NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Se Roode Pimpernel. In Stormachtige Tijden. 26e Jaargang. No. 7863 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VfiIJDAG 12 FEBRUARI 1909 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIB MAANDBNl Voor Haarlem '.lil'.'./ 1.20 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom da gemeente)1-30 Franco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers0.02H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037H de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur J. t'. PEEREBOOHl ADVERTENT IÉ Ni Van 1—5 regels 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ft—elke regel mee? /0. tö Reclames 30 Cent per regeL Bq Abonnement aanzienlijk rabat Advertentien van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing! 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie eo Administratie: Groote Hontstraat 55. taterccmmonaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zutder Bultenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentien en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem In dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Bultenlanösch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 13 FEBRUARI. De Kroon: Bioscoopvoorstelling, n 8 uur. Met ons nu afgeloopen Feuilleton DE ROODE PIM PERNEL hebben wij een zóo groot succes gehad, dat wij als volgend Feuilleton een roman van dezelfde schrijf ster, barones ORCZY, heb ben gekozen. De titel daarvan zal zijn De figuur van den Rooden Pimpernel speelt daarin weer een voorname rol. OM ONS HEEN No. 881. Slapen met open Ramen. Is het nu, terwijl het dertien gra den vriest en het-kouder is, dan het in dezen winter met twintig graden vorst is geweest, omdat de wind zoo ongenadig door de ldeeren snijdt, is het nu de tijd om te schrijven over slapen met open ramen? Ja zeker, nu juist. Als ik daar mid den in den zomer over ga schrijven, wanneer de thermometer zoo hoog staat, aat een mensch, als 't niet zoo mal stond, maar liever in zijn tuintje of op de stoep zou willen gaan sla pen, dan zou van het onderwerp geen sterveling opkijken. Met open ra. men slapen. Nou ja. Voor mijn part met open jdouren erbij. Maar nu op dit oogeubiik, terwijl 't zoo stormig waait en niet meer dan negentien Fahreuheitsche gra den het open raam binnen nijdigen zouen, nu- trekt mijn opschrift de aandachtwut wil die levensgevaar lijke man met zijn open ramen 1 Met uw welnemen, ik schrijf er nog maar alleen over. Andere menschen deden het. Zetten hun raam van de slaapkamer open onverschillig of de thermometer wees op 80 of op 8 gra den, onverschillig of 't woei, storm- le of regende. Zoo heel lang is dat nog niet geleden. Dat was in de pe riode, toen duizende menschen in him diepste binnenste ervan over tuigd waren, dat wat je ook overdag voor je gezondheid behoorde te laten of te doen, in elk geval 's avonds en nachts het raam van de slaapka mer diende te worden opengezet.. Een overtuiging, die ze hoe zou 't ook anders? uit brochures en artike len hadden gehaald. 't Gaat soms wonderlijk met die hygiënische voorschriften. Toen je eigenlijk pas goed aan het begrip.van wasschingen met koud water ge wend was, kwam er op eens, je weet nooit hoe en van waar, een bevlie ging over de maatschappij, dat je he ter deed met warm water te gebrui ken, om je bloedvaten, huiselijk ge- zeid, niet al te veel aan 't schrikken te maken. En nadat je maanden, soms ja/ren lang met je huisgenooten geredekaveld hebt over het nut van een open slaapkamerraam in den nacht en juist een paar maanden ge leden de timmerman er gaas-ramen voor geleverd heeft, verneem je, dat het nu ja wel goed is, maar lang niet altijd, bijvoorljeeld als 't erg koud is en als 't waait of regent, zoodat, goed uitgerekend, alleen de zomer nog ge nade vinden kan. Zoo staan we