KEIJSER'S Schoenenmagazijn Advertentiën Weerbericht MEDEDEEILINGEN VAN HET JiONlNKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur.) De Bildt. 29 Jau. 1909. Hoogste barometerstand 775.0 m.M. te ltiga (Oostzeekust Rusland)luag- et© 746 m.M. te Bodo (Westkust van Noorwegen). Verwachting tot den avond van 80 Januari Wind xwakke tot maligen Zuidelij ken tot Zuid-Westelijken wind Gesteldheid van de luchttoene mende bewolking, mogelijk sneeuw of regen. Temperatuur: dooi weer. Barometerstand te Haarlem Barometerstand hedenmiddag te 2 Uur 768 m.M. Achleruitgung. Vorige stand te 2 uur 773 m.M. Therinonieterstand te Haarlem. Vrijdag 29 Januari Hoogste gisteren 2 uur F. 23 Laagste hedennacht F. 23 [Hedenmiddag te 12 uur F. 29 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cis. per regeL F. P. REICHERT, 17 ANEGANG 17. PRACHTIGE SORTEERING Gekleurde Overhemden vanaf f 1.90. - 32 Lange Veerstraat Z ij n Excellentie. Het Vrije Tooneel komt Zondag in 1 Brongebouw een uitvoering geven 'en zal daarbij weer de bekende fanta sie Zijn Excellentie opvoeren. Deze klucht zal ook nu wel publiek trek ken. Brood en Koffie. Deelnemers waren hedenmorgen 1042 kinderen cn 345 volwassenen. ingekomen giften: Bij den lieer H. London: N. N. /IJ.35; broer ou zus 1. Bij den Heer M. v. Ommeren: I. C. C. 2, H. H. 2.50, verkochte Capsules 0.25, postwissel R. R. 5, Bij den heer A. F. H. v. d. Vaart: W11. 2.50; S. 4.90, N.N. 5. Bij deu heer W. B.Guskens:A. T 0.50; N N. 1, X. 20, Potjesspel G. f 1 2b-, Bij den Penningmeester H. v. Niel ÏIz.: N. N. ft„ Postwissel d. L2.50, Mevr. 11. 2.50, Mevr. J. J. S. 10. IJ s f e o s L Donderdagavond v/as het ijsfeest op de banen der ijsclub vcor Haarlem en Omstreken aan de Kleverlaan nog le- vemdiger, dan den vorigea avond. Was er ook niet zoo koud als onder den mist van Woensiagavond en zoo wel de goochelaar I.ion als „profes sor" Cocadorus hadien groot succes, al verkoos de ijsvlakte ook nu nog geen samenscholing van stilstaande inensciion toe te laten. Het tweetal moest dus zijn talenten in de tent ten hoste geven. Het dreigement van Co cadorus aan zijn knecht„je gaat er door, theffie, pas op, je verdrinkt...." word trouwens door deu bedreigde kalmpjes opgevat. Hij kent die toe- Bpruken van dou baas en weet, wat ze waard zijn. Zelfs ontroert hij niet, Wanneer Cocadorus, mededeeleiule, dat Cheffie al 17 Jaar bij hem werkt, cm- aan toevoegt„als ik sterf, moet Cheffie ook dood." DenkeJijk hoopt Cheffie, dat de patroon met zijn blo- kond gezicht, menschelijkervvijs ge sproken, nog wed leus van leven liecft. De aandacht voor de bioscoop werd In den meest letterlijken zin h.erdoor „geboeid", dat wanneer de vertoo- ïiiug begon, het electrisch licht op de haan uitging, zoodat do schaatsenrij dors wel op hun plaats moesten blij- ,ven, totdat do beelden weer vertoond waren. IJet bestuur heeft, alles to zamen genomen, van dit ijsfeest succes ge had. Of het dezen winter nog moer fees ten geven zal De weervoorspelling voor do eerst volgende 24 uur wijst op hot tegen- deel. Als men aan De Bildt goed is inge licht, zullen vandaag nog juist de mi litairen hun wedstrijden kunnen hou den J u b 11 e a. l*o heer J. Schouten, rangeerder aan ulo Centrale Werkplaat® der H. IJ. S. M., herdacht gisteren den dag waar op hij vóór 25 jaar bij de Maatschap pij in dienst trad. Namens de kamera den werd den Jubilaris een fraaie ta fel, benevens een kistje sigaren aan geboden. Van de Maatschappij ont ving hij een enveloppe met inhouden diploma benevens een vrijen dag, om dezen in huiselijken kring door te brengen. Op den 14den Februari a. s. hoopt de hoer J. Tlbboel Jr., snelpersdruk ker bij de firma Joh. Enschedé en Zo- Jion, den dag te herdenken, waarop 'hij vóór 50 j" ar bij ganoemde firm* In viapst trod. 