KWARTJES ADVERTENTIEN VRAAC-EN-AANBODS ADVERTENTIEN: 1-6 REGELS 25 CENTS 3PLAATSINCEN f 0.50 BIJ VOORUITBETALING Traagheid: Binnenland Uit de Omstreken Sport en Wedstrijden Leger en Vloot SCOTT'S EMULSION Onze Lachhoek, pen. Heelt aj au nog recht op loan in hoeveel? ANTWOORD: Gedurende een be- ptekkelljk korten tijd moet het loon nog uitbetaald worden. Hoe lang dat .la bepaalt de wet niet en het la duS in het belang der partijen om sulks bij gemeen overleg te regelen. VRAAG: Heb lk nu nog recht op ziekengeld en wat wordt daar onge veer voor gerekend? ANTWOORD: Wanneer uwe zuster geene Inwonende dienstbode was, dan kan daarvan geen sprake zijn. Was zij dat wel, dan moet de mees ter of meesteres voor behoorlijke ver pleging en geneeskundige behande ling zorgen, voor zoover daarin niet door andere personen is voorzien De bedoeling der wet is geweest om er voor te waken, dat de zieke, inwo nende dienstbode niet aan haar lot overgelaten worde, maar verder zal men niet kunnen gaan. VRAAG: Ik ben weduwnaar en wensch te hertrouwen. De nalaten schap mijner vrouw bestaat enkel uit gewoon huisraad. Ben ik nu nog verplicht boedelscheiding te houden met mijne onmondige kinderen? ANTWOORD: Neen, dat is niet noodig, maar het is wel gewenscht om teen inventarisje te maken. Dat Is hoogst eenvoudig. Spiteek er eens over met eenen notaris en wanneer het niets lijden kan, dan zullen de kosten u niet tegenvallen. VRAAG: Een huis is mondeling, zonder eenige afspraken omtrent op- zeggingstermijn, per maand gehuurd. Hoe lang te voren moet de huur nu worden opgezegd? ANTWOORD: Een maand te voren. VRAAG: Wanneer men een dienst bode gehuurd heeft, die bij 't verhu ren beweerde nog nimmer gediend te hebben en men later tot de ont dekking komt dat 'ze reeds in betrek king geweest is en wegens diefstal weggejaagd, heeft men het recht om haar terstond weg te zenden en hoe lang moet men haar dan betalen en mag men den godspenning afhou den? ANTWOORD: U kunt haar wegzen den, mits haar de reden mededeelen- de. U betaalt haar tot den dag var» per trek. Als ze geen 3 maanden in dienst is geweest mag u den gods penning afhouden. VRAAG: Kunt u mij ook zeggen wat lk doen moet aan kippien die kreupel loopen? ANTWOORD: Deze vraag is te vaag. Hoe is de kreupelheid ontstaan, door vallen, een schop of trap geven? Zoo is die vraag in liet geheel niet e beantwoorden. VRAAG: Wie is verplicht de beer put te ledigen, de huurder of de ver huurder? ANTWOORD: De huurder. VRAAG: Bestaat hier een machine fabriek „NeerJandia", zoo ja, wie zijn de eigenaren of directeuren en waar wonen zij? ANTWOORD: Bedoeld zal wel wor den de scheepsbouw werf „Neerlan- dia". Deze wordt geëxploiteerd door de heeren Brouwer en Van Dijk. De eerstgenoemde woont Zuider Stationsweg Bloemendaal en de laatste Spionkopstraat 13 (Schoter kwartier). VRAAG: Kunt u mij ook zeggen, wat er te doen is aan een nikkelen -koffiekan, die eenmaal per week ge bruikt wordt, na goed te zijn schoon gemaakt en waarvan'de koffie die daarin is gezet niet te drinken is, door den onaangenamen smaak. ANTWOORD. Flink uitkoken met sodawater en dit op een theelichtje laten koken. De pot na gebruik omge spoeld weg zetten, doch open laten ©taan (het deksel dus niet dicht doen). VRAAG: lk heb een kip met schie- ven bek, dat wil zeggen de onder- en bovensnavel staan niet recht op el kander, zoodat ze geen graan kan op pikken en alleen zacht voedsel. Is hieraan -nog iets te doen? ANTWOORD: Ons niet bekend. Het heest zal er mede geboren zijn. Een specialiteit op kippengebied, verzeker de ons, dat de hen wel leert zich te behelpen, hij had zelf ook wel