KEIJSER'S Schoenenmagazijn, Advertentiën Petrus Aiberius Antonius Loois.SJ. Dr. YFI¥1A, Stremmïiiö^Yerkeer. Dienstbode Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET KON IN KL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorin. 10.50 uur). De Biltlt, 27 Febr. 1909. Hoogste barometerstand 777.3 m.M. te Seydisfjord; laagste 761.1 m.M. te Horta (Azoren) Verwachting tot den avond van £8 Februari: Wind: uiteenloopende winden. Gesteldheid van de lucht: meest be trokken, sneeuw vooral in noord en west Temperatuur: geringe verandering. BAROMEÏ ERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 765 m.M. Achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 768 m.M. Thermomeierstand te Haarlem. Zaterdag 27 Februari Hoogste gisteren 2 uur F. 8 Laagste hedennacht F. 2 Hoogste heden tot 2 uur F. 8 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cts. per regel. F. P. REICHERT, 17 ANEüANG 17. PRACHTIGE SORTEERING Gekleurde Overhemden vanaf f 1.90. v 32 Lange Veerstraat INBRAAK. Tusschen gisternamiddag 51/4 en hedenmorgen 7 uur is ingebroken op liet kantoor van den heer H. C. van Meeuwen, handelaar in bouwmate rialen, sedert de vorige maand geves- tgd op <Le bovenverdieping van per ceel no. 3 aan de Houtmarkt, Door het uitsnijden van een ruit, en het verwijderen van t.wee knippen van een raam naast de voordeur, heeft men zich door dat raam toegang bot het perceel verschaft. Verschillende laatjes van een schrijfbureau, die ongesloten waren, zijn blijkbaar doorzocht, maar daaruit en ook ver tier uit het kantoor wordt niets ver mist. alleen zijn eenige sigaren uit een kistje, dat op den schoorsteen mantel sionti, medegenomen. Eenige voorwerpen van waarde, als gereed schap en een fietslantaarn, zijn on aangeroerd gebleven. Aan de brand kast is niets te bespeuren, zoodat niet getracht is die ie openen. Ver moedelijk zijn de dief of dieven ge stoord geworden. Uit alles blijkt ech ter, dat men naar geld heeft gezocht De inbreker of inbrekers hebben langs ulenzelfden weg het perceel verlaten, tiaar aan de voordeur, die goed ge sloten was, geen braak is gepleegd. Bij het zoeken op het kantoor heeft men meer dan waarschijnlijk ge bruik gemaakt van een lantaarn, tiaar geen afgebrande lucifers en ook geen druppels van vetkaarsen zijn gevonden. Militaire Zaken. De 2e-luitenant R. C. van der Haa- gcn, van het lüe regiment infanterie, .woidt van 15 Maart tot 14 April e.k. gedetacheerd bij de werkplaatsen voor draagbare wapenen aan de Hem- fcrug, tot het volgen van een cursus yoor officier van wapening. Chr. Onderwijzers. De algemeene vergaderingen van de vereenigingen van Christelijke on derwijzers in Nederland „Barnabas" ■en „Johannes", zuilen op 1 en 2 Juni alhier gehouden worden onder voor- ei tberschap van den heer J. C. Wirtz. schoolopziener in het district Win schoten. Brood e v koffie. Onderstaande gifter. zijn nog nage komen voor de brood en koffie-uit» deeüng. Bij den heer M. van Ommeren 4e ccnijg. 4e bat. 10e regiment infanterie 0.75. X. &50- Nijverheid 3.01. Bij den heer H. van N'iti li?- eeni ge beambten der H. S. M. f 2.50, kaartavond je Zangkoor L. D. f 1.50. STUCADOORS. Het volgend schrijven is verzonden aan de gezellen. Aan de Afd. Haarlem v/d. Alg. Ned. Stuc. Bond. Den heer F. J. Wempe, Secr. Mijnheer l Hierbij doen wij u toekomen een Imodel arbeidsovereenkomst, waarin Vervat zijn de wijzigingen in verband met de besluiten, genomen op het 25 dezer gehouden congres, gehouden te Arnhem. Gaarne zouden wij zien, dat uwe Vereeniging kon besluiten, hare lo den te odviseeren dit contract te teakemen, waarop de arbeid weder hervat kan worden. IJlt