NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 26e jaargang. No. 7868 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon» en Feestdagen.uondkrdaq 18 febbüabi 1909 A abonnementen PER DRIB MAANDBNl Voor Haarlem If 1.23 Voos de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente)„130 Franco per post door Nederland„1.65 Afzonderlijke nummers0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem 0.37^ „de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap tourens Coster. Directeur J. i'. PEEREBQOM. advertentlêni Van 1—5 regels 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Cts, Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels /i—elke regel meer ƒ0. tte Reclames 30 Cent per regel Bq Abonnement aanzienlijk rabat. AdvertenHën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing! 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 80ö en der Administratis 724 Drukkerij? Zuider Bultenspaarne 0. Telefoonnummer 122. To4 de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Teiephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA VRIJDAG 19 FEBRUARI. De Iü-oon: Haarl. Tooneelvereen.: „Jacob van Lermep", Groot Bal-mas- qué. Schouwburg: Voordrachtavond der leerlingen van den heer J. C. Tuin, 7$ uur. Bmtenlandsch Overzicht Gisteren wezen we er al op, dat de grootvizier- en ministercrisis in het Turkenland van veel beteekenis is, voor de staatkunde in Europa en vooral voor de afwikkeling van de GESCHILLEN IN DEN BALKAN. De nu afgedankte vader Kiarml Leeft met de lastige en eerst onhan delbare Donau-monarchie eea voor Turkije gunstige overeenkomst ge sloten. De slimme Kiamil was even wel niet genegen, om het Russische bemiddelingsvoorstel voor de Bul- gaarsche quaestie te aanvaarden, om dat hij klaar en duidelijk inzag, dat Turkije in dat geval Rusland als „grooten vriend" moet beschouwen en eeuwig dankbaar zijn. Neen 1 dit paard van Troje wilde hij niet bin nen halen en daarom verzon hij z'n tegenvoorsLel, om nu in eens alle vroegere schuld aan Rusland te ver effenen, zoodat elke verplichting op hield. Juist 't tegenovergestelde dus. Jn Rusland en ook in Engeland (de Iwèe gezworen kameraden) werd over dézen onverwachten zet op 't po litieke schaakbord allesbehalve vrien delijk gekeken. Zoo zuu de Russische opoffering tot niets leiden.... De hooge politiek heeft bewerkt, dat vader Kiamil naar huis gestuurd werd en met hem is 't Turksche te genvoorstel in den doofpot gestopt. Gisteren heeft de nieuwe grootvizier, Hilmi pasja, plechtig verzekerd, dat Turkije 't Russische bemiddelings voorstel zonder meer, zal aannemen. Dan zal dus ook deze nachtmerrie een wapengeweld tusschen Turkije en Bulgarije verdwijnen. Dan is er van de reeks Balkan-geschillen slechts een tweetal overgebleven le de in lijving van Kreta bij Griekenland (welke quaestie door de vier bescher mende mogendheden moet uitgemaakt worden, maar nog steeds op de lange baan geschoven is) en 2e de ontevre denheid van Servië en Montenegro. We kunnen ons niet anders dan verheugen over deze vriendschappe lijke oplossing van de Turksch-Bul- gaarsche quaestie, maar.... is met de ze regeling wel een blijvende toestand verkregen We gelooven dit niet en meenen juist, dat er een nieuwe twistappel geplukt, is. Sinds 1878 wordt in den Zuid-Oosthoek van Eu ropa een strijd gestreden tusschen t Panslavismo en Germanisme een strijd op leven en dood. Nu heeft de Slaaf overwonnen, want zijn (Rus- land's) macht is nu in den Balkan ■grooter dan ooit geworden, want niet alleen Bulgarije, maar ook Turkije moet zijn voogdschap gedoogen. Met de aanneming van deze Russi sche vriendelijkheden hebben de Tur ken 't Trojaansche paard binnen hun muren gehaald. Wat zal dai weer geven Heeft „de zieke man'1 door de ge schiedenis nog niet genoeg geleerd? 