eens dergelijke beesten gehad, doch er geen last van ondervonden. VRAAG: Ik heb al een gebeele poos ♦en paar jonge kippen (van den eer- »ten leg( die aan stijve pooten lijden en er niet op kunnen loopen. Wat is daaraan te doen? ANTWOORD: Ons en anderen niet bekend. Weet een onzer lezers mis schien een middel? VRAAG: Kan lk nu al mijn kana rievogels laten broeder In een koud vertrek? Tot nu toe hangen ze In een matig verwarmd vertrek. ANTWOORD: In een koud vertrek niet, de overgang zou de beesten ziek kunnen maken en zal hun tevens de luet tot broeden door den overgang ^©r temperatuur geheel ontnemen. meenten tusschen Beverwijk en Alk maar. In het verslag over 1908 wordt ge constateerd, dat de algemeene ge zondheidstoestand in het ambtsdis trict der commissie bevredigend was en geene epidemi&n voorkwamen. De commissie hield 4 vergaderin gen, het ln 1908 afgetreden lid, de heer Warning van Uitgeest werd lier- benoemd. De uitgaven en ontvangsten beliepen 2025. Enkele klachten van ingezetenen van Beverwijk en Hieilo werden be handeld, aan een paar gemeenten ad viezen gegeven en voorts 2 woningen te Assendelft afgekeurd. Het plan bestaat een opzichter aan te stellen voor het noordelijk deel van het ambtsdistrict om algemeen toe zicht te houden. Van de besmettelijke ziekten kwa men alleen voor typhus, roodvonk en diphtheria en dan nog slechts spora disch. Nog beeft de Commissie de gemeen te Beverwijk gewaarschuwd tegen de pomp op de Breestraat en te Limine een onderzoek doen instellen naar de daar uit karretjes verkochte vanille- wafels. Dit onderzoek bracht aan het licht, dat deze lekkernij geene scha delijke bestanddeelen bevat. Na het uitbrengen van "t verslag werd de openbare vergadering geslo ten. HAARLEMMERLIEDE C. S. GEMEENTERAADSVERGADERING. Na de geheime zitting werd Zater dag nog besloten tot verwerping van het voorstel tot sluiting der herbergen te 10 uur in plaats van 11 uur. Vóór waren de heeren Hartgerink, Biesheuvel en Kroontegen 8 leden. In besloten vergadering werd nu het kohier van den Hoofdelijken Om slag, dienst 1909. vastgesteld. BEVERWIJK. Vrijdag werd een openbare verga dering gehouden van de gezondheids commissie voor Beverwijk en de ge- HOFBERICHTEN. H. M. de Koningin-Moeder heeft een gift van 100 doen toekomen aan den heer Van Veen, secretaris der muziek- en to oneel vereen; ging van Staatsspoorpersaneei te 's-Gravenha- ge, Reicha, ter aanwend'ug voor het herstellingsoord van personee' der Staatsspoor, de Nederl. Centraal- spoorwegmaatschappij en der Noord- Ürab.-Duitsche spoo rwe gin a atschap- plj, ten bate van welk herstellings oord de ve reen i ging Reicha dezer dagen een weldadigheddsvoorstelling ar. H. M. de Koningin-Moeder heeft, ter gelegenheid van het 50-jarig be staan, 50 geschonken aan het be stuur der vereeniging Hulp ln Nood. te 's-Gravenhage, (vereeniging tot liet verstrekken van rentelooze voor schotten en tot leniging van ar moede). VERBRANDE STEMKAARTEN. Bij het onderzoek naar de gevolgen van het door den ontrouwen hulp brievenbesteller te 's-Gravenhage verbranden der stamkaarten voor de engste Raadsherstemming moet ge bleken zijn, dat 294 stemkaarten daar door niet aan do stemgerechtigden zijn bezorgd, maar tevens, dat 115 hunner door aanvraag van kaarten ter secretarie of aan het stembureau nog aan de stemming hebben deelge nomen. BRONDGEEST. Naar vernomen wordt heeft de heer Brondgeest Donderdag weer een ernstige operattie in het ziekenhuis Ter Haarstraat te Amsterdam on dergaan, doch is zijn toestand zoo gunstig, dat reeds vrij spoedig ont slag uit het ziekenhuis kan worden verwacht. DE HEYE-VIERING. Zooals