NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 26e jaargang. No. 7862 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. donderdag 11 febrüabi 1909 a X t 1.29 abonnementen PBR DRIB MAANDENl Voor Haarlem 1.1. Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente)1.30 Franco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers0.02, Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 H de omstreken en franco per post 0.45 Dltgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directenr J. C. FEEREBOOUL advertentiëni Van 1—5 regels 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 1—elke regel meer ƒ0. Reclames 3G Cent per regel Bq Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing 50 Cts. voor 3 plaatsingen i contant Redactie eo Administraties Groote Rontstraat 55. Istercommuoaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij i Zuider Buftenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad Is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA VRIJDAG 12 FEBRUARI. De Kroon: Muzikaal-Dram. Voordr.- avond, Albert Vogel, 8 uur. Soc. Vereeniging: Concert Haarl. Maan. zangvereen. Crescendo, 8 uur. Buitenlandsch Overzicht KONING EDWARD IS NOG TE BERLIJN en feest daar naar hartelustGister morgen tufte hij eerst door de ver sierde straten ^die tocht kan niet lang geweest zijn, want het volk heeft aich met geen versiering ingelaten en de schatkist mocht niet te veel be roofd worden vanwege de zuinig heid, waarover men den mond in Duitschland meer dan vol heeft 1 zoodat slechts enkele straten mooi maakt zijn, en wel voornamelijk On der de L<n<ien. Officieele berichten verzekeren, dat ie Borlijners het Engelsche konings paar buitengewoon hartelijk hebben toegejuicht, maar de particuliere briefschrijvers brengen dit terug tot een welwillende vriendelijke begroe ting, die evenwel niets heeft van een spontane en enthousiastisch© bejube- iikig. We gelooven de briefschrijvers... Toch heeft het ook nu weer niet aan vriendelijke woorden ontbroken I Na *t getuf is Edward op het raadhuis ontvangen, om daar de mooie zalen een kamers te bezienalle raadsleden een handje te geven te hooren hoe de opper-burgemeester een vriendelijke toespraak hield, om hem welkom te heeten een glas „champie" te drin ken enheel begrijpelijk 1 zelf een speech af te steken 1 Nu maak te Engeland's aouverein 't eens kort, en zei „Het verheugt mij zeer, weder iin fier) tin gekomen te zijn. Mijn grootste wensch is, dat de betrekkingen tus schen onze beide landen voortaan beste mogen zijn." (Bravo). Natuurlijk werden eenüge Hoch's aangeheven. 's Middags was er eon officieele lunch 'u het gebouw van 't Engelsche gezantschap, en daarna ontving Ed- .ward een deputatie van te Berlijn wonende Engelschen. «Tegen zijn land- genooten zei de koning o. m. „Gijlieden, die deze schoone hoofdstad uw woonplaats hebt, kunt er veel toe bijdragen, de Duitschers. onder wie gij leeft, te overtuigen van onze vriendschap en ik weet, dat ik er op rekenen kan, dat gij in dezen geest uw uiterste krachien zult in spannen." '3 Avonds was er natuurlijk weer een officieel diner en na deze eetpartij werd er gedanst. IJt hofbal was het fijnste van t fijnste, omdat alleen de hoogsten der hóógstee waren uitge- noodigd behalve het keizers- en koningspaar- waren er Von Bülow, de ministers, de generaals en de diplo maten. De telegrammen melden niet, of de vorsten m-eegedanst hebben. 