dan .weer op het uitgangspunt, waarvan we vrij lang geleden waren vertrok ken. Onlangs was het 't weekblad M o- leschott, dat de open ramen in tal van gevallen afried en nu is het niet minder, dan de Vege t ar i- uitstrevend sche Bode, die er een vrij uitvoe rig artikel aan wijdt. De redacteur heeft dan ook de ver bazing van zijn lezers voorzien en be gint met te verklaren, dat hij een groot voorstander is van open ramen, maar ze beschouwt als middel, niet als doel. Je zou zoo zeggen dat kan ook niet anders. Hoe zou een open raam doel kunnen wezen I De schrijver licht de verklaring dan ook aldus toe, dat 't hem te doen is om versche lucht. Krijgt hij die in voldoende mate, dan is hij tevreden of de ramen open zijn of dicht; zoo niet, dan tracht hij zich die te verschaffen, al of niet door openen van de ramen, zooais het overigens liet beste uit komt. Ik vind het prachtig. Maar is er niet, vroeger, een maand of drie of zes geleden nog, zooiets geweest als een meening, dat die friseche lucht alléén te krijgen was door een open raam Mij' dunkt, als ik ging zoe ken Maai* waartoe oude koeien halen uit niet meer gebruikte slooten I Lie ver vertel ik eens over, waarom de redacteur van de Vegetarische Bode niet voor aLle gevallen open ramen aanprijst. Als het huiten koud en binnen warm is, schrijft hij, zal er een krachtige luchtverversching ont staan, ook al houdt men alle ramen dicht. „De lucht verversching kan echter nog veel krachtiger en regelmatiger gemaakt worden^ wanneer men ge bruik maakt van een schoorsteen. Een open schoorsteen, zonder kachel, zal, alg de kamer warm is vergele ken met de buitenlucht, zeer regelma tig en gestadig groote hoeveelheden kamerlucht afloeren, welke hoeveel heid door de open ramen, of door de reten der gesloten ramen, weer wordt aangevuld(want de luchtdruk zal binnen en buiten steeds trachten ge lijk te blijven). Maar nog mooier wordt de ververscliing, als men stookt met open kacheldeur of -klep." Zoo lees ik letterlijk. En de lezer trekt me aan m'n jas. „Schoorsteen kachel sto ken I Maar mag er dan in een slaap kamer gestookt worden Ik dacht, dat begrippen van harding daarmee volkomen in strijd waren?" Zeer goed gezegd in strijd w a- ren. Ze zijn het nu niet meer, want ik lees verder „Maar 't slapen in de kou is in 't algemeen niet gezond. Wie in een koude kamer slaapt, kruipt extra- diep onder dikke dekens en belem mert daardoor de lichaams-uitwase- ming. Is 't heel koud, dan trekt men, opzettelijk of in den slaap, een deken over den neus. en ademt dus zeker onfrisse be lucht in. Bovendien moet men bodenkeu, dat koude lucht wei nig waterdamp bevatten kan, en de koude kamerlucht dus op zichzelf reeds een belemmering is voor de huid werking." Zoo krijgen andere menschen op hun beurt weer eens gelijk. Men schen, die met of zonder reden inder tijd niet mee hebben willen gaan met de open-raam. en kcude-slaapkamer- theorie en toen door anderen wezen lijk wel eens zijn aangekeken voor personen, die zichzelf wat verwen den. Zij zullen, denk ik, met genoe gen den volgenden volzin lezen „Een faktor, die ook meetelt, is dat men In een slaapkamer met be ha gelijke temperatuur zich vanzelf meer den Lijd zal gunnen om zich goed te wasschen, of te baden, dan in een kamer, waar men, uit 't bed stappende, rilt van de kou. Een beet je warm water in bad of kom ls ook bevorderlijk voor goede reiniging, en dat is gemakkelijk te krijgen zoomen een keteltje water, den nacht door, op i vulkachel zet."