Weerbericht KEIJSEB'S Schoenenmagazijn, Bnrgeriljke Stanst MEDEDEELINGEN VAN HET KON IN KL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 22 Febr. 1909. Hoogste barometerstand 778.7 m.M. te Riga (Oostzeekust van Rusland); laagste 757.0 m.M. De Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 23 Februari: Wind: zwakke wind Gesteldheid van de lucht: nevelig tot onbewolkt, droog weer. Temperatuur: geringe verandering. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 775 m.M. Stilstand. Vorige stand te 2 uur 775 m.M. ïhermometerstaod te Haarlem. Zondag SI Februari Hoogste gisteren F. 43f Laagste heden nacht F. 39° Hedenmiddag 19 uur F. 41* Maandag 99 Februari Hoogste gisteren .F. 44° Laagste heden nacht. F. 80* Hedenmiddag 12 uur F. 48* INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 CU. per regel. F. P. REICHERT, 17 ANEGANG 17. PRACUTIGK SORTEERING Gekleurde Overhemden vanal f 1.90. i 82 Lange Veerstraat Te water. Zondagavond omstreeks 6 uur viel een net gekLeede vrouw nabij de re mise der E. S. M. Ln de Leidsche vaart. Dit werd opgemerkt door den fietsrijder W., die zich terstond ge kleed te water begaf en de drenkeling op het droge bracht. Militaire zaken. De milicien J. L. de W. van het 10e regiment infanterie, U door den krijgs raad te Haarlem veroordeeld tot 2 maanden militaire detentie, wegens eerste desertie ln tijd van vrede. Gemaskerd bal Cremer". Zondagavond hield de vereenlging „Cremer" haar gemaskerd baL De jury, bestaande uit de boeren P. van Ooy Jz., A. L. van den Berg en J. R. Prent, kende de volgende prijzen toe Fraaiste damescostuum, Madame Rans Gêne; Fraaist» heerencoetuum, Monsieur Junod Schoonst bij elkaar passend paar, Zigeuners 2e schoonst bij elkaar passend paar-costuum van zeildoek. Actueelste of historische persoon, Koning Herminigild; 2e Actueelste of historische per- toon, Veldoverste uit de 12e eeuw Zonderlingste dameecoetuum, ko renaren 2e z-onderlingste damescostuum, kaartendame Groep, Reclame negers. Haarlemsche Kegelbond. De Staatscourant bevat de Konink lijk goedgekeurde statuten van den Haarlemscben Kegelhond, te Haar lem. Deze vereeniging stelt zich ten doel a. de beoefening en de belangen der kegelsport te bevorderen b. de vriendschappelijke verstand houding onder kegelaars te verhoo- gen. De bond tracht dit doel te berei ken door: a. het houden van onderlinge wed strijden b. het uitschrijven en deelnemen aan nationale en Internationale wed strijden. Gev. Voorwerpen. 2 planken, bij J. de Winter, Emma- kade 5. 1 Linnen zakje Inh. geld, bij P. Heshof, Nauwe Appelaaisteeg 6. 1 Lorgnet in étui, bij A. Voorting, Plein 21a rood. 1 Stuk van een rijtuiglantaarn, bij L. Steenman, Reilzstraat 31. 1 Dameshandschoen, bij A. Ver meer, Sophiastraat 3. 1 Ring waaraan 3 Uutel, aan het politicbureau. Aangifte is gedaan van het verlie- zen van een gouden schakelarmband waaraan een gouden raedaljon. Uit de Omstreken Door het ijs Op het Kolkje te Over veen zakte Thijs G. door het ijs. Z'n kameraad Henk D. wilde hem er uit helpen, doch zakte er ook door. Beiden wis ten er uit te krabbelen. Een poosje later zakte er weer een jongen door en een ander., dieeven- eens te nuip Kwam, zant» er ook door. Twee arbeiders kwamen met een lijn en verlosten de waaghalzen uit hun benarden toestand. SCHOTEN. Onze berichtgever schrijft: Na vele vergaderingen, request en. en protesten, werd eindelijk in 1907 den heer-Louis Tuynman, architect der gemeente Schoten, opdracht gege ven een teekening te maken vooreen school voor 600 leerlingen. Nadat de ze plannen gereed en den officieelen weg gegaan waren, kon eindelijk in 1908 door B, en W. worden overge gaan tot aanbesteding. Na twee jaren wachten Is evenwel nu iets verkregen, waar Schoten met recht trotsch