KWARTJES ADVERTENTIEN ADVERTENTIEN: 1-6 REGELS 25 CENTS 3PLAATSINCEN f 0.50 BIJ VOORUITBETALING VRAAG-EN-AANBODS ieTHERMOGENE VERKOUDHEDEN, PIJNEN ZENUWPIJNEN, enz. 'eo mr. H. J. C. van Tienen, liberaal. De afspraak is, dat de candidaat, die de meeste stemmen op zich heeft ver- eenigd, de candidaat der vrijzinnige partijen Yan het district zal wor den In de vereenlgingen zijn in hoofd zaak stemmen uitgebracht op de hee- ren Bos en Van Tienen, zoodat de strijd feitelijk tusschen deze beiden lcopt. Vermoedelijk heeft de heer Van lUenen de meerderheid en zal hij dus do candidaat worden. Doch zoover is men nog niet, want de vrijzinnig-de mocraten dreigen een spaak in het wiel te steken. Komt dr. Bos uit de bus, dan houden zij zich stil, doch wint de heer Van Tienen het, dan zullen zij met bedenkingen uit den hoek komen. Volgens verklaringen van enkelen hunner, hebben zich al lerlei onregelmatigheden voorgedaan ja, is zelfs vergeten eenige kiesvere nigingen uit te noodigen zich aan te sluiten. Daarbij komt nog, dat de vrijzinnig-democratische kiesvereni ging te Zaandam zich op de eerste vergadering in Januari gehouden, het ^echt heeft voorbehouden zich u;t de combinatie terug te trekken. Het Kath. blad Zelandia bevat een correspondentie uit Westel. Zeeuwsch- Ylaanderen, waarin wordt medege deeld, dat bij de Katholieken de uit verkorene voor candidaat in de Twee de Kamer in het district Oostburg is de heer mr. P. Dieleman (anti-rev.), oud-lid van Ged. Staten van Zeeland. Van liberale zijde wordt behalve de heer G. A, Vorsterman van Oijen ge noemd de heer K. Reijne, thans afge vaardigde vow Kampen. DE SCHOUWBURGBRAND TE HARDINGEN. Men schrijft uit Harlingen aan Het Yad.": Alhier bestond een particuliere schouwburg onder den naam Stads schouwburg met ongeveer 450 zit plaatsen. Alleen de voor- en de ach tergevel waren van steen; het overi ge was hout, de zijwanden zelfs op gevuld met lichtbron dbar» stoffen (krullen naar men wil); liet dak van het gebouw was van pannen, niiet be schoten, terwijl de zoldering der schouwburgzaal bestond uit latten op kleine afstanden van elkaar aange bracht ter bevordering der ventilatie. Aan de linkerzijde bij het tooneel stond in den hoek der zaal een kachel, welke mot een lange ijzeren- kachel pijp o. t mond de in een steenen schoor steen, aangebracht op een houten balk aan heft begin boven het tooneel. Het was daar dat Leden der rederij kerskamer „Oefening kweekt kunst" tijdens een repetitie, waarvoqr de kached brandde. Maandagavond om streeks half tien uur een begin van brand ontdekten. Geen water of ander bluschmlddel aanwezig zijnde weid getracht niet een minmiax het vuur te bedwingen, doch dit mocht naet baten. Binnen eenkwaruer stond het ge-- bouw over zijn geheele lengte in l.oh- teiaaie en sloegen de vlammen hoog uit, hetgeen velen van grooien af stand per rijwiel stadwaarts lokten. Zelfs te Leeuwarden (25 KM. afstand) moet de brand zichtbaar geweest zijn. De brandweer- deed wat zij kon en be lette mei een 5-tal spu-teii de voort planting tot belendende gebouwen. Te elf uur stortte de voorgevel in en tegen één uur 's nachts werd de ach tergevel door de brandweer neerge haald, toen was niets meer over dan een rookeuide puinhoop. De brand weer kon inrukken, doch niet één spuit werd nog tot den morgenstond water op den nu nog rookenden puin hoop gespoten. Het hu-S van den heer De Jong is ook damg aan het dak gehavend, doch geheel© vernieling kon de brand weer voorkomen, daar het boven winds naast den schouwburg lag; aan de andere zijde is open terrein, waaro phout geborgen is. Gelukk.g, dai er bijna geen wind was, andtu. was gewis de brandweer niet opge wassen geweest tegen den vuurgloed. Oorzaak moet zijn een defect in boven omschreven rookleiding. Het gebouw ie voor omstreeks 10.000 verzekerd bij de Onderlinge Achlumsche Brand waarborg-Maatschappij. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. Dinsdag zouden de Hagespe- lers een voorstelling geven en men mag zich gerust afvragen wat er ge beurd zou zijn, hoeveel menschenle- vens er te betreuren zouden geweest zijn, indien deze repetitie niet had plaats gehad en het onheil was ge schied op diem avond. Want ik heb nimmer een gevaarlijker inrichting gezien dan deze was, met stoelenrijen van 13 of li stuks aan elkaar beves- stigd en aan den vloer vast gemaakt met een haakje en schroefoogje en met o.a. één nooddeur aan de rechter zijde, welke niet open kon. Op Lnge- hrachte bezwaren volgde geen verbe tering, zelfs wist het pubLiek niet, dat bedeelde nooddeur niet meer te ge bruiken was, omdat... liet bestuur van den Schouwburg eenvoudig ver zuimde een verzoek te richten tot den man, die sedert pl.m. 5 jaren eige naar van het naastgelegen perceel was, in wiens tuin die deur uitkwam. -• Te W ester marsch bij N.-Schans is de kapitale boerenplaats van den heer Mescher afgebrand, waarbij 11 paar den, 7 koeien en 4 varkens in de vlam men omkwamen. BRANDSTICHTING IN DE CEL. Dinsdagavond heeft M., gedetineerd te Assen wegens aanranding met doo delijken afloop der weduwe Koetsder te Emmen, in zijn cel brand gesticht en den cdpier mishandeld met een Ijzeren stang der krib. Hij ontvluchtte, maar werd bi de gang gegrepen. EEN ZONDERLING KUNSTENAAR. Men schrijft uit Barneveld aan het Ubid.: Vaak waren den laatstea tijd bij den winkelier Deijlius alhier verschil lende artikelen spoorloos verdwenen, zonder dat men de oorzaak hiervan kon opsporen. Nu eens werden er ee- nige kisten sigaren vermist, terwijl dan weer sigarenpijpjes, portefeuilles enz. verdwenen waren. Eindelijk re zen echter vermoedens tegen den bo venbuurman, een pianist en kunst schilder, ten wiens huize, bij onder zoek, tal van gestolen artikelen wer- den ontdekt. Kasten vol met ver mis te voorwerpen werden hier gevonden, zoodat ongetwijfeld voor een bedrag van honderd gulden gestolen is. In 1 nauw gebracht, bekende hij deze diefstallen meestal 's nachts gepleegd te hebben, terwijl ook gebleken is, dat vele voorwerpen door hem voor de helft van de waarde aan particulieren zijn vei'kocht. NIET GOED WIJS. Te Goch ging een 21-jariige arbei der de weddenschap aan, eeai stuk van een bierglas fijn te kauwen en in te slikken. Reeds den volgenden mor gen overleed hij aan de gevolgen. SCHADEVERGOEDING BIJ ONBE WOONBAARVERKLARINGEN. Zooals men weet, heeft de wethou der van Publieke Werken te Amster dam, de heer mr. Z. van den Bergh, ;n de gehouden gemeenteraadsverga dering meegedeeld, dat een geformu leerd voorstel ten aanzien van aan koop der gronden van onbewoonbaar verklaarde woningen gereed ligt, om aan de regeering gezonden te wor den. Mocht overeenkomstig reeds vroe ger besproken plannen de strekking van d't voorstel ook zijn, dat in den koopprijs der op deze wijze aange kochte gronden tevens eenige schade vergoeding voor de eigenaars der on bewoonbaar verklaarde woningen zal zijn