't Oorlogsgevaar in den Balkan is toch nog niet geheel geweken. Ser vië en Montenegro zijn nog steeds te leurgesteld en willen een vergoeding .hebben voor de vernietiging van hun Groot-Servische plannen. Oostenrijk- Hongarije moet deze vergoeding ge- yen, maar de Ilabsburgers denken er niet aan. Georgewitsj, de voormalige minis ter-president van Servië, hield dezer dagen in Berlijn een lezing over Ser vië. Hij verdedigde de eischen van Servio, na de annexatie van Bosnië en Heazegowina door 't O.-H. rijk. Hij wees op de geweldige emotie, wel. ke het geheels Servische volk na de annexatie beving, en verklaarde deze érnotie door den ougunstigen econo- mischen toestand, die door de an- hexatie ontslaan is. Servië wil een autonoom Bosnië, zij hot dan ook on der opperhoogheid der Habsburgers en daarenboven een strook lands naar de zee, die de eenige uitweg voor Ser- vië's economische vrijheid van bewo ging beteekent. Indien Oostenrijk deze eischen van Servië niet inwilligt, dan komt er weldra oorlog. De kansen in dien oorlog zullen niet zoo ongunstig ,voor Servië zijn, als men wel meent.. Oostenrijk moet aan do Italiaansclie- ën Gallicische greuzen voor sterke troependekkingen zorgen, en wordt «laardoor aanmerkelijk verzwakt. Voor Europa kunnen uit een Oosten- rij ksch-Servisch conflict ernstige ver wikkelingen geboren worden, daar een bezetting van de Servische lan den, waardoor Oostenrijk zich inden Balkan „invreet", nooit door Rus land in de eerste plaats en evenmin door de andere mogendheden geduld zal worden. Een nederlaag is nog be ter voor Servië, dan dat de toestand voortduurt, zooals hij nu is. Het is onmogelijk, dat een natie van 10 miilioen menschen op den duur ten onder gebracht kan worden. Zoo heeft Georgewitsj gesproken. In Oostenrijk-Hongarije denkt men ei- evenwel heel anders over. Hier is men 't dreigen van Servië al lang zat. Geen wonder want nu moet de mo narchie minstens 60.000 soldaten on der de wapenen houden, om de Ser viërs een beetje in bedwang te hou den, en.... zoo'n bezetting kost veel geld, te meer daar de schatkist niet ruim voorzien is 1 Zoo komt het, dat van alle zijden stemmen opgaan, die verlangen, dat aan dezen toestand een einde zal worden gemaakt. Men wil, dat von Aehrenthal aan de re- geeving van Servië een ultimatum zal doen overhandigen, om Servië te dwingen, een positief antwoord te ge ven of het zich rustig zal houden of niet. De „Neue Freia Presse" wil zelfs, dat Oostenrijk, na verkregen toestem ming van de mogendheden, Servië tijdelijk zal bezetten. Rusland doet intusschen zijn best om Servië tot kalmte te brengen, door het 't troostrijk denkbeeld van een Europee sche conferentie voor oogen te houden. In Servië vloekt men evenwel den naam van Rusland, omdat men eerst gerekend had op ge wapenden steun van het Tsarenrijk, die nu geweigerd is.... Wat zal 't einde van dit alles zijn DE NIEUWE TURKSCHE POLITIEK. De pas opgetreden grootvizier maakte in hot parlement het pro gramma der nieuwe regoering be kend. Hij deelde mede, dat hij met aile mogendheden in goede ver standhouding wil levenen slechts vredelievende bedoelingen beeft. Daarna sprak hij de hoop uit, dat de hangende buitenlandscho quaes- ties op bevredigende wijze zouden worden opgelost, terwijl daarbij de belangen van Turkije In de eerste plaats zullen behartigd worden. Als devies zullen wij voeren het volgen de beginsel van internationale broe- derschapNiemands rechten met voeten te treden, maar ook niet te dulden, dat men de onze miskent. De Kamer nam een motie van ver trouwen in de nieuwe regeering met groote meerderheid aan. EEN REDE VAN VON BiiLOW. Bij den feestmaaltijd van den Duitschen Landbouwraad hield de rijkskanselier een rede, waarin hij met nadruk wees op zijn weloverwo gen agrarisch program, behelzend krachtiger bescherming, verhooging der rechten op graan en vee, welk program hij ondanks allen tegen stand tot