reeds is gemeld, zal op den avond van den lsten Maart vanwege het Comité tot herdenking van den lOOsten geboortodag van dr. J. P. Heve een gedachtenisviering plaats hebben ln het Concertgebouw te Am sterdam, waartoe het kinderkoor van de Vereeniging tot verbetering van den Volkszang (directeur de heer H. J. den Hertog) het gemengd k Ca- pellakoor Crescendo (onder leiding van den heer W. Hespe) en al» solisten mevrouw Alida Loman en de heer G. ZaJsman, hun medewer king verleenen, terwijl een gedachte nisrede zal worden uitgesproken door ds. L. C. SchuJIer tot Peursum. Des namiddags van denzelfden dag vindt «ene bijzondere huldiging van den dichter plaats. Dan zal dr. C. E. Dan-iëls, daartoe uitgenoodigd door het comité, in de Aula der universi teit te Amsterdam, de vraag beant woorden Wat deed dr. J. P. Heye voor zijn vaderland als geneeskun- dige In één der zijvertrekken zal alsdan een tentoonstelling worden gehouden van dr. 11 eye's werken op medisch gebied en van verschillende zijner handschriften, bijeengebracht door dr. C. F. Schreve, secretaris-hoofd bestuurder van de Nederlandsche Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst (en ais zoodanig één de: opvolgers van Heye) en lid van het Uitvoerend Comité. EEN ZONDERLING. Door de Amsterdamse he politie is de hand gelegd op een Duitacher, die herhaaldelijk 's ochtends vroeg op straat aan melkkarren flesschen melk stal, deze meenam naar zijn woning, on den inhoud bij zijn ontbijt nut tigde. Bij een huiszoeking werd door de politie een bedrag van circa 200 aan zilver geld gevonden, zoodat de man niet uit nooddruft handelde. Hij ia overigens bij de justitie wel bekend en heeft reeds een groot aan tal f on nissen achter den rug. DE MOORD TE APELDOORN. Door de politie is Vrijdag weder een nauwkeurig onderzoek Ingesteld, in en om het huis waar de moord op den bakker S. heeft plaats gehad, met het gevolg, dat meerdere aan wijzingen zijn verkregen, waardoor de overtuiging zich bevestigt dat de aangehouden W. P., de werfeedijke dader is. Tevens bleek bij nader on derzoek, met betrekking tot de in braak bij mevr. D., aan de Loolaan, dat deze inbraak reeds betrekkelijk lang geleden plaats had, want uit voorwerpen, gevonden op J. P. B., die den 6en dezer aangehouden werd, betrapt op inbraak aan den Deventer weg, blijkt, dat deze ook hiervan de dader ls. MAZELEN. De vorige week zijn te Loosduinen weer drie kinderen aan de mazelen overleden. RELLETJES TE SCHEVENINGEN. Vrijdag ln hiet middaguur was 't Frankenslag te Scheveningen 't too- neel van ernstige wanorde, tengevol ge van een aanval van ruim een 60- tal saamgeschoolde stucadoors, als weigeraars om 'n arbeidscontract te teekenen uitgesloten of in werksta king zijnde, op te werk gestelde stu cadoors bij een werk aan het Fran kenslag. Zij dreigden met geweld in dien de werkende stucadoors niet het werk neerlegden, en de daad bij den eisch voegende, vingen zij aan de „onderkruipers" te belemmeren door op de steigers te klimmen en van buiten af te bedreigen. De agent van politie M. S. van van Dijk, die pogingen aanwendde om de bende te verwijderen en die ten slotte ter zijner verdediging gebruik van zijn sabel moest maken, werd op een regen steenen, zoowel van uit de straat als van het werk onthaald, tengevolge waarvan hij ernstig aan het hoofd verwond en bijna bewuste loos werd. Een voorbij fietsend poli- tie-wielrijder, die zijn kameraad te huip schoot, maakte met soortgelijke projectielen kennis en kreeg ook een ernstige hoofdwonde. Op tetephoni- Door onbekende oorzaak is de meu belfabriek van den heer Jacob Oom te Joune geheel uitgebrand. Allee was verzekerd. H. F. C.VELOCITA8, 1—4. Eigenlijk was 't wel te verwachten geweest, dat de Haarlemmers 't on dersplt. moesten delven. Toch hadden de II. F. C.