op wezen kan. De school ligt aan de Sundastraat met haar gevel van 47.5 M. breedte op het noor den, zoodat van hinderlijk zonlicht geen sprake kan zijn. Eenvoudig in baksteen, met toepassing van hard en zandsteen opgetrokken, maakt zij een soliden indruk. De hoofdingang in het midden van genoemden gevel geeft toegang tot de vestibule met tochtpui, waarin door draaiende deuren zijn gemaakt met spiegel- en gekleurd glas in lood. Aan het einde van deze vestibule be vinden zich rechts en links de gangen (breed 2.50 M.), die ioegang geven tot de klasselokalen, het gymnastieklo kaal, de speelterreinen en de kamers voor het hoofd en den bewaarder. Beneden bevinden zich zes lokalen, elk groot zeven meter in het vierkant en 4.50 M. hoog. De ruime eikehou ten trappen in het dito trappenhuis, dat zijn licht ontvangt door ze-B men, bezet met glas in lood, voeren ons naar de verdieping. Hier heeft men de zelfde verdeeling aLs bene den, alleen vinden wij hier nog een ruime kamer voor leermiddelen, voorzien van kasten en stellingen. Alle lokalen zijn door draai- en tui melramen, luchtkokers en -roosters, rappel schoorsteenen ruim voorzien van licht en lucht. Beneden komen wij, onder het trapbordes door in het gymnastieklokaal, groot 115 vierk. M., voorzien van 8 stuks dubbele deu ren, die aan weerszijden toegang ge ven tot een speelterrein, groot 350 vierk. M. Het geheel» terrein wordt door een sierlijk hekwerk van den openbaren weg afgescheiden. De kunstverlichting geschiedt door een voudige gasharpen. Water wordt ver kregen door middel van een norton- wed met reservoir en pijpleiding naar de drüiKfonteinen. De schooi- meubelen zijn overeenkomstig de nieuwste voorschriften der Uygieue getoetst. Het geheel» werk, met inbe grip van de meubeis. stond onder di- ïecue van de iieereu Louas Tuymiian, architect, en J. van Tol, hoofdopzich ter. Aannemers waren de Loeren Kaub en Bierboom te Haarlem. HEEMSTEDE. Schietoefeningen. Mannelijke ingezetenen van 16-35- jarigen leeftijd, die wenschen deel te nemen aan de schietoefeningen op de banen te O verveen, kunnen zich daarvoor aanmelden ter gemeente secretarie alhier. De heer Pronk, hoofd Yan de R. C. Jongensschool alhier, is lid geworden van de Commissie tot viering van den Koninginnedag, ter vervanging van den hieer Vintges, die vertrokken ix. BENNEBROEK. Het fanfarecorps „Kunst na Ar beid' hield Zaterdagavond voor het eerst in het gebouw van den R. K. Volksbond teen» uitvoering. De mu zieknummers klonken goed in deze zaal, die zich zoo uitstekend voor dergelijke gelegenheden leent. Jam mer dut er weinig publiek was opge komen. De heer K. Smits, president van het Centraal Bestuur van den R. K. Volksbond, zal een dezer dagen Ln liet Veneenigingslokaal aan de School laan alhier eene lezing houden. Miej. de Wed. M. C. Wildschut-- Boerée, oudste inwoonster van Ben- nebroek, viert morgen haar 85sten verjaardag. BEVERWIJK. Hedenmorgen ongeveer half zeven werd Beverwijk gewekt door de brandweer voor een binnenbrandje in de Kerkstraat bij de schoenmaker de W. Hoewel dit zich een oogenblik ern stig liet aanzien, kon het toch met el- gen middelen gebluscht worden. De schade aan het meubilair is nog al belangrijk. Alles was verzekerd. HAARLEMMERMEER. De heer Hoejenbos, candidaat van de volkspartij voor de Tweede Kamer in dit district zal, aanvangende deze week, in verschillende plaatsen van liet district optreden. HALFWEG. De suikerfabriek „Holland" alhier laat ln IJ- en Haarlemmermeerpol- ders voor den teelt der beetwortelen oontracteeron voor f10 per 1000 KG. bij 14 IJMUIDEN. Hinder van wrakken. Den laatsten tijd worden zoo schrijft men aan de TeL door ver schillende reederijen ernstige verlie zen geleden door het verspelen van borden, boomen, netten en