KEIJSER'S Schoenenmagazijn. Puisten en Zweren. Weerbericht MEDEDEELINGËN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT (Opgemaakt voorin. 10.50 uur). De Bildt, 16 Febr. 1909. Hoogste barometerstand 770.6 m.M. te Vatentia (Zuidkust Ierland); laag ste 741.1 m.M. te Hap&randa (Oost kust Zweden). Verwachting tot den avond van 17 Februari: Wind: zwakke tot matige Noord- Westelijken tot Westelijken wind. Gesteldheid van de lucht: verander lijke bewolking, waarschijnlijk sneeuwbuien. Temperatuur: geringe veranderLng. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. uur 764 m.M. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 767 m.M. ïhermometerstand te Haarlem. Dinslag 16 Februari Hoogste gisteren 2 uur F. 48 Laagste hedennacht F. 84 Hoogste heden tot 2 uur F. 40 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. F. P. REICHERT, 17 ANEGANG 17. PRACHTIGE SORTEERING Gekleurde Overhemden vanaf f 1.90. 32 Lange Voorstraat Leedl5 jaar lang ondragelijke pijnen Genezen door Zam-Buk, de wonderzalf. Na 15 lange, akelige jaren aan lue- vigen huiduitslag te hebben geleden, is de heer J. L. v. d. Boogaard door ZAM-BUK, 's werelds grootste zalf, genezen. Do heer v. d. Bogaard, schilder, wo nende le Jan v. d. Heydcnstraat 86, te Amsterdam, schrijft: „Vijftien jaar lang leed ik aan al de ellende van hevigen huiduitslag.Ik was misvormd door pulsten en zwe ren en had bovendien last van roos. Soms was het zoo erg, dat ik niet werleen kon. Gedurende die 15 jaren raadpleegde lk verschillende dokters, doch zonder eenig goed gevolg. Toen werd mij ZAM-BUK gerecommandeerd en kocht ik een doos. Na dit een paar keer gebruikt te hebben, zag ik, dat het wat beterde, en besloot toen er mee voort te gaan. liet gevolg was, dat ik geheel en volledig Ikerstelde, en ik voel ook, dat ik voor goed en blijvend genezen ben." ZAM-BUK Ls gegarandeerd vrij van zink, kwik, laurierolie, en allo an- diere afkeurenswaardige bestanddee- len, die dikwijls in gewone zalven en smeersels voorkomen, ZAM-BUK is uitsluitend uit zuivere en onschadelij ke plantaardige extracten vervaar digd, en hoeft een mate van succes bereikt, als op verre na geen enkel ander heelpreparaat ter wereld. ZAM-BUK is een zeker geneesmid del tegen aambeiten, springende han den, winterhanden en -voeten, dauw worm, zeer© beenen, vergiftigde won den, huiduitslag, bloedvergiftiging, zweren, wonde enkels, beenzweren, eczeem, en alle huidziekten. Verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten f 0.90 per doos of 1.90 per groote doos, of franco per post tegen diezelfde prijzen direct bij het Hoofddepöt voor Holland, Rokin 8, Amsterdam. F. L i e f t i n c k. Gisteren heeft het Kamerlid de heer Frans I.ieftLnck in het Diaconessen- nuis eerie operatie ondergaan aan het rechteroog. De operatie is uitstekend geslaagd en de patient maakt het op 't oogen- blik zeer goed. A a n r ij d i n g. Gisteravond om zes uur, toen A. G. van Bennebroek per rijwiel de Hout uit kwam rijden, moest hij plotseling uitwijken voor een auto, waardoor hij tegen een boom aanreed. De fiets rijder kreeg een wond boven het oog. Zijn fiets was deerlijk gehavend. Benotemd. Do heer L. van der Wilk Jr alhier, is door de Hoofdcommissie van 't On dersteuningsfonds