de motie op bovenbedoeld con gres aangenomen, welke motie be reids in de bladen is gepubliceerd, Izal u duidelijk zijn, dat gezien de situatie vaal het oogenplik, dit wer kelijk de eenige wijze is, waarop de rustige voortzetting van ons bedrijf taogelijk is. Mocht eventueel de inhoud van bo venbedoelde motie u niet bekend zijn, dan zijn wij bereid u daarvan een af schrift te doen toekomen. Namens de Afd. Haarlem van tien NocL. Stuc. Bond, enz. Bedoeld ont-.verp-contract bevat de wijzigingen die reeds onlangs door de patroons, na een vergadering met do gezellen, aan dezen zijn bekend gunaakt. Op het cogenblik zijn In 't bedrijf werkzaam, alleen bij de georgani seerde patroons, ruim 70 personen. Dezen werken onder liet door de par troona aangeboden arbeidscontract. Gevonden voorwerpen (te bevragen aan onderstaande adressen): Een honden muil korf, bij W. van Nieuwenhuizen, Tulpenstraat 18. Keu handwagen, aan het Politiebu reau. Een zwart vrouwenmutsje, bij J. Brouwer, Alexander straat 6. Een rozenkrans, bij J. van Looy, Wolstraat 17. Een kinderzak, inh. een portemon- naie, en andere voorwerpen, bij C. Prins, Pieterstraat 17. Een tienritbenboekje der E. S. M. bij S. Blankwater, 2e Zuid-Polder straat 40. Een moer van een rijtuigas, bij C. Theunis, L. Heerenvest 102. Een kinderzak, inh. een portemon- naie, bij W. D-eka, Schoterstraat 17r- Een taschje, inh. een schoolkaart der E.N.E.T., bij A. Heijdanus, Kla verstraat 10. Eem zweep, bij P. W. Hooidonk, Es- schilderstraat 8 rood. Een nikkelen slgnaalfluit, bij B. v. Franken, 2e Zuid Polderstraat 44. Aangifte is gedaan van het verlie zen van een enveloppe, waarin een brief, en een huissleutel; van het weg- loopen van een geelharig hondje; van het verliezen van een remontoirhor loge. Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Donderdag werd gehouden een al gemeene vergadering der Vereeniging tot Verfraaiing van Heemstede en Bennebroek en tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer in die ge meenten. Da voorzitter, de heer G. N Aber- son, opende de vergadering en heette alle leden wolkom. De secretaris las hierna liet Jaarverslag over 1908, waaruit blijkt, dat het ledental thans 121 bedraagt. De penningmeester deed rekening en verantwoording, de ontvangsten hebben bodragen 373.381/2, de uit gaven 291.83, zoodat er een batig ealdfo Is van f 81.451 '2 Benoemd werden.tot leden der Com missie voor het nazien der rekening 1908 de heeren M. Tibboel, H. Beek man en W. van Amstel. Herkozen werden de aftredende bestuursleden, de heeren G. N. Aberson, W. Adrian!, P. Kuiper Jr., P. J. Staal en C. van der Weiden. Tot afgevaardigde naar het Con gres van den Aigemeenen Bond voor vreemdelingenverkeer, dat a. s. zomer in den Helder zal worden gehouden, werd benoemd de heer S. Kohier van Bennebroek. De heer P. Kuiper Jr., die afgevaardigd is geweest naar het Congres te Veendam bracht verslag van het verhandelde op dit Congres uit. Besloten werd, indien dc kosten niet te hoog zijn, den Gids in liet En- gelsch te doen vertalen en hem in Engeland en Amerika te versprei den. Men verwachtte hiervan gunsti ge resultaten met liet oog op <le bloe menteelt. Met de gemeentebesturen van Heem stede en Bennebroek zal in overleg worden getreden over uitbreiding van het aantal rustbanken. Algemeen wordt betreurd, dat de bank, welke verleden jaar in de Prinsenlaan is geplaatst door baldadige handen is ontsierd. Na rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. Openbare vergadering van den raad der gemeente Heemstede op Donder dag 4 Maart 1909, des namiddags om nalf acht uur Onderwerpen 1. Voorstel van B. en W. op hol adres van C. Klinke en twoe ande ren, om eene openbare school, in de omgeving van het Schouwtjesplein. 