Gordijn-Wasscherij Belangrijke Verkooping Vrijwillige Verkooping Groote Houtstraat 90 Neemt U Binnenland iNUbZUNDËK Uit de Arbeiderswereld A t braakveï ling", Puik beste Aardappelen VERKOOPING Advertentiën Wegens Vertrek. INBOEDEL, VRAAG: Ik heb een japanscne nacn legaal, maar weet niet of het een pop of een man is. Zoudt u mij ook kun nen zeggen, waaraan of men het ver schil kan zen? Zuigen doet hij niet. ANTWOORD: De roode kleur der borst is van den man veel donkerder dan van de wijfjes, daarbij hebben de mannen aan het uiteinde van den staart een breed© zwarte zoom, ter wijl die der wijfjes zeer smal is. De mannen liebben een zeer mooien, hel deren slag, terwijl de poppen steeds dezelfde loktonen laten hocxren. VRA-AG: Kan u mij ook inlichten wat ik doen kan om vlekken uit een eikenhouten tafel te krijgen? Met witte was helpt het niet, ze komen ieder en keer terug. ANTWOORD: Dan zitten de plek ken al in het hout en daaraan kan een leek zeer weinig doen, zoodat het beste is meubelmakershulp in te roe pen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cts. per regel. NADRUKKELIJKE VERKLARING. Mejuffrouw A. Nou wen, van Beu- ningenstraat 149 te Amsterdam, zegt ons: „Niettegenstaande Ik alles, wat in mijn vermogen was, geprobeerd had om er af te komen was ik er niet in mogen slagen van mijn onophou delijke pijn in den rug te worden be vrijd. Bij het minste werk gevoelde ik mij oververmoeid. Aanhoudend had ik hinder van hoofdpijn, duizeligheid en slapeloosheid, zuodat ik met den dag achteruit krabbelde. Ik had deze kwalen gehouden uit influenza en was het ua mijn laatste bevalling nog verergerd. De eetlust werd minder en minder en ik was nu eu dan gedwon gen mijn bezigheden te late® liggen. Gelukkig hoorde ik toen van een ken nis de goede baat, die zij had verkre gen tegen dezelfde kwalen door Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen. Ik bestel de een doos en moet u zeggen, dat de ze mij reeds veel goed deed. ze mij reeds veel goed deed. Ik ging er mee voort en na vier doosjes was ik geheel opgeknapt." Een half jaar later bleek Mejuf frouw Nouwen nog zeer tevreden en zeide: „Nog altijd ben ik goed gezond gebleven en ik hoop en vertrouw, dat dit ook in de toekomst zoo blijven zal. Intusschen zal het mij steeds een ge noegen zijn ,Uw .pillen zooveel moge lijk te recommandeeren." (w.g.) A. Nouweo. Mogelijk zal men u een ander ge neesmiddel te koop aanbieden met de bemerking „even goed" of juist het zelfde". Gij vergist u, wanneer ge dit gelooft, want er bestaat geen ander geneesmiddel „even goed" voor de nieren of „juist hetzelfde" als Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen. Zij zijn te Haarlem verkrijgbaar bij de Hee- ren J. J. Göppinger, Groote Hout straat 147a; en K. van Eden, Spaame 33. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel A f 1.75 voor één, of f 10.— voor zes doozen. - Apprèteerderij Gevestigd te HAARLEM Brouwersvaart 74-80. Telefoon 428—1046. ROLGORDIJNEN wor- den in alle lengten en breedten zonder vouw afgeleverd. Vlugge aflevering. Nette afwerking. Goncnrreerende Prözen. dagelijks een likeurglaasje Dr. UOMMEL's flaematogen onmiddellijk voor den hoofd maaltijd! Uw eetlust wordt flin ker, uw zenuwstelsel versterkt de loomheid verdwijnt en heel spoedig zult gij U lichamelijk prettig gevoelen. Men verlange echter uitdrukkelijk het echte „Dr. HOMMEL's" Haematogen en weigere namaaksels! EEN REGENTSCHAP. Met zekerheid kan (naar het Hbld. hield t) worden medegedeeld, dat door de Regeering om advies aan den Raad van State is gezonden een wets ontwerp op het Regentschap en zulks ter uitvoering van art. 37 der Grond wet, luidende,,De Regent wordt be roemd bij een wet die