begrepen, dan zullen naar de ,,Tcl." meldt de heer Th. Ruys Gzn. en de raadsleden, die zooals hij in den Raad aankondigde met hem een voorstel willen doen om zul1; een wijziging in de Woningwet na te streven, dat bij onbewoonbaar verklaringen schadevergoeding aan de betrokken eigenaars kan worden gegeven, vermoedelijk daarvan wor den teruggehouden. INVOERING VAN DEN AMSTER- DAMSCHEN TIJD. Zooals bekend is, werd bij Kooi. Besluit van 7 Nov. j.l., (Staatsblad no. 33G) bepaald, dat de wet van 23 Juli 1908 (Staatsblad no. 236), tot invoe ring van wettelijken tijd, in werking zal reden op 1 Mei 1909. Tot nu toe was zoo schrijft 't Hbld. alleen bekend, dat als wet telijke tijd was aangenomen de tijd van Amsterdam, zonder nadere aan duiding volgens welken meridiaan die tijd te rekenen zoude zijn. Thans vernemen wij, dat besloten is als zoodanig aan te nemen den me ridiaan van den YV estertoren van Amsterdam, d_e tot nu toe steeds als eerste mer.diaan op de Neuerianosche uiariJie-Kaarten dienst deed. Hierdoor zuilen de tijdseinen in ons land te Helder, Amsterdam, Rotter dam en VLssingen (welke nu nog vol gens locaien ujd gegeven worden; van 1 Mei af gegeven worden op U u, 0 m. 0 s. A. T. volgens den meridiaan \V ester toren, overeenkomende met 23 u. 40 in. 27 s. 87 M. lijd Greenwich. Het tijdsein der Filiaal-inr.chtimg lion. Ned. Met. Thst., aan de Handels kade, Gebouw voor Alg. Dienst, werd lot nu toe gegeven te 23 u. 40 rn. 21 s. 0 M. Tijd Greenwich. Voor iiet gewo ne dagelijksche leven zijn de onge veer 7 seconden verschil in den tijd te Amsterdam van geen beteeken is. Anders is het gesteld met het ge bruik dat de scheepvaart van de tijd seinen maakt. Voor de bepaling van den stand der scheepschronometers is het noodzake lijk dat zeer nauwkeurig bekend zij up welken tijd Greenwich het tijdsein in een haven gegeven wordt. NA DE UITBRAAK. Naar men meldt is sinds enkele dagen in 't Huis van Bewaring te Breda een nieuwe maatregel inge voerd. De bewaJiers die van 's avonds 10 uur af den nachtdienst doen, wor den gewapend met een geladen revol ver. DIEFSTAL. Te A me rongen is bij een alleenwo nende dame, die de deur 's nachts n et op slot doet, voor 1000 gulden aan effecten en geldwaardige papieren ge stolen. De dames, die een weinig doof had niets bemerkt. POLITZER GEZOCHT. In het Algemeen Politieblad ia ge signaleerd Samuel Politzer, 50 jaar, zonder beroep, geboren te Sant Geor- gen (Brazilië), laatst wonende te Am sterdam. Vondelstraat 126, bij arrest an het Gerechtshof te Amsterdam, 20 Juni 1908 veroordeeld tot 3 maan den gevangenisstraf wegens deelne ming aan een bij de wet verboden vereeniging, gepleegd door bestuur ders. De pro c ure ur-genera al te Am sterdam verzoekt ten uitvoerlegging en bericht» OEFENING MET REDDINGS MIDDELEN. Woensdagmiddag had te Nieuwe- diep, nabij Kaaphoofd, een Interes sante oefening plaats met het wipper toestel tot redding van schipbreuke lingen. Van den wal zou een lijn worden geschoten over een aan de kust gestrand schip waartoe bet pantser schip „Piet Hein" dienst zou doen om zoodoende een verbinding roet het schip te bekomen. Tegen half twee kwam de „Piet Hein' met gaanden vloed dicht bij den wal, op ruim 100 M. afstand ten an ker. Door den ooetelijken wind was de gelegenheid tot het overbrengen van de lijn gunstig. Zij gaf daarom niet geheel een beeld van de werke lijkheid, omdat de wind bij strand in-" gen gewoonlijk op de kust