van 't Ncd. Ond. Genootschap benoemd tot lid van 't sub-comité voor Haarlem en Omstre ken, uezonaneiascotnmiscite, Hedenmiddag te half 4 werd tten stad huize de vergadering van de Ge zondheidscommissie te Haarlem ge houden. Uitgebracht werd htet jaarverslag over 1908, waaraan we liet volgends- ontleen en: Over de huishoudelijke aaugelegen- hedtöu wordt meegedeeld, dat ei- 8 vergaderingen werden gehouden en de secretaris de Commissie vertegen woordigde op het 13e Congres voor openbare gezondheidsregeling te Dordrecht. De algemeen© toestond der Volks gezondheid in deze gemeente gaf gteen aanleiding tot opmerkingen. Voor kennisgeving werd o.a. aan genomen een schrijven van bewoners der Bakenessergracht, houdende ver zoek om wegtens den stank, die de gracht verspreidt, tot demping te ad- viseeren, indien het advies der Com missie gevraagd wordt. Naar aanleiding van een opmer king der oomrnlssiie over ondoelmati ge inrichting der vuilniskarren, waar door bij wind, asch en vuilnis uit waait, antwoordde B. en VV. bij de be handeling der begrooting in overwe ging te zullen nemen of een ander soort wagens beter zou voldoen. Het stelselmatig woningonderzoek werd van gemeentewege geregeld voortgezet. Er werden dit jaar 25 per celen onbewoonbaar verklaard. Door een bestaande vereeniging werden vroeger door de gemeente toegestane gelden voor woningbouw aangewend Ouder de rubriek ziekten wordt mee gedeeld: Van de besmettelijke ziekten kwa men voor febris typhoïdea (typhus abdominalis daaronder begrepen), 16 gevallen, waarvan 2 met doodelijken afloop; diphtheritis 31 gevallen met 1 geval van doodelijken afloop; rood vonk 134 gevallen, waarvan 1 met doodelijken afloop. Opgemerkt wordt, dat het aantal diphterie-gevallen in de 5 laatste ja ren als volgt daalde: 129, 102, 121 47, 31. In dienzelfden tijd vermeerderden de roodvonk-gevallen echter als volgt: 75, 60, 85, 127, 134. Zeer de aandacht trekken in dit op zicht, merkt het jaarverslag op, de volgende schelen: R. K. Zusterschool, Klarenbeekstraat; Chr. Bewaarschool, Oranjestraat en Doopsgezinde school, Ripperdastraat, waar de meeste ge vallen voorkwamen. In hét Leidsche kwartier kwam 46 pet. der roodvonk-gevallen voor; in de Brouwerstraat alleen 11 gevallen. Opmerkelijk wordt het genoemd, dat in het centrum der stad, evenals vorige jaren, betrekkelijk slechts wei nig gevallen werden waargenomen. Zoodra mogelijk worden de besmette porceelen ontsmet, waartoe de ge neeskundigen het verslag wijst er met voldoening op krachtig mee werken. De cmlsmeUingsdienst is in wer king getreden: de gemeentelijke ont- smettkigsoven nog niet. Zonder dien oven, meent de Commissie, zal de o n tsmettl n gsd ienet niet aan de te stellen eischen kunnen voldoen. Aan mazelen overleed er in 1908 geen, evenmin aan claaropgevolgde ziekten der ademhalingsorganen. Aan longtuberculose overleden 111 personen; aan tuberculose en andere organen 26. Bij het onderzoek van 4 monsters bier bleken deze van 2.8 tot 3.3 pet. ulcohol te bevatten. Een bevatte sac charine. Van 19 monsters bessensap bevatte er één een vreemde kleurstof en was geheel een kunstproduct. In 18 monsters werd van 120 tot 952 m.G. salicylzuur per liter aangetrof fen. In twee gevallen werd aan