2. Voorstel van B. en W. tot hel maken van eene afsluiting rondom het terrein der gasfabriek. 3. Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener voorloopige overeen komst met de gemeente Haarlem, in zake de in gebruik neming van gas buizen, enz 4. Ingekomen 9tukken en mededee- lingen. UITVAART-VAN MERLEN. Hedenmiddag" één is in den familiegrafkelder op de buitenplaats Grcenendaal en Rosbeek te Heem stede ter ruste gelogd het stoffelijk overschot van wijlen Jhr. J. B. van Merlen, oud-ritmeester der cavalerie en oud-lid van Provinciale Staten van Noord-Holland en van den Ge meenteraad van Heemstede. Onderdo aanwezigen waren de wethouders der gemeente Heemstede als verlegen woordigers van het DagieUjksch Be stuur, de moesten dor raadsleden, Jlir. Mr. J. W. G. Boreel van Hoge- land/ein, burgemeester van Haarlem, en vele vrienden van den overledene. Nadat <te lijkkist in den kelder was neergelaten on de talrijke kransen op hot kleed waren gerangschikt, dankte <le oudste zoon voor de bewezen be langstelling. HAARLEMMERMEER. Tot teleurstelling van velen hoeft de kerke raad der Gerof. kerk te Nieuw-Vcnnep besloten, zijn aan vankelijke plannen, om eon lokaal voor christelijke belangen te stichten, niet uit te voeren. Dit beelu.lt is door doe kerkeraad genomen, naar aanleiding eener ver gadering van mansiidmaten dier ge meente, waarin door het moeren deel der aanwezigen die plannen werden gesteund, doch door enkele personen een krachtige oppositie daartegen werd gevoerd Tor wille nu van de eenheid en om geen scheuring in de kerkeiij ke gemeente te weeg te bren gen, hoeft de kerkeraad bovenge noemd besluit genomen. Er bestaat,gegrond uitzicht, dat te Hoofddorp een manege zal worden gebouwd Ben voorloopig comité hoeft de zaak aangepakt SLOTEN. Bij het gemeentebestuur is conces sie gevraagd voor do levering van oerogeemgas in do gemeente. De raad benoemde eon commissie van onder zoek on advies. IJMUIDEN. Bij Koninklijk bestuit is do opzich ter bij 's Rijks kustvorlichting to JJ muiden, M. J. Bosteiink, mot ia- gang van 1 Maart a. s., benoemd tot opzichter-machinist bij die verlich ting. Binnenland 121 MILLIOEN. Het gaat niet langer aan te zeggen, dat ons volk jaarlijks 80 millioen gul den uitgeeft aan gedistilleerd. De „Blauwe Vaan" heeft berekend, dat de Nederlanders in 1906 ruim 74 mil lioen gulden hebben besteed aan ster ke dranken. Uit gegevens, verstrekt door het Departement van Financiën, berekent het blad, dat ons volk jaarlijks bijna 30 millioen gulden uitgeeft aan bier en ruim 12 millioen gulden aan wijn. De totale uitgaaf aan alcoholiën is dus jaarlijks ongeveer 121 millioen gulden. TELEFOONVERBINDING. De Amsterdamsche correspondent van de Berl. Lok. Anzeiger meldt, dat tusschen de Nederlandsche en Engel- sche regeeringen onderhandelingen gevoerd worden over een telephoni- sche verbinding tusschen Amsterdam en Engeland. NEDERLAND EN VENEZUELA. Met veel voldoening neemt de ge- heele Curagaosche pers nota van het naar Curagao overgeseinde bericht, dat onder de door de Nederlandsche regeer ing aan Venezuela gestelde ei- schen ook behoort de afschaffing van de 30 pets. additicuieele rechten. Uit de Arbeiderswereld HET CONFLICT TE ENSCIIEDé. De Hbld.