-supporters nog een beetje hoop de overwinning op Sparta en H. V. V. hebben hen brutaal ge maakt! waarom niet? Een dokter zegt meestal bij 't zwaarste ziekbed: „zoolang er lieven is, is er hoop". Deze stille verwachting is teleurge steld, nadat die vervulling aanvanke lijk waarschijnlijk was gemaakt. Daarom viel 't nu nog meer tegenl 't Was gister mooi voetbal weer. Voor de spelers een beetje te warm, maar voor 't publiek heerlijk. Er wa ren dan ook veel kijklustigen. Dezie werden eerst 10 minuten op de proef gesteld, doch na dit wachten (waar om kan men toch niet precies op tijd beginnen?) stelden de clubs zich op, en begon 't spel. Velocitas had een sterke combina tie, 't was: Van .Weel, de Wijs, Colenbrander, Triebei, Balluseck, de Bruijn, de Pauw, Hosselaar, Blume, Akkers- dijk en Van Galen Last. De Haarlemmers kwamen vrijwel met de gewon© spelers uit. Alleen een invallend keeper. Hun opstelling was: Clifford, M. Froncke-n, ter Spill, ten Cate Seignette. Kater, Van Gogli, la Bastide, Schalkwijk, Beijmes, Van Lennep. Toen scheidsrechter Willing het aanvangssein gegeven *had, werd da- nus er aardig tusschen door. Vaai Gogh was ook zoo vlug al6 wate maar Seignette had bv. op de wirn voel vlugger moeten zijn, Al deden de Haarlemmers ook kranig hun best, na dit eerste schaapje wilde geen tweede komen. De verdediging van de Cadetten was dan ook zteer goed. Toch konden de militairen ook geen tegenpunt ma ken. Daar zorgden de Ilaarlemsche verdedigers voor, die als altijd op hun post waren. Schalkwijk en Beij nes zijn als backs uitstekend, en de kanonschoten van Schalkwijk worden beroemd. Ook la Bastide werkte in de verdediging zoo goed hij kon, wat ook van Kater getuigd kan worden. Van Lennep kreeg voor de rust ee nige niet zeer gevaarlijke ballen te verwerken, van welke taak hij zich naar behooren kweet. De rust ging dus in met 1—0 voor H. F. C. Dit was een juiste -stand, want de Haarlemmers waren iets sterker geweest. Na de hervatting werden de bord jes evenwel verhangen. Het over wicht was van de Haarlemmers naar de oadetten verhuisd. Waarom? Het maakte den indruk of de Haarlem mers hinder hadden van 't warme weer en vermoeid waren. Hiervan was bij de Cadetten die bekend staan voor hun onthondingsvermo- gen niets te bespeuren. Ze waren nog even vlug en levendig als bij het begin. Nu kwam vooral hun goed voorhoedespel uit. Wat spelen die Blume en Akkersdijk toch keurig. Maar ook de andieren werkten ver dienstelijk, voor-ai Van Galen Last op de wing. De Cadetten waren nu iets sterker en vooral in het gehalte van hun spel de meerderen. Natuurlijk had dit resultaat, want niet minder dan vier ballen belandden in 't H. F. C.-doel. Drie daarvan waren mooie goals, de derde was-meer een -geluk je. Blume en Akkersdijk, die samen voor deze goaltjes gezorgd hadden, werden door vele toeschouwers geest driftig toegejuicht. Velocitas is dan ook een sympathieke clun Mooi. fair spel, geen gemeen© trucs Dat deze vier goals gemaakt werden, was niet aan de Haarlem se ho verdediging te wijten. De backs deden zooveel ze konden. Misschien waren er enkele puntjes niet gemaakt, wanneer Schippers tusschen de palen gestaan had, maar toch werkte ook Van Len nep als aanvallend keeper goed. De Haarlemsche voorhoede gaf er lekker de brui van. Er zat heelemaal geen „fut" meer in 't spel, geen pittige aan val, alleen wat ge-schop en geloop, cmja, stil staan ging toch ook nietDe Haarl-emsche vóór waren dan ook