B. en VV. gunstig geadviseerd op een ver zoek van melkverkoopers, om in een lokaal, waarvan de wanden behnngen waren, melk te mogen verkoopien, KLACHTEN GEZONDHEIDS COMMISSIE. De Gezondheidscommissie verzoekt ons mee te deelen, dat In haar laat ste vergadering besloten is, geen acht meer te slaan, op ongeteekende klach ten, daar deze iri den regel 't gevolg zijn van burengeschiilen en meestal ongegrond svorden bevonden. Wil men voorkomen, dat de naam van den klager niet aan derden be kend wordt, dan deele men dit een voudig aan de commissie mede, die daar dan rekening mee zal houden. 't Oude Gilde. De Staatscourant bevat de statu ten van de Naamlooze Vennootschap: Maatschappij tot Exploitatie van on roerende goederen ,,'t Oude Gilde", te Haarlem. De vennootschap heeft ten doel het verkrijgen door aankoop, ruiling, in breng of anderszins, en liet verkoo- pe.n of op andero wijze vervreemden, net bouwen, admimst roeren, cxploi- tecren, huren en verhuren van hui zen, gebouwen, gronden en andere onroerende zaken. Het maatschappelijk kapitaal be draagt 40,ÜU0, verdeeld in 80 aan deden, elk groot ƒ500, welke aandee. len tot een bedrag van 15,000 ge plaatst en volgestort zijn. Voor de eerste maal treedt op als directeur de heer Cornelia Neder- koorn. A an besteding. Hedenmiddag werd door het Ge meentebestuur alhier aanbesteed Het vernieuwen van de brug over de Zomerwaart en den weg naar den Haa rlemmer meerpolder. Minste inschrijver was de heer C. Bonaid,te Haarlem, voor ƒ3329. Gunning 23 Februari, te 2 uur. LI berate Unie- In de gisteravond gehouden verga dering der kiesvereenlging Libera le Unie te Haarlem ia de beschrij vingsbrief behandeld voor de a. s. al- gemeene vergudering. Goedgekeurd werden de voorstellen van het hoofd bestuur betreffende herziening van het hervormingsprogram en de twee punten, waaronder de strijd voor de stembus zaJ worden gevoerd. De ver gadering sprak de wenschelijkheid uit om aan deze laatste de droogmar king der Zuiderzee toe te voegen en voorts een Commissie te benoemen, die een legerparugraaf zal hebben te ontwerpen. Als afgevaardigden ter algemoene vergadering werueu benoemd de hoe ren J. L. K. I. Breda Kleijnenberg en G. Smits. Militaire Zaken. Van de 12 onderofficieren, dve bij het 10e reg. inf. alhier hebben deel genomen aan hot theoretisch examen voor den rang van sergeanWnajoor- instructeur zijii er 7 onvoorwaarde lijk en 4 voorwaardelijk geslaagd. Unveorwaardeiijk slaagden de sor- Koant-fourier Van de Goorbergh, on do sergeanten Bach. Blindeman, Klinkspoor, Beers. Evenaar en Bots. Door den len luitenant J. C. Rijk, van het 10e reg. »nf. alhier, is bij den onderlingen schermwedstrijd, gehou den door officieren van genoemd korps, de bronzen medaille behaald, die hiertoe door den Koninklijken Officiersschermbond was beschikbaar gesteld. Lijk opgehaald. Hedenmorgen is door liet tramper soneel bij de remise aan de Loidsche- vaart opgehaald het lijk van den 30- jarigen gehuwden S. de H. Personalia. Hedenmorgen is hier ter stede op 54-jarigen leeftijd overleden een der firmanten van de Gebr. v. Cittert Zo nen. nl. de lieer G. van Cittert Pz. Gister overleed alhier de heer A. J van Heulen, procuratiehouder der Haarlemsche Bankvereeniging, die 