-correspondent te Ensche dé schrijft: Het conflict heeft zijn oorsprong in de aanbieding van het cor.cept-con- tiact met concept-reglement door de Kabrikanténvereeniging aan de be: sturen van de Textielarbeidersbonden „Unit-as" en „De Eendracht". Deze aanbieding had als gevolg, dat bedoelde Bonden eene serie van 9 A 10 punten opstelden, alle eischen inhoudende, die zij te dezer gelegen heid wenschten ingewilligd te zien. Het waren er meest van vrocgeren datum. Conferenties werden bij de F. V. aangevraagd, ze zijn toegestaan en gehouden; alle zonder eenag resultaat. De F. V. wenschie alleen te spreken over het contract; de Bondsbesturen over de eischen, welke gaandeweg tot vier zijn teruggebracht. Uit deze feiten blijkt, dat aangebo den contract en reglement niet con cepten waren, maar de 'reeds voor de aanbteding vastgestelde door de F.V. Daar de Bonden zich nu eenmaal voor de zaak spanden en hier eene kans op slagen meenden te zien, wer den gecombineerde vergaderingen van „Unit-as" en „De Eendracht" sa mengeroepen tot vaststelling van de houding in deze quaestie. Het oor deel der samenkomsten was, dat al gemeen verzet (door staking) tegen nel teelcenen van het contract te veel hooi op de vork zou geven, waarom werd besloten een der inrichtingen te nemen, waar n>'et zou worden ge- teekend. De fabriek Bothof van de fir ma Nico ter Kuile Zonen, waar men reeds meermalen in actie was. •'.clitcr zonder eanig goed gevolg, werd aangewezen, daar had men stof tot optreden. Zoo was het verloop der qua.ast ie, die er toe le'dde, dat sedert 1 Febr. jl. 500 van de 800 werklieden dezer fabriek buiten dienstbetrekking zijn. Het ligt voor de hand, den loop der dingen volgende, dat, indien deze strijd eindigde met eene overwinning deör de arbeiders, een optreden aan andere fabrieken voigt, velen nebben daar onder protest het contract ge- teekend. Juist de weg, waarlangs men lot den huldigen toestand is gekomen, geeft ons de overtuiging, dat van de zijde der Fabrikantenvereeniging van geen toegeven sprake zal zijn. Alle oonfei'ent.es bewijzen dit steeds meer. t ls daarbij altijd het vasthouden aan het punt waarover men wenscht te confereeren. Men kan dus eigen lijk niet vergaderen met kans op ee nige toenadering. Als niet van de zijde der arbeiders de strijd wordt toegegeven vóór April a.s. zullen we voor een lockout komen te staan van nog 7100 arbei ders; bij de leden der F. V. werken er 7G00, van wie 500 in staking zijn- Zouden wij dat toegeven kunnen verwachten? Van de zij der der bonden niet; zij hebben voor hunne leden vooralsnog genoeg In kas. Te ver wachten kan het zijn van den kant der ongeorganiseerden, omdat dezo staking net de sympathie heeft ook \an verschillende andere volksklas sen. Er wordt niet algemeen gesteund zooals dat vaak geschiedt in gevallen waar het eene loonsquaestie geldt. Reeumeerende krijgen wij dus: Geen toegeven van de Fabrikantenveroeni- ging is te verwachten. Vooralsnog evenmin van de zijde der Bonden. Letteren en Kunst EEN STANDBEELD VOOR JULES VERNE. Amiëns gaat een standbeeld voor Jules Verne oprichten. De beroemde schrijver is daar wel niet gebaren, doch hij is in die stad getrouwd en hij heeft er bovendien de meeste van zijn werken geschre ven.. De onthulling van het monument zal met groote plechtigheid geschio- den. Er is sprake een origineelen optocht te organiseeren. Men zal door de stra ten van de oude Amiënsche stad alle door Jules Verne Ln zijne romans ge schapen persoorIijkheden doan rond trekken. Men zal er zien den beroemden Phileas Fogg, den avontuurlijken ka pitein Hatteras, den fieren Michel Strogoff, Cesar Cascabel, Passe-Par- tout, Hector Servadac, Keraban de Stijfhoofdige, Machias Sandorf en hoeveel andere personen, door den schrijver populair gemaakt! De Academie van Amiëns, waarvan Jules Verne deel uitmaakte, en die het initiatief nam tot het toekomstig monument, heeft besloten dezen op tocht te