ander vischtulg. Als oorzaak wordt door den visscherman daarvoor gewoonlijk opgegeven, dat men bij het visschen op een wrak is gestuit. Te betreuren is het daarom, dat de regeering bij het opruimen van wrak ken slechts rekening houdt met de belangen der scheepvaart en niet met die der visscberij. xnans moet Dijvoorbeeld door de Nederlandsche regeering het wrak worden opgeruimd van het Duitsche stoomschip „Nipponia", dat 23 mijl N. W. kwart ten noorden van IJmui- den is gezonken. Dit wrak behoeft echter volgens Internationale over eenkomst niet verder opgeruimd te worden dan tot 16.20 M. bij laag wa ter onder den waterspiegel, omdat "t dan niet meer als hinderlijk voor de scheepvaart wordt geacht. Doch 't ligt voor de hand, dat dan het over schietende van de romp het meeste gevaar voor de visscherij gaat ople veren. Zoolang men nu met de amo veering tot 16.20 M. beneden den wa terspiegel bezig is, wordt de gevaar lijke plek door een ton aangeduid, doch eenmaal op die diepte vrij water gekregen, wordt het •waarsckuwings- sein weggenomen. Waarau ter plaatse van de gezon ken „Nipponia" veel gevischt wordt op kabeljauw en bot, springt het ge vaar ln ket oog, dat daar netten, boo- ren en borden zuilen worden ver speeld, die ea ngroote waarde verte genwoordigen. Niet ongegrond is dan ook de wensch, d:en men hier hoort uiten, dat de regeering tot een betere opruiming der wrakken moge overgaan en dat ook de visschers, zooveel mogelijk, zelf zullen mede werken om dergelijke hindernissen te ontwijken. Jn de afgeioopon week kwamen al hier binnen 41 atoomschepen en 1 zeelichter en vertrokken 4ü stoom schepen en 1 zeelichter. Binnenland HOFBERICHTEN. H. K. H. de vorstin van Erbach, jongst» zuster van H. M. de Koningin- Moeder, wordt heden Maandagavond in de Residentie verwacht met haar jongste dochtertje, om te logeeren ten paleize Voorhout. HOFROUW. De opper-ceremoniemeester maakt bekend, dat het Ilof, ingevolge de be velen van Hare Majesteit de Koning in, met ingang van 22 Februari 1909, den rouw zal aannemen, wegens bet overlijden van Zi^ne Keizerlijke Hoog heid Grootvorst Wladimir Altexandro- witch van Rusland, voor den tijd van drie weken, en wel: zes dagen mid delbaren rouw, en vijftien dagen lich ten rouw. TUINBOUWTENTOONSTELLING TE ZEIST. Van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel is de mededee- ILng ontvangen dat de commissie op een Rijkssubsidie van f 2000 kan reke nen, terwijl in uitzicht is gesteld die bij gebleken noodzakelijkheid, te ver- hoogen tot f 3000. HET GESOL MET VELTMAN. De beruchte Veltman, die in Juni van he«t vorig jaar uit het krankzin nigengesticht te Medemblik ontvlucht te en in September gevat en naar de bijzondere strafgevangenis te Leeu warden gebracht werd, is thans weer naar Medemblik vervoerd. 'Tel.) PROEFSTEMMING Bij de centrale regelings-commlssle voor volksstemmingen bestaan zeer ernstige plannen om dit jaar eene proefstemming te houden in een ge heel kiesdistrict voor de Tweede Ka mer. Als zoodanig zal alsdan hoogst waarschijnlijk een kiesdistrict Ln de provincie Friesland ln aannVerking komen. HUWELIJKSBUREAU. In den laatsten tijd verschijnen in verschillende nieuwsbladen z.g. hu- wel ij ksadver ten tiën, waarbij reflec teerenden wordt verzocht, hun brie ven onder een zeker nummer te zen den aan het bureau van het blad. Men ontvangt dan in den regel ant woord van het huwelijksbureau van Dolder en Co. Van der Vennestraat, te 's-Gravenhage, dat zijn bemidde ling aanbiedt voor het te sluiten hu welijk. De hoofdcommissaris van politie te 's-Gravenhage, die reeds vroeger voor de praktijken van deze firma waar schuwde, meent andermaal belang hebbenden te moeten aanraden, bij onderhandelingen met die firma, de noodige voorzichtigheid te