39 jaren bij deze instelling werkzaam was. J u b i I 1 Maart is de heer G. Kleij, lid van het Haarlemsch Muziekkorps, 25 ja ren onder de leding van den heer C. P W. Kriens. Stakers-relletje. Gistermiddag om 5 uur kregen 3 stakers, die twee werkwillige stuca- doors aan hun werk in de Wilhelmi- nastraat hadden opgeivncht, twist. De vijf lieden werden handgemeen, waarbij de werkwilligen een gevoelig pak slaag opliepen. De politie scheid de de vechtenden, maakte proces-ver baal op en nam een der ruziemakers mee naar het bureau in de Smede- straat. G e v. V o o r w., te bevragen aan onderstaande adres sen Een zilveren dameshorloge met een godeelte van een ketting, bij L. P. kersten, Krocht 4 rood. Een koperen rijtuigdop, bij R. Leye- naar, Jansstraat 44 Een rozenkrans, bij G. Monnier. Haarlemmer 1.straat 44 rood. Ben gummi bal, bij 11. SnaeJ, Saen- redamstraat 92. Een kinderdoek, bij J. Jorna, Bree- sfcrnat 15 rood. Een ring, waaraan 4 sleuteltjes, Dij H. Bakker, Schoterweg 40 rood. Een kinderhandmof, bij H. v. d. Aardweg, Rijpst raat 35. Een opengebroken ledig ijzeren geldkistje, aan het politiebureau. Een paar kanten, bij J. Serné, Brouwersstraat 61. Een rijwielspatbord, bij P. v. d. Horst, Voorzorgslraat 30. Een geruite zak, bij Mulder, Saen- rodarn straat 52. Een ring, waaraan '3 sleutels, aan het politiebureau. Een Hollandsche herdershond, bij P. W. v. Schie, Rijksstraatweg 8 (Schoten). Een étui van een lorgnet, bij A. Serodini, Warmoesstraat 3. Een hond, voorzien van een hals band met den naam P. v. Veen. bij G. v. Gend, Burgwal 46 rood. Een zakkarn, bij J. J. Hoyer, L. Wyngaardstraat 28 rood. Een koperen broche, bij J. v. Kuyk. Brouwersstraat 132. Ecu gouden ring aan een horloge ketting, bij G. v. Hotten, Loidsche- vaart 52. Een portemonnaie, waarin een:ge centen, bij J. Dernison. Een witte daineskraag, bij J. Velden Voortingstraat 25. Aangifte is gedaan van het vermis sen van een handwagen, welke on beheerd in de KJ. Houtstraat stond. Uit ile Ömstrekes HEEMSTEDE. l.ij de Maandagavond in Het Wa pen van Heemstede gehouden verkoo- ping door Notaris Mr. C. J. Boerlage, heeft de villa „Knapenburg", aan den Heerenweg alhier, opgebracht 9905. Kooper was de heer A. H. Koelen, te Bussum. Maandagavond vierde de Chr. Jon- gel.iigsverocniging God met Ons, al hier, haar 14e jaarfeest,. De Voorz., Broeder Van der Loot*,, opende dteze met gebed en toespraak. Hierna werden de verslagen uitge bracht van secretaris, penningmees ter en bibliothecaris. Daarna hield ds. Hunningen uit Amsterdam een lezing over Geestelij ke Waardigheid en Geestelijke Nuch terheid, die met aandacht werd aan gehoord. De heer L. Zeegers dankte cben spre ker voor zijn opgewekte rede. Ds. Hunningen sloot de bijeenkomst met gebed. Die opkomst was niet taLrük. BENNEBROEK. De op 15 dezer vastgestelde kiezers lijst van patroons voor de Kamer van Arbeid voor de Bloembollenteelt te Haarlem, bevat 5 en dite van de werk lieden 47 namen. Gisterenavond werden de ingezete nen van Bennebroek in schemer ge huld, doordat de gastoevoer zeer on voldoende was, sommige pitten wil den zelfs in 't geheel niet branden. Hiter en daar werden de opgebor gen petroleum lampen weer voor den dag gehaald. Gelukkig duurde deze