- Ramen dicht, kachel aan, water warm. „Zie je wel. neef', zoo zullen oom en tante zeggen, of „zie je wel, nicht 1" (want de hedendaagsche nichten zijn op H, stuk van hygiëni sche maatregelen minstens zoo voor de neven) niet altijd gezeid, dat 't gekheid was met die open ramen en die koude ka mer en dat kille water? Nou zie je het maar, de Vegetarische Bode zeit het zelf 1" Misschien zal neef of nicht, die den grond onder de voeten weg voelt zin ken, zich vastklampen aan het slot van 't betoog „Werk met ramen en kachel zoo, dat het in de slaapkamer bebagelijk is", waaruit dan zou kun nen blijken, dat de ramen niet ge heel worden ter zijde (of beterdicht) geschoven." Een anderen steun, hij moge dan ook niet groot wezen, vin den ze dan in de kier, die de redac teur van de Bode ergens hoog in de kamer toelaten wil. Er ligt evenwel een groote afstand tusschen een open raam en een kier. Tusschenmenschen zullen vragen „is dan niet het beste, om de ramen wat open te zetten, terwijl de kachel blijft branden Maar daarvan wil het artikel in de Vegetarische Bode ook niet hooren. „Nu is 't duidelijk", zoo lees ik, „dat het bij strenge win terkou niet te doen is, een slaapka mer eenigszins warm te houden, zelfs al brandt er een kacheltje, wanneer de ramen open staan." Aan duidelijkheid laat deze verkla ring dus niets te wenschen over. En dat is, naar mijn meening, ook juist de aantrekkelijkheid van bet artikel. De schrijver komt rond en flink voor zijn meening uit en stoort !j DUITSCHLAND. 's Avonds was er gala opera-voor stelling, waarbij fragmenten van de historische pantomime „Sardana- pal" werden opgevoerd. Het doet eigenaardig aan te lezen, dat de Dulit- sche keizer een Engelsche uniform droeg en de Engelsche koningin ge leidde maar ook, dat de Engelsche koning een Duitsche uniform droeg en de Duitsche keizerin geleidde.... Heeft er soms een vergissing plaats gehad Nu gaat Edward weer afscheid ne men. Voor hij dit leed, heeft hij eerst een lintjesregen laten neerdalen op de Duitsche hoofden. Dat maakt even zoovele Engelsche vrienden En nu het resultaat van dit be zoek Veel waarde hechten we aan al 't gesol met groote woorden over de onverstoorbare harmonie en den lieven vrede niet. Toch is een feit wel te constateeren de verhouding tus schen Engeland en Duitschland zal er wel niet slechter op geworden zijn. Het „Berliner Tageblafct" schrijft zelfs Men behoeft de zaken volstrekt nog niet al te optimistisch in te zien, om thans reeds te kunnen verklaren, dat het bezoek van koning Edward te Berlijn on het langdurig onder- boud tusschen prins Von Bülow en Sir Charles Hardinge de toenade ring tussclien Duitschland en Enge land een flinke schrede vooruit heb ben gebracht en dat sommige beden kingen, die men t6n onzent tegen de richting van de Engelsche politiek koesterde, in den laatsten tijd uit den weg zijn geruimd. Even komt er ten wanklank I 't Is een sensatie-bericht over een GEHEIM VERBOND TFGEN zich niet aan de mogelijkheid, die ik wel denken zou dat bestaat, dat an dere vegetariërs het zoo dadelijk niet met hem eens zullen wezen. Het is waarschijnlijk juist de groo te fout van vele menschen, die be grippen verkondigen over gezond heidsleer, dat ze meenen, dat daar mee het laatste woord over de zaak gezegd is, een fout die voortdurend begaan wordt, al kunnen ze ook uit de geschiedenis wel weten, dat die denkbeelden aan stadige wisseling onderlievig zijn geweest. Als wij leeken daaruit een zekere neiging naar matiging en afkeer van uitersten putten, dan hebben we, meen ik, het beste deel wel gekozen. Dan kunnen we ook niet zonder ril ling denken aan het vermaaixle plaat BULGAARSCHE ONAFHAN- De bekende Eduurd Drumont komt ïn de „Libre Parole" vertellea, dat er een geheim verdrag bestaat tusschen Frankrijk, Engeland en Portugal, waarbij Portugal z;ch zou hebben verplicht om bij een evemtueelen oor log van Frankrijk en Engeland met Duitschland den Tweebond met 100.000 man te hulp te komen. „Ofschoon de onjuistheid van dit bericht er dik opligt zegt de Lissa- bonsche correspondent van de Köln. Zeit. beeft het hier toch groote sensatie gewekt. Geheime verdragen echter zijn bij de Portugeesche grondwet verboden. Weliswaar ia van regeeringswege nog geen ofP'ciee- le tegenspraak gepubliceerd, morgen of overmorgen echter zal dit geschie den door een bekendmaking tn het regeeringsblad Noticias de Lisboa." 