betrachten vooral, waar meestal wordt ge vraagd storting vooraf van een som voor te maken onkosten. (Tel.) RELLETJES TE ZUTPHEN. Men schrijft uit Zutphen aan het Hbld. Doordat alhier in het bouwvak bij metselaars, opperlieden en schilders ten opzichte van het arbeidscontract geen overeenstemming werd verkre gen tusschen werkgevers en werkne mers, is een geschil ontstaan, dat langzamerhand tot geregelde straat- betoogingen en wanordelijkheden is «aan aanleiding geven. Het begon Dinsdag, toen schilders uit het na burige VeJp hier kwamen arbeiden, die '8morgens door politie van het station werden gehaald en 's avonds rvp gelijke wiize daarheen werden ge leid. Reeds den eersten avond werd de stoet der terugkeerenden lastig gevallen en do geleiders met steenen en stukken ijs geworpen. Woensdag avond werden, niettegenstaande een herinnering van den commissaris van politie aan het bepaald» bij art. 186 van het Strafwetboek, de relletjes herhaald en moest van het blanke wapen worden gebruik gemaakt, dert hebben eiken avond samenscho lingen en volksoDloopen plaats, die voor het verkeer zeer hinderlijk zijn en aan de politie \eel last bezorgen. Agenten, versterkt door rijksveld wachters en marechaussees, hebben telkens moeite om ruim baan te ma ken, soms ook om zich voor molest te vrijwaren. Eene poging is aangewend om een verzoening tot stand te brengen, door bespreking der zaak in een ver gadering van vertegenwoordigers zoowel der werklieden als van de ba zen, onder voorzitterschap van het hoofd der gemeente, dat zich bereid verklaarde, die taak op zich te ne men. Men is er echter op afgestuit, dat de werklieden alleen willen on derhandelen door hunne organisatie en de bazen daarmede niet ln over leg willen treden. Wel zijn eenige weinige werkwilligen weder aan den arbeid gegaan, maar eene spoedige afdoende oplossing van het geschil kan nog niet worden verwacht. DE TOESTAND IN DE S. D. A. P. Het Hbld. verneemt, dat door de Marxistengroep aan de Federatie der Internationale Sociaal-Democratie 'n brief geschreven zal worden, waarin het standpunt der Marxisten zal wor den uiteengezet en gevraagd of dit, naar de meening der Internationale, niet het Juiste is, op den grondslag van de leer van Marx, van het funda ment der Intern. Soc.-Democratie. Wij wijzen .op 'de belangrijkheid der „Internationale" in verband met deze aangelegenheid. Immers laat de „Internationale" op haar congressen uit elk land slechts ééne organisatie toe, zoodat zij reeds dadelijk op het eerstvolgend congres geplaatst zal worden voor de vraag, wie van beide Nederlandsche partijen zal toe gelaten worden, óf de Marxistische óf de revisionistische. Wijl het voortspruiten van een in tern. quaestie hieruit niet buitenge sloten wordt geacht, wordt de beslis sing der Internationale in deze met belangstelling tegemoet gezien. Deze week komt het dagelijksch be stuur der Internationale te Brussel bijeen. De redactie van „De Tribune" meldt „Van der Goes deelt ons mede, dat hij meent, dat zijn naam aan het hoofd van ons blad behoort te ver dwijnen, om de naar zijn meening bestaande verwarring niet nog te vergrooten. Principieel acht hij het evenwel niet onmogelijk aan een buL ten de S. D. A. P. staand soc.