dusverre ten uitvoer heeft gebracht en waaraan hij getrouw zal blijven, zoolang hij zijn moeilijk ambt zou blijven bekleeden (bravo's), hetgeen misschien nog langer zou du ren d«u zijn tegenstanders hoopten. ILevendige toejuichingen.) Hierop besprak de rijkskanselier de hervorming der rijksfinanciën en verdedigde zijn voorstellen, die aan genomen moeten worden voor de eer, de welvaart, de macht en de veilig heid van 't rijk. DEN HEVIGE AARDBEVING. De aardbeving van den 23en Janua ri 1.1. is terecht. Helaas 1 Men herin nert zich, dat op dien datum, aan al le Europeesche aardbevingswachten (ook in de Bildt) een buitengewoon krachtige beving werd waargenomen. De seismische storingen waren nog heviger dan die, geregistreerd bij de vernielende aardbeving in en om de Straat van Messina (28 Dec. 1908). De deskundigen wezen Perzië als de plaats der aardbeving aan, en dit komt nu ook uit. Een telegram uit Teheran meldt Vertraagde berichten door de re geering ontvangen, melden, dat een ernstige aardbeving plaats had op 23 Januari in de provincie Luristan. Hoewel die provincie scliaarsch be volkt is werden 60 dorpen gelieel of gedeeltelijk vernield, terwijl volgens de berichten verschillende dorpen ge heel zijn overstroomd. Het getal verloren men schen levens wordt geschat op 5000 tot 6000; meer dan 10 12,000 stuks vee zijn omgekomen. De van alles beroofde overblijven den, die naar Burujurd gevlucht zijn, roepen de hulp der regeering in. EEN SCHOUWBURGBRAND. Bij den brand in den schouwburg te Acapulco (Mexico) zijn 310 perso nen om het leven gekomen, terwijl honderden nog in het ziekenhuis lig gen. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Carneval te Nizza" in de rubriek Om Ons Heen. GECOSTUMEERD KINDERBAL. 't Was gisteravond In de Bron een vroolijke drukte; zóó levendig en ge zellig, als 't er maar éénmaal in een jaar isl 'i Gecostumberde kinderbal is dan ook naar wenscli geslaagd. Dit was in de eerste plaats te dan ken aan 't groote aantal kinderen. Wat een alleraardigst gezicht, zoo'n paai' honderd van die jongejuffertjes en -heertjes op de dansvloer als een kluwen dooreenwarrelend een bon te mengeling van de frisschen kleu ren der diverse pakjes; druk babbelen de mondjes,, lachende gezichtjes. Vooral van de gaanderij gezien, gaf de zaal een aardigen aanblik, waartoe ook de mooie groenversie- ring van 't tooneelen de heldere elec- trische verlichting veel bijdroeg. Er waren vele aardige costuums te bewonderen, 't Meest viel een groep je Makabeeërs op. Vier kleine jongen tjes, hoogstens van 10 jaar, gestoken in 't krijgscostuum dezer oude hel den, met schild en speer. Zelfs de zwarte snorren en baarden ontbra ken niet. Ook een miniatuur-schoorsteenve gertje had veel bekijks, terwijl een collectie harlekijns, en Pierrots voor de grappen zorgde. Zooals meestal waren onder de meisjes ook de mooiste costuums. Dit blijkt ook wel uit de bekroningen der jury. Deze, bestaande uit de heeren Van Looy, Prent en Clausing, maakte den volgenden uitslag bekend: Fraaiste dame: le prijs Rozenknop je, 2e prijs Bloemenmeisje, 3e prijs Japansche. Fraaiste beer: Tyroler. Zonderlingste heer: le prijs schoor steenveger, 2e prijs Oranje Pierrot. Zonderlingste dame: le prijs Vlin dertje, 2e prijs Diabolo. Historische heer: Oud Friesch cos- tuum. Historische dame: de Carmen (Spaansche). 