tevens de op volging tn het Regentschap tot o- nings meerderjarigheid toe kan rege. leu. Over het ontwerp dier wet be raadslagen en besluiten de Staten- Generaal in vereenigde vergadering. De wet wordt nog bij het leven van den Koning voor het geval de minder jarigheid zijns opvolgers gemaakt HOFBERICHTEN. H. M. de Koningin-Moeder zaJ 8,11 en 15 Maart soiréee ten hanen paleize geven. De aanwezigheid van dein Prins der Nederlanden voor enkele dagen te Berlijn heeft ten doel een bespreking met den aldaar gevestigde® raad of het kapittel van de Johanniter Orde naar aanleiding van het onlangs aan gekondigde plan tot stichuug van een aldeeling dier Orde in Nederland TWEEDE KAMER. Van de rede, waarmede de beer Schaper het debat over zijn motie in zake den tienurigen werkdag heeft ingeleid, weid de zakelijke inhoua hier telegrafisch vermeld. Vermoedelijk zal de Kamer nog wel een paar dagen aan dit onderwerp wijden. Gisteren kwam, in een afge broken rede, die Dinsdag te 11* uur wordt voortgezet, voorloopig alleen nog slechts instemming met de mo tie, van de zijde van den heer mr. Aadbersse, die meende een deel der Katholieke Staatspartij achter zich te liebben en de verdediging van den 10-uren-werkdag, bij de wet geregeld. instemming was los van den vorm der motie, die niet gelukkig werd geoordeeld, doch gegrond op de gematigde en zakelijke toelichting van den voorsteller en met dit voorbehoud, dat een wettelijk maxi mum van 10 uren nimmer zonder uit zonderingen mogelijk zou kunnen zijn. Voorts had deze spr. bet be zwaar, dat van vrouwenarbeid ge zwegen was, blijkbaar omdat de so cialisten het daarover zelf nog niet eens waren. Verzet tegen de motie kwam van de zijde der lieeren De Visser (Cbr.- Hist.) en v. d. Molen (Anti-Rev.). De eerste betoogde, in den breede, dat de tot nu toe van socialistische en andere zijden ingestelde onderzoekin gen naar den arbeidsduur in een aantal bedrijven onvolledige, tegen strijdige en dus onbetrouwbare uit komsten had gegeven. De motie was dus voor beslissing niet rijp gemaakt door voldoende onderzoek Boven dien beriep spr. zich op de wetgeving aiKiere lamme® men kon geen sprong in liet duister doen. Neiging tot inperking van arbeidsduur moest werst ui liet openbare leven blijken. Mogelijk zou het zijn, om te komen tot speciale maxima voor speciale be. drijven. De heer v. d. Molen, de grondge dachte van de motie toejuichende, meende, dat deze te veel omverhaal de, doch bad bovendien daartegen het principioele bezwaar, dat een uni forme wettelijke regeiiug het arbeids leven belemmerde. Geen normalen arbeidsduur in de wet, doch wette lijke organisatie der bedrijvendan zou vanzelf de werktijd voor elk be drijf afzonderlijke regeling vinden. Dinsdag 11 uur voortzetting. Op verzoek van den heer Troelstra is diens arbeidscontract-interpellatie van de agenda afgevoerd. DE ANTI-REVOLUTIONNAIRE PARTIJ EN DE VERKIEZINGEN De Deputaleavergadering der Anti- revolutlonnalro Partij zal dit jaar ge. houden worden te Utrecht op Donder, dag 22 April a s., des voormiddags té 11 uur. Op deze dep u ta len vergadert ng zal het volgende program van actie voor de stembus van 1909 worden voorge steld lo. Invoering van bet gezinshoof denkiesrecht. 2o. Invoering van verplichte verze kering. 