't Wil met de onderhandelingen tusschen Turkije f n Rusland oyer den koon de je, waarop de hygiënist J. P. Muller, wiens theorie toch een tijdlang wel opgang heeft gemaakt, Blaat afge beeld nagenoeg zonder kleeren, mid den in de sneeuw 1 J. C. P. Buitenlandsch Overzicht 't Is heden de laatste dag van ko ning EDWARD'S VERBLIJF IN BERLIJN. Gisteren ls nog druk-op feest ge vierd, alsof men nog van geen schei den wilde weten. Bijzondere f6iten zijn niet te vermelden, alles is ver- loopen, zooals 't bij de vaststelling van het programma bepaald was. 's Morgens een bezoek aan de keizer lijke stallen juister gezegd, de stal len voor de paarden van den Keizer. Daarna lunch bij de officieren Yan de garde-dragonders, bezoek aan. hei Kaiser Friedrich-museum, diner hij den kroonprins, voorstelling in de opera en slapen I Van den lunch bij de garde-dragon ders mogen we wel iets meer vertei len. Men weet, dat koning Edward chef van het regiment is, zoodat het bezoek een officieel karakter droeg. De commandant stelde een heil dronk voor deu chef in en liet de officieren drie maal hoera 1 roepen. Kaning Edward, door zooveel sympathie getroffen, sag zich weer verplicht een speech af te steken. In de Duitsche taal zei Z. M., dat het hem genoegen leed weer bij zijn schoon regiment te lijn, dat zich ten allen tijde in oorlog zoowel als in vrede zoo roemrijk had onderschei den en dat, daarvan was hij over tuigd, zijn opperbevelhebber steeds tot eer zou strekken. Hij verklaarde er vooral trotach op te lijn, dat hii dit regiment van zijn moeder had overgenomen, en hoopte, dat ook zijn opvolgers chefs van het regiment zouden zijn. Daarna dronk hij op de gezondheid des kevers. Na de spijziging stelde Edward weer een dronk in, nu op de gezond heid van de officieren. Daarna werd in den tuin gewandeld en liet de ko- ning zich met z ij n regiment -kie- ,heb ik ie ken". KELIJKHEID nog altijd niet vlotten. Turkije gevoelt geen lust op het Russische voorstel in te gaan, en In Rusland sympathiseert men geens zins met de denkbeelden Yan den Turkschen grootvizier. De zooveelste nota is nu weer ge wisseld. Rusland het daarin aan Turkije weten, dat het zonder tn beginsel tot onderzoek van het Turk- sche tegenvoorstel, tot liquidatie der geheele oorlogsschatting over te gaan aan Turkije in overweging geeft, het voorstel, opnieuw het Russische financieeie ontwerp te onderzoeken, dat gegrond is op de uitkeering van een bedrag van 120 tot 125 millioen francs, waarin ook de door Bulgarije te betalen schadeloosstelling voor deai Roemelischen Grientspoorweg be grepen is. De Russische Regeering stelt verder voor, onmiddellijk de voorwaarden van de directe invoe ring dezer financieeie operatie ge meenschappelijk te overwogen. Maar Turkije wU niet 1 Nu wordt zelfs officieel gemeld, dat Turkije bij zijn eisch van 150 millioen schadever goeding blijft. Vroeger was deze al geslonken tot 100 millioen. Schuilt tn deze verhooging een nieuw middel, om het Russische voorstel niet aan te nemen 'T OORLOGSZUCHTIGE SERVIfi blijft flink den groeten trom roeren, ook al is de minister van oorlog die jmst een goede oorlogs-miiüeter was 1 afgetreden, omdat de Kamer een cne&iet voor leger behoef ten ver wierp. Van Russische vriendschap hoort men nu niets meer.... Is alle genegen heid van den heer In Bulgarije ge laten Gemeld wordt, dat Oostenrijk bin nenkort aan de mogendheden zal verzoeken collectieve betoogen te richten tot de regeering te Belgrado betreffende de bewapening. Och, dU is al zoo vaak gedaan. Zal 't nu iets baten HET RUSSISCHE POLITIK- SCHANDAAL zal dan toch ln de Doems besproken worden. In de verklaringen van de revolutionair