't Best bij elkaar passend paar: twee boerinnetjes. Groep: de Makabeeërs. Extraprijs voor de kleinste gemas kerde; do kleinste Pierrot. De prijzen bestonden uit aardige kunstvoorwerpen. Onder leiding van de heeren Mar tin werd met veel opgewektheid ge danst, zoodat de kleinen veel genoe gen gehad hebben. Deze pret duurde van 7 tot 10 1/2 uur, toen moesten de jeugdige feestvierders naar huis en naar bed. Na afloop van 't kinderbal was er voor de abonné's nog gelegenheid, om een dansje te maken. Ook daarvan werd door velen geprofiteerd, 't Was dus voor de Bron een welgeslaagde avond. Weldadig heidscon eert. Het Weldadigheidsconcert ten voor- deele van de Vereeniging „Hulsver zorging", afd Het Witte Kruis gis teravond in „De Kroon" was ook alweer niet zoo bezocht als men met grond had mogen verwachten. Het nobele doel der uitvoering, noch de welluidende namen der medewerken den waren in staat gebleken m*-*- dan een paar honderd menschen naar de Smedestraat te lokken. De aanwezigen zullen zich overi gens best hebben geamuseerd; over gebrek aan afwisseling hadden zij al thans niet te klagen. Ja, deze laatste hoedanigheid de afwisseling bedoel ik kon zelfs ge zegd worden tot de meest merkwaar dige van het programma te behoorten. Zelden of nooit immers zal iemand een „Japanische Romanze", voorge dragen door een Mandoline-ensemble, onmiddellijk hebben hooren volgen door een aria uit een van Bach's Itan- taten; en al evenmin den overgang van een Wiener Madl'n Walzer naar R. Strauss lied Allerseelen" hebben hooren maken door een „Tric-trac Polka" van Waldteufel. Hiermede al valt ook de wispelturigheid in de volgorde niet gt<ed te praten be doel ik hoegenaamd niets ten nadeele van het een of ander nummer in 't bijzonder. Het Mandoline-orkestje toonde zich inderdaad een ensemble en speelde zijn nummers „con amo- re" zoodat het ten volle mocht aan spraak maken op de toejuichingen, waarmede het publiek niet karig was. Ook de Bach'sche aria (Zu f reien lm Maien) werd, door jonkvrouwe M. de Jonge, zeer verdienstelijk, en het daar opvolgende „Wiegenlied der Hirten an der Krippe zu Bethlehem" zelfs heel mooi gezongen. Met deze en hare verdere voordrachten (liederen van Strauss, Weingartner en Brahms) heeft deze begaafde zangeres het ar tistiek welslagen van den avond zeer bevorderd. Zeker niet minder deden dit de bijdragen van mevr. G. Vogel v. Vladeracken bestaande uit drie Duitsche liederen (van Schubert, Ru binstein en Strauss) en drie Fransche (van Widor en Dalcroze en een „Ber- gerette") alles met haar mooi, zon nig sopraangeluid, fijn muzikaal voorgedragen en door den heer Wil lem Andriessen even muzikaal bege leid. Een ander zeker niet onwelkom soort afwisseling brachten nog de gesproken voordrachten van mevr. S. Breda KleijnenbergLaurillard. Met 'n aangename stem en in sympathiek eenvoudige woorden waarin even veel echt warm menschelijk gevoel als gezonde zin voor humor door klonk sprak zij eerst ove r„Geven" daarbij haar aandachtig toeluiste rend auditorium den weg aanwijzen de, hoe op practisch, doeltreffende wijze te geven. Later gaf zij een paar stukjes van E. Laurillard: „Weet je 't nog?" en „Bij een Studenten-mas kerade". Hoezeer een en ander bij dte aanwezigen in den smaak viel bleek duidelijk genoeg uit de zeer hartelij ke bijvalsbetuigingen. PHILIP LOOTS, CantateTulipa. Men schrijft ons: Dezer dagen zal door de leerlingen van den heer E. A. Cats, leeraar in vioolspel te Haarlem, een uitvoering gegeven worden. Het hoofdnummer der ensemble stukken is de cantate Tulipa, geschre ven voor dameskoor, soli en orkest door den Heer E. A. Cats, de tekst is van Fabiës (W. H. Kirberger): De cantate is een verheerlijking van Haarlem en zijn schilderachtige om streken: Zij bezingt het ontwaken der lente, bevat een lofzang op den schoe nen Hout; vertelt ons in welluidende klanken van het kristallen klingelen der Damiaatjes; zingt jubelend haar hulde aan de lieve tulpen; geeft in een „Duinzang" een idyllisch beeld onzer schoone duinen, om te eindigen met een prachtig slotkoor aan „Mooi Haarlem," De muziek is zorgvuldig door den lieer Cats in overeenstemming met den tekst der cantate gebracht. Naar ons gemeld wordt, bevat zij een me nigte frissche en melodiese gedeel ten. De solopartijen zijn toevertrouwd aan de dames M. Bies en D. Schoon, en berusten dus, figuurlijk gezegd, in