steunen. Naar het ,,Utr. Dghld." verneemt, is Herman Heijermans Jr die Zondag nog te Amsterdam vertoefde om mede te werken aan de formatie van- en zicli aan te sluiten bij de nieuwe so cialistische partij, Maandag voor ge- ruimen tijd naar de mijnstreek in Westfalen vertrokken om daar stof op te doen voor een nieuw drama. DE VALSCHE RAFAëL VOOR 200,000 LIRE. Graaf Andressy, bekend kunstbe schermer te Boedapest, heeft van den kunstkooper Giuseppe Melli, te Flo rence, voor 200.000 lire een valsche Rafaël gekocht. MelU had hem dit schilderij, Adam en Eva voorstellend, als een echte Ra faël verkocht en bewees deze echtheid door middel van documenten, die ia- ter bleken, vervalscht te zijn. Daar de uitvoer van kunstwerken in Italië verboden is, had Andressy een koffer met oen geheim vak laten maken, om het schilderstuk te expedieeren. Nau welijks ie Boedapest aangekomen, werd ontdekt, dat de Rafaël valsch was eu deze kunstenaar nimmer een schilderij had vervaardigd, welke Adam en Eva voorstelde. Andressy is tegen Melli nu een proces begonnen. Gemengd Nieuws CASTRO BESCHULDIGD. De „Curagaosche Courant" vertaalt uit het „B. del C." het volgend stuk, betrekking hebbende op de tegen ge neraal Castro ingebrachte beschuldi ging tot medeplichtigheid aan de po ging om generaal Gomez te dooden. Vereeriigde Staten van Vene zuela. Ministerie van Binnen- landsche Zaken. Afdeeling Politiek no. 382. Caracas, 27 Januari 1909. Burger Procureur-Genera al der Natie, alhier'. Oiider geleide dezer, doe ik u toe komen een uit 53 (drie en vijftig) fo lio's bestaand dossier betreffende de genomen stappen inzake het onder zoek naar den bestaauden aanslag te gen het leven van generaal Juan Vi cente Gomez, vice-president, volgens do grondwet opgedragen met het pre sidentschap van do republiek Aangezien het uit dat onderzoek ge bleken is, dat de heilïooze aanslag, die geiukkig verijdeld werd door de tegen woord iglie ld van geest van den hoogsten magistraat, liet gevolg is van aansporingen, ingevingen en be velen van generaal Cipriano Castro; en het federale- en cassatiehof. inge volge art. 95 van de Nationale Grond wet, kennis* nemen moet van de be schuldigingen, welke tot dat einde opnieuw worden ingebracht, verwacht dit ministerie, dat u de vereisclite stappen in rechten zal willen nemen. (get.) P. L. ALCANTARA. EEN „STEKER" GEVANGEN. Kopenhagen is gelukkiger geweest dan Berlijn. Zij hebben er den steker te pakken, of liever een van de twee. Want do gevangene een schoenma kersgezel is stellig wel de man, dio Zaterdagavond eon vrouw heeft ge wond, maar nagenoeg ?.eker nist de- geen, die den avond tevoren een vrouw hoeft gestoken. Hij schijnt de daad in dronkenschap te hebben be dreven. Telegrammen UIT PERZIë. TEBRIZ, 20 Februari. (Reuter). De verliezen, gisteren door beide par tijen geleden, loopen in de honder den. De wijk te Tebriz, bekend onder den naam Khiaban., werd heden he vig beschoten door de hoofdmacht van Ain Daouleh. DE OOSTENRIJKSCH-TURKSCIIE OVEREENKOMST. KONSTANT1NOPEL, 26 Februari. (Ruiter). liet protocol over de over eenkomst bevat 9 artikelen. Het eerste artikel verklaart, dat Oosten rijk-Hongarije beslist afstand doet van de rechten, dit rijk ten aan zien van het Sandjak Novibazar bij hei verdrag van Berlijn en de con ventie van K onstan tinopel van 21 April 1879 toegekend. Sport en Wedshiii'er De heer Chadwick, die het Neder landsche elftal komt oefenen, zal Za terdag 6 Maart alhier aankomen. In 's-Gravenhage zal hij waarschijnlijk verblijf houden. De oefeningen van het Nederlandsch elftal zullen dus, evenals verleden jaar. ook wel in 's-Gravenhage gehou den