'I er aarde bestelt ing. Hedenmiddag te half twee had op m begraafplaats aan don Schoterwcg de tor aurde bestelling plaats van het loffelijk overschot van den hear J. Sabelis. Tal van personen waren er aanwe zig om aan dezen waard igen burger de laatste eer te bewijzen. Onder hen merkten wij op den bur gemeester, deai wethouder Mr. Thiel, den gemoente-secretaris, verschil lende Leden van den Raad en van de Kamer van Koophandel, benevens tal van persoonlijke vrienden, leden van corporaties waarvan de overledene deel uitmaakte en liet personeel van kantoor en fabriek. Er waren geen bloemen op de lijk kist, de overledene wenschte die niet. De burgemeester, h>t woord uemen- de, herdacht den overledene als raads lid en als ingezetene van deze ge meente. Als lid van den raad stelde hij zich niet op den voorgrond. Tot de sprekers behoorde hij niet, maar in de commission, waarvan hij deel uitmaakte, werd zijn verstandig woord, zijn helder advies, zeer. ge waardeerd. Als ingezetene zal Lij herdacht wor den als stichter van een belangrijke zaak, die hij door z'jn onverpoosdon ijver en vlijt tot groote hoog-te wist te brengen. De herinnering aan Ssbelis zal niet verloren gaan. De schoonzoon van don overle dene, de heer Mr. P, Tjeenk Willink, dankte namens de familie voor de laatste eer, aan den overledene be we- zen, in de eerste plaats den burge meester, de leden van de verschillen de corporation en overige belangstel lenden. Een gevaarlijk spelletje. Op de nadering van eenige voorbij gangers namen gisteravond zeven uur twee opgeschoten jongens, die op den Wagenweg bij de llazenpaterslaan een kiezelsteen tussclion de rails dor electrische tram poogden te bevesti gen, de vlucht. De steen werd verwij derd, waardoor zeker een ongeluk voorkomen is. De politie werd met 't feit in kennis gestold, maar de daders waren gevlogen. „Onderlinge Trou w". Woensdagavond j.l. hield „Onder linge Trouw", vereeniging van verze keringsbeambten, in liet café van den heer Jonckbloedt hare vijfde jaarver gadering. Na opening der vergadering werden de notulen en ingekomen stukken ge lezen. Hierna volgde verslag van den secretaris, waaruit h'eek, dat de ver eeniging steeds in bloei toeneemt en de gehouden verga-leringen goed be zocht waren. Blijkens het uitgebrachte verslag van den penningmeester sloot de kas met een batig saldo. Aan de beurt van aftreden als be stuursleden waren de hoeren J. P. v. Nieuwenhoven, H. Ilienkes, C. Lurt en J. Ui tend aal, en werden hiervoor ;okozen de hoeren P. de Wit, J. van Emmerik, J. Roosen en N. Hazevoet. Verlof Drankwet. Door G. Hofsteê is aan B. en VV. gevraagd om verlof (ingevolee art. 34 dier wet), tot het verkoopen van alco- houdenden drank anderen dan ster ken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het voorhuis van het perceel aan den Burgwal no. 26. Hetzelfde is gevraagd door C. J. Bakker in het beneden voor- en ach terlokaal van het perceel aan de Saen- redamstraat No. 2. D o ot h e t ij s gezakt Gisteravond omstreeks half zeven zakte een 16-jarig meisje door het ijs in den Heerensingel. Toen zij reeds