't Is nu tusscnen ENGELAND EN DUITSCHLAND alles koek en ei Th. W'olff, de schrij ver in 't Berliner Tageblalt, wil zijn Stokpaardje de newering, dat voor ©enige jaren tusschm beide landen haast ©en verhoud gesloten was maar niet aan kant zetten. Hij schrijft nu 0. a. „Terwijl zoowel van officieuze Duit- Bclie zijde ais door alle andere men- Bchen, d>e op de hoogte zijn, de juist heid van de openbaar- gemaakte me- dedeeiingen over Chamberlain's aan bod van een bondgenootschap volko men erkend wordt, trachten de „Duily Telegraphde Parijscne correspon dent van de „Times" en de Londen- ache correspondent van de „Echo de Paris" deze mededeel in gen te weer leggen." „Vuor vandaag kan de verklaring volstaan, dat elke bijzonderheid van het artikel volkomen in overeenstem ming met de feiten is en met de stuk ken te bewijzen zou zijn." „De aanbiedingen nopens een bond genootschap werden (in 1901) zóó na drukkelijk herhaald, dat de heer Chamberlain zelfs zekere artikelen van het door hem nagestreefde trac- iaat van bondgenootschap geheel in den vorm opgesteld heeft." Na deze stellige verzekering begint men te gelooven.... 't Is alsof er in de laatste wokeai toch een ©enigszins betere verhouding is waai- te riemen tusschen de Staten in West-Europa, 't Bewijs Wel, de tueschen Duitschland ©n Frankrijk gesloten MAROKKO-OVEREENKOMST floelt hierop Gisteren schreven we leeds een en ander over dit verbond, berinneren nu aan de strekking nritschlond verklaart zich bereid de politieke belangen van Frankrijk in Marokko niet tegen te werken. Frankrijk zal aan de economische belangen van Duitschland tn Marokko niets in den weg leggen. En beiden zullen zij samenwerken om hun on derdanen gelegenheid te geven, ge meenschappelijk te werken aan de economische ontwikkeling van Ma rokko. Wat beoogt dit verbond 't Is goed beschouwd niets anders dan een be schrijving en vastlegging van den nu geboren toestand. Vroeger ontston den er geregeld onaangenaamheden en conflicten, omdat, wanneer Duitschland iets in Marokko deed, meende Frankrijk zich benadeeld, en wanneer Frankrijk maatregelen nam, achtte Duitschland dit iets vijandigs. Die gespannen en onzekere toestand kon niet voortduren, en daarom is 't gelukkig, dat de overeenkomst ge sloten is, en dergelijke conflicten voorkomen kunnen worden. Let welkunnen, wat of ze in de toe komst altijd ooathreken zuilen Marokko is nu eenmaal de twist appel De overeenkomst wordt in beide landen en over de geheel© wereld met vreugde begroet en wij jui chen van harte mee 1 Een Fransch blad (de Temps) acht het „een groote en gelukkige ge beurtenis. welk6 buitengewone betee ken is volstrekt niet meer in het licht gesteld behoeft te worden. Al hetgeen in het verdrag wordt vastgesteld, is zoo eenvoudig, en zoo verstandig, dat men zich afvraagt, hoe het mogelijk was, dat men vier jaren heeft noo- dig gehad om zoover te komen. Het einde van den strijd in Marokko kan, zoo men wil, een historische dag voor de Europeesche politiek worden. De strijd om het evenwicht, der krach ten, die in Europa sedert jaren wordt gevoerd, komt nu in een periode van stilstand, die men nog lang niet had verwacht. Symmetrische groepeerin gen hebben zich gevormd onder groei- crisissen en gedurende geruimen tijd was te vreezen, dat er een botsing zou ontstaan. Thans mag men ho pen, dat deze groepen met vertrou wen en krachtig naast elkander zul len voortbestaan." 't Eigenaardige, 't komische van 't geval is, dat men in Duitschland hui- de brengt aan Frankrijk, omdat aan Frankrijk de overeenkomst te dan ken is. en in Frankrijk zegt men, dat aan Duitschland de eer toekomt, We zullen er maar geen gevaarlijke vleierij achter zoeken.... Nog even op een toeval wijzen. De Marokko-overeenkomst is juiet ge- teekend op den dag, dat de koning van Engeland aangekomen is. Mag dit toeval heeten, of is 't méér dan toeval Er wordt in de buitenland- sche pers gezinspeeld op de veronder stelling, dat Edward in deze de hand heeft gehad en 't aan zijn initiatief te danken is, dat Duitschland en Frankrijk de Marokko-overeenkomst sloten. HET RUSSISCHE POL1TIE- SCHANDAAL beroert nog altijd heel Rusland, al doet de regecring in 't geniep weer moeite om de officieele regeerders buiten schot te brengen, en la de vrij lating van Lopuchin den directeur van politie aanstaande. Waarom Waar is de politie-spion Azof? Nu wordt gemeld, dat deze naar men weet door een revolutionaire recht bank te Parijs veroordeeld te Brussel terecht