staat. Nadat alles in gereedheid was ge bracht, de lijn aan de vuurpijl verbon den, en het toestel op het midden van de „Piet Hein" gericht was, werd de pijl afgeschoten, die over liet voor schip ging en de lijn over het fokke- tuig bracht. Aan die dunne lijn werd vervolgens een wipper bevestigd, waarvan het blok voorzien is van een langen staart. De wipper werd door de bemanning van liet (gestrande!) schip binnenboord gehaald, en de staart verbonden aan den top van den grooten mast. De wipper is dik ker dan de schietliju en dient om de schipbreukelingen over ie halen in de reddingsboei die nog weer aan een zwaardere tros hangt. Toen eenmaal alles gereed was, be gaf zich een der jongere matrozen van de „Piet Hein" iai de reddings boei en werd hij zoo langs de xed- dingslijn, die nu eens strak gespan nen stond en dan weer in het water lag, naar den wal getrokken. Na tuurlijk haalde hij een nat pak in het wel wat frissche zeewater, doch daar kan een Hollandsche jongen wel tegen. De geheele oefening, die door de plaatselijke commissie van de N. en Z.-Holl. Reddingmaatschappij werd geleid, liep goed van stapel. Gelukkig wordt dit toestel weinig in de prak- van den middenstand gebleven, nl. de lieer Jacot. O Middenstand, o Jacot 1M- Koloniën DE GELE KOORTS. Voor zoover aan „Onze West" be kend, waren den 5don Februari geen nieuwe gevallen van gede koorts te Paramaribo geconstateerd, zoodat 't vrije verkeer met de kolonie vermoe delijk hersteld zou worden. Sport en Wedstrijden NED. VOETBALBOND. De Zondag te spelen wedstrijden zijn de volgende: Deventer, Oostelijk elftal—Westelijk elftal. Westelijke le klas: Utrecht: HerculesAjax. NED. HOCKEY- EN BANDYBOND. Voor a.s. Zondag staan op het pro gramma: le klas: Amsterdam, AmsterdamVictoria. 's-Gravenhage, O. D. I. S.H. H. V. Hilversum, Hilversum-Haarlem. POLITIE-HONDEN. Politiehonden ,en politiehonden wed. strijden, zegt de „N. S.", verheugen zich in eene steeds grooter wordende belangstelling. Op 11 en 12 April heeft, een groote wedstrijd plaats te Parijs eui een te Dusseldorf. Voor dien te Dusseldorf worden niet meer dan 40 honden aangeno men en wordt den eigenaars in het programma op het hart gedrukt, om toch vooral geen andere, dan inder daad goed gedresseerde en goed wer kende honden in te schrijven. Te recht wordt hierbij aangemerkt, dat het voorbrengen van ten halve, of niet voldoend gedresseerde honden, tijk gebruikt. Een reden te meer om door flinke oefening directie en per soneel op de hoogte te houden, van de moeilijkheden, die bij het bedienen van dergelijke toestellen te pas ko men. DE A. S. MIDDENSTANDS TENTOONSTELLING. „Architectura" geeft plaats aan de volgende verzuchting van een mede werker „Dezer dagen lazen we in de dag bladen de namen der beschermers en van het eere-comit.é der a. s. Midden stands-tentoonstelling, die, naar blijkbaar is vastgesteld, nog dit jaar te Amsterdam zal worden gehouden. De lezer zal zich -wellicht herinne ren, dat deze tentoonstelling aanvan kelijk op veel grooter schaal was be doeld; een tweetal jaren geleden wa ren reeds plannen ontworpen voor een tentoonstellingsgebouw-complex op de overgebleven terreinen achter het Rijksmuseum toen nog aanmer kelijk grooter dan thans. Zelfs ver* oorioolue zich het tenioonstellingsco- mité de weelde van een vijftal archi tecten tot verschillende besprekingen uit te noodigen wel een bewijs boe groot toen de opzet was. Met bet in- Krimpen van hei