duisternis niet lang. Gisterenavond gaf de Chr. Zangvur- eoniging Bennebroek in de Ned. Her vormd© kerk eene uitvoering, onder leiding van den directeur, de heer Snippenberg. De nummers, die ten gohoore werden gebracht, klonken goed en de vereeniging verschafte zoo aan het talrijk opgekomen pu bliek een aangenamen avond. Een dezer dagen zal in Rehóboth het jaar feest worden gevierd. De toonteelvereeniging „Nut en Ge noegen" van de onder af deel ing van den Ned. R. K. Volksbond, zal op drie avonden een uitvoering geven. Opgevoerd wordt: „Aaai God en Ko ning trouw", drama in 3 bedrijven en tot slot: „Eten kwartier theorie in de krijgskunde". HAARLEMMERLIEDE c.a. Zaterdagmorgen te 10 uur verga dert de Raad van Haorlommerliede ca. Do agjenda luidt: 1. Ingekomen stukken en medodeelin- gon: 2. Agenda tijdelijke kasgeldleening ad 1500. 3. Concessieaanvrage van J. E. A. 11. van Helden te Haarlem, tot bou wen en exploiteeren ecner aerogieen- gasfabriek. 4. Concessie-aanvrage van J. C. v. Leeuwen te Hilversum tot bouwen en exploiteeren eener steenkolengasfa- briek. 5. Adres van den hooi peiler P. van Geldorp, lot verhooging zijner jaar wedde. 6. Vaststelling kohier hondenbelas ting, dienst 1909. 7. Adres kerkbesturen te Houtrijk en Polanen, tot vervroeging sluitings uur tapperijen en verbod venten op Zon- en feestdagen. 8. Vaststelling kohier hoofdelijken omslag, dienst 1909. HAARLEMMERMEER. Looddiefstal. Van eon in aanbouw zijnden gas houder op het erf van hot stoomge maal „de Lyuden" zijn des nachts ■"enige schijven lood gestolen, te zo men wegende ongeveer 50 kilogr. On. danks nasporlngen, van de dieven geen spoor. HALFWEG. De heer Passtoors, lid der Tweede Kamer, zal alhier voor de Katholieke en ant.-revolutionaire kiezers optre den. De school te Houtrakpolder Ls, we gens de vete gevallen van mazelen, voorloopig tot 1 Maart gesloten. ZANDVOORT. Alhier werd een voetbalwedstrijd gehouden tusschen Z. V. C. vo.n h'er en Vios II van Haarlem. De uitslag was 1—0 in het voordeel van Vios. Door den heer J. H. VV. Leliman, architect-ingenieur te Amsterdam, is aan de h.h. A. en W. Groen, aanne mers alh:ter, opgedragen het bouwen van een landhuis aan den boulevard Paul us Loot. In „Ons Huis" zal een lezing wor den gehouden door ds. A. J. P. Roeke, predikant bij de Ned. Herv. gemeen te te Noordwijkerhont, over het on derwerp: „Een taal." Binnenland DINER TEN HOVE. De genoodigden aan het militair diner, gisteren ten Hove, waaraan de Koningin-Moeder en de Prins de Ko ningin tegenover de gasten vertegen woordigden, waren luitenant-gene raal Baron Schimmelpennlnck v. d. Oye, adjudant tn huitengewonen dienst, voorzitter van de Eerste Ka mer viee-admiraal Wentholt, Minis ter van Marinevice-admiraal Ten Rosch, lid van den Raad van State, adjudant in buitengewonen dienst luitenant-generaal Kool, comman dant van liet veldleger, idem gep. tui ten n n t- gene r a al baron Taets van Ameronaen, idem gep. vice-admi raal Stokhuvzen, idem Iultenant-ge- "craal Van Errnel Scherer, inspecteur Ier artillerie, gouverneur der resi dentie gep. vice-admiraal Ellis, ad- iudant in buitengewonen dienst lui tenant-generaal Campbell, inspecteur der infanterie; gep. generaal-majoor Hollius, adjudant in buitengewonen