gesteld zou zijn. Er wordt bij verzekerd, dat het revolu- tionnalre comité te gelegener tijd na der© xnededeelingen zal doen om trent de omstandiglieden, waaronder de terechtstelling plaats heeft DE OVEREENKOMST TUSSCHEN TURKIJE EN RUSLAND, over de afdoening der Bulgaarsche verplichtingen willen maar niet vlot ten. Alle berichten spreken elkaar te gen, zoodat we ze gevoegelijk achter wege kunnen laten. Naai- verluidt, ia de samenstelling van het OOSTENRIJKSCHE MINISTERIE als volgt: president dr. v. Bienerth; minister van hinnenlandsche zaken Haerdtl; van financiën Bilinski; ven handel Weiskirchner; van justitie Hochènb'uerger; van onderwijs Stuergh; van spoorwegen Wrbo; van landbouw Braf; van landsverdedi ging Georgi, en van arbeid Ritt. EEN ONGEVAL VAN DEN KONING VAN SAKSEN. De koning gleed Woensdagmiddag uit op een trap in het koninklijk pa leis, waardoor hij zijn hand verstuik te, een bloedende wonde opliep en vermoedelijk het derde middelhands beentje heeft gebroken. De toestand van den koning geeft echter geen aanleiding tot bezorgd heid. UIT HET ZWEEDSCHE PAR LEMENT. Beide Kamers hebben difinitief met groote meerderheid de voorstellen tot hervorming van het kiesrecht aange nomen. Tegen stemden de sociaal-de mocraten en ©enige andere afgevaar digden. ONLUSTEN IN PERZIë. De revolutionairen en de soldaten van den Sjach moeten weer flink ge vochten hebben. De telegrammen ma ken evenwel niet duidelijk wie ge wonnen en wie verloren heeft; wel is 't duidelijk, dat weer velen bij den strijd 't leven lieten. DE ZUID-AFRIKAANSCHE GRONDWET. In een onderhoud met Reuters be richtgever verklaarde minister Botha dat de grondwet de natuurlijke aan vulling is van het vredesverdrag van Vereeniging, Door de aanneming der grondwet is te kennen gegeven, dat de beide rassen één wilden zijn in het streven om degelijk en trouw den grondslag te leggen voor een groot Zuid-Afri- kaansch volk, dat het rijk, waartoe zij behooren, waardig zijal zijn. Met groote geestdrift sprak minister Bo tha over de toekomst. EEN GEVECHT IN MAROKKO. Uit Tanger wordt bericht, dat er een bloedig gevecht heeft plaats ge- bad tusschen Kaid Elhadj en den stam der Ouled Aiissa. Aan weers zijden vielen een groot aantal dooden en gewonden.- DE ANARCHISTEN IN ENGELSCH- INDIë blijven zich weren. Nu wordt weer gemeld: Ashatoth Bjswas, die ln het jongste anarchistenprooes te Alipore is opgetreden als openbaar aankla ger, werd door een jongen Bengali in het gerechtsgebouw te Alipori doodge schoten. De moordenaar werd in hechtenis genomen. Stadsnieuws R. PIEPER. Tot ons oprecht leedwezen 1b over leden de president-commissaris onzer Vennootschap, de Heer R. Pieper te Warmer veer. Naast de eigenschappen van geest en hart die hem eigen waren, mogen wij met erkentelijkheid vermelden de warme belangstelling, die hij gevoel de voor de onderneming en voor de personen, die daaraan verbonden zijn. In dubbel opzicht is dan ook zijn heengaan voor ons oen groot verlies. De herinnering aan zijn persoonlijk heid zal bij ons niet verloren gaan. Om Ons Heen. In het Tweede Blad van. dit nummer vinden onze lezers een artikel „De Courses op Woeetduin" in de rubriek Om Ons Heen. Huishoudschool. Met waardeering vermelden wij, dat de geldschieters, die indertijd /10.000 beschikbaar stelden voor de inrichting van de Huishoud- en In dustrieschool, voor dit en het volgend jaar van aflossing hebben afgezien. Het particuliere initiatief toont zich hier milder, dan de gemeenteraad heeft gedaan. Hooger beroep.. G. V., te Beverwijk, die door de Arr. Rechtbank ailiier ter zake van heling is veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf, is van dit vonnis in hooger beroep gekomen. Veroordeeld. Bij arrest van liet Gerechtshof te Amsterdam is L. H., wonende te Bp, ter zake van diefstal van eenden ver oordeeld tot 2 maanden gevangenis straf. Hij was te dier zake door de Rechtbank alhier vrijgesproken. H. heeft zich tegen dit arrest