worden. HOLLANDSCHE BOBSLEE- OVERWINNINGEN. Uit Davoz-Platz wordt aan de Tel. geschreven Woensdagmorgen werd onder vrij groote belangstelling op de Scliatzalp- baan een earn aval rennen gehouden voor bobiets (bobs voor Lwee perso nen), waarvoor 17 bobs ingeschreven waren. De wedstrijd had, niettegen staande het een ca.rnavnlrennen was, toch een spannend verloop, en heit re cord voor twee persoons-bobs werd zelfs verbeterd. Men zag zeer aardi ge kostuums, zooaLs twoe beren,een paar Pierrots cn Pierettes etc. De bob „Dynamit" maakte even nadefi- nsh een flinke tuimeling en deed daarmee z'n naam alle eer aan. Een explosie dus tot besluit. Op deze bob zat een Hoiiandsch iugenieur, de heer Lüden, die aan den in aaubouw zijn- den spoorweg Davos-Filisur werkt, en dus met dynamiet weet om te gaan. Het weer was zeer slecht, en er stond veel wind op de baan. De eer ste bob was bemand met twee beren, die zich later ontpopten als landge- nooten. In 't geheel waren 6 prijzen uitgeloofd, d. w. z. voor elke winnen de bob 2 bekertjes, dus in het geheel 12 bekertjes, 3 prijzen waren voor de drie eersten, wat tijden betreft, en 3 prijzen voor de mooiste kostuums. Onze mededingende landgenooten hielden zich kranig, en namen me nig prijsje mee naar huis. De le prijs als snelste bob won HaarLeiuia de chronisch winnende bobiet met de heeren von Satzger en II. Manten (Haarlemmer) in 4 m. 20 4/5 sec. re cordtijd ;2e prijs Max und Aloritz (Duitsclie bemanuingj 4 min. 302/5 sec. Dat is bijna 10 sec. verschil met Haarlemia, en 3e Davos-Fillsur rnet de Hollanders M. Holsboer en A. Fick in 4 min. 38 4/5 sec. In de tweede afdeeling werd de le prijs gewonnen door de GebrïgsmarL ne, lvemand met de Hollanders Van Eijck en Westermann. De heer Van Eijck had van z'n bob 'n marinesloep geconstrueerd, en ging met rooken den schoorsteen door de finish. Voor. waar een aardig idee van onzen land genoot. Oen tweeden prijs verkreeg „Gei9ha" (Duitsche bemanning), dei. dertien prijs behaalden onze landge nooten E. Jonas en C. Iiuisken, bei den uit Amsterdam. Niet minder dan vijf prijzen werden dus door Hollan ders gewonnen. Bravo I Amsterdamsche Beurs. Openingskoersen van 27 Febr. 1909. 1909, medegedeeld door LABOUCHERE UÏENS As Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem, Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. De STAATSFONDSËNMARKT was nagenoeg onveranderd. Nederl. Cer tificaten 70 5,8 en 91 1/2, 1909 863/4, 1906 94. ZU1D-AMERIKAANSCHE STAATS FONDSEN. Peruanen 9 3/16 on 371/4. TABAKSAANDKELEN vast, doch stil. Bindjoy 103, Deli 440, Medan 264, Nieuwe Asuhan 92, Rotterdam Deli 345, Senombah 881. PETROLEUMAANDËELEN zeer vast: Koninklijke 390/1, Moeara Enim 163 1/2, Sumatra Palembang 146, Dordtsclie Petroleum 149 3/4. MIJNAANDEELEN aangeboden: Ketahcens 180, Redjang Lebon.g 1000, Great Cobar 78/9, Algem. Exploratie 90. De AMERIKA ANSCIIK MARKT opende zeer vast. Atchison 101 1/4, Denver 43, Erie 28 3/16,- Kansas 39 1/2 en 70 3/8, Mis souri 39 15/16, Rock Island 22 13/16, Southern Railway 24 9/1G, Southern Pacific 116, Union Pacific 175—6, Wa bash 171/4, Steels 441/8, Carren 47 1/2, C. Marine 81'4, Pref. Marine 22 5/8. CULTUURWAARDEN vast. Vorstenlanden 147 1/8. Burgerlijke Stand HAARLEM. BEVALLEN Febr. 25. J. Zoet—Verbeek, d.M. v. Mourikv. Vliet, z.F. Geerts Wiederholdt, z. OVERLEDEN Febr. 26. M..A. Veen, 17 j., Ilazepa- terslaan, 27. M. G. v. d. VeldtBos, 78 j., Brouwersvaart. HAARLEMMERMEER ONDERTROUWD J. C. Arckelman en W. Pauns. P. Nuerne en F Beets. J. C. Beets cn O C. Geertsema. J. Schutte en F. Eveleens. L. A. Spruit en H. 5L Peetoom. C. den Dekker en A. E. van Duyn. GETROUWD j. v. d Ochtend en J. Verhoef!. J. C. v. d. Hooit en P. Kooy. J Lieghwater en E. Knegt, M. Edel en van leyen. BEVALLEN C. Biesheuvel, geb. Slikker, z. M. E. Boelhouwer, geb. Kempkes, d. M. M. Bus, geb. Van Kasteren, d. II. G. I.ansing, geb. Kats, z. A. G. Verhaar, geb. Jonkman, d. G. li. Rood, geb. Meyer, z. IC. v. Hock, geb. Boere, z. A. M. Jonge ncelen, geb. Poecke, z. OVERLEDEN L. Emhoven, 22 j. IC. Onos, 6 j. M. Veerdig, 69 j. M. v. d. Hooft, 5 n. - H. J. Schouten, 57 j. A. v. d. Hoogkamer. 