dienstde generaals-majoor De Waal, inspecteur der bereden artille rie Thiange, chef van den Generalan StafD© Meester, commandant le divisie schout-bij-nacht De Bruyn Kops, geneeskundig inspecteur der zeemacht de generaals-majoor jhr. Baud, adjudant in buitengewonen dienstBecking, inspecteur der ge nie Cool, inspecteur militair onder wijs Hermus, geneeskundig inspec teur der landmachtSnijders, sous chef van (len Generalen Stafschout bij-nacht tlt. v. d. Sande Lacoste, voorzitter der examen-commissie voor zee-officieren schout-bij-nacht tit. de Jong, chef der afdeeling hydrogra- phie aan het Departement van Ma rine. De muziek der Koninklijke Militai re Kanel snoeide aan tafel EEN VORSTELIJK GESCHENK. Door iemand, die onbekend wenscht te blijven, zijn, naar d© Tel. mfcldt, aan de vereeniging „Het Nederla.id- sche Roode Kruis" twee automobiel- ambulancewagens aangeboden, elk Ingericht voor het vervoer van vier gewonden. De wagens worden ge bouwd bij de Lndustr.eelo maatschap pij „Trompenburg" (Spijker), volgens het systeem en onder leiding van den heer dr. C. W. A. Essers, den belten kon specialiteit op het gebied van auto-brancards, die het zie ken ver voer in ons land in geheel nieuwe ba nen heeft geleid, waarbij hij voor den wegenbouw krachtig door „Trompen burg" gesteund is. Dank zij de milddadigheid van den onbekenden gever, zal de vereeniging „Hot Nederlandsche Roode Kruis" Ln die toekomst dus over geheel nieuwe moderne middelen van vervoer be schikken, welke haar nog onschatba re diensten kunnen bewijzen. Een lieuglijk verschijnsel ls boven dien, dat men blijkbaar hoe langer hoe meer gaat inzien, dat men voor den bouw van moderne vervoermid delen, als deze automobiiel-ambulan- cewagens, niet naar het buitenland behoeft té gaan, doch dat de natio nale industrie best in staat is, om be langrijke bestellingen als dezse uit te voeren. BRANDEN. Zondagavond omstreeks half zes brak brand uit in het pand 106 aan de Lange Warande te Rotterdam, be woond door vier gezinnen, waarvan twee afwezig waren. De brand ont stond in de woning van den boot werker A. J. J. vau der Kruk, die een half uur te voren met zijn vrouw en kinderen was uitgegaan en de eerste verdieping achter bewoonde, bestaan de uit kamer met alcoof en keuken. Een'der buren, die den brand ont dekte, trapte het deurpaneel in, waarop rook en vlammen onmiddel lijk oen uitweg zochten door het trap gat naar de tweede verdieping, waar door de bewoners dier verdieping, het gezin van C. Wanders, bestaande uit man, vrouw en een twintigjarig nichtje, zich den uitweg langs de trap zagen afgesneden. De brand weer, die zeer spoedig ter plaatse was, richtte de ladders tegen het perceel. Een spuitgast en een man*der reddingsbrigade slaagden er in de beide vrouwen langs de red- dingslcer »n veiligheid te brengen. De man nam Je vlucht over het dak. De brand 's vermoedelijk ontstaan doordat v. d. K. kort te voren met een brandende pijp in een kast had gezocht. Het geheele huis is afge brand. Alle gezinnen waren tegen brand schade verzekerd. Noodlottig ongeluk. Gisteravond is te Eindhoven het voor een bakkerswagen gespannen paard geschrokken en over de geslo ten afsluitboomen van den spoorweg gereden, ju.st toen een trein nader