in cassatie voorzien. Kunst zij ons Doei. Een verslag over de kunstbeschou wing Krabbé 1© door onzen medewer ker toegezegd voor he* volgend num mer. WOESTDUIN OP ZON- EN FEESTDAGEN GESLOTEN 1 We lezen In de Tel. Wij hebben het voorrecht gehad gistermiddag den heer J. van Stclk, eigenaar van Woestduin, te ontmoe ten. De sympathieke sportman was bet eerst door de dagbladen Ingelicht ge worden, dat B. en W. van Bloemen- daal vergunning tot het houden van courses op de renbaan te Woestduin voortaan zouden weigeren, terwijl eindelijk gisteren ook het officieel© schrijven inkwam. Over het algemeen valt volgene den heer Van S. over de beslissing zeer zeker te discussieeren. Toen nu 9 jaar geleden genoemde heer besloot tot de opi.-nting van de renbaan te Woestduin heeft hij, vooraleer het plan der renbaan werd uitgevoerd, zich gewend tot B. en W. van Bloe- mendaaL Daar werd adhaeeie met het plan betuigd en de heer Van Stolk kreeg de toezegging dat hij zon der bezwaar courses op Zondag kon uitschrijven. Aldus geschiedde. Zoo is Woestduin, dank zij gToote kos ten, en door de alleszins fraaie lig ging, de eerste en ongetwijfeld de beste baan van ons land geworden. Nu ineens komt er een kink 111 den kabel. Courses op Zon. en feestdagen worden verboden omdat er.... gewed wordt. Weliswaar zijn sinds dien an dere autoriteiten aan het hoofd der gemeente Bioemendaal gekomen. Doch alvorens tot het thans genomen besluit over te gaan, had men mogen verwachten, dat B. en W. eerst eens met den heer Van Stolk hadden ge confereerd. Over het wedden wordt, verzekerde ons de lieer Van Stolk. meer ophef gemaakt dan werkelijk het geval is. Gedurende een half jaar lang is er gecontroleerd, hoeveel personen uit de omstreken het middenterrein be zochten. Dat aantal was miniem en bepaalde zich hoofdzakelijk tot eeni- ge onbezoldigde rijksveldwachters, die met hun politie-j>enning vrij en- trée erlangden, zoodat van een ma laise in die streek door Woestduin veroorzaakt geen sprake kan zijn. Er is in de beschaafde landen der wereld, geen enkel land volgens ouzen zegsman waar minder op de courses wordt gegokt dan ln Ne derland, terwijl er daarentegen ook geen ander land ter wereld is waar meer op de beurs gegokt wordt dan ten onzent. Maar dat mag toch geen reden zijn om de beurs te sluiten 1 Zooals wij ook reeds vroeger mede deelden zal de zaak een proces ten gevolge hebben. Waar B. en W. zich gronden op art. 4 der Gemeentewet, daar wordt vergeten, dat er in geen enkele be slaande wet sprake is yan „wed den". Wel bestaat er een sinds 1813 niet herziene wet op de Zondagsrust, maar in die dagen bestonden nog geen courses. Bovendien wordt de vergunning van B. en W. niet ge weigerd op grond van bet schenden der Zondagsrust, maar wel wegens het wedden, waarover eerst onlangs een wetsontwerp is aangekondigd. Het zou toch al te mal zijn, dat het is slechts een voorbeeld B. en W. van Bioemendaal, wegens drank misbruik, den verschillenden café'g ln die gemeente geen vergunning meer wensch ten te geven en als re den daarvoor opgaven niet, dat er te veel gedronken wordt, maar wel on- bewoonbaarverklairiug dier inrichtin gen. Zoo gaat bet nu ook precies met Woestduin. Bovendien moet niet vergeten wor den, dat inechrij vingen voor klas sieke nummers, waarin juist die paarden ioopen, die het nationale belang der Lniandsche fokkerij moe ten hoog houden, reeds bij de ge boorte van zulk een paard moeten ge schieden. Zoo zijn dus paarden ingeschreven voor courses in 1908, 1909, 1910, ja, zoifs voor 1911. Men kan dus nagaan, welke gevolgen de draverij-sport in liet algemeen zou ondervinden, wan neer inderdaad Woestduin op Zon- en feestdagen gesloten zou moeien wor den en dus de directie verhinderd z«u weruen haai' verplichtingen na te komen. Van het houden van courses in de week de hear Van Stolk ver zekerde het ons nadrukkelijk 1© geen sprake. Zooais bekend, zou op Zondag 4 April de eerste meeting plaats heb