niet gevaarlijk meer, en slechts' een hoogst enkelen keer moest Van.Weel nog handelend optreden. H. F. C. verloor (lus welverdiend met 14. Wanneer-de Haarlemmers na de rust niet zo-o, verzwakt waren en met wat meer energie gespeeld hadden, dan was do uitslag zeker an ders geweest. VOETBAL. HERCULES-HAARLEM, 0-3. Haarlem zal winnen voorspelden we gisteren. En de Telegraaf an het Handelsblad ware ook van die mee ting. Nu, 't is uitgekomen met gemak hebben de Roodbroeken de twee puntjes behaald in Utrecht. sche waarschuwing aan de politie Duinstraat, verscheen dadelijk een brigadier met zes man, die de inmid dels aangegroeide menigte op een af stand wist te houden en stadwaarts dreef, zonder echter de daders der verwondingen als anderszins te ont dekken. De beide agenten zijn naar het ziekenhuis ter verpleging ge bracht. Aan het bewust© werk staat de ar beid thans stil. De commissaris van politie-, de heer Sypkens, verscheen spoedig om den toestand na te gaan en een onder zoek in te stellen. Reeds een 14-tal dagen geleden hadden een honderdtal van die stu cadoors een gezamenlijke wandeling naar Scheveningen gedaan, maar toen geen baldadigheden bedreven. (Hbld.) CANDIDATUUR PROV. STATEN. De Vrijzinnige Kiesvereeniging „Vooruitgang" in district VI te Am sterdam hield Vrijdagavond een alge meene ledenvergadering tot het stel len van een candidaat voor de Pro vinciale Staten van Noord-Holland in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer Arm and Sassen. Met algemeenestemmen werd de heer F. Lieftinok J.H.zn candidaat gesteld. BRANDEN. Door onbekende oorzaak ontstond er Vrijdag tegen 8 uur een hevige brand ln den rljstmolen De Voorn, van den heer Klaas V-i», te Wormer- veer. De oud© moten verbrandde ge heel, terwijl er van de annexe fabriek alteen een deel van het pakhuis bleef gespaard. Om half zes was men den brand bijna meester. Het geheete ge bouw was verzekerd. delijk van belde zijden goed aange pakt. 't Spel was verdeeld, en ver plaatste zich geregeld; zoodat van een bepaald overwicht van teen partij nog niets zien was. Langzamer hand werd 't spel van de H. F. C.'ters nog een beetje losser, zoodat hun aan vallen talrijker waren, die die van Velocitas. De Cadetten haddten even wel een zeer goede verdediging. Een Balluseck en een Triebei in die mid denlinie en d© Wijs e>n Colenbrander als back dat is niet misl Een serie aanvallen der onzen werd dan ook zonder veel commentaar onderbro ken, en als de Haarlemmers al te bru taal werden, dan was Van Wieel er nog. Deze had z'n dagl Hij kreeg reeds spoedig gevaarlijke ballen te verwerken, die hij keurig met een niet thuis afwees. Een aardig mo ment was toen heel H. F. C. en heel Velocitas vlak voor 't doel van Velo citas stonden en den bal tusschen die 40 been en in. 't Was zoo'n geharre war, dat de een voor dien ander niet kon schoppen. Na veel vermakelijk geduw en geschop kreeg een Haar lemmer den bal ln 't net, maar Wil ling gaf buitenspel. Dit prikkeldie de Haarlemmers, en met vernieuwde krachten trokken ze op H Velocitas- doel af. Even later haddten ze goed succes, want Van Weel liet zich van gen met een zacht rollertje, dat door Mannes werd ingezet. Hoera! H. F. C. had de leiding! Nu zal 't wel loopien. SpartaH. V. V.... Ineens waren de H. F. C. sup porters vol moed. De onzen speelden dan ook zeer verdienstelijk. Van Gogh werkte in de middenliniie als een paard. Clifford, ten Cate, ter Spili allemaal waren ze goed te noemen. Toch was een beetje vlugger spel aan te bevelen geweest, vooral om de ze- ker-optredend© Cadetten een poets te bakken. Zoo nu en dan schoof M&n- lundigen voorzei van