-dem. orgaan mede te werken. Gorter blijft onze trouwe medewerker als te vo ren." DE NIEUWE SOCIAAL-DEMOCRA TISCHE PARTIJ. De aangekondigde vergadering van de ,,Tribune"-groep en haar mede- Standers in de S. D. A. P. heeft Zon dagmiddag in het gebouw „Plancius" te Amsterdam plaats gehad. Ze werd geleid door den heer D. J. Wijnkoop, een der geroyeerde „Tribune"-redac- teuren. Blijkens een door het bureau na afloop verstrekte mededeeling waren ongeveer 250 partijgenooten, waar van ongeveer een honderdtal van bui ten Amsterdam, vertegenwoordigd. De redactie van „De Tribune" vormde het bureau van de bijeen komst. Er werd na uitvoerige bespreking met bijna algemeene stemmen (2 fe- gen en 7 blanco) der aanwezigen be sloten tot oprichting e^ner nieuwe Partij, indien het referendum de be sluiten goedkeurt. Eeai korte discussie werd gevoerd over de vraag of de Partij reeds aan de a. e. verkiezingen moest deelne men. Men was bijna algemeen van meening, dat dit inderdaad geschie den moest en daartoe werd dan ook op voorstel van Mannoury met zoo goed als algemeene stemmen beslo ten. De vraag, waar en hoe men aan die verkiezing zou deelnemen, werd overgelaten aan de definitieve consti- tueerende vergadering der Partij na het referendum. Vervolgens werd een commissie van 9 personen benoemd, die met de voorbereiding van de constitueeren- de vergadering der Partij na het re ferendum werd belast, een vergade ring die waarschijnlijk op 14 Maart a s. te Amsterdam zal plaats vinden. Tot leden dezer commissie werden benoemdde heeren Ceton, Van Ra- vesteijn, Wijnkoop, Gorter, Mendels, MensLng, Bern. van Praag, Wakker en De Wolff, en tot plaatsvervangers de heeren H. J. W. Sannes, Van Schie, Schutte en De Visser. Deze commissie zal op de constitueerende vergadering met een voorstel voor het program, het strijdprogram en de statuten der Partij komen. Verder werd naar aanleiding van een ingekomen schrijven van den In ternationalen secretaris, CamiLle Huijsmans, namens het comité van het Internationaal Bureau te Brus sel, besLoten op welke wijze men dit Bureau het best omtrent de gebeur tenissen alhier zou inlichten. Omtrent „De Tribune" werd beslo ten, dat ze voorloopig met de vaste medewerking van de heeren Gorter en Mendels zou worden versterkt. La ter zullen hieromtrent definitieve be slissingen worden genomen. Onder het zingen van het lied „Op, socialisten, sluit de rijen" en de „In ternationale" ging de opgewekte ver gadering uiteen. DE RAMP IN ZUID-ITALIë. De netto-opbrengst van de collecte, te Rotterdam gehouden van wege de commissie, die er zich gevormd had om-geld ln te zamelen voor de slacht offers der aardbeving in Zuid-Italië, bedraagt ƒ25,417.64. ONGELUKKEN. Te Nijeveen heeft het ijs nog een offer geëischt. Het ongeveer 5-jarig zoontje van den heer W was met ziin zuster tn een land gegaan het Jongetje waagde xlch toen op het Ijs eener diepe sloot, zakte er door en verdronk. Te Wageningen Is de 74-Jarlge koopvrouw H. door t» vroeg uit t» stappen, onder de Oosterstoomtram geraakt, waardoor zij een wagenrad ovter den rechtervoet kreeg en ernstig gewond werd; zij is naar het zieken huis gebracht. WERELDCONFERENTIE. Men meldt uit 's-Gravenhage: De door president Roosevelt aange kondigd» bijeenroeping van een we reldconferentie te 's-Gravenhage, voor 't behoud van natuurlijke hulp bronnen, *is voortgekomen uit het op het te New-York bijeengekomen na tionaal congres der verschillend^ Amerikaansche staten, dat zich met hetzelfde onderwerp bozig houdt. Reeds vóór dien had de Nederland sche regeering op een vraag van Amerika geantwoord, dat een samen komst te 's-Gravenhage haai- welkom zou zijn. Deze conferentie beoogt slechts een samenkomst van vertegenwoordigers der toe U-eden de regeeringen, ten einde elkander voor te lichten om trent de wijze, waarmede de landen hun rijkdommen kunnen vier meerde ren, door het gebruik der middelen, hun door de natuur geschonken in öe bosschen, rivieren, meren, plassen, Landstreken, enz. Het bezoek van president Roosevelt aan ons land is eerst in 1910, dus lang na afloopvan dit congres te wachten. TWEEDE KAMER VERKIEZING. Enkhuizen. Door de Lib. kieeveree- nlging te Winkel Ln liet district Enk hulzen is de heer Goeman Borgesius candidaat gesteld voor de a.s. Ka merverkiezingen