goede handen. De heer P. van Ooy heeft een zijner schoonste instrumenten, een Bech- stein-concertvleugel, voor deze uit voering afgestaan. VRIJZINNIG HERVORMDEN. Op de vergadering van vrijzinnig Hervormden van 17 Februari, is de heer H .Natten gekozen in de Com missie tot nazien van de rekening va nden penningmeester. Verder is besloten om adressen van adhaesie, aan het verzoek van het be stuur der vereeniging van vrijzinnig Hervormden, gericht aan den Kerke- raad en de overige leden van het kiescollege der Ned. Herv. gemeente, om in de aanstaande vacature te voorzien door de beroeping van een predikant van vrijzinnige richting, tier teekening te doen rondgeven bij de lidmaten der Ned. Herv. Kerk en die tevens neder te leggen bij eenige na der bij advertentie op te geven adres- eem- ETALAGE-WEDSTRIJD A, N. W. B. Bij de feesten van den A. N. W. B. in Juli van 't vorig jaar, is ook een etalage-wedstrijd gehouden, waaraan prijzen waren verbonden. Tot dusver hebben de bekroonden evenwel die prijzen, welke gedeelte lijk uit geld en meerendeels uit me dailles bestonden, nog niet ontvan- gen. Wij hebben daarnaar onderzocht en vernomen, dat dadelijk na de fees ten de secretaris van de Commissie, de heer P. A. Leupen, de lijst der be kroningen heeft toegezonden aan den secretaris der feosien, Jhr. Kraijen- hoff. Deze laatste is evenwel spoedig daarop voor dienstzaken naar Ame rika vertrokken, waardoor de lijst niet beschikbaar was. Er hebben evenwel tusschen den Bondssecrejaris, den lieer Slicher en den heer Leupen naderhand bespre kingen plaats gehad en bovendien hebben wij aan een Yan de bekroon den, op zijn verzoek, een exemplaar van onze courant verschaft, waarin de namen der bekroondeu staan ver meld, zoodut nu deze aangelegenheid wel spoedig zul zijn geregeld. BOND VAN TRAMPERSONEEL. De afdeeling Haarlem van den Bond voor electrisch trampersoneel vergadert 25 Maart om te beslissen over een voorstel om den nationalen bond te ontbinden. De reden van de opheffing van den bond ls gelegen in het feit. dat de Amsterdamsche afdeeling zich op los te in den Bond van Gemeentewerk lieden en die in Rotterdam zich aan sloot bij de Nederl. Vereen, voor Spoor- en Tramwegpersoneel, waar door alleen de afdeelingen Den Haag en Haarlem overbleven. 25 jaar concierge. Den len Maart hoopt de heer L. Dekker den dag te herdenken, dat hij vóór 25 jaar geleden benoemd werd tot concierge aan de opleidingsschool voor jongens aan de Wilhelmina- straat. Henri Wilhelmus. Zaterdag is onze landgenoot, de pianist Henri Wilhelmus voor de tweede maal met een buitengewoon groot succes in Budapest opgetreden. Het Budapester dagblad schrijft o.a.: „Zaterdag hoorden wij tot onze groote vreugde weder den jeugdigen Hollandschen pianist Henri Wilhel mus, die ons eenige maanden gele den had overtuigd op welk een hoog te wel in Holland de kunst reeds ge bracht moet zijn. Wij kunnen gerust zeggen, dat hier een kunstenaar in den volsten zin van 't woord aan den vleugel zat. Hij wist het publiek dit maal in extase te brengen met een Nocturne in F is-dm- van Chopin, en de 4e Rhapsodie van Liszt; zonder een toegiftje kon bij niet van ons scheiden en speelde een Prélude van Scriabine (voor de linkerhand alleen). Zelden hoorden wij een pianist met zulk een fijnen aanslag en nuancee- rig. Laten wij allen wenschen, dat deze jonge kunstenaar, voor wien wij in zulk een korten zulk een eerbied hebben, nog lang in ons midden zal blijven. (Zie vervolg Stadsnieuws onder de laatste berichten). Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Dezer dagen zal in Het Wapen van Heemstede „de Vrije Tooneelveree- niging Concordia" haar tweede uit voering geven ln dit seizoen. Opge voerd zal worden het groote blijspel: „Papageno". De ijver waarmede ge studeerd is, alsmede de keuze van het stuk, doen vermoeden, dat het voor deze vereeniging een succesvolle avond zal zijn. De uitslag der Woensdag alhier ge houden verkooping in liet koffiehuis „Landzicht" door Notaris Mr. C. J. Boerlage was als volgt: Een woonhuis met bloembollen huis, enz., alsmede uitmuntend bloem bollenland aan den Heerenweg, groot 4.84.40 H.A. Kooper de heer E. van Beusekom, voor 19141. Een perceel best weiland, uitste kand aaechikt. voor bloembollenland. te Heemstede in den Schouwbroeker- polder, groot 1.69.90 H.A. Opgehou den 6065. De gezamenlijke barbiers alhier hebben besloten om met ingang varf 1 April hunne zaken op Zondag te sluiten. HAARLEMMERMEER. Te Hoofddorp zal nog vóór 't einde van dit jaar gebouwd worden eene nieuwe Chr. school en woning. De nog in gebruik zijnde school is afge keurd. Men is reeds druk aan 't on derhandelen over aankoop van grond. Do parochianen van de eerste R. ft. kerk, van den H. Francïscus van de Salis, aan de Hoofdvaart te Haarlem mermeer, hebben het 50-jarig bestaan gevierd. Aan de kerk werd bij die ge legenheid een prachtig orgel geschon ken. IJ MUIDEN. Piusf eest. ln een goedgeslaagde feestelijke bij cenkumst van katholieken werd Woensdagavond het gouden Pries terfeest van Z. II. Paus Pius X her dacht, Als feestredenaar trad op Pa ter A. Fennell van Schiedam, die iu een boeiende en aandachtig aange hoorde rede een korte schets gaf van het leven van den Heiligen Vader, wiens borstbeeld tusschen weelderig groen prijkte. Het R. K zangkoor U- t li Dulci verleende zijne medewer king, ouder le.-Jmg van zijn kranigen directeur den lieer N. 11. Andriessen van Haarlem. Verschillende solisten stonden dei- vereeniging met veel succes ter zijde. Kamer van Koophandel en Fa brieken. ln de Woensdagavond gehouden vergadering van de neutrale kiesver- «leniging werd tot candidaat gesteld, in de plaats van den heer Srnidt van Gelder, die na zijne verkiezing be dankt had, diens mede-directeur van de Kon. Papierfabriek te Velsen, de lieer J. Kruimel te Bloetuendaal. De heer Kruimel zal bij zijne verkiezing het Lidmaatschap aanvaarden. De tijdelijk lichtwackters-stoker te IJmuiden D. Visser en J. P. Giskes, zijn resp. benoemd tot lichtwachter- stoker bij 's rijks kustverlichting le Sctieveningeu, tevens bestemd om dienst te doen in het proefstation al daar voor den dienst der verlichting, en tot lichtwuchter-stoker bij 's rijks kustverlichting te IJmuiden. ZANDVOORT. Aüiier is zwervende aangetroffen de 14-jarige J. B. uit Amsterdam. Aan do politie verklaarde bij, dat hij als jongste bediende op een kantoor in Amsterdam werkzaam was, doch daar zonder medeweten van zijn pa troon was weggeloopen omdat hij zoo door het overige personeel werd geplaagd. Hij is door de politie naar zijne woonplaats teruggebracht. Hc-den ontstond in het nieuw ge bouwde station alhier een begin van brand, die door het personeel werd ontdekt en met eigen bluschmiddelen spoedig bedwongen. De oorzaak van den brand is onbekend en de aange richte schade gering.^ Tegen C. K, en A. K., arbeiders al hier, is door deai buitengewoon ge meenteveldwachter W. van Duyn, proces-verbaal opgemaakt wegens het stellen en zetten van wildstrikken Jn de duinen (jachtveld) onder deze gemeente. Zes strikken werden in be slag genomen Door het Harmoniegezelschap, on- deraideeling van de werkliedenveree- niging „Onderling Hulpbetoon" is gisteravond in de concertzaal van ca fé Zomerlust alhier liet 10-jarig be staan der vereeniging feestelijk her dacht door het geven voor genoodig- den van een kinderfeest onder leiding van de heeren Martin uit Haarlem, een uitvoering, afgewisseld met voor drachten en een bal. De voorzitter, de heer C. Schaap, herdacht in kor te trekken de bijzonderheden omtrent de vereeniging over de afgeloopeca tien jarfen, en de voorzitter van On- cterlLmr Hnlnhötnnn. (Ia hi>Ar Zwaan.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1