5 d. D. Oud, 54 j. Kerk en Schuol Aangenomen het beroep te Veencn- daal ds. J. dc Bruin, te Groot Am-" mers. GER. KERKEN. Beroepen te Ouddorp de heer W. E. van Dyin, candidaat te Rotter dam. Beroepen te Barneveld ds. G. van Reeuen te loeiden. CHRIST. GER. KERK. Beroepen te Hilversum ds. H. Wis se, te Zie rik zee. ACADEMISCHE EXAMENS. Leiden. Voor doctoraal rechten ge slaagd de heer G. E. Kronenberg. Utrecht. Doet. rechtsw. F. C. van Beusekom. VRIJE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor het candidaats-exa- mem theologie de heer G. A. Lang- hout. Stoomvaartberichteii TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het stoomschip Grotius, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 26 Febr. te Lissabon. Het stoomschip Goeben, van Rot terdam naar Japan, vertrok 25 Febr. Sagres. Het stoomschip Besoeki, van Rot terdam naar Java, passeerde 25 Feh. van Genua. Het stoomschip Rembrandt, van Ba tavia naar Amsterdam, passeerde 25 Febr. Perim. Het sL Rijndam, arriveerde 26 Feb. voorrn. van New-York te Rotterdam. Correspondentie. Den Heer A. van M. Uwe beido vragen behooren in onze rubriek niet thuis. Wend u tot een geneesheer. Den 13en Maart a.s. hopen onze ge liefde Ouders WILLEM BOSMAN ANNA CATHARINA VAN BOON hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen. aur a Hieden overleed to Ouden bosch tot onze diepe droefheid, I voorzien van de H.H. Sacra- inenten, onze beminde Broe- j der, Behuwd broeder en Oom, de ZecrEerwaarde Pater in den ouderdom van 73 jaren. J. H. B. LOOTS. Haarlem, 25 Febr. 1909. Eenige en algemeene kennis geving, geen rouwbeklag Ondergeteekende betuigt hiermede zijn hartelijken dank voor de vele blijken van deelneming ondervonden bij het overlijden zijner Echtgenoote. J. G. BLOM. Heemstede, 28 Februari 1909. Binnnenweg 63. PRO DEO. Kohiacheidiiig Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Haarlem, d.d. 27 Octo- berber 1908, is het huwelijk bestaan hebbende tusschen CORNELIA CA THARINA DE BRES, wonende te Schoten, en ANTONIO GIOVANNI GIACOMO MARIA GIORGIS, Schoor steenveger, wonende te Haarlem, op de vordering van eerstgenoemde .ont bonden verklaard door echtscheiding De procureur der eischeres, Mr. A. II. J. MERENS. heeft de praktijk HERVAT. BURGEMEESTER EN WETHOU DERS va.n Haarlem maken bekend, dat. met ingang van 8 MAART a.s., gedurende ongeveer G weken het ver keer voor rij- en voertuigen over de BARTENBRUG onder Iliilegom we gens herstellingen, zal zijn gestremd. Haarlem, 27 Februari 1909. Burgemeester en Wcthoöders voornoemd, BOREEL. De Secretaris, PIJN ACKER. Gevraagd 1 Mei te O verveen Net Meisje als meld-alleen, bij jongelui z, kind, Loon naar bekvvaamh. Waschgeld j/26. Zich schriftelijk of te persoon te •vervoegen 8—9 uur, 's av. bij Mevr. FLEMMiNG, Bloem end aalscheweg 44 bij het Station. GEVRAAGD half Maart of 1 nette Mei, NED. HF.RV. KF.RK. Beroepen te Zeddatn dr. M. C. van Mourik-Broekman, te Gulpen te als meisje alleen, voor noudhulo ot Apeldoorn (3e predikantsplaats) dr. .voor vast. B. van Aleer, te Leiden. Zijlweg 19 B.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2