat door den hoofdcom missaris van politie die deze zaak per soonlijk ter hand heeft genomen, een zeer krachtige actie zal worden ge voerd tegen dat soort van speelhui zen, die zich hullen in de gestalte van sociëteit en daardoor tevens gelegen heid hebben de drankwet te overtre den. Aan het hoofdbureau van politie, advies aan den burgemeester in den zin der verordening over te gaan. Wij vernemen nog, dat met den ei genaar van een café te Sloterdïjk on derhandelingen gaande zijn, die wel licht tot resultaat zullen hebben, dat genoemde gemeente met een speelhuis wordt verrijkt. <TeL) DE NIEUWE MINISTER. Bij Kou. BesL van 20 Januari is met ingang van 21 Januari lo. de minister van landbouw, nij verheid en handel, de heer A. S. Tal- ma, eervol ontheven van het tijdelijk beheer van het departement van wa- terst^t, onder dankbetuiging voorde door nein in deze den lande bewezen diensten 2o. benoemd tot minister van water staat de lieer nvr. L. H. W. Regout, lid van de Eerste Kamer der Staten- Generaal. De nieuwbenoemde minister van waterstaat, mr. Regout, is gister avond te half zeven per Staatsspoor uit Maastricht in de residentie aange komen. De minister wordt heden door H. M. de Koningin beëedigd en zal ver moedelijk ook reeds heden het beheer van het waterstaatsdepartement uit handen van den interiinairen minis ter, den heer Talma, overnemen. STAATSPENSIONNEERING. Het hoofdbestuur van den Bond voor Staatspensionneering heeft be sloten twee bondsleden naar Dene marken te zenden ter bestudeering van de werking der Deensche pen sioenwet van 9 April 1891. Daartoe zijn aangezocht de heeren ds. D. A. van Krevelen en Frans Netscher. Door eene oemmissie uit het hoofd bestuur van den Bond voor Staats pensionneering, bestaande uit de hee ren ds. D. A. van Krevelen, Frans Netscher en G. L Jan wen zal een 00ncept-wetsontwerp op de Staats- penslonneerima met memorie van toe lichting worden opgesteld, teneinde ln concreten vorm de wenschen van dien Bond ter kennis van 't algemeen to brengen. Vooral zal daarbij ook de financieele zijde van 't vraagstuk on der de oogen worden gezien. In de Jongste vergadering van het hoofdbestuur van den Bond voor Staatspensionneering is het advies vastgesteld te geven aan de leden en afdeelingen van den Bond inzake het oefenen van invloed bij de a. s- ver kiezingen. Daarvoor is een vorm ge vonden, die den Bond en de afdeelin gen als zoodanig buiten de politiek houdt, doch den invloed der Bondsle den-kiezers op Jiunne eigene politieke partij geheel tot zijn recht doet ko men. NEDERLANDSCH WERKLIEDEN VERBOND. In de Maandag heropende vergade ring werd medegedeeld, dat ln de Zondagmiddag gehouden huishoude lijke vergadering besloten Is, dat met 1 Januari 1910 een bezoldigd propa gandist zal worden aangesteld. Tot leden van het centraal bestuur werden herkozen de heeren C. H. Kouw te Leiden en D. Nancoing te Ap- plngedam, alsmede de secretaris de heer J. Musseri te Amsterdam en ge kozen de heeren A. Ilauwerda, te Leeuwarden, D. J. Pauwen te Krui- ningen en J. Bregonje te Haarlem. Daarna kwam in behandeling een voorste] Amsterdam, .lat het Centraal Bestuur en de afdeel'ngen in het bij zonder bun aandacht zullen wijden aan het propageeren van dlle maatre gelen, welke de handhaving en uit breiding van het openbaai' onderwijs Kunnen bevorderen, die tot kosteloos heid van het onderwijs kunnen leiden en de afschaffing der standenscholen in de hand kunnen werken, en waar bij den afdeelingen wordt opgedragen zich in verbinding te stellen met die plaatselijke corporaties er. organisa ties, welke een gelijk doel beoogen, ten einde gezamenlijk de middelen aan te wenden, die daaraan bevorder lijk zijn. Na uitvoerig debat constateerde de voorzitter, dat men het eens was en in de afdeelingen zoo spoedig moge lijk comité's gevormd moeten worden om te handelen in den geest van het