terrein der tentoon stelling tot de normale Amsterdam- sclie grootte is men geëindigd met... eene tentoonstelling in het Paleis voor Volksvlijt. Dat Is in Amsterdam je plaats daarvoor daar worden ten slotte alle breed opgezette tentoon stellingen begraven daar eindigen al le t-mtoonebellings-Illusies. Men be gint met 100 11.Aaan den overkant van het IJ men zet voort met de helft dier grootte ergens aan de zuidzijde men krimpt in tot de over gebleven terreinen achter het Rijks museum en men eindigt fata al weg onder de zwartglazen, niet volko-men lekvrije overkapping van het Paleis voor Volksvlijt. Dat is het einde, dat la de dood. Van de vijf architecten is ook één slechts onder de koesterende hoede de zaak der politiehonden eerder kwaad dan goed doet. Do wedstrijd te Parijs zal wonden gehouden in het Vélodróme Buffalo, en is verdeeld in een wedstrijd voor politiehonden en een voor waak- en verded i gingshonden. De winner van den len wedstrijd krijgt den titel van wereldkampioen, 500 frs. in contanten, een gouden me daille en een diploma. Een prijs om er een kans op te wagen; verder zijn er uitgeloofd een eerste prijs van 300, een tweede van 200, een derde van 100 en een vierde van 50 frs., be nevens medailles en diploma's. Voor de waak—en verdedigingshon- den zijn uitgeloofd een eerste prijs van 100, eeu tweede van 75, een der de van 50 en een vierde van 25frs. Tot de wedstrijden, die voorafge gaan worden door een tentoonstel!ing der verschillende mededingers, wor den alleen toegelaten Fransche her dershonden (.Bnards en Beaucerons)j Groenendaiers, Mechelsche en Duit- sche herdershonden. Kerk en Schooi NED. HERVORMDE KERK. Beroepen ie Middelburg ds. Jhr. J. L. A. Martens v. Sevenhoven te Eerd- beek; te Ottoland ds. J. J. Yan de Pol te Meeuwen. Letteren en Kunst DECLAMATIE-WEDSTRIJD. Door de commissie voor kunsten en wetenschappen, onderafd. van de af- deeling Zaandam van den Volksbond, is tegen 26 April een provinciale de clamatiewedstrijd uitgeschreven: uit sluitend ernst. Aanmelding vóór 20 Maart bij den secretaris der afd., den heer P. W. Jedeloo Jr., te Zaandam. Mevr. JuMa Yan Ller-Cuypens ver zoekt mede te deelen, dat xU het vol gend tooneelspeeiseizoen beslist geen deel meer zal uitmaken van het ge zelschap van het Grand Théétre. Gemengd Nieuws EEN GEVAARLIJK AVONTUUR. In een earste-rangs variété-theater ie Weanen treedt sinds eenagen tijd de Indische danseres Madia-Suritli op, die zich het lichaam omgordt met een reuzenslang. Sedert een paar avonden kwam de danseres tot de onaangename overt ui ging, dat de boa constrictor haar li chaam wel wat liartelijker en stevi ger omstrengelde, dan dit met het oog op haar been derstelsel wensche- lijk was. Miss Madiu-Suxith had de grootste moeite, zich te verweren te gen de merkbare aanvallen van het reusachtige dier, door de slang steeds snel bij den kop te grijpen en dezen met al haar kracht samen te druk ken. Gedurende de voorstelling van Za terdag echter merkte de danseres, dat liet geweldige kruipdier buitenge woon boos was. Toen zij, na afloop van haar voorstelling, de slang in haar kooi wilde bergen deed het ge vaarlijke dier een woendenden aanval op haar, waaraan zij slechts met aan wending van al haar behendigheid en kracht kon ontkomen. Zij hield de slang zoolang bij den kop vast, tot er eenige tooneel knechts kwamen toege sneld. Dezen gaf zij bevel, onmiddel lijk den kop van de boa af te snijden, daar zij