de. De bakker Van Hapert en ook de overwegwachter die het paard wilde grijpen, werden zoo ernstig gewond, dat beiden stierven De knecht kon van den wagen springeo en bleef on gedeerd. EEN UITSTEKEND GEMEENTE VELDWACHTER. In 1900 werd in een plattelands gemeente in Zuid-Limburg een mu ziekuitvoering gegeven, waarbij een buffet was opgericht, waar bier en wijn verkocht werd. Men scheen nog al van hier te houden, tenminste dat ging op, terwijl meerdere flesschen wijn overbleven, en in het verecni- gingslokaal werden geborgen. Dezer dagen werd deze historie weer eens opgerakeld, daar 't scheen dat de buffethouder niet genoeg aan de betreffende muzïekvereeniging had afgedragen. Een brigadier der marechaussee werd op de hoogte gesteld van de zaak en begon een onderzoek. Opmerkenswaard nu is het. volgen de, dat bij evengenoemd onderzoek aan liet licht kwam. Verschillende flesschen wijn van de indertijd opgeborgen voorraad ont braken, en niemand minder dan de gemeenteveldwachter had deze ont vreemd. Wanneer de dienaar van de-n H. Hermandad naar de secretarie moest, ging hij telkens langs het lokaal, en dan kon hij de verleiding niet weer staan, een fleschje klein te maken. En zoo heeft hij menig fleschje leeg gemaakt. Thans zal liet hem echter opbreken („Tel.") POSTERIJEN EN TELEGRAFIE. Te 's-Gravonhnge is een vergade ring gehouden van commiezen-titu lair on klerken bij de posterijen en telegrafie, waarbij op de bekende gronden geprotesteerd werd tegen de voorgestelde salarisregeling voor di recteuren en commiezen. Sport en Wedstdffeï 25-JARIG BESTAAN A. N. W. B. Naar „Do Kampioen" meldt had op Zaterdag 6 dezer in het bekende res taurant „l)e Twee Steden", te 's-Gra- venhage, het diner plaats, door het Instuur van de Ned. Automobiel- Club aan het Dag. bestuur van den A. N. W. B. aangeboden, ter gelegen, heid van het zilveren feest, doch, dat door verschillende omstandigheden, eerst thans kon plaats hebben. De voorzitter der N. A. C., jhr. mr. R. Sandberg tot Essenbuig, sprak zijn leedwezen uit over de afwezigheid, wegens ambtsbezigheden, van den lsten voorzitter van den A. N. W. B., den heer Edo Bergsma, stelde een dronk in op den A. N. W. B. Toeris tenbond voor Nederland, en op de „entente cordiale" tusschen beide vereenig in gen, welke sprekor hoopte, dat steeds inniger zal worden. De heer G. A. Pos, 2de voorzitter van den A. N. W. B. sprak een woord van dank en wees er op, hoe alleen van een dracht La» Mm«i u-art Ln or tniaehon Automobiel-Club on Toeristenbond heit is te verwachten voor het toeris me, waarvan het automobilisme reeds zulk oen machtige factor ls en steeds meer zal worden. telegrammen DE BOM TE BRUSSEL. GENT, 16 Febr. (Reuter). De agent van politie, door den gevangen geno men Rus gewond, is overleden. Die gearresteerde heet Selliger, en' werd eveneens verdacht de persoon te zijn, die onlangs de bom neerleg de in den Faubourg des Arquebutier* te Brussel. In de kamer van Seiliger vond de politie een groot aantal anarchisti sche brochures. SCHOUWBURGBRAND TE ACAPULCO. NEW-YORK, 16 Febr. (Reuter). Een telegram uit Mexico, meldt, dat gis teren bij een brand in het Teatro Flo ras te Acapulco drie honderd men- schen verbrand zijn. Het telegraaf kantoor werd eveneens