voorstel van Amsterdam. Naar aanleiding van een voorstel Zwolle werd de wen schal ij kh el d uit gesproken, dat door de ambachtsscho len de daar vervaardigde artikelen niet onder de marktwaarde verkocht worden en het Centraal Bestuur aan do regeering het verzoek zal richten bij het verleenen van subsidies eene dergelijke bepaling te stellen. Daarna was aan de orde de sociale wetgeving. Verschillende wenschen wei-den hierbij uitgesproken, namelijk betere regel'iig van den financieelen toe stand tusschen Kijk on gemeente, liet verzekeringspliclitig stellen van het gr'ondhakltersbedrijf, opneming van den landbouw Ln de Ongevallenwet, enz. Aangenomen werd nog een voor stel van de afdeeling Kralingen, om een groote adres-beweging ln het le ven te roepen aan de regeering, om te komen tot grondwetsherziening. len slotte werd de werkloosheid besproken en aangenomen een motie van Rotterdam, om aan het Centraal Bestuur op te dragen een onderzoek in te stellen naar een zoo mogelijk afdoend stelsel van verzekering tegen werkloosheid en daarover rapport uit te brengen. Aan «leze motie werd nog toege voegd, dat het Centraal Bestuur zich personen uit de afdeelingen zal kun nen assumeeren. Nadat nog bepaald was dat de vol gende jaarvergadering te Rotterdam zaJ worden gehouden, werd de bijeen komst door den voorzhter gesloten met een woord van dank sup de af deeling Kraïingeu voor haar ont vangst en aan allen voor het weisla gen van dit congres. EIGEN TUINEN VOOR DE JEUGD. Te Amsterdam zal een heel aardige proef worden genomen en wel op ini tiatief der vereeniging „Voor de Jeugd", welke tot B. en W. der ge meente het verzoek richtte de beplan ting en het onderhoud van het op de Gedempte Oldenbarneveldtgracht ge reedkomende terrein onder leiding der Vereeniging te doen geschieden door kinderen uit de omgeving dier gracht, naar plannen, volgens voorschriften en onder toezicht van de afdeeling Publieke Werken. B. en W. zijn Ingegaan op het ver zoek. Het plan komt op het volgende neer. Plan en teekening voor de beplan ting en den aanleg worden gemaakt door de daarmee gewoonlijk belaste ambtenaren der afdeeling Publieke Werken en behoeven met anders te zijn, dan die voor andere plantsoe nen. Het eenige verschil is, dat de uitvoering niet geschiedt door de stadstuinlleden, doch door de kinde ren uit de buurt, onder toezicht, lei ding en naar aanwijzing van de tuin lieden, bijgestaan door de leiders der Vereeniging. Op gelijke wijze kan het onderhoud, wieden, harken, enz. plaats hebl>en. Sommige werkzaam heden zullen niet door kinderen wor den verricht, doch dit kan nader met de ambtenaren van P. W. geregeld worden. Wanneer op deze wijze de kinderen uit de omgeving hun plantsoen zui len hebben gereed gemaakt, dan zal dit in zekeren zin hun plantsoen zijn, waarvoor zij Iets gevoelen, dat zij zullen ontzien niet alleen, maar ais hun eigendom liefhebben. Ook de ou ders zullen meer belangstelling too- nen voor het plantsoen, waar hun kinderen zooveel prettige uurtjes aan gewerkt hebben. En wanneer de jeugdige aanleg- ger8, grooter geworden, niet den tijd meer zullen hebben om hun plantsoen te verzorgen, dan zal de herinnering sterk genoeg zijn, dan zal de eerbied voor plant en dier groot genoeg zijn, om hen van vandalisme ook tegen over andere plantsoenen terug te hou den. Dan zullen andere kinderen ko men en hun taak overnemen, op hun beurt belangstelling krijgen in het parkje, dat op die wijze een groots aantrekkelijkheid zal krijgen voor ds buurtbewoners. PENSIOEN VOOR GEDEPUTEER DE STATEN. In de Maandag gehouden zitting van de Provincoale Staten voor Fries land kwam aan de orde de ontwerp^ verordening op het verleenen van pen sioen aan de leden van Gedeputeerde Staten en aan hun weduwen. Na eenige discussie werd de motie- v. d. Burg aangenomen, waarbij aan een commissie een nader onderzoek werd opgedragen, met