MOLLENVANGST. Meer dan 100.000 mollen velletjes zijn sedert October uit Friesland ver zonden; liet meest naar Rotterdam. Vandaar worden zij naar Engeland geëxpedieerd, waar zij voor bontwerk gebruikt worden. NEDERLANDSCHE HOTELHOU DERSBON D. Het bestuur van bovenvermelden bond heeft tot de Tweede Kamer een schrijven gericht, waarin het opkomt tegen het voornomen der regeering «om bij wetswijziging den accijns op het gedistilleerd met f 27 per H.L. te verhoogen. Het bestuur merkt op, dat dit in meer dan één opzicht onge- wenscht zou zijn. De maatregel zou aanleiding geven tot allerlei knoeie rijen, die zoowel den reëelen handel schaden als de volks-gezondheid be- nadoelen. Tevens zou deze verhooging juist de handelaars treffen, die de minste draagkracht bezitten; dus zou zij uit moreel oogpunt ook te verwer pen zijn. Ook zou de smokkelhandel zich welig ontwikkelen. Daarom verzoekt het bestuur ln ieder geval slechts een kleine verhooging aan te nemen. Tram storing. Zaterdagavond omstreeks zes uur ontstond op de Kamperbrug te Am sterdam met een gemeentetram kort sluiting. De beugel bleef aan het ijze ren stel van de brug hakten, brak, en een zware, blauwe vlam sloeg naar buiten, wat de voorbijgangers angstig maakte. In de centrale bemerkte men het ongeval en sloot stroom af. Daardoor stonden natuurlijk in eens alle trams stil, niet alleen vain de Amsterdam- sche gemeentetram, maar ook van de E. S. M. die in Amsterdam over de zelfde rails rijdt. Per auto werden de werklieden naar de plaats dies ongevals gebracht en werd aanstonds begonnen de ge leiding te herstellen. Ook werd gere geld een deel van 't tramnet weer in geschakeld, zoodat om zeven uur al- Les weer ongestoord kon rijden, en 't publiek geen reden meer had, om te moppeiten. Laatste Berichten SNEEUWVAL IN RUSLAND. KIEF, 21 Februari. (Reuter). Op den Zuiiwestspoorweg is het goede renvervoer tengevolge van sneeuw storm over een lengte van 3000 werst geheel geslaakt20.000 werklieden zijn bezig .ie spoorweglijn van sneeuw te ontdoen. In den loop van twee da gen zijn er 30 treinen blijven steken. De sneeuw lag zoo hoog als de daken der wagens. Verschillende treinen ontspoorden. De verkoop van kaarten voor plaat sen in het zuiden is gestaakt. De sneeuwstorm is heden zwakker, AARDBEVING. MADRID, 21 Februari. (Reuter). Te Elcke, in de provincie Alicante, hadden in den afgeloopen nacht vier aardschokken plaats, zonder schade te veroorzaken. Hedenmorgen werden drie schok ken gevoeld. De tweede was het he vigste. De bevolking, die juist in de kerk de mis bijwoonde, werd dooi paniek aangegrepen. De menschen vluchtten uit de kerk, vele vrouwen en kinderen werden onder den voet [eloopen en ernstig gekwetst. Te Cnevillente werden twee schok ken gevoeld. De tweede was vrij sterk. Niet alleen werden meubels verplaatst, zooals ook bij den eersten schok, maar de gebouwen werden heen en weer geschud op een wijze, die de verschrikte bevolking met angst vervulde. TWEEDE KAMERVERKIEZING. Naar we vernemen wordt hier ter stede voorbereid de oprichting van een comité ter bevordering van de candidatuur van jhr. rnr. F. W. van Styrurn voor die Tweede Kamer. HOCKEY. In de jongste vergadering van het bestuur van den NetLerl. Hockey- en Bandybond is, naar de Ned. Sport meldt, het volgende besloten: Als plaats voor den eindstrijd der Zilveren-Bal wedstrijden Utrecht te kiezen. Datum 28 Maart. Den wedstrijd Hilversum IIde Musschen ongeldig te verklaren en te laten overspelen, omdat een niet-lid der veneemging voor de Musschen me- degespeeld heeft. Den wedstrijd H. D. M.H. H. V. II ongeldig te verklaren en te laten overspelten, omdat de scheidsrechter ten onrechte op een eenmaal toege kend punt voor II. D. M. was terug gekomen; de wedstrijd zou daardoor 