zinkende was, werd ze opgemerkt door de jongens Smit en Zaats, welke zich op een schuit begaven en langs dien weg er in slaagdon het meisje uit haar benarde positie te bevrijden. IJ 3. De stoombootdienst van Lijnden en Halfweg op Leiden is gisterenavond en vannacht niet gevaren. Te Abbones is gistermiddag een ijs- wedstrijd gehouden voor jongens on meisjes, benedon 14 jaar. Het was een wedstrijd met verschillende hindernis sen, welke meermalen aanleiding ga ven tot groote hilariteit onder de toe- scliouwors. De prijzen bestonden uit aardige luxe-voorwerpen. In hot zuidelijk deel dezer gemeente is do Hoofdvaart niet zeer vertrouw baar. Et zijn een menigte wakken ten gevolge der veelvuldige wellen, die zich aldaar bevinden. De wakken zijn evenwel gcod afgezet niet stroo door de IJsclub, doch dagelijks komen er meerdere wakkeu bij. BLOEM BO LLEN- TENTOONSTEL LING. (Zie 1ste pagina). De jury kende do \olgende bekro ningen too Hyacinthen in potten te prijs R. F. Èldering, 2e prijs J. Bos Azn., 3e prijs G. Jansen, 4e vrijs L. van Kessel Wzn., 5e prijs A. B. 1 onsen. Hyacinthen in pannen Ie prijs W. B. Roozen, 2e prijs J. J. Roozen Nzn., 3e prijs W. Rijnierse, 4o prijs J. Geh- reis. Tulpen le prijs J. Bos Azn., 2de prijs P. Ne lissen Azn. Extra prijs met applaus der jury P. W. Voet, voor een Inzending dub bele tulpen in pannen. llit de Rechtszaal EEN RIJWIELDIEVEGGE. Gisterenmiddag word de zaak be handeld van de 20-jarige gehuwde vrouw, die beschuldigd werd zich in ile maand October °an 1G rijwielver- duLsterlngen te hebben schuldig go- maakt. De beklaagde beken-Ie. Het verhoor der 24 getuigen bepaal de zich dun ook alleen om te consta- toeren, dat de vrouw bh verschillende rijwielhandelaars hier ter stede da- masrijwielon gehuurd en deze alle maal in verschillende banken van lee ning te Amsterdam nad verpand. liet Openbaar Ministerie wees op de berouwvolle bekentenis van de be schuldigde, alsook op het feit, dat zij tot haar serie misdrijven is aangezet door de onvoorzichtigheid en roeke loosheid der rij wiel verhuurders, en eischte eon gevangenisstraf van tien maanden. De toegevoegde verdediger, Mr. dr. Vis, drong op clementie aan. Door on gelukkige huiselijke omstandigheden is ze tot haar daad gekomen, en wan neer ze uit de gevangenis komt, zullen deze omstandigheden vermoedelijk verbeteren. Gevonden voorwerpen (te bevragen aan onderstaande adressen). Een gummibal, bij E. Bruine, M. v. Heemskerkstraat 33. Een ceintuur met zilveren gesp, bij F. van Zutphen, de Clercqslr. 113. Een haarkam, bij J. van Broo, Leid- schevaart 28 G. Eenig geld, gewikkeld in een stuk papier, bij A. v. VLiet, Schravelius- straat 10 rood. Een doos inh. tricot ondergoed en knoopen, welke voorwerpen verkeer delijk zijn bezorgd bij B. A. Cassée, Zijlstraat 83. Een kinder wantje en een hand schoen, bij M. Alleman, Schoterwcg 50 rood. Een ring waaraan 5 sleutels aan 't politiebureau. Aangifte is gedaan van hot vermis sen van een zeiltje, waarin boeken, hetwelk onbeheerd op een tuinhek aan het Frans Haisplein lag. Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Uitslag der stemming voor iid van de a gemeenteraad: Jhr. Dr. M. F .van Lennep. Bloemendaal 103, O ver veen 172, Vo gelenzang 82. Totaal 357 stemmen. J. Th. Bornwater: Bloemendaal 153, Overveen 96, Vo gelenzang 11. Totaal 260 stemmen. 