verzoek in de volgende vergadering met een voor stel te komen. GEHUWDE ONDERWIJZERESSEN IN DE SCHOOL. In de zitting van den Raad der ge-r meen te Helder, is na b reed voer i ge discussiën, met 15 tegen 4 stemmen verworpen de motie, ingediend door» den heer A. P. Staalman, luidende: „De Raad, van oordeel, dat het ln de school werkzaam blijven van onder wijzeressen na haar huwelijk niet in het belang is van het onderwijs, gaat oyer tot de orde van den dag." DOODSLAG. In den nacht van Zondag op Maan dag heeft er te Wilhelmsoord (Era- men) eene ernstige vechtpartij plaats gevonden. Een zekere Jan W., 18 jaar, moet den arbeider Hendrikus Koot- stra, 24 jar, zoodanig met een mes of scherp voorwerp achter het oor heb- gen geslagen, dat deze gisternacht is overleden, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. De dader is gearresteerd. (Aas. Ct.) DUIZEND GULDEN VERLOREN. Op 18 Januari jl., 's middags te ruim 12 uur, is vermoedelijk in de wachtkamer van het hulppostkantoor in de Van Eegbenstraat te Amster dam verloren een brief, inhoudende een bankbiljet van f 1000, no. 8549 A.y INBRAKEN. Zondag kwam men tot de ontdek king dat in de consistoriekamer der Ned. Herv. kerk te Ede een kast was opengebroken, waaruit ongeveer ƒ35 aan centen was ontvreemd. Daar al leen één deur, die slechts aan den binnenkant gesloten was, opengevon den werd, vermoedt men, dat de dtei zich tn de kerk heeft laten insluiten. Mr. N. G. PIERSON. Naar wij vernemen zal de heer Pier son bij de aanstaande Kamerverkie zingen niet meer een cand:datuur aan vaarden. Hooge leeftijd en gezond heidsredenen leidden tot dit besluit. Nog kan gemeld worden dat in den gezondheidstoestand van den heer Pierson verbetering is waar te ne men. Absolute rust blijft echter voor geschreven. (Hbld.) KAMERVERKIEZINGEN. Het „Huisgezin" deelt mede, dat de afgevaardigde voor VlTertogenbosch, mr. A. van Sasse van IJsselt, geen hernieuwing van zijn mandaat wensch. t. VERKIEZINGSZEDEN. In de Limburger Koerier komt de volgende advertentie voor van dr. A. Erena, die het bij de Statenverkie zing voor het district Meerssen heeft moeten afleggen tegen den heer P. Brouwers. Aan H.H. kiezers van het district Meerssen.' ,Na afloop der Statenverkiezing be tuig ik mijnen oprechten dank aan de welgezinde kiezers, die op mij hun ne stem hebben uitgebracht. In 't bijzonder betuig ik dank aan de kiezers van Houthem voor het schitterend bewijs van vertrouwen, dat zij mij gegeven hebben. „Ik beu gevallen niet zoozeer ove. de stem unie als over het biervat en den geldzak van mijn tegenstander. Ouder zulke omstandigheden is het eene eer overwonnen te worden, een schande te zegepralen en verblijft Ln 't vervolg in Z.-Limburg elke Staten- zetel aan den meestbiedende." ONGELUKKEN. Maandagmiddag is bij de Vughter- poort ie 's-liertogenbasch een man te water geraakt eu verdronken. Naar men zegt, was de man een gepen- sioniieerd militair uit Breda, van omstreeks veertig jaar. Hij had, na een stevigeu borrel gedronken te heb ben, zicii te slapen gelegd aan den kant der Dommel en moet in zijn roes te water zijn gevallen. Het bijna 3-jarig zoontje van den heer A. aan de Diezerkade te Zwolle klom een trap op en viel, boven ge- men, naar beneden. Aanvankelijk schenen de gevolgen niet ernstig, maar later verergerde de toestand zeer en is de kleine, na een smarte lijk lijden, overleden. J. v. E. te Kaatsheuvel kreeg van een paard zoo'n geweldigen slag te gen de borst, dat hij bewusteloos in een zonk. De dokter vreest hot ergste» BRANDEN. Dinsdagavond ve 11 uur ontstond in het perceel Pepersteeg 1 Ote Vlaar- dingen, waarin gevestigd is de uit dragerswinkel van den heer W. Mer- nik. een felle uitslaande hrand. Ia oen oogwenk stond de winkel met ds daarachter gelegen werkplaats lm lichr- telaaie eoi brandden uit.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 6