met een zoo gevaarlijk dier toch niet langer kon werken.De slang werd dus ter plaatse onthoofd. EEN ROOFMOORD. In ©en coupé 2e klas van den trein Bromberg—Dirschau is de domein- ambtenaar Ehlert doodgeschoten ge vonden. Een revolvei' lag naast den doode. Blijkbaar was roofmoord in het spel, daar op den verslagene, een rijken vrijgezel, geld noch reisbiljet werd gevonden. Als verdacht van den moord is een 23-jarige landbouwer gearresteerd, die gedurende een deel van het traject in dezelfde coupé had gereisd en op het station Dirschau ijlings den trein verliet. Ilij verklaar de, dat Ehlert zich in zijn afwezig heid doodsehoot, maar uit vrees, dat men hem voor den dader zou hou den, gaf hij geen kennis van het ge val aan de politie. Geld, noch bloed sporen werden bij den verdachte aan getroffen. SVEN HED1N. Men betwist in Britsch-Indië Sven Hedim den roem de ontdekker te zijn van het reusachtig gebergte, dat hij TranSrHimalaya 1 ïeeft genoemd. Een daarmee geheel overeenkomend ge bergte komt voor op een der kaarten, geschilderd op de muren in de Sala Dello Scudo van het Dogepaleis te Venetië, waarop de landen zijn afge beeld, door oude Venetianen bezocht. Doch ook de nieuwere aardrijks kunde kende zonder den Zweedschen reiziger den Trans-Himalayaschen bergketen. Kapitein Montgomerie gaf in 1868 het reisverhaal uit van Pun dit Nain Singh, met een kaart, waar op het gebergte is aangewezen, dat vele jaren als Kail as-keten werd aan geduid. Een in 1904 door majoor Ry der en de kapiteins Wood en Cowie uitgegeven kaart merkt zes toppen van meer dan 20,000 voet hoogte in den Kailas-keten, terwijl het boek van Hayden „Geography and Geolo gy of the Himalaya-mountains and Thibet d.e ligging van dertien toppen beschrijft. He-urn s tocht zou dus de waarde hennen van een nadere verkenning, niet van een eerste ontdekking. Keciitszakeii DE BRANDSTICHTING IN „BEL- LEVUE". Naar 't Hbld. verneemt, is de zeer langdurige instructie in de zaak van Krou.g, pianostemmer te Brussel, die onder- verdenking van brandstichting in hotel „Beilevue" te Arnhem in den nacht Yan 25 op 26 October werd ge arresteerd, gesloten. De beslissing van de rechtbank of deze zaak al dan met naar de openbare terechtzitting zal worden verwezen, kan nu eerlang worden verwacht. POGING TOT DOODSLAG. Voor de rechtbank te Leeuwarden stond terecht Th. B., 37 jaar, arm voogd te Zwaagwesteinde, wegens po ging tot doodslag op zijn zwager, K. de Bruin, aldaar Op 11 December waren een paar boompjes vermeld op liet erf van den armvoogd. De vrouw van dezen be schuldigde haar broer daarvan, met wien zij in onmin leeft. De broer kwam daarover bij zijn zusier spre ken. Des avonds beklaagde zij zich over dii-t bezoek bij baar man. De ze begaf zich daarop naar het huis van. zijn zwager. Klaas was met zijn broer in de schuur esn zij hoorden vloeken en schreeuwen. Ze gingen echter niet naar buiten. Ze hoorden aan de stem, dal hel hun zwager was. Toen hun werkzaamheden afgeloopen waren en zij zich over het erf naar hun woning wilden begeven, vielen opeens drie schoten. Door het tweede schot werd Klaas getroffen onder het rechteroog. Een geneeskundige achtte zijn overbrenging naar het Acade misch Ziekenhuis te Groningen noo- dig, waar de verwonde tot 9 Januari jL is behandeld. Den kogel heeft hij nog in het hoofd. Was de kogel ver der doorgedrongen of had deze een afwijkenden gang genomen, dan was de toestand levensgevaarlijk geweest. Verwijdering was hoogst moeilijk en vorderde een gevaarlijke operatie. Vol gene beklaagde was het eerste schot in de lucht gelost; hei tweede was hij verplicht te doen, omdat de gebroeders op hem aandrongen. De president noemde zijn daad krank zinnig. Eisch 1^ jaar. (Hbld.) BELHAMELS. Tegen een drietal Elburgers, die bij de relletjes op 1 Januari aldaar de belhamels waren, is voor ieder 6 maanden gevangenisstraf geëischt. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. VERWEKT WARMTE E K GENEEST N. B. Wantrouw de namaaksels die sommige apotheken verkoopen en eisch steeds dat het etiket der gele doos de woorden "Le Thermogène,, draagt. VOOR HOEST EN GEVATTE KOU. Moeder Seigel's Hoest Balsem ;3 oen verzachtend geneesmiddel voor hoest, heeschheid, ontstoken keel, asthma, bronchitis en verdere borst en longaandoeningen. Het verlicht de hoest en doordat het de aandoening der teedere weefsels van keel en luchtpijp geneest, geneest het even eens de ontsteking. Moeder Seigel's Hoestbaisem wordt reeds gedurende ruim 40 jaren met vrucht in de ge heele wereld gebruikt. „Sedert jaren reeds was mijn man lijdende aan een slechte borst, ge paard met zoo hevig hoesten dat hij 's nachts bijna niet kon slapen. Hij had ook last van slijmvorming op de borst dat zich dan vast zette, ten ge volge waarvan hij bijna geen adem meer kon halen. Na het gebruik van alle mogelijke middelen die geen van alle hielpen, zoodat wij reeds aan zij ne genezing wanhoopten, kocht ik een flacon Moeder Seigel's Hoestbal- sein en reeds na het gebruik van één flacon, geregeld ingenomen, was een merkbare verlichting in den toestand van mijn man waar te nemen. Thans nu ik U dit schrijf is mijn man vol komen genezen en gevoelt hij zich een geheel ander mensch, dank zij Moeder Seigel's Hoestbaisem," aldus schrijft ons Mejuffrouw J. Beset, Schoolstraat 165, Roosendaal, in da to 3 December 1908. Moedei' Seigel's Hoestbaisem is ver krijgbaar bij alle Apothekers en Dro- isten f 1.50 per flacon of recht streeks van de eigenaren, A. J. Whi te, Ltd., Damrak 2830, Amsterdam. Toezending volgt franco na ont vangst van postwissel. Uit de Arbeiderswereld IIET CONFLICT TE ENSCHEDé. In de fabrieksver gade ring van de stakende arbeiders der firma Nico ter Kuile en Zonen, onder leidiDg der organisatiebeaturen, werd op aan dringen der vergadering, maar op voorstel van die besturen, besloten weder een conferentie bij de Fabri- k an ten vereen iging aa nte vragen. De conferentie is toegestaan. Heden ver gaderen de besturen weer met de ar beiders en wordt een beslissing geno men. Stooinvaartberichten TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het stoomschip Sindoro, van Java naar Rotterdam, vertrok 3 Maart van Tanger. Het stoomschip Goeben, van Rot terdam naar Japan, vertrok 3 Maart van Suez. Het stoomschip Statendam, van N.- York naai' Rotterdam, passeerde 4 Maart, des voorm. 2 uur 15 min., Prawle Point. Het stoomschip Osiris arriveerde 8 Maart te Brindisi v. Port-Said met de Eng. mail ex st. Morea. Het stoomschip Swoerdecroon arri veerde 3 Maart van Rotterdam te Pa- dang. Het stoomschip Prins Willem I ar riveerde 4 Maart te Amsterdam van Paramaribo. Het stoomschip Statendam, van N.- York naar Rotterdam, passeerde 4 Maart, des voorm. 10 uur, Lizard. Burgerlijke Stand HEEMSTEDE. BEVALLEN G Dekker, geb. Stokman, i. OVERLEDEN P. Koeter. geb. De Ruig. 87 j.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 12