3o. Herziening van ons tarief van invoerrechten, ©enerzijds ten einde uit zijn hoogere opbrengst de midde len te vinden voor de invoering der verplichte verzekering vereischt, en anderzijds om onze nationale nijver heid tegen te ongelijke concurrentie r.: het buitenland te vrijwaren en •1 .'ionalen arbeid te bevorderen. eerdere gelijkstelling in de bijdrage uit de publieke kas van het bijzonder met het openbaar lager on derwijs, voor wat aangaat de voor ziening in schoollocaliteit, de uitbe taling der bijdragen en de opleiding van onderwijzers. MOORDAANSLAG. Over den moordaanslag te Heerlen lezen we nog in de U. Ct.: Heel de Sittarderweg, in de buurt va® 't café van Postma, was in rep en roer. Geen wonder ook, want boven op het dak zat de bewoner Postma en zijn vrouw, en van alle kanten waren de buren saamgestroomd. Wat was er gebeurd? Reeds Lu den middag warem er tegen den herbergier Postma bedreigingen geuit en deze had voorzichtighe.ds- halve een geladen revolver bij zich gestoken om niet onverhoeds en on voorbereid door de misdadigers over vallen te worden. Later zou het blij ken, dat Postma voorzichtig gehan deld had. Tegen een uur of half tien kwam nog een dor bewoners van de boven verdieping bij Postma, die ook win kel heeft, een haring koopen. Beide mannen stonden een oogenblik wat kalm te praten, toen er eensklaps rucht gehoord werd aan de voor- en achterdeur. 't Was duidelijk: er werd getracht de voordeur te forceeren. Postma nam zijn revolver ter hand, om even tueel zijn leven te verdedigen. Buiten klonken woeste bedreigin gen. Spoedig was de deur geforceerd; een ruit werd nog verbrijzeld en zekere Poies stormde het vertrek binnen, in de hand een lang, vlijmscherp mes, waarmede hij Postma te lijf wilde. De bovenbewoner had intusschen een goed heenkomen gezocht Daar j stonden de beide mannen tegenover elkander, de een met het mes ten aan- j val gereed, de ander met de geladen i revolver ter zelfverdediging op zijn aanvaller gericht. De aanvaller door de gerichte re volver een oogenblik toch in verwar ring gebracht, deinsde even achteruit maar weldra werd hem de woede weer meester en stormde hij met het blanke mes in de opgeheven hand op Postma los. Deze had de man neer kunnen schieten, maar hij wilde niet dan in het uiterste geval een men- sclienleven in gevaar brengen en daarom trok hij langzaam terug en loste drie schoten uit zijn revolver op den opgeheven arm van den aanval ler. Een schot ging dezen door den pols. Postma was, wilde hij den man niet voorgoed onschadelijk maken ver plicht de deur achter zich te sluiten en met zijn vrouw op het dak zijner woning te vluchten. Intusschen was ook de achterdeur geforceerd zoodat blijkt, dat de aan valler een helper had. De aanslag verwekte een geweldige opschudding in de buurt en eerst toen de politie den gevaarlijke aanvaller machteloos gemaakt had, verdween langzamerhand de vrees en de opge wondenheid der menigte. De politie verbond den gewonden Poies in het huis van Postma en be waakte hom toen zoolang op de plaats van den aanslag. Een der beide poli tiemannen trok er op uit om den ver moedelijk medeplichtige te pakken te krijgen. Dat luüte en toen werden beide gevaarlijke sujetten opgebor gen. Nog liep er een rond op vrije voe ten, een zekere Kurtz, die 's middags de bedreiging tegen het leven van Postma had geuit. Maar niet lang duurde het of de politie had dezen te pakken en ook deze sinjeur werd achter slot en grendel gebracht. ONGELUKKEN. Te Slochteren, Gr., is een zoontje van den werkman A. Bulthuis door het ijs gezakt en verdronken Een 10-jarige knaap, zoon van den landbouwer A. Reinders te Leek, is dcor het ijs gezakt en verdronken. Te Leersum kwam het 6-jarig doch tertje van G. Vervat, terwijl de moe der even het vertrek had verlaten, te kort bij de brandende kachel, met 't treurig gevolg, dat hare k Leer en vlam vatten eu het arme kind zulke brand wonden bekwam, dat het kort daar op aan de gevolgen bezweek. »n Ingezonden stukken, geplaatst oi niet geplaatst, wordt de kopie deuinzei dei uiet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek eteit de tiedactie zich uiet