vernield, zoo dat nadere Inrichten over de ramp niet kunnen worden ontvangen. Amsterdamsche Beurs. Openingskoersen van 16 Febr. 1909, medegedeeld door LABOUCHERE OYENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem, Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 57V. De STAATSFONDSENMARKT was onveranderd: Nederl. Certificaten 76 1/2-5/8, 91 1/2-3/8, Consols 81 1/2. Hope's 81 1/2, Russen 1909 88. Nieuwe Rio Janeiro 95 1/8—1/4. ZUID-AMERIKAANSCHE STAATS FONDSEN: Peruanen 9 1/2 en 38 3/4. TABAKSAANDEELEN flauw: Binrt- jsey 109, Deli 350, Medan 270, Nieuwe Asahan 97, Rotterdam Deli 370, Se- nembah 395. PETROLRUMAANDEELEN weinig affaire, doch vaste stemming: Konink lijke 168 12, Moeara Enim 162, Su matra Palembang 142, Zuïd-Perlak' 138, Dordtsche 153. MIJNAANDEELEN onveranderd. Kelnhoens 185 90. Great Cobar 841'2 -851/2. De AMERIKAANSCHE MARKT opende flauw. Atchison 100 5/8—3/4. Denverifi 3/4, Erie 321/2, Kon wis 42 en 725/8 Missouri 431/8, Rock Ia- land 251/4. Southern Railwav 26 9/16, Southern Pacific 119 3/4. Union Paci fic 180 lï4, Wabash 187/8, Steels 52 1/8, 3/16, Carren 501/16. CULTUURWAARDEN vast. Vor stenlanden 1471/2, Rescontre Ned. Handels-Mij. 1741/4. Letteren en Kunst Tot ons leedwezen vernemen wij, dat Willem Maria vrij ernstig onge steld is. (Vad.) Te Now-York zal op 21 Februari door liet Kriens-kwartet bestaande uit de hoeren Christiaan Kriens, le viool, Louis Green, 2e viool, Carl Bln- hak, alt, en Hans Kronold, violoncel, het nieuwe strijkkwartet in D-mol van onzen landgenoot Iz. A. Houck uitgevoerd worden. MAXIM GORKI. Uit Petersburg wordt aan Engel- sche bladen geseind, dat een bevel tot inhechtenisneming is uitgevaardigd tegen den bekenden auteur Maxim Gorki, die in het bevelschrift wordt aangeduid als „huisschilder le Nisjni- Novgorod". Burgerlijke Stand GETROUWD: 16 L. A. Hofman en C. W. M. A. Eskes. BEVALLEN: 14 Febr. G. M. v. Dijck- Stover z. 15 A. E. Tromp—Briët z. A. Raeder v. Veldhuijsen z. 16 J. v. Dansik— Smit d. OVERLEDEN: 14 Febr. C., 11 m., d. v. G. W. v. d. Pol, Groendaalsteeg. O. Watzema, 23 j., Te ijlerstraat; 15 A. J. v. Heulen, 56 j., Hasselaersplein; 16 C. W. Hahn, 33 j., Voorzorgstraat. Marktnieuws Groenten markt Aangevoeld en verkocht te Ilaat- Iem op 15 Februari 1909 Aardappelen 10 H.L., laagste prijs 1.80, hoogste 2. Appelen. Aangevoerd 16, verkocht 10 H.L., laagste priis ƒ8, hoogste ƒ12. Peren 7 II.L., laagste prijs 8, hoog ste f 12. Bloemkool 200 stuks, laagste prijs 0.40, hoogste 0.50. Roodekool 2000 stuks, laagste prijs 4 et... hoogste 14 ct. Wlttekool. Aangevoerd 75, verkocht 60 stuks, laagste prijs 6 ct., hoogste 12 ct. Savooiekool 2000 stuks, laagste prijs 6 ct., hoogste 14 ct. Botermarkt. Aangevoerd en verkocht te Haar lem op 15 Februari 1909 Boter 50 K.G., hoogste prijs 1.60. laagste 1.55. Biggen 17 stuks, hoogste prijs 11, laagste 8. N. Kalveren 23 stuks, hoogste prijs 10, laagste 8 PURMEREND, 16 Febr. 1909. Kaas. Aanvoer 43 stapels kleine» 32 por 50 kg. Boter. Aanvoer 773 kg., prijs ƒ1.65 a ƒ1.75, gemiddeld ƒ1.70 per kg. Voo. 243 ruuderen, waaronder zijn 147 vette. 5 stieren, 17 paarden, ƒ70 a 260 per stuk. 59 vette kalveren, ƒ0.75 a ƒ0.95 per kil oar.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2