7 van onwaarde. Aldus gekozen Jhr. Dr. M. F. van Lennep. OVERVEEN. De timmermansknecht Cole van dc Werf, werkzaam bij gebroeders Ver duin te Bloemendaal, kwam, terwijl hij bezig wras in de machinale scha- verij, te dicht met zijn hand bij de beitelas, waardoor hem twee vingors van don rechterhand werden afgesne den. Dr. Brongarsma legde het eerste verband, waarna hij voor verdere be handeling naar het gasthuis te Haar lem ls gegaan. SCHOTEN. Schoolruimte. Gister hield het hoofd der school zitting tot inschrijving, voor de met April a.s. te openen O. L. school. Men is gekomen tot het getal 213, waarvan 125 voor het eerste leerjaar of de laag st* klasse. Dit getal is buiten verwachting groot. Daar nog een dag tot aanmel ding gelegenheid zal worden gegeven meent onze berichtgever te kunnen aannemen, dat de nieuwe school al is die dan ook onbekrompen gebouwd toch vergroot zal moeten worden. Of dat te oud-Schoten een lokaal moet worden bijgebouwd. Op het oude dorp Schoten,zoo meldt men ons, hebben de menschen veel lost van bedelaars, die brutaal optreden en met grove taal den voet tusschen de deur zetten. Ze noemen zich werkloozen, maar bchooren tot bet gild, dat niet werken wil. De politie mag hier wel eens streng op toezien. SANTPOORT. De machinist Voogt, werkzaam op de stoombleekerij van den heer Van Ilooff te Jan Gijzenvaart, is door de as van de machine gegrepen en een paar maal in de rondte geslingerd. Zijn arm is op twee plaatsen gebroken en hij is aan den schouder ernstig ge kneusd. De man is naar de Maria- stichting te Haarlem overgebracht. HALFWEG. Van hier werdon gisteren een 25 jonge paarden (lj-jarigen) verzonden, in IJ- en Haarlemmermeerpolders voor flinke prijzen 90 a 285 opge kocht. De vonrloopige bestemming was Del den (O.) HAARLEMMERMEER, De knecht v.an den graanmolenaar Middelkoop te Vijfhuizen (Haarlem mermeer) welke Zaterdag j.l. op de Zomervaart te Haarlem zoo'n vreese- lijk ongeluk overkwam, waarbij een mederijder K. Janszen van Haarlem mermeer het leven verloor, heeft Don derdag jl. met hetzelfde paard te Hoofddorp weer ecu ongeluk gehad. Toen de knecht met paard en wagen beladen met graan, van Hoofddorp kwam, schrikte het paard en kwam met den wagen op het ijs in de Kruis vaart te Hoofddorp terecht. De voer man sprong er nog bijtijds af, waar na paard en wagen op den wal wer den gehaald. Alles geschiedde in de omgeving van honderden schaatsen rijders. Na van paard verwisseld te hebben reed de voerman naar huls. Nationale ringrijderij op schaatsen t» Hoofddorp, Donderdag J.l. Deelnemers 18 paren. De le prijs'van d© dames werd be haald door Mej. Enthoven, 2e prijs Mej. Spiering, 3e pr. Mej. v. d. Geest. De le prijs der heeren J. v. Vuu- ren, 2e prijs W. Bakker, en 3e prijs C. v. d. Geest, allen alhier. Voor <io vereeniging „Eensgezind- lieid" te Nieuw-Ven nop trad in café- Stapel aldaar op het duo-de Munnik, te VGravenhage. Een reeks van voordrachten werd door hen ten beste gegeven. Hun oj> treden verwierf aller goedkeuring, wat kenbaar gemaakt werd door hel voortdurend applaus der aanwezigen. Vooral het blijspel „De Talisman" weid door hen keurig uitgevoerd. Eeu geanimeerd bal besloot dezen pretUgon avond. In een gehouden vergadering van belangstellenden te Nieuw-Vennep is besloujn tot de oprichting eener Una- penvereenigiug op Gerei, grondslag over te gaan. Een commissie, die de voorbereiden de werkzaamheden zal regelen en de leiding dier vereeniging op zich zal nemen, werd gekozen en bestaat uit dc lieeron Ds. Dekker, G. C. van den