aansprakelijk. Mijnheer de Redacteur l Steeds met belangstelling kennis nemende van uwe lezenswaardige ar tikelen in de rubriek „Om Ons Heen" ben ik heden getroffen door een paar zirnetjes in uwe beschouwingen be treffende „De lichamelijke opvoeding van ons volk", die ik van zooveel be lang acht, dat ik het waag u daar omtrent eenige toelichting te vragen. In dein aanhef van uw artikel schrijft u van het leger sprekende het navolgende „Alleen heb lk er op tegen, dat die „exercities, marschen, oefeningen „van allerlei aard, den oorlog ten „doel hebben, die naar mijn over tuiging een waan is, waaraan wij „ons kunnen ontworstelen, zoodra „wij willen." Zie, mijnheer de Redacteur, ook ik behoor tot hen, die het betreuren, dat jaarlijks zulke groote sommen voor het in stand houden van het le ger moeten geofferd worden, en dat duizenden jongelieden aan den pro ductieven arbeid onttrokken worden, o;n zich voor te bereiden voor het bloedig handwerk des oorlogs. Maar ik misken daarom n'et de droeve noodzakelijkheid, die ons dwingt, om zoolang wij op ons onafhankelijk volksbestaan prijs stel len een leger, een krachtig leger w onderhouden. Heeft de oude spreuk „indien ge den vrede wilt, bereid u ten oorlog" dan thans iets van hare waarde ver loren Immers neen Is het te ontkennen, dat het behoud van den vrede in Europa thans hoofdzakelijk te danken is aan het zoo krachtige Duitsche leger, waar door cie fiet gereed zijnde Russische Staat volkomen in bedwang wordt gehouden „Z<ch kunnen ontworstelen aan „den waan des oorlogs en dat „we" zoodra wij willen Maar hoe stelt u zich dat voor Arbitrage-verdrag en vredes-proto- eol Maar eilieve, was liet n'et zoo oas de groote Donau-monarch'e, die het tractaat van Berlijn dat kun stige werk der Euroneesche diploma tie met voeten trad Zeker wij bouwen In onze vorste lijke residentie thans een Vredes paleis, maar al gaan wij dus in de goede rich-ting en al wordt In den teeenwoordigen tijd niet zoo snel naar het zwaard gegrepen, ter be slechting van eenig geschil, toch zal het zeker nog eeuwen duren, eer wij zoover zijn, dat wij een leger zullen kunnen missen. Langs ontzagwekkende spiralen, wier windingen dicht bij elkaar ge legen zijn, schrijdt de menschheid opwaarts, hooger beschaving en hoo- ger ontwikkeling te gemoet, maar hoeveel tijd is er niet noodig om een winding te doorloopen 1 Hebt u, mijnheer de Redacteur, in uw blad A van 5 December j.l. o. niet het volgende geschreven „Dat de groote Europeesche krijg „geen honderd jaar meer zal uitblij- ,,ven, is wei zeker even zeker is. „dat Nederland daarin betrokken zal „worden, al is het ook met tegenzin, „en alloen tot bescherming onzer ,,i>eutrai>ieit. 't Is ons doel «tem- ..mins te maken, maar wil vleten „ons toch met öe hoop, dat onze di plomatie op den uitkijk zal liggen 1" I!: onderschrijf dit geheel, maar moet zulks er ons niet juist toe leiden om overal, telkens en telkens weer aan te dringen op een krachtig, gc- oe^gnd en gedisciplineerd leger Herinneren wij ons niet dien ge zant eener vreemde mogendheid, die ons eenmaal na onze gouden eeuw bij hert sluiten van een vrede, toe riep „wij zullen onderhandelen bij u, over u, maar zonder u" Gaarne, mijnheer de Redacteur, zo-i ik mijne beschouwingen voort zetten, spreken over de noodzakelijk heid, die ook voor kleine staten be staat om een krachtig, weerbaar en geen parade-leger te hebben, wijzen op de kosten, die het leger hier en in den vreemde per hoofd der bevolking eischt, en zoo meer. maar zulks zou de mij te ver voeren, en wellicht heb ik reeds te veel van uw geduld en dat uwer lezers gevergd. Maar ik meen met bescheidenheid mijn vraag te mogen herhalen, of u niet met mij van