ben. Uit de nader Ie houden bespre kingen tal weldra bekend worden, welke houding de directie van Woest duin in dezen denkt aan te nemen. Behalve de directie zal, mocht Woestduin werkelijk gesloten blijven, een groot aantal personen bovendien nog groote financieel© schade lijden, zoodat het besluit van B. en W. te Rktósnendaal zich geenszins ia 'n on verdeelde goedkeuring kan verheu gen. De hippische sport verdient toch zulk een gevoeligen slag niet 1 VLIEGMACHINE. Als gemeld, i® de fouragehandelaar Klaas Beers, wonende in den Zwaans- hoek te Haarlemmermeer bezig met het maken van een vliegmachine. We hebben hem eens opgezocht en kwa men tot de ervaring, dat Klaas volgene z'n eigen zeggen een boeren jongen een energiek jongmensch is me* een helderen kop. Hij deelde ons 't een en ander over z'n pogin gen mee maar op z'n verzoek vertel len we voorloopig geen bijzonderhe den, omdat 't toestel op lange na niet gereed is. Wel mogen we zeggen, dat hij reeds jaren bezig is met zijn proefnemingen. Nu meent hij, dat hij 't juiste beginsel heeft gevonden. Zijn doel is, niet een snol-vliegtoe stel te maken, maar een eenvoudige machine, die me* een 15 K.M.-snel- beid voorwaarts gaat door 't lucht ruim. Daardoor en door 't niet-ge- bruiken van motorische beweeg kracht meent hij een toestel te kunnen samen stellen, dat ook door mensehen met niet al te ruime beur zen aangeschaft kan worden. Gegund. Door B. en W. van Haarlem is aan den lieer A. J. van Gijn alhier ge gund het maken en leveren van muntmeter leidingen voor het jaar 1909. Naar wij vernemen is de heer W. ten Boom, secretaris van de Protes- tantsche Kiesvereenlging door het Hoofdbestuur van de Christel ij k- Historische Unie benoemd als lid van het Nationaal Comité voor het dis trict Haarlem. GRATIS UITDEELING VAN BROOD EN KOFFIE. Deelnemers waren Woensdag 1074 kinderen en 332 volwassenen. Ingekomen giften Bij den heer H. London Draaierij I C. W. P. 4.25, Draaierij II 2.23. Bij den heer A. F. II. v. d. Vaart V. f 2, N. N. 12. Bij den heer H. van Niel Hzn. overschot van de collecte C. W. P. f 5.04, mevr. A. P. 25, collecte Geref. Zangvereeniging Hosanna f 12.59, nagekomen 27 cent. Deelnemers waren lieden 1062 kin deren en 328 volwassenen. Ingekomen giften geene. OEFENINGSAVOND VACANTIE- KOLONIES. 't Was er al lang vóór den aan vang een vroolijk geroezemoes van jonge stemmen, gisterenavond in de „Vereeniging". Zoo een beetje ge dempt nog, met nu en dan een hoog schaterlachje er tusschen, als je hoort, wanneer er veel jeugdig goed je bijeen Is. Maar er waren ook min der luidruchtige, bedaardere, volwas senen zelfs, onder de rui m300 deel nemers aan den openbaren oefenings avond van gymnasten en schermers, die gehouden werd ten hate van de afd. „Haarlem en Omstreken" van het Centraal Genootschap voor Kin- derherstelling6- en Vacontie-kolonies. Te kwart voor acht begon de alge- meene opmarsch der gymnasten, 't Was een kleurige stoet van honder den ferm gebouwde jonge mannen en jonge vrouwen, gevolgd door de kleineren, en beloften door de kleine vrouwkoa in baar aardig rood-en-wit pakje. Daar waren de verschillende afdee- lingen van Concordia, de leerlingen van de M. U. L. O.-school, die van de Bioemendaalsch© Schooi vereeniging en de deelnemers aan de oefeningen van den Bloemendaalschen Bond voor lichamelijke opvoeding. Vroolijk kleurden tusschen de witte gymnastencostuum» de sierlijke meisjeskleedjea. Toen er eindelijk halt was gecom mandeerd en ieder z'n plaatsje had gevonden, richtte de heer A. J. Meije- rink, de leider van den avond het welkom to* de velen, die als toeschou wera in de zaal aanwezig waren, in zonderheid bracht hij lof aan de on- derwijsautoriteiten, wethouder Thiel en de schoolopzieners. Den heer Thiel huldigde spreker voorts voor zijn bemoeiingen om het gymnastiekonderwijs in Haarlem op hooger peil te brengen. Hierop vingen de oefeningen aan. Er werd met veel liefhebberij geturnd en gespeeld. Want ook 't gymnastisch spel werd niet vergeten. Wat hadden de kleintjes een pleizier bij H eenvou dige kat-ep-muisspel, en wat hebben de aanwezigen er ook om gelachen.