Blankevoort •uiakt De Wolff netjes de tweede - 2). Nu-komen de Utrechtschea ven goed opzetten, maar Ütormarls slaat een laag schot uit het hoekje, cn in een scrimmage voor het doeJ blijven de verdedigers de baas. Rust met 20 voor Haarlem met aan elke schoen een pond klei ga ik een beetje 't veld rondwandelen, 't Is nu wel wat opgedroogd door de zon. maar toch nog slecht. Half time duurt kort, al spoed if komen de spelers weer in 't veld Fa§ee Schaeffer speelt nu in plaats van v. d. Stok. Hercules gaat hard af, maar liet duurt maar eventjes, en als een der blauwwittew (v. d. Velde, meen ik) alleen voor Utermark staande, de eenigste mooie kans verknoeid heeft, dan is 't met Hercules uit. Voortdu rend wordt op de Utrechtsch© helft gespeeld 't is feitelijk een spelletje van kat en mui-s. Healey is eenig, geen der Hercules-menscheii rich' iets tegen hem uit. Wilhelm speel» veel beter dan vóór rust, en Haai doet niet veel voor Healey onder Maar de voorhoede mist kansjes. Veen schiet naast. Blankevoort dito, Verwey mist als hij alleen voor Snel len staat, wat Patrick Miller netjes nadoet zoo blijft 't 2—0. Hercules presteert ongeveer niets, alleen backs en keeper weren zich goed. Die ouwe Harm keept nog al tijd goed, al wordt hij een beetje door Fortuna bijgestaan. Als het tegen tijd loopt wordt het spel bij zonder onbelangrijk, Hercules if zichtbaar dood-op van het voortdu rend vruchteloos heen en weer ren. nen tusschen de handige Haarlem mers. Ilealey wordt nauwelijks meer aangevallen. Maar het schieten is nog slecht, alleen dien ik een moot schot van De Wolff te noemen, dat helaas de lat treft. Als er nog vier .minuten te spelen zijn, krijgt De Wolff den bal mooi van links gecenterd, en maakt niet een zuiver schot de laatste goal (03). Even daarna is het tijd, en Haarlem heeft ee-ne overwinning be haald, die met wat zuiverder schie ten veel grooter had kunnen zijn. Hercules spoelde, behalve Snellen, Van Dijk en de backs, treurig. Haar lem (dat toch aan een droog veld ge wend is) kon veel beter met net slechte terrein overweg Healey speelde schitterend, verder moet ik Haak. Leslie Miller, De Wolff en de backs noemen, die allen, vooral na half time, heel goed speelden. Wil helm voldeed als halfback niet. PAARDEN. Op 20 en 22 April wordt te Amers foort vanwege de Militaire Sport- vereeniging en de Vereeniging tot bevordering der Paardenfokkerij in Nederland een nationale „military" gehouden. Tevens hebben er den tweeden dag een concours bestgaande rijpaard voor rijkspaarden en e'gen paarden en een „concours ö'adres-se" voor iikspaardien en eigen paarden plaats. Prachtig weer is 't, wanneer het Haarlem-elftal plus de supporters en uw onderdanige dienaar in den trein zitten, onderweg naar Utrecht. D'r wordt gepraat over de goede voorspellingen in de bladen van gis teren maar Jan van den Berg zegt, pessimistisch,,'t wordt verliezen vandaag". In Amsterdam komen Haak, Hea ley en Utermark het gezelschap aan vullen, en een uurtje later zijn we alien per groote bak onderweg naai1 't Hercules-veld. 't Veld is een vettige, gladde; voor voetbal ongeschikte kleimassa. Maar de consul heeft 't goedgekeurd des morgens en een paar zakken zaagsel maken de slechtste plekken nog dra gelijk. Scheidsrechter Jacob de Vries komt op de proppen en zegt, dat het bespeelbaar is 't gebeurt dus. En we z-ien de twee elftallen in 't veld komen, "n niet ai te groot pu bliek verzamelt zich ©r omheen dan begint 'i. Hercules speelt zonder Begeer, Quadvlieg en Haak, Haarlem heeft Wilhelm en Lijnkanip in plaats van Serné en Stol. HT e r c u 1 e e Snellen, Labree, Grata-ma, v. d. Stok, Kröner, Louis, v. d. Velde, v. Dijk (capt.), Oosttngh, Hoogeboom, Jordens. Haarlem: Blankevoort, Leslie Miller, De Wolff, Verwey, Veen, Haak, Healey, Wilhelm, Lijnkanip, Jacobi, Utermark (capt.) 