meening is, dat oorlogen thans nog beschouwd moe ten worden ais een noodzakelijk awaad en daarmede dus voortdurend rekening moet worden gehouden Voor mij zal thans en nog gedurende veie eeuwen een krachtig leger het bi-ste bolwerk zijn van den staat. U dankende voor de verleende plaatsruimte, verblijf ik, hoogach tend. Uw diensiw., SLHöNSTEDT. Haarlem, 2 Maart. De beschouwing van den ge ac hit en inzender moest wegens gebrek aan ruimte een paar dagen blijven lig gen. Zij heeft daarmee evenwel niets van hare beteekenis verloren. In mijne twee artikeltjes „De waan van den Oorlog" heb ik betoogd, dat de oorlog miert langer behoeft te be staan, dan wij zelf willen. Wij dat wil natuurlijk niet zeggen wij handje- vel Nederlanders, maar wij be schaafde menschen, die allen den vrede willen, maar die meerendeels nog onder de suggestie verke-ere i, door anderen en ons zelf op ons uit geoefend, dat de oorlog een noodza kelijk kwaad is. Het is een gewone vertooning van magnetiseurs of hypnotiseurs, om huii sujet in een snikheete zaal de uggestie bij te brengen, dat het vries! en dat hij midden in de kou staat. Tot verbazing van het publiek zet de man dan zijn kraag op, klappertandt en stampvoet, heeft het inderdaad koud, totdat de hypnotiseur hem weer aan de suggestie onttrekt. Zoo staan ook in heit beschaafd Europa inillioenen nog onder de sug gestie, dat de oorlog een noodzakelijk kwaad Is. Als wij deze menschen daaraan konden onttrekken, als wij hen er toe konden brengen, het ge- erfde, door traditie en sleur diep in geplante begrip van den oorlog uit te rukken, zoodat zij als pas ontwaken de meischen, zich de oogen wreven en rondz'ende loofden, dat zij uit dien boozen droom waren ontwaakt, dan zou de oorlog niet meer kunnen bestaan omdat men aan zijn nood zakelijkheid niet meer gelooven zou. De heer Schönstedt wijst op Oosten rijk, dat het tractaat van Berlijn schond. Zeker, maar waarom deed het dat Omdat het vertrouwde op zijn leger. Ik zou op mijn beurt den geachten Inzender willen vragen, of de annexatie van Bosnië en de Her- zegowina niet onmogelijk zou zijn jweest, wanneer Oostenrijk geen ger had bezeten. Juist hert bestaan van de legers stel de groote rijken in staat tot hun tallooze onrechtvaardigheden. Zie naar Frankrijk in 1870, vechtende om een gril. naar Rusland, vechtende met Japan omdat de ambtenaren het verkozen, naar Engeland, vechtende m«t Transvaal uit landhonger zie waar ge w'ltnooit, nooit, nooit een oorlog begonnen uit nobele motie ven. In die machtige rijken zit men die per dan wij, kleine volken, onder den last van den oorlogswaan, omdat men daar kans heeft 1e winnen. Van de kleine landen verwacht de samenle ving haar bevrijding van de® onit- zettemden cauchemar van den oorlog. Dat is Instinctmatig gevoeld door allen, die onze residentie maak ten tot den zetel der Vredesbeweging. Op ons rust daarom, rneer dan op anderen, de plicht te verbreiden en verspreiden, altijd weer, de overtui ging. dat de oorlog is een waan, waarvan wij ons kunnen ontdoen. Wanneer de kiezers tot hun verte genwoordigers zullen zeggen „ik kies u niet, wanneer gij gelooft in den oorlog" wanneer de afgevaar digden den minister zullen doen weten dat zij hem niet steunen, wan neer hij zich niet onttrekt aan de suggest'e der noodfSkelijkheid van den oorlog, dan zal het oogenblik gekomen zijn, waarop de volkeren de wapenen neerleggen en, zich ver heugende, dat zij aan den boozen droom ontkomen zijn, alleen zullen betreuren, dat zij daartoe niet eerder de kracht hebben gevonden. Het 13 niet mogelijk, deze over- riike stof In hot kort bestek van een courant naar behooren te behande len. Toch hoop ik, dat ik den heer Schönstedt nog wat