11 geworden zijn, doch op verzoek van H. D. M. wordt die wedstrijd over gespeeld. Het protest van Odis tegen een doelpunt van Hilversum in den wed strijd HilversumOdis aan te nemen; Het protest van Hilversum tegen teen doelpunt van Odis in den wed strijd HilversumOdis niet aan te nemen. De kampioenen van de tweede klas competitiee A en B twee wedstrijden te laten spelen tegen elkaar; de win ner van deze twee wedstrijden zal promotiewedstrijden spelen tegen de laatste vereeniglng der lte klasse- competitie. Twee promotie-wedstrijden te doen spelen tusschen den kampioen der tweede klas-competitie en de laatst» vereenigiog der ie klas-competitie; Ln dwzo wedstrijden zal de „goal-avera ge" niot. beslissen, wanneer elke ver eeniglng een wedstrijd wint; heeft elk der vereen igingen een wedstrijd ge wonnen, dan za! een derde wedstrijd op onzijdig terrein gespoeld worden; die scheidsrechters voor de kampi oene- en promotie-wedstrijden zuilen door den bond aangewezen worden. Een propagandatociit naar het Noorden te organisceren in het einde van April. Met het oog op de vele iiug te spe len wedstrijden, geen uitstel, om wel ke reden ook, van de volgens pro gramma te spelen ontmoet in gein meer te verkenen. telegrammen Amsterdamsche Beurs. Openingskoersen van 22 Februari, medegedeeld door LABOUCH ERE O YENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem, Gr. Markt No. 1 en 3. Tel No. 577. De STAATSFONDSENMARKT was onveranderd. Nederl. Certificaten 76 3/4, 911/2, Russen 871/2, Consols 80 7/8, Hope's 80 3/4. ZUID-AMERIK A ANSCHE STAATS. FONDSEN prijshoudend, Peruanen 91/4 en 37 3/4. TABAKSAANDEELEN flauw. Bind- jey 100, Deli 420, Medan 252, Nieuwe Asahan 92, Rotterdam Deli 350, Se- nembah 370. PETROLEUM A ANDEELEN terug loopend. Koninklijke 369 1/2, Sumatra Palembang 138 1/2. MIJNAANDEELEN weinig affaiie. Ketahoens 188, Redjang Lebong 995, Great Cobar 781 1/2, Alg. Exploratie- Mij. 68—75. De AMERlK. MARKT opende zeer flauw. Atchison 98 3/4, Denver 43 1/4, Erie 28 5 1/16, Kansas 38 1/2 en 69 3/4, Missouri 38 7/8, Rock Island 22 7/8, Rock Island 22 7/8, Southern Railway 24, Union Pacific 175, Wa bash 7 1/8, Steels 43 7/8, Carren 44 1/2. CULTUURWAARDEN aangeboden: Vorstenlanden 145 1/2. HAARLEM. BEVALLEN 20 Februari. C. C. Dieben, geb. v. d. Laarschot, z. M. J. Franken, geb. Remmers, z. 21 Februari. A. M. Klaassen, geb. Aaftink, d. M. C. Haak, geb. Ploeg, z. H. Tim- mers, geb. Verhagen, d. J. Dekker, geb. Weijers, d. 22 Februari. G. de Graaf, geb. v. Baak, d. OVERLEDEN 19 Februari. H. 2 d., zoon van P. Makkei ie, Rozenprieelstraat. 20 Februari. A. C. van Turnhout, geb. Valkestein, 77 j., Doelstraat. D. Voorting, geb. Koppert, 78 j., Plein. 21 Februari. S. Boers, geb. Boos, j., Da Costastraat. J. Stout, 17 j., Hazepaterslao.n. M. A. Zuid- weg, geb. G ruil erna,ns, 55 j., Gast huis vest. BENNEBROEK. OverledenH. Bras, echtgenoot» van A. Klomp, 40 j. ZANDVOORT. BEVALLEN: G. PaapKoper d. J. Keur—van der Mey, z. Stoomvaartberichten Het stoomschip Oranje, van Bata- via naar Amsterdam, vertrok 20 Febr. van Genua. Htet stoomschip Koningin Wilhel- mina, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 20 Febr. Kaap del Armi. Het stoomschip Maasland, van Bue nos Ayres naar Amsterdam, vertrok 20 Febr. des middags van Duinkers ken. Het stoomschip Kleist, ssm Rotter dam naar Japan, arriveerde 19 Febr. te Pen an g. Het stoomschip Noordam, van Rot terdam naar New-York, vertrok 20 Febr. 's nam. 2 uur 20 min. van Bou logne. Het stoomschip Besoekl vertrok 20 Febr. van Rotterdam naar Batavia. Het stoomschip Grotlus vertrok 20 Febr. van Amsterdam naar Batavia. Het stoomschip Flores, van Am sterdam naar Batavia, vertrok 19 Fe bruari van Suez.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2