socialistische partij wordt Beschreven, dat de politie-be ambte Azef met Kaljajef, Sassonof en anderen den aanslag op Von Plehwe heeft voorbereid dat hij in Rus land een dynamle'fabriek heeft op gericht dat hij uit het buitenland revolutionna^ne geschriften in Rus land heeft Ingevoerd dat hij in November 1904 de strijdorganisatie in drie groepen heeft gesplitst dat hij do terroristische aanslagen op grootvorst Sorgius te Moskou, op ge neraal Trepof te Petersburg en op ge neraal Kleigels te Kief heeft voorbe reid dat hij de hand heeft gehad in den aanslag op don oud-minister Doernowoe en op admiraal Dobassof dat hij Jn 1908 een samenzwering heeft ou touw gezet tegen den Tsaar Uit dit requisitoir, aldus de inter pellatie, blijkt dat een der voornaam ste agenten van den Russischen in lichtingendienst. een door de regee ring bezoldigd ambtenaar, is geble ken te zijn lid van ieoi misdadige ver- eeniiging en de voornaamste mede plichtige aan een ueheele reeks mis daden, die op zijn aanstichting zijn begaan- En ten slotte worden dan de twee volgende vragen gesteld „lo. Was het den minister van bin- nenlandsche zaken bekend, dat Azef deel heeft genomen aan de organisa tie en de uitvoering van een geheele reeks terroristische daden 2o. Welke maatregelen is de mi nister van plan te nemen, om bn de toekomst te verhinderen, dat terro ristische aanslagen worden op touw gezet door agenten van de regeering en dat deze medewerken bij de uit voering daarvan DE DUITSCHE LEGATIE IN CHILI. Een uit Santiago de Chili ontvan gen telegram meldt Het bij den brand in het Duitsche gezantschapsgebouw verkoold terug gevonden lijk, werd tot dusverre voor dat van den schrijver Beckert gehou den, omdat het kleedingstukken van dezen aanhad. Uit een nader onder zoek blijkt echter, dat de vermoorde niet Beckert was, maar de Chileen- sche bediende van het Du'tsche ge zantschap. Daardoor wordt het ver moeden gewekt, dat Beckert een af grijselijke daad leeft begaan. Hij moet namelijk eerst den Chileenschen schrijver vermoord hebben, toen de bestolen, daarop den gedoode zij ne (Beckert's) kleederen aangetrokken en toen vermoedelijk zelf den brand gesticht DE JAPANNERS IN AMERIKA. Blijkens een telegram in ons vorig nummer heeft het Huis van Afgevaar digden te Sacramento het ten slotte toch niet aangedurfd, het ontwerp op de verwijzing van Japansche kin deren naar afzonderlijke scholen de finitief aan te rennen. Het is niet heel duidelijk, hoe het voor het Huis mogelijk is geweest, op de, slechts enkele dagen geleden ge nomen beslissing terug te komen. In elk geval is deze zwenking van het Californlsche parlement op te vatten als een persoonlijke overwinning van Roosevelt en gou/erneur Gillett. Maar het prestige von het Huis te Sacramento zal er niet door zijn toe genomen. Nu beginnen ook de Chineezen zich te weren. In verschillende Staten, waar ze bij de blanken achteruit ge zet zijn, vragen ze dezi-lfde rechten als de Japanners. Zullen do Amerikanen dit doen Men moet wel bedenkeD, 3at Ame rika n'et tegen de plagerij der Ja panners protesteerde om de Japan ners als menscbeo, maar omdat Ame rika graag op een goeden voet staat met den Staat Japan. Voor China behoeft men nu nog niet zoo erg te yreezen. EEN FEEST IN AMERIKA. Heden wordt in 't Verre Westen gefeest, omdat het honderd jaar ge leden ié, dat de onvergelijkelijke pre sident Lincoln geboren werd. Overal zal gespeecht worden. Roo sevelt doet natuurlijk dapper mee 1 Stadsnieuws Brood en koffie. Deelnemers waren hedenmorgen 1030 kinderen, 828 volwassenen. Ingekomen giften: Bij den heer M. v. Ommeren: A'. R. f 1, van Riekje 0.50. Bij den heer W. B. G us kens: L. f 5, W. 2.50. Bij den heer H. v. Niel Hz.: Pers. Werf Conrad /4.07, Mevr. v. B. 1, afdeeling Zadelmakerij C. W. P. der H.S.M. 2.34. Middelbaar Onderwijs. Naar wij, vernemen is