duidelijker heb gemaakt, wat van mijn beide artikel tjes de bedoeling Is geweest. J. C. P. Zoolang de voorraad strekt, bekomt men In ruil voor omsiagen prachtig geïllustreerde Kalenders 1909, fijne Toiletzeep, stevige Kleerborstels, Servetringen en vele andere voorwerpen. Leest omslag rond de zeep. Zendt ze franco aan SUNLIGHTZEEP, Rotterdam. gel, W. Grove en Sickesz, met ver- zocit o-m een onderhoud. Op dit schrijven werd voor of op Woensdag antwoord verzocht, maar j dit kwam niet in. Donderdag nu J kwam het bestuur van de afdeeling j vlotters ter oore, dat er pogingen j werden aangewend om volk te wer- ven onder hen, die aan de werkver- schaffing bij de Kostverloren Vaart werkzaam zijn. Men vernam, dat een 18-tal werklieden daar waren aange nomen om Maandag a. s. in dienst te treden. Vrijdagmorgen om 6 uur, toe® het •werk zou aanvangen, werd -door den voorzitter der vlotters&fdeeüng, den heer F. de Rover, tot den heer Vo gel, toevallig de® eenige der bazen, die aanwezig was, de vraag gericht, of dit gerucht juist was. Geantwoord weid, dat er wel onderhandelinge® .net volk van de Kostverloren Vaart aande zijn. Hierop Legde de vlotters allen te half zeven hert werk bij 'ooruoem.de vier bazen neer, en hiel den later op den morgen een verga dering, alwaar besloten werd den uorgestelden loonstaudaard te hand haven. De staking omvat 70 man. Het verschil tusschen patroons en arbeiders loopt over de belooning van het stukwerk. De oiganisatie van vlotters, van wie deze actie uitging, is nog jong. Ze werd in Juni van liet vorige ja ai- opgericht, en wil nu pogen het loon dat in 1903 na de groote staking der transportarbeiders werd ingevoerd, te verbeteren. EEN MISLUKTE PROEF. Aan do werklieden dor Artillerie inrichtingen te Zaandam is medege deeld, dat 1 April de proef met deti verkorten arbeidsdag zal eindigen en met genoemden datum, weder de 10- urige arbeidsdag wordt ingevoerd. Me® vermoedt, dat dit besluit ge nomen is, omdat de productie gedu rende den proeftijd niet aan de ver wachting heeft beantwoord, HET CONFLICT TE ENSCHEDE. De arbeiders der firma Nico ter Kuile Zonen bepaalden in hun gis teren gehouden vergadering de werk hervatting op Maandagmorgen a- 8. STAKING IN DE HOUTHAVEN TE AMSTERDAM. In de houthaven, waar al eeuige weken iets broeide, is het Vrijdag tot een staking gekomen bij een viertal bazen. De voorgeschiedenis hiervan is, naar men aan het Hbld. mede deelt, ais volgt Tegen Februari hadden de vlotters een conecpt van een nieuwen loon- standaard ingediend bij de bazen. Daarop had vorige week een confe rentie van patroons en arbeiders plaats, die niet tot eenig x-esultaat leidde, omdat de bazen niet wilden toeslaau, dat de heer C. Posrthuma, de voorzitter van de vereeniging „Recht e® Plicht", waarvan de vlot ters een onderafdeeling vormen, mee de onderhandelingen voerde. Daarop vergaderden j.L Zondag de vlotters en besloten opnieuw een 9chrijveu te richten aan de vier bazen in quaes, tie. de hoeren J. W. Grove, O. de Vo. te houden op WOENSDAG 10 MAART 1909 te 11 uur aan den Grintweg te Duin en Kruidberg, Santpoort, bestaande uit een groote partij DELEN, BALKEN, RIBBEN, DEUREN en KOZIJNEN, RAMEN met spiegelglas en gewoon glas, BRANDHOUT, enz. enz. Tevens aan nieuw werk uit de hand te koop een partij STALEN BALKEN Ig. 5.70 M., 4.60 M. en korter, hoog 24 cM. TE KOOP 2.25 per mud, bij H. GRANNE- MAN, Binnenweg, Heemstede. IN DE BANK VAN LEENBNG dar Gemeente Haariem, op WOENSDAG en DONDERDAG 17 en 18 MAART 1909, des voormiddags te lü i. n van Panden, beleend in de maanden October, November en De cember 1907. Daags vóór de verkooping te zien, des voormiddags van 10 tot des na middags 2 uur. Het lossen en vernieuwen