Heuvel, J. de Jonge, R. P. üffringu en H. J. van den Heuvel. Aau deze commissie zal door de Geref. Jonge- Jingsvereeniging aldaar een twee Lal barer leden worden toegevoegd. VELSEN. De burgemeester van Veisen bericht dat de geschorste vergadering van ten Raad dezer gemeente zal voort gezet worden op Woensdag den 3en Februari 1909, des voormiddags ten 10 1/i uur, ten gemeentehuize, LTMU1DEN. Alhier doot zich eene dringende be hoefte gevoelen aan een nieuw kerk gebouw voor de Nederlandsch Her vormde gemeonte. Het gebouw waarin thans de dienst wordt uitgeoefend, werd reeds in 1876 bij de opening van het Noordzeekanaal gesticht. Een paar dames gaven reeds een stuk gronds, aan den Rijksstraatweg naar Velsen gelegen. Door tiet vormen van een steenenfonds werd een flink bedrag bijeengegaard. Binnen enkele maanden zal tot. den bouw worden overgegaan en hoopt men het ontbre kende kapitaal te verkrijgen door liefdegaven en door het uitschrijven van eene rentelooze geldleenïng met aandeelen van 10. (llbld.) ZANDVOORT. Door mej. A. v. d. Mije, onderwij zeres bij het openbaar lager onderwijs alhier, is met ingang van 15 April a.s. eervol ontslag uit die betrekking ge vraagd- Terwijl de timmerman A. v. d. Bos, bezig was met inpassen van ramen, viel een kozijn om, dat hij op zijn ■linkerarm ;kreeg, waardoor dit <li« chaamsdeel werd gekneusd en hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen, Aan G. Kerkman alhier is opgedra gen het verrichten van grondwerken op een terre'n, liggende Ln deze ge meente in de onmiddellijke nabijheid van den Kostverlorenstraatweg en 't Diaconiehuis voor de door hem inge schreven som van 439.99 1/2. Donderdagavond trad voor een goed bezette zaal in de openbare vergade ring, belegd door de afdeeling Zand voort van de Nat. Chr. Geheel-ont- boudersvereenjging als spreker op ds. J II. Wolters, predikant te Sloterdijk. Spreker zette uiteen het nadeel van het gebruik van alcohol en betoogde, dat een christen het offer der geheel onthouding moet brengen tot welzijn van zijn naaste. De heer Koning, voorzitter dor afdeeling, bracht dank aan Ds. Wolters voor het gesprokene. De vergadering werd met gebed ge opend en met dankzegging gesloten. Binneafand wordt betuigd voor nelgeen reeds voor hen is gedaan. Zij hopen, dat het govend publiek niet achterwege zal blijven tiet comité le blijven steunon tot het volvoeren van zijn zoo zware taak. Een dertigtal stakende vverklooaen drongen gisterenmorgen de vestibule binnen van het gebouw aan liet Rok in no. 101, waar de privé-kantoren van den heer J. II. Scheltema, den pen ningmeester van de Werkioozen-com- inissie zijn gevestigd.. Zij vroegen hun uitkeeringskaarten terug, welke zooals uien weet zijn ingehou den, omdat de stakers (ongeveer 50 in getal) geen uitkeering meer ontvan gen. De teruggave werd geweigerd en de vestibule door de politie ontruimd. Een brood, dat juiat door een bak ker was bezorgd, werd door de werk loozen weggenomen ic of gegeten. Aan de Kostverloren vaart werken «tans 146 man. („Hbld.") RUITEN-MODEL 1 Uit Druton wordt in Maait een Io- teling ingelijfd, die 100 K.G. weegt. Telegrammen CASTRO's PLANNEN. BERLIJN, 28 Jan. (Reuter). Castro heeft aan een medewerker van hot Berliner Tageblatt verklaard, dat hij er niet aan denkt te trachten naar herovering van het presidentieel© ambt. Hij wenscht in rust en afzon dering te leven. Hij klaagt over niets en over niemand. AARDBEVING. LONDEN, 