in de laatete vergadering dor Commiseie van toe. zicht op het Middelbaar Onderwijs tot voorzitter gekozen de heer Vin- een* Lo osjes, alhier. Brongebouw. De directie van het Brongebouw heeft de leden aan zich verplicht door gisteravond een goede specialiteiten- voorstelling te geven. Wanneer men een gezelschap van Vleugels te Rotterdam uitnoodigt, krijgt men iets goeds. Ook nu werden -de verwachtingen niet beschaamd Van de acht nummers noemen we allereerst de Sisters Pereyz, Ameri- kaansche zang- en dans-kunstenares- sen, die op recht komische manier eenigc aardige Bedjes zongen en een serie zonderlinge oanse:i uitvoerden. John Weil met Zijn verrassende ex perimenten zagen we reeds eerder in Haarlem optreden. Ook nu hadden zijn goocheltoeren en gedachtenlerin- gen veel succes. Van den dichter-zanger Maurice Dornont kan hetzel'de getuigd wor den. Zijn liedjes, voorat die van „Snoeperig Jantje" en „Fatsoenbou- den", sloegen goed in. Om de acrobatische pantomime is veel gelachen, t Was dai ook zeer eenig, dat stel grappenmakers Ook de familie t.»lins, die een soort spectakel potpourri gaven, werden met luid applaus beloond. Nog zij het optreden van eenige mooi zingende Pjrrol hennes, van de ijselijke toeren verrichtende wielrij ders The ColumbUs en een schilde rijen-goochelaar gememoreerd. Tusschen de verschillende num mers bracht een fitnk orkest goede muziek ten gehoore. De abonné's >'an de Bron waren trouw opgekomen, zoodat de groote zaal geheel bezet v* as. Militaire Zaken. De militie 2e-luitanant G. Vierkant van het 10e regi.n ;nt infanterie, is benoemd tot militie le-luitenant bij het korps. Leer to cli t. Een gezelschap leden der afdeeling Haarlem van het Nederl. Onderwij zers Genootschap zal Woensdagmid dag een bezoek brengen aan de caoutchoucfabriek van den heer Me- rens aan het Zuider Buiten Spaarne. Te voren zal de heer Goevers eenige toelicKUng geven. (Zie vervolg Stadsnieuws onder de laatste berichten). Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Thans is in de politiepost te Bloe- niPndaal ook een brancard geplaatst Deze was vroeger geplaatst bij dec lieer Van Eldik Thieme, maar na diens overlijden tijdelijk te Overveen geborgen. Aoji de politiepost is nu speciaal oen gebouwtje hiervoor ingericht BENNEBROEK. Bloemententoonstelling. 't Is een aangename verrassing als buiten dik de sneeuw gespreid ligt, plots te komen op een bloembollen tentoonstelling. Te meer nog, als je vooraf het meer dan twijfelachtig ge noegen hebt gehad in een schraal tjes verwarmden tramwagen van Haarlem te komen boemelen, en de snijdende vrieswind op den weg je 't laatste restje warmte ontnomen heeft waardoor je belangstelling in de din gen om je heen onder het nulpunt daalt. Maar dan, als je een zaal met heel vroeg-er-bij-zijnde Flora's kinderen binnenkomt, vergeet je zelfs het tin telen van je ooren, zulk een openba ring van jonge lente-heerlijkheid er voor je open gaat. Och, 't is maar een bescheiden ten toonstellinkje, dat de afdeeling Ben- nebroekVogelenzang van de Alge- meene Vereeniging voor Bloembollen cultuur vanmiddag om één uur heeft geopend, doch er ls voor bewonde raars van kleur-, lijn- en vorm, schoonheid veel te genieten. De expositie in het gebouw van den R. K. Volksbond is een onder linge van de leden der afdeeling; van daar dat er slechts een 15 inzendin gen zijn. Evenwel er is genoeg bijeen om het aardige, frissche zaaltje en het toe neel te vullen. Komt men de deur in, dan heef! men rechts al dadelijk een sierlijke plantengroep in een muurnis en op 'n tafel er voor. 't Is een verzameling Prunussen met de eigenaardige vol- bloemige stammetjes. Daarnaast een inzending van lei kleurige tulpen, grillig-gelijnde nar cissen en alreeds zwoel geurende hyacinten. Dan een aeer veelsoortige collectie

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1