der Pan- len kan geschieden tot Donderdag 11 Maart 1909, uiterlijk tot des middags 12 uur. Orde der Verkooping Woensdag: MANS- en VROUWEN KLEEDEREN, LINNENS, enz. Donderdag: GOUD, ZILVER, HORLOGES, enz. te Bloemendaai, vóór Villa „Ida" aan de Schoollaan op WOENSDAG 10 MAART 1909, des morgens te 10 uur, ten overstaan van den te Bloemendaai gevesligden Nota- J. H. WILDERVANCK DE BLé- COURT. A. OVERAKKER, Makelaar, zal pu bliek ver koopen, A contant, den ge- heelen Meubilairen zich in gemelde Villa bevindende, ten verzoeke van Mevrouw Wed. L. K. GRADER v. d. MAAS, en bestaande uit keurig onderhouden meubelen, ;ordijnen, karpetten, loopers, ledi kanten, beddegoed, porselein, glas- en aardewerk en keukengereedschap. Voorts o.m. een fraai antiek staand horloge, een antieke Stoelklok, een antieke pendule, enz. Bezichtiging Maandag 8 en Dins dag 9 Maart, telkens van 10—3 uur. HAARLEM 1909 Openbare Notaris P. F. DE BORDES te Haar lem, zal op ZATERDAG 27 MAART 1909, des namiddags na 5 uur, in het verkooplokaal „De Gouden Leeuw", in publieke veiling brengen met den Makelaar FRANS ERDTS1ECK. No. 1. Een HUIS en ERVE met open plaats te Haarlem, aan de N.z. van de Drossestraaat, get. No. 25, groot 55 c.A. No. 2. Een HUIS en ERVE te Haar lem aan de Z.z. va® het Nieuwe Land je, get. No. 8, groot 18 c.A. Breeder bij biljetten omschreven. Afzonderlijk en in combinatie. Te bezichtigen op den verkoopdag va® 10—12 uur voorin, e® van 24 uur nam. Nadere information bij bovet noemden Notaris en Makelaar. De bewijze® van eigendom e® vell- conditën zulle® drie dagen voor e® op den verkoopdag ter inzage liggen te® kantore van den Notaris voor noemd, God Oude Grnrht no. 108. Notaris J. C. Burkens zal op Zaterdag 27 Maart 1909, des namiddags na 5 uur, in het Ver kooplokaal „de Gouden Leeuw", te Haarlem in publieke veiling verkoo- pen met de Makelaars F. C. Piët, W. Bosman en T. C. Niephaus No. 1. Een zeer net onderhouden HUIS en ERVE met TUIN, te Haar lem aan de W.z. van de Ripperda- straat, get. no. 6, groot 1 are 48 cen tiaren. Te aanvaarden met 1 Aug. 1909, doch indien zulks verlangd wordt met 1 Mei a.s. Bez. Dinsdags, Donderdags e® op den verkoopdag van 24 uur. No. 2. Een 1IUIS, waarin Café met afz. opgaande BOVENWONING en ERVE, te Schoten op den hoek van de Reitzstraat, get. No. 1, groot 69 c.A. No. 36. VIER HUIZEN met afz. opg. BOVENWONINGEN e® ERVEN te Schoten aan de Noordzijde van de Re'tzstraat, en wel: Get. No. 11 zwart en rood, groot 72 c.A. Get. No. 13, zwart en rood, groot 81 c.A. Get. No. 19 zwart en rood, groot 1 Are 8 c.A. Get. No. 21 zwart en rood, groot 1 Are 17 c.A. Nos. 34 en 56 afzonderlijk en ge combineerd. Door den Notaris A. J. C. Daamen met den Makelaar F. C. Piët No. 7. Een HUIS en ERVE met TUIN, te Haarlem t®® de® Kouden- hor® met uitgang in eene daarnaast gelege® Poort, get. no. 46, groot 1 Are 37 c.A. Bez. Dinsdags en Donderdags van 23 uur en op den verkoopdag van 10—3 uur. Door den Notaris J. Koolhoven met den Makelaar F. C. Piët No. 8. Een HUIS en ERVE te Haarlem aa® de Tuinstraat, gei No. 1 A, groot 28 c.A. Door den Notaris P. F. de Bordes met den Makelaar F. C. Piët No. 9. Een WINKELHUIS en ERVE met TUINTJE, te Haarlem aan de Oostzijde van de Amsterdamstraat met uitgang i® eene daarnaast gele gen Poort get. no. 5, groot 75 Centi aren. Bez. Dinsdags, Donderdagfl en op de® Verkoopdag van 1—3 uur.- Door de® Notaris B. E. C. Selgnette met den Makelaar F. C. Piët No. 10. Een WINKELHUIS en ER VE met TUIN, te Haarlem aan de Zx. van de Spaarnwouderstraat, met uit gang in eene daarnaast gelegen Poort gel. no. 26, groot 1 Are 43 c.A. Broeder hij biljetten omschreven.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 18