29 Jan. (Reuter). De Dai ly Chronicle verneemt uit Napels, dat de burgemeester van Messina, de ge meente-secretaris en twaalf notabele burgers in hechtenis zijn genomen, onder beschuldiging op groote schaal zich te hebben toegeëigend goederen en kleed ngstukken bestemd voor de daklooze slachtoffers van de aardbe ving. Zij zullen voor den krijgsraad moe ten terechtstaan. BULGARIJE EN TURKIJE. SOFIA, 28 Jan. (Reuter). Op last van den grootvizier verklaarde giste ren de Turksch© zaakgelastigde aan den minister-president Malinof, dat de Porte nooit het plan gevormd heeft tot geweld over te gaan, om een grensregeling te verkrijgen. Wel wordt die grensregeling gewenscht, en de schadeloosstelling door Bulga rije aan Turkije te betalen, zal diens volgens worden verminderd. Turkije wenscht dat dit verschil zal worden opgelost door de Europeesche confe rentie. Malinof antwoordde, dat de Bul- gaarsche regeering geen bespreking met Turkije kan aanvaarden, zoo lang Turkije aandringt op afstand van grondgebied. HOFBERICHTEN. Maandag 8 Februari a. s. zal ten Hove het jaarlijksch diner aan bur gerlijke autoriteiten plaats hebben. II. K. H. de Hertogin van Albany bezocht met H. M. de Koningin-Moe der het Museum Mesdag. DE TWIST IN DE S. T). A. P. Naar wij vernemen, zal de Tribune- groep nog voor het a. s. buitengewo ne congres der S. D. A. P. een bijeen komst houden ter bespreking van de door deze groep aan te nemen hou ding bij eon eventueel ten nadeele van haar uitvallend votum van de partij. Tevens worde besproken, wel ke houding aangenomen zal worden tegenover den op dit congres te stellen cisehen van opheffing der Tribune of het brengen van dit blad der Marxis ten onder contróle der partij. (Hbld.) DE HAAGSCHE POLITIEZAAK. Men rneldt uit 's-Gravenhage aan 't „Hbld." Blijkbaar hooft hot Parket bij het Gerechtshof alhier, in afwijking van dc meening van den Officier van Jus titie bij de rochtbank, wèi termen ge vonden om een gerecitelijk onderzoek te openc-n togen den heer De Vries, to 's-Gravenhage, schrijver der be kends Duitscho Greet-brochurc, die daarin schreef, dat Je zaakwaarne mer Burghout beschviwd werd als de persoon die als pseudo-hoofdcommis- saris van politie ten huize van Duit- sclie Greet een bezoek aflegde. Gisteren althans 's ie heer De Vries door den rcchter-conmissaris, belast met de instructie van strafzaken bij de Haagsche rechtbank, le dezer zake in verhoor geweest DOODSLAG. Do Haagsche rechtbank veroordeel de een werkman te Delft, wegens doodslag op een arbeider in de glas fabriek to Vrijenban, tot acht jaren gevangenisstraf. DE STAKING VAN WERKLOOZEN TE AMSTERDAM. Van de werkloózen, werkzaam «an het werk aan de Kostvarlorenvaart, ontvangen wij een inededeeling waar in het comité on de burgerij dank Amstei'damsclie Beurs. Openingskoersen '.an 29 Januari 1909, medegedeeld door l.ABOUCH ERE O YENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem, Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. De ST A A TSF OND3 E N MARKT was voor Ned. onveranderd. Nederl. Cer tificaten 76 1/4, 90 ?/8, Russen 93 1/2. TABAKSAANDEELEN stil. Bindjey 109, Doli 468, Medan 286, Nieuwe A sa il an 100, Rotterdam l>eli 400, Senem- bah 425. PETROLEUMAANDEELEN vast: Koninklijke 339 1/28 Moeara Enim 155 1/2, Sumatra Palembang 130. MIJNAANDEELEN vast: Kela- hoens 190, Redjang Lebong 1040; pref. Ketahoens 27583, Great Cobar 82 lï2. De AMERIKAANSCHE MARKT opende flauw. Atchison 991/4, Den- *ver 42, Erie 30 7/8, Kansas 411/4 en 721/4, Missouri 421/2, Rock Island 25, Southern Railway 253/4, Union Paci fic 1761/2, Wabash 1813/16, Steels 51 9/16, Car ren 48 1/2. CULTU Li R WAAR L) EN. RescontrtJ Ned. Handels-Mij. 176 3/4. Op ore' prijzen g» 46 29K3 o..,. 