't Begin is miserabeler wordt ge ploeterd in den kleLrommel, backs missen, de voorhoedes werken niet de beroemde snelheid van nul kom ma zes. Haarlem valt direct aan, en De Wolff krijgt 'n dotje van een kans maar blijft in de modder steken. Even daarna stopt Snellen al vallend mooi. De Utrechtsche voorhoede knoeit erbarmelijk, en kan niets tegen Healey, Haak en Jacobi uitrichten Haarlem is absoluut sterker. Een kwartier is er gespeeld, en de rood broeken hebben al eenige mooie kan sen geruist, ais Haarlem weer handig samenspelend z'ch door de klei werkt, even daarna een zuiver schot van Leslie Miller en Haarlem's eerste zit in 't doel (0—1). Hierna wordt het spel vrij ruw, en een paar minuten lang werken de spelers el kaar ln de modder, 't Veld is trou wens onmogelijk zwaar en bijna niet t© bespeten voor de verdedigers is 't geen pretje vandaag. Enfin, 't zou eentonig worden, als ik al 't gemodder en geknoei (waarin- Hercules 't leeuwenaandeel had) ging beschrijven. De Haarlem-voorhoede, die af en toe niet onaardig samenspeelt, werkt ©r iich eens door uit een WEERBAARHEID. De driedaagsche Paasch oefening van het korps der Koninklijke Ne- derlandsche Weerbaarheids Vereeni ging zal gehouden worden in de om streken van Doorn. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 30 Cts. per regel. eübs; c sses s a by kinderen -■"SB 'yls niet anders dan en kentecken det hun gezondheidstoe stand te wenschen overlaat. Wanneer de zwakte dan ook overwonnen is en de volle kracht terugkeert door het gebruik van Scott's Emulsion, dan keert tevens hun neiging tot werken terug. Scott's heeft niet de wnlgelykelucht en smaak van de ouderwelscho ruwe traan. De meeste menschen nemenScott's met smaak in en velen zelfs gaan er na verloop van tyd uitermate veel van houden. De echte wordt en is steeds uitsluitend gefabriceerd doot Scolt 6c Bowne, Ltd., Londen, volgens hun oor spronkelyk recept en hun onvergelykelyk bereiding!, proces. Ten bewyze van het echte preparaat vindt men den naam Scott's Emulsion op de flesch en de verpakking. Bovendien komt op de verpakking vooi het handelsmerk van Scott's Emulsion—de Visscher met de Visch. Zonder dit handelsmerk is gee* enkele Emulsion de echte Scott's Emulsioa GIJ alle apothelcers en drogisten Vrouw A. Zoo, had je je paraplu!© on-de-r weg laten staan Vrouw B. Ja, ik ben in. vier wiiv kels geweest. Bij de drie eerste de den ze of ze van niks wistenin den vierde waren de menschen eerlijker, die gaven me ze dadelijk terug Gast (een bierhuis binnentredend) Sapperloot, kastelein, daar ontdek ik juist, dat ik geen cent op zak heb. KasteleinO, dat maakt niet uit. U hebt ook nog heelemaal niets ge dronken. Mevrouw Jansen spreekt nooit over anderen. Neen, natuurlijk niet. Ze spreekt altijd en eeuwig over zich zelf. MeesterKarei, wat is zelfver loochening Karei Als Iemand bij je komt om geld te halen en je laat dan zeggen, dat je niet thuis bent. ZijAls een man werkelijk van zijn vrouw houdt, dan laat hij haar ten pleziere dat vervelende rooken. Hij Ja, dat zal wel, maar als een vrouw werkelijk zóóveel van haar man houdt, als ze behoort te doen van een man die harentwege 't rooken zou laten, dan verlangt ze zoo iet* heelemaal niet van hem. Jong edelman (tot bankier)Mag ik u om de hand van uw dochter verzoeken Bankier't Spijt me, maar ik heb al voor een ander zijn schulden be taald

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 6