- Het vóór de pauze gedeelte was hoofdzakelijk gewijd aan de oefenin gen voor de jongeren. Behalve de ge wone gymnastiek werd nog als een fleurig intermezzo een aesthetische oefening uitgevoerd door de Meisjes van de M. U. L. O.-school. 't Was een aardig tafereeltje de jonge meisjes met de gazen sluiers door de zaal te zien zweven, al moge men ia waardeering voor dergelijk© gymnas tiek verschillen, wijl de z.g. aestheti sche oefeningen meer op het gebied van den dans dan op dat der gymnas tiek thuis behooren, en de gymnastiek in zichzelf aesthetisch behoort te we zen. Het slot van het eerste gedeelte bracht een aardig gedachte en goed uitgevoerde groep met pyramides, verlicht door bengaalsch vuur. ln de rustpoos deed de heer Meije- rink de verblijdende mededeeluig, dat deze avond, na aftrek van de on kosten ruim zeshonderd gul den zou opleveren ten bate van de kas der Vacantiekolonies. Met levendige bijvalsbetuigingen werd dit bericht begroet. Na de pauze wisselden de gymnas tiek- en schermnummers elkaar in' een lange reeks af. Er werd liet ge schermd en kranig geturnd. Menige oefening dwong bewondering af. Wat jammer was 't, dat 't zoo laat werd al werd 't program vlot en snel zelfs afgewerkt zoodat d« bezoekers reeds wegtrokken voor de laatste nummers waren ten uitvoer gebracht. Maar de turners lieten zich daar door niet ontmoedigen en gymnasti- seerden even flink door. Met dit al, *t was een zeer geslaag de avond, waartoe de goede leiding van den heer Meijerink veel heeft bijgedragen. (Zie vervolg Stadsnieuws onder dl laatste berichten). Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Als oen bijzonderheid kan worden gemeld, dat bij den heer Doemen in het kweekduin te Overveen, nu reeds een kip met acht kuikens rondloopt.- BENNEBROEK. Dinsdagavond vergaderde ln het café „Bennebroek" alhier de afdee- ling B. en O. der Vereeniging voor Bloembollencultuur. Na opening der vergadering had de ballotage piaate van een achttal per sonen, die bij acclamatie tot lid wer den aangenomen, waarna door de hcoren Teeuwisse en v. d. Voort de rekening van den penningmeester over 1908 werd nagezien en accoord l>evonden. De penningmeester deelde mede, dat de ontvangsten hadden be dragen ruim 017 gulden en de uit gaven ruim 144. Van het batig saldo was een bedrag van ruim ƒ400 op d< rijkspostspaarbank geplaatst. De voorzitter deelde daarna mede, dat de inzendingen voor de tentoon stelling niet zoo groot waren als was gehoopt, en de leden van andere af- deelingen tot de tentoonstelling vrij en toegang zouden hebben. Besloten werd waar de bloemisten schade ondervonden doordat de on middellijke nabijheid van het station Vogelenzang bij Bennebroek, niet ge noeg bekend was en goederen daar. door vaak te Haarlem aankwamen, der directie der Hoii. IJzeren Spoor wegmaatschappij te verdoeken het station Vogelenzang te herdoopen in Voge lenzang-Bennebr oe k Van de bloemisten-werklieden-ver eeniging St. Jeroen was een dankbe tuiging ingekomen voor de verleende toestemming om op de tentoonstel ling buiten mededinging ln te zen den. Bij de rondvraag vroeg de heer Bakker, of het bestuur reeds het aan stellen van een beeedigd scheepsme ter had overwogen en zeide de voor zitter, dat er aan die aanstelling wel ©enige bezwaren waren verbonden. Na eenige discuseie werd besloten, dat de leden, die mest ge brui kers wa ren, zouden worden bijeengeroepen, om te stemmen over het al dan niet aanstellen van een scheepsmeter, waarop de vergadering, daar niets meer aan de orde was, werd geslo ten. De twee personen ,di© bij den heez De Graaf de toonbanklade hebben ge licht, hebben zich te Hülogom ten na» deele van een kastelein schuldig ge maakt aan diefstal van een flescb oude jenever.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1