49 8020 6139 60 3015 6151 110 8086 6197 134 8188 6216 150 3222 6305 172 823) 6806 233 3260 6341 851 8277 6360 877 «346 6388 282 «414 6426 999 3556 6471 346 8586 6490 367 3619 6656 361 8664 6587 426 3671 6698 478 3680 6677 487 3683 b724 491 8758 6743 531 3773 6bl6 «45 3793 6669 648 3797 69l6 659 3821 6950 671 8827 6357 678 3848 69;2 690 3ö6'J 70i 8 726 3887 7028 76 <0te 7055 773 4042 707» 803 40-4 71T6 877 4036 7132 «85 4112 7143 935 4163 7150 990 4234 7183 '009 4238 7227 1035 4263 7250 1042 4264 7310 1049 4272 7324 1070 4289 7857 076 4304 7360 1079 4314 7406 1142 4338 7432 1217 4345 7440 1237 4385 7467 1280 4386 7508 1285 4392 7544 1307 4440 7546 321 4441 7552 410 4449 7579 623 4501 7585 1641 4564 7603 1555 4571 7610 J 694 4592 7722 620 4669 7727 1623 4686 7779 1681 4761 7785 1689 4762 7820 17»6 4800 7847 1741 4804 7863 1762 4907 7871 1786 4932 7886 1791 4974 7915 1825 4977 7941 1836 505Q 8029 1857 5066 8078 1879 5078 8093 1900 5089 8121 1929 6125 8126 1932 6164 7129 1946 6305 8163 2006 5332 8294 2047 6417 8295 2088 6421 8299 2092 5429 8353 2098 5449 8373 2118 5469 8440 2138 5496 8442 2:91 6503 8483 2202 6514 8491 2203 6537 8517 2225 5517 8525 223.' 6578 8 225 2289 6818 8561 2317 672L 8672 2323 6728 8580 2376 6740 8627 2468 67b8 8994 2569 5774 8698 2596 5819 8709 2698 5862 8754 2626 5863 8789 2649 6871 8808 38 6945 8842 2739 5i'46 8918 2747 6003 6940 2778 6041 8949 2803 6062 8996 2830 6064 9006 2891 6108 9019 5e Klasse 7e 389e STAATSLOTERIJ. "5e Klasse 8e Lijst. Trekking van 29 Januari. Hooge prijzen: 5388 2000. 3125 5100 5900 6106 en 16654 ieder 1000. 400: 4412 8088 9681 1015 14631 16411 18142. 200: 5857, 8C82, 12933, 20257. 100: 2109 4887 7325 8741 9116 951! 11836 12666 14948 15097 173G8 20747. Prijzen van 70. 1 8046 5068 7606 10869 13925 17875 7793 10949 13966 180l2 7989 11336 14)05 18121 8i03 11347 14300 18137 8122 11392 14722 18345 8203 1 404 I5i6l 18442 8236 11428 15164 18419 8530 11687 16235 18503 8667 U720 15384 18519 8671 11841 35543 18699 8720 12UÜ1 15548 18706 1211 3541 6053 8827 12078 15733 18797 1244 3646 6086 8938 12219 15767 18857 8950 12244 lt>l 19 18886 8987 12263 16271 18929 1476 3804 6165 9274 12*65 16297 18974 1692 3876 6186 9369 12399 16824 19043 1708 3928 6320 9468 12534 16423 19495 I7ö5 3938 6441 9594 12550 16493 l9ólü 1910 4070 6475 9731 12572 16511 19818 1942 4257 6b03 9758 12687 16613 19838 2056 4809 6746 9894 12765 16755 19866 2068 4328 bb3l 9918 12787 16795 19987 2077 4577 6847 10059 12828 16866 20002 2236 4602 70.6 10071 12927 16933 20125 2307 4618 70t7 10121 12963 17024 20296 2346 4633 7046 10136 13076 17428 2ü3»2 2400 4697 7047 10336 13228 17477 2U682 2481 4776 7223 10487 13263 17648 20728 2538 4832 7397 10522 18290 17678 W867 2589 4846 7501 10570 18483 17679 2769 4890 7G03 3 17718 8007 5011 7529 10781 18718 17868 299 3079 5103 333 3184 6)33 336 3214 55o6 370 3262 5b55 44l 8312 5686 f90 3323 6748 628 3356 5iu7 921 3380 58i2 941 3401 5844 974 3462 5878 li02 3694 6i20 14:8 3766 6154 nummers zijn geer w/9 11980 14930 18055 9200 19006 14978 18065 9302 12066 15007 1R092 9349 12092 J5017 18155 9392 1?)81 16127 18217 9397 12248 J5l7o 18244 9401 123:4 15242 18248 9434 12354 )52?2 18308 9453 12373 J528j 7»*ï5 9501 12398 HMg Jl»<7 9502 11482 3t3?5 16849 9508 124G7 1»?40 1*887 9519 12477 14368 1»4Ü2 9532 12*80 15881 18429 9539 12504 1547(1 1«4*4 9664 12606 3547/ 18465 S600 12521 lBftVA 16466 9608 19525 ii,67« 18501 2620 1264t IJ»*!?# J*6s2 9628 12544 15608 18«10 9740 12661 Ibtüo 18618 9744 12603 1L8S6 18620 9761 19416 166ÖJ 18627 9804 JS736 1674! 18Ö73 Ög09 19798 I67i,2 18711 9925 18R85 16841 18719 0932 12879 1&844 18728 9937 12880 16877 18741 10067 12912 16881 18768 JOlUO 12928 16882 18846 10334 12930 15897 18869 10438 12972 1&932 18S91 ]0476 12988 15978 18901 J0f.04 13002 160C4 18948 10.S36 J3069 16026 18971 10542 13065 18054 18972 10608 13116 16075 18988 10660 13131 16083 19034 10676 18132 I6163 19115 10701 13135 16181 19162 10719 13196 1G182 19176 10720 132l2 I6i9! 1918? 10;64 13237 16263 19217 10770 13248 16294 19247 10779 13257 l634o 19272 10812 18260 16342 19330 10870 18272 16859 19389 10922 13342 1636() 104)3 10940 13366 16384 19490 50944 13373 lb396 19^3 10983 13444 16414 19797 10990 18467 16439 19841 10903 13497 16454 19909 11002 13518 16467 10912 11008 .3532 16537 19982 11011 135b9 16586 20000 11028 13686 16620 20062 H037 13688 16643 20123 U0Ö1 13609 16648 20137 11076 13642 16649 20196 H122 13668 16705 20216 lil57 18696 16719 20221 11266 13724 16747 20302 1)274 13760 16793 20319 11297 1394& 16866 20320 11837 13! 62 16878 20383 14341 13993 169Uy 20403 11348 14055 16926 20421 11369 3 d136 17048 20427 11388 14203 i709(j 204(8 11475 14215 17110 20505 11476 14238 17139 20522 1)632 14253 I7i9i 20538 11645 14281 1725b 20545 11576 14363 17296 20574 11613 14392 17299 20679 11626 14407 17352 20625 11640 14408 17402 20650 U653 14606 17437 20661 11684 14512 17531 20684 117)6 14536 1756b 20703 H719 J4&41 176' 4 20726 11738 14;43 17623 207C5 11748 14585 l7ïl'U S076S 11760 14640 17812 20829 11762 14649 17826 20834 11780 14674 17885 20849 11786 14677 17856 20928 11787 14696 178&7 20986 11818 14721 176&3 20981 11850 14753 17968 20984 11866 14755 17976 20989 11883 14fc08 180)9 11896 14838 18020 11898 14843 18029 119.0 14864 18033 11918 14892 18035 11936 14924 18038 11956 14926 18039 Lijst 6898 m.z. G899. burgerlijke Stand HAARLEM. BEVALLEN Jan. 28. T. P. v. d. Meij—Andersen, z.W. Kapteiu—Officier, d. HAARLEMMERUEDE EN SPAARN- WOUDE. ONDERTROUWD: J. Geelhoed en G. II. de Kreek, A'. Frank en L. J. de Kreek. BEVALLEN: J. M. Stoel— V. te, t. Letteren en Kunst EEN NIEUWE ACADEMIE VAN BEELDENDE KUNSTEN. Men meldt uit Den Haag aan hot Hbld. „Wij vernemen, dat hot Rijk met gemeente Amsterdam onderhandelin gen voert over den bouw van een nieu we Rijks-Academie van Beeldende Kunsten". Marktnieuws HOOFDDORP. Graanmark t. Witte tarwe 6.50—f 7.80 p. 80 kg. Roode tarwe 6.75—/ 8 p. 80 kg. Haver 6.55—7.30 p. 100 kg. Rogge 5.55—/ G p. 75 kg. Wintorgorst 5.50—5.60 p. 65 kg. Cheval. gerst /6.G0— /6.80 p. 70 kg. Groene erwten 9,60—/ 10 p. 85 kg. Duivenboonen 7.80—/8 p. 85 kg. Paardenboonen 6.80—/7 p. kg. Kar wij za ad 23 inclusief. Aan allen die mij hebben bijgestaaö en in het bijzonder aan Zuster VAN EST cn den Geneesheer, dio haar behandelde voor de liefderijke verzor ging gedurende de ziekte en het over lijden van cmze zeer geliefde Echtge noot© en zorgzame Moeder, betuigen wij onzen innig geineenden en hor te- lijken dank. P. LANDMAN. ANTÖNIA LANDMAN, Haarlem. Januari 1909.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2